Sesja Rady Gminy 27 lutego 2018

Sesja odbędzie się we wtorek 27 lutego 2018 o godz. 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z LI sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
 5. Efekty programu naprawczego – informacja.
 6. Podjecie uchwał w sprawach:
  1) powołania Skarbnika Gminy Piekoszów – pobierz (pdf),
  2) zmiany bidżetu Gminy Piekoszów na 2018 rok – pobierz (pdf),
  3) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2018-2030 – pobierz (pdf),
  4) zmiany Uchwały Nr XLIX/345/2017 Rady Gminy Piekoszów z dnia 20 listopada 2017 roku w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Piekoszów z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok – pobierz (pdf),
  5) wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości niezabudowanych połozonych w miejscowości Piekoszów, obręb geodezyjny Piekoszów oznaczonych numerami działek 1511/15, 1511/16, 1511/17, 1511/18 – pobierz (pdf) MAPA (pdf)
  6) zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu – pobierz (pdf) załączniki (pdf)
  7) zmiany uchwały nr XXXVII/254/2017 Rady Gminy Piekoszów z dnia 23 lutego 2017r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych w Gminie Piekoszów oraz ustalenia zasad korzystania z tych obiektów i stawki opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych – pobierz (pdf),
  8) zasad udzielania stypendiów Wójta Gminy Piekoszów dla uczniów uczęszczających do szkół podstawowych z terenu Gminy Piekoszów – pobierz (pdf)
  9) określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego przez dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat w przedszkolach prowadzonych przez gminę Piekoszów – pobierz (pdf)
  10) trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez osoby prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego lub fizyczne na terenie gminy Piekoszów oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania – pobierz (pdf),
  11) określenia warunków i trybu przyznawania Nagrody Stypendialnej Wójta Gminy Piekoszów „LAUR PIEKOSZOWSKI” – pobierz (pdf)

7. Interpelacje i zapytania.
8. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

65
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
57 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
Paweł ArabaszLukaszZZNataliaAnonim1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nik
Gość
nik

A kto to jest p.o skarbnik gminy, ciekawa funkcja ciekawe z którego przepisu wynika

ja
Gość
ja

A skąd nik wytrzasnąłeś tego czy tą p.o. Mowa o powołaniu skarbnika gminy.

nik
Gość
nik

z dokumentów które podpisała, tych ze zmianami budżetowymi

Lukasz
Gość
Lukasz

Z projektu zmian w budzecie ktore sa przygotowane na najblizsza sesje

Józek
Gość
Józek

nik
zauważyłeś bardzo ciekawą funkcję p.o skarbnika.
Ja też to zauważyłem i to mnie niepokoi. Nie jestem prorokiem, ale czarno widzę finanse tej gminy.

nik
Gość
nik

Z dokumentów ze zmianami w budżecie

Anonim
Gość
Anonim

No i wszystko jasne nowa pani skarbnik to zastępczyni odwołanej.ale to rzeczowa kobitka więc należy mieć nadzieję że będzie ok.

Józek
Gość
Józek

W naszej gminie prawo nie przestrzegane, o czym może świadczyć miedzy innymi podpisywanie dokumentów przez p.o. skarbnika gminy. Należy stwierdzić, że nie ma możliwości powierzenia pełnienia obowiązków skarbnika gminy (p.o.) przez wójta oraz ewentualnego powołania przez niego zastępcy skarbnika. Ustawa z 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (tekst jednolity DzU z 2001 r. nr 142, poz. 1593 z późn. zm.), w sposób jednoznaczny określa stanowiska, na których nawiązanie stosunku pracy następuje na podstawie powołania, natomiast ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity DzU z 2001 r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) określa organy… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Uwaga ludziska pierwszy strażak Piekoszowa rusza na kontrolę kotłowni.tkie info można znaleźć na stronie urzędu gminy będzie ciekawie

Rob
Gość
Rob

Jak nie czadzilo do tej pory to i do wiosny wytrzyma 😉 Jednorazowe sprawdzenie to psu na bude. Dofinansowac czujniki dla mieszkancow gminy jak zrobiono to w Kielcach w zeszlym roku. Czad powinien byc monitorowany ciagle a nie raz do roku!

Lukasz
Gość
Lukasz

a na jesieni napewno znajda sie pieniadze na czujniki

Rob
Gość
Rob

Ciekawe ile osob zglosi sie do tego sprawdzenia?

Rob
Gość
Rob

Anonim wspomnial o ogloszeniach na stronie gminy… Ale nie wspomnial o lodowisku w Brynicy. Trzeba sie spieszyc bo w poniedzialek lodowisko poplynie

Anonim
Gość
Anonim

Nie jeżdżę na łyżwach więc lodowisko mnie nie interesuje.uwazam że pomysł dobry dzieci mają frajdę.a że stopnieje jak przyjdzie odwilż toż to Robię normalne

ZZ
Gość
ZZ

Lodowisko?
Fajny ten nasz nowy dyrektor, ale z tym lodowiskiem to się pomylił 😉
Prawdziwy „schortrack”! – trzeba być mistrzem by zrobić „kółko” – wymiary 6m x 8m?

Anonim
Gość
Anonim

Do ideału daleko ale ważne chęci a jestem też pewien że na przyszły rok będzie dużo lepsze.dzis przejeżdżając przez brynice dzieci na łyżwach widziałem tam mnóstwo.to potwierdza że pomysł trafiony.

Marek
Gość
Marek

Zapoznałem się z nagraniami tej sesji na stronie BCK . €kierunkowałem moją uwagę na pkt.5.Nie mam zamiaru negować wymienionych w dyskusji zasług przy wprowadzaniu i realizacji programu naprawczego finansów w naszej gminie ponieważ nie znam szczegółów tak jak radni.Brakuje mi obiektywizmu w ocenie efektów tegoż programu a rozchodzi mi się o poprzedniego skarbnika gminy panią Grażynę N.Jak mi jest wiadomo to ona była architektem modernizacji pierwotnej wersji programu, uzgodnień z Ministerstwem Finansów ,renegocjacji umów z bankami i innymi wierzycielami i co jest istotne wprowadziła ” żelazną” dyscyplinę w finansach. Cóż nieobecni nie mają racji.Jeszcze rok temu ocena była inna ,radnych… Czytaj więcej »

Józek
Gość
Józek

Marek podzielam twoją opinię w całości. Należą się słowa uznania i podziękowania oraz szacunek poprzedniej skarbnik Pani Grażynie N., za wkład pracy, jaki włożyła w program naprawczy. Sadzę, że niewiele osób wie, jak dużo materiałów należało stworzyć, wszystko opisać aby program był przyjęty, a potem realizowany. Pani Grażyna była profesjonalistą w swoim zawodzie. Z całą pewnością to nie były tylko godziny pracy w urzędzie, ale wiele godzin pracy w czasie wolnym. Myślę, że praca w tut. urzędzie kosztowała ją wiele wyrzeczeń i zdrowia. Szkoda, że zrezygnowała z pracy. Gminna straciła bardzo dobrego fachowca. Ktoś powie, że nie ma ludzi niezastąpionych.… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Jakoś wcześniej nie była doceniana przez blogowiczów.teraz dopiero straszna szkoda.pani odeszła bo idzie wyżej chce się rozwijać taką jej decyzja i normalna sprawa.za chwilę nie będzie dyr.bck jak wygra kasting na szefowanie w WDK w kielcach.i też będzie szkoda.bylo minęło i nie ma co się rozczulać.

Józek
Gość
Józek

Anonim
” z drużyny marzeń” nie rozumiesz problemu? To, że ktoś odchodzi to normalne, ale w ostatnim czasie z Urzędu Gminy w Piekoszowie odeszło wiele osób z doświadczeniem. Nic by się nie działo, gdyby w ich miejsce zostali zatrudnieni profesjonaliści. A według mnie tak nie jest. Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.

Anonim
Gość
Anonim

Proszę powiedz kto odszedł

Anonim
Gość
Anonim

Poprawiam pani która została skarbniczka pracuje w urzędzie kilkanaście lat i jest z naszej gminy.podaj jacy fachowcy odeszli nie licząc Wijasa

Józef
Gość
Józef

Anonim z „drużyny marzeń”
Nie wiem, czy zapomniałeś, czy udajesz.
Obecna Pani skarbnik za wójta Dąbrowy gdy powstała zapaść finansowa gminy, pracowała na stanowisku zastępcy skarbnika gminy Piekoszów i należy sądzić, iż gdy były nieprawidłowości nie protestowała. Więc miała swój udział w powstaniu zadłużenia tej gminy. Więc mam wątpliwości i to uzasadnione, co do profesjonalizmu obecnej Pani skarbnik. Więc wskaż inna osobę.

Anonim
Gość
Anonim

Po pierwsze nie jestem z drużyny marzeń po drugie ta pani nie ma żadnych zarzutów prokuratorskich po trzeciej należy sądzić jak to piszesz że wójt ma do niej zaufanie skoro została skarbniczką.ja nikogo nie muszę wskazywać bo nie jestem wojtem.ciebie prosiłem abyś podał jacy to fachowcy odeszli z gminy już po raz trzeci a ty dalej udajesZ że nie wiesz o co chodzi.kochany juzusiu podejrzenia to za mało by oskarżać już tu był taki jeden co był dobry w takie rzecz i widzę że i ty zaczynasz to samo.🔊

Józek
Gość
Józek

Anonim Wskaż mi gdzie mamy tych fachowców? Ja ich jakoś nie widzę i współczuję mieszkańcom, którzy będą mieli jakiś sprawę, problem i będą chcieli go załatwić w gminie. Czy mamy w gminie urbanistę z uprawnieniami (zwolnił się), geodetę z uprawnieniami (zwolnił się), kierownika Referatu Inwestycji, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Gminnego z uprawnieniami budowlanymi? Zaznaczam bardzo ważny Referat Inwestycji a brak fachowca, który miałby odpowiednie przygotowanie merytoryczne i doświadczenie zawodowe. Ostania skarbnik zrezygnowała z pracy. Zamówienia publiczne zlecamy na zewnątrz. Więc nie ma sensu wymieniać tu innych pracowników. Mógłbym tu wymienić jeszcze więcej, ale, po co. Anonim, czy mamy dobre… Czytaj więcej »

Ktoś
Gość
Ktoś

Witam ja nie w temacie ale mam pytanie czy ktoś wie jak sprawdziła się termomodernizacja budynku Szkoły w Piekoszowie podczas ostatnich mrozów bo zapłaciliśmy za nią 15 milionów a dzieci ponoć chodziły w kurtkach i butach a w powietrzu unosiła się para.

Anonim
Gość
Anonim

Na swoim przykładzie wiem że jak są mrozy,a do pieca nie podłożysz to na nic wszystko.

dzik
Gość
dzik

Należy zapytać obecnego wójta bo to on podpisywał umowę natermomodrnizację

Józek
Gość
Józek

TERMOMODERNIZACJA była. Z tego co mi wiadomo to gmina ma ogromny kredyt do spłacenia do 2030 roku.

Lukasz
Gość
Lukasz

tymczasem w sasiedniej gminie w ktorej nomen omen rzadzi nasz krajan ” Warto przypomnieć, że termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Polichnie to zaledwie część dużego projektu, na który władze gminy pozyskały aż 8 milionów 676 tysięcy złotych dofinansowani z funduszy unijnych.”

ela
Gość
ela

Jak piszemy to prawdę termomodernizacja kosztowała 6 milionów a nie 15

Józek
Gość
Józek

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – zgodnie z decyzją podjętą na posiedzeniu w dniu 14 lutego 2018 r. ogłasza nabór wniosków nr 2 dla zadań realizowanych w ramach programu dla osób fizycznych pn.:
„AURA”
Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, termomodernizację budynków – Edycja 2018

Kx
Gość
Kx

O ile się nie mylę to kilku radnych chciało kontroli termomodernizacji szkoły, ale drużyna to zablokowała! Czyli teraz okoliczne gminy za darmo wymienią piece ocieplą budynki a my do 2030 będziemy spadać długi! Czy ktoś z Gminy zauważył,że u Nas tylko jest recykling, biogazownia , beczkowozy i kopalnie i sprytnie umiejscowione wysypisko w naszej gminie. a podatki są Strawczynie ? Dopóki gminny urzędnik nie zrozumie , że pracuje dla mieszkańców i za jego pieniądze to zawsze tak będzie! Dodam podatek od starej stodoły 1 zł za metr o od domu 0,40 gr? Podatki na świecie wymyślił urzędnicy żeby mieć na… Czytaj więcej »

vsc
Gość
vsc

i „sukces” na fejsie był odtrąbiony. Sukces w postaci termomodernizacji.

Lukasz
Gość
Lukasz

nie bylbym tego taki pewny ze tylko „u Nas” to jest

ojoj
Gość
ojoj

Za 15 mln jak piszą to można było przeprowadzić dobrą termomodernizację, a nie tylko ocieplić co i tak jest zimno i poprawić wizerunek zewnętrzny. Czy ci ludzie mieli głowę na karku?

Anonim
Gość
Anonim

Pierwszy strażak Piekoszowa chce remontować zabytkowy samochód strażacki, co stoi u niego pod wiatą już kilkanaście lat.remont ma kosztować ponad 100 tysięcy.wojt obiecał że wyłoży 50 tys.z gminnego budżetu.kolejny skandal wisi w powietrzu ja mówię stanowcze nie marnotrawieniu publicznych pieniędzy.

Rob
Gość
Rob

Czyją własnością jest ten zabytek? I czemu ma służyć ten remont? Za 100 tyś to chyba można by kupić sporo ()nowego lub używanego/prawie nowego sprzętu na wyposażenie OSP.

Anonim
Gość
Anonim

Otóż to, jak chce robić zabytki to za swoją kasę.inne samochody w strażach to też już zabytki.

Józek
Gość
Józek

Zabytek ma być oryginalny. Należy zaznaczyć, że za pierwszego strażaka Piekoszowa, OSP w gminie Piekoszów ma bardzo wiele samochodów zabytków. Wydaje mi się, że najrozsądniej byłoby sprzedać ten samochód i jeszcze kilka innych zabytków i zbierać pieniądze na nowy samochód do którejś z jednostek OSP. Panowie strażacy ochotnicy sami musicie podjąć decyzje, czy Wam potrzebne są samochody zabytki, czy nowe samochody?

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Panie juzek strażakom to samochody nie są potrzebne potrzebne są nam społeczeństwu.a strażakom chwała za to że te zabytki nam służą

Józek
Gość
Józek

Anonim 2. Jednostka zawodowa PSP z Grunwaldzkiej ma czas dojazdu do Szczukowic, Brynicy, Jaworzni, Piekoszowa nie więcej niż 10 minut. Myślę, że OSP Zajączków, Rakoszyn może dojechać szybciej do zdarzenia niż zawodowa straż z Kielc. Więc jednostki OSP które są dalej od Piekoszowa powinny mieć lepsze samochody. Ponadto nalezy się zastanowić, dlaczego w gminie Piekoszów jest od wielu lat jest najwięcej zdarzeń? Oto dane KG PSP Warszawa z trzech gmin za lata 2015-2017. Rok 2015 -Piekoszów 236, Strawczyn 98, Łopuszno 65, 2016 rok- Piekoszów 161, Strawczyn 56, Łopuszno 51. 2017 rok -Piekoszów 213, Strawczyn 79, Łopuszno 62. Co jest tego… Czytaj więcej »

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Zgadzam się w zupełności,wszystkie jednostki powinny mieć sprzęt który daje gwarancję bezpiecznego prowadzenia akcji przez strażaków.a czemu dużo zdarzeń? Po mojemu:nasza gmina to gmina rolnicza,gdzie teraz dużo ludzi nie uprawia ziemi.a zatem dużo nieużytków druga sprawa to mentalność i „tradycja” wypalania zamiast koszenia,no i oczywiście celowe podpalania dla zabawy przez małolatów.wszyscy powinniśmy reagować na wypalanie traw.dzisiaj jechałem rowerkiem przez Szczukowice, Brynice,Micigozd i Julianów i już widać że niektórzy robią porządki wypalając.wiec reagujmy oszczędzimy strażakom pracy a i budżet też tak nie ucierpi

Lukasz
Gość
Lukasz

tylko pamietaj o tym z na Grunwaldzkiej jest PSP (zawodowa) a wiec 24/24 przez 7 dni w tygodniu jest tam pelna zaloga a w Rykoszynie, Piekoszowie czy Zajaczkowie jest tylko OSP (ochotnicza) wiec sa w niej ludzie ktorzy pracuja zawodowo gdzie indziej i chodzby mieli sprzet najlepszy i najnowszej generacji to nie ma gwarancji ze znajdzie sie osoba do obslugi tego sprzetu

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Na stronie NB ukazały się kolejne wypociny pana z kasztanowej który podaje kłamliwe informacje dotyczące strażaków.i tak gmina nie zatrudnia żadnego komendanta a powture dzieci wiedzą że utrzymanie hydrantów należy do jego właściciela nikt inny nie ma prawa przy wodociągu macerować.ijeszcze jedno szanowny panie jak pan taki prawy i dbający o naszą gminę to czemu pan robiąc zdjęcie nie zabrał tam tych smieci.

Anonim1
Gość
Anonim1

Natalia a co ty masz ciągle wąty do pana z kasztanowej, zrobił ci coś złego chłopina?

Natalia
Gość
Natalia

Nic mi nie zrobił ale nie lubię jak ktoś pisze nieprawdę

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś również dziękuję za odśnieżenie naszej drogi do Osady Piekoszów pod Lasem 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Alleluja!

Lukasz
Gość
Lukasz

nie bede pisal nic zlego na prezesa w zamian dostane odsniezanie drogi… dobry dill

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oczywiście. Nawet latem będe miał ją odśnieżaną :). Coś za coś. A na prezesa nie będę nic pisał bo nic do niego nie mam. Opłaty za ścieki nalicza mi prawidłowo, pieniądze za to inkasuje prawidłowo. Za jakość wody nic do niego nie mam bo nie zmusił mnie do jej kupowania i picia. Poza tym społeczeństwo gminy ma takiego prezesa na jakiego zasłużyło. Nic mi ani do prezesa ani do jego prezesowania :). Ja wody z gównami nie piję. Zresztą to przecież nie prezes dokłada ich łopatą do Waszej wody.