Wizyta policji w oczyszczalni ścieków w Piekoszowie

W niedzielny poranek przed bramą oczyszczalni ścieków w Piekoszowie pojawili się policjanci w towarzystwie prezesa Stowarzyszenia Natura i mieszkańców. Skąd ta wizyta? Czego szukali i czy to znaleźli?

Odpowiedź na te pytania znajdziecie na blogu Stowarzyszenia Natura. Na miejscu był też pan Paweł Arabasz z kamerą, jednak nie został wpuszczony na teren oczyszczalni. Nagrania są dostępne na jego kanale Youtube.

28
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
MarekAnonim1kronikaszLukaszRob Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Panie Blog PB wystrugałem komentarz w tej sprawie w temacie sesji nadzwyczajnych i zaginął.Może działają siły nieczyste.

calkapokole
Gość
calkapokole

Wpis na blogu Stowarzyszenia Natura jest źle napisany pod względem językowym. Należałoby go zredagować, ponieważ miejscami jest niezrozumiały i niewiele wynosi się z jego lektury.

ZZ
Gość
ZZ

Poprawnie czy nie – brawo za to że ktoś się zabrał za bardzo ważny temat!
Mieszkamy niestety w takiej gminie że na wyjaśnienie sprawy z 2013 :
http://blog.piekoszow.eu/2013/12/skad-sie-wziely-scieki-w-bobrzy-to-nie-od-nas-twierdzi-zaklad-uslug-komunalnych-w-piekoszowie.html
potrzeba 4 lata!
No i jeszcze rzecz typowa dla „naszych” gumofilców – ten skowyt że więcej zapłacimy za wodę i ścieki, zatruwanie środowiska jest na drugim planie.

Rob
Gość
Rob

PB Skąd ta wizyta? Czego szukali i czy to znaleźli? czy znamy odpowiedź?

ZZ
Gość
ZZ

Nie znam Pana Wijasa ze stowarzyszenia Natura, ale po obejrzeniu filmu (3.film szczegolnie) zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Widać że jest człowiekiem inteligentnym. Wezmę go pod uwagę w następnych wyborach 😉

Anonim1
Gość
Anonim1

Tylko, że to jest nasza gmina, twoja, moja. Czas już przestać się oglądać na wójta i radnych. Oni są dla nas, nie my dla nich. Pan Wijas ze stowarzyszenia natura potrzebuje naszej pomocy, teraz mamy szansę coś zmienić. Albo razem zaczniemy działać albo dalej będzie takie dziadostwo.

Rob
Gość
Rob

…będzie dalej… Niestety każda sprawa poruszona na blogu jeżeli nie wyjdzie poza nasze dyskusje i oburzanie się „umrze śmiercią naturalną”. Sprawa spalarni w Micigozdzie pokazała, że Wójt ugnie się tylko pod presją – duuzęj grupy mieszkańców, wspartych mediami i przez działające stowarzyszenia. Pojedyncze głosy nawet najbardziej rozpaczliwe są ignorowane. Do takiej sprawy i jej podobnych potrzebny był by prawnik (najlepiej mieszkaniec gminy) znający się na poruszanych zagadnieniach (gospodarczych, środowiskowych, społek handlowych itp) i chcący działać dla społeczności pro bono. Bez tego nie widzę możliwości abyśmy (my mieszkańcy) zdziałali cokolwiek – zmusili „gminę” do rzetelnego zajęcia się problemami wskazywanymi na blogu.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Nieprawda Rob. Był czas, zwłaszcza cały 2015 rok, kiedy to Piekoszów Blog miał ogromną siłę oddziaływania. Urzędnik każdego szczebla w gminie nie rozpoczał dnia zanim nie sprawdził co na Blogu. Potem zostało im to zakazane. Blog miał ( i ma) ogromną siłę oddziaływania. Byłbym też w stanie odnotować na spokojnie wiele zdarzeń które kończyły się jakąś realizacją dla dobra gminy a miały swój początek na Blogu. Ale społeczeństwo przespało tą możliwość. Społeczeństwo woli „poprawnie milczeć”. No to niech milczy. Zreszta o czym mowa? Wszoraj w UG była Pani poseł Krupka.Można było publicznie zwrócić uwagę na wiele problemów trapiących gminę. Przybyło… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Jeszcze jedną rzecz dopowiem. Gdyby były wybory jutro, to wiecie na kogo ja bym zagłosował? Na Pana Zbigniewa Piatka. Bo nadal uważam, ze jest to idealny człowiek na stanowisko wójta tej gminy. Wiecie co jeszcze uważam od ponad roku. Idealnym człowiekiem na stanowisku Prezesa ( obecnie jest to menadżer)jest właśnie Pan Jerzy Wijas. Autentycznie tak uważam. Przekonania takiego dostałem jesienią 2016 roku po pewnych zdarzeniach. Panu Menadżerowi ( wtedy jeszcze Prezesowi) wręcz odpuściłem opisy jego dokonań wobec gminy, ale niestety zaprosił on mnie znów do tanga procesem przeciwko mnie. Niepotrzebnie wtedy to zrobił , no, ale zrobił, więc czuję się… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ja publicznie zapytam, gdzie są dziś ci, których nazwiska znajdziemy na listach wyborczych? Gdzie oni dziś są? Ja w tym miejscu mówię wam , przyszłym „wybawcom” gminy, że suchej nitki nie zosatwię na każdym, który za pół roku bedzie …zniesmaczony, gotów ratować, pomagać, karać, zmieniać, oraz jakiż to on będzie Oburzony na to co ustepująca władza gminna wyczyniała. Tylko jeszcze raz zapytam, a gdzie wy dziś jesteście? Co robicie dla doba gminy? Dlaczego was nie widać? Nie myślcie sobie, że przejrzycie Piekoszów Blog, skopiujecie bolączki z którymi tutaj walczymy i ujmiecie w swoim szumnie zwanym programie wyborczym i będziecie biegać… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Prosze Państwa, stała się rzecz niewiarygodna. Do przetargu którym miano nas zadłużyć na około 800 000zł nikt nie podszedł. Nie było oferenta. Nasuwa się kilka pytań w związku z tym, ale to czas dopiero pokaże, co było tego powodem. Bo nie chce mi się wierzyć w jakiekolwiek dobre intencji kogokolwiek, kto czuje w ręku taką kupę pieniedzy do rozdysponowania. Później zamieszczę link do filmiku z ustaleń w ZUK w tym temacie.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Załączam link do nagrania głosowego z ustaleń telefonicznych w sprawie tego przetargu w ZUK Piekoszów https://www.youtube.com/watch?v=pCtKCSVOqW8 Link ten zamieszczam dziś dlatego, że wczoraj wieczorem na stronie ZUK nie było śladu po tym co usłyszałem. Mam tylko wyrzuty sumienia, że te Panie mogą zostać ukarane za nie zachowanie tajemnicy służbowej, oraz dlatego, że ze mną śmiały rozmawiać bez uzgodnienia z menagerem.

Lukasz
Gość
Lukasz

Wytlumacz mi chlopcze jakiej tajemnicy???
Przetarg byl jawny ogloszenie tez wynik tez wiec??? Jaka to tajemnica??? Chyba nie spowiedzi bo wiara Twoja zakazuje jej

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Chciałbym tutaj poruszyć kwestię dotyczącą pewnego krzykacza nawołującego do ścigania drobnych rolników którzy kilka wiader gnojowicy chca sobie wylać na własne pole. Chodzi mi o niejakiego Czerepaha który do tego nawoływał tutaj niejednokrotnie. Czerepah, proszę, oto materiał https://www.youtube.com/watch?v=mnmxSn_5L0A na którym masz nagrane oprócz innch machloj również rozlane z kilka beczek ścieków bytowych , które prędzej czy później pójdą w grunt i do wód podziemnych. Dlaczego w tym kierunku nie krzyczysz? Bo tu chodzi o Twojego koleżkę? Na rolnika to byś napuścił policję skąd by się tylko dało, a dlaczego w tym temacie milczysz? Nie wierzysz nagraniu? To idź osobiście sprawdź.… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Dziecko drogie policja na terenie RP jest tylko jedna chyba ze Twoj przywodca wyda inny dekret

kronikasz
Gość
kronikasz

CHEMIA GOSPODARCZA.Raczej………….
A kolege blogowicza zostaw w spokoju.To dobry czlowiek.Kiedy ty sie ogarniesz arabasz?Kiedy?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

To tylko kwestia czasu u nas w gminie gdzie ZUK powoduje przedostawanie się do środowiska nieoczyszczonych scieków bytowych http://www.medonet.pl/zdrowie,mamy-epidemie-zoltaczki-pokarmowej,artykul,1723920.html Swoją drogą ciekawe określenie tej choroby jest : fekalno-oralna.

Lukasz
Gość
Lukasz

Dziecko drogie primo to choroba brudnych rak a wiec jak nie myjesz rak przed posilkiem praca w polu po przyjsciu z pola/ dworu nie myjesz warzyw owocow przed zjedzeniem to sie niedziw ze ja zlapiwsz
Secundo bracie Ty moj w Panu umilowany wojewodztwo swietokrzyskie jest trzecie od konca w skali kraju z liczba zachorowan na WZW A ….
Jehowy zaswiedz ta latarnie nad jego posesja bo bladzi po ciemku

Anonim1
Gość
Anonim1

Patogen można także złapać pijąc skażoną wodę.
Kurde, czemu ty sobie wybierasz tylko to co ci pasuje, a pomijasz inne ważne fakty?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ja to sie czasem zastanawiam, co wójt nosi między nogami w majtkach. Wg imienia i nazwiska jest mężczyzną, i ja bym oczekiwał jako mieszkaniec zachowania godnego i właściwego mężczyźnie. Krótko mówiąc chcę widzieć mężczyznę z jajami. W ostatnią niedzielę Stowarzyszenie Natura pana Józefa Wijasa udowodniło ogromny szwindel godzący w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców gminy. Winnym tego stanu rzeczy jest jego podwładny a wrecz i protegowany obecny menager ( potocznie już zwany menacherem) ZUKu. Ja Panu Panie Piatek powiem co ja bym zrobił na Pana miejscu gdybym był wójtem. Otóż najpóźniej na wtorek tj 17 października 2017 r, czyli góra dwa dni… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

„którzy dzięki swojej niezłomnej postawie doprowadzili do urzędowego szwindla na terenie oczyszczalni ZUK” to brzmi jak oskarżenie
Rady nadzorczej nie da sie zwolnic dyscyplinarnie

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Powiadomiono mnie przed chwilą, że Pani w ZUK stała się bardzo niemiła dla kogoś dzwoniącego z zapytaniem o ten przetarg z poniedziałku. Okazuje się, że zniknął też gdzieś Menadżer. Nadal nie ma na stronie ZUK opublikowanego raportu z przetargu do którego nikt nie podszedł. Zniknięcie Menadżera budzi we mnie obawy, że załamany tym, że nikt nie chce dla niego pracować, wziął w walizkę te 750 000zł którymi chce zadłużyć społeczeństwo gminy i ruszył w Polskę osobiście szukać wykonawców swojego pomysłu. Oczywiscie to ponury żart z mojej strony.

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle! Nie warto medytować i lustrować jakiś tam przetarg.Niech robią tak jak dotychczas a czas pokaże efekty.Nie ma szans na roztrzygnięcie w tym roku.Aby podpisać umowę czyli podjąć zobowiązanie finansowe ZUK musi mieć środki finansowe jak na razie jest tylko zgoda walnego zgromadzenia wspólników na pożyczkę z WFOS a gdzie jest zabezpieczenie tej pożyczki?Najprawdopodobniej prezes czy tam menager wyciągnie rękę do gminy po poręczenie lub dofinansowanie.Nie zawracaj Pan mu głowy jakimś tam ogłoszeniem nie opublikuje i już. W zamian na stronie ZUKU jest świeży komunikat o profilaktycznym chlorowaniu wody z ujęć Piekoszów I i Piekoszów II/czy to jest dopuszczalne… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Proszę Państwa, w dniu kiedy nagrywałem filmy z czynnosci wykonywanych przez f-szy Policji na terenie oczyszczalni ścieków Zakładu Usług Komunalnych zarządzanych przez Prezesa – Menagera Jerzego Wijasa, oprócz innych filmów, nagrałem również ten film https://www.youtube.com/watch?v=HJfZYn75lf4 ale z pewnych względów nie został on opublikwoany przeze mnie. Ale teraz, w obliczu zdarzeń które miały miejsce od tamtej chwili do obecnej, odblokowałem ten film i prosze abyście go obejrzeli. Prorocze stały sie słowa Pana Józefa Wijasa ze Stowarzyszenia Natura, który od lat walczy o bezpieczeństwo zdrowotne wody pitnej mieszkańców Gminy Piekoszów, walczy również o finanse gminy, w tym przypadku aby nie doszło do… Czytaj więcej »