Kolejny komunikat w sprawie skażenia wody. Sprawa jest poważniejsza niż myśleliśmy

Wody z ujęcia Piekoszów II nie tylko nie wolno pić ale także nie wolno jej używać do przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw oraz mycia zębów i kąpieli noworodków.

Zakaz został wprowadzony dzisiaj przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Oto pełna treść komunikatu:

2017-06-23 komunikat PSSE w sprawie skazenia wody

I jeszcze informacja ze strony ZUK w Piekoszowie:

Zgodnie z Decyzją PSSE w Kielcach Nr SE Ia -4261/233/17z dnia 23.06.2017r. w sprawie stwierdzenia braku przydatności do spożycia wody z ujęcia Piekoszów II, ze względu na obecność bakterii grupy coli, Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie Sp. z o. o. informuje, że obowiązuje zakaz wykorzystywania wody do picia, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw oraz mycia zębów i kąpieli noworodków.

Informacja dotyczy mieszkańców miejscowości: Piekoszów , ulice: Czarnowska, Częstochowska od nr 22A do torów w stronę Jaworzni, Jarzębinowa, Kasztanowa, Klonowa, Kochanowskiego, Kolejowa od nr 29 do stacji PKP, Lipowa, Ogrodowa, Pogodna, Reja, Sienkiewicza,  Sikorskiego, Słoneczna, Wiosenna, Witosa Widokowa, Zgody, Żeromskiego, Chęcińska, Poziomkowa, Brzoskwiniowa, Jagodowa, Agrestowa, Wspólna

Woda w butelkach do celów spożywczych dla mieszkańców w/w ulic jest dostępna całodobowo na oczyszczalni ścieków ul Czarnowska 56A, w siedzibie Spółki tj przy ul. Czarnowska 54A w godz 800 do 1600 oraz dodatkowo w piątek tj. 23.06.2017 u Pana Sołtysa Marka Sorbiana, ul Kolejowa.

114
Dodaj komentarz

avatar
44 Comment threads
70 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MieszkankaHarMareka.wilczurPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niestety jestem zmuszony w obecnej sytuacji ponownie zapoznać Was Mieszkańców całej Gminy Piekoszów z filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=94jUzI6aX3U który nagrałem na sesji, na której Wójt Zbigniew Piątek wspólnie z Prezesem ZUK Jerzym Wijasem jednym głosem mieszali z błotem mieszkankę gminy która dramatycznie błagała o sprawdzenie, dlaczego pogarszają się wyniki badań wody. Żeby ją uciszyć, Wijas zagroził jej odcięciem od wodociągu gminnego. Miałem jak napisałem wcześniej ochote rozbić krzesło na głowie Wójta i Prezesa za tą bezdenną ignorancję mieszkańców i problemu. Na tym filmie jest też nagrana sprawa mojej publicznej próby wyjasnienia zażądania przez Wijasa kwoty 2500zł od mojego 73 letniego ojca (… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

nad interpretujesz fakty

czerepah
Gość
czerepah

Pierwszy raz obejrzałem film. O zgrozo …..skrzywienie zawodowe wypaliło ci szare komórki. Od kiedy prezes ZUK musi sporządzać notatki służbowe zawierające treść rozmowy z petentem. Nie pisz tu bzdur że ktoś chciał „wyciągnąć” od kogoś jakieś pieniądze. To inwestor buduje wodociąg i przekazuje go do wodociągów ….tak jest od dawna ….. Obecnie jest trochę lepiej bo otrzymuje się znaczny zwrot. A co do tej pani to pomijając kto zatwierdził jej przyłącze ……. podlicznik wody który nie powoduje ścieków powinien być zamontowany za wodomierzem głównym a nie równolegle. Całe szczęście że ktoś zabrał ci mikrofon bo ta sesja zamieniła by się… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepah, łżesz na zamówienie wbrew faktom.Tyle w temacie.

czerepah
Gość
czerepah

I kto to pisze……. pomylić „kominiarzy” z Łodzi z komisariatem Kielce oś. Podkarczówka.

ZZ
Gość
ZZ

Zgadzam się!
Ten sam poziom co i przewodniczącego!
Wiocha!

Marek
Gość
Marek

czerepah. Ja byłem na tej sesji pomimo tego obejrzałem fragment tego nagrania z sesji dotyczący oplaty za wodociąg.Pragnę dodać ,iż nie zamierzam być adwokatem Pana Pawła on sam daje sobie radę.Zostawmy również na boku nazwisko Arabasz.Przychodzi do ZUK-u inny starszy wiekiem mieszkaniec naszej gminy i chce mieć dostęp do wodociągu,a prezes ot tak sobie chyba z sufitu podaje kwotę 10 tys na 4 osoby. Ja to odebrałem jako przymus do zapłaty jakiejś daniny a jest niezgodne z prawem./art 84 Konstytucji/Przerabiałem to przed WSA w 2008 roku a dotyczyło to opłaty partycypacyjnej w budowie kanalizacji w kwocie 1500. Ja nie zapłaciłem… Czytaj więcej »

Kronikasz
Gość
Kronikasz

A ty arabasz taki pyskaty na tym forum, balansujący na granicy szamba i nie protestowałes?Don Kichot i Sancho Pansa w jednym?Myslalem , ze ty taki azjata.Maly ale Ruchliwy.

Kolejowa
Gość
Kolejowa

Woda wydawana w smiesznych ilosciach, jak mamy funkcjonowac w tej sytuacji?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ja zadaję pytanie: KTO ZA TO ZAPŁACI?

Pit
Gość
Pit

Nie wszystko w gminie nie wychodzi tu przykład: http://drogi.kielce.uw.gov.pl/dro/listrankingow/189,Lista-zmieniona-Nr-1-zakwalifikowanych-wnioskow-do-dofinansowania-w-ramach-Progr.html
pozycja 31
tylko kiedy będzie wykonanie
brawo wójcie .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

My wszyscy zapłacimy to oczywiste takie są przepisy.taka sytuacja mogła się zdarzyć wszędzie w Brynicy,Podzamczu i to nie jest na pewno wina prezesa czy wojta.hipokryzja człowieka z lasu zaczyna robić z tego bloga szambo pisanie w kolo jedno i to samo snucie cały czas jakieś chore insynuacje, jeśli tak ma wygladac jego dzialalnosc społeczna dla przyszłości jego dzieci jak sam wcześniej napisal to współczuje.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, a te wpisy sprzed 2.5 roku to też były insynuacje? : …… Rada nadzorcza ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa Zakładu Usług Komunalnych. Termin składania ofert mija 29 grudnia 2014 a już cztery dni później nowy prezes rozpocznie pracę. Trzeba przyznać, że komisja konkursowa narzuciła sobie bardzo ambitne tempo – termin składania ofert wyznaczono na 29 grudnia o godzinie 15.00, a już następnego dnia – 30 grudnia odbędzie się kolejny etap konkursu, czyli rozmowy z kandydatami. Wybraniec zostanie powołany na 3-letnią kadencję i rozpocznie pracę 2 stycznia 2015…… Napisane przez: Anonim Oby te konkursy były uczciwe, a nie jak za… Czytaj więcej »

Czarnowska
Gość
Czarnowska

Kiedy mozna się spodziewac, że woda zostanie zachlorowana, a problem zostanie rozwiązany?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W sprawie chlorowania proszę zainteresowanych, aby bacznie przyglądali się sposobowi chlorowania. ZUK nie ma urzadzeń do równimiernego rozprowadzenia chloru. Może się zdarzyć, że w pewnych partiach wody chloru może byc za dużo, a w innych wcale. Przypominam o przypadku jakieś półtora roku temu, gdy mieszkaćy sami odkryli chlor w wodzie z ZUK po oparach i gryzieniu skóry. Chlor jest bardzo szkodliwym dla zdrowia związkiem. Silnie wchłania się zarówno przewodem pokarmowym, jak i przez skórę.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ja się zapytuję, gdzie sa dziś ci, co za pare miesiecy wypłyną przed wyborami jako zbawcy gminy . Zapowiadam wam, nie myślcie sobie, że nagle wypłyniecie bezkarnie i będziecie swobodnie urabiać mieszkańców żeby na was oddawali swój głos w wyborach. Dziś siedzicie jak szczury w norach wychylając się jedynie po to, żeby lizać pięty obecnej władzy, a za parę miesięcy będziecie tą władzę atakować z zamiarem ogłupiania wyborców. Czekam na Was Tchórze Społeczni!!!!

a.wilczur
Gość
a.wilczur

Ja dziś odbierałam wodę z ZUK-u, pani która wydawała powiedziała że jutro mają przyjść wyniki kolejnego badania wody.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie przejmujcie się tą skażoną woda. Wasze żołądki i Wasze zdrowie jest pod opieką Fundacji „Mater Misericordiae” Matki Bożej Miłosierdzia. Oni zadbają o Wasze zdrowie. Na razie koszt opieki około miliona zł.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

NAJWIĘCEJ MAJĄ CI DO GADANIA ,CO NIC NIE DAJĄ

a.wilczur
Gość
a.wilczur

No niestety – wyniki badań wody są bez zamian…woda nadal nie nadaje się do spożywania.

czerepah
Gość
czerepah

” Skąd się bierze cola w wodzie? …………………………….. – Escherichia coli to pałeczka okrężnicy, która fizjologicznie występuje w jelicie człowieka i zwierząt. Jeśli dojdzie do skażenia wód powierzchniowych, to wskutek zanieczyszczenia kałowego …………. Mówiąc wprost: do wody musi się dostać to, co spuszczamy w toalecie. ” 1) Kiedy gmina będzie skanalizowana w 100% 2) W jaki sposób obecnie są kontrolowane szamba. 3) Kto kontroluje zbiorniki z gnojowicą, czy są szczelne, czy posiadają liczniki, czy zrzut na pole jest rozcieńczony z wodą 50/50, licznik gnojowicy powinien być porównany z licznikiem wody, niedopuszczalne jest aby gospodarstwo posiadające gnojowice było na ryczałcie. 4)… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepach, a to w takim razie co przez dwa i pól roku robił Twój Koleżka Prezes Zuku? Za co ma płacone? Dlaczego nie dopilonował bezpieczeństwa związanego z wodą pitną? Obydwaj jesteście siebie warci. Jeden nieudolny, a drugi w zmowie z pierwszym szczeka publicznie w obronie jego nieudolności.

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu …mylisz fakty, wszyscy wiedzą kto z „psiarni” się wywodzi. Zarządzający „gównianym interesem” wiedzą dokładnie ile jest szamb w gminie. Każdy właściciel powinien z urzędu posiadać faktury albo przelewy za „beczkę”. Nie oszukujmy się, wiele gospodarstw na uboczu nie wie co to wóz asenizacyjny, pod osłoną nocy (i nie tylko) pracują pompy własnej produkcji do wyciągania nieczystości na pole. Trzeba walczyć o tą świadomość a nie wydawać pieniądze na „degustatorów mamrota”. „Beczka” nie jest tania ..wiem sam płacę, ale jak chcemy mieć czystą wodę to trzeba uczynić aby każdego było na to stać. Bilans cenowy gospodarstwa z kanalizacją i bez… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No tak, Czerepah, dobrze napisałeś. Napisałeś to samo co ja od dwóch lat tutaj postuluję. Ok, zgadzam sie z Tobą. A jeśli chcesz mnie obrazić tym, że ja z psiarni pochodzę, to wiedz, ze jestem dumny z tego, że jako policjant mogłem służyć społczeństwu. Nie obraziłem się na Twoje słowa.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie koniecznie Gmina/ZUK musi posiadac kilka samochodow wystarczy jak na terenie Gminy beda 2-3 firmy zajmujace sie odbiorem nieczystosci i beda robic zrzuty na preferencyjnych warunkach

Marek
Gość

Na stronie ZUK-u jest dzisiejszy komunikat z którego wynika ,że woda w dalszym ciągu jest skażona. Jakiej wielkości jest to skażenie nie podano, nie zamieszczono również wyników badań/czyżby celowo/. Komunikat informuje o dostarczaniu wody bezpośrednio do mieszkańców samochodami ZUK i OSP.Jednak można. W pierwszym dniu skażenia było inne prawo nakładające obowiązki na p-two wodociągowe? Nie wiem czy to można zaliczyć do nieprzewidzianych zdarzeń losowych czy działania siły wyższej. Wygląda że jest to poważny temat.Praktycznie poza komunikatami nic mieszkańcy nie wiedzą, a pytania nasuwają się same : ile to potrwa, jakie jest to skażenie, jakie działania poczynił ZUK. Dlatego moim zdaniem… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Budowa nowego ujęcia też dobry pomysł, tylko co to da jeśli nie ustalisz i nie usuniesz przyczyn skażenia. Wiadomo skąd pochodzi i tu trzeba szybko zareagować. Nie uchronisz wód gruntowych przed skażeniem jeśli ktoś ma zakamuflowane szambo w starej studni. To samo tyczy gospodarstw posiadających rozrzutnik do gnojowicy i szambo, nie wspomnę już o tych co „trzymają” trzodę chlewną. Szczelny opomiarowany zbiornik. Przecież to łatwo sprawdzić. Gmina musi zerwać z wizerunkiem „wiochy” i rozwijać się w kierunku miasteczka.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tutaj też Ciebie Czerepach zapytam: a gdzie przez dwa i pół roku był Twój Przyjaciel Prezes ZUKu? Dlaczego nic w tym kierunku nie zrobił? Przecież za to ma płacone. Czego Ty tu bronisz? Jego nieudolności i ignorancji zadań? Twoja retoryka jest na zasadzie: nie jedz żyletek bo ci przełyk uszkodzą. To co piszesz to jest ogólnie wiadomo, bicie piany nic tu nie da. Tu trzeba działań. Prezes ma pod sobą 24 pracowników ( a może juz i więcej), nad sobą Radę Nadzorczą. I prostych rzeczy nie potrafi wykonać?

lukasz
Gość
lukasz

czerapach bije piane a Ty to niby co robisz?
dlaczego nie zangazowales sie publicznie w referendum???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bo taka był moja wola! A Tobie nic do tego!

m.
Gość
m.

A co dziś znow ulatnialo się z biogazowni? Straże karetka policja pogotowie gazowe? Nie za dużo zbiegow okoliczności? Najpierw woda teraz znów coś. ..ten smród co wieczór jest nie do wytrzymania.

Mesino
Gość
Mesino

Wójt,drużyna marzeń, ZUK w szczególności prezes, ci ludzie powinni
odejść w przeciągu miesiąca dla dobra sprawy.Mieszkańcy jak byli oszukiwani i nie szanowani są dalej nic się nie zmieniło.Problem jest
w tym że w ich miejsce szykują się podobni takie błędne koło.Polska
po prostu.Smutne ale prawdziwe.

lukasz
Gość
lukasz

nic to nie da

Marta
Gość
Marta

Ja mysle ze przyczyna to cholerna biogazownia, bo zanieczyszczenie na taka skale raczej nie spowodowalo jakies nieszczelne szambo, czy jednostkowe lewe odplywy. Na prawde nie ma mocnych na ten smrodliwy kłopot ?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, na jednej z tegorocznych sesji Prezes ZUK Jerzy Wijas w formie chełpliwej pochwalił się, że odciął biogazownie od kanalizacji ściekowej. Ale nie wyjaśnił, gdzie w takim razie podziewają się ścieki z biogazowni. Ja sygnalizowłaem tutaj ten problem dwukrotnie. Teraz trzeci raz zapytam, a gdzie w takim razie podziewają się ścieki z biogazowni? Idą do zbiornika gnilniego, a potem macie te wyziewy któych ludzkie zmysły nie mogą znieść, czy…..no gdzie w takim razie się podziewają? Dlaczego ta kwestia nie została wyjaśniona przez Prezesa ZUK Jerzego Wijasa? Przecież od tego jest. Wczoraj podobno to Prezes wezwał sobie tych 6 zastępów… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zadam jeszcze publiczne pytanie: a gdzie jest wywożony , a raczej odwożony osad z oczyszczalni ścieków ZUKu????? oraz ile ZUK płaci za tą usługę, oraz kto jest szczęśliwym wykonawcą tej usługi. Oraz czy pan Prezes wie, gdzie jest ten osad wywożony? Szkoda, że Pan Prezes tylko czyta Bloga, a nie wpisuje się, bo miał by niepowtarzalną okazję poinformowac Nas tutaj o tym.

lukasz
Gość
lukasz

osad jest wywozony na pola
ZUK nie placi nic
Rolnicy (zwroc sie z oficjalnym pismem to dostaniesz pelne dane kto/ile/gdzie)
Prezes wie bo wydaje zgode na kazdorazowy wywoz

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kłamiesz i łżesz klakierze Łukasz. Osady są odbierane za kwotę 133tys 920zł ( słownie: sto trzydzieści trzy tysiące dziewięćset dwadzieścia zł), przez firmę Zakład Usług Komunalnych Celiny Spólka z.o.o. Micigózd ul Częstochowska 6 gm Piekoszów. Chyba wszyscy wiemy kto jest włąścicielem tych ….Celin. Na tą usługę został zorganizowany przetarg. Oczywiście wygrały Celiny-Micigózd ul. Częstochowska 6. Pytam publicznie: Gdzie idą osady z oczyszczalni, i dlaczego ZUK opłaca zewnętrzny podmiot do ich wywozu skoro ma własny transport. Doliczcie sobie do rachunków tą kwotę 133tys , która spada na Nasze barki, żeby wybrańcom żyło sie lepiej.

lukasz
Gość
lukasz

przeciez jeszzce nie tak dawno sam chciales odbierac osad do swoich „ekologicznych ” upraw a teraz Ci przeszkadza? przeciez jesli teraz Ty go dasz na pole to za kilka/kilkadziesiat lat z tym samym problemem beda sie borykaly Twoje dzieci a jak powszechnie wiadomo wodociagu pod dom nie masz podciagnietego…

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Zadam jeszcze pytanie publiczne: a gdzie jest ta krowa co sie do studni wysrala?

Har
Gość
Har

K….. banda nieudaczników zyciowych. Jak oglądam ta sesje . Wszyscy wiejscy dorobkiewicze …. iść do pracy do korporacji … by was zjedli w tydzień bo nikt nic nie potrafi …. tylko „rola ” dla was i nic więcej . Chyba za komuny było lepiej bo bardziej oficjalnie .

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To co widać na nagraniach z sesji to jest tylko cząstka rzeczywistości. Na sesji należało by być i widzieć, te 8 mumii z zacietymi z nienawiści gębami, wkurwio…mi , że muszą odwalać dobrą minę do złej gry, bo przecież …..i tak już wszystko zostało wcześniej ustalone.Trzeba się tylko pilniwać , aby w odpowiednim momencie rękę podnieść. Tego kamera nie pokaże. To trzeba widzieć. Te sesje to zgroza, karykatura samorządności.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To skażone ujęcie jest do zamknięcia. Ono już nigdy nie będzie się nadawać do użytku. Nawet jak chwilowo uruchomią, to i tak będzie ponury cień zagrożenia i wyczekiwanie kiedy znów sie to stanie. Za czyjąś ignorancję i olewanie mieszkańców dziś będziemy płacić, na razie za tiry wody w butelkach. Ale oczywiście …..Nic się nie stało!!!! Przecież to normalne w Piekoszowie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie co, tak jakoś nie mogę zrozumieć, dlaczego po poniższym wpisie w komentarzach do art Echa Dnia Pan Prezes nie poczuł sie poniżony, zniesławiony i pomówiony: Odpowiedz anonim, 21.09.2015, 22:47 (125 głosów) -9 Zagłosuj w górę! Zagłosuj w dół! „Prezes zapewnił nas, że nie „Prezes zapewnił nas, że nie zostawi mieszkańców bez pomocy, choć nie chce podejmować pochopnych decyzji i odcinać ubojni od kanalizacji.” Kpisz sobie z ludzi Knypku !? Odpowiedz WOŚ, 19.09.2015, 18:11 (142 głosy) -14 Zagłosuj w górę! Zagłosuj w dół! Może przytulił „coś” i udaje Może przytulił „coś” i udaje głupa ? …..za to z ochoczością poleciał… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Doczekaliśmy się skutków zwalniania przez Jerzego Wijasa wieloletnich doświadczonych pracowników ZUKu. Zwolnił lub ograniczył w kompetencjach fachowców, którzy być może potrafili by przeciwdziałać tym skażeniom. Wiecie co< ja bardzo bym chciał zapoznać sie z uprawnieniami pracowników których Jerzy Wijas poprzyjmował sobie do pracy na miejsce tych fachowców którzy musieli odejść z ZUK. Z tego co mi powiedziano, to nie zwolnił mężów kierowniczek z UG. Tak to niestey jest, jak układy zwyciężają z pragmatyzmem i zasadami dobrej roboty!!!

czerepah
Gość
czerepah

Wracając do śmierdzących tematów…. bywam czasami na grillu w Podzamczu w pobliżu adresu zamieszkania pani radnej z tej miejscowości. Miły klimat, fajna atmosfera, posiłki, piwo (bezakoholowe) i nagle uderzający potworny smród. Pytanie skąd? Biogazownia? czy inna przyczyna, a może to jest to o czym pisałem poprzednio?…szambo na pole lub gnojowica (czysta nierozcieńczona z wodą) w terminie zakazanym !!!!…pani radna musi to czuć ….Puściłem kiedyś drona żeby to zjawisko zobaczyć z góry, jest jedno rozbudowane gospodarstwo, „budynki” wskazują że coś tam może być „trzymane”…nie znam przepisów ale nie wygląda to dobrze ….jest tam też duża sterta drewna (kilkadziesiąt m3 …czy nie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Masz jakieś ciekawe filmiki okolic?
Pochwal się jakimś linkiem!
Drony to fajna sprawa, jaki model?

czerepah
Gość
czerepah
ZZ
Gość
ZZ

Wolę filmy bez zbędnych komentarzy 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

Na 2011 rok podobno 60% gospodarstw w gminie bylo skanalizowanych…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zadaję publicznie pytanie do Wszystkich czytających Bloga, zarówni nie dotkniętych skażeniem, jak i dotkniętych skażeniem wody: CZY WIECIE GDZIE I W JAKIM SKŁADZIE BAWILI SIĘ CI CO TRZĘSĄ GMINĄ W CZASIE GDY LUDZIE W DOMACH GŁOWILI SIĘ CO DO GARNKA WLAĆ? POTEM WAM POWIEM, ALE DO TEGO CZASU SAMI POPYTAJCIE!

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Czytając niektóre wpisy mam wrażenie że piszący je to bardzo młodzi ludzie którzy za zanieczyszczenie wody obwiniają rolników i dziurawe szambo u kogoś tam dla mnie osobiście jest nie do uwierzenia .Pamiętam czasy gdy obornik i gnojowica były wywożony na pole kiedy komu pasowało,na podwórku był wychodek w niedalekiej odległości obora a trochę dalej studnia z której czerpano wodę do wszystkich celów w domu i jakoś nikt nie chorował a herbata zrobiona z tej wody mogła stać 3 dni i nie było na niej żadnych osadów. Ponad to ludzie którzy używali tej wody żyli po 90 lat Dlatego uważam że… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Mieszkanko, ma Pani absolutną rację. Nie wiem czy Pani śledzi Bloga czy nie, ale proszę pamietać, że blogowicz Czerepah dokonuje tu wpisów które są ukierunkowane na obwinianie mieszkańców za błędy i niechlujstwo władzy gminnej. To jego taktyka.

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu…łżesz i przeczysz faktom …przytoczyłem skąd bierze się bakteria..podważysz?

lukasz
Gość
lukasz

pkt 1 Paweł zawsze ma racje
pkt 2 Jesli nie ma racji patrz punkt 1

czerepah
Gość
czerepah

Napisane przez: Mieszkanka
.Pamiętam czasy gdy obornik i gnojowica były wywożony na pole kiedy komu pasowało,…………….
26 czerwca 2017 godz. 13:23

Dobrze że o tym napisałaś. Pewnie wielu jeszcze to pamięta, robią tak nadal i czują się bezkarni. Nikt z tym nic nie robi i pijemy gównianą wodę.

ZZ
Gość
ZZ

Tylko skąd wiesz że w tej wodzie kiedyś nie było tych bakterii?
Ludzie kiedyś byli bardziej odporni, a żołądki przyzwyczajone do neiejednej trucizny.
Pamiętam, że nie ważne było jak długo stała zupa – jak nie miała podejrzanego samaku to oznaczało że nadaje się do zjedzenia!

lukasz
Gość
lukasz

droga mieszkanko
24 lata temu jakosc wody byla taka sama jak w tej chwili a nawet i gorsza (i Pawelku mam na to dowody) tylko ze wtedy nie bylo wodociagu nikt tak regularnie nie badal wody
to ze na herbacie robi sie osad to nie tylko wina wody ale tez i samej herbaty
a ze ludzie zyli po 90 lat to dlatego ze w zywnosci bylo mniej „chemii”
to powiedz gdzie wg ciebie sa te zrodla zanieczyszczen…

czerepah
Gość
czerepah

W komunikacie nikt nie napisał o chorobach tylko o nieprzydatności do spożycia. Czy w tamtych czasach były robione badania wody w studni? W owych czasach społeczność w dużej mierze przed snem strzeliła „lufę” bimbru dla zdrowotności i może to działało jak neutralizator. Nie wszyscy żyli tak długo. Skoro bakteria pochodzi z odchodów (ludzkich, zwierzęcych) to wniosek nasuwa się sam.

Kx
Gość
Kx

Tysiące hektolitrów odpadów z biogazowi wywożone jest na pola ! Szczególnie często jak jest ciepło! Ile ziemia może tego przyjąć? Czy te odpady ze względów biznesowych nie mają skróconej fermentacji po to żeby przyjąć nową partię poubojową. Jak jest ciepło to tak śmierdzi z tych pól i dodam na tych polach nic nie jest uprawiane służy tylko jako miejsce do wywozu beczkowozów. Sanepid powinien sprawdzić co zawiera ta gleba a pola leżą w ciekach wodnych!

czerepah
Gość
czerepah

Taka informacja powinna z urzędu obligować radnego z tego terenu do potwierdzenia lub wykluczenia możliwości zanieczyszczenia wód gruntowych przez rozlewanie odpadów z biogazowni. Badania gruntu w sanepidzie nie są aż tak drogie. W razie kosztów …zrzuta na blogu (nie wiem czy mogę zaproponować) Niepodjęcie żadnych działań dyskwalifikuje go jako radnego …. powinien złożyć mandat.

lukasz
Gość
lukasz

w mojej byly robione jesienia i learz powiedzial ze on niechce wiedziec co my pijemy na wiosne jak ludzie nawoz na pola sieja

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

O chorobie nie piszą ale logicznym jest że bakterie te mogą ją wywołać ,a wracając do rolników na dzień dzisiejszy akurat w samym Piekoszowie jest ich tylu co kot napłakał wystarczy spojrzeć na pola. Jeszcze nie tak dawno w co drugim domu była krowa i świniaki a dziś ? ciężko kurę wypatrzeć. A co do szamb to ponoć Piekoszów jest skanalizowany a te kilka szamb które jeszcze funkcjonują i choć są dziurawe napewno nie powodują skażenia które narasta. A co do badania wody powiem tak ta nasza sterylność nas zabija, może dawniej wody nie badano ponieważ ludzie wiedzieli że nie… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Napisane przez: Mieszkanka
O chorobie nie piszą ale logicznym jest że bakterie te mogą ją wywołać ,
26 czerwca 2017 godz. 15:09
No właśnie logicznie !! Przytoczyłem wyżej że bakteria która zanieczyszcza wodociąg jest pochodzenia (odchody ludzkie lub zwierzęce) ….. w jaki sposób znalazła się w sieci wodociągowej???… To jest pytanie.

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Do Czerepach
Bezkarni ? jak można karać ludzi ze ciężką pracę,wnioskuję że nie wiesz czym jest praca w polu,nie znasz smaku mleka prosto od krowy nieprzecedzonego, smaku brudnej marchewki czy rzodkiewki z pola kiedyś może zrozumiesz o czym ja mówię a może i nie.

czerepah
Gość
czerepah

Nie przekręcaj. Nikt tu nie chcę karać człowieka za ciężką pracę w polu. Jeśli myślisz że tylko Ty znasz się na pracy na „roli” to napisz z jakich elementów składa się cep do młócki. Podpowiem są trzy.

Paweł
Gość
Paweł

Pora aby w końcu biznesmen […] poszedł do więzienia,przez te wszystkie lata mu się nazbierało.Typowy polski wyzyskiwacz człowiek
ponad prawem.Wszyscy wiedzą których urzędników korumpuje i co
i nic, robi biznesy w najlepsze.Za pół roku będzie to samo z wodą jak on nie zniknie.Najwyższa pora żeby ten typ zaczął przestrzegać prawa .

lukasz
Gość
lukasz

jesli masz dowody na to co piszesz to czemu nie zgoslisz sprawy do prokuratury art 304 kpk sie klania no kogo jak kogo ale bylego milicjanta o przepisach prawa karnego pouczac nie trzeba… chyba

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie myl blogowiczów Łukasz. Paweł to Paweł, a Paweł Arabasz to Paweł Arabasz. A Blogowiczowi Pawłowi odpisuję: Brawo!!!!

PopisŻenadyWładz
Gość
PopisŻenadyWładz

czemu w tej pieprzonej wsi od kilku dni nie ma wody… człowiek chce się umyć !!

Kx
Gość
Kx

Nie ma wody bo świta w sobotę bawiła się w Jerzynowie i chyba jeszcze nie wróciła do pracy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kx, ja to miałem napisać , rano 🙂

m.
Gość
m.

Mieszkańcy Piekoszowa od strony stacji bp również potrzebują wody!Gdyby nie było nikogo na podwórku do nas straż by nie dotarła.Halo!Tu też mieszkają ludzie!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, chciałbym, abyście po swojemu ocenili postawy ludzi żerujacych na nieszczęściu mieszkańców dotkniętych skażeniem wody. Chodzi mi o bezczelne pchanie się w obiektyw telewizji Prezesa ZUKu Jerzego Wijasa oraz członka Drużyny Marzeń radną Barbarę Drogosz podczas wydawania wody. Powstrzymam się od własnego komentarza, ale zapewniam, że byłby on wysoce niepochlebny o tej dwójce ludzi żerujących na tym skażeniu. Najgorsze jest to, że obydwoje mają swój udział w powstaniu tego skażenia. Jeden z nieudolności, druga ze ślepym wspieraniem tej nieudolności. Ręce opadają. Nie dajcie się oszukać tym ludziom. Nioe wierzcie w ich pozorne intencje. Robią to, bo pod ich stołkami… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na potwierdzenie moich słów podaję link do króciótkiego filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=-_BqIadqsII na którym Pani radna Barbara Drogosz usilnie chroniła Prezesa ZUK Jerzego Wijasa przed pytaniami radnych. Tą ochronę ze strony Drużyny Marzeń Prezes ma na stałe. Ta sesja była karykaturalna. Prezes Jerzy Wijas był wyjątkowo bezczelny wobec pytań niektórych radnych. Wił się jak piskorz. na żadne pytanie w zasadzie nie odpowiedział w sposób merytoryczny.

czerepah
Gość
czerepah

https://kielce.tvp.pl/32958019/piekoszow-potwierdzono-woda-wciaz-jest-skazona

Żenujący jest cały reportaż. Wygląda że robiony na zamówienie. TVP3 jeśli chce pokazać obraz prawdziwy tego zatrucia wody powinna w pierwszej kolejności zrobić sondaż wśród mieszkańców bezpośrednio dotkniętych a następnie poprosić o komentarz osób nadzorujących jednostki odpowiedzialne. A tak pokazany jest samochód z szyldem ZUK i dwoje robotników rozdających zgrzewki wody.

Marek
Gość
Marek

Perfidna , wielka reżyserka a zarazem manipulacja opinią publiczną obliczona wykorzystanie wizerunkowo tego zdarzenia .Jaka to musi być obłuda kiedy w pierwszym dniu tego skażenia po moim pierwszym wpisie zadzwonił do mnie prezes Jerzy Wijas zarzucając mi kłamstwa i pisanie nie prawdy.Twierdzil że jest to małe skażenie bo nawet „sanepid” nie dał mu żadnych zaleceń do wykonania, że niewłaściwie podałem dzienne koszty z tego tytułu oraz że on jako spółka nie obowiązku dostarczania wody do mieszkańców. Wytłumaczyłem prezesowi że każde skażenie powyżej dopuszczalnej normy czyli zera jest niebezpieczne i powołując się na zapisy ustawowe wytłumaczyłem że to jego zas…… obowiązkiem… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

szkoda że to tylko pokazówka,u nas nikogo nie było,jeszcze o wodę trzeba się prosić,łaskę robią…

czerepah
Gość
czerepah

Czy ktoś przeglądał mapy geodezyjne …jak wyglądają spadki cieków wód gruntowych wokół prawdopodobnego skażonego ujęcia …można to gdzieś w necie zobaczyć?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś byłem w paru miejscach Piekoszowa. Mieszkancy wkurw…ni do białości tą sytuacją. Sa też wściekli o ten Jeżynów kiedy powstało skażenie. Pojawiły się też pogłoski, że władza gminna niedawno bawiła w jakiś górach. Ciekawe na czyj koszt? Myślę, że opzycyjni radni powinni o to zapytać.

Kx
Gość
Kx

Jeżeli dobrze pamiętam to ciek wodny za torami biegnie od okolic stacji paliw droga na Rykoszyn pola pana B . biegnie w stronę Szczukowic a w drugą przez Wincentów do Wiernej. A od torów do ujęcia 400 m.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A ja z innej beczki, a mianowicie p. wójt ogłosił konkursy na dyrektorów kilku szkół w gminie. Bardzo dobrze, panie blogu proszę utworzyć osobny temat niech się ludzie wypowiedzą, a może kto się zdecyduje i stanie w szranki. Osobiście mam nerwy na Jaworznie, bo ta pani to chyba więcej nie była co była. taka moja dygresja. Może pora to zmienić i stanie ktoś kto tu płaci podati nie tylo bije kase.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niestety ale chyba to już jedyne wyjście na to co klika gminna wyprawia z Naszą Gminą . Od początku nie byłem zwolennikiem aby mieszać w sprawy Naszej Gminy organów ścigania, bo własne brudy powinniśmy prać we własnym podwórku, ale to co robi Stowarzyszenie Natura jest niestety jedynym wyjsciem aby rozpocząć proces uzdrawiania Naszej Gminy http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/

Iza
Gość
Iza

Do niedawna mieszkałam w gminie Daleszyce. Skanalizowanej tylko w niektórych miejscach. Normą jest wylewanie szamba na pola. Ale nie pamiętam na przestrzeni kilkunastu lat żadnego skażenia wody niczymkolwiek. Nie ma tam też biogazowni i swoistych bossów. Pozdrawiam!

Józek
Gość
Józek

Chciałbym podkreślić, że osobą odpowiedzialną za gospodarkę wodno- ściekową jest wójt oraz rada gminy, która to w imieniu mieszkańców winna doprowadzić do wyjaśnienia tak ogromnego skażenia wody. Pani Izo w całej rozciągłości podzielam Pani zdanie. Nie pamiętam dokładnie, ale w ostatnią niedzielę w rejon biogazowni pojechało wiele samochodów strażackich na sygnałach. Więc szanowni blogowicze zastanówcie się dlaczego?

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Witam Panie Czerepach doszedł Pan już skąd są te bakterie? jest wiele podpowiedzi to proste jak konstrukcja cepa 🙂

czerepah
Gość
czerepah

Bulwersujące jest dla mnie społeczne przyzwolenie na wyrzucanie odchodów ludzkich na pola uprawne i ugory. Tylko 100% skanalizowanych gospodarstw domowych rozwiąże ten problem.

ZZ
Gość
ZZ

Moim zdaniem jest różnica czy podlejemy tym sałatę w ogródku, czy rozlejemy wiosną w sadzie pod drzewa.
Ważne też jest jaka jest dawka i jak często.
A tak brnąc dalej w tym temacie 😉 to nasuwa mi się taki wniosek że te stare tradycyjne wiejskie wychodki (dziura w ziemi i parę desek) też muszą mieć zły wpływ na wody gruntowe. Lepiej gdyby chodzić codziennie w inną część pola 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W latach 2010 – 2014 prowadzono ocenę skażeń mikrobiologicznych sałaty, rzodkiewki (w sezonie wiosennym), korzeni marchwi, buraka ćwikłowego oraz kolb kukurydzy (w sezonie jesiennym). Próby warzyw pobierano w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych i gospodarstwach konwencjonalnych położonych na terenie całej Polski. W ciągu pięciu lat badań pozyskano około 800 prób warzyw. Przeprowadzono monitoring skażeń warzyw w 85 gospodarstwach ekologicznych i 97 konwencjonalnych. Materiał roślinny analizowano pod względem zasiedlenia przez mikroorganizmy będące wskaźnikami stanu sanitarnego żywności: drożdże i pleśnie, bakterie ogółem, bakterie z rodziny Enterobacteriaceae, Enterococcus, bakterie z grupy coli, bakterie Escherichia coli, Salmonella oraz Listeria monocytogenes. We wszystkich latach badań znacznie więcej… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Mamy XXI wiek i korzystanie z takiego nawozu przy uprawie ziemniaka dopuszczalne jest podczas samotnego pobytu na Marsie.

ZZ
Gość
ZZ

Może mamy XXI wiek, ale od drzewa daleko jeszcze się nie oddaliliśmy.
Zachowania też raczej zwierzęce.

Kolejowa
Gość
Kolejowa

Z biogazowni wylewaja syf na pola,kilka razy w tygodniu traktor z beczka wjezdza w poka na przeciwko cpn przy ul kolejowej i od strony Wincentowa tam gdzie posadzona jest wierzba energetyczna. Jak zwrocilismy na to uwage kierowcy to odpowiedzial ze robi co mu kaza i ze ziemia wszystko przyjmie. Sprawa zgloszona kilka razy do gminy i cisza. Nic dziwnego ze potem sa takie skazenia

ZZ
Gość
ZZ

Pytanie tylko czy te odpady z biogazowni mogą zawierać bakterie coli?
Określenie „syf” jest nieprecyzyjne, może ktoś wie z czego to się składa?

lukasz
Gość
lukasz

po fermrntu mozna dac nawet 40t/h …

a.wilczur
Gość
a.wilczur

Według informacji od pracownika ZUK-u dziś mają być kolejne wyniki badań. Dowiedziałam się również, że są dwa źródła skażenia: pierwsze chyba nikogo nie dziwi i każdy się tego spodziewał – Biogazownia… drugie to osiedle 40-lecia lub Ogrodnik – tego dokładnie nie zrozumiałam. Dziwna to sytuacja ponieważ ta część Piekoszowa jest skanalizowana, ale okazuje się że cześć mieszkańców tych osiedli do tej pory się nie podłączyła do kanalizacji i dalej korzystają z przydomowego szmba… Dodatkowo chyba nic głośno się nie mówi o tym – przynajmniej ja nie widziąłam żadnego ogłoszenia w tej sprawie – że ujęcie wody Piekoszów I też jest… Czytaj więcej »

Kx
Gość
Kx

ZZ dla Ciebie i Łukasz pole do działania nie tylko krytyka i obrona gminy! Bakteria coli jest jelicie grubym u ludzi i zwierząt stałocieplnych . Nie sądze ,że przed ubojem setki świń i krów wyprowadzają do ubikacji?

ZZ
Gość
ZZ

A czy te bakterie są w stanie przetrwać fermentację?
To tylko pytanie.

a.wilczur
Gość
a.wilczur

Zuk ogłosił że woda nadaje się już do spożycia