Na cmentarzu w Wesołej konał pies. Przez 2 dni nikt mu nie pomógł!

Bulwersująca informacja o wilczurowatym psie podrzuconym na cmentarz w Wesołej pojawiła się wczoraj na Facebooku. Jej autorka postanowiła ją jednak usunąć, ponieważ fala hejtu polała się w stronę kobiety, która próbowała wezwać kogoś do pomocy psu a na Facebooku umieściła jego zdjęcie i film.

Jak udało mi się ustalić, pies został zauważony na cmentarzu w czwartek. Kobieta, która go tam znalazła próbowała bezskutecznie wezwać policję, następnie dzwoniła do urzędu gminy – tam obiecano pomóc zwierzęciu. Gdzieś jednak nastąpiło przekłamanie i wezwany na miejsce mężczyzna, który miał zabrać psa do lecznicy pomylił cmentarze – pojechał na piekoszowski i stwierdził, że psa nie ma – taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie. W efekcie stan psa pogarszał się i w sobotę był tak zły, że wezwany na miejsce weterynarz postanowił go uśpić.

Sprawa zbulwersowała wiele osób, a zła sława dotarła poza granice naszej gminy a nawet województwa. Przy okazji powstaje wiele pytań związanych z problemem bezdomności zwierząt w naszej gminie… myślę, że większość mieszkańców nie wie, gdzie zgłaszać takie przypadki. Dlaczego pies musiał czekać na pomoc aż 2 dni? Dlaczego dwukrotnie doszło do pomyłki? Kto odpowie za to, że pies tak długo się męczył?

44
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Paweł ArabaszTomaszPBElżbieta JaźwieckaIrena Szpiech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paulina
Gość
Paulina

Super artykuł! W końcu ktoś w kilku zdaniach opisał jak jest! Dobra robota.
Ktoś powinien ponieść odpowiednią karę, takie rzeczy nie mogą ujść urzędnikom na sucho. Sama raz pisałam e-maila odnośnie bezdomności zwierząt, ale do dnia dzisiejszego pozostał bez odpowiedzi.

lukasz
Gość
lukasz

4. Zgłoszenia o zwierzętach przebywających na terenach ogólnie dostępnych w obrębie Gminy Piekoszów co do których istnieje przypuszczenie, że są bezdomne będą przyjmowane osobiście, pisemnie lub telefonicznie w godzinach pracy Urzędu Gminy w Piekoszowie pod numerem 41/300 – 44 – 13, a w pozostałych godzinach pod numerem 790 452 382 ( Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jarosław Dudzik, Cedzyna 129, 25-900 Kielce), § 10. 1. Zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt wymagających opieki weterynaryjnej, realizowane będzie przez uprawnionego lekarza weterynarii z firmy „MEDWET” Marcin Komorowicz Gabinet Weterynaryjny, ul. Berberysowa 34, 25-224 Kielce, którym Gmina zawarła umowę.… Czytaj więcej »

Elżbieta Jaźwiecka
Gość
Elżbieta Jaźwiecka

Tak się dziwnie składa,że w gminach jak są cięcia, to zawsze brakuje na najsłabszych , co nie upomną się o swoje.Oczywiście, do tej grupy zaliczamy również zwierzęta, bo to tylko pies czy kot.Najwyższy już czas aby zmienić to myślenie, bo kto nie szanuje zwierząt, nie szanuje także ludzi.A dla katolików, przykładem niech będzie św.Franciszek, który pomagał zwierzętom i nazywał je..bracia mniejsi. Tak więc, to nie tylko pies czy kot, ale czasami najlepszy przyjaciel, co nigdy nie zawiedzie i nie zdradzi.Zwierzęta kochają nas bezgranicznie, nawet bardziej jak siebie.Bardzo mnie interesuje, jak wójt-sportowiec, wprowadza młodzież w życie? Czy oprócz rywalizacji sportowej i… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

jakie ciecia? na opieke nad zwierzetami bezdomnymi jest przeznaczone 105 tys zl … na caly rok mam dopiero maj

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pani Ekżbieto Jaźwiecka, o jakim przekazywaniu wzorców Pani mówi? Na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=CaRevU7gbMw w obecności młodzieży władza dawał popis niesamowitej niekompetencji. Tu jest Gmina Piekoszów, miejsce wybitnie specyficzne w Polsce pod kątem relacji społecznych i traktowania poddanych. Nie każda gmina w Polsce może pochwalić sie wójtem i dwunastoma innymi oskarżonymi na ławie oskarżonych. Tutaj proszę Pani wójt wraz z wybranym prezesem ZUK potrafią odmówić wody w czasie suszy potrzebującym zniedołężniałym , starszym oraz w ogóle mieszkańcom osady Piekoszów pod Lasem,http://blog.piekoszow.eu/2015/05/dla-kogo-sa-hydranty-czyli-czy-to-zemsta.html a Pani myśli, że oni by sie nad zdychającym psem mieli pochylić ? Oni mają bardziej „szczytny” cel: za wszelką… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Jakie cięcia? To już przeszłość. Do wyborów coraz bliżej, trzeba podbudować ego, powiększyć elektorat. Tam zbudują mały kawałek drogi, tu zaświecą lampy na całą noc, gdzieś zorganizują sztuczną i niepotrzebną nikomu imprezę – niewypał zresztą. Byle do następnych wygranych wyborów, byle jeszcze jedna kadencja! Choćby ostatnia…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakieś półtora miesiąca temu w bardzo mroźną sobotę robiąc zakupy pod Apteką na ul. Czarnowskiej zauważyłem psa który kręcił się przy schodach do mięsnego w podziemiach. Pies był wychudzony, z wyglądu był taki biszkoptowy podoby do goldena. Miał pomierzwioną sierść, był bardzo wychudzony, załzawione oczy. Nikt się nim kompletnie nie interesował, Przez dłuższa chwilę patrzyłem na obojętnie przechodzących koło tego psa ludzi. Zadzwoniłem na policję, obiecano mi z głównej dyżurki, że coś z tym zrobią. Z uwagi, że pies nigdzie od tych schodów się nie oddalał pojechałem do domu. Już w będąc w podwórku odebrałem telefon od policjanta z Chęcin… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Paweł ja jeszcze za czasów wójta Dąbrowy chciałam pomóc psu. Dzwoniłam na policje, do straży miejskiej, do schroniska, do tozu i oczywiście do UG. Wszyscy mieli mnie gdzieś, to nie ich sprawa, UG odpisał, że nie ma pieniędzy na pomoc. Przecież nie będę zbierać bezdomnych zwierząt, ja dbam o swojego i tyle.
A i na koniec czas już zabezpieczyć psy na posesjach koło ośrodka zdrowia w Piekoszowie. Dzisiaj się nieźle wystraszyłam i tego tak nie zostawię.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To ja Tobie Sakya opowiem inną historię. Kiedyś na OLX zauważyłem ogłoszenie o zamiarze oddania owczarka niemieckiego. Zadzwoniłem do ludzi gdzie okazało się, ze są ze Sląska, tutaj maja działkę wypoczynkową pod lasem w którym znaleźli tego psinę skrajnie wyczermanego z drutem na szyi. A że teraz muszą wracać, to szukają mu miejsca. Pojechałem i wziąłem. Zaraz potem rozdzwoniły się do mnie telefony z conajmniej jak pamiętam trzech fundacji opieki nad zwierzętami aby im tego psa przekazać. Na moje pytania dlaczego miałbym to robić słyszałem bo coś tam, bo tak trzeba i takie tam wykręty. A było tak, że na… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

czy uwazasz ze jesli bys zadzwonil do człowieka (czytaj weterynarza ) z naszej gminy postapil by inaczej?

Irena Szpiech
Gość
Irena Szpiech

Co za farsa – wezwany do psa facet myli sie 3 razy i jedzie na niewłaściwy cmentarz bo nikomu do głowy nie przyszło by zanotować dane zgłaszajacej osoby i nawiazać z nią kontakt by uściślić informacje o miejscu pobytu psa ??? Komedia omyłek czy naiwne czekanie bo może pies sobie gdzieś pójdzie albo sam pożegna się ze światem ? Czy w urzędzie gminy pracują osoby na tyle niekompetentne że nie potrafią załatwić tak prostej sprawy ? A co gdyby tam leżał chory człowiek ???Jestem zniesmaczona taką postawą gminy i jej pracowników w stosunku do cierpiącego zwierzęcia -czyżby nikt tam nie… Czytaj więcej »

Elżbieta Jaźwiecka
Gość
Elżbieta Jaźwiecka

Wg Ustawy o ochronie zwierzat, włascicielem bezdomnego psa czy kota oraz innego zwierzecia jest gmina i na niej ciąży zabezpieczenie go.Łaski nikt nie robi, to jest prawo.Co roku, UG ma obowiązek stworzyć program wychodzenia z bezdomnosci zwierząt.Pan Lukasz j/w już to ładnie napisał. Ale to nie wszystko.Gmina powinna zabezpieczyć fundusze na bezpłatne sterylizacje, kastracje dla mieszkańców oraz czipowanie. Kazdy oznaczony pies, nie jest juz bezdomny, bo dane własciciela sa wpisane w bazę danych. Wystarczy czytnik w UG i już mamy psa, który nie jest bezdomny a to zysk gminy. Kazda sterylizacja ma także przełożenie na pieniądze, bo suczki rodzą dwa… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

takie fundusze sa zabezpieczone wg ustawy
wydaje mi sie ze w tym wypadku zawinil „czynnik ludzki”
bo owszem „Policja” powinna znac ustawe tylko ze ta sama ” Policja” musi znac kilka innych ustaw
nie chce mowic ze zycie zwierzecia jest wazniejsze od zycia ludzkiego ale moze by wystarczylo gdyby „Policja” ktora odebrala telefon powiedziala ze posze zadzwonic pod taki nr …

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Problem z porzuconymi psami to dopiero się prosze Państwa zacznie jak znowelizują Ustawę o ochronie zwierząt. Ci odrwani o rzeczywistości „wybrańcy narodu” chcą wprowadzić takie obostrzenia, że właściciele psów będą woleli wywieźć i porzucić psa niż dostosowywać się do wymogów. I nie ze złośliwości to ludzie zrobią, ale z powodu fizycznej i finansowej niemożliwości dostosowania się do nowych przepisów. Gminy też poniosą ogromne koszty. Odsyłam zainteresowanych do zapoznania się z propozycją zmian. Wielu z biednych ludzi w takich okolicznościach chyba chciało by zostać….psem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dwa dni pies zdychał w Wesołej i TYLKO jedna osoba sie tym z tej miejscowości zainteresowała? Nasuwa się wiec pytanie, co za ludzie w tej Wesołej mieszkają? Pewna pani z Wesołej powiedziała mi kiedyś, że nie może uwierzyć, że ogródki przy domach pozarastane są chwastami, a gospodynie po warzywa do Kielc jeżdżą. A przeciez to teren słynący kiedyś z dobrych gospodarzy – rolników. Co się z Wami ludzie porobiło?

ZZ
Gość
ZZ

No i Pawełek znowu poucza!

lukasz
Gość
lukasz

a w przypadku bezskutecznego wezwania policji sie nie wypowie najlepiej oceniac innych…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jest tylko jedno rozwiazanie by nasza gmina stanela na nogi materialnie i moralnie!!!!!!!! Moze to zrobić tylko jeden człowiek!!!!!!!!!!!!! Alfa i omega !!!!!!!!!! Nasz wybawca !!!!! Człowiek z pod lasu – Paweł na wojta Paweł na wojta koniec z marnotrastwem kasy i kolesiostwem Paweł z kolega i znajomymi zrobi porządek!! Paweł na wojta!!!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jest w tej Gminie ktoś dużo lepszy na kandydata na wójta niż ja Anonimie. Jest nim usunięty przez klikę zwaną Drużyna Marzeń z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Pan Aleksander Sieradzan. Oby tylko zechciał kandydować w przyszłym roku na wójta. A został usunięty z tego stanowiska ponieważ jest niedościgniony merytorycznie oraz przewyższajacy intelektualnie oraz pod kątem fachowości w dziedzinie administracji publicznej całą to towarzystwo które ma czelność i uzurpuje nazywać siebie władzą. Bano się jego fachowości więc go usunięto bez podania jakiegokolwiek zarzutu. Byłem na tej sesji, widziałem. Obecnie z tego co jest mi wiadomo Pan Aleksander Sieradzan odwala kawał dobrej… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Boże co ja czytam Sieradzan na wójta no nie ha,,ha

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowna Pani Anonim, a cóż takiego strasznego jest dla pani w wizji, ze Pan Aleksander Sieradzan będzie wójtem Gminy w Piekoszowie? Proszę o kilka zdań uzasadnienia swojego prześmiewczego wpisu. Ja byłem na sesjach, widziałem jak działa Pan Aleksander Sieradzan. Jest to jedyny radny od czasu kiedy zaczęła funkcjonować tzw samorządność w Naszej Gminie , tj kilkadziesiat już lat, który zdecydowanie zadziałał na rzecz dobra Naszej Gminy w kwestii ujawnienia zniknięcia 765 tys zł z Naszej Wspólnej Kasy . Jest to jedyny radny który na to się odważył. Bo wszyscy dotychczasowi byli nastawieni ale na ogałacanie tej kasy, a tej jeden… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Może to co piszesz i jest prawdą tylko nie wiadomo w jakim stopniu. Jednak do pełnienia funkcji
Wójta trzeba mieć jakieś przygotowanie a dodatkowo co najważniejsze – dobry kontakt z ludźmi. Bez dobrego komunikowania i kontaktowania się z wszystkimi ludźmi nikt dobrym Wójtem nie będzie.
I to tak ogólnie nie wdając się w dogłębne dyskusje o radnym Sieradzanie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pan Sieradzan ma najlepsze przygotowanie do pełnienia tej funkcji z wszystkich którzy dziś tworzą władzę, a raczej pseudowładzę. Kończył on tak jak i ja Wyższą Szkołę Pol w kierunku administracja publiczna, pełnił wiele funkcji kierowniczych w tym bardzo poważną jednostką. A przede wszystkim nie jest pazerny na władzę i pieniądze. Jest też finansowo zabezpieczony, nie musi sięgać po Nasze. Zresztą miał by za dużo do stracenia w przypadku wyroku za korupcję, i choćby z samego tego względu nie pozwoli sobie na łapówkarstwo. To normalny człowiek który ma dość tego brudu, a że mieszka i chce mieszkać w tej gminie to… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale co by nie było , że jestem ślepo stronniczy, to chcę też powiedzieć, że wśród radnych tworzących Drużynę Marzeń jest dwójka radnych których sobie cenię. Są to Pani Bentkowska i Pan Grosicki. Co prawda Pan Grosicki wyrządził mi sporo krzywdy , ale obiektywny jestem i jako radnego danego terenu szanuję i jego i Panią Bentkowską. To sensowni ludzie którzy potrafią wywalczyć coś dla swojego terenu, i gdyby któreś startowało z terenu gdzie mieszkam to oddał bym swój głos na któreś z nich. Podoba mi się np to, ze w Rykoszynie są budowane drogi, i to z dość duzym rozmachem,… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

jesli chcesz zaglosowac na pana Grosickiego to wcale nie musi startowac z ” Twojego terenu” wystarczy ze w odpowiednim czasie przed wyborami udasz sie do UG i wezmiesz stosowne zaswiadczenie uprawniajace do oddania glosu po za miejscem zamieszkania/zameldowania badz dopiszesz sie do spisu wyborcow w innym lokalu wyborczym (chociaz w tym przypadku musisz podac adres pod ktorym bedziesz przebywal w dniu glosowania) i wtedy mozesz oddac swoj glos np w Rykoszynie na pana Grosickiego…

lukasz
Gość
lukasz

Powiem Ci tak ze gdyby nie byl „pazerny na władze i na pieniadze” jak to napisales to nie zgodzil by sie zostac przewodniczacym RG, przewidzial by to co sie stalo, a gdzyby byl tak „przygotowany’ do pelnienia tej funkcji to w kwestii kontroli z dzialalnosci OSP tez by sie zachowal inaczej sorry ale poki co wszystko swiadczy przeciwko Niemu a to ze ukonczyl szkole „pol” to nie On pierwszy i nie ostatni a moze dla Ciebie duzo znaczy to ze wystapil w Twoim „filmiku”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ja Łukaszu W powiem tak: Pozwolę sobie oprzeć się na świetnym tekście Pana Bloga powyżej, że cyt..i to jest piękne w demokracji…i przedstawie własne zdanie stojące w całkowitej sprzecznosci z Twoim wpisem. Kłedę nacisk na słowa Twoim Wpisem, bo Ty co innego piszesz, a co innego myślisz. Ale zadanie oponiowania mi , Pawłowi Arabaszowi musisz wypełnić. Szkoda mi Ciebie czasem, bo takie trwanie w wewnętrznej sprzecznosci nie jest komfortową sytuacją. Ale wracając do meritum to pozwolę sobie obaliś Twoje tezy. Otóż nie znajduję związku pomiędzy Zgodą Pana Aleksandra Sieradzana na wybranie go Przewodniczącego Rady Gminy a wymysloną przez Ciebie… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Przeciez przewodniczacy RG ma wieksza diete niz zwykly radny
Przewdniczacy RG jest zawsze witany tuz po wojcie
Przewodniczacy RG przwdstawia porzadek /po niekad decyduje czym Rada sie zajmie a czym nie/ posiedzenia RG
Nie jestes Duchem Sw. wiec nie wiesz co mysle nie ma turzadnej sprzecznosci mowie/pisze to co mysle
Wykryl brak pieniedzy ponoc znalazl na to dowody i nic z tym nie zrobil… jako byly policjant
Wlasnie po to jest demokracja by nie zgadzac sie z jedynie sluszynm Twoim zdaniem

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie co Państwo Mieszkańcy? Bardzo niepokoi mnie widok tych hałd czarnego szkła na terenie tej inwestycji w Górkach Szczukowskich. Nie wiem czy to na pewno, ale szkło to jest bardzo podobne do tłuczonych kineskopów z telewizorów lub coś podobnego. Są tam w pobliżu wyrobiska kopalniane, obawiam sie, ze w jakiś sposób szkodliwe związki z tego szkła mogą przedostać się do wód podziemnych, a jak wiadomo w pobliżu jest ujęcie wody dla Gminy Piekoszów, oraz niedaleko jest przecież ujęcie dla Kielc o nazwie Siedem Źródeł. Ja nie mam pewności czy to jest szkło z kineskopów, bo z ulicy widać tylko hałdy… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Na cmentarzu skonal???
Kineskop.
RIP

Edward
Gość
Edward

Tu nie ma nic śmiesznego
A problem poruszony przez p. Pawla jest poważny

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonim…pustak…radna…strach….zacofanie…cmentarz….radna…dupościsk…tępota…zacofanie…radna…cmentarz…radna…anonim………

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie co, dziś jechałem tą nowo budowaną nawierzchnią w Jaworzni. Okrutnie nierówna ona jest. Pocieszam się myślą, że na to coś pójdzie jeszcze jedna warstwa asfaltu….może.

Tomasz
Gość
Tomasz

Jak bys miał minimalne pojęcie na temat budowy dróg to bys wiedzial ze na koniec zawsze idzie warstwa wyrównujące, w przypadku takiej nawierzchni to będzie co najmniej 5 cm.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Toteż wyraziłem taką nadzieję 🙂

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Pod cmentarzem pies goreje, przy ołtarzu kapłan chleje…albo raczej odprawia mszę „świętą”, zresztą w stanie wskazującym. Ot cała moralność wiernych i niewiernych!

Izydor
Gość
Izydor

A ty badałaś tego kapłana alkomatem .