Sesja Rady Gminy 29 czerwca 2017 [NAGRANIA]

Sesja odbyła się w czwartek 29 czerwca 2017 o godz. 9.00 w Bibliotece Centrum Kultury przy ul. Częstochowskiej 66. Poniżej program i nagrania dokonane przez BCK.

Program sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z XL sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
 5. Informacja dotycząca stanu ochrony środowiska na terenie gminy.
 6. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Piekoszów z organizacjami pozarządowymi
  i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2016 roku.
 7. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) przyjęcia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Piekoszów – pobierz (pdf), PLAN (pdf),
  2) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie za 2016 rok  – pobierz (pdf),
  3) zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Piekoszów za 2016 rok  – pobierz (pdf),
  4) udzielenia Wójtowi Gminy Piekoszów absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Piekoszów za 2016 rok  – pobierz (pdf),
  5) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2017 rok  – pobierz (pdf),
  6) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2017-2030  – pobierz (pdf),
  7) wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych, uczestniczących w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę  – pobierz (pdf),
  8) wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Piekoszów porozumienia o współpracy z Gminą Sitkówka-Nowiny w celu realizacji projektu „Czysta energia z OZE dla mieszkańców Gminy Sitkówka-Nowiny i Gminy Piekoszów”  – pobierz (pdf),
  9) przyjęcia Kompleksowego Planu Rozwoju Szkół Gminy Piekoszów na lata 2017-2023  – pobierz (pdf), PLAN (pdf),
  10) rozpatrzenia skargi anonimowej na działalność Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie  – pobierz (pdf).
 1. Interpelacje i zapytania.
 2. Zakończenie obrad sesji.


32
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
czerepahPaweł ArabaszZZJózekAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kronikasz
Gość
Kronikasz

Siemandero.Dlaczego punkt nr 7 jest podkreślony na tłusto ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co by zwrócić na to uwagę bo pewnie mają zbyt wiele. osobiście preferuję inny punkt, ale już wiem, że będzie wytłumaczony, ale czy prawdziwie? Posłuchamy zapewne na nagraniach i wtedy się odniesiemy.

Marek
Gość
Marek

A ja proszę o zwrócenie uwagi na pkt 10 w uchwałach dotyczący anonimowej skargi.Jest to kolejny negatywny przykład w ocenie pracy organu gminy jakim jest RG.Sprawy takie reguluje KPA a szczególnie przepis wykonawczy w postaci Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r / Dz. U. nr 5 poz 46/ gdzie jest napisane co prawda nie tłustym drukiem w paragrafie 8 ust 1 cytuję: „Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska /nazwy/ oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania”.Po przyjęciu takiej uchwały kto będzie stroną ?, kogo RG powiadomi? kto i ilu może zaskarżyć taką uchwałę? Ale jaja. Podam… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

ta uchwala jest podejmowana tylko po to aby kazdy „anonimowy” wiedzial/mial swiadomosc iz bez podania imienia i nazwiska, adresu do korespondencji jego skarga bedzie odrzucona/nie rozpatrzona wg mnie ma to tez na celu po trosze zastraszenie mieszkancow no bo jak trzeba sie przedstawic z imienia i nazwiska i podac adres to jak sie pojdzie po tem do gminy zalatwiac jakas sprawe np podlaczenie wody to mozna sie odbic od drzwi ew dostac odpowiedz „nie bo nie’

Marek
Gość
Marek

Rada ma postępować zgodnie z prawem i na podstawie prawa przecież to ona tworzy prawo to miejscowe. Nie może podejmować uchwał w ramach profilaktyki zastraszając mieszkańców.

Marek
Gość
Marek

Do powyższego wpisu muszę jeszcze dopisać : uchwała ta już na starcie jest niewykonalna. W projektowanej uchwale w paragrafie 2 przewodnicząca komisji rewizyjnej proponuje „wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Gminy w Piekoszowie upoważniając go do przesłania skarżącemu niniejszej uchwały wraz z uzasadnieniem”Jak to fizycznie, materialnie wykonać tego nie wiem.Koniecznie należy zapytać na sesji o to szefową komisji rewizyjnej Panią Garbat.

Lukasz
Gość
Lukasz

Wydaje mi sie ze chodzi o kuratorium oswiaty i ze to kuratorium oswiaty jest winne zamieszania

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Od czego jest prawnik w UG? JAK MOŻNA BYŁO STRZELIĆ TAKIEGO BABOLA.TO MECENAS MERTA POWINNA BYŁA WIEDZIEC ZE TEGO TYPU SKARG- ANONIMOW NIE ROZPATRUJE SIE W TAKIM TRYBIE!!!

Rob
Gość
Rob

Plan gospodarki niskoemisyjnej to dalej pomimo kilku poprawek zbiór błędów. Niestety nie będę obecny na sesji i nie podzielę się swoimi uwagami a plan zostanie przyjęty… bo tak trzeba bo nie ważne błędy bo jest potrzebny aby rozpoczynac wątpliwe inwestycje – przynajmniej niektóre. Jaka Gmina takie prawo.

saskya
Gość
saskya

Wracając do pkt 10, Autorze anonimu to się nie tak robi. Musicie napisać oficjalne pismo, wszyscy się podpisać z imienia i nazwiska, z podaniem waszych adresów i wtedy się sprawą zajmą. Jak was będzie dużo to nie ma co się bać.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Normalnie nie mogę sie doczekać informacji, w jaki sposób Przewodniczący Rady na wnosek szefowej komisji rewizyjnej radnej Magdaleny Garbat prześle odpowiedź dla wykonawcy anonimowego pisma dot nieprawidłowości w szkole w Piekoszowie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Coś mi sie tu nie trzyma kupy. Na początku sesji radny Pan Aleksander Sieradzan złożył wniosek, aby do programu sesji włączono dodatkowy punkt dot informacji Prezesa ZUK i wójta na temat dot ostatniego skażenia wody. Pan Aleksander Sieradzan dążył do wyjasnienia całości sytuacji związanej do skażenia. I cóż? Wniosek ten przepadł, został odrzucony przez Drużynę Marzeń. Rzecz niby oczywista, że Drużyna Marzeń ośmioma głosami by to odrzuciał, bo Prezesa trzeba kryć, ale członkiem Druzyny Marzeń jest radna Pani Barbara Drogosz. A z czym kojarzymy panią radną? Ano z tym http://kielce.tvp.pl/32948842/piekoszow-kolejna-gmina-bez-wody-zdatnej-do-picia jak to zatroskana chodziła z Prezesem i rozdawała wodę mieszkańcom.… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

Przesłuchajcie nagranie w czesci I w 44 minucie, dotyczące akcji SP w biogazowni. Czy to faktycznie jest jakaś tajemnica? po co tak ukrywać zdarzenie, które interesuje NAS Mieszkańców bo dzieje sie niemalże w środku Piekoszowa? Po co jest ktoś taki jak Naczelnik OSP a okazuje się że jednocześnie Komendant OSP. Taki Pan Sorbian utytułowany że nie wiadomo jak się do niego zwracać. Ale jak go o coś spytać to nic nie wie i nic nie widział, to tak samo jak Przewodniczącym Rady był to też tak mówił : ” nic nie wiedziałem , nic słyszałem” A tu wybory niebawem i… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Nikt nic nie mówi ….nikt nie wie co to było……… prosta spraw, w przypadku zanieczyszczenia środowiska naturalnego substancją nieznaną należy wyzwać koparkę z samochodem ciężarowym (kiper), wybrać kilka metrów sześciennych skażonej ziemi i przekazać do firmy zajmującej się neutralizacją skażeń. Rachunek do zapłaty dla sprawcy.

Józek
Gość
Józek

Szanowni mieszkańcy proszę sobie zobaczyć nagranie z sesji cz..2/2, od minuty 53. Na pytanie radnego Sieradzana o drogi, odpowiada kierownik Krakowiak, a potem wójt Zbigniew Piątek. Z wypowiedzi wójta wynika, że ulice na osiedlach Ogrodnik i 40-lecia będą wykonywane w roku 2019. Natomiast dla niego nie są priorytetem drogi na osiedlach mieszkaniowych, tylko droga przez pola od ul. Przemysłowej do ulicy Częstochowskiej. Nie wiem, komu ta droga ma służyć? Może ktoś wie? Wójt pokrętnie odpowiada, że ma być to dojazd do strefy przemysłowej. A przecież dojazd do strefy jest od ulicy Czarnowskiej i ul. Przemysłowej. Najwięcej samochodów przyjeżdża do Almy-Alpinexu… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Cieżko jest niestety dogodzić wszystkim jak kasy brak. Paweł chce drogi pod las, Józek pod domem na osiedlu, a ja wolałbym gdyby właśnie połączono strefę przemysłową z węzłem S7 w Jawożni i przez to zwiększono jej atrakcyjność.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja, Paweł Arabasz nie piszę, że chcę drogi pod las. My mamy droge do osiedla Piekoszów pod Lasem. ZZ , Proszę nie wprowadzać czytającyh w błąd. Jeśli czegoś chcę w sprawie tej drogi to jedynie kilka ton wysiewki na nią w odpowiednim czasie, oraz dbałości o rów odwadniajacy i koszenie chwastów na poboczu bo brak widoczności utrudnia jej użytkowanie. Czy aż tak dużo oczekujemy?

Józek
Gość
Józek

ZZ lasa to jest lub była tylko jest niecelowo wydawana. Strefa przemysłowa przecież jest połączona poprzez ul. Czarnowską do Częstochowskiej. Natomiast droga biegnąca przez pola od ul. Przemysłowej do ul. Częstochowskiej nie będzie się łączyć z węzłem S7. Ponadto ZZ wyjaśniam Ci, że przy ul. Przemysłowej jest jedna działka w strefie, która jednocześnie graniczy z ul. Czarnowską. Więc czyje działki będą atrakcyjne?

ZZ
Gość
ZZ

Obojętnie jak to nazywasz, najważniejsze że się przyznajesz że nie piszesz tu bezinteresownie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ oczywiście, że nie pisze tu bezinteresownie. Mam dużo większy cel niż tylko kilka ton wysiewki na publiczną drogę do Piekoszowa pod lasem . Moim celem nadrzednym jest uwolnienie gminy z tego układu przy którym mafia to pikuś. Bo chociaż mafia to kieruje się jakimiś zasadami moralnymi , zwłaszcza honorem. Mafia nie krzywdzi słabszych.

ZZ
Gość
ZZ

🙂

czerepah
Gość
czerepah

http://olsztyn.onet.pl/to-juz-pewne-gumowa-droga-sie-sprawdzila-beda-nastepne/wrp7hdm

Może by u nas sprawdzić ???… koszt … 45 tys. 1 km

Józek
Gość
Józek

Czerepah na ostatniej sesji dokonano zmian w budżecie i zwiększono wydatki na trzy drogi:
1. na przebudowę drogi gminnej Jeżynów -Lasek – 200.000 zł,
2. na przebudowę drogi gminnej Brynica-Ukraina – 150.000 zł,
3. na budowę drogi gminnej wewnętrznej na dz. 522 w Jaworzni -250.000 zł.
Z tych trzech inwestycji najkrótsza, a zarazem najdroższa jest droga w Jaworzni.