Ekspresowa sesja rada gminy 4 lipca 2017

Trzeba przyznać, że władze naszej gminy działają wyjątkowo sprawnie i szybko. O sesji zwołanej na 4 lipca 2017 o godz. 15.30 dowiedzieliśmy się 24 godziny wcześniej… i chyba powinniśmy być wdzięczni, że w ogóle się dowiedzieliśmy.

2017-07-03 zrzut z informacja o sesji 4 lipca

Ciekawe, że w informacji zamieszczonej na BIP-ie nie jest napisane, że jest to sesja nadzwyczajna, a jeśli nie jest – zgodnie ze statutem naszej gminy radni powinni zostać o niej poinformowani przynajmniej 7 dni wcześniej (poniżej fragment statutu).

2017-07-03 zrzut statut gminy o terminie sesji

Czy radni wiedzieli o niej tydzień temu, czyli jeszcze przed sesją 29 czerwca? Ciekawe, czy któryś z radnych skorzysta z pkt. 4 i złoży wniosek o odroczenie sesji?No chyba, że jest to sesja nadzwyczajna… ale jeśli tak, to chyba w ogłoszeniu powinno być to zaznaczone? Ale moim zdaniem ta sesja to i tak formalność, los uchwały jest przesądzony… a dyskusje nad nią to zwykłe jątrzenie.

Na sesji będzie głosowana tylko jedna uchwała – „Stanowisko Rady Gminy Piekoszów dotyczące braku przesłanek do naruszenia przez Wójta Gminy Piekoszów zakazu określonego w art. 4 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne” – projekt uchwały.

27
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
JózeklukaszPaweł Arabasz - Ratujmy GminęRemekstefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ZZ
Gość
ZZ

Nie jestem za karaniem wójta, ale sposób w jaki chce to zamieść pod dywan jest „powalający”!

Marek
Gość
Marek

Z projektu uchwały wynika,że jest to sesja zwyczajna ustalona przez RG na ostatniej sesji/gdzie uchwala w tej kwestii?/. Porządek obrad takiej sesji reguluje statut w $28, z resztą tych naruszeń prawa miejscowego jest mnóstwo i mogą być wykorzystane przez stronę która przegra/chociaż wynik glosowania jest do przewidzenia/. Moim zdaniem co innego jest ważniejsze.Otóż RG nie posiada uprawnień i umocowań prawnych aby zastępować wymiar sprawiedliwości.Reguluje to Konstytucja RP/ to po pierwsze. Po drugie zapoznałem się z pismem Wojewody Swiętokrzyskiego i Rada powinna podjąć takie działania zgodne z tym pismem.W mojej ocenie Rada Gminy powinna głosować na projektem uchwały w sprawie wygaśnięcia… Czytaj więcej »

stefan
Gość
stefan

Bardzo słuszna uwaga. Manipulacje. Skąd RG ma wiedzieć o braku przesłanek. Wojewoda wzywa radę do podjęcia decyzji w sprawie wygaśnięcia mandatu. Autorka tej uchwały nie ma pojęcia.

Józek
Gość
Józek

ZZ podzielam Twoje zdanie, lecz ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące
funkcje publiczne jest nie po to aby ją lekceważyć, kecz stosować.Art. 2. Ustawa określa także ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej przez:
6) wójtów (burmistrzów, prezydentów miast), zastępców wójtów (burmistrzów,prezydentów miast), skarbników gmin, sekretarzy gmin, kierowników jednostek organizacyjnych gminy, osoby zarządzające i członków organów zarządzających
gminnymi osobami prawnymi oraz inne osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu wójta (burmistrza, prezydenta miasta).
Art. 5. 1. Naruszenie zakazów, o których mowa w art. 4, przez osoby:3) pełniące funkcję wójta (burmistrza, prezydenta miasta) powoduje wygaśnięcie ich
mandatu

Rob
Gość
Rob

Sformułowanie ” stanowisko dot. braku przesłanek” wskazuje na stanowisko rady – zapewne jej części w liczbie co najmniej 8 radnych. Powinno być „Stanowisko dot. przesłanek”. Przesłanki są ujawnione i RG ma „zdecydować” bez sugerowania jak w tytule uchwały. Poza tym jakim to ciałem decyzyjnym – MERYTORYCZNIE – jest RG aby rozstrzygać takie sprawy. Od tego chyba są odpowiednio wykształceni i merytorycznie przygotowani sędziowie i prokuratorzy. Istnieje jeszcze chyba w Polsce trójpodział władzy i kompetencje do takich rozstrzygnięć powinna mieć władza sądownicza!!! a nie wykonawcza czy ustawodawcza…

Rob
Gość
Rob

Projekt uchwały jasno wskazuje na spodziewane stanowisko RG. A co w sytuacji niespodziewanej gdy RG nie przyjmie tej uchwały? Kolejna sesja?? z „uchwałą skazującą”?? KPINY

Rob
Gość
Rob

Stanowisko przyjęte w uzasadnieniu do uchwały jest stanowiskiem Komisji Rewizyjnej w liczbie 3 radnych z 15tu członków RG

Rob
Gość
Rob

W uzasadnieniu uchwały Komisja Rewizyjna wskazuje na przepisy mówiące o obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej. Bardzo mnie to cieszy, że panie są świadome tych przepisów. Niech teraz zgodnie z tą nabytą wiedzą SKONTROLUJĄ ZUK PROWADZĄCY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NIE WYKAZANĄ W KRS. Poczekam jeszcze chwilę i sam nadam bieg tej sprawie jednak bez mozliwości głosowania przez RG czy są przesłaniki czy nie.

Kx
Gość
Kx

Czyli jeżeli RG zlekceważy prawo to odpowie karnie za swoje decyzje? No to mają problem!

Marek
Gość
Marek

Niestety nie ma takiej możliwości. RG jest organem kolegialnym. Wszystko może zweryfikować jedynie kartka wyborcza za 1,5 roku.

Kx
Gość
Kx

To mogę robić co chcą bez żadnej odpowiedzialności? To dlatego wszędzie jest ta ignorancja władzy wobec obywatela!

Józek
Gość
Józek

Oświadczenie majątkowe wójta gminy za 2016 rok nie jest aktywne. Ciekawe dlaczego?

Adolf
Gość
Adolf

jest aktywne przejrzałem ,a także zerknąłem na oświadczenie pana dochody mało się różną od wójta

Remek
Gość
Remek

Wiadomo coś z sesji o uchwale w sprawie uniewinnienia po włoszczowsku? Falstart, chyba zapomnieli, że Adrian ma prawo łaski.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę

Byłem na tej sesji. Makabra!!! Skandal !!!!. Kilka osób uzurpujących sobie bycie Bogami w Naszej Gminie postawiło się ponad prawem. Nie wiem gdzie i kiedy ale uznali sobie, że ich prawo nie dotyczy!!!! Sami zadecydowali za Sąd co i jak ma być.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę

Wgram Wam trzy filmy, sami ocenicie co tam się działo!!! Drużyna Marzeń powiększyła sie o jedną osobę. Pan Szot był razem z nimi. Ciekawe, czym go „przekonali”?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę

Panie Blogu, mam prośbe. Proszę mi na meila podać jakiś nr telefonu co bym mógł Panu mmsa wysłać z dokumentami które przekazał mi bardzo wzburzony Pan Aleksander Sieradzan na sesji. Są to dwa wyroki sądowe w analogicznych sprawach. Oczywiście proszę o ich opublikowanie.

lukasz
Gość
lukasz

po cichu zawiazuje sie nowy komitet obywatelski w wyborach samorzadowych kandydat na wojta znany a ciekawe jak z (bez)radnymi

lukasz
Gość
lukasz

a jesli chodzi o sama sesje to w uzasadnieniu do tej uchwaly pisze ze to sami radni zdecydowali (29 czerwca podczas 42 sesji) o sesji RG w dniu 4 lipca…

Józek
Gość
Józek

Na jakiej podstawie Komisja Rewizyjna ustaliła, że wójt nie
prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem, czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę

Panie Blogu przekazuję do opublikowania nagrania całości tej sesji, to cz I : https://www.youtube.com/watch?v=dtUjzUkFXGU to II : https://www.youtube.com/watch?v=OKXMaenX-Z4 a to III :https://www.youtube.com/watch?v=K5zbNKKNJz8 . Jakość jest jaka jest, Biblioteka będzie miała lepsze nagrania.

Marek
Gość
Marek

Po zapoznaniu się z nagraniem na razie tylko I części w mojej ocenie z uwagi na skalę istotnych naruszeń prawa przy organizacji posiedzenia RG podjęta uchwała może być unieważniona przez organ nadzoru lub sąd.