Woda w zachodniej części gminy już nadaje się do picia

Na stronie Urzędu Gminy pojawił się dzisiaj komunikat Wójta, w którym odwołuje on zakaz spożycia wody z wodociągu Nordkalk. Podstawą są wyniki badań próbek pobranych 22 listopada.

Oto treść pisma Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego w Kielcach:

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JózekPaweł Arabasz - Ratujmy Gminę! Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Blogu, proszę pozwoić mi zamieścić tutaj ogłoszenie skopiowane ze strony ZUK zanim zostanie ono usunięte lub zniekształcone. Przecież w tym ogłoszeniu jest ewidentne kłamstwo oraz poświadczenie nieprawdy przez Prezesa ZUK Jerzego Wijasa mające na celu zrzucenie odpowiedzialności na Nordkalk w sytuacji gdy winnym pojawienia skażonej wody we wskazanych miejscowościach jest on sam – Prezes ZUK Jezrzy WIjas. To był niesamowicie perfidny szwindel informacyjny.Ludzie do dziś myślą, że winny skażenia wody jest Nordkalk , podczas gdy winę ponosi ZUK. Oto to ogłoszenie: OGŁOSZENIE dodane 17 listopada 2017 przez admin Zgodnie z Decyzją PSSE w Kielcach Nr SE Ia -4261/447/17z dnia… Czytaj więcej »

Józek
Gość
Józek

Ciekawe, jakie są straty ZUK-u spowodowane skażeniem? Za straty spowodowane skażeniem w miesiącu czerwcu i listopadzie 2017 roku zapłacą mieszkańcy w roku 2018. Tylko jak duża będzie to podwyżka? Czy ktoś podjął się trudu ustalenia przyczyn skażenia? Więc szanowni mieszkańcy proszę rozejrzeć się wokół siebie i zastanowić, które ujęcie będzie skażenie i kiedy? Czy ktoś, kto ma wiedzę teoretyczną i praktyczną potrafi analizować różne zdarzenia i wyciągać z tego stosowne wnioski dot. skażania? Czy będzie milczał, gdyż się boi?