Sesja Rady Gminy 26 kwietnia 2018

Sesja odbędzie się w czwartek 26 kwietnia 2018 o godz. 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z LIII sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy w okresie między sesjami.
 5. Informacja Przewodniczącego Zarządu Stowarynia Gmin „Geoland Świętokrzyski” o działalności stowarzyszenia.
 6. Podjecie uchwał w sprawach:
  1) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2018 rok – pobierz (pdf),
  2) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2018-2030 – pobierz (pdf)
  3) wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu na nieruchomość stanowiącej drogę wewnętrzną, będącej własnością Gminy Piekoszów – pobierz (pdf)
  4) podziału gminy Piekoszów na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych- pobierz (pdf),
  5) uchylająca uchwałę w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej dotyczących przyznawania dodatku energetycznego – pobierz (pdf)
  6) upoważnienia Pełniącej Obowiązki Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie do prowadzenia postępowań w sprawach przyznania świadczeń pomocy materialnej, o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Piekoszów – pobierz (pdf)
  7) odwołania Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Piekoszów – pobierz (pdf)
  8) zmiany uchwały Nr II/8/2014 z dnia z dnia 5 grudnia 2014 roku w sprawie powołania składów osobowych komisji stałych Rady Gminy Piekoszów – pobierz (pdf)
  9) ustalenia wysokosci opłaty za wpis do rejestru żlobków i klubów dzieciecych, prowadzonego przez wójta Gminy Piekoszów – pobierz (pdf),
  10) określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć niektórych nauczycieli oraz ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin (pensum) dla nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiąki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, dla których organem prowadzącym jest gmina Piekoszów – pobierz (pdf),
 7. Interpelacje i zapytania.
 8. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

29
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
LukaszRobkronikaszAnonimJózek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

Jaja sobie robią pkt 7to nie Rada gminy wybiera i odwołuje specjalna uchwałą przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
pkt.4 czy mogą być inne okręgi wyborcze a inne obwody wyborcze?

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Nie znam się na tym a kto powołuje i odwołuje komisję i ich członków?

Anonim
Gość
Anonim

Rada Gminy zatwierdza składy osobowe komisji.natomiast wybór przewodniczącego i z-cy to sprawa wewnętrzna poszczególnych komisji

Anonim
Gość
Anonim

Ad. pkt. 4 – Okręgi wyborcze a obwody głosowania to zupełnie inne pojęcia np. w jednym obwodzie mogą być ujęte dwa okręgi 😉

Anonim
Gość
Anonim

A jak pojąć to że Komisarz Wyborczy w Kielcach unieważnił uchwałę RG w sprawie podziału na okręgi wyborcze i wezwał RG do dokonania podziału zgodnego z prawem i finalne przykładowo Łaziska raz będą w obwodzie w Piekoszowie i po raz drugi wg. RG w obwodzie w Jaworzni.Czy to nie jest kabaret i jajca na 4 fajery

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Po tej samowoli i antyspołecznych postawach które prezentuje przeważająca część radnych można się spodziewać nawet uchwały, która stwierdzi, że wyborcy w dzień wyborów niech zostaną w domu, bo oni ( radni) sami wybiorą się na następną kadencje. Zwolni ich to z fałszywych obietnic przedwyborczych którymi robią wodę z mózgu wyborcom.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chcę podziękować publicznie za poprawienie w dniu dzisiejszym przejezdności naszej drogi tj od Łazisk do Osady Piekoszów pod Lasem, a w szczególności Panu Kanarkowi z UG, Panu Łukaszowi Smolarczykowi z firmy ze Strawczyna, Panu operatorowi równiarki, no i oczywiście Panu Wójtowi Gminy Piekoszów Zbigniewowi Piątkowi za to, że w tym roku nie zablokował remontu naszej drogi. Tym razem przyłożono się do pracy, nie było tej fuszery która dawniej UG prezentował, a co opisałem kiedyś w artykule http://blog.piekoszow.eu/2014/08/patologia-i-marnotrawstwo.html . Dziś byłem mile zaskoczony normalnym zachowaniem osób które wykonywały roboty, a zwłaszcza Pana Łukasza Smolarczyka. Człowieka stać było aby przejść się ze… Czytaj więcej »

Józek
Gość
Józek

Panie Pawle zapomniał Pan, iż zmienił się kierownik w Urzędzie Gminy ds. inwestycji i remontów.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Józku, obecna pani kierownik jakoś niespecjalnie była widoczna przy tym remoncie. Rozmawiałem z nią telefonicznie pare razy w tej sprawie ale nie wyłapałem jakiejś chęci pomocy ani też cienia zainteresowania naszą drogą. Natrafiałem na typową spychoterapię na pana Kanarka. Pan Kanarek za to profesjonalnie podszedł do sprawy. A pani kierownik to niech się lepiej zainteresuje drogą w miejscowości w której mieszka, bo to chyba najgorsza droga asfaltowa w gminie. Wyboista, pofalowana i pokruszona. Ani radny, ani ta pani kierownik nic dla swojej miejscowości nie robią. W zeszłym roku na moje interwencję Pan Krakowiak jedynie trzy razy zlecał jako takie… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

Jest już nowy kierownik ds. inwestycji

Rob
Gość
Rob

Piekoszów w gronie najlepszych gmin województwa świętokrzyskiego
http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=2157&akcja=artykul
Kapituła konkursowa nominację dla gminy Piekoszów przyznała biorąc pod uwagę ogromny wkład władz gminy w działania poprawiające jakość życia rodzinom i seniorom. Jak podkreślano, gmina Piekoszów, jest jednym z liderów na arenie województwa, jeśli chodzi o działania skierowane na pomoc zarówno całym rodzinom, jak i seniorom w wielu różnych dziedzinach.
Pytam się w jakich dziedzinach bo jakoś trudno mi w to uwierzyć. Ja tego nie odczułem ani moi znajomi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To ja w takim razie nominuję Gminę Piekoszów i włodarzy tej gminy na zwycięzcę konkursu pt : …” Zapewnienie bezpieczeństwa ekologicznego i śmieciowego dla…. gmin ościennych i nieościennych „… Gminę Piekoszów wyłaniam jako tą, która z ochotą i gorliwością przyjmie wszystek syf odpadowy jakiego pozbywają się inni.

Mes
Gość
Mes

Pasożyty z gminy 4 zrobiły sobie wolne.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Mnóstwo ludzi ma 4 wolne i to nie powód by ubliżać komukolwiek.bo i ty Mes prawdopodobnie masz wolne pasozycie

ELA
Gość
ELA

To nie pasożyty to ludzie, pracownicy Urzędu Gminy.Troszkę szacunku

Kx
Gość
Kx

Ponad 100 milionów na rewitalizację małych miasteczek i gmin! Nie ma Piekoszowa? Miliony na kanalizację nie ma Piekoszowa. To gdzie jesteśmy?

Anonim
Gość
Anonim

Co w piekoszowie rewitalizować z wioski miasta nie zrobisz.w żadnej wiosce nie ma tyle drewnianych ruder co w piekoszowie.no ale jakbym coś dali to by plac kostka przed plebanią wyłożyli.

nik
Gość
nik

Piekoszów mógł pozyskać dofinansowanie na aglomerację gnieździska „Uchwała nr XVI/228/15 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
z dnia 30 października 2015r.w sprawie wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Gnieździska” ale tego nie zrobił.

Józek
Gość
Józek

Nasuwa się pytanie: dlaczego tego nie zrobił wójt? Wydaje mi się, że gmina z tego tytułu mogła mieć wiele korzyści.

Bc
Gość
Bc

Co to za stagnacja na blogu czyżby stały się nam obojętne losy gminy?

Marek
Gość
Marek

Kolejny”knot” wyprodukowany przez radnych w formie uchwały nr LIV/394/2018.Otóż który to przepis daje podstawy do odwołania członka komisji rewizyjnej w związku ze złożoną rezygnacją?Odwołanie a złożenie rezygnacji to dwie różne kwestie prawne.Skoro radna złożyła rezygnację to Rada powinna przyjąć uchwałę w sprawie przyjęcia tej rezygnacji .A jeśli by była uchwała negatywna to z końcem miesiąca mandat członka komisji rewizyjnej by wygasł.W tej kadencji były roszady w składach osobowych Rady i nie było odrębnych uchwał.Podaję przykład:Radny Sieradzan zrezygnował z członka tej komisji i co była uchwała ?Wystarczy pamiętać i wiedzieć za czym się głosuje.Dwa lata wstecz obowiązywało inne prawo ?

Jozef
Gość
Jozef

http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=piekoszow/&strona=13&typ=podmenu&typmenu=13&menu=12&podmenu=113&str=1
Mamy kolejny ciekawy temat.
Informacja o terminie LV (nadzwyczajnej) sesji Rady Gminy Piekoszów – 14 maja 2018r.
Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów informuje, że w dniu 14 maja 2018 roku (poniedziałek) o godz. 1600 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się LV nadzwyczajna sesja Rady Gminy Piekoszów.

Porządek obrad:

Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności
Podjęcie uchwał w sprawach:
1) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2018 rok – pobierz (pdf)
2) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2018-2030
Zakończenie obrad sesji

Data wytworzenia: 2018-05-11
Data udostępnienia: 2018-05-11

Rob
Gość
Rob

zmiany dotyczą realizacji drogi w Zajączkowie…ma byc realizowana…czy to nie droga dla nowej/planowanej kopalni?

Anonim
Gość
Anonim

Kampania ruszyła pierwszy strażak Piekoszowa i wójt jadą na wycieczkę do Lichenia z sołtysami.nastepni w kolejce strażacy,orkiestra i zespoły ludowe.a my? my też chcemy igrzysk.

kronikasz
Gość
kronikasz

Jak ci sie nudzi albo jesteś zazdrosny to możesz dołączyć 😂

Rob
Gość
Rob

Kolejne dwie sesje za pasem a na blogu cisza … Ciekawe dlaczego dwie sesje dzien po dniu – czy nie dało sie w jednej? Czy zmiana patronow szkół musi byc na sesji specjalnej?

Lukasz
Gość
Lukasz

nie zmiana tylko nadanie imion patronow