Woda z ujęcia Piekoszów II już zdatna do spożycia

Odwołany został zakaz używania do celów spożywczych wody z ujęcia Piekoszów II. Dotyczył on następujących ulic w Piekoszowie: Czarnowska, Częstochowska od nr 22A do torów w stronę Jaworzni, Jarzębinowa, Kasztanowa, Klonowa, Kochanowskiego, Kolejowa od nr 29 do stacji PKP, Lipowa, Ogrodowa, Pogodna, Reja, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słoneczna, Wiosenna, Witosa Widokowa, Zgody, Żeromskiego, Chęcińska, Poziomkowa, Brzoskwiniowa, Jagodowa, Agrestowa, Wspólna.

Zakaz został odwołany na podstawie decyzji PSSE z 8 grudnia 2017.

54
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
AnonimAnonimZZkronikaszJózek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Józek
Gość
Józek

W dniu 27.11.2017 roku pisałem na tym blogu, że może dojść do kolejnych skażeń. Nie myślałem, że to tak szybko nastąpi i będzie tak duże skażenie. Nie jestem wizjonerem, ale to można było przewidzieć, skoro nie ustalono przyczyn i miejsc skażenia. Zlikwidowano tylko skutek, a przyczyny pozostały. Jeśli wójt lub ZUK nie podejmie zdecydowanych działań to należy się liczyć z następnymi skażeniami wody.

Natalia
Gość
Natalia

Wielka radość w Brynicy na Ukrainie znajomy mi mówił że położyli wreszcie asfalt.a u nas na ogrodniku Ukraina panie radny do roboty

xyz
Gość
xyz

To był priorytet radnego z działek tak wszystkim głosił, że tego dokona. I co nic znowu niebawem ruszy w teren z tymi samymi hasłami. I tak to błędne koło się toczy.

pijący wodę z butelki
Gość
pijący wodę z butelki

cieszmy się :):):). Mamy wodę w kranie Jaki luksus. Za dwa dni będą bakterie znowu. Będziecie pić skażoną woda , myć nią zęby, kąpać dzieci. ZUK prawdy nie powie, najwyżej dowali kolejna dawkę chloru do wody ( którą i tak wypijecie). Następna kontrola z sanepidu za miesiąc lub 2 miesiące. miłego spożywania A może tak zlikwidować ZUK, będziemy pić wtedy zdrowa wodę z Wodociagow Kielceckich. Zamiast oczyszczalni , która nie oczyszcza tylko bełta ścieki , zrobi się przepompownie do oczyszczalni w Kielcach Skończą się problemy z skazeniem wody, blokowaniem pompowni glównej na oczyszczalani i wylewaniem scieków do rzeki, Skończą się… Czytaj więcej »

Anonim1
Gość
Anonim1

Mam sugestie na przyszłość do prezesa Zuku. Zapewne niedługo znowu będzie skażenie wody więc czas zmienić metodę rozdawania wody do spożycia. W trakcie rozwożenia wody przez zuk (przez dwa dni) nie zostawiono mi wody pod bramą, a odbiór osobisty jest do 18 (tak jest napisane na stronie). Dlatego powinna być lista odbioru z dokładnym zaznaczeniem ile kto pobrał i całodobowy odbiór, trudno więcej pracy a przynajmniej będzie uczciwie bo ja też płacę za wodę.

Lukasz
Gość
Lukasz

moze wystarczylo by wydluzenie godzin odbioru np do 22

Natalia
Gość
Natalia

Strażacy rozwozilismy wodę po 18 i mieli też wodę butelkowaną .ale trzeba było ruszyć dupsko i zapytać albo zostawić kartkę na ogrodzeniu.

Anonim1
Gość
Anonim1

Natalio odpowiem ci na twoim poziomie. Widocznie moje dupsko nie mogło się ruszyć i wyjść do strażaków po wodę do picia. Ale żeby to zrozumieć to trzeba ruszyć mózgiem. Aha i jeśli zuk nie widzi 2,5 m bramy, furtki, 3 słupów ogrodzeniowych i chałupy na podwórku to jak zobaczy kartkę na ogrodzeniu? Mnie nawet nie chodzi o te 2 bańki z wodą, chodzi o sprawiedliwy podział (z odnotowaniem kto i ile pobrał) bo też płacę za wodę. Rozumiesz czy za trudne?

Natalia
Gość
Natalia

Rozumiem cieszę się że mimo to przeżyłeś

Anonim1
Gość
Anonim1

Żyje jak widać, na twoje nieszczęście. Przy następnym skażeniu wody (zapewne na dniach) zrobie sobie wolne i się przyglądne twojej pracy. A może nawet ci kartkę na ogrodzenie przyczepie, tylko najpierw odwiedż okuliste coby sprawdzić wzrok.
A tak w ogóle to skoro nie jestes z gminy to co cie interesuje co tu się u nas dzieje?

Józek
Gość
Józek

Natalia to strażak, czy radna?

Natalia
Gość
Natalia

A Józek to kto? adwokat Sieradzana? A może ten sławny Józef z kasztanowej, hiena od wody.

Józek
Gość
Józek

Panie radne z „drużyny marzeń” zioniecie nienawiścią do radnego z działek Aleksandra Sieradzana. To radny Sieradzan po skażenia na ujęciu II w Piekoszowie złożył wniosek w czerwcu 2017 roku na sesji o wprowadzenie do porządku obrad dodatkowego punktu dot. skażenia wody. I co zrobiła „drużyna” – oddaliła wniosek, gdyż nie interesuje ich skażenie i zdrowie mieszkańców naszej gminy. Mają inne priorytety.

Anonim
Gość
Anonim

Pan Sieradzanie to wybitny specjalista od składania wniosków z których nic nie wynika.drugi specjalista to radny z Brynicy od składania pism.Tym panom już podziękujemy.trzeba się poważnie zastanowić na kogo teraz oddać głos.w sumie to nie ma się co dziwić że obiecują, składają wnioski, piszą pisma najgorsze jest to że ludzie jeszcze się nabierają na takie tanie numery.kadencja już na ukończeniu przytulili po parę tysięcy i co i nic panie Józek

Lukasz
Gość
Lukasz

a coz wiecej taki radny moze zrobic?
„wykryl wielka afere w osp” po burzyl sie na sesji i po za tym cissza
skazenie wody, zkup wody butelkowanej po znacznie wyzszych kosztach jak to wykazal nadinteligentny kolega tez mozna by zglosic, zlozyc odp wniosek i tez cisza
sprawa zatrudnienia wojta w zwiazku kolarskim tez jakos ucichla

AdiN
Gość
AdiN

Bo wszędzie dalej są układziki. Tak jak wójt zagra tak cała drużyna marzeń zrobi.

Józek
Gość
Józek

Lukasz, ta cisza może jest przed burzą.

wik
Gość
wik

Głośno myślę, ale może pozew zbiorowy za narażenie zdrowia??

PaweŁ Arabasz
Gość
PaweŁ Arabasz

Proszę Państwa, w związku z ostatnimi skażeniami wody, które wystąpiły na niewyobrażalna skalę jestem pytany przez różne osoby dlaczego milcze społecznie w tej sprawie, skoro mam przecież wytoczony proces przez Prezesa Menagera ZUK Jerzego Wijasa za opisywanie jego nieudolności w zarządzaniu ZUKiem, i mam okazjęzrobić z tego publiczny użytek. Otóż milczę prosze państwa dlatego, że dotarło do mnie, że ludzie tzw. trzymający władze w gminie, oczekują publicznych ataków na Prezesa Menagera aby móc go się pozbyć ze stanowiska Naszymi Społecznymi rękoma, ponieważ potrzebny jest im kozioł ofiarny za to co sie dzieje w związku ze skażeniami wody. Ja im w… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Panie Pawle niech pan milczy niech pan się nie da sprowokować

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

🙂 Anonimie, to nie kwestia prowokacji , tylko mojego wyboru 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

ale wojt to chodzilo o droge nie o wode i jesli dobrze pamietam zakonczylo sie ugoda a nie wyrokiem skazujacym wiec jka to przegrana? a jesli sie czujeles wowczas pokrzywdzony to mogles sie nie godzic na ugode badz zadac takiej by Twoje bylo na wierzchu

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Blogowiczu Lukasz, proszę Ciebie abyś przestał jatrzyć, podjudzać, próbować napuszczać jednych na drugich zza komputera. Jesteś anonimowym tchórzem, i takim tam za swoim komputerkiem pozostań. Twoja działalność tutaj jest nic nie warta. Podjudzasz tu od dłuższego czasu kogo się tylko da,i na kogo się da, a to ZZta przeciwko mnie, lub mnie przeciw ZZ do rozprawy sądowej, podjudzasz Pana radnego Sieradzana, Pana radnego Borowskiego, Pana radnego Budziwojskiego, Pana Józefa Wijasa ze Stowarzyszenia Natura, . Ale to My : Pan Marek Korba, Pan Blog, Pan Józef Wijas z Natury, Pan Aleksander Sieradza, Pan Zdzisław Budziwojski, Pan Andrzej Borowski, Pan Rzonca, ja,… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

No i po co ci to było?z tego co wiadomo to za dojazdy wyrwałeś parę groszy od wójta.co innego jest pisać o nieprawidłowościach a co innego obrażać ludzi,a robisz to permanentnie choćby i powyżej,ciesz się że inni nie idą do sądu bo też byś beknął.a z tych przykładów wojowników społecznych pan z natury dał się poznać jaki jest naprawdę i jak walczy dla dobra społecznego.w moim imieniu nie walczcie nie obrażajcie innych i nie róbcie z siebie pseudo społeczników.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Podaj to swoje imię….i nazwisko 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

mozesz podac przyklady „Podjudzasz tu od dłuższego czasu kogo się tylko da,i na kogo się da, a to ZZta przeciwko mnie, lub mnie przeciw ZZ do rozprawy sądowej, podjudzasz Pana radnego Sieradzana, Pana radnego Borowskiego, Pana radnego Budziwojskiego, Pana Józefa Wijasa ze Stowarzyszenia Natura,…”

ZZ
Gość
ZZ

Sookojnie Łukasz!
Najlepiej nie reagować na takie bzdury, niedość to na poziomie przedszkola!

Lukasz
Gość
Lukasz

skoro „walczysz spolecznie” to dlaczego domagasz sie zwrot u pieniedzy badz „tego” /”Nikt mi tego nie zwróci bo i jak?”/???

Lukasz
Gość
Lukasz

poki co to Ty i p. Wijas jestescie ciagani po sadach kazdy ma prawo do obrony swojego dobrego imienia

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Odpowiem szerzej Anonimiwi na jego pytanie zadane powyzej, po co mi to było. Ano było mi to potrzebne z bardzo wielu przyczyn, niektórych tak złożonych, że nawet nie mam ochoty o nich mówić. Ale podam te najprostsze: 1./ Żeby spełnić swój społeczny obywatelski obowiązek wobec niegodziwości które miały miejsce i które znajdują finał na ławie oskarżonych rządzących gminą, i które będą nadal takim finałem sie kończyć, 2./ Żeby mieć czyste sumienie, że zrobiłem wszystko co możliwe dla dobra Gminy w której żyję, 3./ Aby mieć możliwość spojrzenia sobie w lustrze prosto w oczy i patrzeć w oczy najbliższych z podniesioną… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

ad1 wez pod uwage to ze te sady zaczyna przejmowac Twój poseł cos mi sie wydaje ze blizej Mu bedzie do „swoich partyjnych kolegów” niz do Ciebie…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Zwracam sie do wszystkich którzy tu na Blog zaglądają abyście zapamiętali tą próbę dokonywaną przez Anonima mającą na celu obarczać poszkodowanych skażeniem wody z ZUK Piekoszów mieszkańców o kradzież wody. A wiecie po co? Aby znaleźć winnego do postępowania karnego jakie pewna instytucja złożyła w formie zawiadomienia o przestępstwie w sprawie niemożności rozliczenia się z kwoty 85 tys zł którą pochłonęło skażenie z czerwca 2017roku przeciwko Prezesowi Menadżerowi ZUK Jerzemu Wijasowi. W prawie karnym nazywa się to przywłaszczenie, chociaż może wchodzic w grę też kradzież. Chodzi o to, że rzekomo każdy mieszkaniec miał otrzymywać dziennie 6 litrów wody, a nie… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dodam jeszcze, ze jest to jedno z pięciu zawiadomień przeciwko Menadżerowi Prezesowi o których wiem, a które złożyły różne autentycznie niezależne od siebie osoby i instytucje. Za ten stan rzeczy obarczam radnych z Drużyny Marzeń oraz tych radnych którzy byli przyklejeni do wójta i też udawali, ze w ZUK jest wszystko cacunio. To was obarczam odpowiedzialnością za bierność, ślepe przyklaskiwanie Prezesowi Menadzerowi, a w konsekwencji obarczam was za to, że dopuściliście do tych zawiadomień które znów przysporzą Naszej Gminie wstydu i nwgatywnej pożywki medialnej jak również szkody wizerunkowej!!! To Wy jesteście winni za zrobienie z Pana Jerzego Wijasa kozła ofiarnego… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

O a co to cenzura panie blogu czy przez przypadek nie poszło?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę państwa, w związku z ukazaniem się na stronie Blog Natura oficjalnej informacji o toczącym się postępowaniu prokuratorskim zwracam sie z Publiczną Prośbą do członków tworu zainstalowanego w Radzie Gminy Piekoszów zwanego Drużyną Marzeń aby coś zrobiły w kierunku wsparcia i ratowania człowieka którego popierały, z którym uczestniczyły w niejednej popijawie, któego klepały po plecach, broniły zaciekle na sesjach Rady Gminy itp. Byłem, widziałem, jest zapisane w protokole z sesji i nagrane. Nie wyprzecie się tego. Idą święta, nie wolno zostawiać swojego kolegi z prokuratorem na grzbiecie. Wy będziecie siedzieć ze swoimi rodzinami pod choinką, zgrywać przykładnych katolików i udawać… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Ale o co chodzi kogo mamy ratować? Wygląda na to jakby ktoś nie wziął leków