Czy wójt złamał przepisy ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne?

Pismo w tej sprawie złożył do wojewody świętokrzyskiego radny Andrzej Borowski. O sprawie poinformował publicznie radnych podczas ostatniej sesji.

W kopii pisma, które trafiło do wojewody czytamy, że wójt naruszył przepisy ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne poprzez „prowadzenie wspólnie z innymi osobami, a także zarządzanie działalnością gospodarczą. Chodzi o Polski Związek Kolarski – Zbigniew Piątek wchodzi w skład zarządu, a związek prowadzi działalność gospodarczą. Poniżej publikuję skan pisma, które trafiło do wojewody świętokrzyskiego 31 maja 2017 i w tym samym dniu jego kopię otrzymali piekoszowscy radni.

2017-06-02-pismo-radnego-Borowskiego-do-wojewody

18
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PBsebtymonDawid.dPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja tym razem w formie czarnego żartu zapytam, czy Pan wójt Zbigniew Piatek był zatrudniony w tym zwiazku kolarskim i dorabiał sobie jako wójt Gminy w Piekoszowie, czy badziej czuł się wójtem a w zwiazku kolarskim sobie dorabiał???? A to jeszcze Wam coś dopowiem: normalnie w tym momencie polubiłem Pana Zbigniewa Piątka. A wiecie za co? Za to, że jest swojego rodzaju mistrzem….. ogłupiania ludzi. Bo mistrzów trzeba lubieć. Wyrolować ponad 16 tys ludzi na około bańke ( milion zł) za nic nie zrobienie to trzeba mieć jednak łeb na karku. Co ja piszę?/? Ponad milion wyjdzie. I to wszystko… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ja też!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Panu Radnemu Andrzejowi Borowskiemu zalecam, żeby urzędowym pismem powiadomił o tym Rade Gminy, bo za jakis czas sie okaże , że o niczym takim w gminie nie wiadomo. Pani Iwonka obsługująca sesję powie , że nic nie widziała. Już to przerobili raz, jak Pan Radny Aleksander Sieradzan powiedział , że złożył dokumenty o zniknięciu 765 tys zł w SP , to Pani Iwonka powiedziała, że nic nie widziała. Ciekawe czy Pani Iwonka zaprotokołowała wtedy też swoje słowa, że nie widziałą.

saskya
Gość
saskya

Ze względu na to, że blog jest publiczny prosiłabym o niezdrabnianie imion (chyba, że tak ma pani na imię).

lukasz
Gość
lukasz

a czy pan radny Sieradzan ma pisemne potwierdzenie ze takie „dokumenty” zlozyl???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ma na to protokól podpisany przez członków komisji. Nanagraniach z sesji jest o tym. Dziwnym trafem członkowie komisji o tym ” zapomnieli” i wrobili w sprawe obsługującą sesję Panią Iwone.

Dawid.d
Gość
Dawid.d

A ja bym prosił o nie mieszanie urzędników najnizszego szczebla do polityki, oni tam tylko „zamiataja” a niestety często opisywani są co najmniej jak by wszelkie decyzję wychodziły wprost intencjonalnie od nich.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A dlaczego nie można odnaleźć oświadczeń majątkowych urzędników gminnych za 2016 rok? Dlaczego zwlekają?

lukasz
Gość
lukasz

nikt z niczym nie zwleka w zwiazku z tym ze w ustawie nie ma zapisu o terminie publikacji oswiadczen

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wielka szkoda ze radny Borowski nie robi tego co obiecywał przed wyborami bo kadencja się kończy a on dla wsi nie zrobil nic.jego udział w akcjach dla poklasku mam nadzieje nie zmyli mieszkańców przy następnych wyborach i go pogonia gdzie pieprz rośnie,zresztą jak by miał choćby krzte honoru to by nie startował.

Rob
Gość
Rob

Jako mieszkaniec widzę to troszkę inaczej.

xy
Gość
xy

Anonimie święte słowa tu napisałeś.

Pablo
Gość
Pablo

Widzę że znów coś nowego na wokandzie , mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i wszystkie strony będą zadowolone. Ale jeśli okaże się że to prawda to bardzo nie fajnie ze strony włodarza.

tymon
Gość
tymon

Oświadczenia majątkowe w Kielcach już są. Tu stosują KPA. Wójt ma tylko 30 dni na ich sprawdzenie. Po tym publikacja. Na Biuletynie BIP nie ma też obowiązkowych protokołów kontroli. Zgodnie z prawem powinny być wszystkie. Za to zdaje się to już jest stosowny paragraf.

Lukasz
Gość
Lukasz

Wojt nie sprawdza oswiadczen majatkowych…

seb
Gość
seb

Nasze Władze mają dosyć olewczy stosunek do informacji publicznej a zarazem do nas. Paweł słusznie zwrócił uwagę na oświadczenia. Powinny być. Protokoły kontroli też. To nie jest „łaska”. Władza nie powinna mieć nic do ukrycia. Zarządza tylko z wyboru naszymi pieniędzmi. Świadczą nam usługi. Na jakim poziomie? 🙂 W tym samym kraju, gminy dostęp do informacji rozumieją tak i jest to godne pochwały: http://bip.um.slupsk.pl/rejestr_umow/