Uwaga! Woda w zachodniej części gminy skażona bakterią Coli

ZUK poinformował dzisiaj, że w próbce wody pobranej z Ujęcia Miedzianka wykryte zostały bakterie z grupy coli. W związku z tym wprowadzony został zakaz
używania wody do celów spożywczych, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw, mycia zębów, mycia noworodków.

Zakaz dotyczy mieszkańców miejscowości: Zajączków, Wierna Rzeka, Bławatków, Młynki, Gałęzice, Lesica, Wesoła, Skałka.

Woda do celów spożywczych będzie dowożona specjalistycznym wozem Wodociągów Kieleckich. ZUK prosi mieszkańców o przygotowanie pojemników i naczyń.
Woda do celów gospodarczych będzie dowożona w miarę potrzeb przez wozy OSP.

Aktualizacja 21.06.2018 – Zakaz został odwołany. 

241
Dodaj komentarz

avatar
35 Comment threads
206 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
81 Comment authors
LukaszNataliaZZnonameLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Intrygujący temat.Nordkalk jest już przedsiębiorstwem wod-kan/w ub. roku dopiero uzyskał ustawowe zezwolenie/.I ponad to „Wody Polskie” zatwierdziły taryfy cenowe dla tego ujęcia.To nie ZUK i gmina powinny dostarczać wodę i ponosić koszty związane ze skażeniem wody.
To sprzedawca odpowiada za jakość sprzedawanego towaru w tym przypadku wody.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Znaczy Panie Marku to obecne skażenie to wina Nordkalku, Tak?

Marek
Gość
Marek

Nie mnie orzekać o winie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tom ja pozwolę sobie orzec. Nordkalk nie jest winien!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W związku z zaistniałym skażeniem życzę mieszkańcom miejscowości : Zajączków, Wierna Rzeka, Bławatków, Młynki, Gałęzice, Lesica, Wesoła, Skałka silnej biegunki, bólów brzuchów, bolesnych wymiotów, egzem skórnych i wszystkiego co najgorsze z tym związane. Następnie życzę tym mieszkańcom aby wreszcie przejrzeli na oczy i zaczęli myśleć.

mariola
Gość
mariola

Uważa Pan, że te życzenia choćby sie spełniły to na poprawę jakości wody nie będą miały wpływu. Na oczy można przejrzeć tylko co z tego jak nie ma wodociągu wolego od zabrudzeń. Pozdrawiam!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Pani, uważam, że jak się spełnią, to będą miały wpływ. Jak ludziom dzieci zaczną chorować, to może rodzice się obudzą i nastąpi jakiś nacisk społeczny na władzę, aby coś z tym zrobiła. Bo dziś władza nie musi nic robić, prócz na ostatni moment podać łaskawie do wiadomości fakt skażenia, porozdawać wodę za Wasze / Nasze pieniadze, wodociąg nachloruja i władza dalej sobie spokojnie lody kręci na różnych przetargach i zleceniach. A ludzie się trują. Ide w zakłąd, ze ludzie ze świecznika władzy nie piją wody z tego wodociągu z którego wy pijecie.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Woda dowożona jest beczką z wodociągów kieleckich a do celów gospodarczych rozwożą strażacy.strazacy z Piekoszowa podobno nie wyjechali bo zużyli paliwo na pielgrzymkę do Zakopanego.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bardzo dobrze, Wyjdzie taniej i zdrowiej, bo przecież wozy strażackie nie maja atestu na przewóz wody spożywczej.

LP
Gość
LP

Ale o celów gospodarczych mogą. Do szkoły miałeś pod górkę że nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

Lukasz
Gość
Lukasz

pamietaj ze to byly milicjant

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę zwrócić uwagę, że skażenia wód w Naszej Gminie pokrywają się prawie, że w całości z obszarami którymi rządzą radni trzymający się w klice która uzurpuje sobie wyłączne prawo do rządzenia gminą. Proszę sobie to przeanalizować. Przypadek? Zrządzenie Boskie? Biorąc pod uwagę obecny układ sił to jest to prawie 100% pokrycia. Ludzie Ci zamiast wziąć się za rzetelną pracę nad bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców, to w całości zaprzątnięci są jak by tu kogo załatwić żeby samemu coś zyskać. Chora Gmina, Chore społeczeństwo które na to przyzwala. No nic, wybory za pasem. Niedługo dowiecie się, że oni to wszystko załatwią w następnej… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, na lata 2022-24 przewidywane jest przebiegunowanie ziemskie. Będą się dziać dziwne zjawiska, z których najgroźniejsze będzie promieniowanie słoneczne przed którym czasowo zaniknie ochrona ziemska. Aby przetrwać ten czas będziemy musieli być zdrowi, baaaaardzo zdrowi. W naszych organizmach nie ma prawa być jakiejkolwiek komórki nowotworowej, ponieważ promienie spowodują jej rozpad z katastrofalnym skutkiem dla naszego ciała. Jak mamy to przetrwać, jak po pierwsze mamy skażoną wodę która przyczynia się do rozwoju komórek nowotworowych, a po drugie nasze samorządowe władze zajęte są wewnętrzną walką o wpływy a nie naszym zdrowiem i Naszą Przyszłością. Jesteśmy w ciemnej d…pie w tym względzie.… Czytaj więcej »

LP
Gość
LP

To chyba musisz już zacząć budować jakiś bunkier czy tam schron, chociaż myślę że trochę za późno bo słonko Cię trochę przygrzało w głowę. A, i pamiętaj o czapce, no i pij dużo wody😀

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję za troskę LP. Tak właśnie robię. Noszę szeroki kapelusz oraz piję dużo wody. Ponadto jak jest słońce noszę przeciwsłoneczne okulary, o czym zapomniałeś doradzając mi 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Pamiętaj o tym, aby nie były to jakieś tanie okulary z targowiska – często przepuszczają promieniowanie UV, oczy przez to, że mają ciemno otwierają się szerzej, a przez to jeszcze więcej promieniowania wpada do oka – efekt odwrotny od zamierzonego!
Ja tam wolę chodzić w kapeluszu bez okularów!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ooooo, dziękuje ZZ za troskę. Postaram się o lepsze okulary. Wreszcie napisałeś coś co przyjmuję z życzliwościa. Chociaż nie. Już kiedyś napisałeś prawdę o tym, że nie moje psy biegają po drodze jak nasyłano na mnie patrole Policji.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu LP proszę skupić się na przyczynach skażenia wód podziemnych w Naszej Gminie, anie doradzać mi co mam robić. Ja wiem co mam robić.

MK
Gość
MK

Czytam twoje wpisy z mocnym zainteresowaniem i zastanawiam się co jest pod tym kapeluszem. Piszesz o radnych klikach paczkach, drużynach filmy kręcisz jak Spielberg i co ?. Klepiesz w klawiaturę i liczysz na to, że ktoś coś zrobi, a co zrobiłeś ty. Rozważanie nad bakterią powinieneś rozpocząć od tego skąd się ona bierze i dla czego tak się dzieje i jakim cudem dostaje się do ujęcia. Tyle lat funkcjonuje samorząd 21 wiek i brak kanalizacji brak wodociągu. Nad tym się zatrzymaj się zdejmij okulary i ten kapelusz. ps. jeżeli chodzi o słoneczko, to jak byś pogmerał trochę to co 11… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Po co ta czcza pisanina Twoja MK? Wybuduj więc wodociąg i będzie po sprawie. Jeszcze raz tu napiszę. Wszyscy dobrze wiecie skąd się ta bakteria bierze. Próbujecie przekierować uwagę na Nordkalk jako winnego obecnej sytuacji. Nordkalk jedynie wodę wydobywa i odsprzedaje ZUKowi, a ZUK wam. Nordkalk przerabia kamień , a bakteria berze się z odchodów ludzi i zwierząt.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No że też nawet Wesoła ma skażoną wodę. Niewiarygodne!!!! Przecież w 2014 roku wmawiano tam ludziom, że będzie to kraina miodem i mlekiem płynaca. Raj na ziemie tam miał być. Wystarczyło tylko krzyżyk we wskazanej rubryczce postawić.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

No jak ma mieć dobrą wodę jak jest podłączona do wodociągu z colą? Według powyższych wypocin wygląda na to że radni z wiosek siedzą na nitce wodociągu każdy na swojej i dolewają coli żeby było fajnie i Paweł miał oczym tworzyć swoje wizje zakończenia świata.ale on przeżyje schowie się w ziemiance pod lasem z butelka wody ze źródełka.milego dnia życzę wszystkim.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Anonim2, proszę skupić się na przyczynach następujących kolejno po sobie skażeń wód gruntowych w Gminie Piekoszów, a nie snuć chorych mrzonek o ziemiankach.

ZZ
Gość
ZZ

I znowu nam poniosło naszego wioskowego szamana! W jaki sposób pojedyncze osoby (radni) mogą mieć wpływ na skażenie wody? Która to mądra głowa przewidziała przebiegunowanie które potrwa tylko 2 lata? Dlaczego promieniowanie nie ma być szkodliwe dla komórek zdrowych? Proszę przenieś się lepiej na forum o ufo i zjawiskach paranormalnych, tam znajdziesz podobnych sobie i nie będziesz zarażał swymi teoriami zdrowych osobników!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu ZZ, proszę skupić się na przyczynach następujących kolejno po sobie skażeń wód gruntowych w Gminie Piekoszów, a nie snuć chorych mrzonek na temat tego co mam robić. Ja wiem co mam robić.

ZZ
Gość
ZZ

Przyczyna jest tylko jedna – zwiększająca się gęstość zaludnienia na naszym terenie i oszczędzanie na sposobie pozbywania się nieczystości płynnych. Nawet te słynne oczyszczalnie „eko” są przyczyną, bo moim zdaniem w znacznej większości albo wykonane nieprawidłowo, albo na glebach które się do tego nie nadają. Ty możesz oczywiście dalej wykorzystywać temat do tej swojej dziwnej polityki, ale zanim cała gmina nie zostanie skanalizowana to skażenia będą coraz częstsze. Boję się nawet że za niedługo i ujęcie z którego ma wodę Brynica spotka podobna sytuacja.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No dobra, napisałeś co napisałeś, o tym to akurat każdy wie co należy zrobić. Powiedz co Ty zrobiłeś w tym kierunku, żeby to było zrobione? Przedstaw nam tutaj swoje działania. A Brynica też niedługo otrzyma skażoną wodę. Niech tylko pewien syf dotrze w głębsze partie ziemi.

ZZ
Gość
ZZ

Co zrobiłem?:
– wykonałem oczyszczalnię zgodnie z zaleceniami
– nigdzie nie wylewam żadnego świństwa
– oszczędzam wodę
– śmieci tylko do kosza a te wyrzucane przez innych na pobocze w mojej okolicy co jakiś czas zbieram
– i najważniejsze – cały czas uczę swoje dzieci aby dbały o środowisko i mówię im o konsekwencjach naszego lenistwa!

Mało?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To to akurat robisz dla siebie. A co dla Gminy zrobiłeś?

ZZ
Gość
ZZ

Nie tylko dla siebie!
Jak nasram na drodze to będzie tylko dla mnie?

ZZ
Gość
ZZ

Czy to jest temat o wodzie czy robieniu coś dla gminy?
Róbmy to co do nas należy a będzie dobrze!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Temat przewodni jest o skażeniu w zachodniej częsci gminy, niemniej poruszony wątek o tym co indywidualnie robimy dla gminy jest jak najbardziej związany z tym głównym tematem. Niech teraz każdy kto czyta czy też został dotknięty skażeniem tak uczciwie pierdol..e się w pierś i sam przed sobą niech się rozliczy co zrobił dla gminy w kierunku zapewnienia sobie zdrowego środowiska. Nieważne czy to PSLowiec, SLDowiec, POwiec, PiSowiec, PZPRowiec, Watykańczyk, czy inna jakaś kanalia lub nie kanalia, ale niech każdy zacznie od siebie. Pora ku temu najwyższa. Bo choroby i śmierć nie będą się zastanawiały kto jest kim tylko będą kosić… Czytaj więcej »

LP
Gość
LP

Ale nie podasz nas do sądu?😀

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Za to, że będziesz działał na rzecz dobra Naszej Gminy na pewno nie 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Staliśmy się słynni. Przed chwilą zadzwoniła osoba do mnie z Opola. W radiu Eska o naszym skażeniu mówią.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Pawełek chyba ma jakieś tajemne przyłącze do tej skażonej wody bo już bredzi

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Informacja, że w Opolu ktoś w radiu Ska usłyszał , że w gminie Piekoszów jest wykryta bakteria celi w wodzie pitnej jest bredzeniem???? To jak nazwać twoją wypowiedź Anonimie2 ?

Lukasz
Gość
Lukasz

ze tez akurat do niego mieli telefon

Józek
Gość
Józek

Nie tak dawno pisałem na tym blogu, że nie jest to ostatnie skażenie wody. Nie musiałem zbyt długo czekać. Jest to kolejne skażenie wody na terenie gminy, o którym wiemy. A ile było skażeń wody, o których nie wiemy? Skażenia wody na terenie gminy powtarzają się dość często. Więc, ktoś wywozi duże ilości odpadów z bakteriami coli lub jest inna przyczyna. Nie wiem, czy władze gminy z wójtem na czele, pomimo tak wielu skażeń wody podjęły jakieś skuteczne działania w celu ustalenia przyczyn skażenia. Gdyż Panie wójcie nie ma skutku bez przyczyny i przyczyny bez skutku.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Niektórzy mają szansę zrobić sobie zapaśnik wody butelkowej na całe wakacje.jak np pewien pan z kasztanowej.pozdrawiam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonim 2, doigrasz się prokuratora za publiczne sugerowanie kradzieży lub wyłudzenia wody tego Pana z Kasztanowej. Masz dowody?

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Ja nic nie sugeruje w porównaniu do ciebie przypomniałem tylko pewien fakt który miał miejsce wcześniej.a po wture panów na kasztanowej jest całe mnóstwo nie wiem czyim adwokatem jesteś.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jestem adwokatem Normalności i Uczciwości śmierdzący oszczerco i tchórzu.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Proszę o usunięcie powyższego wpisu pana Arabasz ponieważ przekracza zasady normalnosci i obraża.

LP
Gość
LP

No proszę jak to sobie nasz koleżka pozwala. Napij się meliski😁. W tym momencie to ty się doigrasz prokuratora, i nie pal głupa że nie wiesz za co. A Pan, Panie Blogu już dawno powinieneś go zbanować. Za całokształt

Optymistka
Gość
Optymistka

Kto panu Arabaszowi dał prawo lub pryzwolenie na takie obrażanie innych? W każdym jego komentarzu tyle jadu.
Nawet jak ktoś napisze coś pozytywnego (np.ZZ o jak o środowisko) ten czlowiek i tak wysunie z negatywne wnioski.
Panie Pawle,czy Pan nie ludzi?!

Optymistka
Gość
Optymistka

Panie Pawle,czy pan nie lubi ludzi?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

🙂 Lubię ludzi . A zwłaszcza damską część populacji 🙂 . Ale nie mam litości dla ludzi słabych, mamejowatych, leniwych, zacofanych, ale też cwaniaków, oszustów, kłamców, fałszywców. A tych nie brakuje. Niestety mam tą przywrę, że ludzi tych wyłapuję intuicyjnie i to w sekundach. W kontekście tego artykułu o skażonej wodzie żle znoszę tych ludzi którym od lat dostarczana jest woda z gównami i innym paskudztwem a oni to piją i temu przyklaskują. Ale nawet ich mi nie jest żal, żal mi ich nieświadomych dzieci. Nie będę też szanował ludzi z ciasnymi usmysłami, brakiem jakiegokolwiek światopoglądu innego niż ten który… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

yyyy a w ktorym fragmencie „Optymistka” napisala ze „nienawidzisz ” w domysle ludzi???

Optymistka
Gość
Optymistka

„…nie mam litości dla ludzi słabych…”- przykre panie Pawle

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Typowy milicjant,zryty mózg żrebak w sile wieku na utrzymaniu społeczeństwa tzw pasożyt to co wypisuje to żenada dziwię się że blog to firmuje zaczyna to być niesmaczne

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Powiadasz: Pasożyt ? 🙂 No cóż, przyzwyczaiłem się do tego. Takie mamy społeczeństwo, że jak im się krzywda dzieje, to wiedzą gdzie jest policja. Ale jak tylko jest możliwość to wiedzą też jak napluć na plecy tym samym którzy im pomagali. Znam to. Nie wzrusza mnie to. Niemniej proszę wziąć pod uwagę, że im więcej takich opinii pójdzie w przestrzeń publiczną, tym mniej oczekujcie od Policji pomocy. Niestety kij ma dwa końce. Panie Blogu, proszę o pozostawienie komentarza Zniesmaczonego. To wybitny przykład degeneracji społecznej.

noname
Gość
noname

Jak Ci zależy na opinii o byłych policjantach (lub milicjantach) to albo popracuj nad swoimi wpisami albo przestań całkiem!
Ja znam parę byłych funkcjonariuszy i domyślam się, że jak czytają te Twoje wypociny to pewnie zalewa ich krew! (ze wstydu)

Lukasz
Gość
Lukasz

tak w sytuacji kiedy ktos kogos obraza (a robi to zazwyczaj jedna i ta sama osoba) powinnes reagowac

ELA
Gość
ELA

NORDKALK jest przedsiębiorstwem który posiada zezwolenie i taryfy cenowe zatwierdzone przez „Wody Polskie”dla tego ujęcia,więc dlaczego winą obarczacie Wójta i gminę .Ale cóż winny musi się ,a kto najlepiej wie pan Józef /wójt i gmina/

mariola
Gość
mariola

Pani Elu! zadaniem jak i obowiązkiem samorządu gminy jest między innymi ochrona zdrowia swoich mieszkańców. Jeżeli przedsiębiorstwo NORDKALK notorycznie odpowiada za zanieczyszczoną wodę a tak się dzieje bardzo często co naraża mieszkańców tej części Gminy na utratę zdrowia to należy zmienić ujęcie wody a to leży w gestii gospodarza gminy. Pozdrawiam.

Józek
Gość
Józek

ELA Podstawowym czynnikiem warunkującym rozwój społeczeństw jest dostęp do wody o odpowiedniej, jakości, spełniającej standardy wody pitnej. Problem zapewnienia odpowiedniej, jakości wody do picia i ochrony wód przed zanieczyszczeniami stanowi także poważne wyzwanie dla gminy. Zgodnie z zasadą myśl globalnie, działaj lokalnie, problem ten najlepiej rozwiązywać na szczeblu gminy. Dlatego to gmina jest jednostką odpowiedzialną za zaopatrzenie ludności w wodę do picia i stworzenie właściwych rozwiązań gospodarki ściekowej. W mojej ocenie od chwili ujawnienia braku przydatności wody do spożycia do Komunikatu wójta upłynęło zbyt wiele godzin. Badania wody były przeprowadzone 14 czerwca 2018 roku. Komunikat Pana Wójta Zbigniewa Piątka 16… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

a skad wziales date „16 czerwca 2018 roku o godz., 14.33”
zarowno na stronie gminy jak i na BIP data publikacji to 14 czerwca

ale pozostaje kwestia czy skoro w tym ujeciu tak czesto dochodzi do skazenia wody to czy badania nie powinny byc wykonywane czesciej

baaa
Gość
baaa

11 z 18 wpisów pod tym artykułem autorstwa tej samej osoby. Odechciewa sie czytac

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonim2, ZZ, LP. Tylko trzech was wystawiono dziś do zwalczania mnie na Piekoszów Blog? A gdzie reszta? Sraczki dostali od picia skażonej wody?

kronikasz
Gość
kronikasz

Krowa mi się ocieliła.Zajety jestem.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Bardzo lekko kpi sobie pan z tych ludzi co nie mają teraz wody pod płaszczykiem samotnika walczącego tylko z kim? A to oczywiście pod przyzwoleniem prowadZacego blog.jest takie powiedZenie kto z kim przystaje takim się stajesz.rubcie sobie dalej tą hucpe powodzenia.

noname
Gość
noname

Cielak zdrowy?

LP
Gość
LP

Haha, ty serio myslisz że jesteś obroncą uczciwości i praworządności i że trzeba cię zwalczać?😆 przyszedłem tutaj żeby się pośmiać z ciebie a nie tam zwalczać.

Lukasz
Gość
Lukasz

komus chyba nawdychal za duzo oparow z psich odchodow

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A nie pomyślałeś LP, że Piekoszów Blog jest miejscem nie do naśmiewania się z innych tylko aby dyskutować nad rozwojem Naszej Gminy?

Lukasz
Gość
Lukasz

z Toba sie nie da dyskutowac kazdy kto ma inne zdanie niz Twoje to poplecznik obecnej władzy przyspawany do koryta

Lukasz
Gość
Lukasz

nie mam czasu jade czołgiem

ZZ
Gość
ZZ

A kto mnie miał wystawić Twoim zdaniem?
Znowu zaczynasz starą śpiewkę?

greg
Gość
greg

Wszystkie wpisy są nastawione na zabłyśnięcie albo dokopanie drugiemu. Nikt nie poruszył tematu,że Zajączków posiada własne ujęcie wody. Rok temu została wybita studnia głębinowa na terenie sołectwa Zajączków za pieniądze UG. Nasuwa się pytanie komu zależy abyśmy kupowali skażoną wodę od firmy Nordkalk. Podłączenie ujęcia pozwoli na zwracanie się nakładów z inwestycji.Parę dni temu rozpoczęto podłączanie ujęcia do zbiornika na Ostrejgórce. Dlaczego tak późno?

Marek
Gość
Marek

greg
W rocznych i wieloletnich zadaniach inwestycyjnych nie ma i nie było budowy ujęcia w Zajączkowie.Być może dotyczy to ujęcia w Lesicy.Odnośnie zwrotu nakładów inwestycyjnych to komu się one zwrócą?Gmina sfinansuje inwestycję ,a ZUK będzie miał przychód i ewentualnie zysk/zostanie to skonsumowane na bieżącą i pozbawiona wszelakiej kontroli działalność/

greg
Gość
greg

Dziękuję Marku za doprecyzowanie mojej wypowiedzi. Właśnie o to ujęci wody mi chodziło. Myślałem,że to jeszcze teren sołectwa Zajączków. Nie ma to znaczenia na terenie którego sołectwa leży to ujęcie tylko fakt, że z tego ujęcia można zasilić w wodę zachodnią część gminy i uniezależnić się od firmy Nordkalk. Zysk może być tylko dla mieszkańców,że w końcu będą mogli pić czystą i o lepszych parametrach wodę.

Lukasz
Gość
Lukasz

tam chyba byla podobna sytuacja jak w Piekoszowie z dzialka ktora gmina kupila od Kosciola i dla tego tyle zeszlo z podlaczeniem

Rob
Gość
Rob

Może milczą, jak ja do tej chwili, bo czasem to już Pawle nie da się Ciebie czytać. Skąd w Tobie tyle goryczy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ Robie, jesteś w błędzie 🙂 Nie ma w ogóle we mnie goryczy. Jest raczej forma niedowierzania w to co się dzieje. A mam ten komfort, że stoję na pozycji obserwatora z boku, a nawet z góry, ponieważ wiele zjawisk które dotykają negatywnie mieszkańców gminy w ogóle mnie nie dotyczy. A na temat Twojego milczenia mam inne zdanie. Po porostu czekasz, jak by tu wysadzić z siodła radnego Pana Borowskiego.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oup. Małe sprostowanie do tego co powyżej napisałem. Dotyczy. Droga przecinajacą Łaziska która jeżdżę jest w przefatalnym stanie. I chyba nie ma widoków finansowych na jej zrobienie. Chyba, że władze dopną swego zamierzenia i wezmą ten kredyt o który się starają od jakiegoś czasu.

LP
Gość
LP

Zastanawialiście się kiedyś czy w każdej gminie jest taki Paweł Arabasz?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i jak zwykle Klakierstwo zrobiło dokładnie to o co mi chodziło, a mianowicie….ZAKWICZAŁO!!!! I to kolektywnie. 🙂 Współpraca z wami to czysta przyjemność. 🙂 Mam nadzieję, że przy urnach wyborczych mieszkańcy właściwie ocenią postępowanie obecnej władzy która poprzez swoje klakierstwo ogłupia społeczeństwo Naszej Gminy.

ZZ
Gość
ZZ

Paweł – ja już Cię wielokrotnie prosiłem abyś nie pisał że mam coś wspólnego z władzą naszej i jakiejkolwiek innej gminy. Udowodniłem to przed PB. Jeżeli wszystkie inne Twoje wpisy tak samo mijają się z prawdą – to naprawdę mi Cię żal!

ZZ
Gość
ZZ

I jeszcze coś – ja normalnie odpisuję tylko na te „szczyty Twojej głupoty” czyli wpisy o ufo i o przebiegunowania które potrwa tylko 2 lata. Gdybyś pisał tylko o wodzie to napewno bym nic nie „krakał”!

ZZ
Gość
ZZ

I co do tego co zrobi społeczeństwo przy urnach – moim zdaniem tu też się bardzo rozczarujesz, bo Piątek ma duże szanse na przedłużenie swojej kadencji – moim zdaniem pewne na 75%

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty ZZ możesz wiedzieć o moich zamierzeniach czy też myślach. To ja Ciebie teraz rozczaruje informacja, że ja sam na Zbigniewa Piątka oddam swój głos. I namówię do tego rodzinę i kogo się tylko da. Bo jeśli nie pojawi się ktoś mocny i konkretny to tak właśnie zrobię. Bo to zakrawa na kpinę, że do koryta pcha się jakaś podobno pyskata baba, poza tym ktoś kogo męczą sny o powrocie do koryta, czy jakiś gość któremu marzy się przywrócić układy sprzed 2013 roku kiedy to gmina padała na pysk z zadłużenia. Żadne z nich przez ostatnie lata nawet nie… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

dostales to co chciales i jeszcze masz miec zal ???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co ja niby dostałem? Bo o niczym nie wiem.

ZZ
Gość
ZZ

Dwukrotny remont drogi?
Mimo że efekt po roku taki sam jak i przed, ale wywalczyłeś!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kpisz sobie?

ZZ
Gość
ZZ

A gdzie ja coś wspomniałem o Twoich zamierzeniach?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W tym artykule udało mi się różnymi sposobami uruchomić 11.. słownie: Jedenastu klakierów którzy zakrakali skażenie wody dla zachodniej części gminy. Żaden z nich nie zająknął się na temat sedna artykułu. Niech to uświadomi czytających PB w czym tkwi ta gmina. Oddzielnym tematem jest, gdzie są Ci, którzy niedługo wypłyną jako kandydaci na radnych i na stanowisko wójta? Milczą. Czekają podstępnie, aż im ktoś wypracuje okazję do wypłynięcia. Ja swój cel osiągnąłem, a było nim wywleczenie przed opinię publiczną 10 klakierów, a udało mi się wywlec 11. Ja w tym artykule milknę, skażonej wody i tak nie uda się nagle… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

na 27 Twoich wpisow w tym temacie tylko w 7 zajaknales sie na temat skazenia wody …
z Toba sie nie da dyskutowac kazdy kto ma inne zdanie niz Twoje to klakier
skoro jestes taki madry i masz recepte na zbawienie tego swiata to czemu nie kandydujesz na radnego badz wojta??? wolalbym na Ciebie zaglosowac (chociaz i tak to zrobie mimo iz nie bedziesz kandydowal) niz na sasiada aloholika

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie zająknąłem tylko napisałem. No cóż, te 20 wpisów to były odpowiedzi z grzeczności dla Was klakierów. Musiałem Wam odpisywać, bo był by większy lament, że Wan ignoruję. 🙂 Nie będę Twoim wójtem ani radnym bo przecież sam napisałeś, że nie mieszkasz już w Naszej Gminie.

Lukasz
Gość
Lukasz

tylko ze jakos dziwnym trafem na wpisy wytykajace ci pomylki nie odpisujesz
to ze nie bedziesz nie oznacza ze nie mogo na ciebie glosowac

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Znajdź sobie innego kandydata.

Lukasz
Gość
Lukasz

twoja wiedza doswiadczenie insynktowne odgadywanie najnowszych trendow w polityce walka o dobro tej Gminy sprawiaja ze lepszego kandydata nie znajde

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Trudno.

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Nie schlebiają sobie ty naprawdę myślisz że ktoś by na ciebie zagłosował?predzej dałbym głos na twojego azjate.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moje myśli Zniesmaczony pozostaw dla mnie, bo to ja jestem ich dysponentem 🙂

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Puszysz się jak paw a merytorycznie jesteś cienki jak dupa węża.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przed chwilą zadzwonił do mnie znajomy z Karczewa pod Warszawą z pytaniem czy to tu gdzie mieszkam jest jakieś skażenie wody. Mówił że słyszał to w radiu na kanale…gdzie leca złote przeboje. Nie wiem co to za kanał. Naprawdę jesteśmy słynni na całą Polskę.

MK
Gość
MK

Zaraz Kim do ciebie zadzwoni . .

LP
Gość
LP
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przypomnę wam wszystkim pewne zdarzenie z początku 2015 roku czyli na początku urzędowania obecnej władzy samorządowej. Otóż na sesji pojawił się pan z Bławatkowa, bardzo rozżalony, a nawet wściekły z bardzo zabrudzonym filtrem do wody. Uwczesny przewodniczący RG pan Grosicki próbował zmęczyć tego pana żeby się zniechęcił poprzez uniemożliwienie wypowiedzenia się, Człowiek ten wreszcie w porywie nerwów poszedł na środek sali i wykrzyczał, że on już kilkadziesiąt razy intereweniował u wójta Zbigniewa Piątka w tej sprawie, mówił, że zgłaszał puszczanie ścieków do rowów, ktoś szeptał z widowni, że ludzie do studni ścieki puszczają. Wiecie co mu przewodniczący powiedział żeby go… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

O najważniejszej tubie propagandowej
zapomnieliśmy http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/bakterie-coli-w-gminach-piekoszow-i-checiny-kiedy-bedzie-woda,13262809/ A odpowiedź wójta w tym artykule jest godna mistrza.

Anonim1
Gość
Anonim1

Tyle komentarzy bez sensu napisaliście. A ani jednego co robimy razem w tej sprawie.

Lukasz
Gość
Lukasz

„Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane do prowadzenia regularnej wewnętrznej kontroli jakości wody.”…

Jan
Gość
Jan

Witam
Czytam komentarze i jest tu dużo prawdy.
Od 20 lat pracuję w wodociagach kieleckich.
Wylewanie szamba do rowu czy dołu wykopanego za domem to plaga tego powiatu.
Panie Pawle pełna zgoda z tym trzeba walczyć wszystkimi środkami.
Ciekawy przykład to gmina Bodzentyn.
2 lata temu bakteria coli w jednej miejscowości w tej gminie była obecna cały rok. Bo wybudowaniu kanalizacji bakteria wyparowała.
A tak w nawiasie to bakteria coli to najmniejsze zło.
Panie Pawle ludzie potrafią wlewać szambo do rzeki.
Według mnie za to skarzenie odpowiedzialne są 2 maksymalnie 3 domy które wpływają ścieki do dołu wykopanego za domem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Janie, jaka walka , jakimi środkami? Gmina Piekoszów to specyficzne miejsce. Wie Pan, kiedyś na 300 matrowej ulicy naliczyliśmy z kolegą 16 osób – mieszkańców chorych na raka. Myśli Pan , że ktoś się tym przejął? Za napisanie o tym zostałem tutaj wyszydzony, wyśmiany i zminusowany. Myśli Pan, że teraz tym obecnym skażeniem wody ktoś się przejmie? Wywalą z kasy gminy kilkadziesiąt tysięcy na zakup wody i z czasem wszystko wróci do normy , chorej normy. Pan popatrzy na wpisy powyżej, i proszę policzyć ile ja minusów i szyderczych wpisów dostaję za opisywanie rzeczy oczywistych. Wyrobi Pan sobie pogląd… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

czytajac Blog natura mozna sobie wyrobic zdanie tylko na temat dwoch osob

ZZ
Gość
ZZ

Niestety na Blogu Natura, ani we wpisach Pawła Arabasza nie znajdziesz ani słowa o wylewaniu nieczystości na pola, do rowów i do „dołka” za domem. Ten drugi, to nawet raz się bardzo oburzył kiedy ktoś coś wspomniał na ten temat. Blog Natura walczy przedewszystkim ze smrodem z bigazowni (95% wpisów jest na ten temat), a ta nie ma nic wspólnego z bakterią coli, już prędzej można by podejrzewać „nieszczelną” oczyszczalnię ścieków.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty ZZ za bzdury wypisujesz na mój temat. Od 5 lat o tym krzyczę. Z tym, że weźmy pod uwagę, że nieczystości nieczystościom nie równe. Na pewno nie pozwolę publicznie atakować rolnika, za to, że beczkę gnojowicy lub furę obornika rozwiezie na swoje pole w czasie regulowanym odpowiednią ustawą. Bo były tutaj właśnie ataki na bidnych rolników lub na zwykłych ludzi którzy nawet rolnikami nie są a utrzymują świnkę na własne i sąsiadów potrzeby i taczką obornik do sadu wywożą. Poza tym bronię rolnictwa, a raczej jego szczątkowej pozostałości w Naszej Gminie, bo durni ludzie nawet nie zdają sobie… Czytaj więcej »

jarek
Gość
jarek

„Biogazownia nie ma nic wspólnego z colą”. ZZcie ty nasz gminny znafco. Stuknij się w ten swój durny łeb zanim coś napiszesz.

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli ma to możesz mnie przecież uświadomić – chętnie się czegoś nauczę. Jak dla mnie to biogazownia kojarzy się z biomasą roślinną. „Znafcą” nie jestem, ale przecież żeby coś tu pisać to takim być nie trzeba?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Janie, mógł by Pan rozwinąć wątek …bakteria coli to najmniejsze zło…? Też uważam, że niebezpieczne są i inne związki w niej pojawiające się o których publicznie cicho sza, niemniej z tego co czytałem to i e-coli potrafi wywołać sepsę ze śmiertelnym skutkiem. Już ktoś Pana przez noc minusem docenił.

ZZ
Gość
ZZ

A co ty tak o tych minusach? Czy zauważyłeś że są osoby które takowych nie dostają? Marek, Rob, PB…
Jan ma przewagę plusów więc jest dobrze. Lepiej pomyśl o swoich a nie martw się tym jednym przy wpisie Jana!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ten człowiek nie powinien ani jednego minusa dostać!!!

ZZ
Gość
ZZ

Może dostał od kogoś kto wylewa nieczystości do dołka?
Możliwe?
Więc po co ten Twój lament?

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście że bakteria coli to najmniejsze zło, bo jest groźna tylko dla słabszych osobników. To co załatwi nas wszystkich to różne związki chemiczne które prawdopodobnie przyczyniają się do rozwoju chorób nowotworowych, a na których wykrycie pewnie nie ma jeszcze w „standardach” żadnych badań.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Piszesz ZZ tak jak byś wręcz pochwalał pojawienie się tej e-coli w wodzie do picia dla Naszych Mieszkańców. Człowieku, ci słabsi osobnicy to Nasze Dzieci !!!!!

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście, że nie pochwalam! Czy Jan też pochwala pisząc, że to mniejsze zło? Zdecyduj się człowieku!
I przestań już używać tych chwytów wyborczych typu „nasze dzieci”, „osoby starsze”, „rolnik”…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z wpisu Jana bije powaga i czuć u niego znajomość problemu, natomiast z Twoich wpisów ZZ bije szyderstwo, przedrzeźnianie, złośliwość, działanie na szkodę gminy. I nie mów mi co mam pisać, bo to moja wola.

Jan
Gość
Jan

Panie Pawle w historii swojej pracy w wodociągowych spotykałem wiele dziwnych wyników wody. Czasem jest to rzeczywiście wina wodociągów, ale bakteria coli to tylko i wyłącznie wina człowieka. Prawdopodobnie ktoś kto wylewa szambo do tak zwanego dołka za stodołą nie jest swiadom że w pobliżu płynie żyła wodna. Na terenie Kielc to występuje dość często. Najgorsze są pestycydy które niestety ziemia nie filtruje i dostają się do wody. Jedynym sposobem na walkę z tym jest kanalizacja. Pamiętam jak w Bodzentynie wszyscy byli przeciwni tej inwestycji. Teraz mają spokuj . Są instytucje państwowe które są w stanie dojść kto zatruwa wodę… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Janie. to bardzo trudny u nas temat. Kanalizacja kosztuje. Nasza gmina finansowo leży na łopatkach. Nie ma mowy o budowie kanalizacji. U nas gminy nie stać na parę wywrotek odpadu pokopalnianego przywieźć na drogi, a cóż dopiero mówić o budowie kanalizacji. Niemniej nic się też nie robi w kierunku ekologii. Od jakiegoś czasu staliśmy się za milczącą zgodą mieszkańców śmietnikiem województwa. Poza tym u nas każdy dobrze wie kto truje powietrze i wody gruntowe, ale nikt nie wychyli nosa bo liczy na kapitał i poparcie finansowe przed wyborami. A skażenia wód na pełną skalę to dopiero się zaczną. Nie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Każdy dobrze wie?
Twoim zdaniem to nie mieszkańcy tylko kto?
Tylko najpierw się zastanów co może być źródłem bakterii e-coli.

Lukasz
Gość
Lukasz

nie wiem czy tak nie ma pieniedzy skoro jest kladziony asfalt na nowe drogi

Jan
Gość
Jan

I jeszcze jedno
Wszyscy mieszkańcy powinni być wyczuleni na to.
Prawdopodobnie ciąg wodny jest dość płytko.

zajaczowiak
Gość
zajaczowiak

Skażenie od czwartku. W tym czasie sluzby Wójta dowiozły do mnie 18 litrów zdatnej do picia wody w butelkach. Wychodzi po 0,37 litra dziennie na osobę. To absurd. W tym czasie ja i moi znajomi kupujemy wode w sklepie. Dowozimy od rodzin w sąsiednich gminach itp. Za m3 wody z wodociagu płacimy 3,6 zł bez względu na to czy jest skażona czy nie. Co w zamian ? ? Wójt od 5 lat buduje nowe ujęcie, które rozwiąże wszystkie problemy. A co jeśli tak nie będzie ? Brak gospodarza i brak litości nad ludźmi z tą woda. Ile tak można.

nikt
Gość
nikt

Czy nowe ujecie coś zmieni jak to z jednej kałuży.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Strzeliłeś w dziesiątke blogowiczu NIKT. Oni chwytają się wyborczo tego ujęcia w Lesicy jak tonący brzytwy, a tam może być jeszcze gorzej. Ujecia powinny być budowane tam gdzie są już funkcjonujące stare z dobrą wodą. Po to są rurociągi wodociagowe żeby wodę przesyłać tam gdzie potrzeba. Odległości nie sa porażajace.

ZZ
Gość
ZZ

Nie zaprzeczę że cała ta sytuacja zostanie wykorzystana w wyborach, ale może jednak jest szansa że ujęcie w Lesicy da lepszą wodę?
Czy ktoś wie jak to jest z tym ujęciem z Nordkalk i nam to przybliży?
Pewnie tylko nieliczni z nas wiedzą jak to działa – ja nie wiem.
Czy to ujęcie wody znajduje się gdzieś na dnie kopalni, lub na jakimś cieku który normalnie zalewa wyrobisko?
Może takie ujęcie jest bardziej podatne na skażenia bakterią coli?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ta szansa jest taka sama jak szansa naszych piłkarzy na wyjście z grupy na mundialu.

ZZ
Gość
ZZ

Czyli jakaś jest?
Czyli ty nie wiesz nic o ujęciu w Nordkalk?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiem.

Lukasz
Gość
Lukasz

to powiedz skoro wiesz chetnie posluchamy tych ” informacji”

ZZ
Gość
ZZ

To może podaj przynajmniej współrzędne gdzie się to ujęcie znajduje, lub screenshot z googlemaps.

Lukasz
Gość
Lukasz

nie sa porazajace z piekoszowa do Zajaczkowa 10 km??? a bierzesz pod uwage spadek cisnienia?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Biorę. Wystarczy dodatkowa pompa na węźle gdzieś na wysokości Rykoszyna.

ELA
Gość
ELA

pewny jesteś,jeżeli nie to nie pisz głupot

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Doskonale wszyscy wiemy kto truje gminę. Ale od tego, żeby zrobić z tym porządek jest Rada Gminy i Wójt. Bo za to biorą pieniądze. Jesteście słabym społeczeństwem też, że na to pozwalacie. Ja patrze na to wszystko z boku, bo nie mam zamiaru „umierać za Gdańsk”. Nie jesteście tego warci, niech Was trują. Ale powiem co ja bym zrobił, gdyby mi pod nos przyjechali z tą trucizną. Zniszczył bym im na dzień dobry opony w pojazdach. Niech mnie sądzą Sądy. I wiecie czego jestem pewien? Że Żaden Sąd by mnie nie skazał. Bo było by to działanie w stanie wyższej… Czytaj więcej »

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Myślenie typowego milicjanta wychowanego w represyjnej służbie.przykro to czytać taki mądry a taki głupi.wszystko wie ale to nie jego sprawą tylko „społeczeństwa” jest takie powiedzenie że jak Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera czy to już ta faza?

Björn
Gość
Björn

Czy przyjmuje pan jakieś leki?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niestety muszę Ciebie blogowiczu rozczarować, bo nie biorę żadnych leków, kompletnie żadnych,nawet suplementów diety, nie piję alkoholu od niepamiętnych czasów, nie palę papierosów, nie zażywam narkotyków, nie jadam korporacyjnej żywności, nie piję również wody z wodociągu ZUK Piekoszów . Ponadto wyniki badań krwi i moczu wychodzą mi takie jak 30 lat temu. Masz jeszcze jakieś pytania na temat mojego zdrowia?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A pamietacie mieszkańcy rok 2012 jak pojawiły się doniesienia o ujawnieniu w wodzie pectycydu -chloropiryfos??? Ja dziś zapytuję, czy obecne władze zleciły chodź raz badanie wody na zawartość tego trującego środka? Czy zatroszczyły się o zdrowie mieszkańców? Czy zrobił to któryś z Prezesów Menagerów ZUK??? Bo badanie wody standardowe nie obejmuje badań na inne trucizny. Nie wiadomo co macie dostarczane wraz z tą cieczą handlowo zwaną wodą pitną. Wiecie co mnie bulwersuje? Moja żona jest mgr inż Biotechnologii, jako mieszkanka gminy powinna zostać bezwzględnie wykorzystana pod kątem jej wiedzy w procesie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego przez ZUK. Parokrotnie sygnalizowałem publicznie jej… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

a zona co niemowa??? ze sie nie wypowie sama za siebie tylko adwokata szuka?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moja żona to skromna kobieta. Nie pcha się tam gdzie jej nie proszą.

Lukasz
Gość
Lukasz

to skoro sie nie pcha to po co ja wpychasz tam gdzie jej ewidntnie nie chca?
a moze to wynik ugody jakiejs???
w kwietniu ugoda 3 miesiace wypowiedzenia w sierpniu nowe koryto w gminie

noname
Gość
noname

Przeciwniści się przyciągają?

Realista?
Gość
Realista?

Czasami wystarczy sprawdzić….
Np. http://www.zukpiekoszow.pl/wp-content/uploads/nordPobierz-sprawozdanie-z-dnia-21.05.2018.pdf
i wiele wczesniejszych sprawozdańdla ujecia Nordkalk- chloropiryfos znajduje sie w wykazie badanych parametrów. I nie pisze tego w obronie kogokolwiek, ani przeciw komukolwiek 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A może zamiast patrzeć na to co przyjął papier to lepiej było by włączyć myślenie? W 2012 roku Sanepidowi wyszły inne wyniki, a niezależnym laboratoriom inne wyniki. Niemożliwe? A jednak możliwe. Dobra władza w trosce o dobro „poddanych” co roku powinna zlecać niezależne badania próbek wody w kierunku ujawnienia wszystkiego co jest w wodzie do picia, ponieważ sanepid bada tylko w wąskim zakresie. Powtarzam, w niezależnych laboratoriach. Śmiem twierdzić, że mam obawy co do ochoty ujawniania pochodnych pestycydów a tym samym zadzierania z potężnym potentatem produkującym pestycydy. Tyle, że na samym końcu tego procesu są żołądki waszych dzieci. Ale po… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

nie zalezne zrodlo w ktorym pracuje moja zona
nie ujawnie ich bo ich nie mam a jesli cos takiego zrobie to ten ’ potezny pontetat’ zalozy sprawe o zapewne milionowe odszkodowanie a ponoc tak bardzo Ci zalezy na dobru gminy i jej mieszkancow…

noname
Gość
noname

No właśnie – tylko chloroporyfos, a ile jest innych związków chemicznych?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na chwile obecną przed sądem toczona jest rozprawa o rzekome zniesławienie podmiotu w Górkach Szczukowskich przez mieszkańca Piekoszowa który w ten sposób walczy dla Was wszystkich o Wasze dobro, o Wasze zdrowie. Walczy o słuszną sprawę. Czy ktoś z was dał mu choćby najmniejsze wsparcie, choćby dobrym słowem? Niee, nie daliście. Bo tacy już jesteście. Ale za kilka lat będziecie jęczeć jak się wydarzy podobna sytuacja jak ta obecna w zachodniej części gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Posłucchajcie!!!! Skonsolidujcie się Ludzie wreszcie !!!! http://www.radio.kielce.pl/pl/post-72172

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, dwa dni temu zamieściłem wpis o związkach przyczynowo skutkowych chorób dzieci ze spożywaną wodą. Nie mogę tego wpisu odnaleźć. Przecież to co napisałem potwierdziła dziś jedna z Pań mieszkanek. Brawo dla mieszkańców którzy wypowiedzieli się odważnie w programie. Na temat krętactw gminnych notabli nie będę się wypowiadał, oceńcie ich sami i podziękujcie im w czasie wyborów za „walkę” o Was.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę zapamiętać to co zostało powiedziane : wodociąg będzie jeszcze chlorowany przez 20 dni.

nikt
Gość
nikt

A to z nowości „Na dzień dzisiejszy woda jest pobierana z ujęcia Nordkalk, za którą oczywiście płaci Zakład Usług Komunalnych. Włączenie naszej studni spowoduje, że będziemy mieli własne ujęcie z własną wodą, co w efekcie końcowym da obniżki wydatków” przy inwestycji za 1,2 mln to chyba za 50 lat.

Marek
Gość
Marek

Tak,tak tylko kto będzie miał korzyści?Rocznie ZUK
zakupuje ok 130.000 m sześc. wody i po wydobyciu sprzeda je po 2,65 zł to stanowi kwotę ok 344 tys.Taka kwota teoretycznie/ wpłynie do ZUK-u a koszty inwestycji poniosła gmina czyli my.Czy to nie jest klasyczny przykład na wyprowadzanie kasy z budżetu gminy i co uczynić aby radni zaczęli używać szarych komórek?

ZZ
Gość
ZZ

Z drugiej strony to woda z własnego ujęcia nie koniecznie musi być tańsza. Nordkalk i tak jest zmuszony do odpompowywania wody z wyrobiska, więc pewnie można wynegocjować lepszą cenę? Może to nie jest woda z samego wyrobiska, lecz żyły wodnej która to wyrobisko zalewa, ale efekt końcowy jest taki sam – część wody którą trzeba wypompować można sprzedać.
To są tylko moje domysły – może ktoś mnie uświadomi?

Marek
Gość
Marek

To nie domysły-to prawda.Za odprowadzanie wody do środowiska kopalnia winna też mieć zgodę i wnosić opłaty

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku, to za duże słowa to Odprowadzanie do Srodowiska. To jest w praktyce strumień czyściutkiej wody która idzie na teren sąsiedniej gminy. Niech go skierują na moje pole, jeszcze dopłacę. Sam widziałem. To Nordkalk powinien płacić Naszej Gminie za marnotrawstwo Naszych Zasobów Wodnych. Tyle, że słaba władza Naszej Gminy udaje, że tego nie widzi. Co, nie wiecie że ludziom powysychały studnie? Nie wiecie, że w niektórych miejscach żeby dowiercić się do jakiejkolwiek wilgoci to trzeba ponad 100 metrów wiercić? Wielu o tym wie, ale Milczy!!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mądrze to ująłeś ZZ. To sensowne co napisałeś. Można by rozwijać temat w kierunku wielkich szkód w postaci osuszania terenu wokół kopalni jakie powoduje Nordkalk osuszając poziomy wydobywcze w dół, można by nawet pokusić sie o stwierdzenie, że Nordkalk powinien dopłacać ZUKowi za odbieranie wydobywanej wody bo i tak trzeba ją wylewać , co i tak się dzieje w praktyce, tyle, że idzie to nie na teren Naszej Gminy i nawet o tym nie wiecie wszyscy jaki strumień przeźroczystej czyściutkiej wody idzie od wyrobiska na południe, że marnowane sa hektolitry Naszej bezcennej wody. Ale kogo to obchodzi?

ZZ
Gość
ZZ

To że kopalnia powoduje obniżanie poziomu wód gruntowych to każdy wie. Dzieje się tak samo w gminie Piekoszów jak i Chęciny, bo przecież kopalnia leży na granicy. Kierunek w którym jest odprowadzana woda podyktowany jest ukształtowaniem terenu i na przykład z Kopalni Laskowa płynie na teren naszej gminy – w kierunku Brynicy. Żeby taką wodę wykorzystać trzeba stworzyć drugą sieć wodociągową, jak to się robi u naszych zachodnich sąsiadów – z wodą dla rolnictwa. Na coś takiego gminy jednak jeszcze długo stać nie będzie.

ZZ
Gość
ZZ

Przejechałem dzisiaj wokół kopalni, ale niestety nie znalazłem miejsca gdzie spuszczana jest woda. Mam nadzieję że robienie zdjęć z drogi publicznej jest legalne?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tam masz zakazy fotografowania, ale możliwe, że nie odważą się doczepić o to. Ten strumień jest z poczatku niewidoczny, trzeba go szukać w okolicy Charężowa.

ZZ
Gość
ZZ

Ale robiąc zdjęcie z drogi chyba mnie nie dotyczy? Widziałem tylko tablice z zakazem wstępu na teren kopalni do którego się zastosowałem.
Zdjęcie zrobione z tego miejsca:
https://goo.gl/maps/EvKD8qUwCbt

Józek
Gość
Józek

Szanowni mieszkańcy redaktor Radia Kielce zadał kilka pytań tj.:, Co powoduje skażenie wodociągu?” Czy uda się rozwiązać powtarzający się problem, z jakością wody?” Gdy dochodziło do poprzednich skażeń wody na terenie gminy, to radny z Piekoszowa Aleksander Sieradzan, na sesji Rady Gminy w Piekoszowie zadawał podobne pytania wójtowi, prezesowi ZUK: jakie działania podjęto w celu ustalenia przyczyn skażenia wody? Lecz nigdy nie uzyskał informacji o podjęciu konkretnych działań zmierzających do ustalenia przyczyn skażenia wody. A czy redaktor Radia Kielce otrzymał taką odpowiedź na pierwsze pytanie? Jeśli chodzi o drugie pytanie to mieszkańcy korzystający z wody z ujęcia Nordkalk Miedzianka mają… Czytaj więcej »

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Zapytaj żony to ci powie z kad bierze się colą.a kolegę po fachu zostaw w spokoju bo pan Alek zajęty jest teraz jeżdżeniem po festynach i lansikiem przedwyborczym.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zniesmaczony, coś Ci sie w głowie poprzestawiało.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Po odsłuchaniu tej relacji radiowej po wzięciu pod uwagę paru faktów coś mi się jednak nie gra w tym wszystkim. Po pierwsze to uczestnicy tej audycji tworzą dość specyficzne wyborczo gremium. Po drugie zapytuję publicznie dlaczego audycję zorganizowano w dniu kiedy w gminie nie było wójta Zbigniewa Piątka? A po trzecie to coś mi to trąca próbą ugrania punktów wyborczych żerując na nieszczęściu ludzkim. I to przez tych którzy być może są również bardzo odpowiedzialni za to skażenie. Przyjrzyjcie się ludzie z zachodniej części gminy temu zdarzeniu. Żebyście po wyborach znów wierszyków żałobnych nie pisali i udawali zdziwionych dlaczego …akurat… Czytaj więcej »

Anonim 2
Gość
Anonim 2

I znowu źle cały Arabasz wszędzie jakieś podteksty przyzwyczajenia służb represyjnych dawnej nomenklatury.

Lukasz
Gość
Lukasz

sa tacy ze chodzbys im d.. lizal to i tak bedzie zle

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To nie liż. Zachowaj godność.

Lukasz
Gość
Lukasz

nie musze ty to robisz wystarczajaco dobrze

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, proszę wziąć pod uwagę, że macie prawo do złożenia reklamacji do ZUK zgodnie z ustawa o zaopatrzeniu w wodę oraz na podstawie miejscowego regulaminu dostarczania wody w kwestii jakości wody, ceny za tą wodę która wam licznikiem nabiły a która nie nadaje się do spożycia i do użycia. Działanie takie ma być grupowe, skonsolidujcie się w wioskach i składajcie masowo bez oglądania się na władze. Walczycie o swoje. Technicznie ma to wyglądać tak, że piszecie reklamacje indywidualnie na każde gospodarstwo, ale składajcie do ZUK najlepiej wszystkie razem z poszczególnych wsi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę zwrócić uwagę jak jest kombinowane z uruchomieniem nowego ujęcia w Lesicy. Tak chcą zrobić aby z wielką pompą uruchomić go w okresie kampanii wyborczej ale w takim momencie, aby prawdziwa skala jakości tej wody została zweryfikowana już po wyborach, a wtedy to społeczeństwo może sobie ….pogadać.

Rob
Gość
Rob

PIS i Wójt odwołali skażenie wody

Rob
Gość
Rob

Ciekawe. 6 lapek w dół? A o ja takiego napisalem poza stwierdzeniem faktu ogloszenia że woda jest zdatna do picia? Komuś nie spodobał się PIS? To niech się douczy że to Powiatowy Inspektor Sanitarny

ZZ
Gość
ZZ

Napisałem niedawno że Rob, Marek i PB minusów nie mają, a tu nagle w tym temacie się zmieniło. Ktoś chciał chyba udowodnić że się mylę 😉

LP
Gość
LP

Według ZUKu woda nadaje się już do użytku

Realista?
Gość
Realista?

Ja wolę, żeby Gmina budowała nowe ujęcia wody i kanalizowała następne miejscowości zamiast np. organizować festyn w każdej miejscowości. Jeden duży, „wypasiony” by nie wystarczył ? 😉 I nie jest dla mnie ważne, kto wybudował, byle by ludzie mieli wodę dobrej jakości, a niektórzy w ogóle mieli !! I zastanawiam się nad tym, ile kosztowałaby woda, gdyby to ZUK owo ujęcie wybudował.
Natomiast przyłączanie kolejnych budynków do sieci kanalizacyjnej niezaprzeczalnie wpłynie również na zmniejszenie częstotliwości skażeń biologicznych. Więc Gmino do dzieła !!! Trzymam kciuki 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Teraz, kiedy gmina wytraciła wszystkie pieniądze na festyny, kiełbaski, zapaski i różne zbędne imprezki na ten rok , a Ty Realista nażarłeś się , opiłeś, wybawiłeś za te Nasze Gminne pieniądze to dopiero wtedy oburzonego elokwenta udajesz? A dlaczego taki oburzony nie byłeś np w marcu br przed tym trwonieniem Naszych pieniędzy? A gdzie byłeś w 2017, 2016, 2015 i 2014 roku gdy wypływały Nasze pieniądze w prywatne kieszenie? Bo jakoś nie kojarzę żadnych Twoich sprzeciwów Hipokryto!!!!

Realista?
Gość
Realista?

Pomylił się Pan. Nawet nie powąchałem dymu ze smażenia kiełbasek, nikogo więc nie obżarłem ani nie opiłem, a na zapaski nie popatrzyłem bo to nie moje klimaty. A co do przeszłości… za daleko byłem w latach poprzednich. Co do moich sąsiadów, to niektórych jeszcze nie poznałem… Na blog zaglądam od jakiegoś czasu, odkąd trafiłem tu przez przypadek. Początkowo wydawał mi się „powiewem normalności”, ale niektórzy agresywni blogowicze, zaśmiecają każdy wątek wpisami, które często nie mają podstaw merytorycznych i kąsają na oślep każdego kto ŚMIAŁ mieć inne zdanie. A przecież chyba nie o to tu chodzi, żeby utworzyć tu klub wzajemnej… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Następny świętoszek…anonimowy oczywiście. Nie, to nie ja, ja nie maiłem z tym nic wspólnego, ja o niczym nie wiedziałęm, to „Tamete Uny tak Robieły”. Panie Realista, pańskie tłumaczenia nie sa mi do niczego potrzebne, bo z ust anonimowego świętoszka są one tyle samo warte co obietnice polityków przed wyborami. Mój wpis był kierowany do wszystkich ludzi, którzy najpierw wydatnie przyczyniali się do upadku Naszej Gminy a teraz udają oburzonych, oczywiście na tych Unych Innych. Posłużę się tutaj słowami które wypowiedział Słowiański Kapłan w filmie Stara Baśń ….To wasze warcholstwo do tego doprowadziło…. I ja to samo Wam mówię.

ZZ
Gość
ZZ

Dwa minusy Panie Pawle!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Spłyną po mnie te dwa a nawet i 222 minusy. Więcej też 🙂 Panie ZZcie. Tak samo jak i spływa po mnie to, że rozpuszczacie fałszywą informację jakoby odeszła ode mnie żona i nawet firanki mi zabrała z okien oraz tą, że ja zabijam swoje psy i przerabiam je na smalec. Dobrze kombinujecie przed wyborami, ale baczcie, abyście sobie tym krzywdy nie zrobili.

ZZ
Gość
ZZ

Nic takiego jeszcze tubnie przeczytałem.
Może Małżonka przypadkowo przeczytała Twoje wpisy na tym blogu? 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Małżonka nie musi tu czytać bo wie że ” mnie odeszła i nawet firanki z okien zabrała” z innego źródła, natomiast jeśli chodzi o ten drugi wątek, to trudno żeby nie wiedziała skoro pod bramę podjechał radiowóz Policji napuszczony fałszywym zawiadomieniem, że ja przerabiam psy na smalec. Było to już trzecie napuszczenie Policji na mnie i trzecie Pudło. Swoją droga, zapytuję, czy te osoby które się tego dopuszczają sa świadome co robią i czy są przy zdrowych zmysłach? Niemniej muszę przyznać, że nieźle to sobie pomyślano aby mnie zdyskredytować w oczach społeczeństwa. Ja wiem , że wielu zalewa zimny pot… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

„wielu zalewa zimny pot na myśl, że mógłbym kandydować” – gratuluję Panie Pawle! Przypominasz mi Pan pewną posłankę z PISu!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moje 26 punktów wytycznych wobec sprawowania władzy w gminie objąłem prawami autorskimi. Nie ma opcji abyś Ty lub ktoś inny je wykorzystywał. Nie wyrażam zgody na ich wykorzystanie gdziekolwiek.

Natalia
Gość
Natalia

Więc startuj na wojta i zabierz ze sobą swojego idola którego tak wcześniej zachwalales.zniszczycie klakierów i tak będziecie sobie królować a Piekoszów będzie kraina mlekiem(kozim) i miodem płynącym.cuś pięknego będzie.i jeszcze Józka weź też ze sobą do tego żądzenia oj piknie będzie.

Lukasz
Gość
Lukasz

On nie bedzie startowal bo mu „wiara’ na to nie pozwala
po za tym dobrze sie wymadrzac z za ekranu komputera (tak samo jak to mialo miejsce w przypadku PiS odosnie wraku czy katasrtofy smolenskiej) niz samemu cos dzialac

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak to dobrze teraz kryć się pod anonimowym wpisem i kąsać tych od których na kolanach z ręki się niedawno jadło. A może odważ sie Realista i napisz to co masz do powiedzenia pod swoimi danymi. Co, boisz się, że wtedy znajomi i sąsiedzi, oraz ci których obżerałeś na kopach by Cię roznieśli????

mariola
Gość
mariola

Żeby pozytywnie odnieść się do Pana komentarzy, trzeba umieć zrozumieć sedno komentowanego przez Pana problemu. Nie wszystkim to widać się udaje stąd tyle „minusów”, ktore tak naprawdę są „przyznawane” z czystej złośliwości. Nie znam Pana i proszę śledzić ile ten komentarz dostane minusow. Pozdrawiam.

Lukasz
Gość
Lukasz

jesli ktos zmienia co drugi dzien zdanie to nie da sie zrozumiec sedna jego komentarzy

mariola
Gość
mariola

Panie Lukaszu,ale przyzna Pan, że dyskusje na BP są rzeczowe i merytoryczne i każdy z nas mówi jak jest a więc ma swoje zdanie. Dlatego jednym się podoba a drugim nie, Pozdrawiam.
Bardzo ważny jest problem skażonej wody.

ZZ
Gość
ZZ

Dyskusje są rzeczowe i merytoryczne jak ludzie trzymają się tematu i piszą tylko to co mogą udowodnić. Jeżeli jednak ktoś wrzuca wszystkich do jednego worka, cały czas wyzywa i oskarża o jakieś działania przedwyborcze to niestety nie mogę nic na to poradzić że mi się scyzoryk sam w kieszeni otwiera.

Lukasz
Gość
Lukasz

problem skazonej wody jest bardzo wazny ale nie musimy przy okazji tego tematu dowiadywac sie ze kogos zona czy maz opuscil, o tym kto jakie ma wyniki badan i co robi ze soimi psami glowny komentator sportowy ujada ze jeest ciagle zakrakiwany przez „klakierow” (osoby ktore maja inne zdanie niz jego i w jego domysle sa specjalnie wynajete/oplacane przez „kogos”) w celu zdyskredyowania jego osby skoro nie kandyduje ani na wojta, ani na radnego to niby czemu mialby to ktos robic? wszem i wobec chwali sie posiadana wiedza na temat gminnych „ukladow” i powiazan ale tez nie kwapi sie aby… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczko Mariola, żebyś tu dziewczyno zaistniała to musisz napierniczać mnie jak tylko potrafisz. Wtedy będą Ciebie tu głaskać i plusować. Tu nie ma miejsca dla ludzi którzy piszą prawdę lub chcą coś dla Naszej Gminy zrobić. Ledwo tu dałaś dwa w zasadzie obojętne wpisy a już Ciebie zminusowali i próbują ustawiać. Oni nawet Pana Bloga mają w głębokim poważaniu. Poniżej są dwa jego pozytywnie brzmiące wpisy, ale i tak go zminusowali , po pięć minusów każdy wpis. Oni tylko czyhają aby móc kogoś jak sfora wściekłych kundli odstraszyć od zaistnienia tutaj na Blogu. Dlatego uczciwi i mogący coś wnieść dla… Czytaj więcej »

mariola
Gość
mariola

Proszę Pana, nie mam zamiaru napierniczać nikogo. Może moje wpisy są obojętne dla mnie najważniejsza jest sprawa wody tej która nie będzie zagrażać zdrowiu.Proszę już jest następne skażenie wody w Piekoszowie i znów brak komunikatów. KTO ZA TO ODPOWIADA. KTO WYCIĄGNIE ODPOWIEDNIE WNIOSKI, TYLKO OSOBA WŁADNA. I tyle w temacie. Pozdrawiam.

Lukasz
Gość
Lukasz

Czyli juz wiadomo dlaczego nie milczysz

gal
Gość
gal

Realista Kiedyś mówiono, że ludziom potrzeba igrzysk i chleba, a będą szczęśliwi i potulni jak baranki. Dziś żyjemy w innej epoce, ale wójt wychodzi z podobnego założenia, że ludziom potrzeba rozrywki i ma za friko lansowanie swojej osoby w nadchodzących wyborach. Nie wiem ile było imprez w ostatnim czasie, ale myślę, że bardzo wiele. Wójt przez 5 lat swojej kadencji, nie podjął szeroko zakrojonych działań w kierunku rozbudowy kanalizacji, sieci wodociągowej, modernizacji i budowy dróg.Do takich działań gmina winna się przygotować pod wieloma względami. Czy nasza gmina jest do tego przygotowana? Należy podkreślić, że w tym roku mamy największy budżet… Czytaj więcej »

mieszkanka
Gość
mieszkanka

Gal gdzie jest takie osiedle w Piekoszowie? jestem rodowitą mieszkanką i nie mam pojęcia.

noname
Gość
noname

To osiedle które ma dopiero powstać.
Jest niedaleko trzech największych domów w gminie Piekoszów 😉 (około 500m na południe)
Jest coś o tym w biuletynie:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/piekoszow/6675.pdf
Znalazłem ten teren na Geoportal i Google, to gdzieś tu:
https://goo.gl/maps/uKZr4jxzAnM2

Lukasz
Gość
Lukasz

z tymi drogami to jestes w bledzie jednak jakies powstaly nowe
a przez ostatnie 5 lat byl w gminie program naprawczy wiec ciezko bylo o jakies wieksze inwestycje i to akurat bylo wiadomo

Lukasz
Gość
Lukasz

na terenie gminy Piekoszow konkretnie w m. Lesica mieszka asystent senatora Jacka Włosowicza warto o tym pamietac

noname
Gość
noname

Dlaczego warto?

Lukasz
Gość
Lukasz

jak przed nastepnymi wyborami przyjedzie na teren naszej gminy zabiegac o poparcie dla siebie badz swojego protegowanego mozna bedzie mu wtedy zadac pytanie czy wiedzial i czy jakos zareagowal

bbbb
Gość
bbbb

asystent sie ujawnia przed wyborami? Widze ze zaczal kampanie roznoszac smiec po skrzynkach

LP
Gość
LP

Dotarła do mnie wiadomość że 26.06 w Gałęzicach będzie spotkanie z wójtem gminy i zarządem Nordkalku. Tak więc jeśli ktoś jest tutaj z Gałęzic to mógłby się wybrać i zdać jakąś relację

Klemens
Gość
Klemens

W takich przypadkach straż powinna służyć pomocą, jeśli chodzi o rozwożenie wody w przypadku jej skażenia. Niestety, straż ogniowa w Rykoszynie w ogóle nie wywiązała się ze swojej roli. Dowódca wozu, „naczelny strażak” odmówił dostarczenia wody do domu osobom niepełnosprawnym, ignorując wydane polecenie służbowe Wójta i sztabu kryzysowego, twierdząc, że nie ma takiego obowiązku . Szczególne podrowienia dla dowódcy wozu, „naczelnego strażaka”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, stała się rzecz Niezwykłej Wagi. Pan Józef Wijas ze Stowarzyszenia Natura ( nie mylić z Jerzym Wijasem byłym Prezesem Menadżerem ZUK) dzięki swojemu uporowi złamał patologię władzy gminnej. Otóż po upływie roku walki o ujawnienie ukrywanych wyników skażenia wody latem 2017 roku w Piekoszowie, udało mu się przed Sądem Administracyjnym wywalczyć nakaz sadowy ujawnienia tej ukrywanej skali skażenia. Proszę śledzić wiadomości na http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ gdzie zapoznacie się ze szczegółami, natomiast ja Apeluję do mieszkańców a zwłaszcza matek dzieci abyście przeanalizowali sobie perturbacje zdrowotne które miały miejsce w Waszych rodzinach od lata 2017 roku. Jeśli potwierdzi się sytuacja jaką opisała… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

nawet Chrystus na krzyzu przebaczyl swoim oprawcom

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chrystus mógł wybaczyć, ale ja Paweł Arabasz nie jestem Chrytsusem i nigdy nie wybaczę nikomu tego, że zostawił bez pomocy mnie i moich najbliższych, jak również niedołężnych i chorych sąsiadów bez wody na pastwę suszy wykorzystując swoją pozycję we władzach gminy. Radzę to sobie zapamiętać.

Klemens
Gość
Klemens

Niech Pan sie zgłosi do straży w Rykoszynie to Panu przywiozą wodę… Sprawa niedostarczenia wody mieszkańcom Gałęzic będzie dogłębnie wyjaśniona

Lukasz
Gość
Lukasz

strach sie bac

Natalia
Gość
Natalia

Uwaga skażenie colą w piekoszowie ujęcie nr 2

AA
Gość
AA

Struga woda w Piekoszowie. Komunikat na stronie ZUK

AA
Gość
AA

Miało być struta. To napiszę skażona woda w Piekoszowie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Rozmawiałem z człowiekiem doskonale obznajomionym z problemem zanieczyszczeń i terenem wokół ujęcia wody. Tam jest patowa sytuacja. Tam wszyscy doskonale wiedzą dlaczego są tam skażenia. Ale nikt się nie wychyli. Sąsiad boi się sąsiada, radny nic nie zrobi bo go nie wybiorą ponownie ( znaczy myśli że go jednak znów wybiorą), władza wyższa nie tknie tematu również ze strachu przed utratą elektoratu bo to były by drastyczne działania, Prezesi Menadżeerowie ZUK a zwłaszcza ten poprzedni nie tknął tematu bo liczy na głosy jak będzie startował na wójta w tym roku, Nordkalk ma to gdzieś bo co go to obchodzi. Na… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

to wychyl sie Ty nie startujesz ani na radnego ani na wojta sasiadem tez nie jestes wkoncu zrobisz cos pozytecznego dla gminy przeciez juz raz chciales donosic na kogos

a przy okazji jak tam wizyta TOZ