Śmieci wszędzie!

Butelki po napojach, torby foliowe, stare opony i mnóstwo innych śmieci wala się, gdzie tylko nie spojrzeć… Poniżej kilka zdjęć, które dostałem od jednego z Was.

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego tak się dzieje – przecież od kilku lat wszyscy płacimy nie od ilości śmieci tylko od osoby, a śmieciarka zabiera każdą ilość wystawionych worków, nawet jeśli nie mieszczą się w pojemniku.

Druga sprawa – z opłat za śmieci od mieszkańców gmina powinna chyba zapewnić sprzątanie publicznych terenów, czyż nie?

Oto treść listu, który dostałem wraz ze zdjęciami:

Całe pobocza, rowy ul. Chęcińskiej aż po Łaziska na odcinku 1,5 km po obu stronach zasypane są śmieciami. W Gminie został utworzony „ Program Ochrony Środowiska i Plan Gospodarki Odpadami dla Gminy Piekoszów” , ale nijak to się ma do rzeczywistości. Prowadzona od kilku lat edukacja ekologiczna na terenie gminy Piekoszów widocznie nie przynosi efektu. Butelek wyrzucanych przez amatorów napojów wyskokowych codziennie przybywa jak grzybów po deszczu. Mieszkańcy wychodzący z dziećmi, psami na spacer muszą podziwiać takie widoki.
Nasza Gmina na swej stronie: „ Gmina Piekoszów – idealne miejsce na inwestycje i wypoczynek
Piekoszów to pełna uroków gmina. Na zwolenników aktywnych form spędzania wolnego czasu czekają szlaki turystyczne wiodące przez najpiękniejsze okolice Piekoszowa…”ul. Chęcińską!

27
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
ZZMKMKzatorflorek kibolek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

W niedzielę jechałem rowerkiem to pomiędzy Brynica a Szczukowicami rowy też pełne smieci

Rob
Gość
Rob

Niestety ale tak jest co roku. Dwa lata temu pod naciskami Wójt skierował tam „ekipę” i śmieci zostały pozbierane. Niestety w zeszłym roku już nie. Takie sprzątanie powinno być realizowane co roku i to BEZ INTERWENCJI mieszkańców. Inną sprawą jest pojawianie się tych śmieci. Kto je wyrzuca i dlaczego? Myślę, że łatwiej mi podejrzewać DLACZEGO. Nie raz obserwowałem kierowców wyrzucających paczkę po papierosach czy zużyte chusteczki higieniczne nawet w mieście. A tu jest kawałek drogi gdzie nikt nie mieszka, nikt „nie widzi”. Czy tak trudno dowieźć tę pustą butelkę lub opakowanie po chipsach do domu i wrzucić do kubła ze… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

To teraz wiesz gdzie mieszkasz!
Ja zbieram ze mojego „kawałka” trawnika około 6 wiader rocznie i też nie potrafię tego zrozumieć.
Kiepska ta nasza cywilizacja!

MK
Gość
MK

Czyje to śmieci ?

Józek
Gość
Józek

Na terenie naszej gminy bardzo duże ilości śmieci wyważonych jest do lasów, na poboczach dróg. Duże ilości śmieci odpadów po remontach wywożone i pozostawione jest w miejscach nie zamieszkałych w lasach i na poboczach dróg. Część tych śmieci pochodzi z remontów mieszkań domów. Więc ktoś kto płaci za śmieci nie będzie ich wiózł do lasu. Ponadto ogromne ilości odpadów przywożone są do Górek Szczukowskich. Odpadami tymi wydaje mi się, że gmina Piekoszów się tym nie interesuje.Jak dojdzie do skażenia wody, może wówczas zacznie się tym interesować wójt gminy Zbigniew Piątek i jego służby.

GM
Gość
GM

Ale przecież zgodnie z ustawą o śmieciach, tego typu problemy to wyłączna domena i działalność władz samorządowych. Za to płacimy, aby gmina tego typu śmieci usunęła i zutylizowała. Inna sprawa, że wyrzucanie śmieci na pobocza i w lasach to totalna głupota. Przecież gmina ma obowiązek odebrać wszystko. Nie wiem… Ludzie się wstydzą albo po prostu są niedoinformowani.

LP
Gość
LP

Chyba coś tam zaczęli robić, bo gdy jechałem przedwczoraj z Piekoszowa w kierunku Rykoszyna to wzdłuż drogi leżały worki ze śmieciami które czekały na zabranie

ap
Gość
ap

Były śmieci i nie ma. Po problemie.

Rob
Gość
Rob

Niestety problem pozostał! A skoro go nie dostrzegasz to może sam śmiecisz?
Problemem jest mentalność tych co śmieci w tych miejscach wyrzucają. Bo śmieci już wkrótce znowu zaczną się pojawiać.

ZZ
Gość
ZZ

Jak to nie ma?
Większość z nich została zakopana w wielkiej dziurze zwanej wysypiskiem śmieci, więc dalej są!
Znikną dopiero za 100?, 200?, 500lat?

Natalia
Gość
Natalia

Na wielki tydzień dużo refleksji życzę a na święta dużo spokoju i radości.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moim zdaniem UG w tym roku w kwestii śmieci zareagował bardzo prawidłowo. Ekipy sprzątające zostały wysłane w teren natychmiast jak to było możliwe tj po tym jak mrozy puściły. Pobocza dróg są oczyszczone. Oddzielnym tematem jest to, skad te śmieci się tam wzięły, ale jak zwykle zapyziałe i zacofane społeczeństwo jak co roku tworzy brud wokół siebie. Kierownictwo szkół zamiast uprawiać politykę i walczyć o stołki mogło by coś zrobić w kierunku uświadamiania młodzieży w tym temacie. Może dziecko jadące z rodzicem który wyrzuca śmieci przez okno samochodu zwróci mu uwagę, może to by poskutkowało? A może nie, bo weźmie… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Niestety pomiędzy Szczukowicami a Brynicą NADAL NIE ZEBRANO ŚMIECI

Rob
Gość
Rob

śmieci w tym miejscu PRZYBYWA i to wygląda na to jak by ktoś je przywoził w workach i wysypywał – PROWOKACJA czy BEZMYŚLNOŚĆ,GŁUPOTA< IDIOTYZM, CHAMSTWO

ZZ
Gość
ZZ

Myślę że wszystko oprócz punktu 1.

Heniek
Gość
Heniek

Na Checinskiej chyba pokazowke od oka zrobili, na odcinku 50m zebrane 3 worki a reszta śmieci jak były tak są.

Stanislaw
Gość
Stanislaw

Mam pytanie.Gdyby ktoś tak z powinności obywatelskiej pozbierał te śmieci i zostawił w worach na poboczu, to czy firma zabierająca odpady od mieszkańców zabierze te wory wolnostojące wzdluz pustych niezamieszkalych dzialek czy będą tak stały aż same zgnija?

Jozef
Gość
Jozef

W dniu 29 marca 2018 roku (czwartek) o godz. 1000 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się LIII sesja Rady Gminy Piekoszów. Porządek obrad: 1.Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2.Zatwierdzenie porządku obrad. 3.Przyjęcie protokołu z LII sesji Rady Gminy Piekoszów. 4.Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami. 5.Raport z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz i Przeciwdziałania Narkomanii za 2017 rok. 6.Sprawozdanie z funkcjonowania Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie. 7.Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie za 2017 rok. 8.Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu… Czytaj więcej »

Józef
Gość
Józef

Być może gdzieś tam śmieci zostały zebrane do worków, lecz worki nie zostały zebrane. Teraz mamy porozrywane worki i mnóstwo śmieci w pobliżu tych worków i nie tylko. Szkoda cudzej pracy. Panie wójcie, czyta Pan bloga. Więc mam pytanie, czy nie widzi Pan tych śmieci na terenie gminy?

ZZ
Gość
ZZ

Choć wójta dawno na rowerze nie widziałem, to myślę że dalej jeździ i śmieci widzi!
W tym aspekcie wokół Brynicy się nic nie zmieniło, choć „sprzątanie świata” już chyba było. W niektórych miejscach nawet po 10 butelek/m² – tak jakby ktoś wurzucił w jednym miejscu z torby.

Józef
Gość
Józef

Wójt jak jedzie to nie widzi zaśmieconej gminy, której jest gospodarzem. Wójt również nie czuje smrodu z Biogazowi.

ZZ
Gość
ZZ

Widocznie za szybko jeździ 😉
Panie wójcie, proszę sobie sprawić jakieś „składaka” z mniejszymi kołami!

MK
Gość
MK

Wójt ma się wstydzić za Wasze śmieci ? – jak się nie zmieni mentalność w głowie każdego z Was to przez najbliższe 100 lat jeszcze będzie syf. Być może nie jeden z Was był w Niemczech, Szwajcarii czy tam jest syf? a może nie ma bo Wójt jeździ i sprząta . . .

ZZ
Gość
ZZ

Był 😉
Tam niestety pomału też już jest syf. Niestety nowe pokolenie w większości kupuje, konsumuje i wyrzuca!

florek kibolek
Gość
florek kibolek

Wiosna będzie bo śmieci pełno wszędzie

zator
Gość
zator

Gmina wywala zimą piach z solą na drogi a posprzątać nie ma kto. To wszystko zatyka później przepusty i kurzy się cały rok. Co to za porządki.