Wybory samorządowe 2018. Nowego wójta i radę gminy Piekoszów wybierzemy 21 października

Po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw daty wyborów samorządowych oficjalnie rusza kampania wyborcza. Wybory rady gminy i wójta odbędą się 21 października 2018, natomiast druga tura wyborów wójta – 4 listopada.

Do 27 sierpnia do publicznej wiadomości zostaną podane informacje o okręgach wyborczych i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu, do tego dnia można też zawiadamiać Państwową Komisję Wyborczą lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Do 6 września można zgłaszać komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych, do 16 września – listy kandydatów na radnych, a do 26 września – kandydatów na wójta.

241
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
209 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
92 Comment authors
LukaszLukaszZZRobgosc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mesi
Gość
Mesi

I co to zmieni?Kolejni u żłoba albo drobna korekta.Prezes ZUK się zmienił a jest tak samo.Złodziejstwo i brak szacunku do prawa mamy w genach.

gosc
Gość
gosc

O nie Krakowiak to nie sa geny z Piekoszowa, to geny z PIS.

Anonim
Gość
Anonim

Dziwne to że śmierdzi tylko na kasztanowej może juzus ma sepsuty zmysł powonienia.

jan
Gość
jan

Gmina zadłużona a remont w najlepsze w budynku, licze na ten protest, trzeba ruszyć się i zacząć działać, ściagam jutro na 14 radio i gazete niech wypytają naszych Urzędników co zamierzają z tym zrobić, rzaden kolarz nie bedzie wciskal kitu, nie licze na druga kadencje tego Pana , nawet ludzie ktorzy sa za pisem powinny sie zastanowic i szukac kandydata ktory cos zrobi dla gminy, gmina to MY, ludzie ktorzy musza tu żyć i chca to robic w miare cywilizowanych warunkach, jak nie woda to smród, dla mnie może być to nawet kosmita ktory zrobi z tym porzadek. Apeluje do… Czytaj więcej »

Barbara.K
Gość
Barbara.K

Jeżeli chodzi o kosmitę, który mógłby zrobić z tym porządek – w te życzenie świetnie wpasuje się Pan Paweł Arabasz, człowiek, który miał wytoczone dwa naciągane procesy za opisywanie przekrętów władzy. Na szczęście nie udało się im uciszyć tego Pana.

Lukasz
Gość
Lukasz

ale chwila chwila oby dwa zajkonczone polubownie wiec albo „przekretow’ nie bylo albo udalo „im sie uciszyc” obstawiam to drugie

ZZ
Gość
ZZ

Pewnie już masz kandydata?

Rob
Gość
Rob

Przepraszam, że w temacie wyborów ale chciałem poruszyć kwestię rozbudowy sieci wodociągowej o której jest na stronie UG. Padają tam stwierdzenia, że po połączeniu Brynicy z Micigozdem „podniesie się ciśnienie i poprawi się jakość wody”. Pytanie: gdzie to nastąpi w Brynicy czy Micigoździe? bo w Brynicy nie narzekam ani na ciśnienie ani na jakość wody (chyba najlepsza w gminie). Kolejna wiadomośc to plany podłączenia Podzamcza do ujęcia Szczukowskie Górki – z którego zasilana jest m.in. Brynica i „przedłużony” Micigózd. Czy ujęcie jest na tyle wydajne??? Nie odmawiam wody i to dobrej mieszkańcom Podzamcza – współczuję tych ciągłych skażeń TYLKO czy… Czytaj więcej »

Adolf
Gość
Adolf

Podzamcze ma już od dawna wodę z ujęcia Górki Szczukowskie

Rob
Gość
Rob

Wobec tego chodzi o doprowadzenie wody do ul.Jarzębinowej i dalej aby wyłączyć?? ujęcie Piekoszów II

Edyta.A
Gość
Edyta.A

Nie jest przygotowane. To stare ujęcie przy E7. Nie remontowane od 30 lat. 1 pompa z ledwością co dycha. Woda pompowana do 2 zbiorników, nie remontowanych od 20 lat, betony się sypia, brak uziemień, brak czyszczenia zbiorników. Stare czujniki w zbiorniku bez atestów do stosowania dla wody pitnej. Zestaw hydroforowy to stare gruchoty, które pompopuja w zbiornik ciśnieniowy, stare rurociągi pamiętające budowę tego ujęcia . Rozdzielnia elektryczna skręcana na druty, starodawne, awaryjne układy sterowania. Pewnie brak badań elektrycznych, bo 10 lat temu już kable nie spełniały norm. Ta informacja to pic, żeby tylko stworzyć wrażenie ze coś robią. Sam rurociąg… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

To „stare ujęcie przy E7” zaopatruje w wodę ok 4 000 mieszkańców !!! i prawdopodobnie nie jest możliwe aby dało radę przyjąć więcej odbiorców aby WYELIMINOWAĆ Piekoszów II. Parametry wydajności godzinowej i dobowej ma niższe niż to piekoszowskie to jak ma je zastąpić ?!? Te zapowiedzi o rozbudowie wodociągu do ul. Jarzębinowej i zasilenie „Ogrodnika” są jak najbardziej realne i podejrzewam, że Pan Krakowiak będzie do tego dążył. Było by to na pewno z korzyścią dla mieszkańców osiedla TYLKO jeszcze raz poddam w wątpliwość CZY TO UJĘCIE DA RADĘ?!. Czy to kiełbasa wyborcza ??

Iga
Gość
Iga

Czyja tą niekompetencja jest taka straszna o kogo pani chodzi?

Lukasz
Gość
Lukasz

to w koncu od 30 czy 20 lat???

ZZ
Gość
ZZ

Połączmy wszystkie wodociągi razem, to w razie skażenia trzeba będzie zaopatrywać w wodę całą gminę i to obojętnie które ujęcie będzie skażone. Albo może bakterie podzielą się na większą liczbę odbiorców i nie trzeba będzie nic ogłaszać? 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, Szanowni Państwo, informuję, że dziś otrzymałem potwierdzenie zarejestrowania u Komisarza Wyborczego w Kielcach mojego niezależnego komitetu wyborczego o nazwie Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Arabasza Gmina Moja Ojczyzna dla okręgu wyborczego nr 3 obejmującego m. Łaziska , Piekoszów ulice : Kolejowa, Słoneczna, cześć Wolności, Chęcińska, Kryształowa ( przylegająca do Łazisk). Informację zamieszczam ponieważ zapewne będę tutaj atakowany przez stałą grupę nienawistnych mi blogiczów ukrywajacych się pod nickami: ZZ, Łukasz, Czerepah, Kronikasz, ELA, Natalia, Anonim2 oraz innych pod różnymi nazwami, jakoby moje wpisy na Piekoszów Blog będą moją kampanią wyborczą. Proszę Pana Bloga, aby odrzucał moje wpisy które uzna za… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Szkoda, że dyskusja tylko telefonicznie i bez świadków. Szczerze życzę Ci powodzenia i mam nadzieję, że za rok zasiądziesz w radzie gminy!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ proszę sobie wziąć świadków tylu ilu chcesz a nawet i kamerę i zapraszam na rozmowę.

ZZ
Gość
ZZ

Niestety nie mam ani talentu do kamer, ani nie znam żadnych chętnych świadków. Informacji o gminie szukam między innymi na blogu, bo tak jest mi łatwiej.

czerepah
Gość
czerepah

Jedną z większych bolączek tej gminy oprócz zapaści i braku rozwoju jest czysta woda i smrody. O wodzie już kiedyś pisałem. Czekam na reakcje ZUK. Potencjalni kandydaci mogą lub powinni się wykazać pomysłem jak temu zaradzić uwzględniając obecnie panujące warunki. Mam taką niskonakładową sugestie. 1. Analiza ilości skażeń wody przed powstaniem biogazowni. 2. Analiza skażeń wody po powstaniu biogazowni wraz z danymi IMIGW o ilości opadów deszczu w terminach wykrycia skażeń wody. 3. Analiza opadów atmosferycznych ….. terminy skażeń wody ….. harmonogram wywozu „odpadów” z biogazowni wraz z ilością (m3) przypadającą na ha powierzchni wykorzystywanej. 4. W uzgodnieniu z geodezją… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Świetne sugestie Czerepahu.

czerepah
Gość
czerepah

Takich innowacji dla tej gminy mam całą „szufladę” ale poczekam na pomysły nowych kandydatów. Zawsze można podpowiedzieć lub skorygować.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ocho, ledwo co Czerepah napisał coś dla dobra gminy a już go minusują. Stały schemat postępowania ludzi którym wręcz zależy na tym aby w Naszej Gminie był bajzel, bo im wtedy lepiej tą gminę rozgrabiać. Daję Tobie Czerepah plusa.

czerepah
Gość
czerepah

Nie ma to większego znaczenia dla mnie, ważne żeby ktoś przeczytał i zareagował w miarę swoich możliwości. Wszak chodzi o jeden cel.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A pewnie , że tak Czerepahu. Masz rację. A cel moim zdaniem jest jeden, ja go nazwę : Ratujmy Gminę w której mieszkamy. Na ten moment nawet nie ma co mówić o szybkim rozwoju tylko o natychmiastowym zatrzymaniu degradacji Naszej Gminy. A przy okazji radzę obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8 W tym filmie wszystko idzie logiczną namacalną ciągłością.

czerepah
Gość
czerepah

Takich filmów jest w sieci dość dużo, wiąże się to z obecną techniką. Kiedyś czekano aż przyjdzie zaćmienie słońca. Więcej optymizmu a mniej czarnych myśli. Na taki stan ducha przed snem 25 ml
Jack Daniel.

ZZ
Gość
ZZ

Wszystko tylko nie takie głupie filmy proszę!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, one nie sa głupie. One są prawdziwe. Tyle, że Wasza psychika je odrzuca jako coś niewygodnego. No bo jakżesz sie tu przyznać do tego, ze samemu się rękę przykłada do samozniszczenia.

czerepah
Gość
czerepah

Panowie do tematu głównego …samorząd ….
a tak na marginesie film jest naciągany…w scenie gdzie na krawędzi stoi człowiek, ma on nowe nie używane obuwie …żaden samobójca nie kupuje nowych butów żeby zrobić ten krok …widziałem ich wielu, każdy miał używane buty.

Lukasz
Gość
Lukasz

przeciez to „klakier” …

ZZ
Gość
ZZ

Kto?
Dr. Jan Pająk?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Lukaszu, niech sobie każdy będzie tym kim chce. Wiedz, że nie uda się Tobie napuścić mnie na innych. Ja dla dobra ogólnego potrafię współpracować nawet z wrogami. Zresztą lepszy zadeklarowany wróg niż fałszywy przyjaciel.

Lukasz
Gość
Lukasz

przeciez sam wielokrotnie tak o Nim pisales wiec jakie to napuszczanie???

czerepah
Gość
czerepah

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/region/a/w-poniedzialek-zarejestrowano-34-komitety-wyborcze-w-wojewodztwie-swietokrzyskim-w-sumie-jest-ich-50,13429895/

„Paweł Arabasz
….. Informację zamieszczam ponieważ zapewne będę tutaj atakowany przez stałą grupę nienawistnych mi blogiczów ukrywajacych się pod nickami……… Czerepah,…….”

Marny z ciebie polityk, kolejna nieprawdziwa i wyimaginowana informacja w czasie przyszłym dokonanym. Zamiast nr. telefonu podaj numer konta. Kampania kosztuje ….. zrobię przelew …. bez zobowiązań.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję, ale odmawiam przyjmowania pieniędzy od kogokolwiek. Nie są mi potrzebne czyjeś pieniądze. Nie będę swoją kosztownie drukowaną podobizną oblepiał drzew i sztachet, nie będzie też moja podobizna rozdawana pod kościołem. Wódką też nie mam zamiaru nikogo do siebie przekonywać. Do kiełbasy wyborczej też nie mam zamiaru się zniżać. Jestem realną osobą, i oczekuję, że takim będę postrzegany. Tak więc proszę nadmiar swoich pieniędzy przekazać na jakiś społecznie pożyteczny cel blogowiczu czerepah.

ZZ
Gość
ZZ

A jeszcze 2 tygodnie temu chciałem się skarżyć, że nic się nie dzieje!
😉

Lukasz
Gość
Lukasz

ale to w koncu „moja’ czy „nasza” ojczyzna bo sie pogubilam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moja Ojczyzna. W nazwie podałem, że Gmina to Moja Ojczyzna. Wielu z was niejednokrotnie udowadniało tu na Blogu, że nie utożsamiacie się z tą gminą opluwając i wyszydzając pozytywne wartości Gminy Piekoszów, więc stąd wziął się Twój dylemat Lukaszu bo nie czujesz po prostu swojej tożsamości oraz więzi z Gminą Piekoszów. Bo dla mnie Gmina Piekoszów to zawsze była to Moja Ojczyzna. Nawet wtedy gdy przez 10 lat mieszkałem w Łodzi.

Lukasz
Gość
Lukasz

Dziubus moj „dylemat” wynikl stad ze Ty piszesz ze zajerestrowales komitet po nazwa ” moja…” a PKW podaje ze zajestrowales pod nazwa „nasza…”

ZZ
Gość
ZZ

Pewnie ktoś się pomylił przy wpisywaniu! Chyba jeszcze można skorygować?

Lukasz
Gość
Lukasz

a mozesz podac te przyklady nie utozsamiania sie z gm piekoszow???

ZZ
Gość
ZZ

Może!
Ale weź kamerę i świadków 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ Lukaszu, 80% Twoich wpisów to nic innego jak opluwanie wszystkiego i wszystkich w Naszej Gminie.

Lukasz
Gość
Lukasz

Mozesz podac przyklady?

ZZ
Gość
ZZ

„… sie pogubilam” ???
A Lukasz to też b.b.?
A już myślałem że kiedyś skoczymy na piwo, a tu dupa!

Lukasz
Gość
Lukasz

ZZ jak „moj” kandydat zostanie radnym to gwarantuje piwo
A swoja droga zanim sie pojawil to przez BP przewinal sie watek spotkania
A moze w „swoim zaufanym klakierskim” gronie spotkanie i wspolne ” opluwanie wszystkich i wszystkiego przez 80% ” czasu

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Obejrzałem zdjęcia kandydatów na wójta w Naszej Gminie, i po tym muszę sprostować mój powyższy wpis. Otóż nie mam najmniejszego zamiaru oblepiać drzew i płotów Naszej Gminy swoją podobizną kosztownie drukowaną oraz…..RETUSZOWANĄ. Nie wydaje mi się, że ten sposób oszukiwania wyborców przyniesie skutki dla tych którzy dodatkowo zlecają retuszowanie swoich zdjęć. To jest oszukiwanie siebie i wyborców. To świadczy o wewnętrznej sprzeczności danego kandydata. Nie będzie dobrym samorządowcem ten, który wstydzi się samego siebie. Zwróćcie Państwo na to uwagę przy ocenie swoich kandydatów.

ZZ
Gość
ZZ

Oj nie znasz się Pawle kochany – to jest marketing!
80% ludzi kieruje się wyglądem, i to obojętnie czy to kupując auto, czy idąc na wybory.
Jak myślisz – dlaczego Piątek jest naszym wójtem?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No dobra, ogólnie masz racje ZZ, tyle, że młotki w markecie niech sobie retuszują, a nie samorządowców. Samorządowiec to ma być swój człowiek, naturalny. Nawet jak by w gumiakach na sesje przyszedł to i tak ma być to przedstawiciel miejscowego społeczeństwa. Przynajmniej takie jest moje zdanie. A Pan Zbigniew Piątek jest wójtem dlatego, że po prostu go wybraliście w demokratycznych wolnych wyborach.

ZZ
Gość
ZZ

No dobra, ogólnie masz rację Pawle Arabaszu, ale co z tego jak i tak wybiorą tego wyretuszowanego?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to będą sobie go podziwiać przez pięć lat.

ZZ
Gość
ZZ

Tu masz całkowitą rację!

ZZ
Gość
ZZ

Pamiętaj – demokracja ma swoje zalety i wady!

Lukasz
Gość
Lukasz

po 1 nie ” wybraliscie” tylko wybralismy przestan dzielic spoleczenstwo gminy na tych i owych
po 2 „maly” punkt fotograficzny np. p. Kaminski badz p. Rysinski retusz zdjecia zrobi w cenie
po 3 powaga urzedu/ wyksztalcenie co za tym idzie grzecznosc i obycie wymaga aby w pewne miejsca przyjsc stosownie ubranym a nie tak jak by ktos zostal granatem od pluga oderwany

Lukasz
Gość
Lukasz

Biorac pod uwage powyzsze a tak ze to iz kiedys BP sam napisal iz nie bedzie bral udzialu w kampanii wyborczej wnioskuje aby do jej zakonczenia komentarze p. Pawła Arabasza (a takze komentarze dodawane z Jego nr IP), komentarze dodawane przez innych uzytkownikow przychylne Mu badz negujace Jego osobe na tym stanowisku, do czasu zakonczenia kampanii nie byly publikowane

czerepah
Gość
czerepah

Jestem odmiennego zdania. PB neutralny a kampania wszystkich chętnych jak najbardziej w sieci. Ta forma przekazu i dotarcia do szerszego grona społeczności jest najtańsza a sam blog powstał m/innymi właśnie po to.

ZZ
Gość
ZZ

Zgadzam się – publikować!
Może w końcu kiedyś zacznie odpowiadać na pytania?
Odpowiedź, że w 80% wpisów… nie jest odpowiedzią.
Ale to chyba normalne u polityków, że w odpowiedzi dostajemy brak odpowiedzi 😉
Np pytasz takiego – ile to jest 2+2, a on odpowiada że zdecydowanie za mało!

Barara.K
Gość
Barara.K

„Marny z Ciebie polityk”- może niech Pan nie przykleja łatki, jeżeli sam Pan oburza się na czas przyszły, dokonany we wpisie Pana Pawła i da się temu Panu wykazać.

czerepah
Gość
czerepah

Nie znasz prawdziwego celu moich wpisów.

Lukasz
Gość
Lukasz

ale dlaczego mialbym Cie atakowac???
przeciez juz dawno mowilem/pisalem ze bede na Ciebie gosowal (patrz komentarz odnosnie prawyborow i moj wpis ” kozi ser’ to wszak o Waś mosci bylo… ) nawet gdybys nie kandydowal to i tak bym Cie dopisal do listy
wg mnie Chwała i Czesć
tylko ze po raz kolejny wychodzi hipokryzja Pawła Arabasza (to w ramach ataku)
ps jesli moge sie czegos czepnac to tylko tego ze pasowało by dodac przymiotnik „Piekoszów” co by brzmialo „Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Arabasza Gmina Piekoszów Moja Ojczyzna „

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niestety nie mogłem długiej nazwy dopisywać ponieważ jest ograniczenie do 45 znaków wliczając w to spację. Myślę, że i pomimo tego wiadomo, że o Naszą Gminę chodzi.

Lukasz
Gość
Lukasz

tylko jeszcze musisz znalesc 19 osob ktore cie popra jak wyslesz odpowiedni kwestionariusz to jak najbardziej wpisze sie na liste

Bożena
Gość
Bożena

Dla kandydatki na radną z koalicji naszego wójta już znalazła się posadka w ZUK dziwne ze przed wyborami, trzeba łapać nowe głosy

Lukasz
Gość
Lukasz

tak??? a juz sie martwilem z enie bedzie kandydowac

f_hh
Gość
f_hh

Kto to?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, zbliża się koniec kadencji Waszych Wybrańców, Waszych szczytnie nazwanych przedstawicieli. Przygotujcie im laurki. Różne laurki. Wielu zn nich zasługuje na wiele laurek, nie tylko na jedną. Przedstawiam propozycję nazw tych laurek, a mianowicie: Za Pernamentne milczenie na sesjach, Za Ślepotę społeczną, Za pilnowanie się kiedy rękę podnieć na dany znak, Za Antyspołeczną postawę, Za dbanie o wszystko inne tylko nie o swoją wieś i swoich wyborców, Za Tylko statystyczne przybywanie na sesje, Ta tymaństwo na sesjach, Za przynależność do Drużyny Marzeń, Za Podległość obcym gminie ludziom, Za Wazeliniarstwo, Za Głupotę. To moje propozycje, przecież możecie dołożyć też coś… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Nie tylko waszych ale i twoich co już zapomniałeś o swoim radnym Szocie?sam się chwaliłes
że głosowałeś na niego.a co do zdjęć to co wstydzisz się swojej gęby?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

UUUUU, nie przeginaj anonimie. Ja głosowałem w 2014 roku na kandydata Pana Roberta Zawadzkiego. Pisałem tutaj o tym jeszcze przed głosowaniem. Oczywiście, że nie wstydzę się swojej twarzy,
(bo ja mam twarz a nie gębę 🙂 ) . Jeśli jesteś spragniona widoku mojej twarzy to zapraszam, napatrzysz się do woli na mnie.

Dawid
Gość
Dawid

A skąd wiesz ,że ,,waszych”? A Twoich to nie?

yu
Gość
yu

Sztab wyborczy poprzednika bardzo się uaktywnił. Mniemam że dotarli do któregoś z kandydatów bo zapewne poprzednik nie startuje mimo domniemanej niewinności. Jeśli tak to kto sobie pozwala na takie osoby w sztabie?

O so chozi
Gość
O so chozi

Hej yu – ja ni panimayu

ELA
Gość
ELA

No to mamy następnego kandydata na wójta ,podaje echo dnia jest nim nasz były prezes

RALFIK
Gość
RALFIK

Proponuję się wypowiedzieć:
http://www.echodnia.eu/p/kandydat/zbigniew-piatek,92692/

ja to już zrobiłem

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No, ZZ pojechałeś po bandzie powyżej 🙂 . Ale spokojnie, kadencja trwa teraz 5 lat. Przy „pomyślnych wiatrach” to przez ten czas możemy mieć ze trzech wójtów. Niezadowolenie społeczne musi w którymś momencie eksplodować. A tak na poważnie, to w Naszej Gminie jest tylko dwóch których widzę na stanowisku wójta którzy by się utrzymali 5 lat i wyciągnęli by gminę może z tej zapaści. Pierwszy to Pan Andrzej Borowski, ale przy założeniu, że oderwie się formalnie i mentalnie od partii która go popiera ( czytaj: bandy która się do niego przyklei i przez 5 lat będzie go dusić roszczeniowymi żądaniami… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Co do Borowskiego to się nie zgadzam!
Jedyną jego zaletą jest to że jest popierany przez PO – a to oznacza że nie ma nic wspólnego z PIS.
Moim zdaniem na Wójta się nie nadaje, miał całą kadencję jako radny by coś pozytywnego pokazać i co zrobił?
Ktoś ma jakieś pozytywne przykłady?
Moim zdaniem nic oprócz taniej sensacji!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie zgadzam się. Przyglądałem się jemu oraz Panu Sieradzanowi na sesjach. Mają obydwaj łeb na karku i poczucie obywatelskiej postawy. Władza i Drużyna Marzeń bali się ich bardzo i robili wszystko, aby nie byli widoczni. A Pan Borowski jest po prostu na tyle kulturalny, że nie chciał się z chamstwem przepychać na sesjach. Tyle, że tak jak napisałem byłby dobrym wójtem ale jako niezależny.

Dawid
Gość
Dawid

Na wójta powinni kandydować.

Dawid
Gość
Dawid

To jakieś Twoje horoskopy

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kamień mi dziś z serca spadł, bo uległem prawie już podszeptom ludzi, że kasa Naszej Gminy jest ogołocona z pieniędzy. Ale nie, nie może być ogołocona, bo przeprowadzono inwestycję w samym środku Piekoszowa polegającą na uporządkowaniu klombu okalającego figurkę na rondzie w pobliżu kościoła. Czyli jednak pieniądze są. Co prawda jestem od dłuższego czasu ignorowany jak dopraszam się poprawy przejezdności drogi od Łazisk do Zagórza, bo jadąc tamtędy dopada człowieka seria czarnych myśli typu: wyminę się czy się zderzymy z pojazdem z naprzeciwka, rozerwę oponę na ostrym skraju asfaltu czy nie rozerwę, zawisnę zawieszeniem na asfalcie przy ucieczce na pobocze… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No patrzcie Państwo. Minęło 5 dni od mojego wpisu, a tu….wzięli i zrobili tą drogę kropka w kropkę zgodnie z moim poglądem powyżej. A Pan Blog chciał PB zlikwidować. A tu jak widać to jedyny sposób dotarcia do rozumu władzy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wysoce zatrważająca rzecz została odkryta przez Pana Józefa Wijasa ze Stowarzyszenia Natura http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ Proszę Państwa, ocknijcie się, bo może się okazać, że w 2019 roku Nasza Gmina będzie bardziej zadłużona jak w 2013 roku.

Anonim
Gość
Anonim

Borowski ha ha specjalista od pisania pism.zmarnowal 5lat nie zrobił nic.Temu panu już dziękujemy.Zeby grochówkę polewać mi trzeba być radnym.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No cóż, wyraziłem swój pogląd. Nie musi on być zbieżny z Państwa poglądami.

Dawid
Gość
Dawid

Innych poglądy nie muszą być zbieżne z Twoimi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ oczywiście blogowiczu Dawid. To świetnie. To wręcz wspaniale. Bo na różnicach poglądów można dojść do naprawdę trafnych rozwiązań 🙂 .

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, takie rzeczy to tylko w Erze i……w Gminie Piekoszów !!!! Skandal !!!. Dyletanctwo IIII, Olewatorstwo!!! http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,23832270,jak-dariuszowi-kozakowi-zapomnieli-przedluzyc-kadencje-zamieszanie.html . Ja się pytam, gdzie byli radni obecnej kadencji, że do tego dopuścili???? Za co brał pieniądze Prezes Menager ZUKu Jerzy Wijas????? Żeby się sądzić z mieszkańcami za kilka zł zaległości to wiedział gdzie jest sąd. Żeby mnie podać do sądu o rzekome zniesławienie za napisanie mu kilku słów prawdy to był nadzwyczaj chętny. Ale żeby dopilnować swoich obowiązków służbowych za które pobierał bardzoooo sute wynagrodzenie z Naszych pieniędzy to go nie było. I Ci ludzie uzurpują sobie dziś moralne prawo do… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sytuacja ta Proszę Państwa rodzi skutki których nie jesteśmy nawet w stanie teraz przewidzieć. Na pewno unieważnieniu podlegają wszystkie dokumenty które pan Kozak podpisywał. Otwiera się szerokie pole do popisu dla ludzi których stać na prawników i będą chcieli coś na tym ugrać. Natomiast zwykli obywatele za to wszystko znów zapłacą.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No cóż Proszę Państwa, wygląda na to, Prezes Menager ZUKu Jerzy Wijas mógł zasiadać i zarabiać na nas bez umocowania prawnego. No bo jeśli członek Rady Nadzorczej ZUK nie miał umocowania prawnego do swoich działań to i funkcjonowanie Jerzego Wijasa na stanowisku Prezesa, a potem Prezesa Menadżera mogło nie mieć umocowania prawnego. Przynajmniej na logikę tak to wygląda. Otwiera to furtkę do zadania pytania: kto teraz nam odda Nasze pieniądze???

Igai
Gość
Igai

Jak bys troszke poczytal o spolkach i po co jest rada nadzorcza to pewnie byl bys bogatsxy w wiedze i wiedzial był o czym pisać bo cos slabo u ciebie z wiedzą a chyba trochę się tym zajmowales.

Bc
Gość
Bc

Co za stagnacja na blogu zero dyskusji a mówi się ż kampania krótla ale intensywna chyba Piekoszowa to nie dotyczy.

Anonim
Gość
Anonim

Ja się pytam publicznie:gdzie był radny Borowski i Sieradzan za co biorą publiczne pieniądze?a może by napisać jakieś pismo?tylko do kogo i na kogo?panie Pawle a ile tej forsy zarabiał ten członek RN zuk?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A kto się tego dowie jak oni rękoma Prezesa Menagera Jerzego wijasa objęli to sobie tajemnica handlową. Wprowadzili to po to, żeby gawiedź im w konta nie zaglądała. Gawiedź ma płakać i płacić.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przepraszam za błąd powyżej, nie wijasa tylko Pana Wijasa z dużej litery. Z pośpiechu ten błąd popełniłem.

ppp
Gość
ppp

Może się dowiemy w czasie kampanii wyborczej,pan Wijas startuje,więc może odpowie na nasze pytania,a tak na marginesie,ciekawe będzie jego starcie z obecnym wójtem.

Lukasz
Gość
Lukasz

jest wielce prawdopodobne ze do takiego starcia nie dojdzie

Igai
Gość
Igai

A to czemu ma nie doisc do takiego starcia po czym tak sądzisz Łukaszu.

Lukasz
Gość
Lukasz

„dojsc”
po dozynkach

ppp
Gość
ppp

A gdzie była drużyna marzeń?Władze gminy?

Lukasz
Gość
Lukasz

7.315 zl za 2017 rok …

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś od rana pod figurką na rondzie koło kościoła w Piekoszowie uwija się prywatna ekipa sadząc jakieś rośliny. Nie podoba mi się to. Wybitnie mi się to nie podoba. Publiczne pieniądze idą na przypodobanie się proboszczowi aby mu głos nie zadrżał w dniu wyborów na kogo wierni mają głosować. Na Laziskach panie Mieszkanki o figurki dbają własnymi rękoma, poświęcają swój wolny czas a i pieniądze pewnie też. I to się chwali, to jest prawdziwy akt wiary. Za to należy im się szacunek. Ale tam gdzie trwoni się na to publiczne pieniądze to jest to karygodne.

Dawid
Gość
Dawid

A mnie się podoba. I wybitnie mi się podoba. A co miałeś na myśli pisząc o trwonieniu publicznych pieniędzy?

ZZ
Gość
ZZ

Mi też się podoba!
Estetyka gminy też jest ważna!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Dawid, w temacie trwonienia publicznych pieniędzy proszę mi ten wątek przypomnieć jak będę chodził w ramach swojej kampanii wyborczej na radnego gminy w swoim okręgu wyborczym. Proszę się wtedy przedstawić i porozmawiamy.

Lukasz
Gość
Lukasz

Dawidzie nie idz ta droga

Anonim1
Gość
Anonim1

Estetyka estetyką, ale ważniejsza woda bez gówna.

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiscie że ważniejsza, ale to nie znaczy że należy wszystkim „pieprznąć” i zająć się tylko wodą.

Igai
Gość
Igai

A co do wody to dobrze by bylo zeby ktos przejrzał harmonogram badan bo sa duze niedociągnięcia

Anonim 2
Gość
Anonim 2

No fajnie chciałbym to zobaczyć jak Paweł pielgrzymuje od chałupy do chałupy i żebra o głosy.wez ze sobą jeszcze pare mamrotow,to sprawdzony sposób z Rancza.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to w czym masz Anonimie 2 problem? Zapraszam, pochodzimy razem to się napatrzysz. Już Cie wczorajszy dzień i widok ominął. Nie trać czasu.

Lukasz
Gość
Lukasz

jesli moj kandydat wygra to napewno sie tym zajmie w pierwszej kolejnosci

Anonim1
Gość
Anonim1

Należy się zająć wodą ze względu na zdrowie ludzi. Po co mi te kwiatki jak pije wodę z gownem?

Lukasz
Gość
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, Szanowni Mieszkańcy, pozwolę sobie tutaj przenieść wpis Radnego Naszej Gminy Pana Aleksandra Sieradzana i odnieść się do niego tutaj z uwagi na zgodność tematyczną, a zrobić to należy z uwagi na bardzo ważny aspekt funkcjonowania Naszego Społeczeństwa. Oto ten wpis: Aleksander Radny Gminy Piekoszów Piekoszów dn.2.09.2018r. Aleksander Sieradzan Wezwanie do usunięcia skutków naruszania dóbr osobistych poprzez złożenie oświadczenia Wobec faktu zamieszczenia przez Pana/Panią posługującą się pseudonimem Natalia informacji na stronie internetowej http://blog.piekoszow.eu/2018/07/szczeniak-w-worku-umieral-w-meczarniach.html (w dniu 24.07.2018 roku godz. 22.41) zawierającej szereg nieprawdziwych informacji o bezprawnym charakterze na temat mojej osoby, tym samym naruszających moje dobra osobiste, wnoszę o zaprzestanie… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na szczególne potępienie zasługuje tutaj te 36 osób które pod oszczerczym i kłamliwym wpisem osoby Natalia postawiło pochwalający ten wpis plus. Nie do przyjęcia jest na zdrowy rozsądek, aby aż 36 osób podchwyciło perfidną plotkę i pochwalało ją. Zrobiono to w czasie nieobecności samego opluwanego tymi kalumniami Pana Aleksadndra Sieradzana. Oceńcie Państwo sami takie zachowanie. Dla mnie niepojętym jest, aby w czasie gdy ta gmina upada, dzieją się rzeczy niezwykle niekorzystne dla tej gminy i dla Naszych Mieszkańców inni ludzie żyli i karmili się publicznym opluwaniem poczciwych ludzi którzy poświęcają swoje życie na ratowanie tej gminy i tych którzy ich… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jakże trafny był mój wpis z 31 lipca 2018 21:50 pod postem Natalii! A co do łapki to przyznaję – sam dałem, bo mam coś takiego, że wierzę ludziom i lubię tych co wtykają kij do mrowiska (pod warunkiem że głupio nie „drą mordy”).
Kto jest niewinny to jak na razie nie wiemy i tak jak wójt miał prawo pozwać pana p.a., tak samo radny ma prawo pozwać Natalię.
Pytanie jest jedynie takie – czy wyszło/wyjdzie to im na dobre?

ZZ
Gość
ZZ

Jest mi bardzo przykro, że musisz poświęcać swoje życie dla ratowania „mojej” gminy!

Lukasz
Gość
Lukasz

a coz takiego radny Sieradzan zrobil dla ratowania tej gminy???
jakiez to poswiecenie??? przeciez dostaje diete…

ZZ
Gość
ZZ

A skąd Paweł wie że było to 36 osób?
A może była to jedna osoba?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Radny Gminy, Aleksandrze Sieradza, Panu tu mówię, postąpił Pan bardzo uczciwie wzywając publicznie oszczercę Natalię do naprawienia wyrządzonej Panu publicznie krzywdy. Nie postąpił Pan w sposób płytki jak to zrobili wójt Zbigniew Piątek i jego Prezes Menadżer Jerzy Wijas którzy pobiegli natychmiast do sądu za to tylko, że im napisałem publicznie kilka słów prawdy o ich destrukcyjnej działalności we władzach Naszej Gminy. Pan Panie Aleksandrze Sieradzan postąpił bardzo honorowo. Proszę jedynie o doprowadzenie tej sprawy do końca aby ukrócić raz na zawsze działalność podłych ludzi którzy niszczą Naszą Gminę.

Natalia
Gość
Natalia

Witam serdecznie.na wstępie bardzo przepraszam te osoby które poczuły się urażone opowiadaniem.moja intencją nie było by naruszać czyje kolwiek dobra osobiste lecz zwrócenie uwagi na patologiczne zjawiska jakie występują w naszym środowisku.nie rozumiem dlaczego pan Sieradzan wziął to do siebie.a jeśli poczuł się urażony to również bardzo go przepraszam.Szanowny p.Pawle analizując pana wpisy to większość narusza czyjeś dobra osobiste bo często nie przebiera pan w słowach,często obrażając i jakoś nikt z blogowiczów nie pozywa pana do sądu bo myślę że podchodzą do tego z dystansem.pozdrawiam.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Natalia, te fałszem zabarwione bajki to proszę frajerom opowiadać. Poza tym to warunki Pana Aleksandra Sieradzana są jasne. Przeprosiny tu na Piekoszów Blog pod swoimi danymi osobowymi, wpłata 10 tys zł na cel społeczny, zamieszczenie przeprosin również w Głosie Piekoszowa, bo to osoba publiczna.

ZZ
Gość
ZZ

Pan Sieradzan nie ma szans – nikt nie podał jego nazwiska.

ZZ
Gość
ZZ

Z postu wiadomo tylko że chodzi o jednego z radnych gminy piekoszów i nic więcej.

Aleksander
Gość
Aleksander

ZZ pragnę Cie uświadomić, (jeśli nie wiesz lub udajesz, że nie wiesz), iż pośród radnych w gminie Piekoszów jest tylko jeden radny oficer, który siedział przy stole razem z sołtysami w tym dniu. Dodaję, iż siadam z tymi, których lubię. W mojej ocenie sołtysi z naszej gminy są to bardzo mili i sympatyczni ludzie i nie raz przebywałem w ich towarzystwie. Ponadto, aby zaspokoić twoją i innych sceptyków ciekawość to wyjaśniam, iż alkoholu lub innych napojów przy tym stole nie spożywałem, na co mam wielu świadków. Poza tym podkreślam, iż radnego wybierają mieszkańcy i znieważenie osoby wybranej demokratycznie jest tez… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Bardzo Panu dziękuję za pochylenie się nad zwykłym śmiertelnikiem! 😉 I już odpowiadam na wpis: Nie udaję – z radnych znam tylko Borowskiego i nie wiem nic o jego stopniach wojskowych. Dalej uważam, że ma Pan małe szanse na wygraną, a dodatkowo straci Pan w oczach ludzi. (Mam nadzieję że nie będziemy mieli następnego tematu – „Mieszkaniec gminy Piekoszów pozwany przez radnego…”) I jeszcze coś – uważam że ludzie na pewnym stanowisku nie powinni się zniżać do wpisów na forach, blogach … Jest tam za dużo ludzi którzy mają czas na oczernianie i opluwanie, to jest jak walka z wiatrakami!… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty ZZ piszesz? Ze co? Poniżać się do wpisywania na Piekoszów Blogu? A dlaczego Ty się poniżasz żeby się tu wpisywać? W jakim Ty świetle stawiasz Piekoszów Blog i Pana Bloga, który poświęca swój czas i pieniądze na prowadzenie go? Czy jesteś aż tak ślepy, że nie dostrzegasz ile Pan Blog i jego PB przyniosło korzyści Naszej Gminie? I teraz śmiesz używać zwrotów o …zniżaniu się do wpisów na PB? Brak mi słów na określenie tak fałszywego człowieka jak Ty ZZ.

ZZ
Gość
ZZ

Ja nie zajmuję żadnego stanowiska więc nie muszę się zniżać bo jestem nisko.

ZZ
Gość
ZZ

. no i przestań już z tym „wstawianiem się za biednymi” – PB nie potrzebuje Twojej obrony!
Blog jest dla mieszkańców, a władza ma prawo czytać i wyciągać wnioski, ale wdawanie się w potyczki na wpisy za pieniądze podatnika nie powinno mieć miejsca!
Trump nie jest dobrym przykładem polityka 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

po za naprawieniem Twojej drogi to nie widze zadnej korzysci

ZZ
Gość
ZZ

W pewnym sensie to masz rację Łukaszu – z takich namacalnych korzyści to tylko ta droga dla 5-ciu na rok czasu.
Ja widzę jednak inną ważniejszą korzyść – ludzie trochę bardziej zaczęli się interesować sprawami gminy i mają okazję poznać opinie wszystkich stron, a nie tylko wersję z „Głosu P.”

Lukasz
Gość
Lukasz

hm….ani „Głos..” ani BP nie docieraja do 100% mieszkancow „głos…’ jako medium władzy zawsze bedzie chwalilo jej poczynania BP jako medium opozycyjne wracajac z emigracji do domu nieraz musialem nadrabiac kilku miesieczne zaleglosci a tak to przynajmniej mam wszstko w miare na bierzaco
drugie to jak to mowila Babcia Pawlakowa ” zeby jeszcz etej elektryki nie bylo”
wkurzajace jest to ze jest milion dwiescie oskarzen a zadnego dowodu wg mnie to albo BP powinnien przestac publikowac wpisy albo oglosic sie mianem bloga wyborczego wtedy latwiej bylo by dochodzic swoich roszczen

Dawid
Gość
Dawid

No. Nie tylko. Zatrzymanie budowy spalarni śmieci to wszystko wyszło z PB.

Lukasz
Gość
Lukasz

ciezko stwierdzic czy wyszlo „z”
mimo wszystko dwie rzeczy t i tak troche daleko do ” ile korzysci’

gal
Gość
gal

ZZ z twoich wpisów wynika, że przyklaśniesz jak ktoś kogoś oczerni, wyrządzi komuś krzywdę. Z twoich wpisów wynika również, że pokrzywdzony lepiej żeby się nie bronił, bo i tak przegra. Zapamiętaj jedno, że oficer to nie patyk od kiszki. Nieprawdziwe informacje i insynuacje dot. radnego Aleksandra Sieradzan godzą w dobre imię i cześć oraz narażają go na utratę zaufania mieszkańców potrzebnego do prawidłowego sprawowania funkcji radnego. Naruszenie było tym dotkliwsze, iż zostało zamieszczone na portalu internetowym dostępnym dla otwartego kręgu osób. Należy podkreślić, iż w informacji podanej przez osobę posługującą się pseudonimem Natalia, doszło do naruszenia dóbr osobistych radnego Sieradzana,… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mądry wpis Gala i już zminusowany, bo… jest dobry. Ja dodam tutaj , że Pan Aleksander Sieradzan bardzo mądrze i honorowo postąpił wzywając najpierw Natalię do przeprosin i naprawienia wyrządzonej mu krzywdy. Nie pobiegł z tym od razu do sadu, a mógł. Wystarczyło by, żeby Natalia po prostu należycie przeprosił. Jestem przekonany, że Pan Aleksander Sieradzan poproszony o to tutaj odpuścił by mu te 10 tys zł na cel społeczny. Sam osobiście bym tego od niego żądał tutaj na Blogu. Uważam, że powinniśmy pozostać na płaszczyźnie słowa pisanego, spierajmy się, opisujmy się, podpowiadajmy, kontrolujmy wzajemnie ale tak jak mówię, poza… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

sam zostales poproszony o przeprosiny i tego nie dokonales masz czas do poniedzialku inaczej z… sz w ciupie

Lukasz
Gość
Lukasz

czy to prawda ze Paweł Arabasz bral lapowki???

ZZ
Gość
ZZ

Jakie łapówki?

Lukasz
Gość
Lukasz

czyli skoro ” siedzial przy stole…” to nie mogl byc w szpitalu chyba ze ogórki jesli takowe byly zaszkodzily???

Lukasz
Gość
Lukasz

slabi ludzie szukaja zemsty
sini wybaczaja
madrzy ignoruja

Zapomniałem
Gość
Zapomniałem

A uczciwi dociekają prawdy?

Jeżeli ktoś opowiada kłamstwa działając na szkodę pokrzywdzonego (szczególnie że ludzie w to wierzą agitując to łapkami), to kłamca zwyczajnie powinien się do tego przyznać i przeprosić tutaj nie ma zemsty, zemstą było by szkalowanie Natalii.

Aleksander
Gość
Aleksander

Natalio (nie wiem, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą) potrafisz pisać opowiadanie, w którym oczerniasz mnie oficera, funkcjonariusza publicznego – radnego Gminy Piekoszów, a nie potrafisz zdobyć się na przeprosiny ujawniając swoją tożsamość. Natalio moje wezwanie do usunięcia skutków naruszenia moich dóbr osobistych przeczytałaś. Więc, wiesz czego oczekuję. Pragnę Ci przypomnieć, że radnego wybierają mieszkańcy i znieważenie osoby wybranej demokratycznie jest też jakimś policzkiem pod ich adresem. A na to nie mogę zezwolić.
Pozdrawiam. Radny Aleksander Sieradzan

Anonim
Gość
Anonim

Panie Pawle dlaczego wstawia się Pan za p Sieradzanem skoro jak on był w drużynie marzeń to on podobno nawet palcem nie kiwnął w Pana obronie, jak wójt wytoczył panu proces. A przecież mógł to zrobić bo był blisko wójta.

Lukasz
Gość
Lukasz

wiesz to takie typowo pisowskie napuscic spoleczenstwo przeciwko sobie, patrzec jak sobie podrzynaja gardla a potem wejsc „caly na bialo” i powiedziec ” Jam jest zbawiciel”

Anonim
Gość
Anonim

Czy Pan Paweł Arabasz odpowie mi na pytanie w sprawie p. Sieradzana?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakie pytanie Anonimie?

niewidomy
Gość
niewidomy

Trzy wpisy wyzej

Lukasz
Gość
Lukasz

on nigdy nie odpowiada na pytania merytoryczne wiec nie ludz sie ze tym razem to zrobi chyba ze zas bedzie choragiewka na wietrze jak to juz nieraz sie okazywalo i nagle zmienia mu sie poglady

ZZ
Gość
ZZ

Czy wójt też postąpił uczciwie i honorowo?

Lukasz
Gość
Lukasz

a moze sprawe OSP by doprowadzil do konca wszak takie nieprawidlowosci wykryla komisja rewizyjna czy mi sie wydaje czy pan radny byl przewodniczacym tej komisji

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przecież sam możesz tą sprawę dokończyć Łukaszu. Na sesji Rady Gminy w 2017 roku Pan Aleksander Sieradzan wyraźnie powiedział że nie ma pokrycia na 765 tys zł wydatkowanych z UG na działalność OSP. Jest to zaprotokołowane, jest też nagranie w relacji filmowej BCK. Spełń swój obywatelski obowiązek i zajmij się tą sprawą. Nie oglądaj się na innych, nie staraj się innymi wyręczać.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tobie blogowiczu Natalia obiecuję, że nagram Ciebie jak będziesz wychodził z Sądu i upublicznię Twój wizerunek. Bo nie wierzę, że zgodzisz się na postawione publicznie i uczciwie warunki Pana Aleksandra Sieradzana. Muszę to zrobić dla dobra Naszej Gminy, ponieważ byleś jednym z najbardziej aktywnych podłych ludzi którzy destrukcyjnie przez ostatnie lata rozkładali Naszą Gminę. Mam też nadzieję, że razem z Tobą z Sądu będzie wychodziło tych 36 głupców którzy z zacisza swoich domów z kawką lub ciasteczkiem w reku stawiało plusy pochwalające Twój oszczerczy i kłamliwy wpis wobec Pana Aleksandra Sieradzana. No bo nie wierzę, że tych 36 głupców zostawi… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Chyba ciężko jest Ci żyć w gminie otoczony podłymi, głupcami … tysiąc innych epitetów p.a. …
Czy nie myślałeś kiedyś o przeprowdzce?

Lukasz
Gość
Lukasz

Ja Lukasz wzywam blogowicza Paweł arabasz do usuniecia wpisu „Tobie blogowiczu Natalia obiecuję, że nagram Ciebie jak będziesz wychodził z Sądu i upublicznię Twój wizerunek. Bo nie wierzę, że zgodzisz się na postawione publicznie i uczciwie warunki Pana Aleksandra Sieradzana. Muszę to zrobić dla dobra Naszej Gminy, ponieważ byleś jednym z najbardziej aktywnych podłych ludzi którzy destrukcyjnie przez ostatnie lata rozkładali Naszą Gminę. Mam też nadzieję, że razem z Tobą z Sądu będzie wychodziło tych 36 głupców którzy z zacisza swoich domów z kawką lub ciasteczkiem w reku stawiało plusy pochwalające Twój oszczerczy i kłamliwy wpis wobec Pana Aleksandra Sieradzana.… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

mowia ze przyslowia madroscia narodu uderz w stól a nozyce sie odezwa…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak Łukaszu, dokładnie tak jest. Uderzyłem w stół a Ty jako jeden z tych 36 głupców właśnie się odezwałeś i przyznałeś jako drugi po ZZcie. Czekam na następnych.

kronikasz
Gość
kronikasz

Mam na ciebie wyjebane.Cytuje zwrot arabasza.

Hg
Gość
Hg

Scyzoryk się otwiera. Polecam zawiera rewelacje z udziałem byłego wójta naszej gminy. Nie ma się co dziwić ż nasza gmina śmieciami słynie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Uściślij HG, bo czyżbyś miał na myśli to co znaleziono na terenie Agromy? Tykająca bomba ekologiczna?

Hg
Gość
Hg

Dołącz do dyskusjiJak się okazuje firma, która zajmuje się składowaniem niebezpiecznych substancje przy dawnej Agromie, należy do byłego wójta Piekoszowa Tadeusza D. Kilka lat temu prokuratura postawiła mu ponad 30 zarzutów, w tym przekroczenia uprawnień oraz przyjmowanie korzyści majątkowych. Sprawa wciąż toczy się przed sądem. Teraz prokuratura zainteresowała się także sprawą składowiska w Kielcach.

Lukasz
Gość
Lukasz

mam nadzieje ze w okregu wyborczym nr 3 poziom „klakierstwa” nie spadł

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, doszło do takiej Niewiarygodnej sytuacji, że wszystkie umowy zawarte przed 12 czerwca 2015r z ZUK o dostarczanie Wam Mieszkańcy wody oraz o odbiór ścieków są nieważne, ponieważ ZUK nie miał zezwolenia na prowadzenie działalności wodno kanalizacyjnej. Jest to już stwierdzone sądownie, a sprawa ujrzała światło dzienne dzięki determinacji naszych mieszkańców Pan Marka Korby oraz w następstwie Pana Józefa Wijasa ze Stowarzyszenia Natura ( nie mylić z Jerzym Wijasem byłym Prezesem Menadżerem ZUK, który takie nieprawne umowy z Wami podpisywał, a obecnie kandyduje na wójta Naszej Gminy) w walce o prawdę i dobro mieszkańców. Dziś mieszkańcy macie prawo zwrócić… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle.
To nie jest tak do końca prawda..Jest to wprowadzanie opinii publicznej w błąd i ukierunkowanie na niewłaściwą drogę.Ja to odbieram jako element kampanii wyborczej i dlatego bardzo proszę o nieużywanie moich danych osobowych .
Co do treści to merytorycznie odniosę się wieczorem z powodu braku czasu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie blogowiczu Marek, tak się składa czasowo, że cokolwiek bym nie napisał teraz, to i tak nienawistni mi ludzie powiedzą, że to kampania wyborcza. Niestety nie uniknę tego. Niemniej bez względu na czas przedwyborczy i tak i tak bym to napisał co napisałem. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć jak jest traktowane przez obecną władzę, ma też prawo wiedzieć jak to naprawdę z tymi opłatami jest. Realizuję moje poczucie obywatelskiego obowiązku, a niech tam sobie każdy z tym robi co chce. Ja mam swoją wodę. I ani mnie ziębi ani grzeje co kto o tym sądzi. Posłużę się powiedzeniem jakie używa pewien… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle. Dziękuję Panu za wzruszenie tego tematu co powoduje do wyjaśnienia i dokonania mojej oceny w tym temacie.Uzurpuję sobie do tego prawo ponieważ ja byłem autorem tej skargi do WSA Kielce i jest mi to znane.Obydwa wyroki zarówno ten NSA jak i WSA Kielce dotyczą unieważnienia uchwał RG a nie oceny legalności działania przedsiębiorstw wod-kan.Brak zezwolenia nie może skutkować bezwzględną nieważnością umowy.Zadaniem własnym gminy jest dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków i jest to zadanie o charakterze publicznym realizowane przy pomocy ZUK-u Spółki z o.o o odrębnej osobowości prawnej.Organy gminy nie mogą ingerować w sferę cywilnoprawną a konkretnie w umowy… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak Panie Marku, właśnie sobie życzę, aby Pan służył Nam Wszystkim pomocą tak jak Pan potrafi 🙂 .

Anonim
Gość
Anonim

Panie Pawle dość dużo dostał Pan czasu na odpowiedź, jak to jest z tą Pana miłością i współczuciem względem Pana Sieradzana, który to akurat w Pana obronie to nie stanął jak był Pan po sądach ciągany…jako, że odpowiedzi nie ma na proste pytanie to odpowiadam sobie samemu, że chyba miłość została odwzajemniona i Wy teraz dobre kumple jesteście, tak jak to w polityce bywa….

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Łukasz, biedny obsesyjny człowieku, tutaj Tobie odpowiem, że nie brałem łapówek 🙂 Ale z uwagi na to, że moje słowo jest przeciw Twojemu i to w dodatku anonimowemu słowu więc upoważniam Ciebie i każdego innego blogowicza tutaj do opisania każdego znanego wam przypadku brania przeze mnie łapówek. Śmiało. Nie zadaj pytań w przestrzeń, tylko opisz tutaj wszystkim, skąd się wzięło Twoje pytanie. No bo chyba masz jakieś podstawy? Nie bój się, nie będę Ciebie po sądach ciągał bo uwłaczyło by to mojej godności. Myślę, że bardziej to Twoja najbliższa rodzina powinna się zająć Twoim obecnym stanem.

ZZ
Gość
ZZ

Czy można dać jednocześnie plusa i minusa?
😉

Lukasz
Gość
Lukasz

Ty grochowki to braknie dzisiaj

Lukasz
Gość
Lukasz

jestem ciekaw jakie zdanie w tym temacie maja kandydaci ubiegajacy sie o fotel wojta badz radnego

http://www.piekoszow.pl/asp/pliki/203/pge.sa.pdf

Lukasz
Gość
ZZ
Gość
ZZ

Nie no Lukasz, nie przesadzaj!
Aż takich d….i tam nie ma! Mi się wydaje, że ktoś podłożył głos, bo jakoś brak synchronizacji.

ZZ
Gość
ZZ
ZZ
Gość
ZZ

A tutaj podobna „jakość”, tylko że bardziej lokalna:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1727228600739593&id=1043338485795278
Jak nie ma czym się pochwalić, to nawet wykoszenie dróg przez organ który jest do tego zobowiązany jak co roku jest osiągnięciem!
Dziękujemy za uratowanie nas przed barszczem borowskiego!

Lukasz
Gość
Lukasz

uwazaj bo za chwile bedziesz musial podac nazwisko adres przeprosiny tym razem pewnie juz w prasie ogolnopolskiej no i jeszcze zadosuczynienie zrobic moze jakas kapliczke odnowic albo posprzatac ruiny palacu

ZZ
Gość
ZZ

Wykosiłem rów – nie wystarczy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, od pewnego czasu z niepokojem przyjmowałem docierające do mnie informacje o pomyśle stworzenia w Naszej Gminie jakiejś straży gminnej. Pomysł ten promują jacyś ludzie co do których najłagodniejszym określeniem będzie :dziwni. Ja Mieszkaniec Gminy Piekoszów Paweł Arabasz mówię temu pomysłowi zdecydowane NIE!!!!!Pytam, co tym ludziom się marzy? Naszym kosztem stworzenie sobie ciepłych posadek za Nasze Pieniądze? Jak w ogóle mógł się pojawić taki pomysł w ich głowach w czasie gdy Nasza Gmina finansowo leży? Drogi w opłakanym stanie, kasa gminy ogołocona, wodociągi i kanalizacja w rozsypce, a oni chcą ten stan pogłębiać ?. Kto to ma finansować? Proszę… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Jak wynika z treści jej art. 24 (ustawie z 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych (miejskich), (DzU nr 123, poz. 779 ze zm.), strażnikiem miejskim/gminnym może być osoba, która: posiada polskie obywatelstwo; ukończyła 21 lat; korzysta z pełni praw publicznych; posiada co najmniej średnie wykształcenie; cieszy się nienaganną opinią; jest sprawna fizycznie; ma uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Ponadto kandydaci do tej służby muszą się poddać badaniom lekarskim i psychologicznym. i dalej Strażnicy oraz osoby ubiegające się o przyjęcie do… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Konfident Lukasz zawsze poprze konfidencję, bo ma to we krwi. Wielu z was marzy o tym, żeby móc donosić na innych, tyle, że nie zawsze chcą was słuchać. Dlatego z wywieszonymi jęzorami liczycie, że ktoś wam to szmalcownictwo usankcjonuje. Nie bierzecie tylko jednego pod uwagę, a mianowicie tego, że i na was inni doniosą. I was prędzej czy później dosięgnie inny szmalcownik. Ale na puknięcie się w łeb będzie już za późno.

Lukasz
Gość
Lukasz

Szmalcownik – w czasie niemieckiej okupacji ziem polskich osoba szantażująca lub wymuszająca okup na ukrywających się Żydach lub pomagających im Polakach

Lukasz
Gość
Lukasz

a czy aby nie popierasz przywrocenia komisariatu policji w Piekoszówie

Lukasz
Gość
Lukasz

przeciez tak ubolewasz ze dewastacja mienia, alkoholizm pod sklepem, dzieci sie narkotyzuja, auta zle zaparkowane
to skoro komendant powiatowy czy miejski policji nie chce sie zgodzic na przywrocenie komisariatu to moze straz gminna bedzie rozwiazaniem na Twoje bolaczki

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Człowieku, ty mnie z kimś pomyliłeś. Za przywróceniem komisariatu byłem zawsze i jestem nadal. Ale to mają być Policjanci. I Policja w zupełności wystarczy. Strażnicy w prawie każdym przypadku o którym wyżej piszesz i tak wezwą Policję na miejsce bo są za krótcy do przeprowadzania takich interwencji. Równie dobrze Policję na miejsce może wezwać właściciel obiektu lub przypadkowy przechodzień. Po co więc nam jacyś drodzy w utrzymaniu pośrednicy. Wystarczy, że jak się okazuje mamy już straż kościelną. Tak, tak, straż kościelną. Wczoraj doznałem niejakiego szoku jak usłyszałem, że od czarnej brudnej roboty są strażacy z Brynicy i być może Rykoszyna,… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

czlowieku ty sie naucz czytac ze zrozumieniem
a „przypadkowy przechodzien” nie bedzie „konfidentem” kiedy wezwie policje???
a czy sa tacy 'krotcy” art. 11 i 12 cytowanej powyzej ustawy mowi co innego

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę nie mylić zjawiska donosicielstwa z konkretnymi przypadkami wymagającymi interwencji stosownych wyspecjalizowanych organów państwowych.

czerepah
Gość
czerepah

Straż gminna to ostatnia rzecz jaką nam potrzebna.

ZZ
Gość
ZZ

Spokojnie mozna na mnie donosić – nie mam nic do ukrycia!

ZZ
Gość
ZZ

Powiem nawet więcej – boi się tylko ten co ma coś do ukrycia! I żeby mnie nikt źle nie zrozumiał – jestem przeciwny powstaniu straży gminnej, bo z doświadczenia wiem że do takiej służby trafiają jeszcze gorsze „przypadki” niż do policji. Argumenty Pawła jednak mnie nie przekonują! To coś w stylu – „uważajcie bo wyjdzie na jaw wszystko co ukrywacie” – co to za argument? A tak na inny, choć trochę podobny temat: Od jakiegoś czasu na całym świecie toczą się dyskusje nad tym aby całkowicie przejść na transakcje bezgotówkowe – za wszystko płacimy tylko kartą. Tutaj też pojawiają się… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Operacjom bezgotówkowym sprzeciwiają się normalni ludzie którzy dali się złapać na różnego rodzaju kredyty a zwłaszcza nieszczęśni frankowicze. I ja im się nie dziwię, bo Ci ludzie po prostu próbują przetrwać. A żeby przetrwać musza zarabiać w szarej strefie i coś w ręku mieć aby przeżyć, bo innej rady nie ma. Gdyby coś wykazali, to fiskus by im to zabrał. Niestety takich czasów doczekaliśmy.

ZZ
Gość
ZZ

Biedni frankowicze!
Jak biorę kredyt to chyba wiem że trzeba go spłacić? A jak zarabiam złotówki, to nie biorę kredytu we frankach, ale jak ktoś się połasił na niższy procent to jest sam sobie winny!
W każdej chwili można ogłosić upadłość!

Lukasz
Gość
Lukasz

a to ” jedyny suwerenny prezydent Polski pierwszy od 1990 roku” nie pomoze frankowicza nie spelni swojej obietnicy przedwyborczej???

Amelinum
Gość
Amelinum

A z jakiej racji ma pomoagać ?! Frankowiczom których znam nic złego sie nie dzieje i tak płaca mniej niż gdyby wzieli kredyt w złotówkach. I dlaczego z publicznych pieniędzy ma sie pomoagac tym, którzy poszli po pieniądze do banku i znali ryzyko.

czerepah
Gość
czerepah

To bank pojął ryzyko bo nie wypłacił franka tylko zlotowki.

Edi
Gość
Edi

Nie wszystko jest czarne lub białe 😉 Tak się składa, że mam kredyt frankowy więc się wypowiem. Gdy go brałem 12 lat temu miałem do wyboru kredyt we frankach lub euro z ratą miesięczną około 750 zł lub złotówkowy z ratą dwukrotnie większą. 12 lat temu półtora tysiąca złotych miesięcznie to było na prawdę sporo. Wiele osób nie miało zdolności kredytowej przy takiej racie i z konieczności brali kredyty denominowane. Ja co prawda miałem zdolność kredytową na kredyt złotówkowy ale postanowiłem wziąć denominowany. I tu pewnie wiele osób zaskoczę – jestem zadowolony z tej decyzji. Przy maksymalnym kursie franka płaciłem… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Wziąłeś kredyt, jesteś zadowolony, więc wszystko ok!
Mnie nigdy na kredyt stać nie było więc też problemu nie mam.
Ale jak ktoś wziął, a teraz chce żebym to ja go spłacał to zrozumieć tego nie mogę!

czerepah
Gość
czerepah

Jak nie znasz tematu to nie klep w klawiature. Przykład z rodziny:…. Idziesz do banku po kredyt frankowy, na miejscu pytają cię ile chcesz zlotowek!!!, następnie przeliczają wartość na franka. Po tej operacji dostajesz przelew w złotówkach. W jakiej walucie otrzymałeś kredyt ??? Ustawa bankowa mówi że kredytobiorca ma zwrócić pozyczona kwotę wraz z odsetkami. Żaden bank nie kupił franków aby udzielać takowych kredytów. Czemu nie protestujesz że państwo czyli my wszyscy dopłaca do programu MdM.

Edi
Gość
Edi

No właśnie. Kredyty frankowe wzięli głównie ludzie, którzy ciężko pracują a nie mieli gdzie mieszakać, po żeby zapewnić sobie i rodzinie dach nad głową, często kosztem wielu wyrzeczeń. Tymczasem ci ciężko pracujący zrzucają się na 500+ i inne zasiłki, które biorą ludzie, którym pracować się nie chce…

czerepah
Gość
czerepah

Pieniądze na dzieci jak najbardziej tak, ale na wszystkie bez względu czy konkubinat czy samotny rodzić .

ZZ
Gość
ZZ

Tylko mi powiedz, że ktoś kto ma 3-ke dzieci, to mu się robić nie chce, chyba nie wiesz co znaczy wychowanie dziecka. Kiedyś ktoś mi mówił, że ma tylko jedno i na więcej go nie stać, bo dziecko kosztuje tyle samo co budowa domu. Wtedy uważałem, że bardzo przesadza, ale teraz kiedy moje dzieci zbliżają sie do 20-tki widzę że miał rację.

ZZ
Gość
ZZ

Tylko mi powiedz, że ten co brał kredyt nie wiedział, że wysokość raty będzie zależała od kursu Franka? Jak coś podpisuję, to chyba najpierw czytam warunki, a szczególnie jak jestem w banku? Co z tego że bank wypłacił w złotówkach, skoro i tak te złotówki musiał znowu na koniec zamienić na franki (wiadomo że tylko na „papierze”). Nie zagłębiałem się tak bardzo w temat, ale wszystko jest logiczne więc nie ma się co rozwodzić. Czemu nie protestuję w sprawie MdM? – niech protestuje ten któremu to nie pasuje. Ja jestem przeciwnikiem pożyczek konsumpcyjnych – chcesz zjeść parówkę to najpierw na… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Może i trochę się zagalopowałem 😉

czerepah
Gość
czerepah

PB nie wytłumaczysz osobie która nie odróżnia kredyt hipoteczny od konsumpcyjnego.

ZZ
Gość
ZZ

Nie wytłumaczy osobie która ma inny sposób na życie i nie potrzebuje ani kredytów, ani dodatkowych ubezpieczeń – to wszystko kosztuje, i tylko generuje miejsca pracy 😉
Wolę zamiast wydawać pieniądze na panią w o kienku banku wydać je na usługi pani od masażu 😉
Ale każdy wydaje na to co lubi.

Lukasz
Gość
Lukasz

swiete slowa najbardziej kontroli boi sie ten ktory ma cos do ukrycia

Rafał
Gość
Rafał

Czy można pytanie do kandydata? Panie Piątek, czy będzie Pan kandydował do parlamentu w roku 2019 ?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, tutaj odpowiem Tobie na Twój poniższy wpis, bo bardzo mnie niepokoi te 17 plusów pochwalających Twój nacisk na mnie, aby ta kwestia była poruszona.Anonim Panie Pawle dlaczego wstawia się Pan za p Sieradzanem skoro jak on był w drużynie marzeń to on podobno nawet palcem nie kiwnął w Pana obronie, jak wójt wytoczył panu proces. A przecież mógł to zrobić bo był blisko wójta. 17-2 ODPOWIEDZ3 września 2018 10:21…………Otóż Anonimie, przede wsztstkim to ja jestem Paweł Arabasz i mam swoje zasady. Prawdą jest, że docierają do mnie różne informacje o dość gorzkim dla mnie zabarwieniu o tym co się… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz
Rob
Gość
Rob

Ciekawostka: obwód 16 jest w Domu dla niepełnosprawnych a w rubryce „Dostępność dla osób niepełnosprawnych” jest „NIE” !!!

Lukasz
Gość
Lukasz
Lukasz
Gość
Lukasz

zdj. 11-14

Lukasz
Gość
Lukasz
gosc
Gość
gosc

Nic nadzywczajnego – pierwszy z panow zrezygnował

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, z uwagi na to, że pewna grupa mieszkańców Łazisk wskazała mi niebezpieczne miejsce w ruchu drogowym, tj skrzyżowanie na styku miejscowości Łaziska i Zagórze, co po własnym oglądzie tego miejsca w pełni rozumiem i również uważam, że jest ono niebezpieczne, zwróciłem się telefonicznie do Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach z prośbą o przyjrzeniu się temu miejscu. Po wielu perypetiach zgłoszenie przyjął z-ca dyrektora pan Wróbel, i obiecał, że zajmą się tym miejscem. Z uwagi na stosowną procedurę aby wstawić tam lustro lub np znak ograniczający prędkość , która może trwać miesiącami proszę Mieszkańców Łazisk o cierpliwość i szczególną… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

i mamy trzech kandydatow na wojta
modosc
doswiadczenie
i…
serce podpowiada: mlodosc
rozum: doswiadczenie
stereotyp: i…

gosc
Gość
gosc

6 a nie 3

ZZ
Gość
ZZ

No jest 6-ciu, i którego proponujecie?
Ja się zastanawiam nad Piątkiem, tylko nie pasuje mi że z PISu!

Lukasz
Gość
Lukasz

Wiadomo ze sereotypy rzadza a sa trzy wybor ciezki

Lukasz
Gość
Lukasz

co zrobic aby pojechac do Brukseli za darmo???

gosc
Gość
gosc

a kto jedzie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś byłem obecny na losowaniu kandydatów do komisji obwodowych, byłem ja i pani z Jaworzni. Tylko. Dla wyborców kieruję uwagę taka, że sami sobie możecie ocenić jaką troskę o Was wykazali dziś ci co chcą być Waszymi przedstawicielami. Idą po najsłabszej linii oporu, byle za wszelką cenę do Żłobu. Czasami ręce mi opadają jak na to patrzę. Tej gminy już chyba nikt nie podźwignie. A już po tym co widziałem na dzisiejszym proteście to jestem wręcz tego pewien. Wgrywam dwa filmiki, to sobie coś tam sami wywnioskujecie.

Lukasz
Gość
Lukasz

ja i moje wszy liczymy na Ciebie w tym temacie