Światowy sukces motocyklisty z Piekoszowa! Maciej Giemza zwyciężył w Maroku i zapewnił sobie start w przyszłorocznym Dakarze

Absolwent Akademii ORLEN Team – Maciej Giemza wygrał Afriquia Merzouga Rally w klasyfikacji Rookie. To był debiut Macieja na trudnym technicznie terenie marokańskiej pustyni, a mimo to okazał się najszybszym zawodnikiem wśród po raz pierwszy startujących w zawodach Merzouga Rally.

2017-05-23 Maciej Giemza ORLEN Team zwyciezyl Merzouga Rally

Płynne przejazdy na zróżnicowanej i trudnej nawierzchni połączone z bezbłędną nawigacją sprawiły, że absolwent Akademii ORLEN Team, Maciej Giemza pewnie wygrał klasyfikację Dakar Challenge i tym samym zapewnił sobie start w przyszłorocznym rajdzie Dakar. To już trzeci zawodnik ORLEN Team, który wygrywa pustynny rajd Merzouga Rally. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stawał Kuba Przygoński (2011) i Jacek Czachor (2012). Ten drugi czynnie wspiera młodych motocyklistów ORLEN Team w startach na arenie międzynarodowej.

„Decydujący o zwycięstwie etap przejechałem w grupie najszybszych zawodników. Od startu aż do mety, przez całe 50 kilometrów odcinka wytyczonego przez wydmy, jechałem z pierwszą piątką rywalizując na równi z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Przed startem nie zakładałem, że mój debiut na marokańskich bezdrożach wypadnie tak okazale. Przyjechaliśmy na zawody z cyklu Dakar Series zbierać cenne doświadczenie przed najważniejszymi startami w sezonie.” – powiedział Maciej Giemza. „Zwycięstwo w Merzouga Rally w kategorii Dakar Challenge gwarantuje mi udział w przyszłorocznym Dakarze bez wpisowego. To niesamowite uczucie i dodatkowa motywacja do dalszej pracy.” – dodał absolwent Akademii ORLEN Team.

© RallyZone - Edoardo Bauer

Zdjęcia: materiały prasowe Orlen Team

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PBPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gratulacje dla tego młodego człowieka. Oby takich zdarzeń zozsławiających Naszą Gminę było więcej. Ja przy okazji tego sympatycznego zdarzenia chcę poruszyć temat związany z rajdami motocyklowymi. Otóż z tego co widzę, w Naszej Gminie jest bardzo dużo zapaleńców crossowych, ale jest problem. Oni po prostu nie mają gdzie jeździć i ćwiczyć.. Ukradkiem przemykają bocznymi drogami, w lesie są ścigani przez cholera wie kogo, ni to straż leśna ni to leśnicy. Czasem widuję Policję czatujacą na skraju lasu. Ja rozumiem, że to niby w celu nie straszenia zwierzyny leśnej, ale jak to się ma do myśliwych którzy tłuka na lewo i… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Znalazłem. w 50 sekundzie filmiku leci kawał kija w stronę motocykla. https://www.youtube.com/watch?v=WsGSzTU66Qs

LP
Gość
LP

Szanowni Panowie, mylicie zapewne motocross i enduro. To dwie różne dyscypliny. Owszem, w naszej gminie przydałby się tor motocrossowy, ale już zawody enduro które cieszą się u nas większą popularnością, trzeba organizować w urozmaiconym terenie, lasy, strome podjazdy… Więc sami widzicie że budowa toru niczego nie rozwiąże i w dalszym ciągu będziemy jeździć po lasach. Pozdrawiam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To tylko proszę was endurowcy żebyście koło mnie wolniej prejeżdżali 🙂