Woda z ujęcia Piekoszów II już nadaje się do picia

Jak poinformował przed chwilą Zakład Usług Komunalnych – woda z ujęcia Piekoszów II nie zawiera już bakterii i nadaje się do picia.

2017-06-28 zrzut zuk woda zdatna do picia

56
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
47 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
czerepahsaskyaKxRobPaweł Arabasz - Ratujmy Gminę Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenek
Gość
zenek

No to do następnej Coli. Następnej awarii pompy, rury itd. Problem będzie powracał tak długo, jak długo zamiast remontów istniejącej sieci wod- kan. i pełnego skanalizowania, Gmina będzie wydawać pieniądze na dwudniowe discopolowe festyny, odgłosy piekoszowa, podwyżki dla ochotników, remoncik i inne „chulajduszo – programu naprawczego nie ma”. Dla niewtajemniczonych ta Cola jest z gównie z kupy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Człowieku trochę rozrywki tez potrzeba. Daj spokój, nie samą pracą żyje człowiek.

Janosik
Gość
Janosik

Dopóki urzędujący wójt będzie się kłaniał w pas paru brudasom takim jak Bartos, Hochel czy Chrabąszcz my mieszkańcy Piekoszowa będziemy skazani na życie w gnojowniku.
Powietrze zatrute gnojem z biogazowni.
Woda zatruta ściekiem (gównem) z masarni.
To jest nie do wytrzymania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Uważaj Janosik, bo za napisanie że w naszej Gminie są ludzie których nazwiska wymieniłeś klika gminna podaje do sądu. Ja zostałem póki co podany do sądu o napisanie że Wijas jest zwiazany z Chrabąszczem, a Chrabąszcz z Hochlem.

czerepah
Gość
czerepah

Przedsiębiorczość powinna się rozwijać tylko nikt nie zadbał o prawidłową lokalizację. Tak na marginesie …jaki jest stosunek polskich pracowników do obcokrajowców w tych firmach?

lukasz
Gość
lukasz

w „tych” tzn w ktorych?

czerepah
Gość
czerepah

” Napisane przez: Janosik
Dopóki urzędujący wójt będzie się kłaniał w pas paru brudasom takim jak Bartos, Hochel czy Chrabąszcz my mieszkańcy Piekoszowa będziemy skazani na życie w gnojowniku.
Powietrze zatrute gnojem z biogazowni.
Woda zatruta ściekiem (gównem) z masarni.”….

lukasz
Gość
lukasz

powiem Ci tak
w Polsce zaczelo sie to samo dziac co na zachodzie 15-20 lat temu tzn Polak nie pojdzie do pracy fizycznej bo ma 500+, a Ukrainiec bedzie tyral za 10$ dziennie bo to i tak wiecej niz srednia krajowa na u nich…

ZZ
Gość
ZZ

Dokładnie tak jest!
Dlatego właśnie ja darzę sympatią tych co wykonują za nas tę pracę za psie wynagrodzenie, i nie potrafię zrozumieć tych co źle się do nich odnoszą.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

44 minuta i 53 sekunda ( początek) obnaża wasze kłamstwa i łgarstwa klakierzy łukasz i ZZ https://www.youtube.com/watch?v=9wwRIGYgQrc&t=18s

lukasz
Gość
lukasz

tzn ??

ZZ
Gość
ZZ

Czy mógłbyś Pawełku mi trochę przybliżyć co ja mam wspólnego z OSP lub oczyszczalnią?
Już się zaczynasz trochę gubić!

ZZ
Gość
ZZ

Dużo gorszy niż stosunek Niemców do pracujących u nich Polaków, mimo że wielu z nich było już na „truskawkach” za zachodnią granicą i wie jak to jest być nie u „siebie”.

czerepah
Gość
czerepah

Napisałem mało precyzyjnie. Chodzi mi o % obcokrajowców do ogółu zatrudnionych. Musi być przepis regulujący tą zależność.

lukasz
Gość
lukasz

nie ma takiego przepisu jesli chodzi o obywateli UE to kazdy obywatel moze szukac parcy w dowolnym panstwie UE
jesli chodzi o tych z za wschodniej granicy to zapewne sam dobrze wiesz jak to kiedys wygladalo z Polakami w Niemczech…

ZZ
Gość
ZZ

Nie byłem świadomy skali tego zjawiska, ale byłem ostatnio w dużym zakładzie zatrudniającym z 500 osób i większość z nich to byli Ukraińcy. Wszędzie napisy w dwóch językach.
Oczywiście nasi nie wykonują tej najgorszej pracy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przewiduje cos co bym nazwał pewnego rodzaju psychozą. Teraz może być tak, że po każdym posiłku ludzie będa włączać komputery i sprawdzać czy przypadkiem znów nie wykryto skażenia.

Z Łazisk
Gość
Z Łazisk

No chyba nie do końca tak jest, skoro ostatnie opublikowane badanie ogłoszone dnia 26.06.2017 wykazuje zawartość bakterii grupy coli na poziomie 13 a dopuszczalne jest 0.

tu link do protokołu.

http://www.zukpiekoszow.pl/wp-content/uploads/Pobierz-sprawozdanie-z-dnia-26.06.2017.pdf

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie moja to sprawa, bo ja tej wody nie mam i nie piję, ale….: zadzwoniłem gdzie trzeba, i powiem Tak: Wijas i Piątek, dlaczego kryjecie przed Mieszkańcami Gminy trzy i pół stronicowy dokument który otrzymaliście z Sanepidu na temat stanu jakości wody w tym ujęciu po ostatnim skażeniu?. Ocenę sytuacji pozostawiam czytającym. Powiem Wam jeszcze to co ustaliłem, a mianowicie absolutnie nie wolno Wam Mieszkańcy pić tej wody w formie tzw „kranówy”. Musicie ją przegotować. I czekać na następne skażenie!!!! Dowiedziałem sie też , że na tle innych gmin jesteśmy w kategorii jakości wody na szarym końcu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W tej sprawie dopowiem jeszcze, że otrzymałem jako mieszkaniec Piekoszowa „radę”. Otóż powinniśmy się skrzyknąć w jakąś grupę, iść do wójta, i nie wychodzić z jego gabinetu, dopóki nie powie on nam prawdy o stanie zagrożeń związanym z wodą pitną. Zalecam Wam włączenie rozumu, bo to chodzi o Wasze zdrowie Mieszkańcy!!!!!

saskya
Gość
saskya

Ja tam chciałam jechać do prezesa Zuku, ale tylko czerepah się zainteresował ;-(
Jak się nie zbierzemy to dalej nic się nie zmieni.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, jak byś znała choś troche Prezesa, to by Ci do głowy takie pomysły nie przychodziły do głowy. Ten człowiek jest tak załgany, że on chyba już sam nie potrafi odróżnić prawdy od fałszu w tym co mówi. On by Ci nałgał to co byś chciała usłyszeć, a i tak byś nic nie wskórała. Proszę,Cię, idź na pare sesji gdzie Prezes będzie odpowiadał, a zrozumiesz moje słowa. Ale idź osobiście, bo to trzeba widzieć i czuć. Z nagrania z sesji niewiele wywnioskujesz.

saskya
Gość
saskya

To i do wójta możemy iść, byle zacząć coś robić. Ale kilka osób to za mało, trzeba zebrać potężną grupę.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale do którego wójta? Wójt Zbigniew Piątek powinien honorowo sam odejść po wykryciu złamania przez niego prawa. I to jak najszybciej. Odwlekanie jego odejścia nie ma sensu, ponieważ nawet Drużyna Marzeń która będzie starała sie go kryć i odwlekać temat w czasie narazi się na artykuł karny o niedopełnieniu obowiązków. Wojewoda cwano zrobiła podrzucając Radzie Gminy to śmierdzące jajo. Tak więc do którego wójta mamy o wodę pójść? Poza tym może się okazać, ze do czasu odejscia wójta to tych skażeń może sie namnożyć.

czerepah
Gość
czerepah

Jeśli mogę coś podrzucić to koło Biedronki jest przejście dla pieszych+ powiadomienie mediów ..do osiedla blisko …. każdy na własnym nosie poczuje ten miód.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przeczytajcie też http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ , bo warto. Bo ja w żadne nagłe uzdrowienie stanu wody pitnej w Waszym wodociągu nie wierzę!!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Acha, i dla Pana Bloga tam jest „zalecenie” na stronie Natury Blog.

kronikasz
Gość
kronikasz

Masz swiete prawo nie wierzyc.Przeciez ty ateista.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Od 40 minuty oglądanie tego wywraca flaki https://www.youtube.com/watch?v=9wwRIGYgQrc&t=18s Oni mają mieszkańców gminy za idiotów.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę

Mieszkańcy!!!! Ocknijcie sie!!!! Tu chodzi o Wasze zdrowie!!! http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/

Rob
Gość
Rob

Czy działania prezesa ZUK nie można rozpatrywać w sposób podobny do zdarzenia drogowego kiedy mówi się o katastrofie w ruchu gdy życie i zdrowie już kilku osób jest zagrożone? W tej katastrofie zagrożone było i nadal jest życie i zdrowie ponad 2 tysięcy mieszkańców gminy. Czy prokuratura nie powinna tym zająć się z urzędu. Informacja była w mediach. Czy to za mało? Musi ktoś zachorować lub gorzej…

Kx
Gość
Kx

Od tygodnia śmierdzi niemiłosiernie, beczkowozy wylewane są na pola ,droga z Piekoszowa na Rykoszyn i Wincentów! Drogi Łukaszu beczka na hektar chyba raz na rok a nie raz na miesiąc? I tam nic się nie uprawia. To po co wylewa? Ktoś zna odpowiedź? Mógłby to przynajmniej to zaorać!

saskya
Gość
saskya

Właściwie to od miesiąca śmierdzi okrutnie, najgorzej jest wieczoremi. Wczoraj od 21.30 to aż na wymioty zbierało.
A i woda od wczoraj śmierdzi chlorem.

czerepah
Gość
czerepah

Coś czytałem… nie może wylewać jak z kranu, musi być równomiernie na całej powierzchni, warstwa ziemi nasiąkniętej nie morze być głębsza niż 30 cm, jeśli trawa nie musi orać.