Kolejna nadzwyczajna sesja Rady Gminy 6 października 2017

Nie wiem skąd ostatnio taki „wysyp” nadzwyczajnych sesji… Informacja o tej jutrzejszej pojawiła się na BIP-ie wczoraj późnym wieczorem, a dopiero dzisiaj ogłoszenie zostało uzupełnione o projekty uchwał.

Tematem sesji będą tylko zmiany w budżecie i prognozie finansowej. Sesja odbędzie się w piątek 6 października 2017 o godz. 15.30 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66.

Program sesji:

  1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Podjęcie uchwał w sprawach:
    1) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2017 rok – pobierz (pdf),
    2) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2017-2030 – pobierz (pdf).
  3. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

67
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
54 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
ZZAnonim1ELARobLP Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ciągłe zmiany budżetu. A ja byłem przekonany, że Program Naprawczy Gminy to rzecz święta i należy się go bezwzględnie trzymać.A tu co tylko pojawi się trochę grosza w reku rządzących to natychmiast postanawiają go roztrwonić zamiast twardo likwidować zadłużenie gminy. Obawiam sie proszę państwa, że po wyborach w 2018 roku, kiedy to jeszcze na koniec poprzydzielają sobie sute nagrody okaże się, że skala zadłużenia będzie Nas ścinac nadal z nóg.

kronikasz
Gość
kronikasz

Spokojna twoja nieuczesana.Na kolejny remont drogi Piekoszow pod lasem wystarczy…….

Marek
Gość
Marek

Zmiany budżetowe dotyczą zakupu szafy grzewczej do ZPO Piekoszów i zwiększenia wydatków na oświetlenie uliczne .O ile ostatnie wydatki wg. mnie bezdyskusyjne ponieważ będzie to wykonywane dla mieszkańców naszej gminy i nieważna z jakiej miejscowości.. Natomiast co do zakupu szafy grzewczej to nie mam rozeznania komu ma ona służyć .Po przeczytaniu projektu uchwały pierwsza myśl to taka ,iż nowa dyrekcja szkoły ma nowe wymagania ,są fotele podgrzewane to mogą być szafy grzewcze – oczywiście jest to żart.Drugie skojarzenie to ogrzewanie szkoły,a gdyby tak było to skandal nad skandale firma wykonała termomodernizację za grube miliony a gmina ponosi koszty zakupu aparatury.… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Wydaje mi sie ze to moze dotyczyc stolowki i moze to byc cos w rodzaju wypazarki ew podgrzewacza

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

I znów Łukasz kłamiesz i wprowadzasz w błąd społeczeństwo. Trzeba było jeszcze dodać ckliwe słowka typu, że pójdzie ten sprzęt na stołóweczkę dla dziaciaczków.Ta szafa nie jest przeznaczona na stołówkę.

Lukasz
Gość
Lukasz

Wykaz mi ten blad albo czeka Cie lawa oskarzonych

Anna K
Gość
Anna K

Paweł Arabasz na prezydenta Polski ! Typ zawsze wie wszystko najlepiej ! chłopie Ty masz większe wonty do Wójta niż Tomasz Lis do Kaczyńskiego. Co by się nie działo wiecznie musi być Wójta wina i jego „świty”. Weź pozamiataj ulicę albo coś zrób konstruktywnego, a nie tylko siedzisz na tym „blogu” i narzekasz na: Wójta, Skarbnika, 8 radnych i wszystkich pracowników samorządowych.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Anno K. Moja ojczyzna jest tutaj. Gmina Piekoszów jest moją ojczyzną. Tu mam dużo do zrobienia. Mylisz się Anno K, że mam coś do wójta. Powiem nawet więcej, jest to idealny człowiek na stanowisko wójta w tej gminie. Idealny. Mówię poważnie. Hm. A co to takiego jest ta wójta świta? W której ustawie czy też uchwale jest termin ” świta wójta” zapisany? Na najbliższej sesji poproszę jednak wójta, żeby trzymał swoich burków na smyczy, bo robią mu złą robotę. Tak jak Ty Anno K. Hamuj no się z tą świtą. Panią Skarbnik bardzo cenię, dzieki niej ta gmina się jeszcze… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

On juz nic nie ma do wojta i pani skarbnik po ugodzie

Rob
Gość
Rob

Narzeka i ma rację. Tylko zwykle sposób w jaki to robi nie podoba się większości. Gdyby z Pawłem popracować nad wizerunkiem to mógł by zostac nawet …

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Robie, małe sprostowanie do Twoich słów chcę zamieścić. Ja nie narzekam, nie mam tego w zwyczaju. Ja informuję. Komentuję oraz informuję jak jest. Narzekać to sobie można jak się okaże, że jabłka w kilkogramowym opakowaniu, z zewnątrz okazałe w środku są zgnite. Wtedy można sobie ponarzekać. Albo….inny przykład. Wczoraj pewnemu człowiekowi z Łazisk pomyliły sie całkowicie kierunki swiata. Poszedł na grzyby do debiny a wyszedl koło mnie. Całkowicie gdzie indziej. Połamał też ogrodzenie z jakiejś widocznej paniki zagubienia. A że moje Azjaty okrutnie wściekle zaczęły się zachowywać to wyszedłem do niego na drogę. Okazało się, że go znam, był pijany.… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Dyzma its orajt.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

I znów coś, co budujące nie jest piekoszow-natura.cba.pl/blog/

Lukasz
Gość
Lukasz

Prosze Panstwa jak dlugo jeszcze bedzie dochodzilo takich sytuacji to wrecz nie wyobrazalne Panstwo to slyszycie? Mecenas zatrudniona w UG za Wasze pieniadze bierze udzial w rozprawie a On chce zeby zatrudnic innego mecenasa do tej sprawy i placic Mu dodatkowo w sytuacji kiedy co chwile podnosi larum ze gmina jezt zadluzona to wrecz nie wyobrazalna hipokryzja

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

No to się chłopczyku Łukaszu nadziałeś na własne kłamstwo. Wójt występował w prosesie jako osoba prywatna ale broniony przez swoją podwładną opłacaną z kasy gminy. Osąd pozostawiam podatnikom 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

Chlopie chyba juz dawno sie pogubiles w komentarzach do tematow „04 i 06 października 2017r. uczestniczyłem w procesie T.D. i pozostałych 11 oskarżonych, a dotyczących zadłużenia Gminy Piekoszów.”
Oficjalnie wnosze do BP o blokowanie wiekszej ilosci komentarzy Pawła A. Dosc tych oszczerst i pomowien na ktore nie ma dowodow

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Tobie Łukasz cos się z głową niedobrego porobiło. Zamieściłem tutaj link do strony Blog Natura, gdzie Pan Józef Wijas opisał swoje uczestnictwo w procesie TD i 11 innych oskarżonych w dniu 4 i 6 pażdziernika br. Ja tam nic nie komentowałem ani też nie jest to wpis mojego autorstwa. Jeśli masz problemy z percepcją rzeczywistości to poproś kogoś z najbliższych o pomoc.

Lukasz
Gość
Lukasz

„Wójt występował w prosesie jako osoba prywatna ale broniony przez swoją podwładną opłacaną z kasy gminy.” W jakim procesie jaki wojt chyba nie w tym co dales link…

xyz
Gość
xyz

Media już nie piszą o sprawie T.D. nikogo to poza nami mieszkańcami nie interesuje. A ja chętnie bym usłyszała na jakim etapie jest sprawa.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Na tej sesji przegłosowano koniecznosć zakupu za około 60 tys zł tego urządzenia. Ja pytam, jak to jest, że termoizolacja została za potężne pieniądze wykonana, przez to Nasza Gmina ma do chyba 2030 roku założoną pętlę na szyję. Ktos przecież te roboty odebrał, podpisał protokół. Skąd więc i dlaczego teraz Nasza Gmina ma finansować jakieś dodatkowe urządzenia??? Powiem Wam też coś co pamiętam z sesji z początku roku. Radni Szot i Budziwojski próbowali wymóc, aby Rada przegłosowała konieczność przeprowadzenia kontroli tej termoizolacji przez Komisję Rewizyjną Rady Gminy. I wiecie co nastąpiło? Wściekły atak radnych z Drużyny Marzeń, żeby takiej kontroli… Czytaj więcej »

ya
Gość
ya

Do czego w końcu ta szafa? Gdyby to chodziło o klucz. To wiadomo, do sukcesu. Może ta szafa to taki Miś ?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Urzędowi Gminy w Piekoszowie dziękuję za sprawną i wysoce zadawalajacą organizację obchodów 50 lecia pożycia małżeńskiego w tym m.in. moich rodziców. Rodzice są bardzo zadowoleni z tej uroczystości. Oczywiście na uroczystości były też inne pary. Cieszmy się, że nasi szacowni seniorzy żyją i funkcjonują w Naszym Społeczeństwie, oby żyli jak najdłużej w zdrowiu , i jak najdłużej stanowili dla Nas wszystkich wzór godny naśladowania.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Pozwolę sobie Panie Blogu zamieścić tutaj to, co chcę powiedzieć. Otóż na Blogu Natura pojawił sie specyficzny, a wrecz nawet nadzwyczjny temat poświęcony przyszłym wyborom. Temat bardzo trudny. Postaram sie z nim zmierzyć. Autor na Blogu Natura zwraca sie do ludzi młodych aby walczyli o przyszłość gminy. Ja pozwolę sobie nie zgodzić się z tą tezą. Nie zgadzam sie ponieważ uważam, że dzisiejsi tzw ludzie młodzi są po prostu za słabi. Nie mają kregosłupa, nie mają dośwaidczenia, a przede wszystkim nie pamietają czasów kiedy było …lepiej, normalniej, przejrzysciej. To było 30 lat temu. Może jeszcze i 25 lat temu. A… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Widzę że ci się tęsknota za komuną włączyła śmieszny jesteś żal mi ciebie

kronikasz
Gość
kronikasz

Kim ma byc nasz przewodnik?(Nasz):, Powiem za siebie….Oczekuje…..A na temat wodki ile bylo w obiegu to masz chyba dane statystyczne z przed 300 lat.I znowu,…,.. Taka uwaga, mala uwaga.Jesli piszesz cokolwiek to wyrazaj swoje poglady.Pisz :ja,moj, moje.Nie pisz nasze naszego, nas , naszych.Kolejny raz zwracam ci uwage , ze nie reprezentujesz nas.Czyli mnie.Reprezentujesz swoje poglady i tylko swoje.Nie jestes glosem ludu.Jestes glosem twojego (NIE NASZEGO!!!)podworka.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Gmina Jest Nasza kronikasz, a nie wasza. Poza tym już widzę wasz klakierski kwik tu na Blogu gdybym pisał „Moja Gmina”!

LP
Gość
LP
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Niezłąmanipulację sobie wójtowie w zmowie wymyślili inicjując w Echu ten plebiscyt. Zapoznajcie się z warunkami głosowania to zrozumiecie. A zwłaszcza z płatnym smsem którym można przepchnąć 10 punktów. Wyniki póki co na ten moment oscylują wokół 100. Wystarczyło więc 10 swoich którzy wysłali smsy. To jawna kpina z Prawdy!!!

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Blogu chciał bym podziękować tutaj blogowiczowi ZZtowi za 30zł które wpłacił na moje konto tytułem jak to wpisał : za gumofilce. Skorzystam z okazji i zwróce się do ZZta, że to za mało na „gumofilce” w jakich ja chodzę. Ja mam upatrzone gumofilce za około 75 zł z przesyłką, tak więc jesli juz chcesz mi pomóc, to proszę o dopłatę.

Marek
Gość
Marek

A propos sesji nadzwyczajnych to pomimo rekordowego „wysypu’ sesji zwoływanych w takim trybie apeluję do radnych/szczególnie z okręgu wyborczego Piekoszów/ o zwołanie sesji nadzwyczajnej w celu podjęcia działań przewidzianych prawem w sprawie skażenia terenu na oczyszczalni ścieków i terenu „Biogazowni” obok ujęcia wody Piekoszów II.Obejrzałem materiał filmowy z czynności procesowych wykonany dziś przez Pana Pawła Arabasza , a szczególnie polecam część 4.Nie do przyjęcia była by obojętność władzy na takie skażenie ziemi. Te nieczystości nie wyparują do góry tylko z czasem znajdą się w wodzie.Jestem świadomy,iż każde skażenie wody to koszty dla ZUK-u a dla nas wyższe ceny za wodę… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

a czy taki „materiał z czynnosci procesowych” nie jest objety jakas tejemnica sledztwa??? i czy jesli tak jest za upublicznianie tego typu informacji bez zgody prokuratora/porwadzacego sledztwo/czynnosci procesowe nie grozi jakas odpowiedzialnosc karna??? czy w sytuacji kiedy ktos zlozy kolejny pozew przeciwko Pawłowi A. i z pewnych wzgledow bedzie chcial wylaczenia jawnosci postepowania mozna miec pewnosc ze jakis „anonim” sie do nich dostosuje???

Lukasz
Gość
Lukasz

a gdzie te filmy mozna obejrzec?

ZZ
Gość
ZZ

Link masz w temacie „Wiyzta policji …”, lub na blogu Natura

LP
Gość
LP
Rob
Gość
Rob

Skandal

ELA
Gość
ELA

dla ciebie skandal dla innych duma i radość ,a zresztą gdzie tu widzisz skandal

Anonim1
Gość
Anonim1

E tam skandal ☺
Wszyscy wiemy ile jest wart plebiscyt Echo dnia.
Niedawno człowiekiem roku został Materna, pięknie pojechał po tym plebiscycie.

Lukasz
Gość
Lukasz

tylko ze „plebiscyt” trwa jeszcze miesiac wiec wszystko sie moze zmienic