Dyskusja na różne tematy

W związku z tym, że coraz więcej komentarzy nie jest związanych z tematami, pod którymi je piszecie – zakładam ten temat. Można pod nim pisać takie komentarze, pod warunkiem, że nie będą one nikogo obrażać. Komentarze w innych tematach – nie na temat będę kasował.

Przy okazji ponawiam apel o „nie skakanie sobie do gardeł” i trzymanie poziomu dyskusji. Nie chcę i nie mam czasu na cenzurowanie komentarzy więc nie zmuszajcie mnie do tego. Mam nadzieję, że się rozumiemy i wspólnie zatroszczymy się o wysoki poziom dyskusji. Powodzenia! 🙂

Dodaj komentarz

170 komentarzy do "Dyskusja na różne tematy"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonim1
Gość

To będzie gorący temat 😉

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Fajny pomysł Panie Blogu. Dziękuję 🙂 . Faktycznie niewłaściwym miejscem był poprzedni artykuł na spieranie się publiczne pomiędzy mną , a moimi stałymi atentatami. Otóż co by się nie wdawać z nimi w utarczki słowne odpowiem im tutaj na ich żadania, co bym zrobił jako osoba startująca ( do czego mnie od jakiegoś czasu usilnie prowokują ) na stanowisko wójta. Otóż bez żadnego zastanawiania się, na tu i teraz natychmiast dążył bym do: 1./ Natychmiastowe wstrzymanie bezpodstawnej wymiany oświetlenia w gminie za okoo 4 miliony zł, 2./ Bezwzględna natychmiastowa budowa conajmniej trzech nowych ujęć wody na terenie gminy, 3./ Bezwzględna… Czytaj więcej »
Anonim1
Gość

Mnie wystarczy punkt 2.
Z wieloma będzie ciężko, np. z punktem 16.
Masz mój głos.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Dlaczego problem z pkt 16? Sprawę da się załatwić któtko na zasadzie, że jakiekolwiek dyskusje polityczne, donosicielstwo polityczne, zmawianie się na spotkania partii politycznych lub przeciwko komuś w pomieszczeniach służbowych należy potraktowac jako ciężkie naruszenie zasad stosunku pracy i zwolnić natychmiast z zajmowanego stanowiska. Przyjać w to miejsce następcę nie będzie trudno. Ale już bezpartyjnego. Jest w Naszej Gminie masę uczciwych osób które są dyskryminowane, bo nie należą do żadnej partii politycznej i nie mają przez to szans na zatrudnienie w jednostkach samorządowych. A przecież gmina i Samorząd jest Nasz. Mieszkańców Gminy!!! Trzeba to natychmiast zmienić!!!!

Anonim1
Gość

Jak wygrasz to ci jeszcze powiem co trzeba zmienić w obsłudze petentów. Taka mała rzecz a bardzo irytuje.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Napisz to teraz. Może obecne władze zmienią to coś co Ciebie irytuje jako petenta.

Anonim1
Gość

Eee nie, poczekam. Obecna władza nich sobie sama popatrzy na swoich pracowników.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Zapomnij. Tam jest stan rzeczy który określił bym jako symbioza nastawiona na trwanie. Tam nikomu nie zależy na jakichkolwiek zmianach, czy też ulepszeniach, bo…jakoś to wszystko się toczy z dnia na dzień. I tak od wypłaty do wypłaty leci. Dzieje sie to zasadzie układów, obietnic, zastraszenia, haków. Tam potrzeba rewolucyjnych działań aby coś zmienić. A nie zmieni się dopóki w tej gminie nie wypłynie ktoś kto będzie Symbolem Zmian!!

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Anonimie1, aczkolwiek nie daję plusów i minusów to teraz daję Ci plusa, ale zauważ, że już znalazłeś się na cenzurowanym i dostałeś od kogoś ostrzegawczego minusa, żebyś mnie nie popierał. 🙂 Tak oni działają.

czerepah
Gość

anonimie 1 twoje „wejście” na forum bardzo przypomina mi Izydora. Scenariusz będzie podobny? Najpierw „soczysta” merytoryczna dyskusja, potem tylko raz napiszesz nie po myśli jego i na koniec zostaniesz klakierem. Tak on działa. Wystarczy cofnąć się do wpisów Izydora.

Anonim1
Gość

Alez ja jestem klakierem.

Lukasz
Gość

przeciez tu sa sami klakierzy

Lukasz
Gość

tylko ze Pawel zbaw gmine Arabasz nigdy nie bedzie kandydowal ani na wojta ani na radnego gminy

czerepah
Gość
1./ Natychmiastowe wstrzymanie bezpodstawnej wymiany oświetlenia w gminie za okoo 4 miliony zł, …. Jeśli ta inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo i są przesłanki iż zwróci się w krótkim okresie to dlaczego nie, z drugiej strony myślę że są bardziej palące tematy. 2./ Bezwzględna natychmiastowa budowa conajmniej trzech nowych ujęć wody na terenie gminy, ….. Nie ma gwarancji że te nowo powstałe po krótkim czasie eksploatacji dostarczą nam wodę podobnej jakości co obecnie. 100% kanalizacji+ kontrola procesu technologicznego biogazowni, oczywiście gdzie to jest wyrzucane i w jaki sposób, udokumentowany sposób wylewania gnojowicy. 4./ Bezwzględne przywrócenie w gminie praworządności …szeroki temat, nie… Czytaj więcej »
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Czerepah, a czy ja napisałem gdzieś , że będzie to łatwe? Właściwie to listę tą spontanicznie ułożyłem na Twoje żądanie. Nie twierdzę też, że dumałem nad tym dniami i miesiacami, to było napisane w kilka minut i dlatego daje sobie prawo do niedoskonałości w treści. Daję Ci plusa, drugi to mój. Widzę, że niewygodne jest Twoje odezwanie sie tutaj. Wyłamałeś się, tamci Ci tego nie zapomną 🙂

czerepah
Gość

Pogląd na sprawę mam niezmienny od lat.

Lukasz
Gość

w samo sedno

ZZ
Gość
… Jeśli ta inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo i są przesłanki iż zwróci się w krótkim okresie … A dlaczego ma się zwrócić skoro lampy LED wcale nie muszą być oszczędniejsze od żarówek sodowych? Z tego co wiem to lampy sodowe dochodzą do 200lm z Wata a obecne LED do 170lm z Wata. Dane może nie są zbyt dokładne, ale są to porównywalne wartości. Dla przykładu dwie na szybko znalezione żarówki 100 Wat Sodowa (10400lm): https://magazynlamp.pl/nav-e-100-w-super-4y-osram,3,5439,1110 LED (10128lm czyli ciut mniej światła): https://magazynlamp.pl/oprawa-uliczna-led-100w-eco123-740-10128lm-4000k-4,3,11739,14832 Może przy ledach mamy parę zalet, do głowy przychodzi mi to że łatwiej skierować światło w jednym kierunku… Czytaj więcej »
czerepah
Gość

” Wysokoprężne lampy sodowe tracą ponad 30% wydajności, a ich żywotność wynosi 24 000 godzin. Lampy metalohalogenkowe tracą nawet 50% wydajności, a ich żywotność wynosi 6000 – 15 000 godzin. Oświetlenie LED charakteryzuje się żywotnością na poziomie 50 000 – 100 000 godzin oraz utratą wydajności na poziomie 30% dla czasu świecenie 50 000 godzin…”
https://greenie-world.com/artykul/led-vs-tradycyjne-oswietlenie/

ZZ
Gość

Czyli wychodzi że oświetlenie sodowe wychodzi taniej?
Nawet jak policzymy dwa razy częstszą wymianę żarówek, to chyba wysoka cena LED się nie zwróci.
Ja na miejscu Wójta jeszcze bym zaczekał bo technika LED ciągle się jeszcze rozwija, więc za 10 lat zmienimy na coś lepszego.

Lukasz
Gość

ale nie chodzi o sama ilosc swiata ale tez o to ile energii zuzyje/pobierze zarowka aby wytworzyc dana ilosc swiatla i tak w przypadku LED przyjmuje sie ze pobor energii przez nie jest mniejszy o 1/3 niz w przypadku zarowek sodowych

ZZ
Gość

Przecież podałem dwie 100W i sodowa daje ciut więcej.
Chyba że już wiesz jakie dostaniemy?
Znasz już parametry?
Jak ktoś pisze że LED bierze 1/3 tego co inne żarówki to nie pisze nic konkretnego.
Potrzebne są konkrety – moc pobieraną z sieci w Watach i moc oddawaną w postaci światła w lumenach

Lukasz
Gość

no konkret jest taki ze jezeli sodowa zuzyje energii za 1,5 zl to w tym samym czasie ledowa zuzyje za 1 zl

ZZ
Gość

Czyli już nie 3x mniej?
Ktoś Ci tak powiedział?
Z mojego przykładu wychodzi że jak sodowa pobierze 1,5 zł to ledowa 1,51 zł
Na słowo to ja nie kupuję.
Podaj typ żarówek/lamp jakie dostaniemy, a wtedy sprawdzimy te 1,5x
Domyślam się że to jeszcze stopnieje do takich samych poborów energii, a cena takiej lampy 1000zl kiedy sodowa 20zł?

Lukasz
Gość
ad 1 czy zerwanie tej umowy nie niesie za soba wyplacenie firmie ktora wygrala przetarg jakiegos odszkodowania? ad 2 skad pewnosc ze z nowych ujec woda bedzie zdatna do picia? ad 4 rozumiem ze walczysz w tym miejscu o ponowne otwarcie komisariatu policji bo cos temat ucichl ad 5, 7, 16 przeciez nie tak dawno wychwalales pania skarbnik a z tego co wiem ona nie byla/nie jest z terenu gminy Piekoszow i jesli dobrze pamietam jest/byla po kluczu partyjnym ad 6 istnuieje cos takiego jak domniemanie niewinnosci ad 8 a co jesli kg jablek w Piekoszowie kosztuje 5 zl a… Czytaj więcej »
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Na razie z tego co wiem to na próbę przeprowadzono jeden przetarg na chyba 600tys zł. Chyba chcą wybadać nastroje społeczne w tym względzie. Docelowo ma być wydane 4 miliony zł. Fajnie by było wygrać taki przetarg. Zatrudniło by się z pięciu Ukraińców, robotę by wykonali, pogoniło by ich się i pozamiatane.

Lukasz
Gość

skladaj odpowiednie dokumenty i juz kasa Twoja

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Obawiam się, ze są już wytypowani wykonawcy. A poza tym postąpił bym wbrew swoim przekonaniom.

Anonim 2
Gość

To nie pisz takich bzdur

Lukasz
Gość

odnosnie pkt 7 wez pod uwage to ze obecny wojt (a tak ze dwaj jego poprzednicy) jak i byly juz w tej chwili prezes ZUK byli/sa z terenu gminy Piekoszow
a co do ekologicznych upraw to jesli ktos chce kupic to wie gdzie a jesli ktos chce sprzedac to tez wie gdzie sie udac
po za tym sa co najmniej 3 wystawy w ciagu roku na ktorych gmina Piekoszow ma swoje stoisko

czerepah
Gość

” Lukasz
odnosnie pkt 7 ……a co do ekologicznych upraw to jesli ktos chce kupic to wie gdzie ….”
Przyznam że ja nie wiem. Interesują mnie …ziemniaki, warzywa (nie podlewane szambem), ser biały, jajka, swojski chleb, ciekawe wyroby masarskie, no i coś dla zdrowotności .. bimber … oczywiście wszystko jakości „Q”. Nie chodzi o duże ilości ale chętnie kupię.

Lukasz
Gość

skontaktuj sie ze mna za posrednictwem @BP

Anonim1
Gość

Ale chodzi o promowanie zdrowej żywności. Jak widzisz nie każdy wie gdzie taką kupić. Też się chetnie dowiem kto taką posiada na sprzedaż.

ZZ
Gość

Wybory samorządowe za 9 miesięcy.
Czy to nie za wcześnie na takie dyskusje?
Popiszemy, zapomnimy i obudzimy się dwa tygodnie przed jak będzie już „pozamiatane”

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Ale przecież tu nie chodzi o wybory, tylko o dyskusję nad potencjalnym przekształceniem oblicza Naszej Gminy pod potrzeby mieszkańców.

Anonim1
Gość

Może i za wcześnie, a może nie. Pogadać zawsze można, po to jest ten temat.
Ja już mam swojego kandydata na wójta, jeszcze tylko kandydat musi się zachęcić do kandydowania.
🙂

Józek
Gość

Pomimo tego, że do wyborów jeszcze daleko, to powinno się pisać i mówić, co dobrego w naszej gminie jest zrobione, a co nam się nie podoba. Wówczas dostrzeżemy pozytywne lub negatywne działania naszej władzy „drużyny marzeń i jej lidera”. Pozdrawiam.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Panie Józek, co tu dostrzegać. Przecież liderka drużyny marzeń podobno jest najlepsza. Płatne smsy tak orzekły. Należy jej się jak nic to obiecane od dawna stanowisko dyrektora jakiegoś tam ośrodka.

Anonim1
Gość

No właśnie chodzi o to żeby nie było pozamiatane. Nie chce wybierać na zasadzie „mniejszego zła”. Ja się chce wreszcie napić normalnie herbaty, bez targania wody ze sklepu. Jeśli Paweł Arabasz ma pomysł na poprawę jakości wody to ja chce takiego wójta. Resztę jego wad przeboleje 😉
Minusy mi niestraszne.

Marek
Gość

Pierwszy kwartał to okres rozliczeniowy podatku za ub. rok.Jedni już się rozliczyli innych są przed i w związku z tym mam prośbę do Pana Bloga PB o publikowanie w porozumieniu z Urzędem Gminy lub GOPS-em wykazu mieszkańców naszej gminy potrzebujących pomocy w formie 1 % kwoty podatku z dokładnymi danymi .Oni są wśród nas z tym ,że ich życie codzienne jest inne od naszych.
Chyba że zdarzy się cud i Urząd Gminy z własnej inicjatywy/bez uprzedzeń do tego bloga / i bez żadnego wniosku w terminie odwrotnym przekaże Panu te dane.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Dokładam 23 punkt mojej „Listy Zmian” o treści: Natychmiastowe zaprzestanie urzędowego promowania biedoty w gminie. Czy nie zauważacie, że dziś warto być biedakiem? Urzędowo wpycha się wielu ludzi w udawanie biedaków którym wszystko się należy. Lata takiego traktowania doprowadzi do kalectwa społecznego takich „podopiecznych”. Należy dać im pracę i wymagać jej wykonawstwa, a dopiero później wynagradzać. Oczywiście ma to iść w parze z walką z uzależnieniami. Pomijam ludzi autentycznie ułomnych fizycznie lub psychicznie.

czerepah
Gość

Po części racja ale do pracy nie zmusisz, to jedno, a drugie gdzie masz tą pracę? Biednego nie będzie stać na dalszy dojazd do pracy. Z drugiej strony szukałem w sieci pomocy do sprzątania domu ….dziewczyny z „zachodnim” doświadczeniem żądają 24 zł/h, za umycie okna 30 zł (sam robię to w 15 min. wraz z futryną !!)

Lukasz
Gość

no jak zwolni sie wszytskich niekompetentnych to w to miejsce Pawel zbwa gmine Arabasz zatrudni miejscowy elemens spod budki z piwem do pracy bedzie chodzil pieszo wiec zwiekszy zatrudnienie „swoich” zlikwiduje problem uzaleznien zacheci do uprawiania sportu a jak jeszcze bedzeda zbierac po drodze puszki to to pod te dzialania proekologiczne bedzie mozna podciagnac

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Wygląda na to, że nasza Gmina jest znów bogata, więc należy przywrócić prace interwencyjne. Roboty jest, gmina wygląda jak opuszczone dawno domostwo. Do pracy przyjmować po uprzednim skierowaniu na leczenie odwykowe i odbyciu leczenia. Człowiek wraca ze świadomością, że ma pracę, ma szansę do odbicia się. Trzeba do nich wyciągnąć rękę, a nie tylko krytykować i wciągać ich na listę GOPSów do statytysytyki, aby móc mieć możliwość większego wydatkowania zasobów pieniężnych gminy. To błędne koło. Każdy sklep wgminie jest przez nich okupowany, bo zepchnęliście ich na margines społeczny. Czy to jest w porządku???

Lukasz
Gość

24 wybudowanie pomnika dla „najwiekszego” z dotychczasowych Polakow

Cloe
Gość

Super pomysł.Chętnie przekazę takiej osobie 1% mojego podatku

Lukasz
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

To co jest na tej stronie jest straszne. Mam wątpliwości, czy nawet słowo : Współczuję , jest tu właściwe. Obawiam się, że to tylko cząstka. Myślę z obawą, że jest więcej takich przypadków nie objętych procedura przekazywania procentu z dochodu o których po prostu nie wiemy.

Marek
Gość

Lukasz
To jest meritum sprawy.Istotne i ważne jest słowo aktualne.Niestety ja znam dużo więcej podobnych przypadków.Od 2015 roku dużo mogło się zmienić /np. nazwa fundacji, nr. konta/.
Nie można zadać pytania dlaczego w 2015 roku Urząd Gminy potrafił zamieścić na swej stronie listę a w 2018 nie? Przecież to nie boli.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Wygląda mi to tak, jakby celowo zawężano krąg potrzebujących. Nie podoba mi się to. Życze tej gminie kogoś, kto prześwietli kiedys te sprawy.

czerepah
Gość

” Nadmierna podejrzliwość, doszukiwanie się wszędzie spisków utrudnia funkcjonowanie, dlatego warto zgłosić się z tym do specjalisty……”
Pomyśl o tym, zacznij rozmawiać z normalnymi ludźmi bo nie długo nawet Twoje gołębie wymówią Ci posłuszeństwo. To co robisz w każdym temacie na to wskazuje. Jesteś abstynentem (tak twierdzisz) ale myślę że Tobie też trzeba podać rękę. Nie ma się czego wstydzić. Jak byś to nie odczytał to nie jest złośliwy wpis. Pomyśl nie odpowiadaj, wystarczy ocena, nie mam zamiaru polemizować w tym temacie.

Lukasz
Gość
Osoby z terenu gminy zainteresowane umieszczeniem na internetowej stronie Urzędu informacji dotyczących przekazywania 1% z podatku dochodowego, proszone są o kontakt. Informacje prosimy przesyłać drogą mailową na adres: gmina@piekoszow.pl a sprawa jest dosc zlozona bo moze nie kazdy wie ze o taka pomoc mozna sie starac po za tym uzyskanie takowej wiaze sie z cala procedura (opis zycia, wysylanie wypisow ze szpitala , wynikow badan) wiesz jak jest skoro komus przeszkadzalo ze ktos o nim napisal ze ma balagan na podworku nie kazdy chce i lubi czytac na swoj temat nazwa fundacji/ nr konta pozostaja bez zmian nie wszyscy podopieczni… Czytaj więcej »
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Łukasz, publikując tą stronę zrobiłeś dobrą robotę społeczną. Ja nigdy w ten temat nie wgłębiałem się, bo nigdy nie starałem sie o pomoc gminy.

Anonim 2
Gość

I jak tu traktować niejakiego arabasz partnersko jak on nazywa blogowiczów zamachowcami doigrasz się kiedyś doigrasz .

Lukasz
Gość

pochodzacy z terenu gminy Piekoszow ks Darek Snochowski wraz z innymi kolegami z druzyny zdobyl zloty medal Mistrzostw Europy w pilce halowej ksiezy

kx
Gość

Dodam ,że to wychowanek Astry Piekoszów i były zawodnik.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Dokładam punkt 24 w brzmieniu: Bezwzględny nakaz zaprzestania przez władzę działań drażniących ogół społeczeństwa. To nie są żarty. Sytuacja na świecie staje się bardzo niepokojaca. Jeśli dojdzie do jakichś zamieszek w naszym kraju to na pierwszy ogień rozwścieczonych mas pójdą politycy i bogacze którzy w niezrozumiały sposób wzbogacili sie kosztem tych mas ludności. Może się zdarzyć, że nie kiwnę palcem w ich obronie. Pamiętajcie o tym Wy, którzy zachlystujecie się dziś władzą kosztem normalnych ludzi.

Lukasz
Gość

przysiegales…

czerepah
Gość

Потёмкин na Bobrzy.

Kx
Gość
Wymiana oświetlenia to najmniej potrzebna sprawa w naszej gminie. Większość lamp jest nowa, zakup nowych ledowych to około 1500 zł za szt. Czyli zwrócą się po około 10 latach. A za dziesięć lat wejdzie nowa technologia i te ledowe znowu wymienimy na nowe gdzie tu logika i gospodarcze myślenie? Ścieżka rowerowa oświetlona z Piekoszowa na Zęby bardzo proszę ale po co ! Są tam drogi szutrowe i dla mnie to wystarcza .A może by ,,ktoś,, z gminy przeanalizował mapy hydrologiczne pamiętam od dziecka ,że dużo dobrej wody występowało między Piekoszowem a Zrębami? No ale zapomniałem ,że tam też jeździły beczkowozy.
Klara
Gość
Pan wójt zajmuje się ścieżkami rowerowymi , a może by tak zajął się ścisłym centrum Piekoszowa gdzie straszą wszystkich przejeżdzających i przechodzących zaniedbane przez właścicieli nieruchomości tzw. rudery i to są domy blisko kościoła, gminy. Domy te są demolowane przez tzw. ,,dobrych ludzi,, grasują szczury i straszą swoim wyglądem. Fe jak się włodarz nie wstydzi tego , że pod jego nosem istnieją takie budynki.Jak nie wstydzą się właściciele tych nieruchomości to niech im pomoże w uporządkowaniu tych terenów włodarz poprzez swoją kadrę. A pieniądze przeznaczone na ścieżki rowerowe niech przeznaczy na dokończenie kanalizacji w Piekoszowie, bo ludzie nie mają kanalizacji… Czytaj więcej »
ZZ
Gość

Z tymi ruderami to nie jest taka prosta sprawa – własność prywatna – jak płacą podatki to nikt ich do niczego nie zmusi.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Przez 10 lat to dwa razy będą wymieć oświetlenie, bo to conajmniej dwie kadence. To najprostszy sposób na wyprowadzanie publicznych pieniędzy w prywatne kieszenie wybrańców. No bo jak by się kto dopytywał to przecież tu chodzi o komfort życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo, wygodę życia no i w ogóle ech i ach. A kto by się tam przejmował tym, że obecne lampy przecież dobrze świecą, sa w dobrym stanie,nie potrzeby znów wymieniac, a wymiana znów będzie kosztować mieszkańców i gminę grube miliony. Jak jakiś mieszkaniec lub inny jakiś Paweł Arabasz głośno zacznie o tym mówić to zakracze sie ich głosami dyżurnych… Czytaj więcej »
ZZ
Gość

Mam pytanie do PB – czy nie ma możliwości wstawiania linków do zdjęć np. z fotosika tak aby pojawiały sie jako miniaturki na blogu?

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Do mojej listy dopisuję punkt 25 w brzmieniu: Bezwzględny natychmiastowy nakaz dotarcia przedstawicieli UG do wszystkich dotkniętych chorobami lub zdarzeniami losowymi potrzebującyh pomocy z deklaracją pomocy prawnej w uzyskaniu wsparcia poprzez procedurę przekazywania 1% podatku. To co publikuje UG na ten moment to jest wg mnie coś nie tak. Coś tych potrzebujących jest za mało. To wąska grupa. Dlaczego tylko oni, a inni nie? Oczekuję, że przedstawiciele UG dotrą do każdego i każdemu potrzebującemu pomoga znaleźć się na tej liście. I to nie tylko ze względu na ten 1%. Myślę, że są jeszcze w Naszej Gminie dobrzy ludzie, którzy wiedząc… Czytaj więcej »
Anonim 2
Gość

Bzdury pan piszesz urzędniki będą chodzić po chałupach i szukać bidy .żaden to obowiązek UG.wnosze też publicznie by w pkt 26 zapisać sprawdzenie legalności hodowli i handlu zwierząt oraz warunków w jakich są trzymane.ponadto surowe karanie osób które wspólnie i w porozumieniu z właścicielami psów dopuszczają się straszenia zwierząt pod pozorem prymitywnych form niby szkolenia jak również wypuszczania psów bez kagańców co stanowi zagrożenie dla ludzi i środowiska (płoszenie ptactwa i zwierzyny)

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
No oczywiście, jak nie ma obowiązku, to lepiej siedzieć w biurze, kawkę popijać i knuć jak by tu komu dokuczyć, zamiast wyjsć z inicjatywą i pomóc. A co do drugiej części, to Super myśl. Jestem Zdecydowanie ZA. Tyle, że stwórz sobie swoją listę a to niech bedzie tam pozycja nr 1. Do moich 25 proszę się nie doklejać. Widzę, ze to chyba Ty Aonimie2 byłeś tym który napuścił na mnie wczoraj Policję. Ze rzekomo moje psy gdzieś biegają. A tu pudło. Policja przyjechała, ale okaząło się, że po drodze od Łazisk spotkali trzy inne psy, tyle że nie moje. Nie… Czytaj więcej »
ZZ
Gość

Potwierdzam – psy biegające koło „… Ratujmy Gminę!” są sąsiadów, ale czy takie niegroźne to bym nie powiedział! Zawsze gdy tam jadę rowerem to szczekają i biegną za mną, a małe nie są. Mi to one nie przeszkadzają, ale dziecko na rowerze mogłoby spanikować, rozpędzić się z górki i wypadek gotowy!

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Dziękuję ZZ.

ZZ
Gość

Za to że zaprzeczyłem?

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Za to, że napisałeś prawdę. A nie musiałeś się wypowiadać.

Anonim 2
Gość

Sam pokazujesz filmik jak psy biegają bez kagańców poza posesja i nie panujesz nad nimi

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Anonim2, Wskaż ten film.

Anonim 2
Gość

Filmik z 5 grudnia jak sam mówisz na nim to drugi taki spacer

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

No i widzisz tam jakieś płoszenie zwierzyny lub zagrożenie dla ludzi? To miejsce oddalone jest od siedzib ludzkich conajmniej o kilometr. Poza tym Azjaty to taka rasa, która na podwórku robi co trzeba, ale poza podwórkiem są potulne jak baranki.Nie tkną nikogo i niczego. Jest wiele opisów ich zachowań w internecie. A jak masz jakiś problem z tym, to zgłaszaj ten film na Policję Konfidencie.

Lukasz
Gość

a skad niby postronny obywatel wie ze to azjata czy nie azjata i ze on jest grzeczny poza podworkiem pies to pies zwlaszcza duzy psu nigy sie nie wierzy

czerepah
Gość

No świetna robota patrolu…brawo. Teoretycznie zgłoszone zagrożenie mogło pochodzić od hodowli, ale nasi dzielni stróże po drodze spotkali wałęsającego się burka i uznali że to jest to, potem pogadali z kumplem z resortu i uznali że nie mają dziś czasu na więcej. Nawet nie sprawdzili czy ogrodzenie za którym jest hodowla jest całe bez podkopów i czy psy są w kojcach czy biegają „wolno”. Ciekawe co wpisali w notatniku służbowym ?

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Po pierwsze to Czerepah pieprznij sie czółkiem o futrynę zanim zasiądziesz do klawiatury komputrea. Po drugie to na dobę przed tym odstaw to coś czym sie szprycujesz. 🙂 Bo twoja wyobraźnie zgubi ciębie kiedyś. To może być niebezpieczne zwłaszcza jak sie samochód prowadzi. Słuchaj młotku, zanim coś napiszes, to sprawdz najpierw fakty. Oczerniłeś Polcjantów i mnie bezpodstawnie. Ja w tym czasie byłem 200 km od domu. Jak przyjechali, to wyszedł do nich tylko mój syn. Na ten moment u mnie, nawet po podwórku luzem nie biagał żaden pies, były pozamykane, a cóż dopiero mówić o czymś poza podwórkiem. Policjanci zdziwili… Czytaj więcej »
Lukasz
Gość

pieprznij mlotku to nie obrazliwe???

„To samo powiedziałem Policjantom wczoraj, że zapraszam ich na kontrolę w dogodnym dla nich momencie, bo wczoraj mieli na głowie inne interwencje i spieszyło im się” z tego co wiem to dar bilokacji swietym sie przypisuje matko jedyna jak mowie ze „zbaw gmine” to mi nkt nie wierzy

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Czerepah, ileż kanalii trzeba mieć w sobie, aby wykorzystując bezpańskie psy kierować Policję pod konkretny adres do kogos kogo się zwalcza. aby go opluć. Tym razem nie wyszło niestety.

Anonim 2
Gość

Jednak są blogowicze którzy mogą obrażać podczas gdy inne wpisy BP kasuje chyba że nie czyta pan wpisów pana z osiedla z pod lasu

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Ja nie obrażam ludzi. Poza tym to nie ludzie tylko annimowe nicki. A jeszcze poza tym używam nazw i synonimów tych nazw
w sensie znaczenioowym ujętych w encyklopedii. Kanalia to inaczej niegodziwiec, bufon, podłota, cham, donosiciel itp. Warto może sięgnąć do wiedzy internetowej zanim zacznie się płąkać czytając nazwanie po imieniu swojego społecznego zachowania Anonimie2. W dodatku anonimowego zachowania.

ZZ
Gość

No i znowu się posypało…
Wpisy nie są jeszcze zmoderowane więc jest nadzieja 😉

ZZ
Gość

… z tym moderowaniem to żartowałem, bo PB już pisał że nie ma na to czasu. Faktem jest jednak że „…my Gminę!” często obraża ludzi i nie pomoże jego tłumaczenie o znaczeniu słów – do ojca też mówi „młotku, kanalio, puknij się głową…” ? Wyniósł to z domu czy milicji? Tego chyba już nie da się zmienić więc szans na kandydowanie nie ma!

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Czerepah to Twój ojciec ZZcie?

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

🙂 Ależ ZZcie ja Tobie też kiedyś pisałem, że nie zasługujesz na to, abym był Twoim wójtem 🙂

ZZ
Gość

… i całe szczęście że nie zasługuję, a co do ojca to nie napisałem nic o moim.

Lukasz
Gość

nigdy to nie nastapi poniewaz swiatopoglad mu na to nie pozwala a po drugie On by 3/4 czasu spedzil na sali rozpraw

Lukasz
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Korzystając z okazji, ze znaów w Naszej Gminie ujawniła sie działalność podłych Konfidentów którzy sprzedają innych mieszkańców gminy, podzielę się z czytelnikami Piekoszów Blog pewną sprawą. Otóż miałem w planach rozwój hodowli przewspaniałej rasy psów jakim jest Owczarek Środkowoazjatycki. Mam miejsce, mam warunki na to. Nie chodzi mi o żaden zarobek jak zarzuca tutaj jeden z Konfidentów, bo zarobku na tym nie ma. Po prostu uważam, ze ta rasa jest godna rozwoju w naszym kraju. Miałem też inny cel. Te psy są niezwykłe dla dzieci, to ich szcególna cecha. Są używane do pracy z dziećmi autystycznymi. Moim celem było utrzymywanie… Czytaj więcej »
ZZ
Gość

Przecież można jeszcze uśpić – chyba lepiej tak niż przywiązać do drzewa w lesie?

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Że coooo? Chcesz […] psy zabijać????

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Szkoda, że Pan Blog wykropkował słowo jakim Ciebie ZZ określiłem.

ZZ
Gość

Czy ja napisałem że chcę zabijać?
Znowu szukasz poklasku przekręcając fakty?
Sam posiadam psa którego ktoś przywiązał do drzewa, więc jestem na „plusie”!
Napisałem że jeżeli ktoś ma wyrzucić lub wywieźć do lasu to kepiej jak pojedzie do weterynarza i uśpi.
Takie jest moje zdanie, metoda legalna, więc o co Ci chodzi dobrodzieju?
Czy Twoim zdaniem te psy przywiązane do bud z jednego z Twoich filmików mają się lepiej?

ZZ
Gość

Przepraszam!
Sprawdziłem – a jednak uśpienie psa jest możliwe tylko w przypadku choroby.

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Tak. mają się na łańcuchach bardzo dobrze. Jest to potężna hodowla. Sa one uwiązane w dużej grupie, widzą wszystko, czuja się wzajemnie, tworzą psią społeczność. Są w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. Napuszczano na niego wiele kontroli, ale zawsze ci „kochający zwierzeta inaczej” wychodzili stamtąd ze spuszczonymi łbami, bo wszystkie kontrole wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii były pozytywne dla właściciela Azjatexu. Psy wolno trzymać na łańcuchu. Są one tam niezwykle zadbane, poszczepione przeciw chorobom oraz przeciw wściekliźnie, regularnie odrobaczane. Posiada on tam doskonały materiał hodowlany. To dla niego szukałem tutaj na Blogu kiedyś pracownika. Od czasu jak sie z nim… Czytaj więcej »
Natalia
Gość

Jaki ty biedny uprawy ekologiczne zaniechał przez dwa wpisy na blogu.teraz zwietrzył interes na psach ale blogowicze mu nie dają.jaki ty biedny i napiętnowany biedactwo z pod lasu.chyba wpadasz już w depresję,nie pisz proszę jakiś czas odpocznij bo już uwierzyłeś że jesteś wójtem.pozdrawiam serdecznie

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Pozdrowienia od Natalii przyjmuję 🙂

Lukasz
Gość

a moze szmalcownicy???

Lukasz
Gość
skoro „bylo’ tzn ze juz nie jest i zdazyles zmienic zdanie poniewaz o Twojej „dzialalnosci’ ktos napisal na BP no przeciez glosowales na PiS a pzrepaszam ty glosowales na przystawke PIS 18m kw to wg ciebie m-1 ??? dziubek !!!! dziwne to bo jak ktos napisal cos zlego o twojej ekologicznej dzialalnosci to dales sobie spokuj jak teraz o pseudo schronisku tez zaprzestajesz dzialac a jak ciagle na BP na ciebie najezdzaja i „uwlaczaja Twojej godnosci” czy jakos to ostatnio nazwales to nie przestajesz pisac odlowienie psa kosztuje ok 1000 zl (slownie tysiac zloty) dofinansowanie schroniska moze siegac nawet kwoty… Czytaj więcej »
Anonim
Gość

Santo Subito.no powiedz ile milionów gminę kosztują te psy?

ZZ
Gość

Od niedawna można czytać niemoderowane wpisy.
Ja mam tak na Win10 i iOS, niestety na Androidzie widzę tylko te moderowane. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach – czy komuś działa to na Androidzie?

Anonim1
Gość

Działa na androidzie od dawna. Jeśli napiszesz komentarz to widzisz komentarze niezatwierdzone.

Lukasz
Gość

Pawel zbaw gmine Arabasz to czlonek

Loki
Gość

Na Janowie dwie smerfetki noszą kwity/PODATEK/PAN sołtys ma umyślnych?A tak co ochroną danych w Naszej Kochanej Gminie sołtysa nie ima się czy tak musi być po nowemu????.Temat zastępczy ale może tak jest w innych miejscowościach w naszej gminie?

Lukasz
Gość

mozesz prosciej?

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Co ma być prościej ?. Loki jasno napisał, że nastąpiła nieprawidłowość polegająca na tym, że przekazano do ręki osób nieuprawnionych dane osobowe mieszkańców Janowa. Oby się mylił, bo to jest naruszenia prawa. Miejmy nadzieję, że sołtys przebrał sie za kobietę, a ta druga to był hologram tej pierwszej. W Gminie Piekoszów jest to możliwe.

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Proszę Państwa, PiS, tj partia która rządzi w Naszej Gminie, przygotowała projekt Ustawy reprywatyzacyjnej na podstawie której wielu z Nas/Was będzie musiało oddać posiadaną ziemię lub nieruchomości. Proszę, abyście sprawdzili sobie historię swoich ziem począwszy od czasów przedwojennych, ponieważ nowa Ustawa unieważni wszystkie dotychczas obowiązujące akty w tym Dekret Bieruta i na jej podstawie np kościół czy żydzi lub inni poprzedni właściciele bedą mogli odzyskiwać swoje dawniejsze mienie. A z tego co mi mówiono, to w Piekoszowie żyli kiedyś też żydzi, kk też miał rozległe parcele. Z kk sprawa prosta, na tacę położycie swoje akty własności i sparawa załatwiona, ale… Czytaj więcej »
ZZ
Gość

Czasami to sobie myślę że ten „…Gminę!” nie jest taki zły, ale jak przeczytam takie głupie wpisy to mi przechodzi. PIS to głupota ludzka, ale niektórzy to nawet PIS potrafią prześcignąć!

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
ZZ
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Czy wierze czy nie wierzę to moja sprawa. Ale nie wydaje mi sie, że gmina Piekoszów i jej mieszkańcy to właściciwe srodowisko do poruszania takich tematów jak rząd światowy, nowy porządek świata, iluminanci, masoni, przybysze z kosmosui ich wpływ na rozwój ludzkosci, narodziny życia, plany likwidacji ogromnej części populacji ludzkiej, likwidacji państw narodowych, celach działaloności korporacyjnej, banku centralnym, powstawaniu pieniądza, szczepieniach, powstawaniu chorób, zwiększonej umieralności itp itd. W pewnych tematach lepiej tutaj milczeć. Tak więc lepiej ZZ nie wywlekaj tutaj czegoś z czym nawet sam nie dasz rady się zmierzyć.

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Weźmy np ten urywek z artykułu który przytoczyłeś…..W pewnym momencie na Księżycu, spotkaliśmy inne statki. Ustawiły się po drugiej stronie krateru i obserwowały nas – mówił Neil Armstrong, pierwszy człowiek na Księżycu po wyprawie statku księżycowego Apollo 11 – „Nie ma wątpliwości, że tam była jakaś baza lub księżycowe miasto. Ich statki są inne niż nasze i są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie. Pokazali nam swoją siłę”…..i spróbuj powiedzieć to ludziom pod kosciołem. Powstaje dylemat, komu wierzyć? Neilowi Amstrongowi – kosmonaucie który tam był i widział, czy szefowi tego największego budynku w gminie, który nic nie widział, a mimo to… Czytaj więcej »
ZZ
Gość

Wszystko jasne!

ZZ
Gość
Armstrong nigdy nic takiego nie powiedział, Aldrin wspominał tylko o punktach światła, ale milicjant ateista jednak wierzy! A mówił że nie jest niewolnikiem żadnej religii 🙂 To są właśnie te minusy sieci. Kiedyś żeby coś opublikować trzeba było być „kimś”, długo nad czymś pracować, postawić tezę, zdobyć dowody… Teraz wystarczy mieć dostęp do internetu i dowolna teoria. Dowodem jest brak dowodów, bo przecież niedobre rządy chcą to przed nami ukryć! Wszystkie te teorie mają takie tłumaczenie i zawsze znajdzie się grupka „wyznawców”. Ja na szczęście jestem wolny! W razie kandydowania na wójta to radzę ukryć te fakty, bo jednak to… Czytaj więcej »
LP
Gość

Hahaha gosciu, chyba jadłeś jakieś podejrzane grzyby. Nie znajdziesz tutaj nikogo kto ci uwierzy w te brednie:D Przepraszam Paweł ale dzisiaj to już przegiąłeś pałe:)

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

A co Ty LP do mnie masz? Przecież to nie ja tą Ustawę sporządziłęm.

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Minusujcie minusujcie mój wpis, żeby było jak najwiecej czerwonego i zwracało uwagę. Niech wasza Klakierska durnota przekłada sie na liczbę głupców którzy w minusa przy tym temacie klikną.

Anonim
Gość

To według BP taki wpis na podniesienie poziomu dyskusji przez naszego nadwornego pismaka.

Anita_22
Gość

Czy ktoś się orientuje, czy ten kurs promowany na stronie urzędu jest rzeczywiście darmowy ? Nie ma tam jakiś haczyków ? Dziadek bardzo chciał się nauczyć obsługi komputera, ale jego znajomy twierdzi, że nie możliwe żeby ktoś robił taki kurs bez opłat.

ELA
Gość

ten kurs komputerowy na pewno jest darmowy

ZZ
Gość

Może gmina opłaca wykładowcę?

Lukasz
Gość

ZHP rejczel a konkretnie ta ” zla i nie dobra Unia”

ZZ
Gość

Dlaczego zła?

baaa
Gość

wg PIS nia jest zła i niedobra. A przecież nasz wódz i drużyna marzeń to pisięta.

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Dziś również dziekuje za posypanie piaskiem naszej drogi do Osady Piekoszów pod Lasem. Tej zimy pod wzgledem utrzymania naszej drogi w przejezdnos,ci jest wszystko jak należy.

Lukasz
Gość

A mojej „do osady po wincentowem” nikt nie posypal chyba musze jakis proces wytoczyc a i przypominam Paweł zbaw gmine Arabasz to członek

ZZ
Gość

Członek czego?

Anonim1
Gość

Nie idź tą drogą 😉

LP
Gość

Członek osady pod lasem rzecz jasna;)

Anonim1
Gość

Ale nie mów, ze LP i Lukasz to ta sama osoba na blogu?

Lukasz
Gość

ale kto ma nie mowic?

ZZ
Gość

Chyba LP 😛

Anonim1
Gość

Wygląda na to, że obojętne który.

Lukasz
Gość

ja sie do LP nie przyznaje

Anonim1
Gość

Spoko, obojętne.

LP
Gość

Ja i Lukasz to nie ta sama osoba

Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę
Gość
Paweł Arabasz Ratujmy - Gminę

Dziś również dziekuję za posypanie piaskiem Naszej drogi do Osady Piekoszów pod Lasem 🙂

Anonim 2
Gość

No i proszę jaki spokój jak wymyslacz problemów zajął się psami.drogi sypią na bieżąco,wymiana oświetlenie idzie pełną parą,bezpłatne kursy komputerowe no coś zaczyna się dziać na +

ZZ
Gość

Plus jest tylko jeden – spokój 😉

Lukasz
Gość

a moze tym psem z Wincentowa zainteresowalby sie Pawel zbaw gmine Arabasz w koncu na cos by sie to Jego „schronisko” przydalo

Lukasz
Gość

„gmina” doplaca do wymiany pieca

xyz
Gość

27.02 wtorek kolejna sesja z ciekawym programem. A najciekawszy to powołanie nowego skarbnika oby to nie był furiat.

Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!
Gość
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!

Dziś również dziekuję za przejazd naszą drogą do Osady Piekoszów pod Lasem piaskarki 🙂

M.
Gość

Ciekawi mnie oświetlenie w Piekoszowie.Drogi osiedlowe oświetlone,natomiast czarnowska co 2 lampa…to samo z odsniezaniem.Chodniki odsniezaja do biedronki a co z reszta?Jakiś podział?Na lepszych i gorszych?Ani autobusu,wieczorem ciemno,zima przez zaspy trzeba się przebijać.Tu też mieszkają ludzie…

Józek
Gość

M. zbliżają się wybory wójt i jego świta („drużyna marzeń”) nie myślą o Piekoszowie, co widać po 4 latach działalności. Na oświetlenie w budżecie gminy jest 4 miliony, więc myślę, że w tym roku w Piekoszowie będą zmienione lampy na ledowe. Wójt nie widzi mankamentów w okolicy w której mieszka.

M.
Gość

Nie zapomnijcie jutro o chodnikach…

borówka
Gość

Co do odśnieżania, a właściwie zimowego utrzymania dróg: w poprzednich latach na stronie UG podany był numer komórkowy telefonu interwencyjnego. Każdy w razie problemów z przejezdnością drogi (całodobowo, również w dni wolne od pracy) mógł zadzwonić i poprosić o odśnieżenie. W sobotę próbowałam się dodzwonić na numer z ubiegłego roku (miałam zapisany w telefonie), ale okazało się, że jest nieaktualny, a nowego nigdzie nie znalazłam. Czy ktoś się orientuje, czy w sezonie 2017/2018 był podany jakiś numer do interwencji i kto obsługuje naszą gminę w zakresie zimowego utrzymania dróg (bo już nie ZUK).

Rob
Gość

https://finanse.wp.pl/podwyzki-cen-wody-i-sciekow-nowy-panstwowy-regulator-oceni-wnioski-taryfowe-6230062225778305a

Czy w najbliższym czasie zostaniemy zaskoczeni informacją o zmianie cen wody i ścieków? Może „nowy” prezes Pan Krakowiak otworzy się na mieszkańców i nie będzie tak tajemniczy jak poprzednik. Panie Prezesie proszę o informacje na powyższy temat na blogu lub jeżeli uważa Pan za bardziej stosowne to na stronie ZUKu.

Rob
Gość

Proszę o szczegóły wniosku taryfowego.Czy mam pisać pismo, czy zapytać przez radnego? Niech rzetelne informowanie społeczeństwa o tym co się robi stanie się Pańską wizytówką jako nowego prezesa ZUK Panie Krakowiak

Rob
Gość

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pensje-dla-soltysow-maja-sie-zrzucic-wszyscy,200,0,2400712.html

„Sołtys pełni bardzo ważną rolę w społecznym życiu wsi. Jest nie tylko reprezentantem sołectwa, lecz także inicjatorem przedsięwzięć służących społeczności wiejskiej. Cieszy się autorytetem i społecznym uznaniem. Istotą wnoszonego projektu ustawy jest dowartościowanie i wzmocnienie pozycji sołtysa i rady sołeckiej”

Ciekawe.. co robi dla Brynicy Pani Sołtys? Proszę może ktoś opisze jak ważna dla rozwoju naszej wsi jest Pani Sołtys. Z mojej perspektywy rozwozi raz do roku informacje o wysokości podatków i zorganizowała (uczestniczyła) 2-3 spotkania z Wójtem w „remizie”.

Proszę może ktoś opisze jak ważna dla rozwoju naszej wsi jest Pani Sołtys – i bez ironii tylko poważne wpisy.

wpDiscuz