Dlaczego w Piekoszowie woda znowu śmierdzi chlorem?

Od wielu mieszkańców Piekoszowa otrzymałem dzisiaj sygnały o tym, że woda mocno śmierdzi chlorem, przy czym określenie „śmierdzi” było jednym z łagodniejszych. Dlaczego tak jest?

Zadzwoniłem do ZUK i dowiedziałem się tylko, że „nic się nie dzieje”. Były pobrane próbki do badań ale jeszcze nie ma wyników. Mam prośbę – piszcie w komentarzach – w jakich rejonach było czuć chlor i kiedy najbardziej.

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "Dlaczego w Piekoszowie woda znowu śmierdzi chlorem?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Blogu, woda śmierdzi chlorem z bardzo prozaicznego powodu, a mianowicie takiego, że w tej wodzie jest po prostu chlor. Proszę zwrócić uwagę na tą stronę, http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ , padają tam bardzo rzeczowe i trafne pytania. Ja uważam, że społeczeństwo zostało po proste nabite w butelkę z tym usunieciem zagrożenia.Tzn nie grozi Wam już Ecoli, teraz grozi Wam chlor.

myślący
Gość

Wincentów woda bardzo smierdzi chlorem – moim zdaniem wladze nas oszukuja – nalezy je zmienic, nie spelniaja swojej roli a oklamywanie spoleczenstwa skutkuje zlymi konsekwencjami dla nas wszystkich – ludzie pomyslcie o zdrowiu swoich dzieci……..

Lgjuc
Gość

Z ujęcia Piekoszow – szkoła, cały dzień.

Mietek
Gość

Chlor to jedna z najbardziej zabujczych substancji oczywiście w dużym stężeniu w małym jest ,,pomocny ” A jak po staremu odkaża sie wodociąg po skażenia ? Zwiększa się dawkę chloru by zniszczyć bakterie. Patrząc jak wszystko działa w tej gminie nie picie tej wody. Skażenia się nie cofnie natomiast jest istotne ustalenie przyczyny skażenia to bardzo ważne na przyszłość i z tego powinny być rozliczone osoby odpowiedzialne za wodociąg.

Kx
Gość

Smród straszny z tego co wylewją przy drodze na Rykoszyn!

czerepah
Gość

Mieszkam krótko w gminie. Czy ktoś (‚stary” mieszkaniec) może zdać tutaj relacje jakiej jakości była woda przed powstaniem biogazowni. Czy zdarzały się alarmy z wodociągów że woda skażona E-colą. A może pracownik biogazowni (może być były) klepnie coś w klawiaturę.

a.wilczur
Gość

Ujęcie wody II Piekoszów – nie dość że woda śmierdzi chlorem to jeszcze ma „biały” kolor nie przeźroczysty tylko biały jakby gęsty…

czerepah
Gość

„Jeżeli „wyczuwalny smak” chloru jest zbyt intensywny, należy skontaktować sie z przędsiębiorstwem odpowiedzialnym za jakość dostarczanej wody ….”
http://higienawody.wsse.katowice.pl/ramki/chlor.html

Oczyszczalnia – kom.: 698 512 680 (TELEFON CAŁODOBOWY)

czerepah
Gość

Widzę że muszę to rozwinąć.. jeśli jest tak jak opisuje user wyżej …woda biała, mętna i śmierdzi to trzeba to zgłosić jako awarię w terminie alarmowym czyli natychmiast …dlaczego woda bardziej „śmierdzi” na wekendy ?

macaron
Gość

niestety w naszej gminie jest za duzo nielegalnych świniarni, służby gminne odpowiedzialne za to wogóle tego nie kontrolują, właściciele tych świnek mają w dupie przepisy ekologiczne , składowanie gnojowicy czy obornika. a to zatruwa nam gminną wodę

czerepah
Gość
Jeśli jest tak jak piszesz to podaj w przybliżeniu lokalizacje. Będzie to mała informacja dla ARR do przeprowadzenia kontroli stada. Wolno „trzymać” jedna sztukę na użytek własny ale musi posiadać kolczyk, paszport i mieć badania weterynaryjne. Co do gnojowicy to już kiedyś pisałem gmina powinna opracować metodę kontroli wylewania gnojowicy. Przypomnę że można to robić w określonym terminie, powinna być rozlana równomiernie na całej powierzchni gleby jak również najważniejsze rozcieńczona 50/50% z wodą … i tu zadanie dla ZUK …kontrola w dniu wylewania stanu wodomierza. Zbiornik na gnojowice powinien posiadać licznik przepływowy. Równomierny zrzut ważny jest także dla odpadów z… Czytaj więcej »
czerepah
Gość

Dodam jeszcze że każda osoba która zauważy beczkę wylewającą kompozyt z biogazowni bez używania rozrzutnika bądź innego rozpylacza powinna powiadomić policję o możliwości skażenia środowiska naturalnego. Nie ma tak że nic nie da się zrobić p. wójcie.

cześć
Gość

Czerpah. Szacun za wysiłek w zdobywaniu wiedzy o wylewaniu ścieków na pola uprawne. Ciekawe a szukać tego, nikomu z lenistwa by się nie chciało. Dzięki. Jednak da się coś zrobić. Gdyby tak 16000 Ktosiów zrobiło COŚ to żylibyśmy w zupełnie odmieniony miejscu.

czerepah
Gość

Właśnie chodzi o tych Ktosiów … ruch społeczny, inicjatywa lokalna … po to powstał ten blog.

Lukasz
Gość

Ale jaka to ta niby wiedza???

norek
Gość

Jakie hodowle, jakie świnie i gdzie ? Bo chyba sobie jaja robisz ?!

wpDiscuz