ZUK – kilka ważnych informacji

Dostałem list od pana Marka, który wielokrotnie przedstawiał w komentarzach istotne sprawy dotyczące naszej gminy, a szczególnie działalności Zakładu Usług Komunalnych co przekłada się na sprawę istotną dla wszystkich mieszkańców gminy, czyli cen wody i ścieków. Poniżej pełna treść listu, zapraszam do czytania i komentowania, bo myślę, że poruszone kwestie są bardzo dla nas wszystkich istotne.

Oto treść listu:

Jestem w posiadaniu ważnych dla nas mieszkańców informacji związanych z ZUK-iem a mających istotny wpływ na wysokość cen za wodę i ścieki za które w przyszłości my wszyscy zapłacimy bez względu na miejsce zamieszkania z uwagi na jedną grupę taryfową. Dane liczbowe o których będzie poniżej uzyskałem w trybie dostępu do informacji publicznej. I tak:

 1. Podczas 5-dniowego ,czerwcowego skażenia wody na ujęciu Piekoszów II dostarczano mieszkańcom wodę.Koszt zakupu wody butelkowanej wyniósł 71 480,39 zł. co stanowi dzienny koszt 14 296 zł,i w budżecie spółki jakim jest ZUK jest to duże obciążenie.Jest to strata finansowa dla spółki a zarazem szkoda i to wymierna.OSP dostarczyła mieszkańcom 32 m3 wody .Nie podano mi kosztów jakie poniósł ZUK z tego tytułu.
 2. Od 4 lat piszę i to nie tylko ja o stratach przy wydobyciu wody i oczyszczaniu ścieków ogólnie. Natomiast po ostatnim skażeniu zainteresowałem się tym ujęciem i tak podam kilka danych liczbowych liczonych w metrach sześciennych.
  wydobycie : 158 125
  sprzedaż :66 778
  zużycie własne: 11 792/nie wiem skąd taka liczba to prawie tyle samo co roczne wydobycie z Miedziaki/
  strata : 50.3% a nie licząc zużycia własnego to strata oscyluje ok 60% a to już jest marnotrawstwo, i nie da się to logicznie wytłumaczyć ubytkami w ziemi i kradzieżą wody itd.Matematyki nie da się oszukać:miejscowość Piekoszów liczy 3o6o mieszkańców , zakładam że to ujęcie zaopatruje w wodę 2000 mieszkańców , a miesięczna norma na 1 mieszkańca to 3 metry co rocznie daje liczbę 72 000 metrów. Od wydobycia 158 125 odjąć sprzedaż 66 778 to stanowi 91 347 i tak brakuje ok 20 000 metrów.Nie jest prawdą że wszyscy kradną wodę nie tylko na osiedlu Ogrodnik.
 3. Ubiegłoroczna ustawa tzw.”kominowa” dotycząca uregulowania wynagrodzeń w spółkach państwowych i i gminnych spowodowała ,że po przyjęciu bilansu i sprawozdania finansowego prezes już nie jest na etacie a jest na kontrakcie cywilnoprawnym. Jego wynagrodzenie stałe miesięczne to 7500 zł jak również wynagrodzenie zmienne do 50 % wynagrodzenia naliczane po zamknięciu roku obrotowego i po wykonaniu zadań określonych przez Radę Nadzorczą spółki.Ciekawe czy ta rada wpisała do tych zadań likwidację ubytków wody i strat przy oczyszczaniu ścieków.Wynagrodzenie prezesa może wzrosnąć o 40 000 a to nie było planowane przy ustalaniu cen za wodę i ścieki i znowuż prawdopodobnie stara dla spółki. Reasumując my wszyscy za to zapłacimy w niedalekiej przyszłości.

88
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
71 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
kronikaszLukaszLukaszaxELA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

Jak czytam że w tej instytucji „przywódca” ma kontrakt menadżerski i jest tam rada nadzorcza to mnie śmiech ogarnia. Do czego ????. Menager który nie potrafi wykorzystać własnej „szambiarki”… nie będę rozwijał tematu bo znowu powieli mój pomysł. W upalne dni tego lata chciałem zamówić opróżnianie zbiornika ….. zaproponowano mi termin za TRZY DNI !!!!! Gratuluje bystrości umysłu na tym „kontrakcie”. Główne stanowiska decyzyjne od których zależy stopa życiowa mieszkańców gminy powinny być obsadzane przez ludzi o ponad przeciętnej inteligencji i bystrym umyśle. Co mamy każdy widzi i słyszy. Bufor … dobre.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Marku, autorze tego listu, Oświadczam tutaj publicznie , że zostanie pan podany przeze mnie do sądu za publikowanie tych „rewelacji”. Trzeba będzie ponieść za nie odpowiedzialność!!!! Bo to woła o pomstę do nieba!!!! Dość tego!!!!

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle mnie Pan nie zastraszysz i się nie obawiam żadnych konsekwencji.Już prezes ZUK-u zastrasza mieszkańców podając do sądu Pana ponieważ naruszone zostało to jego ego” – rzetelnie pracującego menadżera „.Liczę się z tym ,że mogę być drugim z tym że proszę przy tych stratach tylko wody policzyć jaka jest to szkoda dla Spółki liczona w złotówkach.
Ja już szykany ze strony ZUK-u przeżyłem i nie zamierzam tego upubliczniać.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ja Panie Marku już nie raz publicznie tutaj pisałem, ale napisze jeszcze raz: Społeczeństwo tej gminy słono zapłaci za swoje tchórzostwo i wstecznictwo. Wszyscy, zapłącą: Radni, Urzednicy, Przedsiębiorcy, Ryczałtowcy, Biedni , Bogaci, Miejscowi, Napływowi itp. Kilka osób zrobiło z finansami i bezpieczeństwem zdrowotnym tej gminy co tylko chciało!!!! A 16 tys baranów tylko temu przyklaskiwało!!! I jeszcze wyjdzie na to, że byli złodziejami wody, bo przecież ktoś tą wodę kradł która gdzieś zniknęła. Składam tutaj Panu Panie Marku Wyrazy Podziekowania za Pańską Niezłomną Walkę z tym dziadostwem które zalewa Naszą Gmnię!!!!Walkę za którą nawet nie potrafią Panu podziekować ci dla… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

” Paweł Arabasz – Ratujmy Gminę!
……. A 16 tys baranów tylko temu przyklaskiwało!!! …..”
Rozumiem że osada pod lasem z racji długiego czas okresu zamieszkiwania jest w czołówce tego stada.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Żle rozumiesz. Ale nie będe ci tego tłumaczył.

czerepah
Gość
czerepah

Rozumiem bardzo dobrze. Jak zmienisz retorykę wpisów na My mieszkańcy gminy to przestaniesz być banowany. Za kogo się uważasz? Na „komendzie” oś. Podkarczówka też mówili na ciebie „napływowy”.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Czerepah, twoje i twoich koleżków banowanie wisi mi. To tak ku pamięci. Anonimowi tchórze klikający z nienawiści rubryczke z minusem to dla mnie zwykłe zera społeczne.

czerepah
Gość
czerepah

„Paweł Arabasz – Ratujmy Gminę!
banowanie wisi mi.”
Do tego stopnia że przez cztery tygodnie bałeś się klepnąć w klawiaturę. Suweren czyta i ocenia a ty piszesz o nim ….
„….zwykłe zera społeczne.” ….Strach pomyśleć jak wyglądała twoja „praca”… każdy obywatel był.. lumpem .B/k

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Bałem???? Czego miałem się bać? Wyjaśniłem dlaczego milczałem. Bo chciałem abyście Wy coś stworzyli na Blogu sami w czasie gdy mnie na nim nie będzie. I tak jak napisałem kiedyś, stworzyliście ….NIC. Wy tylko umiecie szczekać jak ja sie tu odezwę. A Suwerenem dla mnie to jestem ja sam. Ja nie mam nad sobą Suwerena. I mam ten komfort psychiczny, że mam głęboko gdzieś opinie o sobie.

ZZ
Gość
ZZ

No to nam się Pawełek zdemaskował!

lukasz
Gość
lukasz

Pawełku słodyczy Ty moja trujaca słono zaplacimy wszyscy ale to dzieki takim jak Ty ktorzy glosowali na zjednoczona prawice wg projektu nowej ustawy prawo wodne „zwykly Kowalski” zaplaci o ok 40 zl rocznie wiecej za wode biorac pod uwage iz nowymi oplatami za wode zostana obciazone rowniez przedsiebiorstwa to szacunkowo mozna przyjac ze cena wody dla „zwyklego Kowalskiego”wzrosnie rocznie o 100 zl a to wszystko dzieki tak wspanialym i ogolnie szanowanym ludziom jak Ty

Lukasz
Gość
Lukasz

I poraz kolejny zmieniasz zdanie…

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

A wiecie co z tego jest najgorsze? A to, że wójt i WSZYSCY radni o tym doskonale wiedzą!!!!! A jeszcze gorsze, że ci, tzw Drużyna MarZeń ewidentnie to wszystko kryje i wspiera!!!!!Oni działają na szkode gminy i Was Wszystkich. Ludzie – mieszkańcy gminy, Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że za to wszystko zapłacicie!!! To tylko w bajkach nalewa sie z próżnego w pełne.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Kadencja Prezesa ZUK kończy sie w pierwszych dniach 2018 roku. Wzywam wójta i radnych, aby wcześniej zrobili z tym porządek. Nie życzę sobie, aby taki stan rzeczy nadal trwał. Jerzy Wijas odejdzie, problemy które stworzył zostaną. Bardzo kosztowne problemy. On będzie sie z Was śmiał przeliczajac około 300 tys zł ktore na Waszej Głupocie zarobił. I na Waszych portfelach. A za rok znów go ujrzycie na listach wyborczych. Na listach wyborczych ujrzycie też tych którzy ten stan rzeczy kryją i wspierają.

czerepah
Gość
czerepah

Fatalny stan gminy, brak perspektyw i jakość zarządzania ..odpowiedz jest zawarta w tych dwóch linkach. Warto przeczytać…

http://www.morawica.pl/asp/_drukuj.asp?typ=14&menu=7&strona=1&sub=2&subsub=6

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Zbigniew_Piątek&action=edit&section=3

Odpowiedz sama ciśnie się na usta…wykształcenia, przebiegu pracy zawodowej i doświadczenia nie da się zastąpić wielkim wysiłkiem fizycznym sportowca. Taka mała wskazówka na następne wybory. Początek to 50-io% wzrost liczby mieszkańców (napływowych)!!!!!!!!!!!.

Rob
Gość
Rob

Wielokrotnie to powtarzam nam trzeba gospodarza a nie kolarza

Rob
Gość
Rob

-2 „Negatywy” czy możecie wyjaśnić swój krytyczny stosunek do stwierdzenia, że potrzebny gospodarz a nie kolarz? Obecny kolarz w UG nie nadaje się na gospodarza. Zapowiadał, obiecywał i nic- ani drogi w Brynicy (akurat to mnie jako mieszkańca interesuje) ani oświetlenia ledowego w całej gminie. Pragnie za to zrobić z gminy przetwórnię śmieci! Problem ZUKu i czystej wody jest bagatelizowany. Chodniki, ścieżki rowerowe wydawało by się, że dla kolarza priorytetowe NIE SĄ ujmowane nawet w projektach (Podzamcze) a jeżeli już to z „nikąd do nikąd” i za grube miliony (niedoszły asfalt w Brynicy 10-cio krotnie tańszy od planowanej ścieżki rowerowej… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Dołożę swoje, 2006-2010 radny RM, ile razy zabrał głos i ile własnych inicjatyw skutecznie przeforsował na radzie. Słyszał ktoś?. Pochodzę z Kielc i jestem dużo starszy od niego. Biedna gmina powinna inwestować przede wszystkim w coś co zwiększy wpływy do kasy. Robienie ścieżek rowerowych czy parkingu dla „wielebnego” to działanie pod publikę. Całkowity brak działań rozwijających. Przy pokerze przegranemu zawsze mówią … nie umiesz nie bierz się za grę….

happy
Gość
happy

Jaki RM w kadencji 2006-2010 ? Nie było takiego.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Byłem na sesji gdzie Prezes ZUKu Jerzy Wijas atakował mieszkankę i mieszkańców Osiedla Ogrodnik. Atakował i straszył odcieciem wody za to, że posiadają legalnie podłączone dwa liczniki wody. Osiedle Ogrodnik robił w zawoalowany sposób złodziejami wody. Zmuszał ludzi do ponoszenia dużych kosztów swojego widzimi się żeby pozorować swoje Prezesowanie ZUKiem. Dziwię, sie, że Mieszkańcy Osiedla Ogrodnik w pewnej częsci wystraszyliście sie. To była zwykła tzw „zasłona dymna”swojej nieudolności której efekty są teraz publikowane tutaj. Panie Jerzy Wijas – Prezesie ZUK, a kiedy publicznie przeprosisz ludzi za to? A kiedy się publicznie przyznasz, że przegrałeś proces sądowy o to z mieszkanką… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ponad siedemdziesiąt tysiecy złotych poszło z publicznych pieniędzy na samą tylko wodę. Jakoś nie mogę nigdzie w obwieszczeniach gminnych znaleźć dokumentów które by świadczyły, że woda ta rozeszłą sie w sposób uczciwy według rodzinnych potrzeb mieszkańców.Mam nadzieję, ze w szufladach urzedników jednak poniewierają sie jakieś pokwitowania. A gdzie jest rozliczenie kosztów działania w tym kierunku SP? Ile to kosztowało gminę? Gdzie jest wskazany winny tego stanu rzeczy? Te koszty powinni solidarnie ponieść z własnej prywatnej kieszeni wójt gminy i Prezes ZUKu. To przez ich brak dbałości o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców ta niejako miejscowa katastrofa miała miejsce. Gdzie są radni którzy… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

W tych 70k jest pewnie też i woda pobierana przez Ciebie z hydrantu?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Od lata 2014 roku nie pobierałem z hydrantu wody. Pobierałem do 2014 r za zgodą prezesa ZUK i od razu opłacałem za pobraną ilość.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Wiecie co? Nawet biorąc pod uwagę, ze litr wody miał by kosztować 1 zł, co przy takich hurtowych zakupach i tak było by baaaaardzo drogo, to ze zgrubnych wyliczeń wynika, że na każdego mieszkańca skażonego terenu powinno dziennie przypadać 10 litrów wody. Czy dostaliście po Dziesięć Litrów wody Dziennie???? A może chociaż po Dziewięć? A może chociaż po Osiem??? Powtarzam : Dziennie. Sami wiecie najlepiej. Myślę, że rozliczenia powinny się znaleźć. Lub szybko powstać!!!!! Tylko kto się teraz pod nimi podpisze? A może powiedza, że przelewali z butelek do wozów SP???? i do sanitariatów rozwieźli?

M.
Gość
M.

Na BIP ukazało się Obwieszczenie Nr RO-II.6222.I.2016 Starosty Kieleckiego zawiadamiające o tym, że na wniosek BIO-MED spółka z o.o. ul. Zagnańska 84 B Kielce prowadzone jest postępowanie w sprawie wydania pozwolenia zintegrowanego dla instalacji IPCC do odzysku odpadów innych niż niebezpieczne o zdolności przetwarzania ponad 75 ton na dobę, z wykorzystaniem obróbki wstępnej odpadów przeznaczonych do termicznego przekształcania (produkcja paliwa alternatywnego) zlokalizowanej w msc. Górki Szczukowskie gm. Piekoszów. W związku z tym mieszkańcy winni się tym zainteresować !!!
Tak w kwestii przypomnienia, sprawa wyglada na bardziej poważna niz myślimy! Spalarnia lub biogazownia BIS!

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Blogowiczu M, a powiedz no ty najpierw co Ty zrobiłeś dotychczas dla dobra gminy, dla dobra innych mieszkańców gminy, dla samego Piekoszów Bloga, czy też dla Pana Bloga? Jakoś ciebie tu nie kojarzę. Ja oczywiście aninie chcę przekonywać na tak czy n ie Pana Bloga co do twojej prośby, ale powiedz uczciwie. co zrobiłeś dotychczas? Powiedz też co zrobiłeś dla samej sprawy tych instalacji? Gdzie byłeś, co ustaliłes? Co ci powiedziano w urzędach, w gminie? Bo jak np Blog Natura bierzę się za coś, za jakiś temat, to właściciel biega, ustala , pyta? A ty blogowiczu M czego chcesz? Wyręczyć… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jak widzę to Pawełkowe „… co Ty zrobiłeś dla dobra gminy…” to mi się chce rzygać!
Co 10-ty wpis!
A teraz jeszcze ten 30-literowy podpis, przez co „ostatnie komentarze” stały się bardzo nieczytelne!

Lukasz
Gość
Lukasz

najlepsze jest to ze najpierw najezdza jakim prawem ktos czegos rzada/wymaga a potem sam to samo proponuje …

bar
Gość
bar

Nie chce sie pisać bo zeby przeczytać parę sensownych wpisów trzeba przebrnąć przez kompulsywny bełkot jednego.:/

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

A nie łatwiej pominąć? 🙂

M.
Gość
M.

Panie Blogu uprzejmie prosimy o oddzielny wątek dotyczący instalacji IPCC!
Mieszkańcy Górek Szczukowskich.

Rob
Gość
Rob

Zawiadomienie na BIP powiatowym o wniosku BIO-MEDu pojawiło się ROK TEMU !!!! 24.10.2016 !!!! otrzymał je Wójt – jest w rodzielniku. Dlaczego dopiero teraz dowiadują się o tym mieszkańcy kiedy sprawa jest już procedowana od roku??? Znowu działanie władz wygląda na planowane ukrywanie stanu rzeczy przed mieszkańcami w obawie ??? przed reakcja podobną do spalarni w Micigozdzie ??? A może nikt tego nie zauważy … blogowicze oceńcie działanie władz sami

czerepah
Gość
czerepah

Sam Bio-Med w obecnej postaci warty jest audytu ekologicznego. Odpady są tam składowane pod zadaszoną wiatą ale widać że spod kupy „śmieci” ciekną strugi „czegoś”. Fetor panujący w tym miejscu jest tylko dla osób z mocnymi zaworami. Torsje są nieuniknione.

Stefan
Gość
Stefan

No właśnie. Czy to nie jest powtórka z biogazowni lub Micigozdu? Władze się znowu fajnie bawią. Tylko czy dla mieszkańców 75 ton śmieci na dobę (!!!) to ilość do zaakceptowania?!? Ponad 2000 ton na miesiąc na placyku niewiele większym niż 1 ha!!!

Rob
Gość
Rob

Dokumentacja szczegółowa nie jest dostępna w wersji elektronicznej. Można ją przeglądać w Starostwie. Tylko kto się pofatyguje aby tam iść i przeglądać zapewne wersję papierową. Troszkę to archaiczne w obecnych czasach, a może celem jest ograniczenie dostępności informacji aby ktoś np. ja nie napisał na blogu co jest „nie tak”

Kx
Gość
Kx

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,35255,20292978,grzywna-za-nielegalne-skladowisko-proces-z-kielecka-firma-w.html Kiedyś czytałem o takiej firmie nie wiem czy to ta sama? Ale kielecka i nazwa taka sama!

Rob
Gość
Rob

bez prenumeraty tekst w całości nie jest dostepny 🙁

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Wiecie co,ja to to skażenie nazwę wprost : Katastrofa miejscowa. Miała miejsce. Jak by tak podliczyć straty ogółem to pewnie by wyszło ze 100 000zł. Oczywiście włodarze przedstawili sprawę po wszystkim na zasadzie : Polacy , nic się nie stało, nic się nie stałooooo i cicho sza. Dokumentu z SANEPIDu do dziś w tej sprawie nie opublikowano. Ale i co dalej? Ano okazuje sie, że NIC!!!!. Nic nie słychać aby budowano jakieś inne ujęcie, że ustala sie przyczynę skażeń. Po prostu czeka sie na nastepną Katastrofe, na której ktoś ma zarobić kase!!!! Przecież to jest chore!!!

LP
Gość
LP

Ja chciałbym poruszyć temat poszerzenia kopalni co powinno szczególnie zainteresować mieszkańców Zajączkowa jak i okolicznych miejscowości. Jak wiadomo, w naszej gminie ostatnio odbywały się spotkania mieszkańców wraz z kierownictwem kopalni i Panem wójtem Zbigniewem Piątkiem, dotyczące poszerzenia kopalni, co jak wiadomo będzie jeszcze bardziej uciążliwe dla nas wszystkich. O sprawie mozna było usłyszeć w mediach: http://www.radio.kielce.pl/pl/przeglad-548/_post/61392

http://kielce.tvp.pl/34071224/20092017-godz-1830
Mam tutaj jeszcze małą uwagę do Pana Bloga, że może zamiast publikacji tego komentarza warto utworzyć oddzielny temat, gdyż to jedno z bardzo ważnych wydarzeń, dotyczące mieszkańców gminy.

lukasz
Gość
lukasz

czyzby malo bylo pracownikow w gminie ze az z Poznabia musza to robic?
http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=1955&akcja=artykul

czerepah
Gość
czerepah

http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&prywatnosc=tak&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=1948

Myślę że to przy okazji. Dziwie się tylko że niektórzy gospodarze sami zdjęli z dachu budynku gospodarczego płyty z eternitu i złożyli je bezpośrednio na ziemi w rogu działki na zasadzie a może się jeszcze przyda.

czerepah
Gość
czerepah

Przejrzałem właśnie skład RN ZUK, są tam nazwiska które na przestrzeni kilkunastu lat pojawiały się jak na karuzeli …. RG UG lub RN ZUK ….. Usiłowałem odszukać w sieci życiorysy aby zweryfikować wykształcenie kierunkowe do sprawowania takich funkcji…. nic nie znalazłem. Gmina w fatalnej kondycji finansowej, ZUK ze stratami. Zachodzi pytanie kto dał mandat tym ludziom do dalszego zajmowania się finansami w tych instytucjach. Czy to nie jest działanie na szkodę własną?

Marek
Gość
Marek

Do wyłącznej kompetencji zgromadzenia wspólników ZUK Piekoszów sp.z o.o.czyli wójta gminy należy powoływanie i odwoływanie członków RN. Skład osobowy obecnej RN ZUK w porównaniu do tych z przeszłości jest ” mocny ” pod względem merytorycznej wiedzy.Członek zarządu ZGM Zębiec, dyrektor O/ Elektrociepłowni Kielce, adwokat. Taki skład winien utwierdzać i gwarantować w praktyce moje powyższe założenie.Brak reakcji RN na straty przy wydobyciu wody i oczyszczaniu ścieków /od 3 lat/ przekłada sie na wyniki finansowe w ZUK i na wysokość cen wodę i ścieki i inne usługi, z tym że być może RN nie posiadała wiedzy na ten temat lub była oszukiwana… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

No co za zbieg okoliczności.
http://www.um.kielce.pl/radni/rm20062010/

Lukasz
Gość
Lukasz

Popatrz na pkw

Jerzy
Gość
Anonim
Gość
Anonim

Osad z oczyszczalni przydomowych wybiera się zgodnie z zaleceniami producenta a częstotliwość uzależniona jest od wielkości zbiornika.ja mam zbiornik 2000 litrów i producent zaleca czyszczenie co 4 lata.w praktyce wygląda to tak że trzeba czyścić co 2 maksymalnie 3 lata.i na to nie trzeba rządnych przepisów bo jak nie wyczyścić na czas to gówna będą pływać w łazience.a rachunki za wywóz nieczystości należy zbierać i trzymać przez 5 lat tak mówi ustawa o porządku i utrzymaniu czystości w gminach

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Odpowiadam blogowiczowi kronikaszowi na jego poniższy wpis: kronikasz A ty arabaszu nigdy nie byles uwiklany w zadne patologie?Nie masz sobie nic do zarzucenia?Zawsze byles cristal clear?Napisze kolejny raz.Nie oceniaj innych wlasna miara.Takie zapytanie publiczne, prosze Panstwa. …. Po pierwsze to z Twojego wpisu Kronikaszu bije jasno, że przyznajesz się iż sam jesteś uwikłany w patologiczne bagno. Zresztą biorąc pod uwagę twoje ulokowanie w straży to jakoś specjalnie mnie to nie dziwi. Twoje ujadanie na mnie w związku z tym też mnie nie dziwi 🙂 Natomiast czy ja byłem uwikłany w patologię? Świadomie nigdy w patologii nie tworzyłem. Oczywiście, że miałem… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Wiesz co gdyby ta „patologia” byla to bys nie poszedl z Nim na ugode tylko bys przedstawil na nia jasne i twarde dowody

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

O jakiej ugodzie mówisz? Ja z nikim na ugodę nie szedłem. Dlaczego kłamiesz?

Lukasz
Gość
Lukasz

Przeciez sam to napisales ze poprzednie procesy (podobno byly dwa jeden z wojtem drugi nie wiadomo z kim) zakonczyly sie ugodami i aby tym razem na to nie liczyl/li bo nie pojdziesz na ugode

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Zmieniasz znaczenie moich słów , to po pierwsze, a po drugie pomyliłeś adresata. Zresztą w ogóle nie rozumiez istoty sprawy, więc po co się wypowiadasz?

kronikasz
Gość
kronikasz

No coz, pochwalam i wspieram PATOLOGICZNE ZACHOWANIA W NASZEJ GMINIE.
Ciekawie prawisz chopie.
To teraz skopiuj i wklej gdzie ja niby pochwalam i wspieram PATOLOGICZNE zachowania w Naszej Gminie.
Dam ci dobra rade chopie.Pamietaj: dobra rada zawsze w cenie.
Daj ac ja pobrusze , a ty poczywaj.
Chopie marny.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

A może by tak nieśmiało o ryczałtowcach przypomnieć? Jerzy Wijas prezesuje ZUKowi już prawie trzy lata. Ilu jest jeszcze ryczałtowców?

Rob
Gość
Rob

Tylu ile było? czy więcej ?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Blogu, ja zamieszczę tutaj to co chcę napisac, aczkolwiek być może było by dobrze ująć to oddzialnym tematem. Otóż parę dni temu zostałem powiadomiony o mającej się odbyć dziś o godz 9.00 czynności procesowej zleconej przez Prokuraturę w Kielcach pod nadzorem Sądu Rejonowego, na terenie ZUK Spółka z.o.o. w Piekoszowie. Udałem sie tam z kamera i nagrałem kilka filmów które tutaj będę sukcesywnie zamieszczał z własnymi niestety gorzkimi uwagami dotyczącymi sytuacji którą tam zastałem.