Szczeniak w worku umierał w męczarniach. W centrum Piekoszowa

Od kilku osób dostałem informację o bulwersującym zdarzeniu, które miało miejsce wczoraj w Piekoszowie. Rano, w samym centrum, tuż przy rondzie ktoś porzucił na ulicy worek, w którym był żyjący jeszcze szczeniak.

Oto jeden z listów, który dostałem w tej sprawie:

Witam, poszukujemy sprawcy, który bardzo wcześnie rano we wtorek 17 lipca nieopodal domu opieki w Piekoszowie wyrzucił (w tym niebieskim worku) szczeniaka. Piesek żył do ok.godziny 7 rano. Niestety zanim nadjechała pomoc psiaka zabiło auto. To przykre bo miejsce zdarzenia blisko przystanku i przemokniętego szczeniaka mijali mieszkańcy Piekoszowa. To bardzo smutne,że ludzie nie mają w sobie empatii. Warto też pouczyć mieszkańców, że zgodnie z art. 9a ustawy o ochronie zwierząt „Osoba, która napotka porzuconego psa ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub Policję”. Może ktoś rozpozna psiaka? Może skojarzy zniknięcie podobnego psa u sąsiada? Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od lat 2 do lat 3 zgodnie z art.4 pkt 16 i art.6 ust. 2 pkt 11. Nie możemy pozwolić na takie postępowanie. W załączniku zdjęcie szczeniaka. Martwego. Niech każdy z mieszkańców gminy , kto rano minął i udał że nie widzi przemokniętego do suchej nitki , przerażonego szczeniaczka uderzy się w pierś.

Dostałem też zdjęcia pieska ale postanowiłem go jednak nie publikować, bo jest moim zdaniem zbyt drastyczne.

Dodaj komentarz

47 komentarzy do "Szczeniak w worku umierał w męczarniach. W centrum Piekoszowa"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
LP
Gość

No to jak mamy go rozpoznać? Może ktoś będzie wiedział czyj to był psiak.

Lukasz
Gość
LP
Gość

Dziękuję. Co za skur****** mógł coś takiego zrobić

Paweł Arabasz
Gość

Zbliżają się czasy, że w taki sam sposób będą ginąć ludzie, a inni będą przechodzić obok obojętnie! Czy nie dostrzegacie symptomów takich czasów? Zobojętnienie, wycofanie społeczne, zawiść, różnice zamożności, podział religijny i polityczny, izolacjonizm społeczny, brak poczucia wspólnotowości, upadek zasad moralnych, zepsucie władzy, zepsucie kościoła, brak wychowawczej roli szkoły, uzależnienia alkoholizmem i narkomanią, antyludzkie prawo. Historia zna takie przypadki. Tylko po co ja to piszę? Was to przecież …nie dotyczy.

Anonim
Gość

Myślał by kto jaki autorytet moralny się znalazł.pewno że nie musisz pisać.juz jest taki jeden bloger co piszę sam do siebie.izolacjonizm,wycofanie społeczne co to za pojęcia gdzie ty podstawówkę kończyłeś w Szczytnie?

ZZ
Gość
Zgadzam się z Tobą Pawle, ale zauważ proszę że takie czasy nie nadchodzą tylko nadal trwają, i są przerywane tylko krótkimi okresami po wojnach, kiedy to ludzie jeszcze pamiętają. Całość powtarza się w kółko. Co do zobojętnienia to wpływ na to ma przeważnie dobrobyt który i u nas pomału nastaje (jak nie wierzysz to patrz na to co działo się we wszystkich imperiach jak Rzym…) Jedyne co to te lepsze czasy trwają coraz dłużej bo łatwiej jest pamiętać (także, a nawet co najważniejsze – swoje grzechy), bo mamy łatwiejszy dostęp do informacj. Niestety często media służą do dezinformacji i rozprzestrzeniania… Czytaj więcej »
Lukasz
Gość

TO JEST TEMAT O UMIERAJACYM SZCZENIAKU W CENTRUM PIEKOSZOWA A NI O ZEPSUCIU SPOLECZENSTWA

Paweł Arabasz
Gość

Proszę, oto jak nas ktoś postrzega w związku z tym zdarzeniem: cyt z komentarzy w Echu Dnia ….
~Franek Golas~

Goście
Napisano wczoraj, 18:21

[…]

Lukasz
Gość
Paweł Arabasz
Gość

Dlaczego dla mnie? Pierdolnięci ludzie to nie moja liga.

kronikasz
Gość

Za twój chamski język powinieneś mieć bana , szwejku

Natalia
Gość
Sobotnie popołudnie Wincentów wieś tańczy i śpiewa.ludzie się bawią moc konkursów z nagrodami dla dzieci darmowa grochówka od sołtysa przepyszna zresztą.tuz po zmroku pojawia się pan radny nieskazitelny,najbardziej szlachetny ze szlachetnych wojownik i naprawiacz naszej gminy wykształcony no i oficer.mignal tu i tam ale lipa bo nikt go nie wita za stoły nie zaprasza.a przecież to szycha taka persona.no ale cóż zaczepił się przy stoliku z sołtysami poszło parę głębszych z pod stołu i fajnie jeszcze parę tańców w głowie zaszumialo.brak zainteresowania sprawił że trzeba zbierać się na chatę.chwiejnym krokiem podszedł do samochodu do domu niedaleko może się uda w… Czytaj więcej »
ZZ
Gość

Jak miałaś telefon, to trzeba było przynajmniej nakręcić – oczywiście tylko dla siebie i znajomych 😉

Amelinum
Gość

Ciekawe opowiadanie …ale Natalia zdecyduj się „sieglam” czy „nie mialem” jakiej formy osoboej używasz. Pisownia cytatów orginalna.

Natalia
Gość

Dzender panie się mi włącza…

ZZ
Gość

Czasami wychodzi tak przez autokorektę na komórce. A co do pisania na temat to czekamy na nowy „śmietnik” 😉

ZZ
Gość

…i żyć w poczucie szmalcownika… – broń Boże! Radny to osoba publiczna – powinien dwa razy pomyśleć zanim publicznie zrobi coś nieodpowiedniego, a jak się nie nadaje, to tylko pokazywać!

Anonim1
Gość

Tchórzowi zawsze się telefon rozładuje…

Natalia
Gość

Tak uważasz – twoja sprawa mnie to wali

ZZ
Gość

Faktycznie jakiś dżender 😉
„mnie to wali” jakoś do damy nie pasuje.

Anonim 2
Gość

Kurde czwartek po południu smrodku nie ma.pieknie pachnie lipcowym polnym wiaterkiem.no super.

Anonim1
Gość

Doszło do tego, że się trzeba cieszyć z braku smrodu.
Natalia weź ty wreszcie pomyśl bo mnie przeraża że można być aż tak głupim.

Anonim 2
Gość

To aluzja do wpisów pana z kasztanowej

Anonim1
Gość

To się spotkaj z panem Jozefem i wyjaśnij co ci nie pasuje.

Anonim 2
Gość

Pasuje wszystko a co ty adwokat Józefa jesteś

ZZ
Gość

Koniecznie nowy „śmietnik”!
😉

Anonim 2
Gość

Upał,ryby nie biorą-nuda

Anonim1
Gość

Natalia weźcie się wreszcie za robotę. Samo bywanie na festynach, cieszenie się z braku smrodu, rozważenie wody do picia i robienie aluzji do pana z kasztanowej to troche za mało.
I naucz sie wreszcie używać spacji!

Iga
Gość

Ależ jesteś prostak coś źle pan pilnował mimo że byłeś na przeciwko

Fiat
Gość

Oj kogoś sie Natalia boi (a sądząc po ilości „like-ów” nie tylko ona – moze caly UG :-d) i oczernia. Sadze ze nam nie potrzeba żadnych „wojowników – naprawiaczy” nasza gmina jest idealna i ciągle się rozwija. Oby tak dalej!

ZZ
Gość

Z drugiej strony patrząc na ten wpis Natalii można dojść też do takiej refleksji:
Mamy nową erę, bo wystarczy jeden wpis który przeczyta większość wyborców i już jedna osoba może być skreślona. Jeden wpis nie poparty żadnymi dowodami i już 26 łapek w górę i 8 w dół. Jak to się będzie dalej rozwijało? Czy staniemy się kiedyś obojętni na takie wpisy? A może zatrudnienie znajdą następne rzesze sedziów, adwokatów… ścigających za takie wpisy – czy to jest rozwiązanie? Łatwo będzie można skazać kogoś niewinnego.

Anonim
Gość

Chwała i cześć bohaterom

Natalia
Gość

Kolejna próba odwołania przewodniczącego rady nie powiodła się.

Aleksander
Gość
Radny Gminy Piekoszów Piekoszów dn.2.09.2018r. Aleksander Sieradzan Wezwanie do usunięcia skutków naruszania dóbr osobistych poprzez złożenie oświadczenia Wobec faktu zamieszczenia przez Pana/Panią posługującą się pseudonimem Natalia informacji na stronie internetowej http://blog.piekoszow.eu/2018/07/szczeniak-w-worku-umieral-w-meczarniach.html (w dniu 24.07.2018 roku godz. 22.41) zawierającej szereg nieprawdziwych informacji o bezprawnym charakterze na temat mojej osoby, tym samym naruszających moje dobra osobiste, wnoszę o zaprzestanie dalszego naruszania moich dóbr osobistych,a w szczególności dobrego imienia oraz o niezwłoczne usunięcie skutków naruszania dóbr osobistych, domagam się w szczególności złożenia stosownego oświadczenia w tej kwestii na stronie blog.piekoszów oraz w prasie Głos Piekoszowa ujawniając swoją tożsamość. Wnoszę także o uiszczenie sumy… Czytaj więcej »
Ten sam
Gość

A mówiłem, żeby kręcić!
A teraz dupa!

Pli
Gość

Nie odwołali, pokazuję jaka ta rada jest nieudolna i kto w niej zasiada.Bieda i nędza .Kolejne festyny Nam się szykują .Jak tu się cieszyć, woda złej jakości a im się bawić chce.Ludzie dróg nie mają a buduje się ścieżki rowerowe do Lasku i na Rykoszynie koło radnego ( myśli o mieszkańcach)skuteczny jak ktoś napisał .

Lukasz
Gość

droge to ksiadz wymodlil

nie lsugus
Gość

taak a najlepiej jesli radni naszej gminy troszczą sie o zła wodę mieszkanców gminy Łopuszno. O naszej zero wzmianki. Bez kręgosłupa i honoru sługusy.

Bc
Gość

Woda skażna z ujęcia Piekosxów II. Skandal

wpDiscuz