Do czego służą chodniki?

Pytanie wydaje się banalne… a przecież wiadomo, że chodniki służą głównie do parkowania samochodów! Spójrzcie na zdjęcie, które dostałem od jednego z Was – myślę, że nie wymaga ono żadnego komentarza.

 

Postanowiłem jednak zacytować wiadomość, jaką dostałem ze zdjęciem:

Brak słów! Piekoszów ul. Częstochowska parking Piekarni cały wolny a dostawczak firmowy parkuje na chodniku co by to sklep klientów nie stracił. Problem notorycznie sie powtarza. W ciągu pięciu minut zaobserwowałem jak jechały dzieci rowerami, facet z żoną i dzieckiem w wózku i osoba na wózku inwalidzkim, wszyscy musieli zjechać na jezdnię w niebezpiecznym miejscu gdzie jest podwójna ciągła gdyż nie da rady przejść bo jakiś baran zatarasował chodnik.

I rzeczywiście często zdarzają się takie sytuacje – i to nie tylko w tym miejscu. Sam często widuję chodniki zastawione przez samochody, a piesi muszą omijać je po jezdni. „Zapominalskim” przypominam, że zgodnie z Kodeksem Drogowym parkowanie na chodniku jest możliwe, jeśli nie ma znaku zakazu, a piesi mają do dyspozycji minimum 1,5 metra szerokości chodnika.

Moim zdaniem takie sytuacje jak widoczna na zdjęciu powinny być bardzo surowo karane!

41
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
ZZazKAŚKAmatRob Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rav
Gość
Rav

Kogoś to jeszcze dziwi? Przecież w Piekosowie to standard. Czarnowska, Kolejowa, Wolności zawsze pozastawiane. Na Kolejowej nie dość że chodniki zastawione to jeszcze połowa jezdni (ta bez chodnika). Widać nie każdemu bozia dała rozumek i wyobraźnię, ewentualnie umiejętność dostrzegania świata dalej niż czubek własnego nosa.

alex
Gość
alex

prosze zobaczyc co dzieje sie w niedziele czy swieto na chodnikach pod kosciolem i na ulicy ogrodoeej na zakazie parkowania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No co Ty alex wygadujesz? To przecież niemożliwe. Nie wolno pod kościołem grzeszyć.

mat
Gość
mat

bo ludzie jakby mogli to by samochodami pod ołtarz wjechali

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niewątpliwie nagannym jest takie bezczelne blokowanie chodnika jak na tym zdjęciu, niemniej Proszę Państwa tak jak to się potocznie mówi ” a między bogiem a prawdą” to gdzie ci kierowcy mają w Piekoszowie parkować? Nie ma za dużo miejsc gdzie można swobodnie zaparkować. Piekoszów nie jest do tego w ogole przystosowany. Pod UG ciasno, pod Ośrodkiem Zdrowia ciasno, Za pocztą ciasno, pod tzw żelaznym ciasno i w dodatku tylko dla klientów. Uważam, że UG powinien natychmiast umożliwić parkowanie pojazdów na tym placu co go od kościoła zakupiono za niebotyczne pieniądze, bez względu na to w jakim on jest obecnie stanie.… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Już to widzę jak ten placyk rozwiązuje problemy parkowania w piekoszowie

Lukasz
Gość
Lukasz

szczegolnie dostawca

Józef
Gość
Józef

Jeśli samochody parkują na chodniku sprawa jest prosta.Tylko samemu trzeba wykazać troszkę inicjatywy. Zrobić zdjęcie, telefonem. Skoro mamy tak jak w tym przypadku zdjęcie samochodu z nr rejestracyjnym sprawcy. To należy wejść na stronę KWP w Kielcach i zdjęcie to przesłać dla Policji, która rozliczy kierowcę. Myślę, że nikt tego nie zrobił? Więc ktoś to zrobi?
z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim zdrowych wesołych Świąt pełnych ciepła rodzinnego, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

AA
Gość
AA

Sprawa wcale nie jest taka prosta. Raz zgłosiłem wykroczenie do KWP – samochód wyprzedzał mnie na skrzyżowaniu, na podwójnej ciągłej gdy skręcałem w lewo. Gdyby nie moja szybka reakcja doszłoby do wypadku. Nagranie z kamery w samochodzie wysłałem do KWP. Było na nim widać markę samochodu, numery rejestracyjne i cały przebieg zdarzenia. Później dostałem wezwanie na przesłuchanie na komisariat w Kielcach, musiałem wziąć wolne w pracy, na przesłuchaniu spędziłem około godziny. Po jakimś czasie dostałem pismo z policji, że właściciel samochodu na przesłuchaniu nie przyznał się do kierowania tym samochodem i nie powiedział kto nim kierował. Został za to ukarany… Czytaj więcej »

TK
Gość
TK

Niestety tak jest, że wysyłając zdjęcie musimy być wzywani jako świadek. mandat za parkowanie na chodniku to 100zł… więc tak średnio się opłaci.. chociaż może rozumu by nauczyło

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Konfidencja i donosicielstwo niestety jak widać jest we krwi wielu ludzi. A może by tak ktoś wpadł na pomysł i zadzwonił do Piekarni pod Telegrafem i poprosił o to aby więcej takich przypadków nie było. Na pewno odniesie to właściwy skutek. Po świętach zresztą sam tam zadzwonię i poproszę o zdyscyplinowanie tego kierowcy. Przecież nie jest to firma widmo. Po co od razu mieszać w to Policję? Czy wam się wydaje, że policjanci to uwielbiają takich donosicieli?

Anonim
Gość
Anonim

A telefon do firmy to nie donos na kierowcę?oj niektórzy to mają we krwi

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co innego jest donosić w tak bzdurnych sytuacjach na Policję, a co innego jest poprosić samego winowajcę, aby tego więcej nie robił. Ta druga opcja jest łagodna i prospołeczna.I to od tej łagodniejszej opcji należy zacząć. Nie ma nic wspólnego z donosicielstwem czy też konfidencją. Nie udaj Anonim, że masz tak ciasny mózg.

Aneta
Gość
Aneta

Kiedyś sama,idąc z dwójką małych dzieci,byłam zmuszona wyjść ulicę żeby ominąć ten właśnie samochód zwróciłam kierowcy uwagę,że za takie parkowanie powinien otrzymać mandat,zwłaszcza że parking przy piekarni posiadał wolne .
W moja stronę padły nieprzyjemne słowa…..

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak, oczywiście. I jeszcze Ciebie podrapał. A obok siedział świstak i zawijał to wszystko w sreberka.

Józek
Gość
Józek

Panie Pawle to jest karygodne jak ktoś parkuje na chodniku. Proszę się zastanowić, co się stanie gdy ktoś zginie na jezdni omijając zaparkowany na chodniku samochód.Tym samym naraża innych użytkowników na utratę życia i zdrowia. Ja podobnie jak pani Aneta zwróciłem uwagę. Nie będę pisał co mi powiedzieli. Więc, czy mamy naganne parkowania na chodnikach tolerować? Czy też podejmować działania, które będą skutkować przestrzeganiem prawa.Parkowania są nagminne, gdyż brak jest działań ze strony mieszkańców i Policji.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jest wiele rzeczy Panie Józek nagannych, z tym, że są naganniejsze bardziej i naganniejsze mniej. Te mniej naganne starajmy się załatwić na miejscu sami. Ta sytuacja jak dla mnie była błacha. Ten Pan kierownik użył całkiem sensownego argumentu w rozmowie ze mną, a mianowicie takiego, że na Zachodzie ludzie rozumieją jak dostawczy podjedzie pod sklep na chwilę rozładować towar. Nikt tam problemów nie robi mimo, że stwarza to pewne uniedogodnienia. Ja nie bronię tego kierowcy ze zdjęcia w niniejszym artykule, niemniej nie róbmy z tego problemu. Podjechał, wypakował i odjechał. Więcej ma tego nie robić. Nie trwało to długo. Trzeba… Czytaj więcej »

rafał
Gość
rafał

Jeśli dla pana ponad 30 min (byłem świadkiem) blokowania chodnika to nie jest długo to gratuluje myślenia. Kierowca jak nie ma gdzie parkować to niech przynajmniej zjedzie połową auta na drogę, żeby dało się przejechać wózkiem z dzieckiem albo stanie na awaryjnych na drodze, kierowcom na drodze łatwiej ominąć dostawczaka niż przechodniowi z wózkiem z dzieckiem wychylać się na jezdnie i czekać na wolne z naprzeciwka, żeby ominąć dostawczaka.

Aneta
Gość
Aneta

Nie ma żadnego sensu z Panem dyskutować…..

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Popieram.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W tej sprawie zadzwoniłem do Piekarni pod Telegrafem, skontaktowano mnie z osobą odpowiedzialną – kierownikiem Panem Dariuszem Wróblewskim, który obiecał, że więcej takich sytuacji nie będzie. Poprosił też o wyrozumiałość, ponieważ rozładunek trwał krótką chwile. Wg mnie sprawa jest zakończona. Poprosiłem też, aby nie wyciągał konsekwencji wobec kierowcy. Ja tego kierowcę rozumiem. Osoba niepełnosprawna na wózku widoczna na zdjęciu też zapewne sytuację zrozumiała i bez żalu tą chwilę zaczekała. Życzliwości trochę Proszę Państwa okażmy w takich sytuacjach!!!! I zrozumienia !!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mentalność społeczna godna naśladowania: Jak wam wodę z gównami i z resztkami rozkładajacych się zwłok serwują i to w dodatku za najwyższą w Polsce stawkę to milczycie z podwiniętymi kitami. A jak jakiś spracowany chłopaczyna na chwilę stanie żeby kilka skrzynek pieczywa i to w dodatku dla Was rozładować to byście go zeżarli. Szczury mają więcej godności!!!

anka
Gość
anka

Dlaczego woda z ujęcia nordkalk znów śmierdzi chlorem? Ktoś coś ???

Marek
Gość
Marek

Na stronie ZUK-u opublikowano ostatnie wyniki badań wody ze wszystkich ujęć z dnia 11.01.2018.Wyjątkiem jest ujęcie Nordkalk gdzie ostatnie wyniki badań są z 26.03.2018/czyżby to była nadgorliwość lub ” zasłona dymna „/. A co do chlorowania to kto podjął taką decyzją i dlaczego?A może przesilenie wiosenne wpływa na zdrowy rozsądek?

Xyz
Gość
Xyz

Na itv dostępna jest relacja z ostatniej sesji warto obejrzeć i zastanowić się przy zbliżających się wyborach. To co ci ludzie sobą reprezentują to farda i kompletny brak merytoryvzności i znajomości temstu. Pyskówki i docinki nie przystoi.

Józef
Gość
Józef

Xyz może więcej konkretów byś napisał. Skoro znasz temat i jesteś bardziej merytoryczny, więc może byś przybliżył temat? Z tego co wiem, to wielu z radnych nie zabrało głosu na sesji lub komisji. Nie napisali żadnego prostego pisma dot. spraw społecznych. Niektórzy załatwili swoje prywatne sprawy dostają dietę i siedzą cicho. Radni są tacy jakich wybrało społeczeństwo.

Xyz
Gość
Xyz

Wiem tyle ile obejrzałem na BCK. Polecam

Marek
Gość
Marek

Xyz zgadzam się z taką oceną. Pkt.5 podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zakup mieszkania i to bez przetargu.Szanowni radni to jest wydawanie środków publicznych i powinny obowiązywać normy prawne jak również oszczędność i gospodarność.Aby wkręcić żarówkę nie należy kręcić sufitem.Po co kombinować?

Pli
Gość
Pli

A czy ktoś wie co to za impreza w remizie piekoszowskiej? radni, sołtysi, cała świta gminna.

Rob
Gość
Rob

Święto sołtysów. Wybór naj naj …została sołtys z Brynicy

KAŚKA
Gość
KAŚKA

Dołącz do dyskusji

az
Gość
az

Niedziela i inne dni kiedy w kościele odprawiają się gusła.Chodniki wzdłuż kościoła regularnie zablokowane przez zaparkowane auta.Dodatkowo często zdarza się że samochody parkują na części jezdni ,co stanowi już poważne utrudnienie a nawet zagrożenie w ruchu drogowym.Jednym słowem cyrk

ZZ
Gość
ZZ

Czyli parking potrzebny na gwalt!