Oświadczenia majątkowe za 2016 rok. Dlaczego nie wszystkie i niepełne?

Urząd Gminy nareszcie opublikował oświadczenia majątkowe urzędników za ubiegły rok. Niektóre z nich nie zawierają najistotniejszej – drugiej strony, na której widnieją dochody. Brakuje też oświadczenia wójta i radnych.

Tak wygląda wykaz oświadczeń urzędników:

2017-07-04 zrzut oswiadczenia majatkowe urzednikow

Nie da się jednak otworzyć oświadczenia wójta, ponieważ brakuje linka, a mimo, że oświadczenia zostały opublikowane kilka dni temu, do dziś nikt tego nie poprawił. W wielu oświadczeniach brakuje drugiej strony, na której są dochody urzędnika – oto przykłady: pierwszy, drugi, trzeci.

Jeszcze gorzej jest z oświadczeniami radnych, których w ogóle nie ma na BIP-ie:

2017-07-04 zrzut oswiadczenia majatkowe radnych

A to nie pierwsza wpadka związana z publikacją oświadczeń majątkowych w naszej gminie. Dwa lata temu pisałem o tym, jak opublikowane zostały oświadczenie bez zamazywania adresów zamieszkania, czyli danych osobowych. Po tamtej publikacji oświadczenia szybko zniknęły z BIP-u i pojawiły się nowe, już bez wrażliwych danych.

Ile tym razem będziemy czekać na publikację wszystkich dokumentów, zawierających wszystkie strony?

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Oświadczenia majątkowe za 2016 rok. Dlaczego nie wszystkie i niepełne?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Józek
Gość

Szanowni mieszkańcy wójt nie zamieścił swojego oświadczenia majątkowego. Natomiast oświadczenia innych pracowników gminy np. sekretarz – brak jest informacji o dochodach. Panie wójcie Zbigniewie Piątek robi Pan kpiny z siebie, czy wyborców?

rolaf
Gość

Oswiadczenie majątkowe bez majątku dochodowego. To nawet w Wąchocku takiego humoru nie mają

wpDiscuz