Wodociąg w Piekoszowie znowu skażony bakterią E.Coli!

Dotyczy to mieszkańców ulic: Czarnowska, Częstochowska od nr 22A do torów w stronę Jaworzni, Jarzębinowa, Kasztanowa, Klonowa, Kochanowskiego, Kolejowa od nr 29 do stacji PKP, Lipowa, Ogrodowa, Pogodna, Reja, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słoneczna, Wiosenna, Witosa, Widokowa, Zgody, Żeromskiego, Chęcińska, Poziomkowa, Brzoskwiniowa, Jagodowa, Agrestowa, Wspólna.

W związku z pojawieniem się bakterii z grupy e.coli w wodzie pobranej z ujęcia Piekoszów II Zakład Usług Komunalnych wydał komunikat z zaleceniem nie picia wody w stanie surowym. Wodę w butelkach można odbierać u Sołtysa – Marka Sorbiana przy ul. Kolejowej oraz całodobowo w oczyszczalni ścieków przy ul. Czarnowskiej 56A.

2017-06-21 skazenie wody ZUK

57
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
40 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PBPaweł ArabaszMarekKuba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Głaskajcie Drużyno Marzeń dalej Jurusia, głaskajcie. A mieszkańcy niech zdychają od skażeń. Jak Pani A.Sz na jednej z sesji dramatycznie sygnalizowała pogarszające się wyniki wody pitnej to wójt wspólnie ze swoim Prezesem zgnoili kobietę, a na koniec zagrozili jej odcieciem od wodociągu. Takie mamy realia Proszę Państwa. Niestety to jest wina Nas Wszystkich. Straciliśmy prawie cztery lata które mogły być wykorzystane na rozwój gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dla przypomnienia to o czym pisze powyżej jest na tym filmiku https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=94jUzI6aX3U Miałem ochotę roztrzaskać krzesło na głowach wójta i Wijasa za ich antyspołeczną postawę wtedy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Link niestety nie działa

xurc
Gość
xurc

Link niestety nie działa. Jest to link do edycji video i przekierowuje mnie do moich filmów.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Juz poprawiam. Prosze właściwy https://www.youtube.com/watch?v=94jUzI6aX3U . Tamten skopiowałem z menadżera YT.

Rob
Gość
Rob

Inwestycje i problemy ważniejsze i PILNIEJSZE niż kupno działki od proboszcza same się pojawiają.
Cola w rurach to nie pierwszy raz a co się w tym kierunku robi (co robi Gmina i ZUK) aby do takiej sytuacji nie dochodziło w przyszłości? Kupuje się działkę i dofinansowuje remont.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zapamiętajcie proszę tych ludzi z Drużyny Marzeń. To ich wina. Nie dajcie im się omamić ponownie podczas wyborów. To Ci ludzie niszczą Naszą Gminę.

Kuba
Gość
Kuba

Proponuje zorganizować protest !!! Dłużej tak być nie może !!! Płacimy za wodę ogromna cenę i dostajemy ścisk do picia zamiast wody!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niewiele zapewne dla jalości wody pitnej to da, ale poruszę przed Wysokim Sądem w tej sprawię http://blog.piekoszow.eu/2017/01/kolejny-proces-sadowy-pan-pawel-pozwany-o-znieslawienie.html wątek tego dobrego menadżerstwa Prezesa ZUK Jerzego Wijasa . Znów jego nieudolność oraz brak bałości o gminny wodociąg dała to skażenie. Ten człowiek powinien zostać jak najszybciej usunięty z tego stanowiska.

Józek
Gość
Józek

Mamy obniżkę wody, ale skażoną. Szanowni Państwo czytam GŁOS PIEKOSZOWA Nr 3 i oczom nie wierzę, na stronie 1 i 3 artykuł ” Niższa cena za wodę z ścieki bez zmian”. w artykule tym autor pisze” Na majowej sesji Rada Gminy zatwierdziła taryfy na zbiorowe dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków zweryfikowane przez wójta gminy Zbigniewa Piątka. To pierwsza obniżka cen wody ( o 5 gr.) w historii spółki . W artykule tym autor gloryfikuje wójta i spółkę, a raczej prezesa. Moim skromnym zdaniem wójt nienależycie zweryfikował taryfy, gdyż wniosek nieprzygotowany przez spółkę ZUK był nie należycie przygotowany i winien zostać… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Józek, ta obniżka to tak dla pozoru dla ludzi co nie sa zorientowani w temacie. Przypominam tutaj wszystkim, że pierwotnie miały to być 40% podwyżki, taki skok na kasę dla Wijasa był już przygotowany przez Wójta i Drużynę Marzeń. Cena ścieków była wywindowana do prawie 10zł za m3. Ten skok na kasę im się nie udał bo stowarzyszenie Natura wyszło z wnioskiem o Referendum o odwołanie wójta i rady gminy , i poprostu wystraszyli się gniewu mieszkańców. Ciekawe czy o tym jest coś w tym Głosie Piekoszowa. O tym warto pamiętać w kontekście tej „wiekopomnej” obniżki 5 gr.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeszcze dopiszę, że ten pierwszy skok na kasę był wartosci 470 tys zł rocznie czystej żywej gotówki z kasy gminy do rąk Wijasa. Nie udało im się z 470 tys to jak widmo referendum zanikło dali mu 370 tys zł. Wójt Zbigniew Piątek zadłuża gminę aż świszczy. Popodliczajcie sobie ile wydał na puste projekty, dziwne dofinansowania, działkę od kościoła, prezenty dla Wijasa. WYjdą miliony zł. Takato ta Nasza samorzadność proszę Państwa. Rządzenie na wzór mafii ktora z nikim się nie liczy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

myślenie to jest piękna rzecz,więc myśl może myśliwym zostaniesz

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wyciągnąłem wnioski panie radny stylistyka wpisu okropna,trzeba dobrze czytać aby zrozumieć.Co ty tu wyliczyłeś nie wiem pianę można bić w twoim przypadku tylko z białek

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pani Radna , za to Pani stylistyka powala. A co do tematu to czyjego interesu Pani broni? Mieszkańcow czy Wijasa? Bo wygląda na to, że Wijasa. Teraz weźmy pod uwagę, że Wójt obdarował Wijasa kwotą ponad 370 tys zł z umorzenia podatku, więc odliczając te 20 tys zł to i tak Wijas zyskał około 350 tys zł. Więc nie ośmieszajcie się Wy Kliko która zawładnęła gminą, że zrobiliście jakieś obniżki. Te teksty pochwalne w GP kierujcie sobie do debili a nie do ludzi myślących.

Józek
Gość
Józek

Anonim ja jestem prostym chłopem ze wsi. Anonim myślę, że Ty nie jesteś mężczyzną tylko kobietą – radną gminy Piekoszów. A to, co napisałem tylko trzeba chcieć to zrozumieć. Jak czegoś nie rozumiesz to czytaj, słuchaj tego, co dzieje się na sesjach, może zrozumiesz? Ponadto musisz troszkę przeczytać ze zrozumieniem kilka ustaw i rozporządzeń tj. ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2015 r. poz. 139 z późn.zm.), ROZPORZĄDZENIE MINISTRA BUDOWNICTWA) z dnia 28 czerwca 2006 r. w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Stosownie do zapisów w paragrafie 17 regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków pofatygowałem się dziś do naszego ZUK-u sprawdzić ostatnie wyniki przeprowadzonych analiz jakości wody na ujęciu z którego korzystam/cyklicznie prawie co 1 m-c jest badana woda i wynik jest pozytywny/.Korzystając z okazji zapoznałem się w wynikami ostatniego badania na ujęciu Piekoszów II przeprowadzonego przez PIS /Państwowa Inspekcja Sanitarna/ jak i również z pismem PIS w tym zakresie . Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie mogę podać zapis: jednostka jlk/100 wynik 9 a dopuszczalny zakres to 0/słownie zero/.Próbka do badania została pobrana 19.06 , pismo PIS do ZUK -u jest… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Małe sprostowanie : otrzymałem przed chwilą telefon od prezesa pana Jerzego Wijasa i nastąpiła według niego niewłaściwa interpretacja jego słów co do kosztów z tego tytułu. Na dzień dzisiejszy wynika że dzienny bezpośredni koszt dostarczania wody to szacunkowo ok 2 tys, 2,5 tys zł.Ilość wody i rzeczywiste koszty z tego tytułu postaram się ustalić po pewnym okresie obrachunkowym

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to Pan Prezes ZUK w czasie godzin pracy nie ma co robić tylko na Blogu siedzi i czatuje na wpisy o nim?

lukasz
Gość
lukasz

a skad wiesz ze siedzi?
zapytaj na sprawie odpowie Ci

Anonimowo
Gość
Anonimowo

chciałem zauważyć że już był po pracy godz,15.36 i znowu oszukujesz szukasz poklasku ,Brawo Panie Arabasz

Kuba
Gość
Kuba

Kur…W.A Jas ma obok szambo dlaczego nikt nie zrobi z tym pożądku. Dwa litry wody przysługuje na członka rodziny a pic i gotować w czymś trzeba. Co za syf !!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kazdym ma prawo zaglądać na bloga barani lbie jeszcze tego nie zrozumiałeś?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ ja bardzo się cieszę, że Pan Prezes zaglada na Bloga. Piekoszów Blog jest czymś najlepszym co mogło Naszą Gminę spotkać. Więc nie ma się co dziwić, że Prezes tak jak i inni notable z gminnej kliki siedzą na Blogu. Szkoda tylko, że Prezes wniosków przez ostatnie dwa i pół roku urzędowania z tego nie wyciągał. Teraz jak zacignęło się widmo utraty stołka, to nawet potrafił do mieszkańca Pana Marka Korby zadzwonić żeby sprostować swoją pomyłkę. Niesłychane u tego zadufanego w siebie człowieka. Niemniej teraz w tym gorącym momencie zaistnienia skażenia tej wody dobrze by było jednak, aby wziął sie… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie co, tak patrze na tą tablicę ZUK na zdjeciu i niedobrze mi się robi. Zwróćcie uwagę, jak niechlujne miejsce Jerzy Wijas wybrał do jej przymocowania. To już nie ma jej gdzie przymocować? Przecież to instytucja gminna, umiejscowiona przy ruchliwej i ważnej ulicy. Jakież świadectwo o sobie dają tym włodarze gminy?

Marek
Gość
Marek

Tablica to drobiazg.Będąc wczoraj w ZUK-u parkując samochód utkwiły mi w pamięci zasadzone od strony drogi w rzędzie tuje . Wydaje mi się że usychają .Widać w firmie wydobywającej i handlującej wodą brakuje wody.. Miałem zamiar zadzwonić do OSP o pomoc , druh Marek na pewno by pomógł.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pisałem jakiś rok temu Panie Marku o tych tujach. Tyle, że wtedy skomentowałem to w ten sposób, że pod Panowaniem Prezesa to nawet tuje usychają.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dowiedziałem się pewnej ciekawej rzeczy i podzielę się z Wami, odbiorcami wody z ZUK. Jak Wam wiadomo co majetniejsi mieszkańcy pozakłądali sobie systemy filtracyjne wody pitnej. kosztuje to, ale niektórych ludzi stać na to. Filtry trzeba od czasu do czau wymieniać. Opinia serwisantów jest taka, że woda jest syf. Określają, że w skali 1-5 zanieczyszczenie wody jest 5. Wnioskują to po osadach na wymienianych filtrach. A co mają powiedzieć ci co ich na filtry nie stać? Ja powtórzę moją propozycję, z której parę osób skorzystało. Przyjeżdżajcie do mnie po wodę. Weźcie sobie do spożycia z naszej studni póki woda jest.… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Woda dobra, wziąłem kiedyś do zacieru. Suchy chleb dowiozę, nie wiedziałem. Bimber wyszedł wspaniały.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na zdrowie Czerepah. Ale to chyba inny składnik tego bimbru Ci szkodzi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Mieszkańcy , proszę bardzo poważnie podejść do obecnego skażenia wody. Proszę zapoznać się z poniższymi obostrzeniami dot stanu wody którą dostarcza ZUK. To nie są żarty. Stan wody pogorszył się dramatycznie. Na wekend mieszkańcy pozostaną z trucizną w kranach. Żadajcie zainteresowani wyjasnień od Wijasa od kiedy ten stan rzeczy ma miejsce. Tu chodzi o Wasze zdrowie, a zwłaszcza dzieci. Proszę zapoznać się z obostrzeniami. Ta informacja powinna bezwłocznie dotrzeć do każdego domu : Zgodnie z Decyzją PSSE w Kielcach Nr SE Ia -4261/233/17z dnia 23.06.2017r. w sprawie stwierdzenia braku przydatności do spożycia wody z ujęcia Piekoszów II, ze względu… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ponad dwa lata temu apelowałem publicznie tutaj, aby dązyć do wybudowania nowych ujęć wody dla Naszej Gminy. Wskazywałem, skąd wziąć pieniądze, a mianowicie zrezygnować w obliczu zadłużonej gminy z obadzania stanowiska Sekretarz a Gminy. Było wiadomo, że inwestycji nie będzie,roboty w UG mało. Za zaoszczędzone pieniądze już by było wybudowanych ze trzy ujecia wody. Ale skoro Wam potrzeba utrzymywać Carycę, to cieszcie się. Ona oraz inni obcy ludzie którzy zdominowali gminę odejdą stąd, i śmiejąc się z Nas będą liczyć kasę którą zgarnęli na ogłupionym narodku. Kwestią czasu jest teraz, kiedy znów pokaże się skażenie na ujęciu wody nr I… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja to nie rozumiem, jak można było nie przewidzieć ewentualnego skażenia, i nie przygotować sobie możliwości przełączenia skażonych nitek wodociągowych do innych ujęć gminnych, które ….akurat w tym momencie nie sa skażone?