Droga przez Podzamcze zamknięta dla ruchu. Czy ktoś uprzedził mieszkańców?

O remoncie drogi powiatowej prowadzącej z Micigozdu przez Podzamcze już pisałem. Ponad miesiąc temu na gminnym BIP-ie pojawiło się zdawkowe ogłoszenie o wprowadzeniu „czasowej organizacji ruchu” w związku z tym remontem. I nic więcej.

Początkowo droga była przejezdna, jednak od kilku dni wjazd w ulicę Kielecką jest zastawiony barierą z zakazem ruchu, którego zresztą mało kto przestrzega. Gdy remont się rozpoczynał, próbowałem dodzwonić się do przedstawicielki wykonawcy, której numer telefonu podany jest w ogłoszeniu… bezskutecznie. Dodzwoniłem się jednak do Powiatowego Zarządu Dróg, jednak tam nie udało mi się dowiedzieć, na czym będzie polegać „tymczasowa organizacja ruchu”. Pan, z którym rozmawiałem, zapewnił mniej jednak, że droga nie zostanie zamknięta.

Ja rozumiem, że drogę trzeba wyremontować i w związku z tym mogą być utrudnienia, a nawet zamknięcie drogi dla ruchu. Czy jednak mieszkańcy nie powinni zostać o tym poinformowani, zanim ich oczom ukaże się w czasie jazdy znak zakazu? Czy urzędnicy gminni zamiast publikować na stronie internetowej obszernej relacji z otwarcia drogi wojewódzkiej po remoncie nie powinni poinformować mieszkańców o planowanych utrudnieniach?

139
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
118 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
Pawel ArabaszBogusławaAniaZZAnonim1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klaudia
Gość
Klaudia

Właśnie tak poinformowali o utrudnieniach, nie ma jeszcze robotów ale jest zapowiedź, że będą remonty. A dojazd do posesji jest, przynajmniej tak widzę ze zdjęcia „nie dot. dojazdu do posesji”.

ZZ
Gość
ZZ

Jak będą te roboty to dajcie znać!
Robotów na naszych drogach jeszcze nie widziałem 😉

Anonim
Gość
Anonim

Utrudnienia w ruchu przy takich pracach to normalna rzecz i nie widzę problemu by to był temat na bloga o inwestycji było wiadomo już wcześniej.bardziej naganne jest to że kierowcy nie przestrzegają znaku zakazu przez co stwarza to zagrożenie i bałagan i tu przydał by się telefon do odpowiednich służb.

anonim13
Gość
anonim13

To odpowiedź w takim razie na pytanie. Ile kosztuje reklamowane w Głosie Piekoszowa info SMS i po co ono jest, jeśli nie do takiej sprawy o której pisze tutaj p. Blog ? Pierdel, serdel, burdel -po całości i tyle.

florek
Gość
florek

jaki jest sens rozpoczynania robót remontowym w czasie jesienno-zimowym ??

ZZ
Gość
ZZ

Zimy ostatnio zaczynają się dopiero w połowie stycznia więc są szanse że się jeszcze wyrobią.

Ja
Gość
Ja

A czy ktoś wpadł na to żeby ustawić wcześniej jakieś znaki? Ta droga jeżdżą nie tylko mieszkańcy ulicy Kieleckiej, ale również przejeżdżają mieszkańcy innych miejscowości.

TURYSTKA
Gość
TURYSTKA

Uważam, że Pan Wójt powinien również zadbać o stan dróg w sołectwie GAŁĘZICE. Panie Wójcie ta turystyczna perełka gminy Piekoszów powinna spokojnie konkurować z Miedzianką dla której gmina Chęciny widzi ogromny rozwój. Ja pozwoliłam sobie napisać do Wójta na blogu, ponieważ nie można napisać na stronie UG.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Patriotyzm to jest to http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ gdzie Pan Józef Wijas ze Stowarzyszenia Natura będzie sądownie niszczony za walkę o dobro gminy, o Wasze zdrowie, o bezpieczeństwo ujęc wodnych. Tego człowieka można nazwać patriotą, a nie tych co przepychali się łokciami żeby być jak najbliżej fraka tych co pseudopatriotyczny pochód prowadzili. I mimo, że zagrożenie z którym walczy Pan Józef Wijas mnie nie dotyczy, to ja jemu publicznie dziękuję za Wzorową Patriotyczną Obywatelską Postawę. Na stronie Blog Natura jest opublikowany Akt Oskarżenia wobec Pana Józefa Wijasa, który wg mojego mniemania ma go zastraszyć aby tamci mogli swobodnie swoje interesy prowadzic nie zważając… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Hipokryta raz piszesz ojczyzna innym razem zapyziała gmina zdecyduj się gdzie jesteś

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ja zawsze piszę o Mojej Gminie jako o Mojej Małej Ojczyźnie. Natomiast pewni ludzie traktują Moją Małą Ojczyznę jako miejsce zapyziałe. I z tymi ludźmi będę walczył.

Anonim
Gość
Anonim

Walcz walcz błędny rycerzu i upajając się tą walka sam przed sobą.to że „walczysz”jeszcze potrafię zrozumieć ale to za obrażasz i oskarżasz używając ogólników robi z ciebie żenującego pieniacza

Anonim1
Gość
Anonim1

Dla niektórych będę moherem, ale chyba warto się zainteresować kapsułą czasu znalezioną w trakcie remontu kościoła.

Lukasz
Gość
Lukasz
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ooooo, a za zamieszczenie tego linka to Ci akurat Lukasz podziękuję. Dobrze, że go zamieściłęś, bo zastopuje to jakiś dewocyjny wybuch samouwielbienia i poczucie mesjanizmu u niektórych na widok kawałka papieru i kilku dewocjonaliów wetkniętych pod belką kościoła. A drugiego Lichenia w Piekoszowie nie bedzie niestety.

Lukasz
Gość
Lukasz

nie pod belka kosciola tylko w tubie umieszczonej pod krzyzem na wierzy koscielnej i zaden to mesjanizm zwykla bardziej badz mniej swiedzka tradycja robili tak kiedy robia tak samo dzis

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Tak czy tak to dobrze, że zamieściłeś ten link.

Anonim1
Gość
Anonim1

Dla mnie to bardzo ciekawa informacja.
A nie wiesz co dokładnie pisze w tym dokumencie o budowie kościoła?

Lukasz
Gość
Lukasz

nie

Lukasz
Gość
Lukasz
Lukasz
Gość
Lukasz

zupelnie nie w temacie (nie gniewaj sie) ale jak ogladam takie rzeczy to jak bym „sygnaliste” widzial
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wyrok-za-szczekanie-orzeczenie-traktuje-zwierze-jako-rzecz,789545.html

Renia
Gość
Renia

Wracając do tematu. Jak wójt nie może poinformować o zamknięciu drogi to niech radni informują. Od czego są?

ELA
Gość
ELA

O zamknięciu drogi informują służby drogowe i znaki nowo powstawiane a nie wójt czy radni

Anonim
Gość
Anonim

Mam dwie kotki i dwa psy zwierzaki dostają jedzenie jak trzeba i nie mam problemu żeby gdzieś łaziły

ZZ
Gość
ZZ

Też mam psa i niegdzie nie chodzi.
Kota jednak nie potrafię zatrzymać i nie uwierzę że Twoje się z domu nie ruszają!

bk
Gość
bk

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/dramat-w-miedzianej-gorze-dwie-dziewczynki-pogryzione-przez-psa,12533514/ a nasi radni. Na program opieki wydają 105 tys. a na edukację, ktora moze zapobiec podobnej tragedii 1,5 tys. łącznie z opieką nad wolno zyjacymi kotami. TO KPINA I CZEKANIE NA DRAMAT.

Rob
Gość
Rob

Pozwolę sobie na chwilowa zmianę tematu. Od 2 listopada w gminie prowadzona jest akcja mycia i dezynfekcji kubłów na śmieci. Moje pytanie do blogowiczów: Czy jesteście zadowoleni z przeprowadzonej akcji? Niestety ja nie mogę być. Może moje oczekiwania były zbyt wysokie. Kubeł wygląda tak samo jak wyglądał – przed „myciem i dezynfekcją”. Nieczystości zostały. Sam ich nie usuwałem gdy dowiedziałem się o akcji mycia. Najwyraźniej stara zasada i w tym przypadku obowiązuje – Jak chcesz mieć coś zrobione dobrze to zrób to sam. Przypominam jednak wszystkim, że za taka usługę płacimy w opłacie za gospodarowanie odpadami i jest to zapisane… Czytaj więcej »

Anonim1
Gość
Anonim1

Podrzucisz rozpiske mycia kubłów?

Marek
Gość
Marek

W dniu odbioru pojemników ze zmieszanymi odpadami komunalnymi tuż za śmieciarą jedzie samochód myjka. Harmonogram odbioru odpadów dostępny na stronie UG

Anonim1
Gość
Anonim1

Ale co miesiąc? Czy to raz w roku?

Marek
Gość
Marek

Nie czytałem specyfikacji przetargowej ani umowy ,prawdopodobnie tylko 1 raz w roku

Rob
Gość
Rob

od 2 do 15ego listopada czyli już się skończyło. Częstotliwość raz w roku.
Nie ma czego żałować kubeł pozostawili tylko mokry ale nie umyty.

Kuba
Gość
Kuba

Fajne macie tematy na tym blogu. Zamiast napisać post: Nareszcie!!! Chodniki na ulicy Kieleckiej w Micigoździe” to szukacie jakiś problemów.
Dla ludzi którzy szukają sensacji i problemów to ogromny problem że stoi znak zakaz wjazdu (Nie dotyczy mieszkańców ulicy”
Całe Wasze życie to problem.

Jeżdżę tamtędy i nie ma problemu z przejazdem ani wjazdem na posesję,
Znak stoi po to żeby tacy ludzie jadący z Włoszczowy do Kielc nie jechali skrótem tylko przez Piekoszów.

Jeżeli zmniejszy się natężenie ruchu o 50% na tej ulicy to ogromna ulga dla ekip pracujących przy budowie i zmniejszenia ryzyka wypadku.

Zmieńcie profil prowadzenia bloga bo czytać się nie da.

Siostry
Gość
Siostry

A wiadomo czy będzie w końcu ten chodnik do końca Podzamcza? Podpisy zebrane i cisza? Chyba że to była lista poparcia!!! Ups

Adolf
Gość
Adolf

W Podzamczu od drogi wojewódzkiej wprowadzona jest sygnalizacja świetlna

Rafi
Gość
Rafi

Mam pytanie czy na ulicy źródlanej w podzamczu piekoszowskim też przewidziane są prace remontowe drogi oraz zrobienie chodnika dla pieszych?

Ania
Gość
Ania

Ten remont nawierzchni to jakieś kpiny!!!! Dziś na Źródlanej położyli nową nawierzchnię, bez zrywania starej i co … mam teraz własny prywatny kraweznik na wjeździe!!! Na pewno im wystawię rachunek za naprawę samochodu !

Ten Zły!!
Gość
Ten Zły!!

Ta nowa nawierzchnia na Źródlanej to jakaś słaby żart!!! Nie trzeba być inżynierem budownictwa żeby widzieć że jest położona kosmicznie niestarannie i nierówno. Najgorsze jest to że skoro położyli już asfalt to nie będziemy mieć żadnego chodnika na odcinku gdzie mamy najwięcej pieszych ( Każdy wie że wiele osób wraca tą drogą z busów). Kolejna sprawa to zdemolowane podjazdy przy większości posesji, choć tutaj jest jeszcze szansa że do połowy grudnia to poprawią. Podsumowując jeżeli remont zakończy się bez wykonania chodnika na najbardziej ruchliwej części Podzamcza, to osoba odpowiedzialna za projekt remontu tej drogi powinna być dyscyplinarnie zwolniona i oskarżona… Czytaj więcej »

Rafi
Gość
Rafi

Czegoś tu nie rozumiem położono nową nawierzchnie i co ja teraz mam sobie terenówkę kupić aby wyjechać z posesji. Kpina… chodniki gdzie one są? A miało być tak bezpiecznie i z tego co mówił pan wójt to miał być remont drogi z poboczami od Micigoździa do Szczukowic.Powiem że pieniądze przeznaczone na tą inwestycje to porażka!!!

Szkoda Gadać!
Gość
Szkoda Gadać!

Z tego co wiem i mówią robotnicy, to nie będzie chodnika…… ktoś zapomniał wpisać do projektu!!! A mało tego jutro będzie jeszcze jedna warstwa asfaltu i będziemy mieli jeszcze większe problemy z wyjechaniem z posesji, a jako ze nie będzie chodników to każdy na własną rękę będzie musiał jakoś uporać się z tym dużym uskokiem. Teraz bez chodnika a z lepszą nawierzchnią auta przyspieszą i zrobi się jeszcze bardziej niebezpiecznie dla pieszych. I jak tu nie narzekać na ludzi rządzących gminą? Przecież ten remont to cyrk… Ale wybory już niebawem będzie szansa ocenić negatywnie/pozytywnie obecną władze gminy, bo jak całą… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

No tak chodnika nie będzie, poboczem się iść nie da bo można w błocie buty zgubić, drogą też iść nie radzę, bo jak jakiś wariat będzie jechał po ,,cudownej nowej nawierzchni,, to schodząc z tych ,,schodów,,można nogę złamać. Super że gmina się chwali z inwestycji, które wykonuje, szkoda tylko że nikt tego nie przemyśli i nie sprawdzi… chodniki, zjazdy do posesji to podstawa przy takich inwestycjach, nie żyjemy w średniowieczu. Ja wiem papier wszystko przyjmie… gratulacje dla osób, które ten projekt z ramienia gminy konsultowaly. Nie długo zaczyna się termomodernizacja budynków gminy ciekawe czy o sobie też zapomną.

zainteresowana
Gość
zainteresowana

proszę czekać na zakończenie inwestycji i nie wypisywać głupot, chodnika w tym zadaniu nie będzie, będą natomiast bezpieczne zjazdy na posesję i bezpieczne pobocze około 1 metr po obu stronach jezdni.Natomiast na chodnik ma być wykonywany projekt, inwestycja 2018 .Obecny projekt był wykonany w 2010 i nie był aktualizowany.

Ania
Gość
Ania

Dla Pani głupotą jest fakt, że nie mam jak wyjechać z posesji?? Mam nadzieję, że Pani dzieci nie chodzą/ nie będą chodziły po metrowym bezpiecznym poboczu.

Ania
Gość
Ania

A swoją drogą skoro projekt był robiony w 2010 roku to jakim cudem według niego są robione prace. Przecież pozwolenie na budowę/zgłoszenie prac stało się nie aktualne. Projekt musiał być robiony na starej mapie, nie wierzę że od 2010 roku nic się nie zmieniło…

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

[…]

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle! Poprzez uogólnianie przy pomocy inwektyw ubliża Pan mieszkańcom m.Podzamcze .Nie jest Pan rozeznany w temacie i jakże łatwo posądzać o frajerstwo , naiwność i bierność. W dniu 30 09.2017 odbyła się sesja w tym temacie.Podtrzymuję mój wpis z dnia 2.10.2017 w komentarzach dot. relacji z tej sesji ,a nawet dodam ,jeżeli nie będzie chodnika do końca maja 2018 podejmiemy działania w celu zwrotu przez starostwo dotacji w formie dofinansowania do tej inwestycji drogowej.Proszę mi wierzyć wiem jak to zrobić.Zamierzam o tym poinformować władze starostwa.Prawdopodobnie niebawem będzie okazja ku temu,ponieważ planowane jest spotkanie mieszkańców m.Podzamcza ze starostwem powiatowym w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Mieszkancy Podzamcza, zamiast płakać i liczyć, że ktoś za Was sprawę załatwi, to samemu prosze wylec na ulicę i zablokować dalsze roboty pod hasłami : PRECZ Z FUSZERA, PRECZ Z MARNOTRAWSTWEM PUBLICZNYCH PIENIĘDZY. Sprawą zainteresować Mas Media które się tylko da. Sami nagrajcie materiał filmowy i opublikujcie na YT, na FC oraz gdzie się tylko da. Walczcie!!! Niech Wam to poprawiają.

Ania
Gość
Ania

Panie Pawle Arabasz- wyzywając ludzi od frajerów, pokazuje jakim Pan jest człowiekiem…. niestety ja do Pana poziomu zniżać się nie będę bo ja trochę kultury osobistej w sobie mam…. Dwa lata temu nawet nie wiedziałam, że będę tutaj mieszkać, więc co miałam latać od gminy do gminy i wypytywać o wszystkie inwestycje??? Nie zna Pan sytuacji to niech Pan zamilczy i przestanie ubliżać ludziom bo to jest karalne!!!!

Lukasz
Gość
Lukasz

alez pan wielce szanowny pan pawel sie nie boi bo On zna wszystkich prokuratorow

ZZ
Gość
ZZ

Pomyślałem sobie że w związku ze zbliżającymi się wyborami można by wspomnieć o chodnikach przy szkole w Brynicy – nie ma takowych w promieniu 3 km. Czy jest jeszcze taka szkoła w naszej gminie? A może lepiej nie wspominać i uniknąć obelg ze strony komendanta? 😉

Anonim1
Gość
Anonim1

Paweł dostał wystarczającą karę. Nie dość, że komentarz został usunięty to jeszcze pierwszy raz PB go nie bronił.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ależ Pan Blog bardzo dobrze zrobił 🙂 Jego potral, i jak najbardziej ma prawo moderować to co zakrawa na przekroczenie jego pojmowania norm społecznych. Faktycznie za ostry mój wpis był. Na miejscu Pana Bloga zrobił bym to samo 🙂

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Dostrzegać swoje błędy – to inteligencja…..Przyznawać się do nich – to pokora….Więcej ich nie popełniać – to mądrość 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

ktore te mas media? Glos Piekoszowa? ITVPiekoszów? TVP Kielce? Echo Dnia (w ktorym gmina wykupuje reklamy) Radio Knap przepraszam Kieklce?

Anonim1
Gość
Anonim1

PB prosił o kulturalne zwracamie się do siebie. Polecam wyjście z psami na spacer, psy pobiegają, głowa zmarznie i emocje opadną.
Panowie proszę was tylko nie wspominajcie nic o łosiu 😉

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Marku oraz blogowiczko Ania, to nie tak. Mylnie to zinterpretowaliście. Moją intencją było zachęcenie do zaktywizowania Waszych mieszkańców aby wreszcie poszedł przykład w eter, że Można!!!!Że wreszcie mieszkańców Naszej Gminy a konkretnie Podzamcza stać jest na działania na zasadzie ” Nic u nas bez Nas” !!! I taki przykład daliście. Pokazaliście, że potraficie zawalczyć o siebie pomimo braku jakiejkolwiek woli współpracy ze strony władzy gminnej, a zwłaszcza jej „ustawowego ramienia”. Osobiście bardzo się cieszę, że Wy Mieszkańcy Podzamcza daliście Naszej Gminie niesamowity przykład, jak społeczeństwo powinno postępować w obronie własnego dobra, oraz daliście społeczny przykład prawidłowego pojmowania samorzadności. Osobiście… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Panie Pawle ja doskonale zdaję sobie sprawę jaka tutaj jest mentalność ludzi, i wiem, że dużo winy jest również po Naszej stronie. Ja nie wiem na jakiej zasadzie dokonywały się konsultacje społeczne (jeżeli takowe w ogóle były) projektu budowlanego, ale w załączonej dokumentacji przetargowej ewidentnie projekt budowlany dotyczy tylko małej części na jaką był wystawiony przetarg. Bardzo mnie zastanawia na jakiej zasadzie pozostała część kilometrażu została w przetargu uwzględniona. Dzisiaj bądź w dniu jutrzejszym przejrzę dokładniej dokumentację i podzielę się swoimi zastrzeżeniami (a jest ich sporo)i dodam wpis pod tematem odnośnie wykonywania tej drogi. Moja złość z powodu tej inwestycji… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Proszę Pani, od kilku lat tu na Blogu próbujemy z tym walczyć, chcemy wywalczyć jakąś normalność, ale niestety nie da rady. Ci co zagarnęli władzę mają poczucie bezkarności, społeczeństwo swoją biernością ich w tym wspomaga i zamiast z upływem lat ma być lepiej to jest coraz gorzej. Doskonale Panią rozumiem, że ręce Pani opadają, bo i mnie nie raz już opadłyna wiele rzeczy. Nadal mamy taki stan rzeczy, że logika i rozum kończą się przy tablicy drogowskazowej na wjeżdzie do Piekoszowa. Osobiście życze Pani oraz mieszkańcom Podzamcza którzy Panią wspomagają abyście osiągnęli swój cel, bo tu już idzie o Wasze… Czytaj więcej »

Siostry
Gość
Siostry

Witam niestety to nie my zbierałyśmy podpisy lecz pani Radna. Jednak nie wiemy do czego zostały one wykorzystane. Ale jak już kiedyś zauważyłam nikt nam nie pomoże – chcesz liczyć licz na siebie.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Siostry, mi nie o te podpisy chodzi. Zbierałyście w innej sprawie, wiem. A te podpisy zbierane przez Panią Radną w czasie jak roboty drogowe ruszyły to możecie teraz oddać potrzebujacym na rozpałkę do pieca. Bo do niczego innego nie zostaną one wykorzystane. Pani Szanowna Radna to półtora roku temu powinna w tym temacie działać, a nie teraz jak inwestycja ruszyła.

Bogusława
Gość
Bogusława

Panie Pawle, skąd ma Pan takie nie prawdziwe wiadomości o zbieraniu podpisów przeze mnie, ja żadnych podpisów nie zbierałam. Odnośnie dalszej części Pana wpisu to działałam nie półtora roku lecz trzy lata, aby takowa inwestycja remontu drogi była wykonana. Podejmujemy z mieszkańcami wszelkie działania, aby rozpoczęta inwestycja wraz z chodnikami zakończyła się dla nas pomyślnie.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Pani Bogusławo, nigdzie nie pisałem o zbieraniu przez Panią podpisów, bo to nie moja sprawa. Ja wskazałem jedynie, że takie działąnia to się podejmuje na etapie projektowania, a nie jak buldożery wżarły sie w ziemię i wykonują prace. Wtedy wszeklkie listy z podpisami nic już nie dadzą, bo terminy gonią i nikt nie będzie robót przerywał bo Jakiś Ktoś z miejscowych się obudził. Pasowało by mieć tego świadomość. Oczywiście bardzo się cieszę, że Pani razem z mieszkańcami „podejmujecie wszelkie działania”, ponieważ od siebie z całego serca życzę Wam powodzenia. Plus dla Pani za odwagę dokonania wpisu tu na Blogu wreszcie… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ludzie z Podzamcza, czy wy to jesteśćie ludzie z mózgami czy zaprogramowane na bierność cyborgi? Jak wy mogliście sobie dać wcisnąć te pseudopobocza z tej gliniastej wysiewki? Na terenie działania radnej z DR Pani Kurczyńskiej żeby chyba mieć jej gotową do podnoszenia rękę to drogi polne lepiej zrobili jak wam w Podzamczu. Nie wierzycie, to jedźcie i sprawdźcie. Przecież jak będzie wilgotno to po tej wysiewce nie da się iść bo będzie to miękka breja, okrutnie brudząca, jak będą ulewy to ona po prostu spłynie, a rowy tam macie bez przepustowosci. No właśnie, a co z odwodnieniem tej Waszej drogi?… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Mieszkańcy Podzamcza, zażądajcie ustanowienia zakazu wjazdu w Waszą miejscowość cięższych pojazdów, a najlepiej pojazdów ciężarowych o wadze powyżej 3,5 tony, chociaż do czasu wybudowania wam chodnika który wzmocni obrzeże asfaltu, bo przy niekorzystnych warunkach pogodowych, wiosną asfalt będzie tylko wspomnieniem w Waszej miejscowosci.