Szczeniak w worku umierał w męczarniach. W centrum Piekoszowa

Od kilku osób dostałem informację o bulwersującym zdarzeniu, które miało miejsce wczoraj w Piekoszowie. Rano, w samym centrum, tuż przy rondzie ktoś porzucił na ulicy worek, w którym był żyjący jeszcze szczeniak.

Oto jeden z listów, który dostałem w tej sprawie:

Witam, poszukujemy sprawcy, który bardzo wcześnie rano we wtorek 17 lipca nieopodal domu opieki w Piekoszowie wyrzucił (w tym niebieskim worku) szczeniaka. Piesek żył do ok.godziny 7 rano. Niestety zanim nadjechała pomoc psiaka zabiło auto. To przykre bo miejsce zdarzenia blisko przystanku i przemokniętego szczeniaka mijali mieszkańcy Piekoszowa. To bardzo smutne,że ludzie nie mają w sobie empatii. Warto też pouczyć mieszkańców, że zgodnie z art. 9a ustawy o ochronie zwierząt „Osoba, która napotka porzuconego psa ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub Policję”. Może ktoś rozpozna psiaka? Może skojarzy zniknięcie podobnego psa u sąsiada? Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od lat 2 do lat 3 zgodnie z art.4 pkt 16 i art.6 ust. 2 pkt 11. Nie możemy pozwolić na takie postępowanie. W załączniku zdjęcie szczeniaka. Martwego. Niech każdy z mieszkańców gminy , kto rano minął i udał że nie widzi przemokniętego do suchej nitki , przerażonego szczeniaczka uderzy się w pierś.

Dostałem też zdjęcia pieska ale postanowiłem go jednak nie publikować, bo jest moim zdaniem zbyt drastyczne.

49
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
43 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
LukaszAleksanderTen samAleksanderBc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LP
Gość
LP

No to jak mamy go rozpoznać? Może ktoś będzie wiedział czyj to był psiak.

Lukasz
Gość
LP
Gość
LP

Dziękuję. Co za skur****** mógł coś takiego zrobić

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zbliżają się czasy, że w taki sam sposób będą ginąć ludzie, a inni będą przechodzić obok obojętnie! Czy nie dostrzegacie symptomów takich czasów? Zobojętnienie, wycofanie społeczne, zawiść, różnice zamożności, podział religijny i polityczny, izolacjonizm społeczny, brak poczucia wspólnotowości, upadek zasad moralnych, zepsucie władzy, zepsucie kościoła, brak wychowawczej roli szkoły, uzależnienia alkoholizmem i narkomanią, antyludzkie prawo. Historia zna takie przypadki. Tylko po co ja to piszę? Was to przecież …nie dotyczy.

Anonim
Gość
Anonim

Myślał by kto jaki autorytet moralny się znalazł.pewno że nie musisz pisać.juz jest taki jeden bloger co piszę sam do siebie.izolacjonizm,wycofanie społeczne co to za pojęcia gdzie ty podstawówkę kończyłeś w Szczytnie?

ZZ
Gość
ZZ

Zgadzam się z Tobą Pawle, ale zauważ proszę że takie czasy nie nadchodzą tylko nadal trwają, i są przerywane tylko krótkimi okresami po wojnach, kiedy to ludzie jeszcze pamiętają. Całość powtarza się w kółko. Co do zobojętnienia to wpływ na to ma przeważnie dobrobyt który i u nas pomału nastaje (jak nie wierzysz to patrz na to co działo się we wszystkich imperiach jak Rzym…) Jedyne co to te lepsze czasy trwają coraz dłużej bo łatwiej jest pamiętać (także, a nawet co najważniejsze – swoje grzechy), bo mamy łatwiejszy dostęp do informacj. Niestety często media służą do dezinformacji i rozprzestrzeniania… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

TO JEST TEMAT O UMIERAJACYM SZCZENIAKU W CENTRUM PIEKOSZOWA A NI O ZEPSUCIU SPOLECZENSTWA

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę, oto jak nas ktoś postrzega w związku z tym zdarzeniem: cyt z komentarzy w Echu Dnia ….
~Franek Golas~

Goście
Napisano wczoraj, 18:21

[…]

Lukasz
Gość
Lukasz
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dlaczego dla mnie? Pierdolnięci ludzie to nie moja liga.

kronikasz
Gość
kronikasz

Za twój chamski język powinieneś mieć bana , szwejku

Natalia
Gość
Natalia

Sobotnie popołudnie Wincentów wieś tańczy i śpiewa.ludzie się bawią moc konkursów z nagrodami dla dzieci darmowa grochówka od sołtysa przepyszna zresztą.tuz po zmroku pojawia się pan radny nieskazitelny,najbardziej szlachetny ze szlachetnych wojownik i naprawiacz naszej gminy wykształcony no i oficer.mignal tu i tam ale lipa bo nikt go nie wita za stoły nie zaprasza.a przecież to szycha taka persona.no ale cóż zaczepił się przy stoliku z sołtysami poszło parę głębszych z pod stołu i fajnie jeszcze parę tańców w głowie zaszumialo.brak zainteresowania sprawił że trzeba zbierać się na chatę.chwiejnym krokiem podszedł do samochodu do domu niedaleko może się uda w… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jak miałaś telefon, to trzeba było przynajmniej nakręcić – oczywiście tylko dla siebie i znajomych 😉

Amelinum
Gość
Amelinum

Ciekawe opowiadanie …ale Natalia zdecyduj się „sieglam” czy „nie mialem” jakiej formy osoboej używasz. Pisownia cytatów orginalna.

Natalia
Gość
Natalia

Dzender panie się mi włącza…

ZZ
Gość
ZZ

Czasami wychodzi tak przez autokorektę na komórce. A co do pisania na temat to czekamy na nowy „śmietnik” 😉

ZZ
Gość
ZZ

…i żyć w poczucie szmalcownika… – broń Boże! Radny to osoba publiczna – powinien dwa razy pomyśleć zanim publicznie zrobi coś nieodpowiedniego, a jak się nie nadaje, to tylko pokazywać!

Anonim1
Gość
Anonim1

Tchórzowi zawsze się telefon rozładuje…

Natalia
Gość
Natalia

Tak uważasz – twoja sprawa mnie to wali

ZZ
Gość
ZZ

Faktycznie jakiś dżender 😉
„mnie to wali” jakoś do damy nie pasuje.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Kurde czwartek po południu smrodku nie ma.pieknie pachnie lipcowym polnym wiaterkiem.no super.

Anonim1
Gość
Anonim1

Doszło do tego, że się trzeba cieszyć z braku smrodu.
Natalia weź ty wreszcie pomyśl bo mnie przeraża że można być aż tak głupim.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

To aluzja do wpisów pana z kasztanowej

Anonim1
Gość
Anonim1

To się spotkaj z panem Jozefem i wyjaśnij co ci nie pasuje.

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Pasuje wszystko a co ty adwokat Józefa jesteś

ZZ
Gość
ZZ

Koniecznie nowy „śmietnik”!
😉

Anonim 2
Gość
Anonim 2

Upał,ryby nie biorą-nuda

Anonim1
Gość
Anonim1

Natalia weźcie się wreszcie za robotę. Samo bywanie na festynach, cieszenie się z braku smrodu, rozważenie wody do picia i robienie aluzji do pana z kasztanowej to troche za mało.
I naucz sie wreszcie używać spacji!

Iga
Gość
Iga

Ależ jesteś prostak coś źle pan pilnował mimo że byłeś na przeciwko

Fiat
Gość
Fiat

Oj kogoś sie Natalia boi (a sądząc po ilości „like-ów” nie tylko ona – moze caly UG :-d) i oczernia. Sadze ze nam nie potrzeba żadnych „wojowników – naprawiaczy” nasza gmina jest idealna i ciągle się rozwija. Oby tak dalej!

ZZ
Gość
ZZ

Z drugiej strony patrząc na ten wpis Natalii można dojść też do takiej refleksji:
Mamy nową erę, bo wystarczy jeden wpis który przeczyta większość wyborców i już jedna osoba może być skreślona. Jeden wpis nie poparty żadnymi dowodami i już 26 łapek w górę i 8 w dół. Jak to się będzie dalej rozwijało? Czy staniemy się kiedyś obojętni na takie wpisy? A może zatrudnienie znajdą następne rzesze sedziów, adwokatów… ścigających za takie wpisy – czy to jest rozwiązanie? Łatwo będzie można skazać kogoś niewinnego.

Anonim
Gość
Anonim

Chwała i cześć bohaterom

Natalia
Gość
Natalia

Kolejna próba odwołania przewodniczącego rady nie powiodła się.

Aleksander
Gość
Aleksander

Radny Gminy Piekoszów Piekoszów dn.2.09.2018r. Aleksander Sieradzan Wezwanie do usunięcia skutków naruszania dóbr osobistych poprzez złożenie oświadczenia Wobec faktu zamieszczenia przez Pana/Panią posługującą się pseudonimem Natalia informacji na stronie internetowej http://blog.piekoszow.eu/2018/07/szczeniak-w-worku-umieral-w-meczarniach.html (w dniu 24.07.2018 roku godz. 22.41) zawierającej szereg nieprawdziwych informacji o bezprawnym charakterze na temat mojej osoby, tym samym naruszających moje dobra osobiste, wnoszę o zaprzestanie dalszego naruszania moich dóbr osobistych,a w szczególności dobrego imienia oraz o niezwłoczne usunięcie skutków naruszania dóbr osobistych, domagam się w szczególności złożenia stosownego oświadczenia w tej kwestii na stronie blog.piekoszów oraz w prasie Głos Piekoszowa ujawniając swoją tożsamość. Wnoszę także o uiszczenie sumy… Czytaj więcej »

Ten sam
Gość
Ten sam

A mówiłem, żeby kręcić!
A teraz dupa!

Aleksander
Gość
Aleksander

Jakby to była prawda to na pewno „Natalia” nakręciłaby film. A tak tylko napisała opowiadanie, w którym podaje nieprawdziwe fakty. W związku z tym, że Natalia oczerniła mnie i naruszyła moje dobra osobiste, w sprawie tej toczy się postępowanie przygotowawcze. To tylko kwestia czasu, kiedy dowiem się, kto jest Natalią.

Lukasz
Gość
Lukasz

a czy o nieprawidlowosciach w OSP jakie Pan wykryl w trakcie prowadzonej kontroli przez komisje rewizyjna tez Pan zawiadomial policjie, prokurature???

Pli
Gość
Pli

Nie odwołali, pokazuję jaka ta rada jest nieudolna i kto w niej zasiada.Bieda i nędza .Kolejne festyny Nam się szykują .Jak tu się cieszyć, woda złej jakości a im się bawić chce.Ludzie dróg nie mają a buduje się ścieżki rowerowe do Lasku i na Rykoszynie koło radnego ( myśli o mieszkańcach)skuteczny jak ktoś napisał .

Lukasz
Gość
Lukasz

droge to ksiadz wymodlil

nie lsugus
Gość
nie lsugus

taak a najlepiej jesli radni naszej gminy troszczą sie o zła wodę mieszkanców gminy Łopuszno. O naszej zero wzmianki. Bez kręgosłupa i honoru sługusy.

Bc
Gość
Bc

Woda skażna z ujęcia Piekosxów II. Skandal