Czy będzie chodnik przy remontowanej drodze Micigózd-Podzamcze?

Wielu mieszkańców Podzamcza pyta o chodnik przy remontowanej drodze powiatowej nr 0285T Micigózd-Podzamcze. Przyznam, że sam nie wiem czy chodnik zostanie zbudowany na całym odcinku drogi jednak znalazłem ogłoszenie o przetargu na ten remont.

W ogłoszeniu o przetargu czytamy:

Przedmiotem zamówienia są roboty polegające na przebudowie drogi powiatowej nr 0285T Micigózd-Podzamcze-Szczukowice na odcinkach od km: 0+265 do km: 2+030, od km: 2+533 do km: 2+690 oraz od km: 3+150 do km: 3+930 o łącznej długości 2702 mb.

Zakres robót obejmuje m. in. wykonanie:

  • poszerzenia jezdni do 5,5 m (koryto, podbudowa z kruszywa stabilizowanego cementem, podbudowa zasadnicza z betonu asfaltowego grubości 7 cm, warstwa wiążąca grubości 5 cm),
  • warstwy ścieralnej grubości 4 cm na całej szerokości jezdni wraz z poszerzeniem,
  • przebudowy skrzyżowania z drogą gminną,
  • nawierzchni chodnika szerokości 1,50 m z kostki betonowej gr. 8 cm o długości 1085 mb oddzielony od jezdni pasem zieleni,
  • nawierzchni chodnika szerokości 2,00 m z kostki betonowej gr. 8 cm o długości 644 mb przy krawędzi jezdni,
  • kanalizacji deszczowej na odcinku 940,00 mb,
  • uzupełnienie pobocza materiałem kamiennym szer. 1,00 m i gr. 30,00 cm długości 3675 m,
  • remont przepustów pod zjazdami,
  • umocnienie skarp i dna rowów płytami ażurowymi.

Przeczytałem dokumentację przetargową i nadal nie wiem co z tym chodnikiem… Jeśli dobrze zrozumiałem – chodnik zostanie zbudowany na odcinku ulicy Kieleckiej od skrzyżowania z ulicą Polną do skrzyżowania z drogą na Brynicę (długość około 940 m). Tymczasem w ogłoszeniu o przetargu jest podana długość 1085 + 644 m. Nie rozumiem tego… Może wśród Was jest jakiś budowlaniec, który się w tym połapie i wyjaśni nam, jak to jest z tym chodnikiem? Oto link do dokumentacji przetargu: http://pzdkielce.pl/2017/07/18/zamowienie-pzdn172017/

35
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
Marek I /stary/SharpieMarekAbnegatIrek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nieskończenie subtelny
Gość
Nieskończenie subtelny

Tak więc z opisu przetargu wynika ze chodnika nie będzie na odcinku drogi o długości 973 metrów. Od strony Micigozdu na Podzamczu chodnik jest wykonywany, wynika więc z tego że odcinek drogi od strony Kielc nie będzie posiadał chodnika. Kolejna sprawa to w przesłanym opisie mamy fragment: „”poszerzenia jezdni do 5,5 m (koryto, podbudowa z kruszywa stabilizowanego cementem, podbudowa zasadnicza z betonu asfaltowego grubości 7 cm, warstwa wiążąca grubości 5 cm), „” To też jest ciekawe bo nie zaobserwowałem na odcinku gdzie kładziony jest teraz asfalt, aby była wcześniej wykonana „”podbudowa z kruszywa stabilizowanego cementem „” ale może wykonawca traktuje… Czytaj więcej »

Nieskończenie subtelny
Gość
Nieskończenie subtelny

I jeszcze to wszystko kosztuje nas podatników 3 500 000 pln, a nie otrzymamy na dość długim odcinku chodnika, więc poprawy bezpieczeństwa też nie będzie. Ciekawe jaka będzie reakcja urzędników, gdy dojdzie do jakiegoś nieszczęścia. A pewne jest że już po zakończonym remoncie kierowcy przyspieszą bo będzie nowa lepsza nawierzchnia na naszej : „obwodnicy Piekoszowa”. No nic może w końcu policja zacznie częściej kontrolować prędkość, i może gmina pokusi się o zainstalowanie progów zwalniających.

Anonim1
Gość
Anonim1

Nawet nie wspominaj o progach zwalniających (bo jeszcze ktoś pomysł podchwyci). Chcesz mieć takie coś jak w Piekoszowie koło bloków?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Odcinek ulicy Kieleckiej bez chodnika to koszmar nie tylko dla mieszkańców ale dla kierowców. Naprawdę trzeba bardzo wytężać wzrok by komuś nie zrobić krzywdy. Przecież tam chodzą dzieci, młodzież. Paranoja to mało powiedziane.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ja myślę że przepusty będą wymieniane jedynie na odcinkach gdzie jest robiony chodnik. Reszty niestety nie ruszą. Chodnik na ulicy zamkowej tez nie jest wykonany na całej długości. Pod koniec ulicy zrobili przerwę ok 300m i dalej już za skrzyżowaniem robią. Kpina z takim remontem bez ładu i składu. raz idą po jednej stronie ulicy raz po drugiej.

Ania
Gość
Ania

Przejrzałam bardzo ogólnie całą dokumentację i nasuwa mi się kilka nieprawidłowości…. Po 1 tytuł projektu nie wyszczególnia w których km będą wykonywane jakie prace. W nawiasach znajduje się ilość mb na których chodnik zostanie wykonany. Załączone rysunki dotyczą tylko i wyłącznie kilometrażu 0+410 do km 1+350 gdzie pozostała część dokumentacji rysunkowej?? Dodatkowo do materiałów załączona jest decyzja lokalizacyjna w km 0+410 -1+350, gdzie pozostała część objęta pracami??? Jeżeli dalsza część została wykonana na zgłoszenie robót to i tak powinny być wykonane rysunki przedmiotowej inwestycji. Przeglądając przedmiar robót dopiero tutaj otrzymujemy informację że na ulicy Źródlanej chodnik nie zostanie wykonany. Dla… Czytaj więcej »

Nieskończenie subtelny
Gość
Nieskończenie subtelny

Też próbowałem odnaleźć rysunki do pozostałych odcinków drogi ( są jedynie rysunki 0+410 do km 1+350). Niestety przejrzałem kilka stron z przetargami i nie ma nigdzie takowych. Tak więc do końca robót nie będzie wiadomo jak wykonana zostanie pozostała część inwestycji, chyba że jeszcze natrafię na jakieś dodatkowe rysunki.

Marek
Gość
Marek

Więcej takich cennych wpisów , a przybędzie nam argumentów

Lukasz
Gość
Lukasz

w rykoszynie byla robiona droga przepraszam ulica Różana wraz z czyms co mialo pelnic funkcje rowu odwadniajacego i na tym czyms przejazdy w postaci kawalka blachy dostali tylko Ci ktorzy maja postawione domy przy tej ulicy a inni ktorzy maja dzialki/pola juz nie…

jzp
Gość
jzp

177 wpisów od 1 wrzesnia z oczywistą potrzebą chodnika, robi swoje. Sesja 28 września. Uchwała nr 7 udzielenie pomocy rzeczowej Powiatowi Kieleckiemu.Znalazła się kasa na zaprojektowanie zapomnianego chodnika. Jest MOC ?!

Kx
Gość
Kx

Droga 5,5m jest za wąska żeby minęły się dwa duże samochody! Minimum 6 m, bo będzie jak na ul. Wolności od Kolejowej do Wincentowa.A ruch do wysypiska będzie duży.

Kasia
Gość
Kasia

Brak chodnika od przystanku do CPN -u oraz brak latarni odczuwamy również przy główniej drodze. Jednak po osobistej rozmowie z zarządcą drogi nie ma szans na chodnik – DROGA NA 7 letniej GWARACJI

Irek
Gość
Irek

W sprawie reklamy w Szczukowskich Górkach wystarczy zatelefonować do właściciela i OŚWIECIĆ go, że chluby mu ona nie przynosi. Wystarczy 50 rozmów. Przepraszam, jeszcze 49.

Abnegat
Gość
Abnegat

Informacja dla wszystkich zainteresowanych sprawą remontu drogi w Podzamczu, dziś to jest 05.12.2017 w Leśnej promenadzie ma odbyć się spotkanie z Wójtem w sprawie remontu.

Taka informacja jest na tablicy ogłoszeń.

Będzie można zapytać naszą władzę dlaczego dopuścili do budowy drogi bez chodnika….

Abnegat
Gość
Abnegat

Zapomniałem dodać ze spotkanie rozpoczyna się o godzinie 17

Marek
Gość
Marek

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem mieszkańcem Kielc ale od jakiegoś czasu staram się o dokumenty umożliwiające wybudowanie mi domku przy ulicy Zamkowej w Podzamczu. Piszecie o problemach z chodnikiem na remontowanym odcinku, ale dla mnie ważniejszy jest problem odprowadzenia wód opadowych z drogi. Nie wiem kto zaakceptował projekt remontu, ale zapomniał o tymże „szczególe” i teraz Włodarze Gminy szantażują mnie, że dostanę WZ pod warunkiem, że na własny koszt i przez swoje działki przeprowadzę rów odwodnieniowy – 200m. Oczywista kpina. Wiele naczytałem się o różnych problemach w Piekoszowie, ale takich jaj to się nie spodziewałem. Zastanawiam się czy chcę mieszkać w… Czytaj więcej »

Sharpie
Gość
Sharpie

Z tego co wiem to sprawa rowu który gmina próbuje przeprowadzić przez Pana działkę była poruszana na ostatnim spotkaniu z Wójtem gminy oraz ludźmi z powiatu ( chodzi o spotkanie na początku grudnia). I tam jeden z mieszkańców Podzamcza wręcz żądał aby ten rów był poprowadzony przez jakąś działkę ( nie mam 100% pewności ze chodzi o Pana działkę) bo ponoć brak tego rowu powoduje zalewanie innych działek. Ale nie zmienia to faktu że był tam podawany argument żeby: „nie zezwalać właścicielowi działki na budowę do póki nie przeprowadzi przez swój teren rowu melioracyjnego” i mówili tak sami mieszkańcy więc… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Super, zawistni sąsiedzi to już kumulacja nieszczęść. Skoro zalewa im działki dlaczego nie zdecydują się na rów przez swoje działki?

Marek I /stary/
Gość
Marek I /stary/

A czy poprzez tą inwestycję nie doszło do naruszenia istniejących stosunków wodnych/kłania się nowe prawo wodne/?

Marek
Gość
Marek

Otóż i dobre pytanie. Myślę, że odpowiedź jest oczywista.