Zbigniew Krakowiak nowym prezesem Zakładu Usług Komunalnych

Zmiana na stanowisku prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie. Od początku 2018 ta stanowisku tym Jerzego Wijasa zastąpił Zbigniew Krakowiak. Taka informacja pojawiła się 4 stycznia 2018 na stronie internetowej Urzędu Gminy w Piekoszowie oraz Zakładu Usług Komunalnych.

Nie przypominam sobie jednak, żeby na gminnym BIP-ie było ogłoszenie o konkursie na to stanowisko… Czy to możliwe, żeby nowy prezes został powołany bez konkursu? Co o tym myślicie?

67
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
53 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
JózekAnonim1czerepahGOŚĆPrzemek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
baaa
Gość
baaa

Myślimy, że akurat w Piekoszowie wszytko jest możliwe:P A wiadomo co z exprezesem?

Anonim
Gość
Anonim

Będzie Vice wójtem

lolo
Gość
lolo

Nie prawda, ma startować w wyborach samorządowych, dlatego wiele osób kopię pod nim dołki.

Marek
Gość
Marek

Co do zmiany prezesa ZUK-u to na razie mogę skomentować tak: kultura osobista obecnego do poprzednika to przepaść mierzona odległością z Kielc do Madagaskaru na korzyść obecnego czyli p. Krakowiaka
Natomiast tak poważniej to ZUK jako spółka jest w wielu aspektach na zakręcie i najbliższe 3 lu 4 m-ce wykażą czy spółka wywinie orła i zobaczy orła cień , czy wyjdzie na prostą i ruszy do przodu.Myślę że nowy prezes ma handicap w formie zaufania społecznego,a czy to wykorzysta lub zmarnuje -czas pokaże.

plik
Gość
plik

Panie Marku czy będzie Pan piastował jakieś stanowisko w zuku, jak tak to jakie.Bo wiewiórki mówią , że po to była nagonka na byłego prezesa.

plik
Gość
plik

choć moim zdaniem , pomysł nawet dobry. Pan Prezes kulturę ma, ale z doświadczeniem chyba ciężko.

Marek
Gość
Marek

plik Nie jest mi nic wiadomo w temacie piastowania jakiegoś stanowiska w ZUK-u.Nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą a jeżeli będę potrzebny to ZUK zna mój adres.Odnośnie nagonki to jest to opinia stronnicza.Ja jednakowo traktowałem Jerzego Wijasa i jego poprzednika Jerzego Rąbalskiego/są protokoły z sesji i komisji nagrania pisma itd/.Nie kierowałem się chęcią zemsty czy nienawiści co do osoby prezesa podaję przyklad: proszę prześledzić moje grudniowe wpisy dotyczące przetargów ZUK-u w sprawie budowy kanału pierwszy przetarg to wałek, ustawka a dowodem jest drugi prawidłowo przeprowadzony czyli dało się.Mogłem milczeć ,nie informować publicznie, nie wskazywać błędów.Skutek mógł być podobny… Czytaj więcej »

plik
Gość
plik

Panie Marku nie było moim cele pisanie, że to Pan organizował nagonki to był ogólnik.Jeśli czuje się Pan dotknięty to po prostu przepraszam

Marek
Gość
Marek

Jest ok

Anonim1
Gość
Anonim1

Oby wiewiórki miały rację z p. Markiem. Wreszcie byłaby szansa na czystą wodę. W takim razie poczekam z montażem stacji uzdatniania wody.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ja mieszkaniec tej gminy, Paweł Arabasz, życzył bym sobie, aby słowa wiewiórek ziściły się w czyn. Zatrudnienie Pana Marka Korby powinno nastąpić conajmniej dwa i pół roku wstecz. Dziś oblicze gminy i ZUKu miało by całkowicie inny wymiar. To społeczna działalność Pana Marka Korby doprowadziła do wielu niezwykle ważnych pozytywnych zjawisk w Naszej Gminie. To dzięki niemu nie płacimy za ścieki 10zł za metr, to dzięki niemu gmina nie znalazła sie w patowej sytuacji podczas nieudanego skoku na kasę przez prezesa ZUK. To dzieki jego działalności społęcznej w dziedzinie udzielania nauki wójtowi i prezesowi ten drugi utrzymał się na stanowisku… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

No jest jeszcze żona Pawełka z wyższym wykształceniem i wogole i do roboty miała by blisko ibadala by to H2O za darmo

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Moja żona ma prace Anonimie ZZcie. Ale na pewno gdyby robiła badania wody, a ma ku temu uprawnienia ponieważ jest magistrem inżynierem biotechnologii, to wielu z mieszkańców nie musialo by pić wody z gównami i padliną , lub wody z gównami i padliną wymieszanymi z chlorem, Bo piją na codzień to lub to. I niestety będą pić to nadal bez względu na zmiany na stanowisku prezesa menadżera ZUK. Gdyby w tej gminie był mądry wójt to na pewno by siegnął po wiedzę takich osób jak moja żona, ale zapyziałość , małostkowość oraz zwykła zazdrość o jej wykształcenie nie pozwolą na… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Chwila chwila!
Jaki ZZ ????
Milczę od kilku dni a niektórym się coś wydaje!
Tak działa właśnie propaganda!
Trzeba gadać – nie koniecznie orawdę!

Lukasz
Gość
Lukasz

ZZ zauwazyles ze proces sie zakonczyl?

ZZ
Gość
ZZ

Chyba masz rację – znowu zaczyna szczekać!

plik
Gość
plik

Szkoda Jerzy był z gminy

lolo
Gość
lolo

Panie Blogu.a moze jakis wontek odnosnie rajdu Dakar I startujacego w nim Macka Giemzy.Przynajmniej tym mozemy sie poszczycic,bez wzgledu na wynik…sam start tego chlopaka w tak wilkiej imprezie to wielki sukces.

lolo
Gość
lolo

dzieki WIELKI BLOGU nie uzywam Facebooka,a bloga odwiedzam codziennie pewnie wiele osob bedzie tym wontkiem zainteresowe,odpoczywajac od …naszego uG….w postach.

BRAWO
Gość
BRAWO

Z tym vice to żart? Mam nadzieję.

Poza systemem
Gość
Poza systemem

Sądząc po nastrojach i atmosferze w UG to to na pewno był żart… a wręcz Czarny Humor.:)

Natalia
Gość
Natalia

Jerzy będzie startował na wójta jest obrażony na Zbigniewa

jarek
Gość
jarek

Panie Marku proszę odpowiedzieć na pytanie Pana „plik” Czy chodzi Panu o posadkę w ZUKU

Marek
Gość
Marek

Nie jestem osobą publiczną i nie zamierzam być w przyszłości więc nie muszę odpowiadać. Po mimo tego na niestosowne i sugestywne pytanie odpowiem znanym mi przysłowiem chińskim: mowa jest srebrem,milczenie złotem.Dalsza polemika jest zbyteczna.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Pozwolę sobie na pewnego rodzaju pogdybanie z racji zmiany na stanowisku prezesa ZUK. A w tle niech będzie nastepny szykowany skok na państwową kasę w kwocie 4 milionów zł pt wymiana oświetlenia ulicznego. Pytanie dlaczego akurat Pan Krakowiak ….awansował? A może nie awansował, tylko go spuścili, bo….trzeba zrobic specyfikację pod przetarg. Pan Krakowiak nie wygląda na takiego, co mu śpieszno na ławę oskarżonych. Może dał do zrozumienia, że nie będzie podpisywał wszystkiego co mu podsuną. A może już ku podsuwali i teraz jest niewygodny, bo WIE!!! Więc już zniknął ze stanowiska Kierownika Inwestycji. Zaznaczam, że sobie GDYBAM. Idąc dalej, na… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Kto na miejsce Pana Krakowiaka? Bo mam kilka pytań i propozycji rozwoju Brynicy. Skoro będzie się budowało 3km ścieżki rowerowej gdzieś w gminie za ponad 2 mln(!) to w końcu trzeba zbudować chodnik w Brynicy

anonim
Gość
anonim

Robie. Lekko uogolniając. O tym jakie inwestycje będą realizowane w gminie tej wielkosci, decyduje w głosowaniu ośmiu radnych. O tym co dostaną do przegłosowania – Wójt.

PA
Gość
PA

A wójt nimi steruje, ile osób w tym co glosuje w drużynie marzeń jest zależnych od wójta, bo np. jest ich pracodawcą (dot. osób pracujących w szkole)? O wszystkim decyduje wójt i taka prawda.

IzaJola
Gość
IzaJola

A propos Brynicy- zauważyliście, że nowa droga jest oznakowana, natomiast stara, ta na którą się wyjeżdża, nie ma zmienionych znaków (czyli ci co jadą tą główniejszą od szkoły w Brynicy-nie mają jej na znaku), tylko czekać na stłuczkę . Komu to zgłosić?

Anonim
Gość
Anonim

I tu radny może się wykazać

ewwlina
Gość
ewwlina

Popieram, oraz chodnik w Gałęzicach!!!

FAN
Gość
FAN
Rob
Gość
Rob

Prezes Zarządu Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie, nominowany za profesjonalne prowadzenie spraw Spółki ZUK w Piekoszowie Sp. z o.o.w 2017 r., w tym osiągnięcie dobrego wyniku finansowego i osiągnięcie celi zarządczych. Uzyskanie środków finansowych na ważne inwestycje i pozostawienie spółki na dobrym poziomie finansowym. za portal http://www.echodnia.eu

Marek
Gość
Marek

Dzięki Rob za opublikowanie tego uzasadnienia.Takie komercyjne plebiscyty gdzie samemu można się nominować i wybrać traktuję z tzw. przymrużeniem oka.Chociaż są osoby które poprzez rzetelną pracę zasługują na taki tytuł.Każda informacja która wpływa i kształtuje opinię publiczną winna być rzetelna i oparta na faktach .Odnośnie samej treści uzasadnienia nominacji prezesa ZUK-u to nie prezesa tylko byłego,a ponad to wynik finansowy za 2015 to strata bilansowa w kwocie ok 151 tys zaś za 2016 strata ok 420 tys zł/ za 2017 rok jeszcze nie ma bilansu/-czy to jest osiągnięcie dobrego wyniku finansowego?Jestem w trakcie zbierania w trybie dostępu do informacji publicznej… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

maybe tylko chyba nie dalej jak w zeszlym badz bodajze dwa lata temu ktos powiedzial oficjalnie na gali wreczenia nagrod ze „ON” sam wyslal iles tam sms zeby wygrac pozatym w ECHO DNIA co miesiac sa jakies plebiscyty i to juz jest do znudzenia
a jesli juz to nominnowany jest Maciek Giemza

Marek
Gość
Marek

Lukasz dzięki zapomniałem o Maćku

czerepah
Gość
czerepah

Ktoś sobie jaja zrobił. Sam zainteresowany zrobił minę jakby pytał ….CO JA TAM ROBIĘ …….. Szkoda że nie można głosować +/- , byłby prawdziwy obraz menadżera. Żenada. A tak na marginesie skoro taki prężny to jaka firma „wykradła” go nam ???

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panu Krakowiakowi za dopilnowanie, oraz panu Kierowcy odśnieżarki za wykonanie dziękuję za odśnieżenie drogi do naszej osady Piekoszów pod Lasem. 🙂

Anonim
Gość
Anonim

Ja dziękuję też temu panu co koparką nakłada piasek i temu co sól dosypuje i wogole wszystkim dziękuję

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To bardzo dobrze o Tobie świadczy, że stać Ciebie na słowo : dziękuję. 🙂 To zjawisko staje się juz reliktem w dzisiejszym zakłamanym i zawistnym społeczeństwie.

Ddd
Gość
Ddd

Co ma Krakowiak z odśnieżaniem wspólnego?

Józek
Gość
Józek

Przy ulicy której mieszkam jest wiele domów, ale tej zimy nikt u nas nie odśnieżał. Panie Pawle, czym Pan zasłużył na takie względy?

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście – człowiek zaczynający się liczyć w „lokalnej” polityce!

Józek
Gość
Józek

ZZ troszkę się zgadzam co napisałeś, ale prawda leży zawsze gdzieś pośrodku. Boją się Pana Pawła wpisów negatywnych. Panie Pawle tak dalej.Pozdrawiam

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Blogowiczu Józek, ale ja nie chcę aby ktokolwiek się mnie bał. Ja chcę, aby ci co biora Nasze publiczne pieniądze wzięli się za robotę za jaką mają płacone. Ale skoro to robią, to i ja im za to jestem w stanie publicznie podziękowac, co powyżej czyniłem. A nawet jeszcze raz im podziękuję, bo nawet ostatnio to i piaskarką nam drogę potraktowali. Rzecz dotychczas niesłychana. A co do bania się, to owszem, niech się boją te męty społeczne, które dziś czychają w milczeniu z podkulonymi kitami i czekają jak by tu wypłynąć w najbliższych wyborach i dorwać się do koryta. Gmina… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

jak to bylo Ci ktorzy z Toba zadarli marnie skonczyli ???
po raz kolejny prosze a wrecz nawoluje wielce szanowny panie startuj w wyborach balgam na kolanach startuj gmina potrzebuje takiego czlowieka we wladzach

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Jako kto mam startować?

xyz
Gość
xyz

Rada gminy Piekoszów po trzecim roku kadencji. Kto najskuteczniejszy? Kolejny plebiscyt echa. A kto najskuteczniejszy? zobaczcie sami. Wszystko to śmiech na sali, raczej w gazecie.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziś również dziękuję panom którzy odśnieżyli droge do naszej osady Piekoszów pod Lasem. ALe chciał bym też odnieśc się do pewnej podłej kwestii która zaistniała. Otóż widzac ze swojego domu, że odśnieżarka minęła mój dom ( ostatni w osadzie), i pojechała w siną dal tj w wąską zakrzaczoną drogę z wyrwami i bagnami po boku. Utknęła jakieś 200 metrów za mną, więc tam poszedłem ostrzec kierowce o wrednym i nieprzejezdnym terenie tutaj. I wiecie co sie dowiedziałem? Że rzekomo jakiś policjant dzwonił, żeby odśnieżanie odbywało się dalej za moją posesją, i dlatego dziś pojechali dalej, ale utknęli. Tym policjantem mogłem… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

To co kierowca nie widział gdzie jedzie? Mózg mu się wyłączył?

Natalia
Gość
Natalia

Ciekawe czy jak by zadzwonić by kebaba przywieźli to by przywieźli?

Przemek
Gość
Przemek

Witam, we wszystkich krytycznych wypowiedziach pod adresem byłego prezesa ZUK wyczuwam totalne lewactwo i jeszcze większy brak podstawowej wiedzy na temat tego co pozytywnego Pan Wijas zrobił.
rozpisywanie się nie ma sensu dla ludzi którzy mają ograniczone pole widzenia i rozumienia. Nowemu Prezesowi życzę sukcesów i samodzielności w podejmowaniu kluczowych decyzji.

GOŚĆ
Gość
GOŚĆ

Przemek chyba należy do świty króla Juliana