Sesja Rady Gminy 30 listopada 2017 [NAGRANIA]

W czwartek 30 listopada 2017 o godz. 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66 odbędzie się sesja Rady Gminy Piekoszów.

Nagrania:

Porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z XLVIII sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
 5. Informacja o wysokości podatków i opłat lokalnych na 2018 rok.
 6. Informacja ZUK w Piekoszowie Spółka z o.o. o jakości wody przeznaczonej do spożycia na terenie gminy Piekoszów
 7. Podjecie uchwał w sprawach:
  1) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2017 rok – pobierz (pdf),
  2) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2017 – 2030 – pobierz (pdf),
  3) zmiany Statutu Gminy Piekoszów – pobierz (pdf),
  4) przyjęcia „Programu współpracy Gminy Piekoszów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok” – pobierz (pdf),
  5) zmiany Uchwały Nr XXXIV/234/2016 Rady Gminy Piekoszów z dnia 30 grudnia 2016 roku w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2017 – pobierz (pdf),
  6) zmiany Uchwały Nr XLVI/321/2017 Rady Gminy Piekoszów z dnia 28 września 2017 r. w spawie miejscowego  planu zagospodarowania przestrzennego nr 2 dla terenów położonych w obrębie Piekoszów p.n.: „Czarny Stok” – pobierz (pdf),
  7) zgody na udzielenie bonifikaty dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie od opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu nieruchomością stanowiącą własność Gminy Piekoszów – pobierz (pdf),
  8) zgody na udzielenie bonifikaty dla Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Piekoszowie od opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu nieruchomością stanowiącą własność Gminy Piekoszów – pobierz(pdf),
  9) określenia zasad obciążenia nieruchomości gruntowych stanowiących własność lub będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Piekoszów ograniczonymi prawami rzeczowymi w postaci służebności gruntowych oraz służebności przesyłu – pobierz (pdf),
  10) wskazania wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych w ciągu dróg gminnych – pobierz (pdf),
  11) zawarcia porozumienia międzygminnego o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na zakup i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej w ramach Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej – pobierz (pdf),
  12) nadania nazw ulicom w miejscowości Podzamcze – pobierz (pdf)
 1. Sprawozdanie z kontroli komisji rewizyjnej dotyczącej wybranych aspektów funkcjonowania BCK w Piekoszowie w roku 2016.
 2. Interpelacje i zapytania.
 3. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

23
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Anonim1RobJózekgośćAnonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Z tego co jest mi wiadome, to Prezes Menager ZUK w Piekoszowie Pan Jerzy Wijas może już poszczycić się pewnym gminnym rekordem. Otóż na ten moment ma wszczętych pięć ( słownie: Pięć) postępowań karnych z różnych artykułów karnych o różne przestępstwa. Ale to chyba dopiero początek. Ale oczywiście jak przyjdzie czas na sesji do realizacji pkt 6, to usłużny Pan Dyrektor BCK poda swojemu koledze Panu Jerzemu Wijasowi mikrofon do ręki, a ten pod wspierajacymi spojrzeniami usłużnej Drużyny Marzeń oraz wspólnie z wójtem gminy Panem Zbigniewem Piątkiem zgodnie oświadczą, że w dziedzinie bezpieczeństwa zdrowotnego zagrożonego ciągłymi skażeniami wody pintnej dla… Czytaj więcej »

Józek
Gość
Józek

Czy straty spowodowane skażeniem są duże? Jaki wpływ na ceny wody będą miały straty spowodowane skażeniem w miesiącu czerwcu i listopadzie 2017 roku? W związku z tym skażeniem, ile zapłacimy więcej za wodę w roku 2018?

Marek
Gość
Marek

Spokojnie Panie Józek. Podwyżek cen za wodę i ścieki nie będzie.Przynajmniej na razie.Mam przed sobą świeżo co opublikowaną ustawę o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw/Dz.U poz 2180 z 27.11.2017/i z zapisów wynika:taryfy cenowe za wodę i ścieki będą obowiązywać przez 3 lata ,obecnie 1 rok,obowiązek zatwierdzania tych taryf przejmie Państwowe gospodarstwo Wodne”Wody Polskie”/dotychczas Rada Gminy/zwane organem regulacyjnym oczywiście po wcześniejszej weryfikacji kosztów pod względem celowości ich ponoszenia w celu zapewnienia ochrony interesów odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen. A tak ogólnie to ta ustawa w mojej ocenie jest w swych… Czytaj więcej »

Józek
Gość
Józek

Panie Marku nie jestem spokojny. Ja nie myślę o teraźniejszości, ja myślę o przyszłości, która nie kreśli się na różowo, a raczej na ponuro, a może czarno. Przypomnę: 1) ogromne straty wody szacunkowo przeliczając na złotówki w skali roku mogą wynieść około kilkuset tysięcy złotych rocznie, 2) ścieków więcej przerabia oczyszczalnia, niż płacą odbiorcy, znów strata szacunkowo licząc może również wynieść około kilkuset tysięcy złotych w ciągu roku, 3) skażenie wody w czerwcu strata (nie wiem dokładnie) ale ok. 85.000 zł 4) skażenie wody w listopadzie strata. Po zamknięciu roku obrachunkowego i po podliczeniu strat (może jestem w błędzie od… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Pan Józek.Ależ oczywiście zgadzam się z przedstawionymi poglądami z tym że przez 3 lata nie powinno być podwyżek cen za wodę i ścieki. Wczesną wiosną pisałem o podejmowaniu wszelkich działań przeciwko podwyżkom i proszę w jakiem położeniu dziś my mieszkańcy bylibyśmy gdyby wprowadzono zaproponowane przez prezesa ZUK ceny za ścieki w kwocie 9 zł.Odnośnie strat wody i ścieków to jestem usatysfakcjonowany a nawet zadowolony ,że jest nas więcej.Od 3 lat tu na tym blogu pisałem przy okazji wyliczania taryf cenowych o ilości wody i ścieków oraz o stratach podając dokładne dane za poszczególne lata.Więc jak to pomnożymy przez lata to… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ten zamiar podwyżki do 9 zł to był arcyPerfidny szwindel ze strony wójta i spolegliwych radnych, mający na celu przekazanie do ręki Prezesa Menadżera ZUK kwoty 440tys zł rocznie, powtarzam: 440 tys Rocznie z kasy UG, czyli naszej. Przy wymyślonej wtedy Tajemnicy Przedsiebiorstwa ZUK nikt by nie miał prawa dowiedzieć się gdzie poszły te pieniądze. Nawet ci co by dali te pieniądze prawdy by nie doszli na co zostały wydane, bo nie wiem czy wiecie, ze nawet radni nie mają prawa wglądu w to co się dzieje w ZUK. Ja chodziłem wtedy na sesję i byłem świadkiem jak to się… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Marku, te Wody Polskie to stryczek na szyje Polaków. To stryczek który zaciśnie się za kilka lat. Bedą nas karać za to np, że zadysponujemy wiadrem deszczówki. Ja wiem, ze wielu z Was skrzywi się na to co ja piszę, , ale czas to zweryfikuje.

kalina
Gość
kalina

Help. Dlaczego nie można z porządku obrad pobrać dokumentów z pkt. 3,4,5,6 i 8 ?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Dziękuję za odśnieżenie drogi do Osady Piekoszów pod Lasem gdzie mieszkam, przez ZUK Piekoszów. Bez tego było by nam ciężko poruszać się tą drogą.

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Na stronie Urzędu Gminy 29 listopada br poinformowano o rozbudowie sieci kanalizacyjnej w Lesicy. Mam pytanie do Pana Wójta który wymienił miejscowości, które będą przyłączone do tego ujęcia a pominął GAŁĘZICE dlaczego?

Anonim
Gość
Anonim

Mieszkanko to zapytaj wójta tu na pewno nie doczekasz się odpowiedzi.a propo odśnieżania nie ma za co dziękować to ich obowiązek zapyzialy

Rob
Gość
Rob

Anonimie mylisz sie co do odsniezania. Zaden to obowiazek ZUKu. Ta spolka nie ma zgloszonej w KRS takiej dzialalnosci. Zostalo to wykreslone juz kilka lat temu. Ciekawe prawda?!

Anonim1
Gość
Anonim1

Poważnie? Coraz ciekawiej.

Lukasz
Gość
Lukasz

yyyyyyyyyyyy to w lesicy jest kanalizacja????

Anonim
Gość
Anonim

I jak tu nie ma być coli jak mieszkanka pisze że kanalizację mają podłączać do ujęć ja pitolę ale czad

gość
Gość
gość

Jest napisane” rozbudowa sieci wodociągowo kanalizacyjnej”w Lesicy nie ma mowy o podłączeniu tym bardziej o bakterii coli.