Bakteria coli znowu w naszym wodociągu! Sanepid wprowadził zakaz picia wody!

Uwaga mieszkańcy zachodniej części gminy, korzystający z wody z ujęcia Nordkalk – w próbkach wykryto bakterię coli i wody nie wolno używać do celów spożywczych!

To już kolejne skażenie wody bakterią coli w naszej gminie. Tym razem sprawa dotyczy mieszkańców sołectw: Skałka, Bławatków, Lesica, Zajączków, Wesoła i Gałęzice.

Aktualizacja 17.11.2017:

PSSE w Kielcach wprowadził zakaz wykorzystywania wody do picia, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych,mycia owoców i warzyw oraz mycia zębów i kąpieli noworodków. Dotyczy mieszkańców sołectw: Skałka, Bławatków, Lesica, Zajączków, Wesoła, Gałęzice.

Decyzja PSSE – do pobrania (PDF).

Wodę w butelkach do celów spożywczych dla mieszkańców będzie rozwoził samochów ZUK, natomiast woda do pozostałych celów dostarczana będzie przy użyciu pojazdów OSP codziennie w godzinach 9.00.-17.00 (aż do odwołania). W celu pobrania wody dowożonej przez OSP należy przygotować odpowiednie pojemniki.

Źródło: ZUK Piekoszów

42
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
janZZjankzBoguslawa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andzia
Gość
Andzia

Zaczyna mnie zastanawiac czy ktos nie robi tego specjalnie,9-go bakteria byla w M.Gorze pozniej w Strawczynie a teraz Piekoszow ….daje do myslenia

Anna
Gość
Anna

Lesica ma 200 metrów do nowej studni głębinowej którą gmina wykonała w tamtym roku i nie ma kto podłączyć, czekają na kiełbasę przedwyborczą

LP
Gość
LP

Ale informacji o zaopatrzeniu w wodę w butelkach już nie ma. Co do samego ujecia szkoda sie w ogóle wypowiadać, gdyż co to za ujęcie gdzie obok pracują maszyny górnicze z których wyciekają oleje i płyny.

Lukasz
Gość
Lukasz

no ale akurat bakteria coli to nie jest o olejow i plynow…

LP
Gość
LP

No wiadomo że nie to wywołało skażenie, ale przedstawiłem jaką wodę niektorzy mieszkańcy piją na codzień.

ZZ
Gość
ZZ

Nie obraź się LP, ale od ogłaszania jaką wodę piją mieszkańcy jak na razie jest sanepid, a ten stwierdził że nie ma w niej zanieczyszczeń chemicznych. Jak na razie nie mamy powodów by w te badania nie wierzyć, bo gdyby sanepid miał coś fałszować, to łatwiej byłoby ukryć zanieczyszczenia biologiczne, których obecności nikt nosem nie wyczuje. Oczywiście firmy i mieszkańców należy zmuszać do dbania o porządek, ale pisanie coś w stylu „…Patrzcie jaki tam w koło syf! I Wy to pijecie!…” Jest bardziej propagandą niż prawdą.

LP
Gość
LP

Nie obrażam się:) Być może jest tak jak mowisz, ale uważam że to co oglądam na kopalni ma jakiś tam większy lub mniejszy wpływ na wodę.

Józek
Gość
Józek

Nie ma skutku bez przyczyny i przyczyny bez skutku. Nie jest to pierwsze, czy ostatnie skażenie na terenie naszej gminy. Proszę tylko spojrzeć na problem szerzej i będziecie wiedzieć, kto nas zatruwa. Tylko dlaczego w tej sprawie nic nie robi „drużyna” i jej lider?

Lukasz
Gość
Lukasz

sle „Kto” nas zatruwa w tym miejscu???
i drugie dlaczego woda w „zrodelku” w zajaczkowie jest „dobra” badz duzo lepsza niz z wodociagu???

Anonim1
Gość
Anonim1

I jak dostarczyli wam wodę w butelkach?

Kx
Gość
Kx

Jeżeli ZUK sam będzie pobierał próbki do kontroli to nie wierzę w prawdziwość badań! Sanepid bez zapowiedzi powinien pobrać próbki np. w szkołach gdzie jest duże zużycie wody i wtedy będzie można coś powiedzieć o jakości naszych ujęć.

Lukasz
Gość
Lukasz

yyyy chyba a nawet nawet napewno nie jestes w temacie
sanepid pobiera probki z hydrantow i z miejsc gdzie jest duze zuzycie wody np ze szkoly

kx
Gość
kx

Chyba ty nie jesteś w temacie? Na stronie Gminy Piekoszów jest informacja Wójta o stanie wody. Podano tam, że próbkę pobrał ZUK i przekazał do badań do Sanepidu.Cytuję,,Próbkobiorca przedstawiciel ZUK Piekoszów x……. pobrał próbkę nadał jej nr i przekazał do badań.

Marek
Gość
Marek

Kolejne nie planowane wydatki.Kolejne skażenie bakterią coli i to większego kalibru.Dotyczy prawie 3tys osób z czego 26oo to mieszkańcy naszej gminy.W decyzji PPIS jest napisane,że skażeniejest wielkości 36 jednostek i stanowi realne i bezpośrednie zagrożenie zdrowia ludzi.Proszę o zwrócenie uwagi na fakt, a mianowicie próbkę do badania pobrano 14 .11. zaś decyzja jest z 16.11 i stąd niezwłoczne podjęcie działań.A co działo się 15. 14. 13 …. i wcześniej? Dlatego po raz kolejny apeluję do radnych o zmianę zapisów w regulaminie dostarczania wody/jest prawem miejscowym/ zwiększając częstotliwość badania wody na tych wrażliwych ujęciach np. co tydzień.Skoro ZUK nie posiada środków… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Marku… wybory festyny potancowki etc. igrzysk potrzebuja
a nie chleba
spoleczenstwo gminy a przynajmniej jej czesc powinna powiedziec jasno i zdecydowanie zaglosujemy na „tego” ktory zapewni stabilna jakosc wdody a nie co 2 -3 miesiace skazenie jak nie z jednego to z drugiego ujecia…

gg
Gość
gg

„Zatruwa”nas krótkowzroczność rządzących, którzy zamiast inwestować w sieć wodno kanalizacyjną. „Inwestują” w przyszłoroczne wybory. Vide: asfalciki, festyniki, grile, ledy i styropian itp. niezbędniki wyborcze. Tylko sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy chcę kanalizację za kilka stów opłaty na miesiąc ? Czy wpierw chcę asfalt, bo od ecoli spośród znanych mi osób jeszcze nikt nie umarł ?! Od władzy jednak oczekiwać należy, że w imię dobra wspólnego podejmuje trudne decyzje. Rozdawać jest łatwo, szczególnie- nie swoje. Rządzić mądrze juz duzo trudniej. Marku, dzięki za podjęcie tematu.

Anonim
Gość
Anonim

Co to zmieni jeśli woda była by badana nawet co dzień?

xyz
Gość
xyz

Nie w temacie, ale mówiono w wiadomościach kieleckich, iż jakiś szpec z Piekoszowa oszukiwał na bateriach fotowoltanicznych zakładając stare i uszkodzone zamiast nowych. Znowu niechlubne przykłady o nas. Może ktoś wie co to za fachura

Lukasz
Gość
Lukasz
LP
Gość
LP
ZZ
Gość
ZZ

A to może ten dobry znajomy?
Kto to kiedyś tu o nim pisał?
😉

Anonim
Gość
Anonim

Zasłyszane w sklepie w Brynicy zaczęli naprawiać drogę czy to prawda?

klenczon
Gość
klenczon

Przed kościołem mówili, że plac zabaw w Podzamczu się buduje. Normalnie Odbudowa Warszawy.

Lukasz
Gość
Lukasz

a „sygnalista” poszedl z donosem do prokuratury i go odrazu zamkneli ze nic nie pisze czy zas w „sanatorium”?

Anonim1
Gość
Anonim1

Możesz przestać? Wreszcie jest tu normalna dyskusja to po co prowokujesz.

Anonim1
Gość
Anonim1

Woda (ujęcie nr 2) znowu śmierdzi chlorem.

Anonim
Gość
Anonim

Wielka szkoda że wyborów nie ma co roku

Boguslawa
Gość
Boguslawa

Woda w piekoszowie na ujeciach. Nr 1 i nr 2 tak jest wychlorowana ze w domunie mozna wytrzymac od tego smrodu

kz
Gość
kz

Propozycja skąd wziąć pieniądze na częstsze badania wody już tutaj była. Pomysł bardzo dobry. Jednak sama wiedza o skażeniu problemu nie rozwiaże. Trzeba robić więcej. Pieniądze ? A może by tak radni opóźnili budowę terenu rekreacyjnego na działce kupionej od parafii. Przepędzić stamtąd robotników i maszyny budowlane. Niech trawa rośnie jak rosła. Zdrowiem ludzi się zajmijcie!!!