Sesja rady gminy 28 grudnia 2017. O budżecie gminy na 2018 rok

28 grudnia 2017 odbyła się sesja Rady Gminy Piekoszów, na której uchwalony został budżet gminy na 2018 rok. Oto nagrania z sesji:

22
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Pawel ArabaszPaweł Arabasz - Ratujmy Gminę!ZigJózekLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim1
Gość
Anonim1

PB prośbę mam, możesz podrzucić ogłoszenie konkursu na prezesa zuk?

Edward Nożycoręki
Gość
Edward Nożycoręki
Anonim
Gość
Anonim

Krótko zwięźle i na temat oby to była zmiana na +

Józek
Gość
Józek

Fragmenty artykułu z Aktualności, UG Piekoszów z dnia 2018-01-03. Gmina Piekoszów z mocno inwestycyjnym budżetem. Przyszłoroczne dochody gminy Piekoszów ustalono na poziomie 66,4 mln złotych, natomiast wydatki oszacowano na poziomie 69,4 milionów, różnica pokryta będzie z wypracowanej nadwyżki budżetowej.Przyszły rok to przede wszystkim wymiana oświetlenia w całej gminie na energooszczędne za kwotę 4 milionów złotych, z czego aż 85 procent udało nam się pozyskać z unijnego dofinansowania. Podobnie jak na termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej, na którą przeznaczyliśmy ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych. Dodatkowo wybudujemy aż trzysta nowych punktów oświetleniowych za kwotę około 600 tysięcy złotych. Ponad 1 milion… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Sesja w sprawie uchwalenia budżetu gminy jest jedną z ważnych w roku.Uchwalane są dochody i wydatki a szczególnie wydatki inwestycyjne/szczególnie nas mieszkańców dotyczą i interesują/.I właśnie na tej sesji brakuje mi dyskusji radnych i to merytorycznej dyskusji np. w sprawie poprawy jakości wody -a to są wieloletnie inwestycje. Nie tak dawno gmina nasza zasłynęła zadłużeniem prawie największym w całym kraju i to była negatywna promocja naszej gminy.Pomimo formalnego zakończenia programu naprawczego finanse naszej gminy są pod nadzorem ,kuratelą nie tylko RIO a również Ministerstwa Finansów i właśnie na nagraniu I części/ 1.08/ skarbnik gminy odczytuje pismo z Ministerstwa Finansów i… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Najgorsza rada jaką pamiętam.sesja budżetowa a radny Borowski żali się że nie ma festynu wyborczego gdzie zrobić

BRAWO
Gość
BRAWO

Konia z rzędem temu kto znajdzie tam kilku którzy rozumieją o co chodzi. Mniemam że siedzą jak na tureckim kazaniu. Oczywiście bez urazy ale takie mam odczucia.

anonim
Gość
anonim

festyn wyborczy w Brynicy już trwa i robi go kto inny,patrz szkoła w Brynicy i on też zrobi festyn wyborczy w czerwcu

Anonim
Gość
Anonim

To nowy dyrektor na wójta będzie startował?

czerepah
Gość
czerepah

Wzorem do „naśladowania” aktywności na radzie może być z pewnością reprezentantka Podzamcza. Brawo !!!!!!!!. To jest jakieś wielkie nieporozumienie. Nawet mimika twarzy nie wskazywała że osoba wie o czym się mówi. Zero zainteresowania ….kilka razy przewróciła stronę informatora i to ma być aktywność. Szczytem sprawowania mandatu radnej było spakowanie papierów i postawienie torebki przed sobą na kilkanaście minut przed zakończeniem sesji. Rzutkość, merytoryka bije w oczy ….”gratuluje”.

Grażyna Niechciał
Gość
Grażyna Niechciał

Szanowny PB proszę o publikację mojej informacji , która do chwili obecnej nie została opublikowana przez blog.piekoszów-natura, a dotyczy informacji związanej z błędem w publikacji uchwały Rady Gminy Informacja. W związku ze zbyt daleko idącą, krzywdzącą, opinią dot. mojej pracy, a także całego kierowanego przeze mnie Wydziału Finansowego Urzędu Gminy Piekoszów – cytat „Mówi się, że błąd 1 grosza w księgowości jest nie do przyjęcia, a tu aż tyle milionów, widać jak niedbale jest sporządzony i to nie tylko pod względem rachunkowym…..” informuję: W opublikowanym na stronach BIP w dniu 5.01.2018 r. (piątek) dokumencie Rady Gminy : Uchwała Nr L/356/2017… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Po zapoznaniu się z tą uchwałą/tak informacyjnie: strona BIP UG Piekoszów zakładka uchwały budżetowe rok 2018/nasuwa mi się powiedzenie „kowal zawinił cygana powiesili’.Przedmiotową uchwałę podpisał przewodniczący Rady i nie sprawdził co podpisuje?Kolejna kompromitacja Rady, bo przecież to on reprezentuje Radę.Wychodzi na to ,że rolą przewodniczącego jest jedynie złożenie podpisu i imiennej pieczęci na dokumencie urzędowym jakim jest uchwała budżetowa i oczekiwanie na przelew z dietą z tegoż budżetu.Ciekawe jak zostanie to odkręcone bez konsekwencji dla gminy ?

Lukasz
Gość
Lukasz

nie rady tylko tego kto przepisywal dokument na strone internetowa

Józek
Gość
Józek

Pani Skarbnik to tylko błąd, który nie popełniła Pani tylko ktoś inny. Dokument podpisywał Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Kotwica, który winien sprawdzić, czy wszystko jest zgodne z projektem uchwały, który był poddany pod głosowanie przez Radę Gminy. Na podstawie tego zdarzenia można wysnuć wnioski, że przewodniczący podpisuje dokumenty w ciemno nie czytając ich.
Pani Skarbnik analizując budżet widzę, że przed Panią ciężki, a może bardzo ciężki i trudny rok. Pani Skarbnik w związku z tym życzę zdrowia i wytrwałości.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Taki błąd wg mnie daje później podstawy do mieszania w budżecie poza salą sesji Rady Gminy. Wtedy można przesunięcia robić w zaciszu gabinetów bez świadków.

Anonim
Gość
Anonim

Twój wpis świadczy o tym że nie masz bladego pojęcia w tym temacie każda zmiana w budżecie musi być przegłosowana na radzie jaka ona by nie była.w zaciszu gabinetów bez świadków to kielicha można walnąć oczywiście za swoje .

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Obudź no się anoninowy bystrzacho. Tu jest Gmina Piekoszów. W zaciszu gabinetu przygotują zmniany, następnie zorganizują sesję na zmęczenie materiału z 38 punktami do przegłosowania gdzie 36 pkt będzie to lakoniczny punkcik pt np Zmiana w budżecie, nastepnie dziwnym trafem przed sesją zatnie sie system komputerowy na BIP, i zanim sie kto obejrzy i połapie to będzie pozamiatane podniesionymi karnie rączkami Osemki. Przecież to już było przerabiane.

Zig
Gość
Zig

Coś tam jest nie tak jak trzeba. Na stronie bip nie ma też żadnego zarządzenia wójta z 2017 roku. I co, też niedopatrzenie przewodniczącego?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Mieszkańcy!!! Dlaczego milczycie???? Szykaowany jest grunt pod dalsze zadłużanie Was Wszystkich a Wy Milczycie!!!!