Kolejne skażenie wody! Tym razem z ujęcia Piekoszów II

Uwaga! Zakaz używania wody z ujęcia Piekoszów II. W wodzie wykryta została bakteria coli. 28 czerwca 2018 został wprowadzony zakaz używania wody do celów spożywczych, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw, mycia zębów, mycia noworodków.

Zakaz dotyczy mieszkańców następujących ulic w Piekoszowie:

 • Czarnowska,
 • Częstochowska od nr 1 do 56,
 • Jarzębinowa,
 • Kasztanowa,
 • Klonowa,
 • Kochanowskiego,
 • Kolejowa od nr 27 do stacji PKP,
 • Lipowa,
 • Ogrodowa,
 • Pogodna,
 • Reja,
 • Sienkiewicza,
 • Sikorskiego,
 • Słoneczna,
 • Wiosenna,
 • Witosa
 • Widokowa,
 • Zgody,
 • Żeromskiego,
 • Chęcińska,
 • Poziomkowa,
 • Brzoskwiniowa,
 • Jagodowa,
 • Agrestowa,
 • Wspólna,
 • Wolności od nr 1 do 24.

Jak informuje ZUK  – woda do celów spożywczych będzie dowożona w butelkach, a do celów gospodarczych – w miarę potrzeb przez OSP.
ZUK prosi o przygotowanie pojemników i naczyń.

100
Dodaj komentarz

avatar
29 Comment threads
71 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
LukaszRomanZZplikLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Zastanawiam się czy warto takie zdarzenia komentować i jakich określeń używać.Wg decyzji PIS skażenie to jest 56 jtk/100 czyli jeszcze większe niż w Nordalku/nie pamiętam takiego skażenia na tym ujęciu/.W mojej ocenie poważna sprawa i oczekiwałbym radykalnych działań ze strony władz gminnych a mam na uwadze Radę Gminy i Wójta.Dostarczenie wody przydatnej do spożycia i przeprosiny to za mało.Nie można żyć od skażenia do skażenia.

mariola
Gość
mariola

No właśnie o to chodzi radykalne działania!!! Jak tak dalej będzie to w Gminie będzie tylko woda skazona!!!

Lukasz
Gość
Lukasz

powinna zostac zwolana sesja na ktorej wojt wraz z prezesem ZUK przedstawili by informacje na ten temat

Hg
Gość
Hg

Znowu to koszmar nie płace za wode

Jan
Gość
Jan

Panie blogu dobre pytanie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cieszę się, że Pan Jan nie dał się zastraszyć minusami jakie mu zgotowano na powitanie tu na Blogu. Panie Janie, proszę o Pańską opinię na temat tych skażeń w Naszej Gminie, bo wydaje mi się, że dysponuje Pan ponadprzeciętną wiedzą w tym temacie.

Anonim
Gość
Anonim

W małe uliczki NIE wjeżdża sie bo po co tam ludzi nie ma i dzieci Dziekujemy

obserwator
Gość
obserwator

kto uwazny niech sobie zaobserwuje i sam odpowie na pytanie skad sie bierze skazenie,jezdzi taki duzy traktorek z taka wielka beczka i sobie wylewa pewne rzeczy gdzie mu sie podoba…..

Anonim1
Gość
Anonim1

Natalia dziękuję, że tym razem zauważyliście moją posesje i zostawiliście mi wodę do picia. Jednak kuźwa widać furtkę i bramę. Brawo dla was!!!

Natalia
Gość
Natalia

Mnie też zostawili wode

Anonim1
Gość
Anonim1

Natalio/Anonimie2 no wierzę, że sobie pod swoją posesję wodę podstawiłeś. Ja ci dziękuję (to jest ironia), że tym razem zauważyłeś moją posesje. Bo wcześniej kazałeś kartkę o zostawieniu wody na furtkę zawiesić. Jednak widać było chałupe tym razem, domyślam się że i wtedy było widać. Resztę sobie przemyśl sam.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie1 nie pisz tak bo przecież toto coś o nazwie Anonim2 zawału dostanie na myśl, że jego anonimowość przestaje go chronić. Oni sa mocni dopóki mają poczucie anonimowowości.

Anonim1
Gość
Anonim1

A skąd niby Natalia/Anonim2 (podejrzewam że to ta sama osoba po specyficznym spodobie pisania) wiedział o skażeniu wody skoro nie było jeszcze informacji na ten temat? A czy zawału dostanie to mnie to obojętne. Zwisa mi zdrowie tej osoby tak samo jak tej osoby nie interesowało, że ostatnim razem nie dostarczyli mi czystej wody do picia.

Obraz polski.
Gość
Obraz polski.

Problemu nie można rozwiązać od roku.Poprzedni prezes i obecny jego przydupasy powini mieć publiczny proces za nie usuwanie źródła zanieczyszczeń i narażenie mieszkańców na utrate zdrowia.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zaraz zaraz, a dlaczego tylko prezes? A Rada Gminy to co? Skażenie goni skażenie a te c….. zabawiają się w odwoływanie i powoływanie przewodniczącego żeby pławić się w splendorze posiadania złudnej władzy. Znów złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Gminy. A ludzie nie mają co do garnków wlać.

Anonim
Gość
Anonim

Brawo Paweł.Oto jest troska radnych o mieszkańców.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, oto na stronie http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ macie wyłożone przez walczącego od lat o Wasze zdrowie Pana Józefa Wijasa ze Stowarzyszenia Natura wysoce prawdopodobną syntezę przyczyn skażenia i macie wskazanych winnych tego skażenia. Nawet nie potraficie temu człowiekowi zwykłego słowa dziękuje powiedzieć. Człowiek w tej walce o ostatnie zdrowe ujęcia wody w gminie ( Cielętnik i Szczukowice) ma obecnie wytoczony proces o rzekome zniesławienie przez firmę z Górek Szczukowskiech a Wy jeszcze mu dopiekacie zamiast wspierać. Podli maluczcy ludzikowie!!!!! Powiem krótko: dopadła Was sprawiedliwość dziejowa za Wasze warcholstwo!!!!

Rob
Gość
Rob

Ujęcie w Górkach Szczukowskich już w niedalekiej przyszłości może być skażone – niekoniecznie colą ale może nawet gorzej bo związkami chemicznymi. Obserwuję od jakiegoś czasu duże samochody wjeżdżające na tren byłej kopalni w G.Szczukowskich. Pojazdy z tabliczkami ODPADY! Jeżeli są tam nielegalnie czy nawet legalnie składowane odpady to skażenie wód gruntowych a później głębinowych jest niemal pewne. Opublikowane badania są z częstotliwością co 2 miesiące. W zeszłym roku było to średnio co miesiąc. A może powinno się to robić nawet częściej np. co dwa tygodnie. Chcemy mieć pewność co pijemy (mimo iż to chyba najlepsza woda w gminie).

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, ja już dawno temu pisałem tutaj o pryzmach czarnego szkła które widziałem składowane na terenie tej kopalni. Wg mnie były to szkło z tłuczonych kineskopów telewizyjnych. Byłem też świadkiem jak pryzmy te znikały w dniach, kiedy to na skraju wyrobiska pracowały koparki i spychacze, Pisałem tu o tym, to mnie hejtowano i minusowano na potęgę przy milczącym aplauzie pozostałych blogowiczów. Przeczytajcie sobie jakie związki chemiczne zawarte są w kineskopach. Ja ostrzegałem, że ujecia w Cielętniku i w Szczukowicach mogą być zagrożone, ale Wy Wszyscy Milczycie. Milczcie więc i czekajcie !!!! Ja oczywiście jestem pełen nadziei, że te pryzmy były… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Pawle to co piszesz (pryzmy „czarnego szkła” – tak naprawdę nie wiemy co to było) zostało najprawdopodobniej zrównane i pokryte warstwą gruzu żelbetonowego (dostęp teraz do tych pokładów będzie bardzo utrudniony i pewnie bardzo kosztowny) a dodatkowo usypany został wał ziemny aby uniemożliwić obserwację z drogi co się tam dzieje. Ja piszę o obserwacji ostatnio pojawiających się tam samochodach z tabliczka odpady i chciał bym ustalić czy ma to związek z wpisem z blogu piekoszów-natura o powstającym składowisku odpadów oraz czy jest to legalne działanie i jaki możne mieć wpływ na środowisko a w szczególności na możliwość skażenia wód gruntowych… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ok Ok Robie, działaj. Dla siebie i dla Brynicy to rób.

Anonim
Gość
Anonim

Robię nie idź tą drogą nie przynosi wstydu Brynicy.brynico nie zgadzają się na takiego adwokata

ELA
Gość
ELA

Z mojego rozumowania Panu Wijasowi chodzi o zakład znajdujący się za kopalnią w kierunku Kielc B….d

Rob
Gość
Rob

Na blogu piekoszów-natura 28 czerwca pojawiła się wzmianka o „powstającym gigantycznym śmietniskiem odpadów w Szczukowskich Górkach”. Uprzejmie proszę o kontakt osobę, która zamieściła te informacje. Kontakt tel do mnie posiada Pan Marek a e-mailowy PB. Potrzebuje więcej informacji na ten temat.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, masz dwie opcje skontaktowania się z Panem Józefem Wijasem ze Stowarzyszenia Natura:
1./ Wejść na stronę Stowarzyszenia Natura i tam jest podany kontakt,
2./ Zadzwonic do mnie pod nr 531129013 i podam Tobie numer do Pana Józefa Wijasa ponieważ mam jego upoważnienie do tej czynności. Wybieraj i działaj.

ZZ
Gość
ZZ

Najlepsza woda w gminie i jedna z lepszych w województwie!
Sprawa byłej kopalni w Szczukowskich G. powinna bardziej zainteresować ludzi z Kielc, bo wody powierzchniowe, więc zapewne i gruntowe płyną z kopalni w kierunku miejscowości Pietraszki i znajdującego się tam ujęcia dla części Kielc. Jak się nie mylę to ujęcie to jest gdzieś tu:
https://goo.gl/maps/7G1rEnZjkFx
Nasze ujęcie (Brynica) z tego co słyszałem leży gdzieś w górę rzeki Bobrza.
Gdzieś w tych okolicach?:
https://goo.gl/maps/jRXW5TSo3xm
W tym kierunku płynie woda która jest pompowana z kopalni Laskowa.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dowiedziałem się, że jednak był jeden radny, który starał się poruszyć Radę Gminy. Radny Pan Aleksander Sieradzan składał pismo na ręce przewodniczącego komisji budżetowej radnego Świercza w czasie trwania tej komisji , ale został całkowicie zignorowany, oraz na ręce obecnego przewodniczącego Rady Gminy radnego Kotwicy. Obydwaj panowie wykazali całkowitą ignorancję problemu. Ja zagrzmię teraz głośno tak: PANIE SIERADZAN, REJTANEM TRZEBA BYŁO SPRAWĘ POTRAKTOWAĆ, A NIE TYLKO PISEMKIEM !!!!! Wzywam mieszkańców gminy do wykoszenia tych nieudaczników w czasie najbliższych wyborów !!!! Najlepiej wszystkich, a na pewno tych co już wcześniej doprowadzali jako radni wcześniejszych kadencji do upadku Naszą Gminę!!!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A najgorsze z tego wszystkiego to to, ze ludzie winni zaniedbań ekologicznych w Naszej Gminie niedługo wypłyną na listach wyborczych i będą was znów przerabiać abyście im dali poparcie w wyborach. A już wybitnie najgorsze będzie to, że wielu z Was da się na to znów nabrać.

marcel
Gość
marcel

wystarczy im „podziękować” w sposób stanowczy przy urnach

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sytuacja z wczorajszego rozwożenia: Rozwożono w butlach po 5 l po dwie na rodzinę. I tak „jednoosobowa „rodzina” dostała dwie butelki, 2 osobowa też dwie butelki, 6 osobowa też dwie butelki, a pod posesją Wójta Gminy Piekoszów Pana Zbigniewa Piątka zostawiono 5 butli po 5 litrów. Czyli 25 litrów. Jak widać władza ma inne żołądki. Jak by co to jest na to zdjęcie. Brak mi słów.

Lukasz
Gość
Lukasz

pokaz zdjecie

florek kibolek
Gość
florek kibolek

czy ktoś w końcu mógłby się wziąć za dupę pana B. i jego beczkowóz z syfem które wylewa gdzieś po polach ??

ZZ
Gość
ZZ

Czy nie ma możliwości aby ktoś zbadał pod względem bakteriologicznym zawartości tego beczkowozu? Chyba bez zgody właściciela się nie da?

Lukasz
Gość
Lukasz

Policja… musial by zareagowac pan A. a on nie chce… mimo wszystkich jego wpisow ze on ach i och

hieronim
Gość
hieronim

ja mam taki pomysł, mianowicie: jechać do supersamu nakupić wody butelkowanej ile się da, wziąć fakturę tudzież paragon i żądać zwrotu kasy od UG, gdyby kilkaset osób domagających się zwrotu kosztów za wodę naszło panie „dobrodziejki” pracujące w UG i samego wójta to może by się, kurza morda, w końcu wzięły do roboty

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Macie prawo do złożenia reklamacji w ZUK na dostarczany towar, czyli wodę. Wszystko zgodnie z prawem.

Lukasz
Gość
Lukasz

jakim prawem?

adrjanusz
Gość
adrjanusz

te łapki w dół to dały chyba te „dobrodziejki” z gminy „buahahahahaha” 😀

że co milordzie ??
Gość
że co milordzie ??

czy jak odbiło się rdzą do od tej internetowej bakterii koli (e coli)??

Qlega
Gość
Qlega

proponuję zorganizować promocję pod nazwą „Najlepsza i zdrowa woda z ujęcia nr 2 z Piekoszowa” i poprosić o jej wypicie pana wójta, prezesa ZUK, i właściciela tego szambowozu, który to szaleje po gminie i rozlewa jakieś skisłe gówno po polach

trzymej mię pan
Gość
trzymej mię pan

nie, no kuźwa !!! najpierw piłkarze na mundialu teraz znowu woda ?? najpierw sraczka po żenadzie na MŚ teraz od zwykłej kranówy !!!

idź pan w ....
Gość
idź pan w ....

gmina Piekoszów – jeden wielki p********y śmietnik i ściek,

????????????????
Gość
????????????????

wpisujcie w komentarzach miejsca, miejscowości lub czynności, z których, waszym zdaniem, płyną największe zagrożenia zanieczyszczeniami, skażeniami i śmieciami w naszej gminie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pozwolę sobie wpisać jako pierwszy miejsce problemów tej gminy. ja wskazuję jako największe zagrożenie Naszej Gminy : Mózgi Mieszkańców tej Gminy!!!!

garnek
Gość
garnek

i jak tu nie pić alkoholu skoro woda w kranach skażona ??

Anonim
Gość
Anonim

Pij i przepijaj colą z wodą.Będzie okazja jutro i pojutrze festyn Mega Moc Piekoszowa II.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

W centrum Opola szpital zamknięty bo też cola w wodociągu i co to też wina prezydenta i radnych?

mieeeetek
Gość
mieeeetek

nie, to wina Putina, a w Polsce od Szczecina aż do Buska wina zawsze będzie Tuska

Kx
Gość
Kx

Ponad rok temu pisałem jak z Wrzosowej w Mocigoździe w ciągu kilku godzin wywieziono kilkadziesiąt tirów szarego szkła w kierunku Kielc . Tiry ze znanym napisem? Pisałem też o beczkowozach ale Łukasz zrobił hejt , to że nawóz? Zgadza się nawóz na pola! Ale tam nic się nie uprawia? Poza tym beczkę można wywieźć raz na rok na hektar a nie kilkanaście !

Lukasz
Gość
Lukasz

Dziubus
wg przepisow prawa a wg mnie w takim obrebie sie wypowiadam na h jednorazowo mozna wywiez od 15 do 50 m szesciennych gnojowicy przelicz sobie ile to jest litrow ile beczek ile kursow…
mozesz miec pretensie tylko i wylacznie do wszech wiedzacego pana A. ktory glosowal na prawicowe towarzystwo ktore taka ustawe przeglosowalo w mysl tego co chcialo towarzystwo ludowe czyt. rolnicy …

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Panie Janie pierdu pierdu cole może wychodowac każdy użytkownik wodociągu nie przestrzegając higieny np w zalewach.czesto ma to też miejsce w szkołach w czasie przerw w użytkowaniu np wakacje, ferie.winy należy szukać wśród mieszkańców a nie wójta.a ciekaw jestem co Pawełek robi ze ściekami.

ZZ
Gość
ZZ

Ma kanalizację

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeśli o mnie Ci Anonimie2 chodzi to mój dom jest podłączony do kanalizacji gminnej i płacę za to uczciwie co dwa – trzy miesiące bez zaległości. Masz jakieś pytania jeszcze?

Lukasz
Gość
Lukasz

TAK
zona dzieci tez zabrala ze soba?

Kx
Gość
Kx

Jedna beczka to około 15 m 3 na 20 h to 20 beczek na rok a nie 20 na kwartał! Umiem liczyć ,ale to co wywożą to gnojowica czy odpady poprodukcyjne podobno nawóz? Nawóz wywozi się żeby mieć lepsze plony a może ktoś mi podpowie ile z tych pól zebrano ziemniaków, kurydzy, pzenicy,siana itp ? 1m3 to 1000 litrów, 1 h to 10000 m2 umiem liczyć!Jak Łukasz sanepid pobiera próbki czy Zuk już raz Ci wyjaśniłem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Łukasz, jakim prawem opluwasz mnie podpuszczając czytających , jakobym ja miał napuszczać Poicję lub inne organy państwowe na Pana Łukasza Bartosa? Kim Ty jesteś, ze dajesz sobie takie prawo, no i kimże ja jestem abym miał to robić? Jestem zwykłym obywatelem i mieszkańcem tej gminy. Ale spróbujmy ten problem podejść z następującej strony: 16 radnych co miesiac pobiera około 1600zł co daje rocznie 307,200zł a w czasie całej kadencji 1 milion 228 tys 800zł. Licząc zarobki wójta w podobny sposób wychodzi, ze kosztuje on Naszą Gmine czyli Nas wszystkich 650 000 zł. Razem Rada i wójt kosztują Nas prawie… Czytaj więcej »

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Oszołom jakże to trafnie się sam Pawełek nazwał fajnie,fajnie coś pięknego.a to wyznanie popierające lokalny biznes bezcenne,a ta wizja katastroficzna i stwierdzenie dobrze wam tak(społeczeństwu) bo mnie to nie dotyczy(bo mieszkam pod lasem)no przecudna hipokryzja oddająca rzeczywisty stan umysłu piszącego.idz dziś na festyn wyluzuj sie.spoleczenstwo które tak nienawidzisz też tam będzie, spróbuj go zrozumiec-przy rytmach czerwonych korali.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Taaaak, Anonimie2, zgadza się. Myślisz, że przejmuję się Twoimi oszczerczym zabarwieniem wpisu? To jesteś w błędzie. Odważnie mówię, Bardzo dobrze się stało, że skażenie równiutko dotknęło wszystkich, a zwłaszcza urzędników, wielkich i mniejszych strażaków, biznesmenów, wielkich i małych radnych, nauczycieli, księży, policjantów, żołnierzy, lekarzy itd Was wszystkich którzy wywyższaliście się ponad innych. Sprawiedliwość dziejowa nastąpiła, lub jak kto woli Bóg tak chciał. Szkoda mi oczywiście tej uczciwej części społeczeństwa którzy tyrają na co dzień na Was i żeby utrzymać swoje rodziny, ale mam nadzieję, że własnie ta zdrowa część społeczeństwa wystawi wam oszczercy i złodzieje swój rachunek. A ja się… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

wine najpierw trzeba udowodnic

ZZ
Gość
ZZ

Tak było kiedyś Lukasz, ale w dobie internetu stawia się zarzuty bez dowodów. Natomiast w przypadku Pawła to nawet i bez internetu tak było i będzie!
Zarzuty bez dowodów i ciągle zastraszanie – gdzie on się nauczył takich metod?!?

kronikasz
Gość
kronikasz

Pewnego dnia i Ty staniesz przed obliczem Pana.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Stanę, i zaśpiewam mu….czerwone korale…. A poza tym Ciebie kronikasz to nie dotyczy, bo Ty od razu wylądujesz w piekle za to co Ty i Twoja rodzina zrobiła tej gminie. Ja sobie przed obliczem Pana poradzę, bo mi nie ma on co zarzucić.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.

Lukasz
Gość
Lukasz

dzieki za streszczenie
chyba w Piekoszowie dzis leje

ZZ
Gość
ZZ

Nie leje, ale jest zimno!
😉

Anonim
Gość
Anonim

Taki mądry a nie wie ilu radnych jest w jego ukochanej gminie,a te kwoty co podajesz to już totalna bujda na resorach.najpierw sprawdź a potem pisz.masz sąsiada radnego zapytaj to ci powie.

ELA
Gość
ELA

takie kwoty diet to ponoć brali radni ponad 10 lat temu,Piszesz nieprawdę wystarczy wejść w oświadczenia majątkowe a się dowiesz lub dowiedz się od kolegi po fachu

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie i ELA, doskonale wiem ilu jest radnych i ile zarabiają Celowo wpisałem 16 radnych aby wykazać innym blogowiczom po co tu istniejecie, tj aby chwytać się czegoś co w waszym mniemaniu mnie zdyskredytuje a jednocześnie zakryjecie inne aspekty moich wpisów. No i oczywiście jak zwykle zrobiliście to co od was oczekiwałem. A radnych jest oczywiście 15, tak to skonstruowano, aby zawsze była jakaś większość i mniejszość. Natomiast co do radnych to otrzymują 1000zł plus 600z za zasiadanie ( czyt, figurowanie) w komisjach. Przypominam, że ten artykuł dotyczy skażenia wody, a nie licytowania się o cyfrę radnych.

Lukasz
Gość
Lukasz

misiu zloty Ty sie sam o to prosisz skad wziales ten 1000 zl +600 za komisje
tak uwielbiany przez ciebie radny a co za tym idzie jedyny prwadomowny (wiec w oswiadczeniu majatkowym niemogl sklamac) wykazal dochod z tytulu radnego w wyskokosci 7815 zl co daje 650 zl miesiecznie …

ELA
Gość
ELA

dokładnie 620 zł radny 650 przewodniczący komisji

Anonim
Gość
Anonim

Nie ośmieszaj się na każdym kroku dajesz dupy.

ELA
Gość
ELA

nie prosiłam o taki wywód tylko o napisanie prawdy

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Lekką rączką wpompowano w kościół około miliona zł w remont który pierwszy lepszy kowalski zrobił by za 1/4 tej ceny. Ale oni chcieli sobie za Nasze Pieniądze kupić sobie proboszczowskie poparcie w dniu wyborów. Skażenie goni skażenie, a oni pompują Nasze Pieniądze w ręce człowieka, który być może niedługo opuści Naszą Gminę i może nawet nasz kraj. Nie uwierzę, że ktokolwiek ma jakąkolwiek kontrolę nad tymi podarowanymi lekką rączką Naszymi pieniędzmi. Ludzie, dajcie mi do ręki ten milion, a wybuduję Wam cztery zdrowe ujęcia wody pitnej dla Naszej Gminy. Wiercenie takiej studni to góra cztery dni. Samo wiercenie i uzbrojenie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pompa za 2 tysiące?
Pawle opamiętaj się!
2k to może za szafę sterowniczą?
To nie jest ujęcie na 10 gospodarstw!
„Dajcie mi ten milion a ja Wam zrobię lepiej” – przez takich to niestety jest u nas tak jak jest!
Ja uważam że jak nie mam pieniędzy to mnie nie stać na coś za 1/4 ceny!

A co do ujęć wody w Piekoszowie – skąd wzięła się ich lokalicacja? Czy nie był to czasem przypadek?
Wydaje mi się że woda z ujęcia dla Brynicy jest dobra bo i lokalizacja ujęcia jest dobra.
Mam nadzieję że to też nie był przypadek, tylko zostało wcześniej przemyślane i zbadane.

Lukasz
Gość
Lukasz

ten temat jest o skazeniu wody a nie o remoncie kosciola

kolejowa
Gość
kolejowa

święta prawda

kk
Gość
kk

Cola w kranach a Piekoszów śpiewa – czerwone korale … aż wierzyć się nie chce.

ZZ
Gość
ZZ

Piekoszów?
Frekwencja mniejsza niż w Brynicy.
W niektórych miejscach więcej kibli niż ludzi 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

teraz sie juz tak latwo nie wykpisz ze nie jadles kielbasy sorry nie zarles i ze nie chodziles w zapaskach

ZZ
Gość
ZZ

Chodziło Ci o mnie Łukaszu? Kiełbasy nie żarłem tylko jakieś mięso – ale za darmo nie było – jakieś 14 zyla za raczej niewielką porcję. Zapaska? – nie pamiętam 😉
Ale i tak się boję!

Lukasz
Gość
Lukasz

ze skazeniem wody zmagamy sie od kilku lat i teraz nagle jak sa wybory to ktos (pytanie czy chcacy zbic polityczny kapital) pisze jakies petycje, alarmuje, wzywa …

ELA
Gość
ELA

WODA ZDATNA DO CELÓW SPOŻYWCZYCH ,ZAKAZ DECYZJĄ SANEPIDU ODWOŁANY

Lukasz
Gość
Lukasz

czy to prawda co donosza gminne wiewiorki ze w najblizszym czasie (do 4 lipca) stanie sie cos po czym Zbigniew Piątek przestanie byc wojtem Gminy Piekoszów???

Hg
Gość
Hg

Co to za sensacje czy u nas nigdy nie będzie spokojnie i normalnie.

plik
Gość
plik

„Idy marcowe” p. Zbyszku strzeż się podawacza bo to zły człowiek do doradzania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, nie cofałem się do właściwego artykułu bo to daleko wstecz, niemniej i tutaj przedmiotowo jest w temacie rzecz następujaca: Pan Józef Wijas ze Stowarzyszenia Natura ( nie mylić z Jerzym Wijasem byłym Prezesem Menadżerem ZUK ) odwalił kawał doskonałej roboty na rzecz walki o bezpieczeństwo zdrowotnie mieszkańców gminy Piekoszów. Szczegóły tutaj http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ Proszę aby jak najwięcej osób przeczytało odpis wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w którym to wyroku Sąd nie pozostawił suchej nitki na podłym zachowaniu władzy gminnej w Piekoszowie wobec mieszkańców – odbiorców zagrożonej skażeniami wody. Wójcie Zbigniewie Piątek, dopuścił się Pan wielkiej podłości wobec prawa i wobec… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ
Roman
Gość
Roman

kolejne skażenie wody na ujęciu II Piekoszów. Te skurwysyny chcą nas wytruć

Lukasz
Gość
Lukasz

ale sie pan z Kasztanowej w wode oblowi zas