Kolejne skażenie wody bakterią coli. Tym razem w Gałęzicach

ZUK poinformował o kolejnym skażeniu wody bakterią coli. W Gałęzicach wody z kranu nie można używać do celów spożywczych.

Zakaz dotyczy mieszkańców Gałęzic zaopatrywanych w wodę z sieci zarządzanej przez ZUK Piekoszów. Skażenie dotyczy odcinka od pompowni do nr 81a oraz czterech nieruchomości, które nie posiadają nadanych numerów – działki ewidencyjne nr 588, 58, 755 oraz 71.

21
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
LukaszLPmieszkanka "zachodu"ZZmaks Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

To jakieś fatum z tą colą nie tylko u nas zresztą

Wiesław
Gość
Wiesław

Bakterie e.coli to fatum? A jak kto chory to do pieca na trzy zdrowaśki! To twoje fatum to brak inwestycji w infrastrukturę wodnokanalizacyjną. To czynnik ludzki. Brak wyobraźni i jakoś to będzie. Sławna budowa nowej studni też nie jest rozwiązaniem problemu coli ale to już osobny temat.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Proszę Państwa , to może teraz pora na trochę Blogowej Historii związanej z obsadzaniem na stanowisku Prezesesa ZUK Pana Jerzego Wijasa. Proszę zrobić sobie kawkę lub herbatkę na wodzie sprzedawanej przez tego Pana i zapraszam do lektury wpisów z 2014roku Naszych Mieszkańców którzy już wtedy połapali się co Nas Mieszkańców Gminy czeka. Osobiście przyznam się, że ja wtedy w to nie wierzyłem, dotarło to do mnie wiosną 2015 roku jak Prezes pokazał swoje prawdziwe oblicze. Oto wpisy Blogowiczów z czasu, gdy społeczeństwo nie było jeszcze zastraszone procesami które Władza wytaczała , żeby zamknąć aktywnym usta: Na wstępie pragnę wskazać niezrozumiały… Czytaj więcej »

Anonim1
Gość
Anonim1

Dzięki za przypomnienie. A i bez kawy/herbaty na g.wnianej wodzie się obyło. Tutaj to raczej melisy trzeba zaparzyć na wodzie ze źródełka.

Józek
Gość
Józek

Panie Pawle te wpisy są ciekawe, lecz co dalej? Czy ktoś wie ile było skażeń wody w ostatnich czterech latach? Jakie działania naprawcze lub zapobiegawcze poczyniono, aby zapobiec podobnym skażeniom na terenie gminy?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Blogu, te wpisy które pierwotnie zamieściłem ja skopiowałem z innych jeszcze artykułów Pańskiego Piekoszów Bloga. Tak więc zamieszczony przez Pana link nie obejmuje wszystkiego, a zwłaszcza obaw co do objęcia stanowiska Prezesa ZUK przez Jerzego Wijasa które pojawiły się wcześniej. Z tego co pamiętam to w artykule wcześniej już te obawy były zamieszczane. Przypominam to dziś w obliczu zaistnienia ruiny jaka ma miejsce obecnie w Naszej Gminie. Blogowicz Józek pyta co dalej? Sam o tym myślę, co dalej. Nie wiem co dalej. Ta gmina nadal leży i kwiczy. A będzie jeszcze gorzej jak ruszą nadęte inwestycje na które nie… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

A czy ktoś się orientuje z czym tak dzielnie walczyli pracownicy zuk przy wiezy ciśnień w Piekoszowie wczoraj w tej ciemnicy wspomagając się dzielnie agregatem?

Natalia
Gość
Natalia

Na stronie UG jest komunikat o skażeniu.kurde wynika z niego że prezes znów zatruł ujęcie na zakładzie Nordkalk ale spryciarz.

Anonim1
Gość
Anonim1

O nie, znowu będzie profilaktyczne chlorowanie.

Marek
Gość
Marek

Byłem na wczorajszej sesji i przysłuchiwałem się dyskusji w tym temacie.Dla mnie nie zrozumiałe jest to,że nie ustalono przyczyn tego skażenia/i nie ma winnych/,ważniejsze jest jakieś dobre imię firmy czy nazewnictwo wodociągu od zdrowia ludzkiego.Jest to łobuzerka.Jeżeli będzie nagranie na BCK to polecam a szczególnie wystąpienie mieszkańca Gałęzic i stron czyli szefów Nordkalk i ZUK-u

maks
Gość
maks

Mieszkańcy Gałęzic dlaczego nie macie poparcia w swoim radnym. Problem wody trwa już dwa tygodnie i końca nie widać. Widać wasz radny bardziej dba o Rykoszyn niż o wasze Gałęzice.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Gałęzice mają też swoją Panią Sołtys. Ale z tamtej strony sali na sesjach słychać tylko hihi, haha, hiihi. Może zapytajcie swoją panią Sołtys co robi dla Gałęzic na sesjach, i po sesjach.

Natalia
Gość
Natalia

Sołtys i radny a co oni mogą zrobić ludzie bądźmy szczerzy mają wziąć rozczki i szukać dziurki w wodociągu?

ZZ
Gość
ZZ

Jakiej dziurki?
Jak komuś się wydaje że bakterie mogą się dostać do wody w inny sposób niż z ujęcia, to niech sobie zrobi dziurę w rurze z wodą pod cisnieniem 4 atm.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Wiecie co Państwo Mieszkańcy Gminy, czasem to aż nie wierzę, że społeczność nasza bywa bardzo przyziemna w swojej postawie. Ostatnio spotkałem się z opinią dotyczącą skażenia wody w zachodniej części gminy, która brzmiała: A DOBRZE IM TAK!!! Hm. Postawa teoretycznie i moralnie naganna, ale wypowiedział to ktoś ze wschodniej części gminy, ktoś kto od dłuzszego czasu jest narażany na skażenia z ujęć I i II. Chodziło tu o to, że Zachód Gminy był bardzo obojętny wobec skażeń , nazwijmy to Środka Gminy, więc teraz jak skażenie dopadło zachodnie wioski to….. DOBRZE IM TAK!!!! Czy taka postawa jest ok czy też… Czytaj więcej »