Dwie sesje Rady Gminy – 28 i 29 maja 2018

W poniedziałek i wtorek (28 i 29 maja 2018) odbędą się dwie sesje Rady Gminy – zwyczajna i nadzwyczajna.

Sesja nadzwyczajna odbędzie się w poniedziałek 28 maja 2018 o godz. 14.30 w budynku remizy.
Program sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego.
 4. Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości.
 5. Nadanie imion szkołom podstawowym prowadzonym przez Gminę Piekoszów i podjęcie uchwał:
  1) w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe – pobierz (pdf),
  2) w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Rykoszynie – pobierz (pdf),,
  3) w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Szczukowskich Górkach – pobierz (pdf),
  4) w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Zajączkowie – pobierz (pdf),
 6. Przyjęcie protokołu z LIII sesji Rady Gminy Piekoszów.
 7. Zakończenie obrad sesji.

Sesja zwyczajna odbędzie się dzień później – we wtorek 29 maja 2018 roku o godz. 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie.
Program sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z LIV sesji Rady Gminy Piekoszów
 4. Sprawozdanie Wójta na temat pracy między sesjami
 5. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kielcach w sprawie omówienia zakresu i przedmiotu kontroli w gospodarstwach
 6. Informacja o stanie bezpieczeństwa publicznego na 2017 rok.
 7. Informacja na temat funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Piekoszowie
 8. Informacja na temat funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej na 2017 rok.
 9. Informacja o umorzeniach, odroczeniach i zwolnieniach podatkowych za 2017 rok.
 10. Informacja kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie dotycząca oceny zasobów pomocy społecznej za 2017 rok.
 11. Raport o sytuacji ekonomiczno-fionansowej Samorządowego Zakłądu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie
 12. Przedstawienie i ocena raportu o sytuacji ekonomiczno-finansowej gminy za 2017 rok.
 13. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) zatwierdzenie sprawozdania finansowego Samorządowego Zakłądu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie – pobierz (pdf)
  2) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2018 rok – pobierz (pdf),
  3) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2030 – pobierz (pdf),
  4) regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Piekoszów – pobierz (pdf),
  5) określenia szczegółowego sposobu i świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi – pobierz (pdf),
  6) zasięgnięcia opinii jednostek pomocnicznych gminy – pobierz (pdf),
  7) wskazania wstępnej lokalizacji przystanku komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 761 w obrębie ewidencyjnym Jaworznia – pobierz (pdf),
  8) nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej stanowiacej własność prywatną w miejscowości Piekoszów – pobierz (pdf), mapa (pdf).
 14. Protokół z kontroli wybranych aspektów funkcjonowania Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, w ramach kontroli doraźnej zaplanowanej w planie pracy Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Piekoszów na 2018 rok.
 15. Interpelacje i zapytania.
 16. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

102
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
87 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Comment authors
YYUAnonim 2LukaszYYUplik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marek
Gość
marek

Podjęcie uchwał pkt 4:będzie uchwalany nowy regulamin/czyli prawo miejscowe/ utrzymania czystości i porządku na terenie gminy w którym to „zapomniano” uregulować problem fetoru z biogazowni oraz zasad transportu i wylewania gnojownicy.Przepisy miejscowe w tych kwestiach powinny chronić mieszkańców i być rygorystyczne a także przewidywać kary .

L. N.
Gość
L. N.

Gdzie protokół z pkt 14. Wybrane aspekty kontroli? Nie można ściągnąć ani zapoznać się nie można. Gdzie inne informacje i raporty, no gdzie one są ? Trzeba je publikować.

Lukasz
Gość
Lukasz
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

….To bardzo trafiona nazwa dla tej szkoły. Kolejne pokolenia będą pamiętać o związkach Józefa Piłsudskiego z Rykoszynem, w którym to właśnie zapadły w tamtym czasie jedne z najważniejszych dla naszego kraju decyzji – mówi wójt, Zbigniew Piątek. Szkoła Podstawowa w Zajączkowie będzie nosić nazwę szkoły imienia Bohaterów Powstania Styczniowego…. Zmusza się ludzi do nieświadomego czczenia agenta działającego na szkodę kraju oraz głupców którzy z motyką porwali się na słońce. Taka jest prawda, ale jak to zwykle bywa…. prawda niedostrzeżona.

Lukasz
Gość
Lukasz

ja tez uwazam ze przynjmniej dla SP Rykoszyn jest duzo lepszy kandydat

Anonim
Gość
Anonim

Pan panie Arabasz wraz z Wijasem też porywacie się z motykami na słońce i co?tu nie chodzi o motykę ale o ten zryw.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, byłbym bardzo daleki od takiego porównania, ponieważ czym innym jest wszczynanie walki królika ze słoniem, bo to jest i niedorzeczne i bezsensowne oraz skazane na przegraną, a czym innym jest moja ( oraz zapewne Pana Józefa Wijasa ze Stowarzyszenia Natura też, oraz kilku innych) próba ratowania durnia który stoi po szyję w gównie wypływającym z jego szamba, uczepionego nie wiadomo jak powstałej myśli, że PanBuk obdarzył go zdolnością oddychania tymi gównami w które on się zanurza coraz bardziej, i on za chwile właśnie wszystkim chce pokazać, że mu się to uda. Dlaczego on to robi to ja nie wiem,… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

mylisz pojecia
podczas kazdego powstania Polacy byly w tym „szambie” a to ze wzniecili powstanie ze podjeli walke to byla wlasnie proba wydostania sie z tego 'gówna”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Doucz się jak było naprawdę i dopiero zabieraj głos. Tylko nie sięgaj do tego co w podręcznikach historii piszą dla takich ja Ty.

Anonim
Gość
Anonim

Prawda ma zawsze różne oblicza fakty natomiast są takie że zrywy naszych przodków były przejawem patriotyzmu i umiłowania ojczyzny i są godnymi naśladowania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Tobie Anonim najłatwiej się pisze z wygodnego fotelika w zacisznym domku o czyichś zrywach patriotycznych zakończoną kulą w łeb lub zawiśnięciem na kawałku druta przymocowanego do gwoździa wbitego w przydrożne drzewo. Do dziś te gwoździe się jeszcze spotyka na tych polach patriotyzmu. A Ty Anonimm jak taki patriotyczny jesteś to zacznij może od swojej gminy i zrób coś dla niej dobrego, a powstańców styczniowych to lepiej zostaw w spokoju, bo nie wydaje mi się, abyś miał z nimi jakiś związek, a tym samym jakiekolwiek prawo moralne do wycierania sobie nimi gęby pod publiczkę.

Lukasz
Gość
Lukasz

A Ty jakie masz prawo moralne aby oceniac Powstancow styczniowych, Pilsudskiego??? Co wodke z Nimi piles czy krowy pasales???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Normalne jest, że mam prawo oceniać zdarzenia historyczne które dotyczą mojej ojczyzny.

Lukasz
Gość
Lukasz

czyli Ty masz prawo a kto inny nie ma prawa oceniac zdarzen historycznych…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przecież to nie o oceną chodziło tylko o zawładniecie nazwami historycznymi do celów politycznych. Czy ja zawsze muszę wam klakierom te oczywiste rzeczy wykładać?

Lukasz
Gość
Lukasz

Bardzo bym prosil jesli oczywiscie mozesz bo ja nie widze aby „Anonim” jak to ujales ” zawladnal nazwami historycznymi do celow politycznych”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja też nie widzę aby Anonim zawładnął nimi. Skąd taka myśl u Ciebie? Ogarnij no sie trochę zanim coś napiszesz.

Lukasz
Gość
Lukasz

to czemu napisales ze anonim zawladnal nimi?

ZZ
Gość
ZZ

Poszukaj na Youtube! 😉

Guest
Gość
Guest

Nie uważacie, że Paweł to najlepszy i najmądrzejszy polityk, historyk, mówca motywacyjny, prawnik, sędzia, lekarz, inżynier, konstruktor, budowniczy, teolog, psycholog….. Człowiek orkiestra, a jak miło czyta się jego wpisy, są takie pouczające i pełne rzetelnej wiedzy na każdy temat. Brawo!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sesja minęła, ale jakoś nikogo tu nie obchodzi co się na niej działo. To i ja się powstrzymam od komentarzy. Powiem tylko jedno: Panie Przewodniczący, tak trzymaj!!! To było wczoraj świetne odzwierciedlenie tego w czym tkwi ta gmina. Trzymaj za mordy, bo tylko na to zasługują.

Marek
Gość
Marek

Odwołanie przewodniczącego Rady Gminy jest unormowane i sformalizowane w przepisach ustawy o samorządzie gminnym i w statucie gminy.Kasa czyli dieta nie może być przesłanką do stosowania bezprawia przez przewodniczącego rady.
Ponad to to przecież sam Kotwica się nie wybrał na przewodniczącego rady czyli jaka rada taki przewodniczący.

Józek
Gość
Józek

Panie Marku jesteś Pan troszkę w błędzie. To prawda, że Kotwica sam się nie wybrał na przewodniczącego rady. Ale wybrała go „drużyna marzeń”. Więc skoro go wybrała to wiedziała co robi. Tak więc, jaka „drużyna marzeń” taki lider i przewodniczący.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Też nie wiem dlaczego Pan Marek chroni ten układ.

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle! Mam nadzieję że ten Pana prowokacyjny w istocie wpis jest tylko założeniem . Radni potrafili publicznie na sesji zajmować się skargą jakiegoś anonima a nie umieją skutecznie odwołać przewodniczącego .Jest tzw. luka prawna w tym temacie i jedna ze stron może to wykorzystać i będzie chyba dalszy ciąg kabaretu.Ciekawe ilu radnych i urzędników gminny zostanie zaangażowanych do „walki” z Kotwicą.Wybór tego Pana na przewodniczącego RG był porażką i kompromitacją tych co go wybierali ale i nas wszystkich mieszkańców/przewodniczący również reprezentuje gminę na zewnątrz/.Przy uchwalaniu regulaminu dostarczania wody i odbioru ścieków zdążyłem złożyć tylko jeden wniosek/dot. nie mnie a… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pana nadzieja Panie Marku była strzałem w dziesiątkę. Istotnie w ten sposób poprosiłem Pana jako doświadczonego samorządowca o zabranie publicznie głosu w tym temacie. Dziękuję za cenny wpis. Oby go tylko mieszkańcy zrozumieli.

link
Gość
link

A kto mi wytłumaczy znaczenie frazeologiczne słowa „aspekty”? Bo chyba mieli problem nasi intelektualiści.

Anonim
Gość
Anonim

Fajnie dzisiaj na naszej wiosce nie ma smrodku można pospacerować z pieskiem się pobujać.i to jest fajne.a co do przewodniczącego rady no cóż przykre to ale co – Arabasz byłby lepszy wątpię.

ZZ
Gość
ZZ

Brawo Anonim!
Dobre podejście do życia!
Najważniejszy jest uśmiech!

plik
Gość
plik

Brawo, a miało być tak super, wszyscy super a wyszło jak zawsze. Trzecia ławka „Nawałki” bo druga już nawet odpuściła chyba.Populizm w Naszą gminę się w kradł. Coś tu cicho, za cicho… podejżane

Anonim
Gość
Anonim

Dziwna sprawa bo pan z kasztanowej pisze,że dziś jest niedzielne popołudnie.szkoda chłopa chyba to od tego jadu co nim rzuca do okola

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakim gnojem moralnym trzeba być, żeby cieszyć się tym, że pewna cześć mieszkańców musi żyć w fetorze nie do zniesienia. Bo to przecież nie tylko Pana z Kasztanowej dotyczy.

Anonim
Gość
Anonim

Wszyscy zrozumieli mój wpis tylko milicjant nie zatrybil że dziś 31 mają i czwartek jest.pan z kasztanowej pisze sobie na swoim blogu sam do siebie i już chyba nie trybi co już pisał a co czytał lub na odwrót.juz sam się w tym pogubiłem.a może żyje w innym kalendarzu?i jeszcze mnie zastanawia czemu fabryka styropianu przestała mu przeszkadzać.moze ktoś coś słyszał na ten temat?czy nagle stała się pro-ekologiczna? Ciekawe.

Lukasz
Gość
Lukasz

a moze jego wpisy sa robione na zasadzie „kopiuj wklej”

Anonim
Gość
Anonim

Jest wtorek 5 czerwca piękne popołudnie czyste zdrowe powietrze nic tylko oddychać do woli.wiem bo spacerowałem z pieskiem i pana z kasztanowej zachęcam do korzystania to dobrze robi na mózg.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Publicznie dziękuję Wójtowi Gminy Zbigniewowi Piątkowi za rozpoczęcie remontu drogi asfaltowej przez miejscowość Łaziska. Publicznie proszę też o poprawę stanu drogi asfaltowej od Łazisk do Zagórza.

GG
Gość
noname
Gość
noname
noname
Gość
noname

Jest w czym wybierać?

noname
Gość
noname

Chyba ktoś nam wyjechał na urlop 😉

Anonim
Gość
Anonim

Publicznie dziękuję właścicielowi fabryki smrodu że w ostatnich dniach możemy wąchać kwitnące kwiaty i cieszyć się piękną pogodą – dziękuję

Józek
Gość
Józek

Anonim
tak naprawdę to nalezy podziękować wielu anonimowym osobom, które od dłuższego czasu podejmują nieustanne zmagania z fabryką smrodu, a zarazem z jego właścicielem.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Panie Józek fabryka jest od zarabiania pieniędzy a smrodek jest nieodzownym elementem krajobrazu wiejskiego.w Niemczech takich biogazowi kast na peczki i nikt nie robi z tego problemu.tylko u nas jest kilku pieniący(2) którym nic nie pasuje wszystko jest bu a oni są cacy.

noname
Gość
noname

Anonim2 – A może na zachodzie zwraca się uwagę na to żeby nie śmierdziało a w Piekoszowie właścicielowi szkoda na to pieniędzy? Skoro ja mam czysto w kuchni to wcale nie musi zaraz znaczyć że u Ciebie jest tak samo – może masz na środku nasrane, bo ubikacja jest za daleko.

Rob
Gość
Rob

Mieszkam w Brynicy i wolę jechać do Kielc do sklepu niż do piekoszowskiej Biedronki aby nie narażać się na ten SMRÓD !!!

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Nie przesadzajmy w ostatnich 2tygodniach śmierdziało dwa razy.jedzcie do Ostrołęki tam w środku miasta jest fabryka celulozy wali smrodem 24 godzin na dobę i co? Ludzie żyją budują domy cieszą się życiem.nie pasuje życie w piekoszowie sprzedaj hacjendę przenieś się do Brynicy i żyjesz jak w bajce wszystko na miejscu,koleżka mi mówił że jak u pana boga za piecem.

Jak
Gość
Jak

A w Brynicy to sklepu nie ma – trzeba dać zarabiać Portugalczykom – taki z Ciebie patriota.

Rob
Gość
Rob

Oczywiście że sklep jest ale niestety nie wszystko można kupić. I mógł/a byś to wiedzieć gdybyś robił/a zakupy dla rodziny a nie tylko piwo. A co do mojego patriotyzmu to moja sprawa – zarzucasz mi brak patriotyzmu a mnie zapewne nie znasz …tak jak ja Ciebie (i stąd mój przytyk o piwie jak i twój o patriotyzmie).

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co wy tu z jakąś „uzdatnioną” trucizną wodą czy trującym powietrzem wyjeżdżacie? To jakieś błachostki w porównaniu z tym https://lodz.onet.pl/my-tym-krzyzem-otwieramy-oczy-niedowiarkom-w-gminie-blaszki-powstanie-stumetrowy/4m8e8z1?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne Jakaś mieścina będzie najlepsza, a piekoszowscy włodarze śpią. Apeluję do władz, żeby w te pędy inicjowali taką samą budowę, tyle, że trzeba by podać w eter , że ma mieć 101 metrow, żeby była o ten metr wyższa, no i pilnować żeby tamta nie była ani o centymetr wyższa. Panie Kotwica, do dzieła. Wyjdź Pan z takim pomysłem – wnioskiem formalnym, przewiduję, że nikt Pan nie tknie na obecnym stanowisku. Połamią sobie na Panu zęby.

plik
Gość
plik

Ile Wójt przeznacza na festyny po miejscowościach. Zaczynają się igrzyska, plebs potrzebuję zabawy.Mydlą Wam oczy, nie ma nic żadnych inwestycji. Lans i bans. Miało być lepiej… człowiek naiwny .Słyszałem o jeszcze jednym kandydacie Pan Malarczyk – podobno prawnik.

Cell_fan
Gość
Cell_fan

Który to ten Malarczyk? Kojarzy ktoś?

plik
Gość
plik

Igrzyska zaczęte po wioskach, a ciśnienia wody w Rykoszynie jak nie było tak nie ma ale festyn był. Cieszta się ludzie

Lukasz
Gość
Lukasz

akurat festyn w Rykoszynie nie byl finansowany ze srodkow gminnych

plik
Gość
plik

a z jakich środków?

Lukasz
Gość
Lukasz

powiatowych

plik
Gość
plik

Co ty opowiadasz za brednie , widziałeś tam kogoś z powiatu. Zwracam się do odważnych Radnych Gminy Piekoszów ( czytaj A. S) proszę zapytać na zebraniu w gminie kto zapłacił za festyn w Rykoszynie. I proszę podać do publicznej wiadomości , żeby p. Łukasz kłamstwa szukasz się dowiedział.

Lukasz
Gość
Lukasz

owszem widzialem to po pierwsze
a po drugie czy jest obowiazek aby jesli jest cos finansowane z pieniedzy powiatu ktos z powiatu byl??? i jesli tak to kto mialby to byc?

plik
Gość
plik

Jaki ty mądry jesteś, skąd u Ciebie informacji na każdy temat. Obowiązku nie ma, ale nikogo nie było. Informację już mam skąd poszły pieniądze na festyn. Czekam na potwierdzenie od Radnych Gminy ( odważnych i interesują mnie poprzednie festyny i ich koszt).Co Ci daje kłamstwo? To są pieniądze Nasze, a ty próbujesz konfabulować i zaklinać rzeczywistość . Płacą Ci za to?Brzydko postępujesz jako mieszkaniec Gminy Piekoszów, jesteś hipokrytą, jak Cię od spawają od koryta to co ty biedny zrobisz?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Możliwe, że już go od tego koryta odcinają, bo ostatnio całkowicie zmienił retorykę. Już mu ta władza śmierdzi, a przez ostatnie cztery lata był jej naczelnym piewcą. Czekamy na następnych takich którzy boleśnie zaczynają przeglądac na oczy.

Lukasz
Gość
Lukasz

mozesz wskazac konkretne przyklady kiedy to bylem piewcem obecnej wladzy???
czytajac Twoje ponizsze komentarze to mozna by rzec ze jakos dziwnie od odstaniego wyroku sadowego nic Ci nie przeszkadza a wrecz jestes w 100% zadowolony z poczynan włodarzy tej gminy

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Po pierwsze to jakiego wyroku sądowego 🙂 ? A po drugie, to może nawet nie to, że jestem zadowolony z poczynań władzy, ale mam w zanadrzu słowa ….nazwijmy to docenienia wójta Zbigniewa Piątka, za to, z jaką łatwością ograł i wręcz wyrolował tych, co mu w dupę wchodzili oraz tych co to im się wydawało, że będą nim sterować. A on ich rozegrał jak zwykłe pionki na szachownicy. Co prawda ubolewam, że przy okazji straciła na tym gmina, ale gmina to nic innego tylko mieszkańcy, którzy najzwyczajniej na to po prostu pozwolili. Tak więc, ja potrafię docenić i publicznie docenić… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

no byly prezes ZUK wytoczyl Ci proces wiec musial sie juz chyba zakonczyc jakims roztrzygnieciem a co za tym idzie wyrokiem no chyba ze znow przez poltora roku bedziesz utzrymywal ze ’ sedzia sie rozchorowala i odwolala wokande”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Weź no się uspokój podżegaczu. Jaki wyrok ? jaki proces?

Lukasz
Gość
Lukasz
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tam jest opisane co i jak. Czego oczekujesz ode mnie jeszcze?

Lukasz
Gość
Lukasz

od Ciebie nie mozna niczego oczekiwac jak to wskazuja powyzsze wpisy Ty piszesz/mowisz to co w danej chwili jest dla Ciebie dobre

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To chyba oczywiste.

Lukasz
Gość
Lukasz

po pierwsze juz nie jestem mieszkancem gminy piekoszow
po drugie nie jestem i ngdy nie bylem przy „korycie’
po trzecie pracuje i zarabiam wiec dziekuje za troske ale z glodu nie zgine

a wiedze posiadam jak to ktos tu kiedys mowil od wiewiorek

ZZ
Gość
ZZ

Tak trzymaj Łukasz!

plik
Gość
plik

Super, to nie potrzebnie z tobą piszę i tracę czas. Nie jesteś już stroną w sprawie. Miłego

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pozwólcie mieszkańcy tej gminy, że w temacie podwyżek waszych rachunków za usługi ZUK coś wam wskażę, coś czego nie chcecie dostrzec. Otóż będziecie teraz spłacać dług jaki na wasze grzbiety zaciągnęli włodarze tej gminy. Na co poszedł ten dług? Ano na to, żebyście cieszyli się jak małpy z banana, że obsługuje was nie kierownik ZUK, tylko Prezes Menager ZUK z uposażeniem miesięcznym ponad 10 000 zł którego głównym zadaniem było ….podstawianie wam szambiarek. Od 2015 roku próbowaliśmy w kilka osób walczyć o potanienie tych usług, o inny kształt i model działania ZUK , ale przy waszej ogólnej bierności przegraliśmy. Pytanie… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

mozesz (chociaz wiem ze tego nie zrobisz) podac zrodlo tych swoich rewelacji odnosnie uposazenia prezesa ZUK?

marek
Gość
marek

Wynagrodzenie poprzedniego prezesa ZUk-u to zgodnie z uchwałą Zgromadzenia Wspólników ZUK w Piekoszowie nr 5/2017 składało się z części stałej/miesięcznej/i części zmiennej/wynagrodzenie uzupełniające za rok obrotowy/. Część stała to 7.5oo zł zaś maksymalna wysokość wynagrodzenia zmiennego to do 50% wynagrodzenia podstawowego za poprzedni rok obrotowy.A czy to są kwoty brutto czy netto tego w/w uchwała nie określa.Odnośnie obecnego prezesa nie posiadam danych.Ale za rok lub dwa lata okaże się jaki to prężny prezes i jak to wyprowadził spółkę z zapaści finansowej a przyczyni się do tego oddanie do użytkowania ujęcia Lesica.Gmina wybudowała / ZUK nie poniósł kosztów /a będzie zbierał… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku, proszę jeszcze z imienia i nazwiska wymienić ten tajemniczy twór pt zgromadzenie wspólników.

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle!
To nie jest tajemniczy twór .Zgodnie z kodeksem handlowym i umową spółki walne zgromadzenie wspólników jest najwyższą władzą w spółce -ZUK.A że gmina w tej spółce posiada 100% udziałów to role tą pełni wójt/zapomniałem imię i nazwisko/. Moja odpowiedz jest chyba wyczerpująca.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak Panie Marku. Odpowiedź jest w pełni satysfakcjonująca mnie. Dziękuję. Czyli wychodzi więc na to, że to Pan Wójt bezie musiał zapłacić odprawę o którą dobija się poprzedni Prezes Menager ZUK? Hm, nasuwa sie pytanie, czy to Wójt ją zapłaci, czy może to my wszyscy zapłacimy, bo wójtowi nie chciało się dopilnować prawidłowego zapisu w kontrakcie jak oddawał ZUK we władanie swojemu wybrańcowi? Chora Gmina, chore układy.

Lukasz
Gość
Lukasz

nie zauwazyles jeszcze dojnej zmiany ktora min. Ty nam zafundowales??? wylacz TVPiS i RM a wlacz myslenie
poslowie PiS jezdza bo urzedach gmin i miast w calej Polsce w poszukiwaniu nieprawidlowosci w wydawaniu publicznych pieniedzy swego czasu miales sie spotkac z poslem PiS z okregu kieleckiego moze kontynuuj temat zapros Go do urzedu naszej gminy przedstaw swoje dowody na defraudacje wielkich milionow
powiedz ze sie nie godzisz na wykorzystanie kosciola w kampanii wyborczej powiedz ze domagasz sie aby wszyscy domniemani kandydaci byli jednakowo traktowani (patrz ostatnie wyd.w Brynicy) powiedz ze domagasz sie rozdzielnosci panstwa od kosciola

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Podjudzaczu anonimowy Łukasz, jeśli masz parcie na takie działania, to je sobie sam zainicjuj. Rób głupa z siebie na własny rachunek. Ja uważam, że to co się dzieje teraz jest bardzo dobre w procesie społecznym zgodnym z moimi osobistymi oczekiwaniami. Póki co, przewiduję te procesy i one następują zgodnie z moim światopoglądowym pojmowaniem rzeczywistości. Dlaczegóż więc mam je sobie zakłócać ?

Lukasz
Gość
Lukasz

Po raz kolejny okazujesz sie byc hipokryta

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Raczej określił bym siebie jako człowieka mającego własne zdanie i własne poglądy na to co się dzieje. A że nie zamierzam robić tak jak Ty byś chciał to jest to niestety Twój problem 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

Najpierw sie oburzasz na podniesienie pensji wojta na podniesienie cen za wode scieki na wykorzystanie OSP w celebracjach liturgicznych na to ze soltysi organizuja pielgrzymke/wycieczke do „miejsc swietych” ze ksiadz dobrodziej robi kampanie wyborcza wojtowi ze drogi sa remontowane nie te co powinny
A teraz piszesz ze jest to zgodne z Twoimi oczekiwaniami??? To wkoncu jakie sa te Twoje poglady?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No właśnie takie 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

tak jak myslalem Paweł nie wiem ale sie wypowiem Arabasz nie jest w stanie podac po raz kolejny zrodla swych rewelacji

mnie interesuje tylko i wylacznie kwota netto bo brutto to tak jak by pewna czesc ciala mierzyc wlacznie z kregoslupem
wg zeznania podatkowego prezez ZUK za ubiegly rok zarobil nieco ponat 9 tys miesiecznie wiec do tych „ponad 10 000zł” jeszcze troche brakuje

Rob
Gość
Rob

Wg zatwierdzonych taryf po 29 maja 2020 r. (za dwa lata) łączna kwota woda + ścieki będzie wyższa niż przed 29 maja br. o 1 zł. Pan (Marek) najlepiej wie jakie to ilości wody sprzedaje ZUK i jakie ilości ścieków przyjmuje – czy 1 zł za m3 zrekompensuje wydatki na ujęcie Lesica? Jeżeli tak to jest to jawne obciążenie wszystkich kosztami budowy ujęcia, których jak pan pisze nie poniósł (finansowała Gmina?).

Realista?
Gość
Realista?

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2018/472 Czytam i wydaje mi się, że ZUK nie mógł w żaden sposób wliczyć eksploatacji studni w Lesicy do taryf. Nie jest to jego inwestycja, studnia nie została jeszcze wybudowana ani oddana do użytku, ani pewnie przekazana na stan ZUKu, więc amortyzacja ani inne koszty nie powinny stanowić podstawy do wyliczania taryf/ Z lektury rozporządzenia wynika też, że ZUK powinien wliczyć koszty zakupu wody dla mieszkańców, więc może w przyszłości jedne koszty pokryją drugie (nie wiem jaki to rząd wielkości). Wg mnie należało też uwzględnić inflację. Zastanawiam się też, czy spadek cen wody będzie motywujący dla mieszkańców pod kątem racjonalnego… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Odniosę się tutaj do pewnego zjawiska które przewidywałem kilka lat wstecz i właśnie ono zaczyna powoli następować. Otóż ludzie którzy od co najmniej 2014 roku uporczywie różnymi działaniami rozkładali tą gminę zaczynają zdawać sobie sprawę, że ten rozkład dotknął i ich. Ja nazwę to po swojemu. Nasraliście we własne gniazdo i teraz musicie babrać się we własnym gównie. Przerażeni rozglądacie się za kimś kto by was z tego gówna wyciągnął, ale jednocześnie nadal niestety się podsrywacie. Z góry przepraszam za niecenzuralne słowa, ale niestety do niektórych pacanów trzeba takim językiem się zwracać.

YYU
Gość
YYU

Odnośnie wpisu, nik- Marek To aż dziw, że coś takiego dzieje się w tej Gminie nie może tak być jak pisze Marek, że kasa, czyli dieta powoduje, że Pan Kotwica jest sędzią we własnej sprawie i nie dopuszcza do swojego odwołania z Przewodniczącego. Tą sprawą powinien się zająć prokurator. Za łamanie prawa w tym kraju się odpowiada a jeszcze z takich powodów jak przywłaszczenie niesłusznej diety nie mówiąc o tym, że nie jest reprezentowany przez większość Rady.Niech opaczność chroni tą Gminę prze takim samorządem. A ci, co wybrali tego Pana niech sami rozwiążą ten problem.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

UWAGA zachodnia część gminy bakteria coli w wodzie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co ty tu YYU z prokuratorem wyskakujesz? A niby dlaczego? A skąd wiadomo, że większość jest przeciwko? A cóż to się takiego wydarzyło, że chcą usunąć Pana Kotwicę po tym jak go wykorzystali? A w czym on niby przeszkadza? A z jakiej to niby racji ma nastąpić zmiana przewodniczącego? Dzieje się coś złego, czy jest to tylko potrzeba kilku cwaniaków którzy chcą jakieś lody ukręcić a on im w tym przeszkadza. Panie Kotwica, trzymaj się Pan i nie daj się usunąć. Niech się kompromitują.

YYU
Gość
YYU

Panie Arabasz należy czytać i rozumieć, co pisał Nick Marek i YYU – łamanie prawa w tym Kraju jest karalne czegokolwiek by dotyczyło i czuwają nad tym organy Państwa w tym Prokuratura ten Pan złamał prawo nie dopuszczając do głosowania wniosku o odwołanie Przewodniczącego, – czyli siebie. Złamał prawo tego mu robić niewolno a więc powinien odpowiadać. A to czy to Pana idol na funkcji Przewodniczącego ma zasługi to Pana sprawa Panie Arabasz będą wybory niebawem to Pan na niego zagłosuje, jako kandydata na wójta czy radnego.