Czy wójt zakończy kadencję przed terminem? Wszystko w rękach radnych…

Radny Andrzej Borowski otrzymał odpowiedź od wojewody w sprawie pisma, które skierował do niej 31 maja. Przypomnę – chodzi o podejrzenie naruszenia przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

O sprawie pisałem po sesji Rady Gminy 31 maja 2017, na której radni otrzymali kopię pisma od radnego Borowskiego. W odpowiedzi na pismo wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek dała radnym czas do 17 lipca 2017 na poinformowanie jej o działaniach podjętych w tej sprawie, jednocześnie przyminając, że Rada Gminy posiada kompetencje do ewentualnego stwierdzenia wygaszenia mandatu wójta.

Oto treść wiadomości, którą otrzymałem od radnego Andrzeja Borowskiego i skan pisma, które otrzymał on od wojewody:

Informuję,

iż w nawiązaniu do mojego pisma z dnia 31.05.2017 r. otrzymałem w dniu 19.06.2017 r. do wiadomości, pismo Wojewody Świętokrzyskiego skierowane do Rady Gminy w Piekoszowie. Z treści pisma jasno wynika, iż Rada Gminy w Piekoszowie w terminie do dnia 17 lipca 2017 r. została zobligowana do przedstawienia Wojewodzie Świętokrzyskiemu informacji o poczynionych ustaleniach i podjętych działaniach w sprawie ewentualnego złamania przez Wójta Gminy Piekoszów Pana Zbigniewa Piątka przepisów art. 4 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Przypomnę, że chodzi o łączenie funkcji członka zarządu Polskiego Związku Kolarskiego, który prowadzi działalność gospodarczą z funkcją Wójta Gminy Piekoszów przez Pana Zbigniewa Jacka Piątka. W załączeniu przesyłam oba pisma.

Andrzej Borowski

2017-06-20-odpowiedz-wojewody-na-pismo-radnego-Borowskiego

2017-06-02-pismo-radnego-Borowskiego-do-wojewody

36
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
lukaszPaweł ArabaszPBMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

Pytanie pomocniczy. Czy prawdopodobne zyski z tej działalności zostały podane w oświadczeniu majątkowym. Czarno na białym. Ustawa jest jednoznaczna. Taki mamy klimat.

Marek
Gość
Marek

I jest jak przewidywałem.Przypuszczenia swoje opierałem na analogicznych sprawach z ub.r. z włodarzami Chęcin, Górna, i chyba Słupi Koneckiej.Proszę zwrócić uwagę na zapis Rada ma poczynić ustalenia i podjąć działania w przeciągu 1 miesiąca.Ile tu już jest „kruczków prawnych” ile można popełnić błędów przez obie strony a skutki są ważne i nieodwracalne.Czy chcemy czy nie ale będzie sesja nadzwyczajna przed 17 lipca i prawdopodobnie na tym się nie zakończy.
Nareszcie niektórzy radni poczują się ważni i dowartościowani.Z przeszłości pamiętam takie hasło: „każdy kłos na wagę złota ” a moja terazniejsza propozycja to:” każdy głos na wagę złota”.

czerepah
Gość
czerepah

Oby te „kłosy”(głosy) nie zostały wcześniej „omłócone”. Miesiąc to dużo czasu.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Zwróć uwagę, proszę, na sformułowanie w piśmie wojewody „ewentualnego złamania przez Wójta Gminy Piekoszów przepisów ustawy”. Ewentualnego. Tak pisze wojewoda o sprawie oczywistego złamania tych przepisów. A sprawę ma wyjaśnić i decyzję o wygaśnięciu mandatu ma podjąć Rada Gminy zdominowana przez popleczników wójta. Orwell się kłania. Jeśli chodzi o analogię do Chęcin, Górna itd – to tam była zupełnie inna podstawa działania wojewody – włodarze tych gmin zawiesili swoją działalność w instytucjach rządowych i samorządowych. Nie odsądzam od czci i wiary wójta Piątka, chociaż uważam, że wójtem jest marnym – bo skąd wybitny absolwent Wszechnicy Świętokrzyskiej należący do partii, która… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, dzieki Panu i Pana wieloletnim staraniom prawda zaczyna wychodzić powoli na wierzch. Pojawia się niepowtarzalna szansa dla społeczeństwa Naszej Gminy, aby te szymowiny raz na zawsze zostały usunięte z firnamentu władzy, i aby zawitała w Naszej Gminie NORMALNOŚĆ!!!! Dość straconych lat!!!

ZZ
Gość
ZZ

W usuwaniu władzy nasza gmina jest całkiem niezła, tylko dalej nic!

lukasz
Gość
lukasz

jak pokazuje zycie te „szymowiny” nie zniekaja a po chwilowej „burzy w szklance wody” wyplywaja na nowych stanowiskach

Rob
Gość
Rob

A co będzie kiedy „drużyna marzeń” stanie murem za Wójtem nawet gdyby złamał prawo? Kto ma w takiej sprawie ostateczny głos? Czy nie prokurator i sąd? Jaka jest rola wojewody?

Józek
Gość
Józek

Ponieważ jest to sprawa bardzo pilna i bardzo ważna natychmiast powinna być wyjaśniona. Na ostatniej sesji Przewodniczący Rady Gminy z treścią pisma winien zapoznać radnych i nadać bieg sprawie, a nie zatajać informacje.

mis
Gość
mis

przewodniczący ma mieć drogę asfaltową do domu za wierność i lojalność swojemu panu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

i co w tym złego,czy przy tej drodze tylko mieszka przewodniczący

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, oczywiście, że mieszkają tam ludzie, jak najbardziej wszyscy jesteśmy za tym, żeby wszędzie takie jezdnie i chodniki porobić. Należy Nam się to wszystkim. Tyle, że jakos dziwnym trafem wszelkie prace realizowane sa na terenach skąd są radni z Drużyny Marzeń. To bardzo niesprawiedliwy rozdział środków finansowych godzący w pozostałą część gminy. To jest rażąca złośliwość tych co dorwali się do władzy. Sytuacja jest niezdrowa, ponieważ tacy radni kupowani sa inwestycyjkami które każdej wsi gminy się należa bezdyskusyjnie, ale tak naprawdę to zarabiają na tym firmy które realizują projekty i wykonują roboty. Na to też proszę zwrócić uwagę. Wójt taką… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Wielokrotnie słyszałem już od wielu osób, że drogi w Brynicy nie będzie bo to forma „zemsty” na radnym Borowskim.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niestety na to wygląda, że to zemsta. Wójt swoim przyziemnym zachowaniem niejako „upoważnia moralnie” Pana Borowskiego do „pilotowania” tej sprawy do samego swojego końca. No i nie zapominajmy, że wykrycie i ujawnienie tego szwindla upoważnia społecznie Pana Borowskiego do zajęcia miejsca Zbigniewa Piątka w UG. Jeśli będą wcześniejsze wybory na wójta to Pan Borowski jest moim zdaniem najpoważniejszym kandydatem.

lukasz
Gość
lukasz

bosze a Kim Ty jestes zebys kogo kolwiek „” upowaznial moralnie””???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jestem łukaszu mieszkańcem który wyraża swój pogląd!

lukasz
Gość
lukasz

a wyborow wczeniejszych nie bedzie…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To już nie ten sprawiedliwy najlepszy z najcnotliwszych szlachetny pan Sieradza który zbiesil się glosujac za kupnem dzialki to jak to Pawełku jest z twoimi poglądami? Trudno za toba nadążyć.

lukasz
Gość
lukasz

Pawelka poglady zmieniaja sie w zaleznosci od tego jak zawieje albo tez jak prognoza przwiduje

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie i łukaszku, złe wnioski wyciągacie. Najwiecej dobrego w tej kadencji dla dobra Naszej Gminy zrobił Radny Pan Aleksander Sieradzan, i jak najbardziej widzę go w roli przyszłego wójta. Ale Panu Andrzejowi również należy się społeczne uznanie za to co zrobił w kwestii wykrycia i ujawnienia szwindla obecnego wójta, i uważam, że jak najbardziej należy mu się rola najpoważniejszego kandydata. Ale oczywiście niech to rozstrzygną demokratyczne wybory .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

co on takiego zrobił możesz nas uświadomić

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pan Borowski wykrył i publicznie ujawnił dodatkową działalność wójta co jest zabronione prawem. Naruszenie tego prawa skutkować powinno tym, że Zbigniew Piątek zostanie usunięty z funkcji wójta Gminy Piekoszów

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czyli Borowski jest specjalistą od szukania dziury w całym, lub conajwyżej załatwiania jabłek i marchewek które i tak potem po domach gniją.
Ale prawa nie łamie!
Moim zdaniem Piątek jest człowiekiem aktywnym co sobie w nim cenię, a że działa w tym związku kolarskim czy co to tam jest to mi wcale nie przeszkadza,
biznes to jakiś wielki nie jest, z tego co wiem to też nie jest na terenie naszej gminy chyba więc jakie mogą być korzyści że jest wójtem?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak Ci marchewka którą przyjmiesz od Pana Borowskiego będzie miała zgnić to daj mi znać. Ja wezmę ją od Ciebie i wykorzystam. Ja jej nie pozwolę zgnić.

ZZ
Gość
ZZ

Nie obawiaj sie Pawełku, ja już zostałem tak wychowany że nie pozwalam marnować się żywności. A wyżej pisałem o tym co dzieje się w połowie domów bo to mój wpis był wyżej.

jaki
Gość
jaki

anonimie a ty byś podniósł rękę za działka za 300 tyś , bo ja nie mimo, że to moja parafia. Kto zrobił wycenę, protokół z negocjacji? I co Wójt z tą działką zrobi, nikomu to nie było potrzebne. Remont kościoła, kler niech przestanie politykę uprawiać to ludzie wrócą i pieniądze będą. Wójtowi nie potrzeba wrogów on ma super doradców i to go wykończy. Doradzali byłemu

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak to co zrobi? Uporządkuje i uzbroi ją za kilka milionów zł i odda we władanie kościołowi na organizację uroczystości koscielnych. Przecież to takie oczywiste.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Warto obejrzeć. Zwłaszcza od 4 minuty jest mowa o łamaniu prawa przez Wójta Gminy w Pioekoszowie Zbigniewa Piątka https://www.facebook.com/search/top/?q=piekosz%C3%B3w%20konferencja

lukasz
Gość
lukasz

no i okazuje sie ze wojt nie zlama prawa