Nasza gmina ma za dużo pieniędzy? Po co nam działka za 350 tys. zł?

W poniedziałek – 19 czerwca 2017 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Gminy, na której będzie głosowana m.in. uchwała o zgodzie na zakup przez gminę działki za maksymalnie 350 tysięcy złotych.

Chodzi o działkę o powierzchni niespełna 3 tysiący metrów kwadratowych, położoną koło ronda, na przeciwko kościoła. W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy, że działka ma być przeznaczona na „cele rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców” oraz „będzie mogła być wykorzystywana do organizacji uroczystości religijnych”. Z systemu informacji przestrzennej wynika, że działka jest własnością piekoszowskiej parafii…

I tu nasuwają się pytania:

  • Czy gminę stać na takie zakupy w sytuacji, gdy oszczędza m.in. na oświetleniu ulicznym?
  • Po co kolejna działka, skoro gmina dysponuje chyba terenami, które można by przeznaczyć na takie cele?
  • Czy do zadań gminy należy zapewnianie terenów do organizacji uroczystości religijnych?
  • Po co kolejny teren rekreacyjny, skoro istniejące są zaniedbane (np. boisko do siatkówki plażowej w Micigoździe)?

Aktualizacja – nagranie sesji:

126
Dodaj komentarz

avatar
39 Comment threads
87 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LukaszAniaAndrzejPBlukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

„cele rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców” …dobre, przy ruchliwej ulicy. Gmina powinna się rozwijać z dala od drogi wojewódzkiej.
Parking w tym miejscu to dobry pomysł pod warunkiem że rozwiązania komunikacyjne będą rozsądnie przemyślane ……. dlaczego słowo co łaska warte jest 350 tys. skoro parafia utrzymywana jest z „tacy” mieszkańców.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie jątrz Czerepah przeciwko jedności chrześcijańskiej naszej Gminnej Społeczności. Dziś w obliczu zagrożeń które niesie napływ muzułmańskich nachodźców , w rzeczywistości tajnej armi muzułmańskiej która czeka na tzw dzień X aby rżnąć i wybijać Europejczykow bardzo ważna staje się konsolidacja Polaków chrześcijan wokól Kościoła Katolickiego. Kościół Katolicki musimy popierać i wzmacniać aby mieć siłę na obronę Naszych Chrześcijańskich wartości w obliczu zagrożenia. Temu celowi ma slużyć ten plac dla organizacji uroczystości kościelnych. Czymże jest te 350tys zł z kasy zadłużonej gminy w obliczu spodziewanych korzyści mentalnych, duchowych, poczucia bezpieczeństwa, poczucia chrześcijańskiej wspólnoty Naszego Gminnego Społeczeństwa? To tylko sterta wydrukowanych papierków… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ocho dzis od strony kosciola wieje

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie co, mam pewien dyskomfort. Ja to czasem taki raptus jestem. Napisałem to co powyżej napisałem, ale wychodzi na to, ze ja niejako optuję za wyciągnięciem z kasy okrutnie zadłużonej gminy w Piekoszowie kwoty 350 tys zł i przekazanie jej Kościołowi Katolickiemu. Przyszedł mi do głowy inny pomysł. Złóżmy się proszę Państwa na ten plac. Zróbmy społeczną zbiórkę. Wspomóżmy Nasz Uświęcony Chrystusowy Kościół Katolicki. Ja dam sto złotych. Tyle mnie z mojej renty stać, no bo mam na utrzymaniu uczące się dzieci i żonę która marnie jest wynagradzana w jej pracy. Niech każdy da tyle ile może. Wójta na pewno… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle dobre. Oj, dobre Panie.:)

lukasz
Gość
lukasz

a wojt sekretarz pracownicy gminy „komendanty” to niby skad maja pieniadze jak nie z kasy gminnej???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle.. czy Ty tak na poważnie ????

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A jak myślisz Anonimie? 🙂

lukasz
Gość
lukasz

z tego co wiem KK (w tym rowniez ten polski) jest za przyjeciem „nachodzcow” (za duzo polityki)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Syryjscy chrześcijanie akurat nie są jakimś specjalnym zagrożeniem dla nas Łukaszu. Ale nie odchodźmy od tematu planów zakupu placu dla Kościoła od Kościoła. No bo to tak wygląda. Kościół sprzedaje plac za który zainkasuje gminne pieniądze a który i tak będzie należał do niego. Bo chyba nie wierzycie, że tam jakieś dzieci się będą bawić. Potencjalni chętni usłyszą ” won bachorze”. Albo wynocha bo tu się uroczystości religijne przygotowuje i mogł by jakiś wóz SP najechać na jakieś dziecko. No i nie zdziwcie się, ze zostaną wprowadzone opłaty za parkowanie samochodów wiernych którzy przyjadą do kościoła. Historia zna takie przypadki.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

niechcial bym byc nie mily ale to Ty odszedles od tematu…
a z tego co wiem ma tam powstac parking i wg mnie jest on potrzebny ( ale moze by wystarczylo jak by sie gmina do niego tylko dolozyla? albo zeby KK oddal dzialke za darmo a gmina niech zrobi praking w zamian)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

właśnie KK oddał działkę pod parking za darmo

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Masz racje Łukasz https://www.youtube.com/watch?v=AFE2tELA8J8 . I kto to mówi? Ksiądz!

lukasz
Gość
lukasz

To nie jest ksiadz a juz nie natyle aby sluchac jego „naucznia”
wierny ktory pomimo wiedzy o suspendowaniu kaplana dalej pozostaje przy nim i przy jego nauce zaciaga na siebie grzech ciezki
https://wiadomosci.wp.pl/biskupi-w-boze-cialo-upomnieli-sie-o-uchodzcow-ale-w-pis-wiedza-lepiej-6134229603661953a
to powinno trafic bardziej
„…Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie…” sw Mateusz rozdz. 25 wer. 35

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jacek Międlar nie naucza. On informuje w jakim gównie siedzicie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, to nie moje: Napisane przez: Paweł Arabasz
Czy krośsoę podszył pod Pawełka?
bo nie poznaję!
18 czerwca 2017 godz. 13:53 Odpowiedz

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tylko dlaczego jest to sesja nadzwyczajna? Czy po to aby mieszkańcy nie mogli zadawać pytań i skladać podziekowań? Bo jak Wam wiadomo na sesji nadzwyczajnej nie pozwalają zadawać pytań. Uważam, że powinna być to normalna sesja, bo ja np chciał bym bardzo móc wstać i podziękować wójtawi za ten Wspaniały Wiekopomny dla Naszej Gmuiny pomysł, oraz chciał bym dowiedzieć sie kto jeszcze był współ-pomysłodawcą, bo i im chciał bym podziękować głośno. A tak to bezduszna formuła sesji nadzwyczajnej nie pozwoli mi na wyrażenie swojej wdzięczności.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W obliczu ostatnich wydarzeń w gminie oświadczam publicznie Panu Józefowi Wijasowi – Prezesowi Stowarzyszenia Natura, że mam do niego ogromny żal o to że nie wykazał się zdolnościami przewidywania i wycofał przedwczaśnie swój wniosek o Referendum o odwołanie Wójta Zbigniewa Piątka i Rady Gminy w Piekoszowie co jest opisane i umotywowane tu http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ Ja mam też żal sam do samego siebie, że nie podjąłem trudu w tym samym kierunku. Na wątpliwe pocieszenie pozostaje mi tylko to, że chyba trafnie napisałem kiedyś, że teraz to ta klika zrobi co tylko zechce z Naszymi Pieniędzmi.

Lukasz
Gość
Lukasz

A mowilem idz dzialaj podpisuj angazuj sie to Ty mocny tylko na ” papierze”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kurde, trzeba było Ciebie Łukaszu posłuchać.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

przeciez moze teraz Pan sam zainicjowac referendum i pokazac jak to sie robi… masz Pan taka wiedze wiec napewno sie uda „madry” lud poslucha i pojdzie glosowac

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oj Anonimie, a po co ja mam referendum organizować? Według mojej retoryki politycznej to to co jest teraz jest idealne dla dobra gminy wg mnie. Niech tak dalej trwa.

ZZ
Gość
ZZ

Raz w lewo, potem w prawo, a za chwilę znowu w lewo.
I tak tylko po to, żeby coś pisać
(chodzi mi o stosunek Pawełka do referendum)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wg ksiąg wieczystych podana w projekcie uchwały księga obejmuje działkę 1031/2 oraz kilka innych i jako właściciela wskazuje w Dziale II parafię rzymsko-katolicką. Skoro jest ona ta działka własnością kościoła to po co gmina ma ją odkupować aby na niej organizować uroczystości religijne? Tym niech się zajmie kościół na swojej działce czyli tak jak jest obecnie. Za te pieniądze można czynić dobro w inny sposób i tam gdzie to jest naprawdę potrzebne.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wreszcie pojawił się tutaj Anonimowy bo anonimowy, ale Głos Społecznego Rozsądku!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, ja mój poniższy wpis w tym artykule chciałbym też umieścić, bo to jest moim zdaniem kwistensencja tego co się obecnie w gminie wyprawia. : Bardzo proszę o umieszczenie go tutaj. Oto treśc : Napisane przez: Paweł Arabasz Jest jeszcze jeden aspekt nie płacenia za śmieci przez mieszkańców. Mianowicie taki, że nauczono ludzi czegoś co ja nazwę „dziadostwo”. Najpierw bez praktycznie żadnych ograniczeń, nazwał bym to nawet w patologiczny sposób stosuje się państwowe rozdawnictwo poprzez MOPSy, oraz inne różne formy wybiórczej pomocy stosowanej przez wójta jak np to http://blog.piekoszow.eu/2017/05/komu-i-dlaczego-gmina-udziela-pomocy.html a następnie żąda się od tych samych ludzi płacenia za… Czytaj więcej »

Eryk
Gość
Eryk

Wielebnym kasa potrzebna, więc sprzedadzą działkę i będą ją w dalszym ciągu mieć, jak w tym powiedzonku: „zjedzą ciastko i dalej będą mieli ciastko”. Za przyjęciem uchodzców jest kościół od samego początku i tym samym głosi kościelne miłosierdzie, ale nie swoim kosztem tylko naszym, społeczeństwa. Wspomagany jest ostatnimi groszem, bo niby Kosciół biedny jak przysłowiowa mysz kościelna. Przypominam,że kościół katolicki podlega Watykanowi i tam ostatecznie spływa czesc naszych pieniedzy. „Nieruchomości to podstawa potęgi ekonomicznej Kościoła. Jest ich tak dużo, że są właściwie niepoliczalne. Dość powiedzieć, że na świecie jest około 220 tysięcy parafii. I praktycznie każda ma jakąś własność.” Wszystko… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

……. działka ma być przeznaczona na „cele rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców” oraz „będzie mogła być wykorzystywana do organizacji uroczystości religijnych”……….
Te dwa przeznaczenia wykluczają się logistycznie. Rekreacja czyli co ….. musi już istnieć konkretny projekt zabudowy stałej, zieleń, krzewy, drzewa, ławki, coś dla dzieci, oświetlenie, WC, itd……. uroczystości religijne ? ……. potrzebny utwardzony plac i małe podium ……………. to wszystko powinni być już rozrysowane jako projekt do realizacji !!!! Kupujący tą działkę powinien na sesji przedstawić pełną wizję realizacji a nie tylko że jest pomysł na ….. i co dalej.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To jest skandal. I po to trzeba sesji nadzwyczajnej. Czy gmina nie ma ważniejszych spraw?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Celny wpis: Józek~ Goście Napisano dziś, 09:25 Jestem mieszkańcem gminy od wielu pokoleń. Obecny wójt jak i poprzednicy to marne kandydatury. Za czasów obecnego wójta nie zrobiono niewiele albo nic, aby ten urząd lepiej pracował na rzecz mieszkańców. Wójt Piątek mówi o realizacji inwestycji drogowych, tylko za 3,5 roku swoich rządów nie zrobił nic dla Piekoszowa i wielu miejscowości gminy. Obecny wójt zleca do wykonania wiele planów, tylko nie zastanowił się skąd na to będzie miał środki finansowe. Aby przystąpić do takich inwestycji to trzeba mieć zatrudnionych odpowiednich fachowców z dziedziny budownictwa w gminie. Ponadto należy mieć opracowane wieloletnie plany,… Czytaj więcej »

Kx
Gość
Kx

Proste rozwiązanie parafia przekazuje działkę gminie za darmo a gmina za własne pieniądze ją dostosuję do uroczystości religijnych i kulturalnych! Bo jak można kupić działkę która jest własnością naszą parafian od parafian?

Rob
Gość
Rob

Skupiamy się na zakupie działki a na tej sesji ma też byc uchwalone dotowanie do 100% nakładów na odnawianie zabytków w gminie zapisanych w rejestrze wojewódzkiego konerwatora zabytków. Zgadnijcie ile takich zabytkow jest w naszej gminie. TRZY. Kościół parafialny i cmentarz w Piekoszowie oraz Pałac w Podzamczu. Czy gmina zamierza odnowić kościół z gminnych czyli publicznych pieniedzy? Czy istnieje powiązanie tego ze sprzedażą dzialki? Czy kościoła jako instytucji nie stać na restaurację kosciola ktory jak by nie bylo jest jego własnością?

lukasz
Gość
lukasz

a moze to wstep do jakiegos programu Unijnego

Kx
Gość
Kx

Dobry gospodarz najpierw dba o Owieczki ,, Kościół,, a potem o swoje mieszkanie!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, sprawa jest przesądzona. Ta uchwała przejdzie bez szemrania. Żaden radnu nie przeciwstawi się Kościołowi. Czy to nam się podoba czy nie to nadal tkwimy w czasach ciemnych wieków i inkwizycji. Tyle, że ten stan rzeczy dziś ma inny wizerunek. Społeczeństwo jeszcze za mało jest ograbione, póki jeszcze na bułkę i masło w markecie stać to nikt swojego rozumu nie uruchomi. Trzeba poczekać, aż głód zajrzy w oczy , a u onkologów miejsc zabraknie. Ale na razie tępy naród tego nie zrozumie.

kronikasz
Gość
kronikasz

Napisz cos wiecej w temacie inkwizycji.Moze ciemny lud dowie sie co to bylo, kiedy mialo miejsce i jakie byly tego skutki.
To ty chyba tkwisz w czasach ciemnych wiekow i inkwizycji.
Mam wrazenie, ze byles statysta na planie filmu „Misja”.
Cicciobello.

Marek
Gość
Marek

I po raz kolejny sesja nadzwyczajna, a za niedługi czas / do30.06/ musi być sesja absolutoryjna planowana.Porównując tryb pracy RG : ilość sesji nadzwyczajnych z ościennymi gminami to nasza gmina bije rekordy w tej kwestii. Sesja nadzwyczajna „rządzi się pewnymi prawami” tj. nie przewidziano dyskusji , radni nie mogą zmienić porządku obrad, radni nie mogą zmieniać projektu uchwały /nie mogą nanosić poprawek/. Radni stają przed faktem tylko głosowania .Skoro wnioskodawcą zwołania tej sesji jest wójt to jako organ wykonawczy ogranicza, odbiera, marginalizuje a nawet przejmuje rolę RG jako organu stanowiącego co przeczy istocie samorządności.A tak prościej to RG jest już… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Krótko mówiąc Panie Marku radni będą musieli podnieść rączki w góre. Żaden, tak jak napisałem w innym wpisie , nie przeciwstawi sie Kościołowi. Tak właśnie ogrywa i okrada się Społeczństwo Gminy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dla mnie jako mieszkańca gminy to piękny gest wójta i rady gminy jeżeli przekażą chociaż cześć dofinansowania do remontu zabytkowego kościoła w Piekoszowie,Do mojego zdania na pewno przyłączy się wielu mieszkańców

czerepah
Gość
czerepah

Tylko co ma wspólnego zakup działki z remontem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ano to ma wspólnego zakup działki z remontem, że oni przygotowali sobie takie cwane alibi moralne, że będą Wam wciskać jakoby te pieniądze proboszcz ma na remont kościoła przeznaczyć. Co oczywiście nie stanie na przeszkodzie dowiedzieć się Wam na mszy , że potrzebne będą datki na remont kościoła. Bardzo chytry plan wyprowadzenia gminnych pieniędzy w ręce organizacji która przed wyborami odpowiednio urobi móżdżki wyborców.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, Ty nie licz na piękne gesty wójta które wykonuje Naszym kosztem tylko sam coś zrób w tym kierunku. Wczoraj zadeklarowałem sie, że mogę być skarbnikiem zrzutki społecznej na ten plac. Daj coś od siebie. Nie oglądaj się na innych. Jeśli wstydzisz się siebie i nie chcesz żeby ktos wiedział kim jesteś, to w momencie przekazywania daru możesz sobie ze dwie skarpety na głowę założyć. Nie będę dociekał kim jesteś. Działaj.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Całkiem „chytry” plan. No nikt się nie zorientował o co chodzi 🙂 Przezabawne. Nadzwyczajna: Kupić, dorzucić i remont zrobiony. Jednak najbardziej ale to tak najbardziej prześmieszne są te „cele rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców” i „będzie mogła być wykorzystywana do organizacji uroczystości religijnych”… toż to intelektualny dramat. Chociaż może nie. To da się połączyć. Ławki tam wstawią i takie stoliki ale składane. Będą sobie chłopaki z naprzeciwka siorpać piwo na siedząco. W komforcie. Z tym, że z zakazem na czas uroczystości religijnych. Da się ?! Ps. Tylko drzew trochę zostawić, żeby przespać się i za potrzebą było jako.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ciekaw jestem, jak czują się mieszkańcy innych miejscowości w Naszej Gminie którzy wiedząc, że klika gminna zabiera z zadłużonej kasy gminnej 350tys zł będą patrzeć na totalny marazm, rozpadające się drogi, nie zadbane rowy, chodniki, brak oświetlenia, zero inwestycji w ich miejscowościach. Bo ja np patrząc na rozpadającą się drogę w Łaziskach i drogi dojazdowe do Łazisk czuję się zbulwersowany poczynaniami tej władzy. A co mają czuć pozostawieni sami sobie mieszkańcy Brynicy?

Rob
Gość
Rob

Jaki wynik głosowań?

Józek
Gość
Józek

Szanowni mieszkańcy sprawa zakupu działki jest już przesądzona i nie ma co kruszyć kopii. Natomiast w tej samej uchwale są inne mniejsze wydatki na które nie zwróciliście uwagi, być może jestem w błędzie. Nie wiem, czy radni bezradni tej gminy zwrócili na ten wydatek uwagę. Sądzę, że nie przywiązywali większej uwagi do tego wydatku, gdyż jest to tylko 15. 000 zł. Więc moim skromnym zdaniem jest to kolejny nieuzasadniony wydatek. A pieniądze wydane na ten cel, to pieniądze wyrzucone w błoto. Jakie macie zdanie na temat tego wydatku?

Rob
Gość
Rob

Na co te pieniądze?

Józek
Gość
Józek

Na budowę drogi gminnej łączącej drogi wojewódzkie zwiększono limit wydatków o 15 000zł. Nie wiem po co łączyć te drogi skoro są połączone. Wydaje mi się, że ta inwestycja gminę może kosztować kilka lub kilkanaście milionów. W limitach wydatków na wieloletnie przedsięwzięcia planowane do poniesienia w 2017 roku na tą inwestycję zostanie wydane 83 880 zł. Mam więc pytanie do „drużyny marzeń” i do wójta, skąd weźmie środki na te inwestycje? Z których inwestycji zrezygnuje? Planów jest wiele i niewiele przemyślanych i zasadnych realizacji. Czy gminę stać na taką inwestycję?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Te 15 tys zostało niejako przemycone w uchwale o kupnie gruntu od kościoła, bo było wiadomo , że i tak musi zostac zatwierdzone. Są one przeznaczone na aktualizację czegoś tam, chyba map na drogę między Czarnowską a Częstochowską przy torach. . Są to pieniądze wyrzucone w błoto, tak samo jak i ponad 80tys zł które zostały wyrzucone na forsowanie pomysłu budowy tej drogi. Ta droga jest forsowana pod czyjś prywatny interes bo ekonomicznego uzasadnienia nie ma żadnego. Te pieniądze poszły w czyjes prywatne kieszenie. Od dłuższego już czasu z gminy wyprowadzane są pieniadze na jakieś dziwne projekty które mają być… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co to za kobieta na 51 minucie nagrania jest? Jakżesz łatwo jej było jątrzyć przeciwko nie swoim pieniadzom. A sama ile z własnej kieszeni wyłożyła na kościół? Niech sie pochwali. Jednak pewne pokolenie musi wymrzeć, zeby coś się na tym świecie zmieniło. Ja nie życzę sobie, żeby jakaś baba kupczyła moimi podatkami .

baba
Gość
baba

Skąd w Panu tyle jadu, że pisze Pan tak o mnie? Przecież mnie Pan nie zna. Jestem mieszkanką Piekoszowa od ponad 40 lat, i płacę podatki. I absolutnie nie było moją intencją „kupczenie podatkami Gminy Piekoszów”. Od 7 lat zabiegam o pieniądze na remont kościoła, po części skutecznie, bo dach jest nowy i wnętrze kościoła nie niszczeje. Pojawiła się nowa szansa na odnowienie wież i elewacji – otrzymaliśmy pieniądze z RPO (500 tys. zł) i aby je wydać – musimy mieć zabezpieczony wkład własny . Ogółem na remont wież i elewacji zachodniej potrzeba ponad 1.200.000 złotych. Musimy je mieć zgromadzone,… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Z całym szacunkiem ale czy Kościół nie ma środków na remont? Czy wszystko, nawet skarpetki dla proboszcza musi być fundowane przez wiernych i niewiernych?
Z Pani wypowiedzi wynika, że poza kupnem działki za 350tyś Gmina ma jeszcze dać 700tyś brakujących do remontu koscioła? Razem ponad 1mln złotych !!!

baba
Gość
baba

Szacunkowy koszt remontu wież i zachodniej elewacji wynosi ok. 1 200 tys. zł. Tyle pieniędzy potrzeba, aby nie montować i rozbierać rusztowań kilka razy. Są to kosztowne prace i ze względów logistycznych zupełnie nieuzasadnione. Pisałam o pozyskanych z RPO WŚ 500 tys. zł. Pozostało jeszcze, do zebrania 700 tys. zł. Na tę kwotę składa się się 350 tys. zł ze sprzedaży działki, ewentualna dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (z wnioskiem wystąpiliśmy), ewentualny sponsoring przedsiębiorców i dobrowolne datki mieszkańców Piekoszowa, nic na siłę. Na merytoryczne pytania odpowiem, nie wchodzę w polemikę emocjonalną.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Pani, to ja wnoszę, aby wszystkie drzewa w gminie podretuszować. Pnie drzew prosze pomalować lakierem bezbarwnym żeby lepiej błyszczały, natomiast liście proszę pociągnąć zieloną farbą oraz lakierem bezbarwnym. Będzie pięknie i kolorowo. Mało tego , zasłyniemy w całym kraju, a może nawet poza granicą z tego bezprecedensowego pomysłu. Oczywiscie wszystko to za pieniadze z podatków mieszkańców gminy Piekoszów. Bo czemuż by nie, prawda? Pławmy się w tej społęcznej głupocie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niech się Pani nie wygłupia z tym podpisywaniem się słowem Baba. Przecież jest Pani nagrana na kamerze BCK, ludzie Panią znają z imienia i nazwiska. Przylgnie do Pani ta ksywka grypserska i będzie potem pani miała żale…..bóg wie do kogo.

Kx
Gość
Kx

Czemu gospodarz parafi nie sprzeda swojego apartamentowca? Będzie miał pieniądze na remont, bo chyba z własnych to nie postawił! Już znajomymi którzy przyjechali w te strony pytali mnie po co mu druga plebania jak Kościół mu się rozlatuje! A powiem że to ludzie bardzo religijni i z P…

Rob
Gość
Rob

350tyś idzie z Gminy za działkę ale reszta gdy „ewentualny sponsoring”zawiedzie będzie z drugiej uchwały o finansowaniu remontów zabytków. Ciągle to jednak niebagatelna kwota 700 tyś a w Gminie jest tyle potrzeb na które do tej pory mieszkańcy czekali cierpliwie bo przecież Gmina zadłużona i „wychodzi z długów”. Wreszcie kiedy można coś zrobić to nie są zaspokajane te potrzeby mieszkańców na które długo czekają a Wójt zamiast zadbać o wszystkich mieszkańców dba o przychylność kościoła i określonej grupy można domniemywać, że w perspektywie przyszłych wyborów…

lukasz
Gość
lukasz

w punkcie finansowania remontow zabytkow wojt powiedzial ze jesli zajdzie taka potrzeba rowniez remonty innych zabytkow beda finansowane wiec to moze odpowiednia pora aby zabrac sie za remont Pałacu Tarłów???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pani Babo, ciężko się z imienia i nazwiska tu przedstawić? Czego się Pani wstydzi? Skoro się Pani chełpi „włażeniem pod sutanny” to proszę się przedstawić. Nie obchodzi mnie ile lat za czym Pani chodzi i o co zabiega. Kościół Katolicki sam ma zabiegać o remonty swoich budynków. Tak jak każdy inny przedsiębiorca. Nie ma Pani prawa żądać aby podatki mieszkańców gminy Piekoszów szły na kościół. W tej gminie mieszkają różni ludzi, Świadkowie Jehowy i innych wyznań, bezwyznaniowcy, ateiści, albo ikatolicy którzy nie życzą sobie aby ich podatki szły na kościół. Ja też nuie życzę sobie, aby na sesji wstawała Pani… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

najpierw piszesz ” ludzie Panią znają z imienia i nazwiska” a potem pytasz o imie i nazwisko???
spokojnie kupno dzilaki jak i tez remont kosciola nie bedzie finansowana ani z Twoich podatkow ani tez z podatkow swiadkow Jehowy czy innych wyznan gdybys zapomnial w demokracji rzadzi wiekszosc
a skoro Ci tak zal Twoich podatkow to czemu nie negujesz tego jak partia na ktora glosowales lekka reka rozdaje pieniadze kosciolowi (np biznesmenowi Rydzykowi)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gdyby jakiś Świadek Jechowy na sesji poprosił o parę zł na eternit na ich Dom Boży ( bo tak chyba nazywaja miejsce swoich zborów) to byście się krztusili oburzeniem i nawoływali byście do zlinczowania człowieka zapewne.

Anna
Gość
Anna

Pani Babo vel Moherowy Berecie, niech Pani zacznie podlizywac sie do zwykłych ludzi, sąsiadów, przyjaciół, rodziny .Tym osobom niech Pani pomaga, bo w przypadku choroby czy innego nieszczęścia (przed czym niech Panią oczywiście Pan Bóg broni i ochrania), oni Pani pomogą, wyciągną rękę. ale nie ksiądz, bo arogancja tej grupy zawodowej osiągnęła szczyty Mont Everestu.Ksiądz jedynie człowiekowi pogrzeb wyprawi i zainkasuje od zbolałej rodziny tysiaka albo wiecej, tyle dobrego z jego strony. Księżulo nie pojawił się na Radzie zwołanej przecież w jego sprawie. Z góry wiedział że mohery takie jak Pani , zagłosują na jego korzyść. Po co miał tyłek… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

O ja pitole, Pani Anno, ależ Pani pojechała 🙂 . Ale chyba tak trzeba. Ja , chciałbym jeszcze jeden aspekt dodać. Mianowicie taki, ze żal mi tych niewolników. Bo to sa niewolnicy księży. Naharują się, naganiają, z sąsiadami skłócą, między sobą walczą żeby najmocniej przed księdzem błyszczeć, a i tak potem zostaną odsunięci i zapomniani. Pozostanie im tylko gorycz kogoś wykorzystanego i odstawionego. Dla przestrogi polecam Wam wszystkim zapoznać się z treścią tablicy w lewym wejściu do kościoła. Tam pisze mniej więej tak: Kościół ten wybudował (lub zafundował) ksiądz Kuldybanowski (chyba). Krew mnie dawno temu zalała jak to zobaczyłem. Ku…wa,… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Pan Sorbian wypowiedział się w 13 (nomen omen) minucie, a potem w 31 minucie .
Wyjątkowo nie bał się ognia piekielnego,ale Panie Pawle, niech to nie rozbudza Pana nadziei, bo znając dobrze Pana Sorbiana, na podobnie sensowną wypowiedź będziemy czekać następną dekadę.
Jestem głeboko wierząca, co nie znaczy abym w milczeniu patrzyła na niegodziwości i arogancję dostojników kościelnych, których świątobliwa łapa jest ciągle wyciągnięta po publiczne pieniądze.
Moherów nie lubię, bo mózg mają zmanipulowany przez wizję piekła wiekuistego, podszyci są strachęm o swoją duszyczkę, a strach ten jest podsycany cotygodniowo na mszy świetej albo codziennie przez Rydzyko-Radio.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Alez Pani Anno, w pełni popieram i rozumiem Pani poprzedni wpis 🙂 . To było mistrzostwo celności. Dziękuję za namiary czasowe 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pani Anno, obejrzałem te urywki. Hm. Cwany ten Pan Marek Sorbian. Oj cwany. Nie chcę rozkładać jego wypowiedzi na kawałki i odnosić się do nich, niech zainteresowani sami sobie to zrobią, ale do jednego muszę sie odnieść. Mianowicie do marzeń Pana Marka Sorbiana aby uzyskać dla siebie kościelne upoważnienie do chodzenia po ludziach oraz zwłaszcza po przedsiębiorcach i wyrywania od nich pieniędzy na Kościół. Chciało by się tej władzy Panie Sorbian, prawda? Ależ by się haków nazbierało wtedy na różnych ludzi, ależ było by czym zabłysnąć u proboszcza, prawda?

lukasz
Gość
lukasz

a gdzie do tej pory byly te „feministki piekoszowskie”

Anna
Gość
Anna

Najprawdopodobniej u Ciebie w domu, lukaszku. Podobno o pewnych faktach domownicy dowiadują się ostatni.
Taki jesteś zahukany przez kobiety, że złość
musisz wyładować w internecie na Panu Pawle, a opcjonalnie na mnie albo innych forumowiczach.?
Wyjrzyj przez okno, bo może , o zgrozo!!!, już wytłaczanki z jajkami wygrzewają się na słoncu, ….na Twoim podwórku.

lukasz
Gość
lukasz

a czymze ja ta zlosc na Tobie wyladowuje???
od tego jest demokrcja i wolnosc slowa nie kazdy musi miec takie same poglady jak Ty bodz Pawel
u mnie w domu sami mezczyzni…

czerepah
Gość
czerepah

Za takie „jaja” i charyzmę masz od mojej rodziny wszystkie głosy. Brawo !!!!!!!!!!!!!!

Eryk
Gość
Eryk

Dawno się tak nie uśmiałem i popieram. Dziękuję Pani Anno .
Ludzie boją się krytykować księży właśnie przez moherstwo. ale czasy się powoli zmieniają.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie przypominam sobie proboszcza, który by wyprzedawal majątek kościoła. gdzie rada parafialna.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zwróćcie uwagę na manipulację jakiej dopuszcza się Dyrektor Bioblioteki. Zwróćcie uwagę, że pod filmikiem w opisie nie ma wyszczególnionej sumy 350tys zł jak również nie jest napisane, że te pieniądze idą na działkę kościelną. Ktoś nie wiedzący o co chodzi nawet jak trafi na ten film to i tak nie będzie wiedział o co chodzi. Jakaś tam działka, jakis tam zakup. Oto wpis pod filmikiem https://www.youtube.com/watch?time_continue=4598&v=NaLXSspSfto Internetowa Telewizja Piekoszów Opublikowany 20 cze 2017 SUBSKRYBUJ 98 Sesja nadzwyczajna. Podejmowane uchwały: 1) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2017 rok, 2) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2017-2030, 3) wyrażenia zgody… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

jaka manipulacja ani w porzadku obrad ani tez w projekcie uchwaly nie ma wzmianki iz jest to dzialka nalezaca do parafii poza tym watpie aby pan dyrektor osobiscie dokonywal tego wpisu

Rob
Gość
Rob

Oglądnąłem sesje. W 43 minucie Wójt przyznaje, że działkę kupuje po to tylko aby proboszcz mógł te pieniądze przeznaczyć na remont jako wkład własny.
Przez cały czas wił się jak piskorz wykrętnymi odpowiedziami aż się wymknęło.
Na samym początku stwierdza, że przepisy nie wymagają uzasadnienia zwołania sesji nadzwyczajnej w „pilnej potrzebie kupna działki”. Jeżeli ktoś nie chce udzielić wyjaśnień to najwyraźniej ukrywa swoje intencje.

Rob
Gość
Rob

W 53 minucie słyszymy, że biskup zatwierdził sprzedaż działki jako uzasadniony.. tylko jej kupno przez Gminę nie znajduje uzasadnienia. Usłyszeliśmy jeszcze co czeka Gminę w przyszłości (stolarka itp.) do finansowania w ramach ratowania zabytku w związku z uchwałą o finansowaniu restauracji zabytków.

Rob
Gość
Rob

W kilku miejscach usłyszeć możemy o parkingu – działce przekazanej (darmo) przez parafię Gminie aby Gmina wykonała tam parking (z pieniędzy podatników) dla wiernych przyjeżdżających do kościoła. Tylko część mieszkańców gminy będzie z niego korzystała bo inni należą do innych parafii.
Dlacz3ego proboszcz nie zbierze od swoich parafian środków na taki cel tylko wyciąga rękę po fundusze gminne.

Rob
Gość
Rob

Logika głosowania jest powalająca. (1godz 2 min nagrania) Głosowanie nad zmiana budżetu po to aby zabezpieczyć pieniądze na zakup działki który głosowany jest w drugiej kolejności. Czyli mamy kasę a teraz zagłosujmy co mamy za nią kupić. Czy nie lepiej w drugą stronę zagłosować że chcemy kupić działkę i gdy wynik będzie pozytywny zmieniajmy budżet. Gdy nie kupujemy działki zmiana budżetu jest niepotrzebna. TA KOLEJNOŚĆ GŁOSOWANIA WSKAZYWAŁA ŻE KUPNO DZIAŁKI JEST PRZESĄDZONE PRZE GŁOSOWANIEM.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, oczywiście , że było wiadomo. Po to zwołano sesję nadzwyczajną przecież.

lukasz
Gość
lukasz

dziwi mnie postawa radnych „opozycyjnych” skoro bylo wiadomo ze „druzyna marzen” przeglosuje wszystko to po co oni przyszli na sesje??? zrobic „skok na kase”?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Za chwile będzie jeszcze jeden zabytek do remontu a mianowicie woz strażacki pana Sorbiana kwota też całkiem całkiem podobno ok 100 tyś.

piotr
Gość
piotr

Panie Pawle Arabasz, stanowczo protestuję przeciwko takiemu potraktowaniu przez Pana osoby o odmiennych poglądach. To niegodne, nieludzkie życzyć komuś śmierci. Choćby w tak zawoalowanej formie, którą Pan zastosował. Pani która zabiega o remont kościoła ma dokładnie takie samo prawo do wyrażania swoich przekonań jak Pan. Problem to organizacja pracy Rady oraz kultura wdrażania planów w życie. Moim zdaniem powinno być tak, że sprawa ewentualnych dofinansowań ze środków gminy, powinna być co najmniej na miesiąc wcześniej omawiana na komisji. Na którą mogliby przyjść mieszkańcy i wyrazić swoje najróżnorodniejsze opinie. Radni, nasyceni odmiennością poglądów wypracowywaliby i na komisji i po niej, w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Piotrze, nikomu nie życzę śmierci. Ta zawoalowana forma jak Pan to nazwał dotyszy mojego przekonania, że musi upłynąć dużo czasu w Naszej Gminie, aby coś się zmieniło. Nie moją winą jest, ze wraz z upływem czasu ludzie starzeją się i umierają. Nie zabraniam Pani Babie starać się o środki na remont kościoła, ale nie pozwolę sobie aby robiono to tak bezczelnie moim kosztem w sytuacji gdy ja się na to nie zgadzam. Bo ja chyba też mam jakieś prawa, prawda? Natomiast co do Pańskich szlachetnych , zdrowych oczekiwań związanych z cyt ….Problem to organizacja pracy Rady oraz kultura wdrażania… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie co Państwo, bardzo się wczoraj zbulwersowałem pewnym widokiem. Otóż około godz. 14.50 widziałem jak na plebanię zasuwał z teczką urzędową urzędnik UG Pan Dudek. Dla mnie jest to skandal, aby urzędnik biegł do proboszcza załatwiać jego kościelne sprawy. Dobrze, ze na kolanach nie szedł. Powiedzcie, czy do Was też przychodzą jacyś urzędnicy jak załatwiacie w UG jakieś sprawy, i ci urzędnicy załatwiają urzędowe sprawy w Waszych domach? Nigdy ta gmina nie wyjdzie na prostą dopóki takie coś będzie miało miejsce, że urzędnicy państwowi biegają do ośrodka decyzyjnego jakim jest proboszcz. Mam marzenie. Chciał bym aby mnie zamrożono na 20… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Krótka rozprawa między Panem, Wójtem a Plebanem Mikołaja Reja. Czyżby obecna sytuacja wróżyła jak wtedy upadek Rzeczypospolitej ??? Obserwujemy już upadek wielu wartości. Wiele można jeszcze uratować. Choćby niepodległość. Społeczeństwo mamy rozdarte na pół. Po której stronie stanął by Mikołaj Rej?

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Zdaje sie , ze zamawiał msze za ciebie arabasz.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to dziękuję dziękuję 🙂 . Ciekawe na ile mnie wójt wycenił? I jak tą opłatę na mnie rozliczy? Pewnie poprosi proboszcza o fakturę VAT.

lukasz
Gość
lukasz

moze msze poszedl zamowic

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Posłuchajcie https://www.youtube.com/watch?v=-nthIl2aefo co się zrobiło z instytucji KK.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak mi bog miły to daję słowo, że nie wiedziałem, że na terenie Naszej Giny działa jakaś Fundacja „Mater Misericordiae” – Matki Bożej Miłosierdzia. Z chęcią chciał bym się zapoznać z przypływem i wypływem gotówki z tej fundacji. Matka Boża Miłosierdzia!!!! Szok. Jak im paluchy nie szczezły gdy nadużywali tej świetej nazwy!!!!

lukasz
Gość
lukasz

no to juz wiesz a sprawozdania finansowe sa jawne wiec w przyszlym roku zapraszam dostaniesz do wgladu

lukasz
Gość
lukasz

„zwyczajna” sesja czerwcowa tez ciekawa

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
Ania
Gość
Ania

Czy ja dobrze rozumiem naszej gminie tak dobrze się powodzi, że stać nas na wywalenie 350 tyś. watykańczykowi za nieruchomość, mało tego słyszę tu o remoncie tej nieruchomości bla bla, czyli kolejny jakiś milionik z kasy gminy(też nas o dziwo stać? Skąd?). A za jakieś 4 lata mylący wiarę w Boga z religią w imię swoich racji odda (wyremontowaną, odnowioną nieruchomość) watykańczykowi za poparcie w wyborach, tak jak to się dzieje teraz w całej Polsce zresztą. Jako Piekoszowianka nie życzę sobie aby choć by grosz z gminy poszedł na kościół! I interesy z nim powiązane. W gminie jest wiele pilniejszych… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Po lekturze tego http://www.bckpiekoszow.pl/redakcja/glos-piekoszowa i tego: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/duza-unijna-kasa-dla-checin-pierzchnicy-i-piekoszowa,12131220/ jak nic wychodzi, że 639 103,00 potrzebne na gwałt. Przepraszam za niefortunne porównanie. Gdyby tak zliczyć te tylko ostatnie „potknięcia” to mogłoby się okazać, że przyzwoita droga pod lasem za discopolowy festynik a za remoncik problem z
colą rozwiązany na pokolenie. Pozdrawiam z Piekoszowa w którym wczoraj omal nie zwymiotowałem od smrodu, idąc po wydzieloną racje wody do picia i gotowania.

Lukasz
Gość
ZZ
Gość
ZZ

A jakie jest Twoje zdanie?

Lukasz
Gość
Lukasz

wiem ze nie w temacie ale to tak tylko jakby „Ktos” mowil po co wojt, rada daje proboszczowi pieniadze http://polityczek.pl/twitter/5998-ziobro-daje-pol-miliona-rydzykowi-z-funduszu-pomocy-pokrzywdzonym przyklad idzie z góry