Kolejne skażenie wody! Tym razem ujęcie Piekoszów II

Bakteria coli została wykryta w próbce pobranej z wody pochodzącej z ujęcia Piekoszów II. W związku z tym wprowadzony został zakaz używania wody do celów spożywczych.

Dotyczy on mieszkańców Piekoszowa – ulice:

 • Czarnowska,
 • Częstochowska od nr 22A do torów w stronę Jaworzni,
 • Jarzębinowa,
 • Kasztanowa,
 • Klonowa,
 • Kochanowskiego,
 • Kolejowa od nr 29 do stacji PKP,
 • Lipowa,
 • Ogrodowa,
 • Pogodna,
 • Reja,
 • Sienkiewicza,
 • Sikorskiego,
 • Słoneczna,
 • Wiosenna,
 • Witosa
 • Widokowa,
 • Zgody,
 • Żeromskiego,
 • Chęcińska,
 • Poziomkowa,
 • Brzoskwiniowa,
 • Jagodowa,
 • Agrestowa,
 • Wspólna

34
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
26 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
kronikaszNataliaBobikAnonimkronikasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
florek
Gość
florek

nosz kur[…] mać znowu ?? kiedy tą syfiarską biogazownie Bartosa zamkną ?? gdzie jest gmina i co robi, do ku[…] nędzy, w tej sprawie ?? za co te urzędniczyny w UG biorą pieniądze ?? to już naprawdę jest kpiną żeby w XXI wieku w środku Europy gówno w kranach płynęło

Natalia
Gość
Natalia

Panie blogu proszę o usunięcie powyższego wpisu.z takim językiem to myślę że to nie to miejsce

slawek
Gość
slawek

pani natalio kim kolwiek pani jest,niech sie pani czepiwody w piekoszowie i jej jakosci…jak sadze NATALIA-ktos z gminy..to tak na marginesie….jezeli chodzi o kolejne zatrucie wody w gminie powinien wejsc do gminy prokurator z zarzutem narazenia mieszkancow na utrate zdrowia…ZUKiem tez powinny zajac sie odpowiednie sluzby. KIM JEST WOJT,jakie ma doswiadzczenie samorzadowe…nic nie wie nic nie potrafi zrobic,obstawiony cwaniaczkami po DABROWIE i prawnikami za gminne pieniadze….chce zaznaczyc,ze nie jestem z zadnej parti i nikogo nie popieram ale takie dzidostwo jakie sie tutaj szerzy jest trudne do zrozumienia w cywilizowanym swiecie…tak na koniec…porownajcie okoliczne gminy do piekoszowa…NOWINY,CHECINY,STRAWCZYN,MORAWICA…oni maja wlodarzy,a my kolarza!!!!!!!!

xyz
Gość
xyz

Pan wójt dostrzeże cwaniaczków po Dąbrowie jak już będzie za późno. A gminni prawnicy są zbyt słabi by go strzec przed cwaniaczkami Dąbrowy i tak błędne koło się zamyka już od kilku lat.

maks
Gość
maks

Brawo, brawo Panie Sławku popieram Pana zdanie. Już dawno widać osiągnięcia gmin ościennych a tu LIPA, zawsze jest COŚ. Gałęzice już trzeci tydzień z e coką i co i nic.

józek
Gość
józek

Kto odpowie zatrucia osób. Informacja o możliwości pobrania wody w ZUK (hala0 jest nieprawdziwa, byłem tam dwie godziny temu a tam ciemno i głucho.

Lukasz
Gość
Lukasz

Punkt wydawania wody w siedzibie Spółki ul. Czarnowska 54 A czynny
codziennie do godz. 18-tej

maks
Gość
maks

Urząd Gminy ma obowiązek zaopatrzyć mieszkańców w wodę w ich posesjach!

Ja
Gość
Ja

Co z tego ze czynna jak wody nie ma!!!

ZZ
Gość
ZZ

Ciekawe kiedy kolej na Brynicę?
A może ze względu na brak chodników i asfaltu nas oszczędzą 😉

Natalia
Gość
Natalia

Panie slawek na marginesie to nie jestem z gminy a idąc pana tokiem myślenia to prokurator powinien też wejść do gminy: Strawczyn,Miedziana Góra,Gnojno bo tam też po kilka razy była cola zatrute są też wodociągi na Śląsku i w warmińsko mazurskie.tak że to problem nie tylko w gminie Piekoszów.urzednicy w gminie mogą zrobić tyle co i pan panie slawek więc nie pisz pan bzdety.zgadzam się że głównym odpowiedzialnym za ten stan rzeczy wójt i to jego należy cisnąć by zrobić kanalizację by ścieki nie płynęły rowami.menadzer powinien podać się do dymisji zdecydowanie sobie nie radzi.

Marek
Gość
Marek

Skażenie jest w wysokości 46 jednostek na 100/przy dopuszczalnej normie 0/i stąd organ nadzorujący jakość wody czyli Państwowa Inspekcja Sanitarna wydał zakaz wykorzystywania tej wody do picia,przygotowania potraw,mycia naczyń,owoców i warzyw oraz mycia zębów.Narady, posiedzenia sztabów kryzysowych nie rozwiążą tych problemów-to tylko półśrodki.Czynnik ekonomiczny / koszty/, opinia publiczna zmuszą władze do włączenia myślenia i działania .Kilka m-cy temu pisałem o strategicznym rozwiązaniu , a mianowicie odchodzeniu od użytkowania tych 2 ujęć w Piekoszowie i budowie nowego ujęcia. Decyzja w sprawie inwestycji wieloletnich jest w kompetencji radnych. Należy wybrać pomiędzy zdrowiem mieszkańców a budową drogi z Piekoszowa do Jaworzni/koszty podobne/. Na… Czytaj więcej »

Bobik
Gość
Bobik

Próba kontaktu wczoraj z wójtem , w godzinach pracy Urzedu i w godzinach przyjmowania interesantów nieudana. Sekretarka ponformowała o godzinie 15:00, że wójt juz wyjechal i go nie będzie. Za 5 min póxniej widze wójta na korytarzu gminy…
Próba umówienia się za tydzięń na spotkanie w godzinach przyjmowania interesantów tez nieudana – wójt juz ma zaplanowane wyjazdy…
farsa…

zbulwersowany
Gość
zbulwersowany

Społeczeństwo gminy niech się wreszcie obudzi i wybierze gospodarza z prawdziwego zdarzenia a nie z przypadku; nie polityka tylko fachowca.

Natalia
Gość
Natalia

Tak zdecydowanie tylko kogo? Ci co by byli dobrzy nie chcą kandydować.

Józek
Gość
Józek

Tylko musi mieć z czego wybierać.

Bobik
Gość
Bobik

dzień kolejny i kolejna próba spotkania z wójtem w sprawie co dalej z skażoną wodą, jakie czynności podejmuje Urząd Gminy aby zapobiec kolejnym skażeniom, itd, itd
godzina czekania , koło 15 pojawił się wójt i pomimo informacji od p. sekretarki ,że taki gość czeka od godziny na 5 min rozmowy – totalna olewka,

jutro tez jest dzień i kolejna wizyta. do skutku…

Anonim1
Gość
Anonim1

Na stronie zuk jest napisane „natomiast w dniu
jutrzejszym ok godz. 9 tej rozpoczniemy akcję rozwożenia wody bezpośrednio
do nieruchomości”. No to sobie myślę wracając do chałupy (po 18-tej), że pewnie woda czeka na mnie pod bramą. Podjeżdżam a pod domem nie ma wody. To pewnie zostawili u sąsiada, a tam też nie ma. To gdzie jest?

Lukasz
Gość
Lukasz

moze zostawili i ktos zabral…

kronikasz
Gość
kronikasz

W związku z zatruciem wody Chcialem sie odnieść do Hieny , która otrzymała wodę od Druchow OSP.Otoz proszę Państwa ta sama Hiena pojechała do ZUK-u żeby sobie przytulić jeszcze więcej wody.Typowa hiena , ma ale jeszcze na wszelki wypadek weźmie sobie więcej.Podobno ta sama hiena przy okazji wcześniejszych zatruć wody, jeździła od punktu do punktu i brała wodę.Ta sama hiena nazywa strażaków z OSP hienami.Tejze samej hienie nie podoba sie , ze strażak ma płacone.Hieno nie 15 a 10pln.Jak ci sie hieno nie podoba , to zawsze możesz sama rozwozić wodę.Zrobisz to hieno lepiej, szybciej , no i co najważniejsze… Czytaj więcej »

Natalia
Gość
Natalia

Brawo strażacy wreszcie ktoś miał odwagę powiedzieć prawdę w oczy panu z kasztanowej.