Spotkanie Wójta z mieszkańcami Brynicy – relacja Roba

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 odbyło się spotkanie Wójta z mieszkańcami Brynicy. Rozpoczęło się o godz 18.00
Celem spotkania była Informacja Wójta na temat inwestycji w gminie. Poniżej cytuję w całości relację ze sptokania napisaną przez Roba. Dzięki!

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Brynicy oraz Julianowa, Wójt, Pani Sołtys,Radny Andrzej Borowski, Radny Micigozdu-jako Przewodniczący Komisji Budżetowej (Finansowej?) oraz dwie Panie pracownice UG.

Porządek spotkania przewidywał przedstawienie przez Wójta informacji dot. inwestycji a potem przedstawienie spraw bieżących nurtujących mieszkańców.

Na początku Pani Sołtys zaproponowała, że może oddać przewodniczenie spotkaniu jednej z zebranych osób. Oczywiście usłyszała w odpowiedzi, że nikt nie zrobi tego lepiej niż ona. Pani Sołtys nie nalegała już na zmianę przewodniczącego a z jej twarzy widać było, że lubi takie momenty. tym bardziej, że sama to zachowanie mieszkańców sprowokowała. Jedynym pozytywem z całej tej szopki był to, że jedna z pań zgodziła się pisać protokół. Co ważne i znamienne toPIERWSZY protokół od kilku spotkań (wszystkich, w których uczestniczyłem). Mam nadzieję, że znajdą się tam słowa Wójta, których nie będzie się mógł wyprzeć kiedy przypomnimy mu je następnym razem. poprosiłem też Panią Sołtys oraz jedną z urzędniczek biorących udział w zebraniu aby protokół został opublikowany na urzędowym BIP-ie. Czy zostanie zobaczymy.

Wójt swoje wystąpienie rozpoczął od złożenia gratulacji pani Sołtys wyboru Najlepszego Sołtysa 2017 roku w Gminie Piekoszów, a tym samym poinformowania o tym mieszkańców, w większości wyglądających na mocno zaskoczonych tą informacją.

Po tym wstępie Wójt przystąpił do wymieniania inwestycji jakie realizowane są obecnie i zaplanowane na najbliższą przyszłość w gminie. Poinformował o kwocie na nie przeznaczonej w wysokości 11 mln z czego cześć to wkład własny a reszta pozyskane z zewnątrz. Stwierdził, że w gminie z powodu sytuacji panującej przed jego objęciem urzędu w gminie istnieje deficyt inwestycyjny a ponieważ sytuacje opanował to teraz gminę czeka rozwój.Przedstawione inwestycje to w skrócie:
a) budowa „dodatkowego” oświetlenia w miejscach wskazanych przez mieszkańców w ilości ok 180 lamp, oraz planowane kolejne 100 na terenie gminy
b) ujecie wody w Lesicy dla zachodniej części gminy wraz z infrastrukturą
c) planowana (jako sukces ogłoszona już w zeszłym roku)wymiana oświetlenia na LEDowe co przyniesie oszczędności dla gminy ok 60% wydatków na oświetlenie w skali roku – po kilku latach gdy inwestycja się zwróci
d) termomodernizacja budynków gminnych
e) inwestycje drogowe – bez konkretów gdzie i kiedy
f) „program parasolowy” fotowoltaika – w gminie przystąpiło 120 osób
g) jak stwierdził Wójt „informacyjnie- dbałość o zdolna młodzież” w formie stypendiów dla uzdolnionych naukowo oraz osiągających sukcesy sportowe.

koniec cz.1

Na przedstawieni inwestycji Wójt nie zakończył swojego wystąpienia. Poruszane kolejno kwestie nie dotyczyły inwestycji a spraw ważnych w mniemaniu Wójta do poruszenia.

Wspomniana została kwestia szkód powstałych w wynik prowadzenia działalności łowieckiej zgodnie z nową ustawą Prawo Łowieckie – przedstawił skład komisji i sposób rozpatrywania wniosków które kierować należy do Wójta.

Wójt poinformował o rozpoczęciu prac nad przetargiem na „śmieci”. Wskazał, iż na obecny system odbioru ze zwiększoną ilością (tj 2x/m-c) frakcji zmieszanej oraz biodegradowalnych w okresie letnim NIE BYŁ SKARG wiec taki prawdopodobnie zostanie utrzymany. Zapytany o koszty wskazał, że raczej jest mało prawdopodobne, że koszty nie ulegną podwyżce ale to będzie wiadomo dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Wójt ogłosił, że festyn (chyba gminny) z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w szkole w Brynicy – co potwierdził obecny na zebraniu Dysektor szkoły.
Na tym Wójt zakończył swoje wystąpienie ale nie zdążył usiąść jak został wywołany do odpowiedzi na pytanie, które prawdopodobnie w tym momencie cisnęło się na usta wszystkim zebranym:

„Jakie inwestycje zaplanował dla Brynicy?”
Wójt rozpoczął swoją wypowiedź od słów
„Jest Brynica, Rykoszyn, Łaziska …i są inne miejscowości”
na co zebrani odparli, że w tej chwili jesteśmy w Brynicy i interesuje nas co Wójt zamierza zrobić dla Brynicy. Niestety taka retoryka Wójta była powtarzana jeszcze kilkakrotnie. W tym momencie Wójt wezwał do odpowiedzi Radnego Micigozdu – Przewodniczącego komisji budżetowej. pan Przewodniczący zaczął swój wywód od tego, że:
dawniej to sytuacja była taka, że gmina zarządzana była „zza krat” a teraz jest już dobrze…można inwestować…gmina straciła wiele lat…można planować projekty/inwestycje na kolejne lata

Zapytany jakie projekty planowane są dla Brynicy odpowiedział:
…nie możemy za wiele zrobić nic nadzwyczajnego
a zapytany o kwoty zarezerwowane w budżecie gminy na inwestycje w Brynicy odparł
…myślę, że te pieniądze są…
Albo Pan Przewodniczący przyszedł nieprzygotowany na zebranie albo, ale to już pozostawiam pod rozwagę czytających nie miał nam mieszkańcom Brynicy nic do zaoferowanie, jak i Wójt i po prostu lawirował w odpowiedziach.
Wójt atakowany raz po raz pytaniem o inwestycje w Brynicy m.in. o budowę/ położenie nawierzchni asfaltowej na drodze w Brynicy Dwór w kierunku Chełmiec bronił się tym, że droga nie spełnia wymagań na dofinansowanie z programów rządowych i musi być zrobiona z własnych środków gminy. Zapewnił, że jest projekt tej drogi ważny jeszcze dwa lata ale podkreślił na pewno nie w tym roku i powrócił do swojej retoryki
Nie da się bo jest 21 sołectw, 15 radnych i wszyscy chcą.
Ciekawe czy to samo powtarza na spotkaniach z mieszkańcami pozostałych miejscowości w gminie? Na tej krótkiej dygresji poprzestanę bo założyłem siadając do tego sprawozdania, że będzie pozbawione moich przemyśleń, opinii i ocen.

Koniec cz.2 Zapraszam do cz.3 a tam najlepsze

Spotkanie Wójta z mieszkańcami Brynicy cz.3

Kolejnym problemem poruszonym na spotkaniu był problem zgłaszany już niejednokrotnie na poprzednich zebraniach a mianowicie budowa chodnika od szkoły poprzez centrum wsi wzdłuż drogi powiatowej. na początku dyskusji odpowiedź Wójta była krótka i zwięzła
nie ma na to pieniędzy ale ciąg dalszy ujawnił PRAWDZIWE INTENCJE WÓJTA. Ale zanim to nastąpiło osobiście przypomniałem Wójtowi o zobowiązaniu jakie poczynił wobec mieszkańców na poprzednim zebraniu a mianowicie OBIECAŁ oczywiście pod naciskiem mieszkańców zająć się sprawą w Starostwie Powiatowym i złożyć stosowne pisma i dokumenty. Przypomnę tylko, że wtedy Pan Radny Borowski ujawnił/odnalazł istniejące od 2010 roku plany/projekt, który wtedy nie został zrealizowany. Zapytany o realizację swoich zobowiązań Wójt zaczął udzielać wymijających odpowiedzi zrzucając „winę” na brak realizacji projektu chodnika na Starostwo. Wtedy do dyskusji włączył się Pan Radny borowski i przedstawił bieg wydarzeń co on osobiście zrobił w tej sprawie gdzie był i z kim rozmawiał łącznie z poinformowaniem zebranych o tym, że złożył do Wójta wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie na ten cel. Ostatecznie Wynikało z tego, że kolejny krok a wiec złożenie projektu do Starostwa Powiatowego należał do Wójta. Mimo prób wyjaśnienia sytuacji przez Wójta stanęło na tym, że to właśnie sprawa chodnika utknęła ponownie w martwym punkcie z powodu zaniechania przez Wójta tych czynności. Rozsierdzony tym Wójt stwierdził ku wielkiemu zaskoczeniu zebranych
radny poprzez swoje działania jest w opozycji do mnie i chodnika nie będzie

Zaskoczenie połączone z niedowierzaniem wśród mieszkańców Brynicy szybko minęło i głośno zbiorowo podsumowano wystąpienie Wójta
w Brynicy nie będzie inwestycji bo Radny jest w opozycji

Co na to Wójt? Nie starał się temu w jakikolwiek zaprzeczyć wręcz swoim zachowaniem, pełnym uśmiechem na twarzy utwierdził zebranych w słuszności tego stwierdzenia. Pozwolicie, że jeszcze raz to powtórzę:

w Brynicy nie będzie inwestycji bo Radny jest w opozycji.

…Zagotowałem się ponownie i muszę chwile ochłonąć aby pisać dalej…Sami sobie to skomentujcie. Każdy według własnego uznania.
Pomimo, że nad tym co właśnie wszyscy usłyszeli nie można przejść do porządku dziennego kolejne problemy mieszkańców Brynicy zostały przedstawione Wójtowi. Zmiana godzin kursowania autobusu 24 wzbudziła potężną dyskusję na temat możliwości innych rozwiązań w tym zwiększenia liczby kursów, wydłużenia kursy 24-ki do Julianowa gdzie w związku z planowanym zawieszeniem kursów jedynego docierającego tam busa ludzie zostaną „odcięci od świata”. Wśród ogólnej ilości propozycji można się był zgubić. Ustalono, że powstanie wniosek do Wójta dotyczący tych zmian z podpisami mieszkańców. Sytuacja taka ma zapobiec absurdowi jaki właśnie miał miejsce gdzie każdy pisze wniosek wg swojego pomysłu a Wójt je rozpatruje i zmieniamy co miesiąc godziny odjazdów po 5 minut w każdą stronę jak komu pasuje. Gdy ustalono, że będzie jeden wniosek poparty podpisami mieszkańców padło pytanie do Wójta czy wyłoży środki na te zmiany w tym dodatkowy kurs wieczorny do Brynicy i wydłużenie kursu do Julianowa. Jak się możecie domyślać takiego zapewnienia nie otrzymaliśmy a wręcz usłyszeliśmy „a skąd ja mam wziąć na to pieniądze?” Podpowiadam: z budżetu Panie Wójcie. I aby dodać smaczku warto wskazać o jakiej kwocie orientacyjnie mówimy. Gmina płaci ZTMowi 3 zł za 1 km kursu autobusu – kilometry poza granicami miasta oczywiście. Dodatkowy kurs to ok 15 km od granic miasta do Julianowa przez Brynicę – w obie strony co daje 45zł a w skali roku 45złx ok. 250 dni roboczych = 11 tyś złotych. Kwota tylko orientacyjna ale oddaje dobrze klimat wcześniejszych stwierdzeń Wójta w temacie INWESTYCJA_OPOZYCJA.

W dalszej części spotkania poruszano jeszcze rożne kwestie dotyczące nie tylko mieszkańców Brynicy ale również całej Gminy. Wspomnę tylko krótko NIE DLATEGO ŻE NIE SA WAŻNE ale pewnie każdy już jest znużony lekturą.
1. śmieci w przydrożnych rowach – Wójt na to, że będą posprzątane!
2. skrzyżowanie dróg powiatowych w Brynicy -będzie zmiana organizacji ruchu i nowe znaki na przełomie kwietnia maja br.
3. cena wody i ścieków – woda 80gr taniej a ścieki 80gr drożej ale nie wiem od kiedy. Cen nie zatwierdza już Rada Gminy tylko nowe państwowe przedsiębiorstwo WODY POLSKIE i ZUK złożył już tam stosowny wniosek.
4. perspektywa gazyfikacji gminy – raczej nie dożyjemy
5. oczyszczenie / udrożnienie rowy melioracyjnego biegnącego przez Brynicę a ostatnio systematycznie wylewającego – tzw. Spółka wodna jest zawieszona a nie ma innych chętnych do udrożnienia zarośniętego rowu – ze strony Wójta temat przemilczany. Będzie wylewał dalej.
Zebranie zakończyło się oficjalnie ok 20.45 ale jeszcze rozchodzący się w rożnych kierunkach mieszkańcy żywo dyskutowali o poruszanych kwestiach.
Wójt cel osiągnął. Zebranie się odbyło. Jakie przyniesie zmiany mieszkańcom Brynicy? …Nijakie

123
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
107 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
67 Comment authors
nonameZZanonimJózekZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję za relację Rob ! To kampania wyborcza a nie żadne spotkanie dla dobra mieszkańców Brynicy. Retoryka jest krótka: wybierzcie nas to wam zrobimy dobrze, bo projekty już są. Szkoda, że nikt nie zapytał ile wydano na projekty które i tak z góry wiadomo, że nie zostaną zrealizowane. Trzeba było jeszcze zapytać o nazwiska i powiązania rodzinne tych co te projekty szczęśliwie otrzymali do opracowania.

ZZ
Gość
ZZ

Ja bym tego nie uznał za kampanię wyborczą, bo słowa „figę dostaniecie” chyba ludzi do głosowania nie przekonują.
Czy nie można by wprowadzić jakiegoś sprawiedliwszego podziału funduszy, a nie według tego który radny się lepiej podlizuje to więcej dostanie?

ZZ
Gość
ZZ

Faktycznie – pojawiły się pierwsze inwestycje w Brynicy – w niedzielę zauważyłem 3 nowe latarnie LEDowe 🙂

Rob
Gość
Rob

Część trzecia jutro po południu.

Rob
Gość
Rob

Napisałem. Teraz chyba czeka na interwencję PB:)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szacunek Rob za tą relację. A ten urywek to istny SZOK :…..Wtedy do dyskusji włączył się Pan Radny borowski ( powinno być z dużej litery) i przedstawił bieg wydarzeń co on osobiście zrobił w tej sprawie gdzie był i z kim rozmawiał łącznie z poinformowaniem zebranych o tym, że złożył do Wójta wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie na ten cel. Ostatecznie Wynikało z tego, że kolejny krok a wiec złożenie projektu do Starostwa Powiatowego należał do Wójta. Mimo prób wyjaśnienia sytuacji przez Wójta stanęło na tym, że to właśnie sprawa chodnika utknęła ponownie w martwym punkcie z powodu zaniechania… Czytaj więcej »

MK
Gość
MK

Word ma takie cudo jak sprawdzanie pisowni mógłby od czasu do czasu Rob jej używać . . .

Rob
Gość
Rob

Ciekaw jestem czy jak napiszę że nic nie napiszę to też będą łapki w dół?

ZZ
Gość
ZZ

Nie licz na to że nie będzie głosów negatywnych – jak jest więcej pozytywnych to znaczy że jest dobrze 😉
U mnie prawie zawsze jest nadwyżka negatywnych i się nie przejmuję 🙂

LP
Gość
LP

Przepraszam że nie w temacie,ale znalazłem dość ciekawy artykuł na ED na temat naszej gminy: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/nasze-sprawy/g/walka-o-wydobycie-ktorej-stawka-woda-dla-mieszkancow-kielc-co-dalej-z-kopalnia-w-podkieleckich-gorkach-szczukowskich,13083188,28326508/

Można powiedzieć że w końcu jakiś pozytyw.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z czym Ty tu LP wyskakujesz? O jakim pozytywie mówisz? Ten artykuł to jedna wielka ściema w kierunku zamydlenia oczu mieszkańcom. Nic tu nie ma do rzeczy dalsze wydobywanie przecież.

ZZ
Gość
ZZ

Jak to nie ma nic do rzeczy?

LP
Gość
LP

No dobrze Paweł, bo widzę że już nie wytrzymasz, przedstaw nam swoją teorię na ten temat. Jakie tym razem przekręty tutaj są ukryte.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ LP, nie będę żadnych teorii przedstawiał. Kto ma resztkę rozumu to sam połapie o co chodzi, a tym którzy i tak nic nie rozumieją to i moje teorie nie są potrzebne. Może wrócimy do tematu jak będziecie skamleć za jakiś czas o skażeniach wody z ujęć w Szczukowicach i na Cięlętniku.

dudu
Gość
dudu

Nie moge sie doczekac cz.3 … 🙂 troche się uśmiałem…

Ciekawe czy wójt ze swoja „ekipa od inwestycji” zamierza odwiedzić wszystkie 21 sołectw ??? Toż to byłoby prawdziwe „Tour de Piekoszów” …

Są jednak sołectwa ( a nawet moze całe okręgi wyborcze) w których cała ta ekipa nie ma raczej jakiegokolwiek posłuchu(czyt. nikt im nie wierzy} zeby nienapisać mocniej.

Iwa
Gość
Iwa

Ciekawie było

Jozef
Gość
Jozef

Dzięki wszystkim za te informacje. Są dość ciekawe i dostarczają nam wielu informacji. Szanowni mieszkańcy mamy duży budżet gminy wynoszący ok. 73.000.000 zł. Wójt na zebraniu mówi o 11 mln na inwestycje, lecz nie wymienił tych inwestycji. Co miał wymienić, jak w budżecie gminy na infrastrukturę gminy jest bardzo niewiele środków finansowych np. na drogi gminne na inwestycje jest ok. 800.000 zł. To są grosze, na tak duży budżet. Więc ile można zrealizować inwestycji za te pieniądze? Pan Radny z Micigozdu (bardzo ładnie spokojnie się wypowiada). W mojej ocenie najlepiej z radnych. Jako Przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Gminy winien znać… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli mamy 11 mln na inwestycje to powinno to być jakoś sprawiedliwie podzielone. Może połowa dla Piekoszowa (bo gmina), a resztę sprawiedliwie na wszystkie wioski z uwzględnieniem liczby mieszkańców?

Jozef
Gość
Jozef

Z informacji, jakie posiadam, to było też zebranie wiejskie w Szczukowicach. Może ktoś z mieszkańców Szczukowic troszkę napisałby o tym zebraniu. Być może się mylę, ale nie odbiegało zbytnio od zebrania w Brynicy tj. wiele inwestycji. Tylko jeśli chodzi o konkrety to ich brak.

Sylwia
Gość
Sylwia

Spotkanie w Szczukowicach mialo taki sam przebieg jak w Brynicy. Mieszkanka Szczukowic

realistka
Gość
realistka

Też byłam na spotkaniu w Brynicy, nie wszystko mi się podobało, ale wolę prawdę, a nie obiecanki jak to miało miejsce za poprzedniej władzy. A teraz kilka słów odnośnie relacji Roba; Po pierwsze, skoro masz jakieś uwagi do Pani Sołtys, to trzeba było powiedzieć to na zebraniu, a nie teraz anonimowo wypisywać na blogu, co zabrakło odwagi? Po drugie, chodzę na te zebrania już kilkanaście lat, kilka razy zdarzyło się, że to ja pisałam ten protokół z zebrania, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd,że był to pierwszy protokół. Protokół jest zawsze. Po trzecie jak tylko pamiętam wodę z rowu melioracyjnego… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Brawo realistka zgadzam się z Tobą w dwóch punktach – też wolę usłyszeć prawdę niż wciskanie kitu, a krzyki też mi się nie podobały bo robią z zebrania „wiochę”.
Ale czy jesteś pewna z tymi przepustami? Czy nie są to czasem nielegalne spiętrzenia na rowie? Zauważyłem ostatnio że latem poziom nie spada tak jak kiedyś. Postaram się kiedyś przejść łąkami i to sprawdzić.

Anka
Gość
Anka

Mam nadzieję,że mieszkańcy odpowiednią liczbą głosów odwdzięczą się panu wójtowi za gros inwestycji…

ZZ
Gość
ZZ

A ja myślę jednak że ma duże szanse na wygranie bo większość wyborców nie zna kandydatów i kieruje się tylko wyglądem i czy „morda” wzbudza zaufanie.

realistka
Gość
realistka

A myślisz,że jak przyjdzie nowy wójt to będzie więcej inwestycji? Kandydaci na pewno więcej obiecają,a potem zostanie po staremu.Uważam,że trzeba dać szansę obecnemu włodarzowi skoro umiał wyprowadzić gminę z bankructwa to teraz może być tylko lepiej.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Może się tez zdarzyć, że wygra taki który będzie obiecywał, ze nic nie będzie obiecywał tylko weźmie się do roboty wreszcie. Kilkadziesiat lat cofania tej gminy już by może wystarczyło.

nik
Gość
nik

Nie on tylko skarbnik i kadra która była , teraz się trochę pozmieniało.

Rob
Gość
Rob

Kilka słów moich osobistych spostrzeżeń. Do realistki i innych z brakiem wiary w możliwość zmian i przyjmujących stan obecny jako taki jaki mamy i chwalmy że nie jest gorzej. Obserwuję poczynania Wójta od początku tej jego kadencji i ZAWSZE widzę dobrze ułożone WYMÓWKI. Na początku to był brak inwestycji bo dług i program naprawczy. Kiedy już coś można to się nie da bo chodnik w Brynicy to przy drodze powiatowej i Starostwo jest winne że go nie bedzie. Kanalizacja w Brynicy – sprawa była poruszona na spotkaniu a mnie umknęła – to nie Wójt a ZUK za to odpowiada. Gaz… Czytaj więcej »

Jozef
Gość
Jozef

Rob podzielam twoje zdanie. Szanowna realistko obecny wójt miał dużą szansę, lecz jej nie wykorzystał. Mylisz pojęcia. Gmina jeszcze nie wyszła na prostą. I to nie wójt wyprowadził gminę tylko była Pani Skarbnik Grażyna Niechciał. To Pani skarbik kontrolowała i trzymał w ryzach zbędne wydatki oraz pilotowała program naprawczy. Dzięki temu na koniec roku 2017 na koncie gminy Piekoszów było ok. 7 mln złotych. Gdyby wójt Piątek był dobrym gospodarzem, to do wydatkowania tych pieniędzy by się przygotował, gdyż miał na to czas. A tak to pieniądze te zostaną wydane na bzdety i nie będzie ich widać. Droga realistko mamy… Czytaj więcej »

ela
Gość
ela

Aleksandrze to co wypisujesz na wójta robi się już niesmaczne ,skąd w tobie tyle jadu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak to? To Brynica nie ma kanalizacji??? Od zawsze Brynicę uważam za bardzo wartościowy obszar Piekoszowa, ze względu na pracowitość zamieszkujących tam ludzi oraz za rolnicze zadbanie tamtejszych pół. Niedobrze, że jest ten rejon gminy tak pomijany przez tych „światowców” którzy zagarniają władzę w gminie. Gdybym mógł, to z chęcią oddał bym wam kanalizację do której przez głupotę dałem się namówić do podłączenia. Dziś na pewno bym się nie podłączył. „Budująca” też jest wiadomość o podwyżkach za ścieki.

Jozef
Gość
Jozef

Ela z „drużyny marzeń” jak uważasz, że ktoś pisze nieprawdę, masz inne poglądy w sprawach społecznych, widzisz sukcesy wójta np.: w sprawach kadrowych gminy, w rozwoju infrastruktury gminy, gospodarki wodno-ściekowej (ZUK ma ogromne straty w wodzie i ściekach – za które zapłacą mieszkańcy), w zakresie ochrony przyrody lub innych. Więc napisz to, na co czekasz. Nikt za Ciebie tego nie zrobi? Może wówczas społeczeństwo dostrzeże sukcesy wójta. Pozdrawiam.

ela
Gość
ela

Wywołany do tablicy odpowiada:społeczeństwo widzi i
dostrzega sukcesy,wyliczę choćby niektóre.Zadłużenie zmniejszyło się o 18 milionów,nowe ujęcie wody w Lesicy,drogi asfaltowe w Bławatkowie2,Jaworzni,Rykoszynie,Łosienku,Brynicy,Lasku,Micigozdzie,Podzamczu.Dobudowa nowych lamp ulicznych,Cena za wodę i ścieki mino dużych strat nie wzrosła,nie wzrosły również ceny podatków, od nieruchomości i gruntów,wręcz przeciwnie dla rolników ceny zmalały.Piszesz o budżecie 73 milionów napisz co wchodzi w ten budżet uświadom nas mieszkańców,Co do spraw kadrowych ty jako radny nie masz wpływu na zmiany Pozdrawiam

Anonim1
Gość
Anonim1

A mieszkańcy Piekoszowa nadal piją wodę z gównem. A idź pani z tymi sukcesami.

AA
Gość
AA

Pani radna, a może pani nas uświadomić, jakie to NOWE drogi asfaltowe powstały w ciągu ostatnich 4 lat w Micigoździe i Podzamczu? Chyba, że chodzi pani o nowy asfalt na drodze powiatowej, przy której ktoś zapomniał o chodniku?

Józek
Gość
Józek

Ela z „drużyny marzeń” położono nawierzchnie asfaltową w Bławatkowie i Rykoszynie na ulicach, gdzie wiele działek nie jest zabudowanych i brak jest kanalizacji. Więc ulice te będzie należało skanalizować. Wówczas nawierzchnia na tych ulicach zostanie zniszczona. Czy nasza gmina jest tak bogata? Ela nie wiem czy wiesz, ale Dyrektywa z 1991 r. nakazuje, by 100 procent gospodarstw w każdym kraju wspólnoty miało wodę z wodociągów oraz odprowadzało ścieki do sieci kanalizacyjnej wyposażonej w odpowiednie oczyszczalnie. Tam, gdzie takiej sieci nie da się zbudować, dopuszczalne są wyłącznie ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków. Żadnych szamb! W przypadku Polski Unia zawiesiła stosowanie dyrektywy i… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

A dziś zebranie wiejskie odbyło się w Podzamczu w spokojnej prawie sielankowej atmosferze przy mizernej frekwencji mieszkańców.Wójt potwierdził obniżkę cen za wodę o 80 gr i wzrost cen za ścieki o 80 gr tj tak pobieżnie licząc wzrost o 12%.Bez dokładnych danych liczbowych trudno mi jest zająć stanowisko w tej sprawie, ale moim zdaniem podwyżka/a nie obniżenie/ cen za odebrane ścieki w roku przedwyborczym może być przysłowiowym strzałem w stopę albo nowy szef ZUK -u robi partyzantkę i sabotaż Wójtowi

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Witam w środę przejeżdżając drogą powiatową pomiędzy Szczukowicami a Brynica widziałem jak młodzież i strażacy z Brynicy sprzątali pobocza tej drogi.wielki szacunek dla tych ludzi.nie narzekają nie polityką a działają.wielkie brawa dla strażaków u nich co rusz coś się dzieje zaskakują fajnymi pomysłami.dyraktor szkoły teraz sprzątał brawo to jest przykład do naśladowania.

realistka
Gość
realistka

Ja też ich popieram, wzięli sprawy w swoje ręce,a nie tylko narzekają.Dziękujemy!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty realistka schyliłeś się po jakiś papier lub inny śmieć , czy tylko podpuszczasz tutaj ludzi? Bo ja sprzątam kiedy mogę odcinek naszej drogi od Łazisk do Piekoszowa pod Lasem. Jakieś patafiaństwo ciągle nam na tej drodze śmieci puszkami po piwie i po dopalaczach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

O tak, jeśli Dyrektor szkoły wyszedł razem z uczniami sprzątać, to jest to godne najwyższej pochwały. To jest zachowanie wysoce przyszłościowe.

Rob
Gość
Rob

Przykre jest to, że dzieci sprzątają po CHOŁOCIE która te śmieci tam wyrzuca. 🙁

ZZ
Gość
ZZ

Może ta „chołota” się zastanowi jak będzie widziała jak dzieci z rodziny lub znajomy/sąsiad musi się trudzić, żeby to posprzątać.
Szkoda tylko że nikt tej akcji bardziej nie „zareklamował”, bo sam bym się do niej przyłączył.

realista?
Gość
realista?

Akcję sprzątania rowu przydrożnego wzdłuż mojej działki mam co tydzień. Butelki po „małpkach”, plastikowe po napojach, puszki, opakowania po czipsach, itp. Ciekawe, czy zapisy z kamery służącej do monitoringu nieruchomości, mogą się przydać w walce z „czyściochami” 😉

ZZ
Gość
ZZ

Niestety, ale za kamerę która monitoruje obszar poza Twoją działką (rów) możesz conajwyżej zapłacić karę.
Tak że pozostaje nam wiadro do ręki i spacerek po rowie 😉

realista?
Gość
realista?

Uważam, że z wielu powodów dzieci nie powinny sprzątać przydrożnych rowów, itp. Nauczyciele niech postarają się, żeby w inny sposób(niż wolne od zajęć na sprzątanie) przekonać do siebie wychowanków. I może prowadzić zajęcia pro-ekologiczne w inny sposób… A gospodarką śmieciową niech się zajmie urząd gminy. Na początek proponuję sprawdzić wykaz nieruchomości z wykazem płacących za odbiór odpadów. Tych, którzy nie odprowadzają opłat na konto urzędu gminy skontrolować, co robią z odpadami i… przymusić. W końcu chyba urząd gminy ma narzędzia do tego…

Rob
Gość
Rob

Ponad trzy lata temu próbowałem przekonać Wójta do likwidacji długu za śmieci i podjęcia działań weryfikujących kto nie płaci i dlaczego. Ustawa „śmieciowa” daje prawo Wójtowi zarówno egzekucji długu w porozumieniu z urzędem skarbowym jak i ZWOLNIENIA z opłat tych których na opłatę kilku złotych kwartalnie od osoby nie stać. Usłyszałem poza kuluarami „a co mam występować przeciw swoim wyborcom?”. Gmina doskonale wie kto płaci a kto nie i nie trzeba tu żadnych specjalnych działań – wystarczy przejrzeć wpłaty. Większym wyzwaniem jest sprawdzenie kto płaci za segregowane – bo jest niższa stawka a śmieci nie segreguje. Problem w tym, że… Czytaj więcej »

AA
Gość
AA

A telewizja była?😉

Jozef
Gość
Jozef

Akcja godna pochwały. W tym miejscu należy również pochwalić Pana Pawła Arabasza, który również sprząta swoja drogę. Wiem, że są również inne osoby na ternie gminy, które dbają o porządek. Uważam, że taka akcja sprzątania winna być w całej gminie i kilka razy do roku. Akcja taka powinno być to zorganizowane na szczeblu gminnym (np. w dniu 22 kwietnia – Dzień Ziemi, 24 września – Sprzątanie Świata) i do takiej akcji winno się zachęcić społeczeństwo gminy, a nie tylko dzieci i strażaków. W takiej akcji z chęcią wziąłbym udział z całą swoja rodziną. Myślę, że wiele osób w takiej akcji… Czytaj więcej »

AA
Gość
AA

Super pomysł!! Gratuluję. Jeszcze lepszym pomysłem było doprowadzenie do likwidacji zespołu tanecznego EFEKT. Dzięki temu pomysłowi kilkadziesiąt dzieciaków straciło możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Zabrano im to co dawało ogromną radość, a szkole i gminie przynosiło powody do dumy. !0 lat pracy dzieciaków i instruktora poszło na marne. Niezły prezent na 10 urodziny. Dziękujęmy.

Józek
Gość
Józek

AA kto i dlaczego zlikwidował ten zespół, który pozwalał dzieciom rozwijać swoje zainteresowania. Z cała pewnością zespół EFEKT przynosił dużo radości dzieciom i im najbliższym. Bardzo wielka szkoda, że tak się stało.

AA
Gość
AA

Ktoś komu przeszkadzał. Nowa władza nowe pomysly.

Józek
Gość
Józek

Durny pomysł nowej władzy związany z likwidacją zespołu EFEKT. Nowa władza zaimponowała utworzyła dziecięcą drożynę strażacką i na to znajdą się środki finansowe. Ja mając do wyboru, wybrałbym to co dla dzieci jest najlepsze z całą pewnością EFEKT.

ZZ
Gość
ZZ

A może w pewnym stopniu powodem jest to że nastąpiła zmiana płci na stanowisku dyrektora? Wiadomo kobieta woli pląsanie, a facet strażaków. Nie próbuję nikogo tłumaczyć, ale z tą polityką to trochę przecholowałeś Józek.

AA
Gość
AA

Według mnie przy dobrych chęciach Władzy (gminnej i szkolnej)mógł istnieć i zespół EFekt, i Akadamia Strażaka. Nie rozumiem dlaczego zespół tak przeszkadzał. Może faktycznie chodziło o finanse? Straciły na tym dzieci. W zespole tańczyło ok 50 dzieciaków,miały zajęcia 2 razy w tygodniu, często występowały, odnosiły sukcesy, reprezentowały i szkołę, i gminę. Szkoda, że nikt tego nie uszanował. Widać że są rzeczy ważne i ważniejsze. Szkoda!

Rob
Gość
Rob

Właśnie ogłoszono na stronie UG podpisanie podpisanie umowy z wykonawcą na termomodernizację trzech obiektów szkoły, budynku urzędu gminy i BUDYNKU ZUK. Kasa w 80% z programów unijnych dla województwa Swietokrzyskiego. Super!!! tylko, że 20% z własnej kasy gminy a to jest 458 000,00 zł. Ile z tego prawie O,5mln zł na ten bunkier ZUKu? Czy to gmina ze swoich czytaj naszych pieniędzy powinna remontować budynek ZUK-u? Czy to nie jest forma dofinansowania spółki z prezesem i zarządem której Gmina (Wójt) jest „właścicielem” ale nic nie może (no chyba poza pompowaniem pieniędzy)? Były już takie próby i zawsze budziły wątpliwości.

realista?
Gość
realista?

Kiedyś słyszałem, że ten budynek to własność gminy. ZUK jakby nie było też spółka gminna… A gdyby ZUK to zrobił, to czy woda i ścieki byłyby tańsze?

Marek
Gość
Marek

realista? Tak ZUK jest spółką gminną z tym,że jest podmiotem gospodarczym z odrębną osobowością prawną.Prawdopodobnie gmina jest właścicielem tego budynku/w innym przypadku czy możliwe byłoby dofinansowanie? /. Gdyby ZUK był właścicielem i wykonałby termomodernizację to zwiększyła by się wartość budynku i tym samym zwiększyły by się odpisy amortyzacyjne jako składnik kosztów i na pewno wpłynęło by to na wysokość podatków jak również na ceny za wodę i ścieki.ZUK jest spółką prawa handlowego i jak jest z naliczaniem amortyzacji tego się nie dowiemy/może to zrobić fiskus/.W naszym ZUK-u wszystko jest możliwe i podam przykład:w roku 1998 ZUK jako zakład budżetowy przyjął… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, do tego doprowadzili politycy w Polsce którzy nie czuli kontroli ze strony Narodu czyli wyborców. Niech to będzie przestrogą dla nas na przyszłość. Dopowiedzcie sobie sami, kto za to zapłaci w przyszłości. W samorządach jest i będzie ten sam proces, tyle, że na mniejszą skalę. Nie wolno Nam do tego dopuścić!!! Oto „zbrodnie na Polakach” do których dopuścili wybrańcy: 1. Afera hazardowa, 2. Afera lekowa, 3. Afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu 4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi), 5. Afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad…), 6. Afera ministra Grabarczyka, 7.… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Pomyliłeś temat znowu?

ZZ
Gość
ZZ

Pomylił! 😉
No i jak „kredyty w górę” kiedy stopy procentowe poszły w dół?

Anonim 2
Gość
Anonim 2

AA podaj konkrety a nie nic znaczące ogólniki.nikt zespołu nie likwiduje prowadzącą sama zostawiła dzieci nawet nie zdobyła się na to by z rodzicami porozmawiać.

ZZ
Gość
ZZ

Czy Anonim2 to nasz dyrektor?
Bez przesady!
Moim zdaniem prawda jest gdzieś pośrodku.
Prowadząca zajęcia i dyrektor po prostu się nie dogadali.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Nie jestem dyrektorem i raczej już nie będę sprawę znam od jednego z rodziców.a zareagowałem na twój wpis ponieważ piszesz nieprawdę.porozmawiaj z kim trzeba i dopiero pisz.

ZZ
Gość
ZZ

Może nie jesteś dyrektorem, ale na pewno ja nie jestem AA więc nie pisz że zareagowałeś na mój wpis.
Ja znam też sprawę od jednego z rodziców i wersja jest całkiem inna, ale skoro są skrajnie różne więc nie ma sensu ich tu przedstawiać.

AA
Gość
AA

No to Anonim 2 masz złe informacje. Spotkanie z rodzicami było i dobrze wiemy jak wyglądało i co było na nim mówione. Na pewno prowadząca nie zostawiła dzieci. Brak porozumienia i dzieciaki zostały na lodzie. Jeśli chodzi o konkrety to proszę: konkret 1 zespół był, konkret 2 zespołu nie ma.

ZZ
Gość
ZZ

Od A do Z daleko, ale informacje mamy podobne 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

proponuje jako prowadzacego ten zespol najzajebistszego mieszkanca tej gminy primo inter pares czy jako to sie tam nazywa no bo chyba nie persona non grate

ZZ
Gość
ZZ

Już go widzę jak pląsa w spódniczce 😉
A tak na poważnie – to po co się czepiasz bez powodu?

Lukasz
Gość
Lukasz

podpowiadam panu wojtowi motyw na kampanie wyborcza chociaz i tak wydaje mi sie ze jest tak zajebista osoba i ma tyle 'sukcesow” w gminie ze i bez tego wygra w pierwszej turze bo 'chodz jest pylem na wietrze to wiekszego od Niego nie widze’

realistka
Gość
realistka

AA zebranie z rodzicami było i zostało ustalone, że pani Marta prowadzi zespół dalej.Zadeklarowaliśmy się również,że jeżeli nie dogada się z dyrektorem to wynajmiemy salę gdzie indziej,prawda?
Niestety pomimo,iż miała kolejny raz podpisaną umowę na prowadzenie zajęć zostawiła zespół bez słowa wyjaśnienia.Tak się nie robi po 10 latach współpracy.

AA
Gość
AA

realistka przejrzałam twoje komentarze i doszłam do wniosku że powinnaś się podpisywać Zwolenniczka a nie Realistka. Każdy kto znał panią Martę wie jakie miała podejście do dzieci i zajęć które prowadziła. Jeżeli tak zrobiła jak piszesz to musiała mieć powód. Na pewno nie był to jej kaprys.

realistka
Gość
realistka

To szkoda,że nie spotkała się z rodzicami i im tego nie wyjaśniła.Zawsze mogła liczyć na naszą pomoc.

AA
Gość
AA

Czasami pomoc rodziców i dobro dzieci to za mało. Pozdrawiam

Anonim1
Gość
Anonim1

Natalia a co ty się nie możesz zdecydować co do płci. Raz jesteś babą, raz chłopem 😉

Natalia
Gość
Natalia

Ja to ja a chłop to ktoś inny czy to tak trudno zrozumieć?

zenek
Gość
zenek

Ja tam nie wierzę w to że wójt wysyła na sprzątanie drogi dyrektora z uczniami. Przecież to niebezpieczne a droga powiatowa. Nie mieli prawa tam się znaleźć i raczej rozumny pedagog to wiedzieć powinien.

ZZ
Gość
ZZ

Niebezpieczna droga powiatowa?
Najlepiej ją zamknijmy – zakaz ruchu i spokój!
Dzieci nie można wypuścić na ulicę, na dwór też najlepiej wcale, w szkole pozamykać okna, bo się przeziębią – co z tego że brak tlenu i śmierdzi tego nikt nie zabronił!
Ja wolę żyć niebezpiecznie niż wcale!

Bc
Gość
Bc

Czy ktoś może zdać relację z zebrania w Piekoszowie.

Anonim
Gość
Anonim

Na zebraniu było 25 osób frekwencja zarąbista jak na ilość mieszkańców Piekoszowa.to daje obraz jak mieszkańców interesują sprawy wsi.swiadczy też o tym ilu ludzi interesuje bicie piany pana z kasztanowej przedstawiciela „mieszkańców” gminy jak sam pisze o swojej „misji” w walce tylko z kim i dla kogo,a raczej jaki ma w tym interes.ta frekwencja to też obraz pracy radnych w moim odczuciu ludzie mają dość tej zabawy w politykę i dali temu wyraz.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To jest skandal, żeby grupa ludzi zawłaszczyła sobie publiczny teren jakim jest plac przy szkole w Brynicy i nie pozwalała tam wchodzić mieszkańcom tej miejscowości dzieląc ich na swoich i obcych. Ludzie, nie pozwalajcie na to, bo oni niedługo wypalą wam na czołach znaki :wróg lub obcy tak jak znakuje się bydło. Wybory wyborami, walka o prawo lasowania mózgów wyborcom walką, niech tam sobie i to robią, ale odgradzanie się ochroną od mieszkańców Brynicy to już jest Potworna Niegodziwość!!!

ZZ
Gość
ZZ

Mylisz się Pawle – nie było żadnych „obcych” jak piszesz! Ochrona nikogo nie zatrzymywała, a Pan Borowski jak już nagrał filmik to mógł pozostać za płotem, a nie bawić się do końca na festynie – wtedy może Twoje słowa byłyby prawdziwe. Z tego co wiem to organizator nie zgodził się na wywieszenie baneru, nie wiem czy miał do tego prawo, ale Pan Borowski i tak to odpowiednio już wykorzystał.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oceniam to co widziałem. No i dobrze się dowiedzieć, że gmina jest już tak bogata i stać ją na wynajmowanie firm ochroniarskich do podrzędnej imprezy. Imprezy wyborczej na której władza urzędująca chce sobie kupić wyborców. Za pieniądze tych wyborców oczywiście to robi, ale ślepi ludzie tego nie widzą. Pro Civitas chciał rozdawać ludziom kiełbaski, a ja pytam, a dlaczegóż by miał tego nie robić na publicznym gminnym terenie? Czy obecna władza ma jakiś monopol na żołądki wyborców? Poza tym nie widziałem aby wnoszono jakieś transparenty. A ochrona po co była? Czyżby w pobliżu krążył jakiś ksiądz pedofil czy co? Kto… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ja też uważam że ochrona nie jest potrzebna, w poprzednich latach obywało się bez i coś takiego jak firmy ochroniarskie mogłoby nie istnieć. Słyszałem jednak, że teraz jest taki przepis i bez ochrony niestety się nie da. A co do imprezy wyborczej, to taką ona nie była! Ciasta piekli rodzice z Komitetu Rodzicielskiego i inne panie w czynie społecznym. Strażacy też się przyczynili!

Lukasz
Gość
Lukasz

Wg nowej ustawy o zgromadzeniach publicznych organizator ma obowiazek zapewnic ochrone

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A że Pan Borowski to wykorzystał to bardzo dobrze. Niech tak robią, żeby nikt ich na takich błedach nie łapał. Przysporzyli tylko Panu Borowskiemu sympatii społecznej. Niech jeszcze Pann Borowski rozłozy na czynniki pierwsze to zdarzenie tj kto organizował, kto płacił, kto ochronę wynajął i za ile itp i to ujawni publicznie to tym bardziej zyska sympatię społeczną. I tego mu życze.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i Pro Civitas powinien jeszcze fakturę wystawić za wykorzystanie ich grilla. Z nagrania wynika, ze wykorzystali ich grilla ale do tego grilla nie chcieli ich dopuścić. Wstyd i żenada.

Lukasz
Gość
Lukasz

Z jakiego nagrania to wynika?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ogólnie reasumując, to wali mnie co kto z kim i przeciwko komu. Ja uważam, że mądre społęczeństwo powinno wykosić wszystkie stronnictwa polityczne z samorządu. ALe idac dalej to wisi mi co zrobi to społeczeństywo. Na ten moment ludzie i tak mają założoną pętle na szyje. Jedyne co mogą to jedynie ją trochę poluzować. Za cztery – pięć lat będzie przebiegunowanie ziemskie co pociągnie takie zjawiska, że nie przygotowani ludzie będa padac jak muchy pod muchozolem. Nie będę rozwijał tematu, bo do tego zapyziałego społeczeństwa i tak nic nie dotrze. Oni wierzą tylko w to co w kościele usłyszą albo… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Nie martw się Paweł Arabasz – tego przebiegunowania to my już nie dożyjemy!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie obchodzi mnie czy wy sobie dożyjecie czy nie dożyjecie. Ja mam zamiar dożyć i przeżyć ten proces. A wy róbcie sobie co chcecie.

ZZ
Gość
ZZ

Powodzenia!!!

ZZ
Gość
ZZ

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi

Proces przebiegunowania trwa od 1000 do 10000 lat – więc cieszę się że masz zamiar ten proces przeżyć 😉
Oglądaj dalej te głupoty na Youtube!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ten link to jest bajka dla takich jak ty ZZ, żeby was uspokoić i nie siać paniki. Przebiegunowanie w rzeczywistości powtarza się co ponad 600lat. Ostatnio jak miało miejsce to wymarł ogromny procent populacji, w Indiach np było to około 90%. Dla durnych ludzi ubrano to wymieranie w choroby zakaźne, tyle że do dziś nie odkryto wirusów które to spowodowały. W Polsce ( dawniejszej, zasięg obszarowy był inny) wymarło najmniej populacji, a to dlatego, że nasze tereny leżą na darniowych rudach żelaza, które chronią nas w pewnym stopniu przed promieniowaniem słońca w czasie przebiegunowania. To promieniowanie zabije wielu z was/nas… Czytaj więcej »

realistka
Gość
realistka

To był super festyn na którym mieszkańcy Brynicy i nie tylko mogli się spotkać i wspólnie spędzić czas (chociaż raz w roku), bo nie samą pracą człowiek żyje.A co do Pana radnego, to myślę że to wcale nie chodziło o te kilka kiełbasek, tylko o wywołanie skandalu.Pro civitas jak chciało mieć stoisko na festynie nie ważne czy komercyjne czy nie to powinni wcześniej ustalić to z organizatorem imprezy (jak my wszyscy).

Janusz
Gość
Janusz

A skąd organizator wziął ich grill skoro nic nie ustalił? Wódki za dużo i się władzy husaria załaczyła.

Sławek
Gość
Sławek

Widać jak na dłoni że Wójt boi się Borowskiego i kazał ochronie wyprowadzić pro civitas bo nie zgodzili się zwinąć swojego baneru. Wójt myślał że się przestraszą a ludzie pomyślą że kielbaski on ufundował ale on złotówki nie dołoży puki Brynica nie będzie mieć pisowskiego radnego. Lepszy bierny ale wierny.

ZZ
Gość
ZZ

Moim zdaniem zbyt bierny!

Edek
Gość
Edek

Stałem obok i wyraźnie słyszałem ochrona wróciła i powiedział że organizator tj Wójt nie wyraża zgody na darmowe rozdawanie kiełbasek ochrona zarządała zgody na odpłatną sprzedaż i straszyła policją.

ZZ
Gość
ZZ

No to pomału klaruje się ta cała sytuacja. Jak dla mnie to wyglądało to tak: Na imprezę nie było pieniędzy, lecz mimo to dyrektor postanowił takową zorganizować. Scena była pozbawiona dachu, ale za to dwie babki zgodziły się przez całą imprezę modlić o brak deszczu. Strażacy zostali poproszeni o ugotowanie grochówki za symboliczną złotówkę, rodzice z komitetu piekli za darmo ciasta, a „Aktywna Brynica” czy jak to się tam zwie za swoją kasę zorganizowała chleb, smalec, ogórki, golonkę, kapustę z grochem. Dyrektor kazał wszystkim pobierać opłatę za te przysmaki i liczył że zwróci się przynajmniej za ochronę (do której był… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No jak to ZZ jest? Obnosisz sże, ze jesteś mieszkańcem Brynicy, a nie wiesz jak się nazywa to kółko gospodyń w swojej miejscowości? Co to za określenie ” czy jak sie tam zwie ” ? Tym kobietom należy się uszanowanie. Mieszkanki Brynicy znane są ze swej gospodarności, one w zasadzie bezinteresownie kultywują i przekazują doświadczenia swoje i swoich przodków. Tym kobietom należy sie wielki szacunek, a nie jakieś tam określenie ” czy jak sie tam zwie”. Proszę nie gardzić dokonaniami społecznymi mieszkańców Naszej Gminy.

ZZ
Gość
ZZ

Nie bredź człowieku! Na pewno nie jest to koło gospodyń wiejskich – to bym napewno zapamiętał!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie o nazwę mi chodzi tylko o pogardę z jaką podchodzisz ZZ do tych kobiet z Brynicy.

ZZ
Gość
ZZ

Z żadną pogardą nie podchodzę bo znam prawie wszystkie panie osobiście – nie chciałem tylko przekręcić nazwy.

Józek
Gość
Józek

Gościu skoro tak to czemu Twój ukochany dyrektor czy tam wójt nie włożył minimum wysiłku żeby ludzie mieli coś darmo ?

ZZ
Gość
ZZ

Skąd takie wnioski Józek? To nie jest mój ukochany Dyrektor!
Moim zdaniem postąpił źle nie wpuszczając Pro Civitas, radny też zachował się głupio – najpierw siedzi na imprezie do nocy, a potem publikuje filmiki – jak to było? – „najgorszy ptak co do swojego gniazda sra”? A kiełbaski ludzie i tak jedli (darmowe – dowiedziałem się wczoraj) – więc cała ta akcja była conajmniej dziwna!

anonim
Gość
anonim

Grochówkę gotowały panie z kuchni,a strażacy tylko wydawali

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to ciekawe.

noname
Gość
noname

Co tam słychać w sprawie skandalu?
Ucichło?