Nadzwyczajna sesja Rady Gminy 20 lipca 2017

Sesja odbędzie się w czwartek 20 lipca 2017 roku o godz. 13.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66. W programie znalazła się uchwała o przyznaniu 150 tys. zł dotacji na remont kościoła w Piekoszowie.

Przy okazji – nie chciałbym znowu być oskarżany o „jątrzenie” i „przeszkadzanie” ale chciałbym zadać publicznie pytanie – skoro nasza gmina ma już pieniądze i zamierza zająć się ochroną zabytków, to kiedy i w jakim zakresie zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie innego obiektu zabytkowego – ruin pałacu w Podzamczu? Moim zdaniem, jeśli obiekt ten będzie nadal stał w takim stanie, to po prostu się sam rozpadnie. Pomijam już, że jest tam brud, ściany pomazane farbami, a wewnątrz stosy śmieci…

Program sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Kieleckiemu – PROJEKT (pdf),
  2) udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kieleckiego z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 285T w miejscowości Micigózd i Podzamcze Piekoszowskie” – PROJEKT(pdf),
  3) udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty  budowlane przy  zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków – PROJEKT (pdf),
  4) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2017 rok – PROJEKT (pdf),
  5) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2017-2030 – PROJEKT (pdf),
  6) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  dla części terenu górniczego położonego w miejscowościach Zajączków, Lesica i Gałęzice Gmina Piekoszów – PROJEKT (pdf),
  7) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  dla części terenu górniczego położonego w miejscowości Gałęzice Gmina Piekoszów – PROJEKT (pdf).

3. Zakończenie obrad sesji.

Nagranie (zrealizowane przez BCK):

117
Dodaj komentarz

avatar
28 Comment threads
89 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
86 Comment authors
ZZPaweł Arabasz - Ratujmy Gminę!lukaszAnonimZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Znowuż zwyczajnie sesja nadzwyczajna.
Intrygujące są projekty uchwał w pkt 6 i 7.Co na to mieszkańcy zachodniej części gminy? I jak zagłosują radni z tej części gminy?

lukasz
Gość
lukasz

ja wiem czy znowy takie intrygujace „Miedzianka” sie rozrasta i tyle /przynajmniej tutaj nikt nie powiedzial „ze osob z danej miejscowosci nie zatrudni”/

Anonim
Gość
Anonim

Łatwo się mówi,jak ci ciężarówy nie jeżdżą koło domu.

ZZ
Gość
ZZ

Wiadomo że wraz z rozwojem gospodarczym rośnie ruch na drogach. Drogi są budowane po to by jeździły po nich samochody.

czerepah
Gość
czerepah

Plan zagospodarowania przestrzennego powinien to przewidzieć. Uciążliwe firmy powinny być „zmuszone” do inwestowania w infrastrukturę komunikacyjną a gmina nie powinna mieć problemu z wykupem terenów prywatnych pod takie rozwiązania.

czerepah
Gość
czerepah

Plan zagospodarowania przestrzennego to kluczowa sprawa aby w przyszłości nie było konfliktów … przykład …. Podzamcze. Przedsiębiorca w tej miejscowości postawił druga dość dużą hale produkcyjną, brawa za miejsca pracy ale powiększenie powierzchni produkcyjnej wiąże się z…większy parking dla pracowników, obecnie już nie ma tam miejsca a wyjazd z niego stwarza zagrożenie komunikacyjne, zwiększona częstotliwość załadunku i rozładunku, przypomnę że jest tam znak ograniczający tonaż samochodów i najważniejsze… w przypadku zmiany profilu produkcji na bardziej hałaśliwy będą protesty, zgrzyty a cena domu w promieniu 600 m spadnie do 50 tys. zł

Rav
Gość
Rav

Gmina zadłużona, nie ma remonty dróg, nie ma na budowę kanalizacji. Ale żeby przekazać czarnym 150 tys złotych zawsze się znajdzie. Widać na tym polega dobra zmiana żeby wyrzucać publiczne pieniądze w błoto.

czerepah
Gość
czerepah

Dotacje płyną co niedziela na tacę. Pytanie czy i dlaczego tak mało odpisane jest na fundusz remontowy. Bez gruntownej publicznej wiedzy o finansach nie można wyrzucać pieniędzy w błoto. Pałac Tarłów może być piękną wizytówką regionu.

Adolf
Gość
Adolf

Pałac Tarłów ma właścicieli

Rob
Gość
Rob

kościół w Piekoszowie również

lukasz
Gość
Wierny tylko w Boga
Gość
Wierny tylko w Boga

Ksiądz zamiast budować sobie wille niech wyremontuje!!! A sami jak przystało na księży w ciasnej komórce ….

Mietek
Gość
Mietek

Ja wiem jedno ogromna Plebania z 12-toma łazienkami potrzebuje pieniedzy na wykonczenie. Pięć obrazów juz pielgrzymuje po parafii – potrzeby na Bizancjum są ogromne !!! Pretekst banalny renowacja kosciołą i przy okazji wykończyc DWÓR parafialny. Nic nie mam przeciwko kościołowi ale czarni przeginaja .

dudu
Gość
dudu

W środku sezonu urlopowego zwołuje sie nadzwyczajna sesję, na której bedzie się podejmowalo decyzję o najogólniej rzecz ujmując „rozdawaniu pieniedzy” oraz o możliwosci „znacznego obniżenia komfortu życia znacznej częsci mieszkanców miejscowości Bławatków, Gałezice, Skałka a takze Zajączków” – patrz pkt 6 i 7. Słusznie Marek zauważył „Co na to mieszkańcy zachodniej części gminy? I jak zagłosują radni z tej części gminy?” Otóż mieszkańcy tej części gminy w większości nie zdaja sobie sprawy co te projekty uchwał dla nich oznaczają(nie mam na myśli zwiekszonego ruchu na drogach), natomiast radni z tej częsci gminy ( w tym chyba największy „bezradny radny” z… Czytaj więcej »

Józek
Gość
Józek

dudu podzielam Twoje poglądy w sprawie pkt 6 i 7. Ponadto myślę, że wielu mieszkańców zachodniej części gminy nic nie wie na ten temat.

Jas
Gość
Jas

Ktoś coś wie? Jak wyglądała sesja? Jakie nagranie jest?

Xyz
Gość
Xyz

A co wy tak jedziecie na radnego z okręgu 14 to dobry chłop

Rob
Gość
Rob

No „chłop” dobry i kartkę podnosi wtedy kiedy TRZEBAR

Bolek
Gość
Bolek

Gmina da a klech wywiezie do kazachow

Xyz
Gość
Xyz

Radny z 14 coś robi dla dobra gminy a wy na niego jedziecie jak po łysej kobyle

Anonim1
Gość
Anonim1

Jaka propaganda odbyła się wczoraj w informacjach kieleckich.
Wreszcie wiemy skąd się bierze skażenie wody. To od opróżniania szamb do rowów, lasu i na pola.
To ja zgłaszam, że na Rykoszyn (pola) i Wincentow (też pola) non stop jeździ beczka, która strasznie śmierdzi.

Anonim
Gość
Anonim

Ta beczka to nawóz rozwozi a że gnój śmierdzi to rzecz normalna

Anonim1
Gość
Anonim1

To może niech koło twojego domu rozwożą ten nawóz. Poczujesz ten normalny smród gnoju to inaczej pogadamy.

Anonim
Gość
Anonim

U mnie też wywożą a śmierdzi do póki rolnik nie przyorze.wielkie mecyje

lukasz
Gość
lukasz

„jak Ci smierdzi gnoj to sie wyprowadz do miasta”

Józek
Gość
Józek

Anonim1 podzielam Twoje poglądy. Beczką na pola w rejonie Wincentowa i Rakoszyna wywożone są odpady pochodzące z „Biogazowi”. Więc nie jest to obornik, czy też gnojowica. Więc smród z tego jest inny.

Anonim1
Gość
Anonim1

Jakie myślenie, na wsi musi śmierdzieć. Wcale nie musi. Na przykrycie obornika masz dobę, wystarczy trochę dobrej woli. Po drugie z obornikiem też nie można przesadzać bo plony będą kiepskie (nie mówiąc już o rocznej, dopuszczalnej dawce).
A wracając do tematu to chodziło o beczkę z biogazowni, wczoraj na przykład nie jeździła i można było oddychać.

kx
Gość
kx

Nawozy stosuje się do upraw, a co tam jest uprawiane? Beczka na hektar raz na rok a nie co miesiąc !
-powinna być rozprowadzona równomiernie;
-ruń nie powinna być pokryta zbyt grubą warstwą;
-nie należy wywozić gnojowicy za pomocą beczkowozów na gleby podmokłe lub nadmiernie uwilgotnione;
-należy zachować odpowiednie przerwy pomiędzy nawożeniem gnojowicą i koszeniem łąk;
-na pastwiska nie zaleca się stosowania gnojowicy ze względów sanitarnych.Te pola wyłącznie służą jako miejsce do wylewania beczkowozów.
Łukasz powiedz to jeszcze raz ludziom którzy kupili kilkanaście a może i więcej działek przy drodze na Wincentów przylegających do tego ugoru (pola).

Rob
Gość
Rob

Problem beczkowozu z biogazowni i smrodu poruszali na spotkaniu z wójtem mieszkancy Brynicy od srtony Chełmc i dowiedzieli się że gmina jest bezradna i nie ma sposobu na ten proceder

czerepah
Gość
czerepah

Art. 29a. ślubowanie wójta

„Obejmując urząd wójta (burmistrza, prezydenta) gminy (miasta), uroczyście ślubuję że ………………………. powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy (miasta).”……………….. „Tak mi dopomóż Bóg.”

Nigdy nie ma tak że nic nie da się zrobić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co z komfortem życia mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marek
Gość
Marek

Wystarczy przestrzegać albo zmienić zapisy w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie,który to jest prawem miejscowym

Imię
Gość
Imię

To po co kupowali??? Przeciez wiedzieli co jest
Sami sobie sa winni

Józek
Gość
Józek

Imię – piszesz głupoty, że czytać się nie chce. Czy ludzie którzy kupowali działki i budowali domy, to według twoich teorii źle postąpili? Według mnie słusznie zrobili. Gdy kupowano działki pod budowę domów na osiedlach w Piekoszowie, to jeszcze nawet obecny właściciel „biogazowni” nie wiedział, że taka fabrykę smrodu wybuduje.

lukasz
Gość
lukasz

gnojowki/gnojownicy mozna jednorazowo wylac 15-50m3/ha i jak bys nie zauwazyl/a tam jest cytat a jes on zaczerpniety z wpisu 'rozmawiajacego z wiewiorkami”

Anonim1
Gość
Anonim1

Maksymalnie 50m3/ha ROCZNIE.

swojak
Gość
swojak

Nie ma co teraz czepiać się radnych przecież to my ich wybieraliśmy. Trzeba się zastanowić przy kolejnych wyborach. Martwi mnie inna rzecz, a mianowicie taka, że ci co by się nadawali i coś zdziałali, bo mają trochę oleju w głowie to nie startują bojąc się, że im wynajdą zaraz jakiegoś „dziadka z wermachtu”. Startują ci co tak naprawdę nie mają krztyny samokrytyki i wybujałe ego. My potem mamy przysłowiowy wybór między dżumą a cholerą. Może tak czas utworzyć temat w którym będziemy proponować swoich kandydatów. Co o tym myślicie?

lukasz
Gość
lukasz

jest tylko JEDEN najlepszy kandydat do piastowania stanowiska wojta, rady gminy i prezesa ZUK
zastanawia mnie tylko jedno skoro ten pomysl „postal” na blog natura cos tam to dlaczego tam jego autor nie zalozy takiego tematu tylko chce sie wysluzyc innymi…

Józek
Gość
Józek

JAK BUDOWANO „BIOGAZOWNIĘ” TO STOWARZYSZENIE „NATURA” JUŻ WÓWCZAS BYŁO I DLACZEGO NIE PODJĘŁO SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ ABY ZAPOBIEC WYBUDOWANIU FABRYKI SMRODU?

Anonim1
Gość
Anonim1

Pisz prawdę!
Stowarzyszenie działa od 25 marca 2013.
A skuteczne działania powinien podjąć wójt i rada gminy.

xyz
Gość
xyz

Gdy były wybory na dyr. żłobka czy zuk-u wzbudzało to wiele emocji. Teraz będą wybory dyr. szkół i jakoś mało nas to interesuje, czyżby to był temat mało ważny?

ZZ
Gość
ZZ

Wybory czy „mianowanie”?

łoś
Gość
łoś

Będąc dziś w urzędzie gminy zauważyłem na stolikach piątkowe wydanie Echo Dnia. Trzeba przyznać. Rozchodziło się jak ciepłe bułeczki, bo za darmo! Nasunęło mi się po chwili, takie „Rejsowe” pytanie: I kto za to płaci? Być może dlatego, że byłem po kwit do wpłaty za śmieci. Odpowiedź też Rejsowa: Pani płaci, Pan płaci.Społeczeństwo.

czerepah
Gość
czerepah

„łoś
……. bo za darmo! Być może….”
A nie wziąłeś pod uwagę że być może wydawca dziennika w ramach promocji rozwiózł po gminach gazetę bezpłatnie ? Nie jest to wykluczone. Być może ma szerokie znaczenie.

Anonim1
Gość
Anonim1

Nie bądź naiwny. W piątkowym wydaniu był artykuł o naszym wójcie.
Mogliśmy też poczytać o dyrektorze BCK, rewitalizacji kościoła i przywróceniu posterunku policji (trochę inaczej nazywają go w UG).

czerepah
Gość
czerepah

Nie czytam takich gazet.

lukasz
Gość
lukasz

bylo tez o powiekszeniu penisa 12,5 cm w 7 dni czy godzin …

Anonim1
Gość
Anonim1

żenujący komentarz…

lukasz
Gość
lukasz

ale nie pojdziesz na policje jak Twoja rzecznik???

Anonim1
Gość
Anonim1

Blog właśnie osiągnął dno dna.
Autor bloga może sobie „pogratulować” takich komentujących.

mirek
Gość
mirek

Ciekawe ile te piękne artykuły kosztują gminę ?

nika
Gość
nika

Mam nadzieję, że to echo to nie promocja Gminy, bo podobnie jak festyny służą promocji osób za gminne, czyli nasze pieniądze. Znalazłabym lepsze pomysły na wydawanie kasy. Proponuję cykl wycieczek dla mieszkańców Ogrodnika do gmin w których biogazownie nie cuchną, coby później ręcznie wytłumaczyli władzy, że DA SIĘ.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Czy ktoś wie co dalej ze sprawami byłego wójta i jego świty? Jak na razie to my mieszkańcy ponosimy konsekwencję jego nieudolnych rządów. Chyba pora zainteresować tym p. Ziobrę w końcu to nasz poseł.

ZZ
Gość
ZZ

Może i Wasz, bo mój na pewno nie!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Bardzo śmieszne. Powalający poziom dyskusji. Demokracja miły panie demokracja.

lukasz
Gość
lukasz

p. Piatka tez wybrano demokratycznie a nie uwazam Go za swojego wojta…

Rob
Gość
Rob

Poczekaj aż będzie „głównym sędzią” wtedy sam poprowadzi sprawę. Oskarży i skaże. Demokracja.

xyz
Gość
xyz

Jutro do szkół zawita dobra zmiana? Szkoda, że tak mało nas interesuje kto uczy i będzie uczył nasze dzieci. Nauczyciele są bardzo ciekawi nowych czy starych wyborów.

Kx
Gość
Kx

Bez sensacji nominowany został kolega z PIS i Rady Miasta.

qwerty
Gość
qwerty

Bardzo dobrze może będzie przyjazny do dzieci i rodziców. Brawo dobra zmiana!

ELA
Gość
ELA

WEDŁUG MNIE TEŻ TAK TWIERDZĘ DOBRA ZMIANA I OBY BYŁA ZAUWAŻONA JAK NAJSZYBCIEJ,ŻYCZĘ POWODZENIA

Rob
Gość
Rob

Dziś „dzień śmieci” w Brynicy i okolicy. Ostatnio zmieszane i bio lądują razem w śmieciarce – PYTANIE/PROBLEM – po co je segregować – zbierać do różnych pojemników skoro i tak przez śmieciarzy są MIESZANE?

ZZ
Gość
ZZ

Może jest tak jak piszesz, ale może być też inaczej. To że śmieci są transportowane tym samym samochodem nie musi oznaczać że wylądują na tej samej stercie. Widocznie taniej wysłać jeden samochód, pozbierać wszystko i dopiero przy opróżnianiu „brązowy w lewo”, „żółty na prawo”.

Rob
Gość
Rob

Problem tkwi w tym że do jednej smieciarki trafiaja odpady z kubła tzw komunalne zmieszane i w worku brązowym. Wewnątrz są one mieszane i wątpię aby dało się je jakoś odseparować. Dowiem się w Promniku jak to się odbywa a później w firmie bo z góry wiem co odpisze mi „gmina”.

Lukasz
Gość
Lukasz

No i po tym na wysypisku jest tak jak mowi ZZ ze z kublow ida dalej a worki na bok… chyba

Rob
Gość
Rob

Program rewitalizacji gminy czyli kilkanaście milionów na rozne projekty w tym parking koscielny i organistówke TYLKO dla Piekoszowa i Jaworzni. Reszta mieszkańców będzie mogła odwiedzić Piekoszów i podziwiać jak to GMINA sie rozwija.

nonim
Gość
nonim

Spokojnie. Każdy Program jest swego rodzaju chciejstwem a kasy starczy tylko na tacę. To i dobrze, nie będzie na asfalty w kampani wyborczej do zrywania pod kanalizację którą trzeba wybudowac w połowie gminy.

xyz
Gość
xyz

Konkursy w gminie Piekoszów. Poznaj trzech nowych dyrektorów szkół.
Jeden to nowy/stary, mamy myśleć ze p. Jóźwik też wróci?

ELA
Gość
ELA

złośliwość twoja nie zna granic

asd
Gość
asd

Wybór dyr. w Piekoszowie super. Nie ma to jak facet. Super było jak szkołą kierował facet. Szkoła żyła, działo się, a nie jak teraz co szkoła była dla wybranych.

kolo
Gość
kolo

Szkoła dla wybranych o co chodzi?

Rodzic
Gość
Rodzic

Bardzo cieszę się, że wreszcie jest wybrany nowy dyrektor w szkole w Piekoszowie.

kronikasz
Gość
kronikasz
kronikasz
Gość
kronikasz

U mnie na wsi na jednego konia jest 0 , slownie zero klaczy a na jedna klacz 0 slownie zero konia.
Ale tam jest klacz.
https://www.salon24.pl/newsroom/801483,porazka-aukcji-pride-of-poland-w-janowie-podlaskim-sprzedano-tylko-6-koni

plik
Gość
plik

Super , że „wybrali” faceta na dyrektora. Ogarnia mnie śmiech. Głosowałem na Wójta mimo , że nie jestem w PIS. Teraz mogę powiedzieć, że ja i moi znajomi popełniliśmy błąd. Wójt nie powinien być upartyjniony powinien dla dobra mieszkańców współpracować z każdym. A tu przyszły rozkazy i dyrektorami zostali koledzy z jedynej słusznej partii .Panie Wójcie jest jeszcze czas na refleksję, bo głosy już się rozchodzą.

katar
Gość
katar

Popieram. Nie zgodzę sie tylko z tym, że jest czas na refleksję. No i miejsce na nią, to wielki problem.

ja
Gość
ja

Czyżby nowi dyrektorzy byli z PiS?To była by farsa i kpina,ponieważ kurator jest z PiS,wójt jest z PiS,i nowi dyrektorzy też…bardzo ciekawe.Może pan blog poruszy ten temat.

ELA
Gość
ELA

CZY KTOŚ Z NASZEJ GMINY STARTOWAŁ W KONKURSIE NA DYREKTORA SZKOŁY

romek
Gość
romek

Za 8 lat uczniowie też będą z pisu. Tak jak te konie z Janowa. Straszno.

lukasz
Gość
lukasz

jeli bedzie dobrze rzadzil to czy ma to jakies znaczenie czy jest z PiS czy z PO?

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli będzie dobrze rządził to znaczenia nie ma, ale jak nie to już wolę żeby był z PO 😉

lukasz
Gość
lukasz

tylko ze to „dobrze” dla kazdego bedzie znaczylo co innego

dudu
Gość
dudu

Witam.
Nie było głosowania w temacie „mozliwości inwestycyjnych Nordkalku” jak to grzecznie Pan Wójt powiedział ale czy były w tej sprawie jakieś zebrania, konsultacje z mieszkancami?

Czy Pan radny Chuk rozmawiał z mieszkancami na jakimś zebraniu (które chyba sam powinien zorganizować) aby dowiedziec sie od nich jakijest „głos ludu” w tej sprawie i jak zyczyliby sobie jego wyborcy aby zagłosował?

Ile tak naprawdę Nordkalk odprowadza do kasy budżetu gminy tych podatków? Czy jezeli te uchwały z pkt 6 i 7 'nie przejdą” to co, to zaprzestanie odprowadzać to co de facto musi? Raczej nie!

Adolf
Gość
Adolf

od 3 dni w Micigozdzie smród nie do wytrzymania pan Bartos wywozi nieczystości na pola między Julianowem a Micigozdem

ZZ
Gość
ZZ

Jak „Pan” to przecież może! 😉

qwerty
Gość
qwerty

blog natura pisze, że remont szkoły pochłonął 15 000 0000 zł które tomy będziemy spłacać. Za co to skoro i tak tej zimy w szkole było zimno, więcej nawet woda w rurach zamarzała. to jest skandal ktoś za t powinien odpowiedzieć.

Jas
Gość
Jas

Cy ktoś wie co to za impreza pod straza dziś w Piekoszowie?

lukasz
Gość
lukasz
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Blogu, ja nie na temat, ale pomyślałem, że może ktoś z mieszkańców Naszej Gminy by mógł skorzystać. Otóż w hodowli Owczarków Srodkowoazjatyckich koło Grójca będzie potrzebny pan lub Pani ( nawet lepiej Pani ) do pracy przy psach w tej hodowli https://www.youtube.com/watch?v=tk-MvUT1GYg . Zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie no i oczywiście wynagrodzenie. Warunki do uzgodnienia pod nr tel widniejacym pod w/w filmikiem. Może jest ktoś kto chciał by się wyrwać z domu na dłużej w świat. Alkohol w czasie pracy wykluczony. Po pracy też.

ZZ
Gość
ZZ

Jak już gmina (lub proboszcz) chce tak poprawić wizerunek kościoła to ja mam propozycję bardzo skuteczną i tanią – wystarczy wyburzyć te „kurniki” i betonowe płoty od strony ronda, a napewno kościół nam wypięknieje!