Wybory 2018: Kandydaci na wójta gminy Piekoszów

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała nazwiska osób, które zostały zgłoszone w wyborach na wójta gminy Piekoszów. Kandydatów jest sześciu, wśród nich jedna kobieta.

Oto kandydaci:

 • Michał Gaweł
  32 lata, mieszka w Piekoszowie, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Stowarzyszenia „Pro Civitas” w Piekoszowie
 • Teresa Jakubowska
  52 lata, mieszka w Rykoszynie, zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Teresy Jakubowskiej
 • Wiesław Jóźwik
  60 lat, mieszka w Jaworzni-Gniewcach, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Dobra Zmiana Dla Gminy Piekoszów
 • Zbigniew Piątek
  52 lata, mieszka w Piekoszowie, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
 • Marcel Szmit
  30 lat, mieszka w Jaworzni, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina Piekoszów
 • Jerzy Wijas
  50 lat, mieszka w Wesołej, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Wijasa

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

340
Dodaj komentarz

avatar
42 Comment threads
298 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
127 Comment authors
BcLukaszLENAktosczerepah Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ZZ
Gość
ZZ

Czy jest możliwość wstawienia zdjęć kandydatów?
Połowa nazwisk nic mi nie mówi.

ZZ
Gość
Amelinum
Gość
Amelinum

Brakuje W tym zestawieniu Wiesława J.

Anonim
Gość
Anonim

Prawybory jestem na nie najpierwej chciałbym wiedzieć co każdy z tych śmiałków chce zrobić.juz wiem że niektórzy startują by tylko odebrać głosy kolarzowi.menadzer już pokazał na co go stac-dziekujemy.reszta w moim odczuciu to skok na ciepłą posadkę na 5 lat.modlitwy nam mieszkańcom średnio pomogą kandydatowi może.niech się modli.moje zdanie jest takie : daj Boże Piątka w pierwszej turze.

ZZ
Gość
ZZ

Prawybory – zdecydowanie tak!
Kolarz – tu mam podobne zdanie – nauczył się już jako tako odzywać do mikrofonu, więc szkoda by było tej nauki 😉

anna
Gość
anna

co to zaczy jakos albo tak albo nie -tyle młodych ludzi czeka na prace wykształconych -musza jechac d a l e ko bo ktos jakos gada!wstyd!

Lo
Gość
Lo

A może byś ty spróbował wolne stanowisko managera czeka A może się wykazesz

anna
Gość
anna

gdzie? Pamietasz Wodeckiego słowa?! pewnie tak!

Cx
Gość
Cx

Ty tak serio, czy masz umowę na prawilne wpisy?

anna
Gość
anna

co to znaczy -prawilne wpisy -jestem z wykształcenia polonista,ekonomista,finansistą dommniemam ale nie całkiem!

anna
Gość
anna

co to znaczy najpierwej-ludzie j 'polski!!!!!!!!!!!
ja chce zyc troche lepiej iludzi miec swiatłych z tad nie pochodze do zadnej partii nie naleze gadajmy po POKLSKU

ZZ
Gość
ZZ

No przecież tu wszyscy po Poklsku?

Zapomniałem
Gość
Zapomniałem

Wiesław Jóżwik – Komitet Dobra Zmiana Dla gminy Piekoszów buhahaha

anna
Gość
anna

Jesli to Pan Dobrej Zmiany to zycze powodzenia -nie jestem z zadnej Waszej Partii -pewnie bym kandydowaŁA ale jestem niezalezna osoba ,która Wasze poczy nania obserwuje nie zycze niczego -wyborcy pokaza napewno DOBRE ZMIANY

Pli
Gość
Pli

Ostatnio usłyszałem taką informację i chciałbym poznać Waszą opinię.Obecny wójt wygrywa w pierwszej turze i wprowadza 10 radnych.Kto za łapka w górę kto inaczej myśli łapka w dół.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W związku z tym,że Pli dokonał bardzo trafnego wpisu, może ja wypowiem swój apel do społeczeństwa – wyborców Naszej Gminy. Otóż proszę Państwa, dla dobra Nas wszystkich ja wzywam Was do przeanalizowania następującej opcji: Zagłosować na obecnego wójta, natomiast wykosić do gołej ziemi wszystkich kandydatów na radnych z jego partii. Postaram się to uzasadnić w innych moich wpisach.

Rob
Gość
Rob

A co z radnymi? jakieś listy ? wiadomo kto z którego sołectwa startuje? kiedy spotkania przedwyborcze z mieszkańcami i czy „kandydaci” planują takie spotkania? niech się ogłoszą także na blogu

gosc
Gość
gosc
Rob
Gość
Rob

Sam sobie odpowiem. Wszystko jest na stronie PKW tylko trzeba pogrzebać. 🙂 Znam kandydatów – ale tylko z nazwiska. Może 5 lat to niewiele czasu ile mieszkam w Brynicy ale o tych osobach nie słyszałem nic i dobrze by było gdyby coś o sobie powiedzieli na spotkaniu z mieszkańcami. kandydaci z Brynicy to: (wg kolejności jak podaje PKW) Żuława Bożena (lista PiS Piątka), Jabłońska Teresa (lista ProCivitas – Gaweł) , Zawadzki Roman (lista Wijasa) i Sideł Marcin (lista Dobra Zmiana – Jóźwika).

Lukasz
Gość
Lukasz

A to nie wiedziales o tym???

Rob
Gość
Rob

Apel o info nt spotkań przedwyborczych pozostaje aktualny

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Rob, a dlaczego nie widzę Ciebie w tym zestawieniu?

Rob
Gość
Rob

Tak jakoś nie po drodze…ale nadal będę aktywny. W tej kwestii nic się nie zmieni.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty Rob gadasz!!!!? Ta gmina potrzebuje takich ludzi jak Ty. O jakiej „nie po drodze” mówisz? Jestem też zawiedziony brakiem Pana Bloga ( oraz kilku innych) na licie kandydatów. To kto ma tą gminę dźwignąć? Co myślicie, że dźwigną ją ci co są już w komitetach kandydatów na wójtów? Oni to dopiero będą bruździć każdemu innemu kto wygra. A nie daj boże jak któryś z nich wygra ze swoją kliką. Będziemy mieć kilka lat instalowania się ich w gminie. To byłby horror. Ta Rada Gminy powinna składać się w całości z radnych niezależnych, takich którzy nie mają jakichkolwiek kagańców… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A może oni mądrzy, bo siedzą na uboczu?
A może nie wystarczy być mądrym, by nadawać się do polityki?

Lukasz
Gość
Lukasz

„zbyt madrzy na angazowanie sie w polityke karani sa rzadami glupszych” Platon co by pan kandydat nie narzekal

anna
Gość
anna

cwanym to napewno,mądrym wcale i mic kogs u boku- a moze to miłość

anna
Gość
anna

Filozofia zwsze była dobrym doradca lub złym a w Pana przypadku? Panie Arabasz nie o dzis to wiem

Rob
Gość
Rob

Wyjaśniam sformułowanie „nie po drodze” do pogodzenia moja praca (służba) i bycie radnym – ustawa nie daje wyboru – jeżeli radny to bezrobotny… może na emeryturze 😉

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

BRAKUJE TYLKO OPISU OBECNEGO WOJTA….KOJARZONY TYLKO Z ROWEREM MIAL SWOJ CZAS ABY POZYTYWNIE WPISAC SIE W ROZWOJ GMINY….CO WIEMY…BAKERIE COLI W WODOCIAGACH….PRZERAZLIWY SMROD Z BIGAZOWNI OD JEDNEGO Z PRZEDSIEBIORCOW Z PIEKOSZOWA PAN PIATEK PRZEZ CALA KADENCJE NIE BYL W STANIE TEGO OGARNAC NIE CHCIAL BYM POWTORKI….ZAMIAST WALCZYC O DOBRO GMINY IDZIE DO SADU Z JEDNYM Z MIESZKANCOW W ASYSCIE PRAWNIKA ZA KTOREGO ZAPLACILI MIESZKANCY GMINY PIEKOSZOW…

Lukasz
Gość
Lukasz

to tylko dobre serce pana wojta ze poszedl z nim na ugode

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

POCZUJ CZASEM TO DOBRE SERCE PANA WOJTA POD BIEDRONKA ,CZY MROWKA W PIEKOSZOWIE..O MIESZKANCACH NOWEGO OSIEDLA NIE WSPOMNE….TO CIE ODRZUCI…

LENA
Gość
LENA

Nieustające problemy z wodą, fetor z Biogazowni, wsie bez chodników np. Gałęzice czy Brynica, kiepskie tam drogi. To tak jak by to był inny świat, zacofany świat gminy Piekoszów. Szkoda, innym gminą udało się sprawnie skorzystać z funduszy unijnych a tu zawsze „coś” w plecy. Żadne obietnice wyborcze już na mieszkańców nie działają bo owszem słowo przeciw czynom.

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

PANI LENO.DOLADNIE TAK SAMO MYSLE….przyklady…STRAWCZYN.NOWINY.MORAWICA….ALE TAM MAJA WLODARZA.A NIE KOLARZA JAK KIEDYS JUZ NA TYM BLOGU PIOSALEM….SMROD Z BIOGAZOWNI…..PAN PIATEK NIE BYL W STANIE ROZWIAZAC TEGO PROBLEMU W CIAGU CZTERECH LAT TAK SAMO JAK COMIESIECZNE ZATRUCIE WODY BAKTERIA COLI…NIE GODZE SIE NA NIUDACZNICTWO I ZATROWANIE MOICH DZIECI.
PANIE PIATEK…MOZE LEPIEJ BYLO W LOPUSZNIE STARTOWAC….TAKA KARIERA SPORTOWA…ZNAM DOKONANIA JAKO SPORTOWCA ZNAM POLSKIE I ZAGRANICZNE EKIPY W KTORYCH PAN JEZDZIL
….ZNAM FUNKCJE W POLSKIM ZWIAZKU KOLARSKIM….. I TAKIE UPOKORZENIE JAKO WOJT PIEKOSZOWA……

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, Proszę Państwa, przekazuje film z dzisiejszego protestu pod UG https://www.youtube.com/watch?v=u-NXp8HHLCk Ocenę co do treści i przede wszystkim frekwencji dotkniętych działalnością biogazowni pozostawiam Wam. Nagranie nie jest od samego początku ponieważ losowanie kandydatów do komisji obwodowych na którym bylem osobiście pokryło się z początkiem protestu. Będzie jeszcze jedno nagranie.

Rob
Gość
Rob

Spotkanie miało być przed budynkiem biogazowni a z nagrania widać że było przed budynkiem ug. Przyszli raczej zwolennicy wójta bo reszta choć nękana narodem raczej nie wierzy w sukces takich akcji wójta teraz przed wyborami na pokaż a nie po to by naprawdę zmierzyć się z problemem. Ciekawa była obecność kandydata na urząd wójta byłego prezesa Wijasa.Czyżby panowie niby przeciwko a jednak razem?

Rob
Gość
Rob

Wójt Piątek dał jasny przekaz swoim wyborcom ..ja już się wyczerpalem ..Tak parafrazując wypowiedzi z nagrania

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wójt Piątek na tym spotkaniu po prostu zachował się tak, jak go do tego przyzwyczailiście. Pomachał jakąś teczką i wypiął sie na zebranych. Przecież często to robił. Czyżbyście byli zaskoczeni? Nie wierzę w jego wyczerpanie jak Rob piszesz, może co najwyżej jakieś przemęczenie. On władzy dobrowolnie i bez walki nie odda. I niech nie oddaje. Ja chcę żeby wygrał, bo nie wyobrażam sobie, aby wygrał któryś z pozostałych kandydatów, Kilkuletniego kipiszu w organach gminy nam nie potrzeba. Wystarczy mądra Rada Gminy która zgodnie z zasadami samorządności zmusi wójta do uczciwej rzetelnej pracy na rzecz Gminy z której to pracy ma… Czytaj więcej »

anna
Gość
anna

no tu sie Panie zadzam ,

mm
Gość
mm

Brak rozwiązań, pomysłów i gospodarza.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przestań mm (i inni) narzekać. To ty jesteś jednym z gospodarzy tej gminy. To Ty jesteś jednym z ponad 16 tysięcy jej mieszańców winnym tej zapaści. Taka jest niestety prawda. Na filmie który nagrałem dziś jeden człowiek powiedział to głośno i odważnie. Wszyscy są winni, bez wyjątku. I ja się z tym zgadzam. Podkasać rękawy i do roboty, Wszyscy!!!! Bo niedługo będziemy z Naszymi dziećmi okupować przychodnie lekarskie i szpitale.

anna
Gość
anna

Widac masz dosc energii ja mam dosc głupiego gadania ale z uwaga czytam twoje wpisy widac cos wiesz byle tylko nie slogany tu na tej wsi jest 16 tys!? Ja sie czuje jak na Krakowskim przedmieśćiu w 16bwieku

Lukasz
Gość
Lukasz

i ilu swoich wprowadziles do komisji?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To moja sprawa ilu wprowadziłem. Moja i tych którzy na moich listach się znaleźli.

Lukasz
Gość
Lukasz

no nie Twoja bo wszystkich bo wszyscy im zaplacimy za ich ciezka prace

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie ja wymyśliłem i usankcjonowąłem sposób oraz koszty wyborów. Ja zrobiłem to co mi prawo nakazywało.

Lukasz
Gość
Lukasz

no no tam gdzie korzysc finansowa to jestes bo ze spolecznej pracy nie ma profitow

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jaka korzyść finansowa? Nic o tym nie wiem. Chyba, że masz na myśli korzyść finansową stacji paliwowych, bo faktycznie zostawiłem tam dużo pieniędzy w związku z moją społeczną działalnością. Sama moja wyprawa do Piekoszowa to 10 km.

anna
Gość
anna

kłamiesz bo 8 km

anna
Gość
anna

Ej sadze ze gadzasz normalnie -jestes o,ky i nie irytuj sie

Marek
Gość
Marek

Lukasz.
„wprowadziłeś” to o jeden most za daleko napisane.Wszystko jest zgodne z Kodeksem Wyborczym.Niektóre komitety dublowały listy kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych,ba był ogłoszony dodatkowy nabór ,a na dodatek odbyło się losowanie składów osobowych tych komisji

anna
Gość
anna

nikogo i niemam zamiaru bo tu niechce sie zyc , moze gsdybym pomyslała wczesniej startowłabym by zrobic tu Busko-Zdroj ale co tam.Z wypowiedzi wynika ,ze Arabasz może nam pomoże -bo znów be

Lukasz
Gość
Lukasz

ale rozweszczane babsko

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak by Ci wszo społeczna taką biogazownie pod oknami postawili to byś dopiero wrzeszczał wniebogłosy. Pani Aneta robi to w słusznej sprawie. Inne sposoby okazały się nieskuteczne.

NINA
Gość
NINA

Kiedy w 2012 roku powstawała biogazownia zapewniano, że proces fermentacji będzie przebiegał w szczelnie zamkniętych zbiornikach co za tym szło nie będzie uciążliwy dla mieszkańców. Dziś wiemy, że jest inaczej śmierdziało, śmierdzi i będzie śmierdziało i choćby nie wiem jak głośno będziemy wrzeszczeć nic to nie da. Bo nie wrzaski a czyny są w tej słusznej sprawie ważne. no to kto może wydać decyzję likwidacji biogazowni bo tylko wtedy będzie święty spokój!

anna
Gość
anna

rozwscieczone bije odemnie błogosc to ty chłopie przestan ja sie super bawie

ZZ
Gość
ZZ

Ale Pani zrobiła „rozp…..” na blogu, 20 wpisów rozsypanych po całym temacie!
Nie dało się odpowiedzieć w maksymalnie 5-ciu wpisach? I Pani jest polonistką? Zarzuty do innych, a sama w 20-tu krótkich wpisach narobiła 40 literówek! I jeszcze się super bawi – brawo! To ja już wolę starego wójta – on też wygląda na człowieka zdrowego i zadowolonego!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A tu proszę link do drugiego filmu https://www.youtube.com/watch?v=eNnfPhfnwK0

czerepah
Gość
czerepah

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-75717
Przeczytajcie ta listę kandydatow, widać że ” stare „chce wrócić, przeraża parcie do władzy … widać wyraźnie że bez Pana Pawła Arabasza jako przewodniczącego + bezpartyjna większość w RG tego „układu” nie wysadzi się w „kosmos”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to tak dla przypomnienia mój wpis sprzed jakiegoś czasu : Paweł Arabasz – Ratujmy Gminę! Fajny pomysł Panie Blogu. Dziękuję 🙂 . Faktycznie niewłaściwym miejscem był poprzedni artykuł na spieranie się publiczne pomiędzy mną , a moimi stałymi atentatami. Otóż co by się nie wdawać z nimi w utarczki słowne odpowiem im tutaj na ich żądania, co bym zrobił jako osoba startująca ( do czego mnie od jakiegoś czasu usilnie prowokują ) na stanowisko wójta. Otóż bez żadnego zastanawiania się, na tu i teraz natychmiast dążył bym do: 1./ Natychmiastowe wstrzymanie bezpodstawnej wymiany oświetlenia w gminie za około 4… Czytaj więcej »

Meso
Gość
Meso

Dlaczego znikneły pana filmiki z youtuba z protestu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moje filmiki dotyczące protestu usunąłem z YT, dlatego, że blogowicz Łukasz bazując na nich zadrwił i obrażał Pani Anetę, Naszą Mieszkankę, Matkę 4 dzieci za to, że kobieta ta walczy o zdrowie swoich dzieci oraz walczy o dobro innych ludzi, poprzez nazwanie jej rozwrzeczczanym babskiem. Nie mogę na taką niegodziwość pozwolić.

Lukasz
Gość
Lukasz

to usun rowniez film w ktorym o piekoszowskim kosciele mowisz ’ budynek” to tez jest niegodziwosc

Lukasz
Gość
Lukasz

wiem wiem nie bede ci mowil co masz robic to twoja wlasnosc etc. ale chcacy nie byc hipokryta to tak nalezaloby postapic
malo tego musial bys usunac wszystkie swoje wpisy gdzie o innych uczestnikach forum wyrazasz sie 'klakierz’ ” szmalcownicy’ itp.

Lukasz
Gość
Lukasz

usuna ten film b bylo pod nim duzo nie przychylnych mu komentarzy po za tym z jednej strony dba o dobre imie gminy i nie wyciaga brudow na wierzch a z drugiej publikuje taki film

ZZ
Gość
ZZ

Komentarze to taka „pięta Arabasza” 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

w sieci nic nie ginie https://bit.ly/2O6BCOY

Ten Zły
Gość
Ten Zły

Panie Pawle szkoda tylko że obsadzanie stanowisk tylko ludźmi zameldowanymi w gminie, skończy się sądem pracy i osoby które teraz pracują i nie mieszkają u nas a zostaną zwolnione, wygrają takie sprawy z łatwością. To jest istna dyskryminacjia ze względu na pochodzenie. Może być też tak, że na stanowiskach specjalistów nie będzie ludzi z naszej gminy, chcących pracować za tak marne pieniądze w urzędzie. Dalej idąc nie wiem jak można promować zgodnie z prawem „swoje” firmy z gminy. To też skończy się sądem i przegraną. A co do kredytów to jeśli miały by iść na rozwój to ok mogą byc,… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Ten Zły ( i dobrze że zły 🙂 ), ależ ja nie zamierzam nikogo zwalniać 🙂 . Prawo znam. Ale jeśli było by nowe miejsce pracy to na pewno nie było by opcji aby obsadził go ktoś spoza gminy. Jeśli chodzi o firmy to mówisz, że nie znasz sposobu, a ja mówię, że ja znam. Jako przykład wskażę wójta Strawczyna. Tam ogólnie wiadomo, że żadna obca firma nie ma czego szukać. I czy ktoś zarzuca temuż wójtowi złamanie prawa? Przy kredytach nadal mówię zdecydowane NIE!!!! Bez względu na co miały by pójść. Może dlatego, że ja nigdy żadnego kredytu… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Pawełku zmienisz zdanie w tym temacie „Jako przykład wskażę wójta Strawczyna. Tam ogólnie wiadomo, że żadna obca firma nie ma czego szukać.” czy Ci pomoc ???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Ten Zły, a czy nie boisz się zminusowania Ciebie za zwracanie się do mnie tu na PB? 🙂 Ledwo napisałeś i już masz trzy minusy. Tu każdy kto tak zrobi jest od razu minusowany przez grupę umyślnych bez względu na treść. Ostatnio doświadcza tego blogowicz Czerepah za okazanie mi odrobiny życzliwości oraz chyba blogowicz Rob.

Ten Zły
Gość
Ten Zły

Nie mam się czego bać minusów, to tylko minusy:) Ja się boje tego, że jak ludzie nie zrozumieją że to od nas wszystkich zależy przyszłość gminy. Trzeba iść i wybrać kompetentnych ludzi, to ta gmina dalej będzie się pogłębiać w kryzysie. Ale narzekać będzie każdy, a na wyborach frekwencja 40% a potem płacz że źle rządzą.

ZZ
Gość
ZZ

Podaj proszę parę przykładów tych kompetentnych.

czerepah
Gość
czerepah

Pan Paweł Arabasza !!! Jest jedyny który zatrzyma ten wiejski marazm + osoba z wizją rozwoju i elokwencja w środkach unijnych.

anna
Gość
anna

ja też

Ten Zły
Gość
Ten Zły

Ja mam podać listę ludzi kompetentnych? Nie mam zamiaru, jakoś nie wiem czemu miałbym mówić na kogo głosować. Jestem zwykłym szarym obywatelem gminy i jak dla mnie pierwsza oznaka kompetentności to chociażby konkretny program co dany radny chce zrobić. Ale bez ogólników pod tytułem ” wybierz mnie bedzie lepiej” Niestety na razie u mnie (Podzamcze) żaden z kandydatów nie pofatygował się przedstawić jakiegoś konkretnego programu co z będzie próbował zrobic jak wygra. Więc ja na razie kompetentnego nie znalazłem, może jednak w innych okręgach sytuacja wygląda lepiej.

czerepah
Gość
czerepah

Wielka niemoc panuje w tej gminie. Nazwiska reprezentantów powtarzają się co kilka lat lub co wybory są te same a gmina w ciemnej dupie…oni już byli i nie powinni sprawować mandatu …czy ktoś z nich może tu napisać co dobrego zrobił dla rozwoju tej gminy… NIE bo tego akurat nie ma… ciągła stagnacja. W tej gminie jeszcze nigdy nie było prawdziwego przywódcy z wizją rozwoju działającego pod presją zaangażowanej RG

Zapomniałem
Gość
Zapomniałem

A kto racjonalnie myślący chce się brać za ten syf co pozostawili nam poprzedni rządzący?

czerepah
Gość
czerepah

Dlatego potrzebny jest …radykał.

anna
Gość
anna

ja tez z tego wiejskiego marazmu-Kielce sie kłaniaja bo do dzis nie moge dojsc jakm tu dalej mozna zyc jak tylko o kiese chodzi.

abscdee
Gość
abscdee

widziałam ze dotyczasowa radna zdaje sie w soboetye biegała z ulotkami

Ten Zły
Gość
Ten Zły

Tak biegała ale z ulotką Pana Piątka. W której o niej są dwa zdania, że ma wykształcenie średnie, interesuje się gotowaniem i turystyką, oraz że pomaga społecznie. Czyli dalej nic nie wiemy, co by chciała zrobić dla Podzamacza. Może się cieszyć tylko tym, że o niej coś przynajmniej jest, a bierność pozostałych dwóch kandydatów jest smutna. O nich totalnie nic nie wiadomo. I nie widzę tego że z tą Panią wygrają w wyborach, jak tak dalej będą działać.

czerepah
Gość
czerepah

„pomaga społecznie…” hymm …..czy aby ta pomoc najbardziej nie jest widoczna u córki w sklepie? Jest już trochę w RG, zajęła się uciążliwym smrodem od sąsiada? Sprawdziła w jaki sposób wylewa gnojowice?
nie można głosować na ludzi na zasadzie ….bo una zawsze była !!!!!!!!

anna
Gość
anna

zal mi tej gmniny bo zaden z was sie nie nadaje na wojta -klasa to pdstawa i nie mow mi ze jestem krzykliwa baba bo smiac mi sie chce z was obu.Mam starą szkołe ale z klasą

czerepah
Gość
czerepah

” anna
.Mam starą szkołe ale z klasą ”
Takie są wszystkie anki z „jajem”

Lukasz
Gość
Lukasz
alek
Gość
alek

Drodzy mieszkancy gminy piekoszow

Obserwator
Gość
Obserwator

Dość marudzenia i narzekania! Czas ruszyć 4 litery i iść na wybory. To od nas i naszej frekwencji zależy jaki będzie wynik, Panu z teczka co nic nie może to już dziękujemy. Widać ile miał do powiedzenia.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niestety będziesz musiał pogodzić się z jego wygraną. Niestety społeczeństwo swoją biernością i krótkowzrocznością nie wypracowało sobie innej opcji poza tą aby dalej tkwić w tym co jest. Jedyna nadzieja jest w tym, że być może nie wybierzecie mu znów tego czegoś co się nazywało Drużyna Marzeń . Aczkolwiek i tak z tego co widzę, to troje członków obecnej Drużyny Marzeń i tak się prześlizga do Rady Gminy bo takie układy w ich okręgach wyborczych panują.

alek
Gość
alek

Paweł czy wiesz coś więcej o tym gościu? czy związany jest jakos z naszą gmina? skąd jest itd.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

O kogo pytasz?

anna
Gość
anna

wiem ,ze juz pozno czy moge sie jeszcze zgłosic

Kx
Gość
Kx

Po ostatnich wpadkach Wójta idzie pomoc od wojewody i senatora Marka? Znalazły się pieniądze na drogi na osiedlu i Zajączkowie? Ciekaw jestem jak z budżetem gminy! Wszystko na stronie gminy Piekoszów?

Aga
Gość
Aga

Te pieniądze to na Zajaczkow, A na osiedla chwyt wyborczy no nic nie jest podpisane

ZZ
Gość
ZZ

Hej Rob!
Słyszałem, że byłeś na spotkaniu przedwyborczym Piątka w Brynicy?
Może dałbyś jakieś krótkie streszczenie?

Rob
Gość
Rob

Nie ma o czym gadać. Na 30 osób 10cioro to byli kandydaci na radnych w gminie i powiecie. Byli zagorzali zwolennicy ale jak mi się wydaje tez kilka osób nie do końca przekonanych o tym ze Piątek to najlepszy kandydat. Były przechwalki czego to ja nie zrobiłem i co moge jeszcze zrobic ale jak poruszyłem tematy trudne to wyszło że kandydat niewiele mógł do tej pory i w przyszłości tez nie ma co liczyć na poprawę. Padła obietnica gazu posterunku policji stadionu w Piekoszowie nawet drogi w Brynicy której do niedawna nie dało się wykonać – teraz można obiecać i… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję Rob za relację. Myślę, że po tym co widziałeś na tym spotkaniu nie dziwi Ciebie moje pytanie, dlaczego nie widzę Ciebie na liście kandydatów na radnego Brynicy. Takich właśnie jak Ty Rob ludzi Nasza Gmina potrzebuje, trzeźwo oceniających sytuację. Nie napisałeś ilu mieszkańców przyszło, bo było by dobrze, aby mieszkańcy zapamiętali tych tzw zagorzałych zwolenników, a wg mnie zaślepionych błaznów bez kręgosłupa moralnego i bez zdolności samodzielnego myślenia. To właśnie przez nich Nasza Gmina leży. To oni właśnie są do wycięcia w pień z list wyborczych. Bo to są szkodnicy. A szkodników trzeba i należy tępić. Nie do przyjęcia… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Słyszałeś? A może powiedz co słyszałeś? Jestem ciekaw

czerepah
Gość
czerepah
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ciekawy ten ranking 🙂 Np w okręgu nr 3 kandydat nie mieszkający na terenie tego okręgu a wstawiony jedynie na sztukę z jakiegoś komitetu kandydata na wójta dostaje więcej głosów od kandydatów zamieszkałych na terenie okręgu 🙂

czerepah
Gość
czerepah

Ranking jest to fajnie ale należy żałować że tak mało informacji o kandydatach. Krótki życiorys, wykształcenie, no i najważniejsze to fotografia. Co prawda niektórzy sami zamieścili ją ale chyba na swoje nieszczęście, uśmiech i widoczna inteligencja bije po oczach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bo nikt nie pytał. Ja np nie miałem pojęcia że będzie jakiś ranking. No to tutaj pytajcie kandydatów, na PB. Zapewne Pan Blog nie będzie miał nic przeciwko temu. Przecież ty zaglądają wszyscy kandydaci. Wywołać ich do odpowiedzi.

czerepah
Gość
czerepah

Wierzysz w to? Nikt się nie ujawni bo tu mogą paść trudne pytania i pozostaną bez odpowiedzi. Tylko jeden kandydat p. Paweł Arabasza ma odwagę wystąpić jako kandydat i co najważniejsze przedstawić swoje postulaty. Pozostali liczą że jakoś się sliznie lub zbawienna będzie ostatnia msza przed wyborami. Jaką taca taki wynik.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czasem jestem człowiekiem wielkiej wiary, więc zacznę może od ogólnego pytania : Proszę, aby ProCivitas publicznie wyjaśnił tutaj wyborcom jakie jest jego faktyczne powiązanie z Platformą Obywatelską tzw partia PO. No bo jakoś to tak dziwnie brzmi, że niby nie mają powiązań, a każdy z nich tkwi w PO. Póki co, uważam, że oni oszukują wyborców. Tak samo twierdził wójt Piątek w 2014 roku, że niby z PiSem nie ma nic wspólnego, a potem okazało się że tkwi tam po czubek głowy, i nie on rządził gminą tylko jego partia, tj ci wyżej postawieni w partii. To samo pytanie kieruję… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

To są bardzo dobre pytania. Czyżby te partie znikły z gminy? Czy taktyka partyzancka? Czy wstydzą się swoich barw?

czerepah
Gość
czerepah

W/g mnie ten kto zmieni barwy po wyborach powinien stracić mandat z automatu.

Lukasz
Gość
Lukasz

ten chooj zmienil juz przed

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Następny temat, to gdzie są kandydaci niezależni? Na palcach jednej reki można nas zliczyć ( pisze nas, bo ja jestem całkowicie niezależnym kandydatem). Nie podoba mi się to. Przyjdzie do was – wyborców – mieszkańców wielu, którzy będą wam mówić , że są niezależni. Nawet jak ich spytacie, że przecież człowieku jesteś w komitecie tego czy tego kandydata na wójta, to i tak się będą upierać, że mimo to są niezależni. To tym „niezależnym ” mówię tutaj tak: jesteście niegodni zaufania, jeśli ty chcesz się oderwać potem od tego który cie przygarnął pod swoje skrzydełka żebyś zaistniał na liście kandydatów,… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

nie ma czego s takiego jak ’ kandydaci niezlezni” jesli chcesz cos zalatwic cos dla swojego okregu wyborczego to musisz wspolgrac z innymi kandydatami/ranymi
a na pania Terese Jakubowska ktora ma realne szanse szanse zagrozic Piatkowi nie napuszczaj bo Ci sie to nie uda milicjancie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Słuchaj neptku, tak się złożyło, że ktoś mi bardzo dokładnie wyjaśnił co i po co pojawiła się pewna osoba na firnamencie. Tej osobie już gratuluję obiecanej posadki jaka na nią czeka po wyborach. Przegranych oczywiście, bo nie po to osobę wystawiano żeby wygrała tylko po to, żeby głosy zabrała innym pod kogoś. A swoją drogą dobrze,że przyznałeś się blogowiczu Łukasz do bycia kundelkiem kandydata. Mam też nadzieję, ze stali czytelnicy PB – wyborcy dobrze zinterpretują klasę kundli zaprzągnietych do ujadania na wszystko co dobre w Naszej Gminie.

Lukasz
Gość
Lukasz

Juz dawno to zrobilem a ze teraz dopiero to zauwazyles no coz poki co to Ty sam ujadasz startuje ktos z komitetu zle „bo partyjny” staruje sam tez niedibrze bo „niezalezny” odnowili kosciol be zrobili rondo tez nie dobrze zrobili droge pod las tez zle bo nie taki kamien dali

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kłamiesz Łukasz. Napij się jednak tej meliski jak doradza Ci Czerepah.

Lukasz
Gość
Lukasz

Poki co to Ty klamiesz piszac ze ” obce firmy nie maja czego szukac w gminie Strawczyn”

czerepah
Gość
czerepah

Może napij się melissy..pomoże. Kto jak kto ale kandydat ma prawo zapytać kontrkandydata o powiązania polityczne. Przebierańców tu nam nie trzeba. Zrobił to pod szyldem swojego nazwiska i w dobrym tonie by było aby osoby pytane udzieliły odpowiedzi.

xxx
Gość
xxx

To czemu Ty nie piszesz pod swoim nazwiskiem?

czerepah
Gość
czerepah

Regulamin blogu tego nie wymaga. W sieci są takie zasady…. odmienne od pisania listów i pism… np. nie ma Ty jest ty … i nikt się nie powinien obrażać. Popatrz, sam też napisałeś …xxx … mnie to nie przeszkadza, byle byś się odróżniał od innych nicków.

czerepah
Gość
czerepah

Małe sprostowanie do mojego wpisu…..odpisałem formom męską tymczasem po zastanowieniu doszedłem do wniosku ze pisze to kobieta…tylko czemu tak zachowawczo, bez odwagi i wiary w siebie.

Lukasz
Gość
Lukasz

p. Jakubowska startuje na wojta Arabasz na radnego startuja w wyborach na dwa rozne stanowiska wiec kontrkandydatami nie sa napewno po za tym to sam zainteresowany wprowadzil mode nie udzielania odpowiedzi na zadane pytanie

czerepah
Gość
czerepah

Pan kandydat na radnego Paweł Arabasz ma takie same prawo jak inni na PB zadać pytanie jak również wycofać się z odpowiedzi. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi. B/k

radny
Gość
radny

Kandydatów z własnych okręgów ludzie znają lub kojarzą więc nie pisz o wciskaniu wyborcom przynależności partyjnych

czerepah
Gość
czerepah

” radny
Kandydatów z własnych okręgów ludzie znają….”

No właśnie chodzi o tą informacje bo jak sam piszesz „z własnych okręgów”…a co z resztą wyborców?

radny
Gość
radny

Jak osiągnie świetny wynik, a osiągnie to wszystkie partie w kraju będą twierdziły, że jest ich. Ktoś na blogu
napisał,że zna prawie wszystkich dlatego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy znajome nazwiska coś zrobiły dobrego dla gminy czy trzeba dać szansę nowym osobom. Trzymam kciuki za Panią Tereskę

czerepah
Gość
czerepah

„radny
trzeba dać szansę nowym osobom. Trzymam kciuki za Panią Tereskę”

I właśnie o to chodzi a tu jest dobre miejsce aby się „zaprezentowały”. Może więcej osób będzie trzymać kciuki.

kronikasz
Gość
kronikasz

Po co zadajesz pytania?Skoro znasz na nie wszystkie odpowiedzi.

Lukasz
Gość
Lukasz

ciagle temu typowi ktory idzie w ramie w ramie z nienawidzonymi pisorami zadaja pytania i nieodpowiada

Lukasz
Gość
Lukasz

ciebie patalachu ciagle pytaja i nie odpowiadasz…

Lukasz
Gość
Lukasz

to zacznij czemu czekasz na innych???

Lukasz
Gość
Lukasz

bo to jest ranking na portali „rzadowym’ a wiec sa zamieszczone dane podane w zgloszeniu rejestracyjnym …

Lukasz
Gość
Lukasz

widocznie Brynica Cie opuscila

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No no, pozostaje tylko pozazdrościć kandydatce na wójta Pani Teresie Jakubowskiej takiego pomocnika jakim jest blogowicz podpisujący się tutaj jako Lukasz. Powyższe jego wpisy ewidentnie świadczą o braku równowagi psychicznej.

kronikasz
Gość
kronikasz

I kto to pisze o równowadze psychicznej.Pacze pacze i nie wierzę.

radny
Gość
radny

Jak czytam ten blog to nasuwa mi się jedna myśl czy Paweł Arabasz i Czerepach to ta sama osoba ( mentor i jego sumienie w jednym) ponoć po szkółkach policyjnych z potwierdzeniem własnego ja jest problem. Pozdrawiam kandydat na radnego.
Ps. Wiele rzeczy podoba mi się w stwierdzeniach pana Pawła ale od słów do czynów daleka droga. I niech każdy uderzy się w pierś czy dla naszej Małej Ojczyzny zrobił cokolwiek

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobre 🙂 🙂 🙂 🙂 Naprawdę wyśmienity wpis blogowicza radnego.

Lukasz
Gość
Lukasz

poczytaj wpisy Czerepacha w poprzednich tematach moze wtedy bedziesz wiedzial czemu tak jest

czerepah
Gość
czerepah

Na tym blogu nie ma usera który podpisuje się Czerepach ….. jest …..czerepah !!!

Lukasz
Gość
Lukasz

ok niech bedzie czerepah

czerepah
Gość
czerepah

Jesteś w błędzie, czytaj uważniej. Może jako kandydat przedstawisz się tu szerzej. Nie można z góry zakładać że wszyscy wszystkich znają. Przerażający jest brak informacji o kandydatach przed wyborami. Nic nie stracisz a może wiele zyskasz. Nie wiem dlaczego ale mam odczucie że jesteś konkretny i fajny „gość”

pzd.

Lukasz
Gość
Lukasz

no a jakich informacji bys oczekiwal???

zwroc uwagena dysproporcje pomiedzy poszczegolnym obwodami do glosowania janow 460 wyborcow – jeden radny
Rykoszyn, Gałęzice 1200- tez jeden

czerepah
Gość
czerepah

Może i jest w tym jakiś element gry wyborczej ale 21 sołectw trzeba scalić w 15 okręgów wyborczych. Wyobrażasz sobie Gałęzice+Brynica.

Wiki
Gość
Wiki

Sam Rykoszyn ma tyłu wyborców plus Gałęzice

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Też do blogowicza radnego poczułem sympatię 🙂 . Rozbroił mnie swoją teorią. Zapraszamy blogowiczu radny do przedstawienia się tutaj. Nie zjemy Ciebie tutaj. Też uważam, że jesteś konkretny i potrafisz swoje zdanie wypowiedzieć 🙂 . Śmiało, powiedz jaką Naszą Gminę chciałbyś widzieć, co chciałbyś zrobić, zmienić, wprowadzić ?

xxx
Gość
xxx

Czerepach jest znacznie bardziej lotny moim zdaniem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, proszę dostrzec co się dzieje z cenami towarów spożywczych w sklepach. Do tego doprowadzili nieodpowiedzialni politycy i pośrednio my wszyscy pozwalając się podzielić partyjniactwu na swoich i nieswoich. Zniszczony został Nasz rolniczy charakter społeczny. 21 października mamy szansę choćby częściowo zdjąć z naszych karków ten ciężar który dusi i dzieli Nasze społeczeństwo. Zacznijcie myśleć i wyciągać wnioski z tego co było i z tego co jest, bo w Naszych rękach jest to co będzie! Ale nie możecie znów dać się podzielić i wyzyskać wyborczo ludziom nieuczciwym.

ZZ
Gość
ZZ

A jak ty Pawle Arabasz masz zamiar wpłynąć na ceny artykułów spożywczych? Wprowadzisz dopłaty dla mieszkańców gminy? Czy może masz inne sposoby? A może kosmici?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie mam możliwości wpłynąć na ceny. Chcę tylko wskazać społeczeństwu do czego doprowadzili nieodpowiedzialni i nieodpowiedzialnie wybierani politycy. Chcę przestrzec na tyle ile mogę, aby znów ta nieodpowiedzialność zagościła w naszej Gminie.

Lukasz
Gość
Lukasz

„Nie mam możliwości wpłynąć na ceny. Chcę tylko wskazać społeczeństwu do czego doprowadzili nieodpowiedzialni i nieodpowiedzialnie wybierani politycy. Chcę przestrzec na tyle ile mogę, aby znów ta nieodpowiedzialność zagościła w naszej Gminie.” ni ladu ni skladu

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty ZZ razem z blogowiczem kronikaszem byliście głównymi prowodyrami tu na blogu do ataków na ekologiczne gospodarstwa domowe w których mogli by się zaopatrywać w zdrowa i tanią żywność inni mieszkańcy Naszej Gminy.

ZZ
Gość
ZZ

Zacytuj, a nie bredź Pawle Arabaszu!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cały 2015 , 2016 i 2017 rok tu na Blogu to robiliście. Jak nie pamiętasz to sam sobie znajdź i zacytuj siebie. Ja nie mam na takich jak wy czasu.

ZZ
Gość
ZZ

Chyba mnie z kimś pomyliłeś!
Nie udało Ci się uratować gminy pomidorami, ale może Ci się powiedzie jako radny?
No chyba, że to tylko pomysły na dodatkową kasę?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i pamiętasz ZZ. To co się zapierasz?

kronikasz
Gość
kronikasz

Zacytuj.Konkretnie.Przestań pitolić.

Lukasz
Gość
Lukasz

kontyngent…

Lukasz
Gość
Lukasz

czy to prawda ze zona jednego z kandydatow na radnego ma obiac po wyborach intratna posadke w ZUK???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie Państwo, bardzo zaniepokoiło mnie to, że wójt Piątek chciałby wprowadzić do Rady Gminy aż 16 swoich ludzi. Jeśli dołożymy do tego fakt, że jeden z tych ludzi zainstalował by w Naszej Gminie straż gminną, to rysuje mi się obraz zamordystycznej kliki która już kompletnie z nikim by się nie liczyła. Atakowali by swoim zbrojnym ramieniem każdego przeciwnika na wszelkie możliwe sposoby. Proszę abyście Państwo wyborcy poważnie do tego faktu podeszli, bo to jest wręcz niebezpieczne. To jest 5 lat przed nami żeby cokolwiek z tego próbować zmieniać. Nie da się, bo nastepne wybory za 5 lat. Wójta Piątka wzywam… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

A ten „16” ten ktorego zona ma obiecana posade w ZUK?

ZZ
Gość
ZZ

Posadka w ZUK?
To chyba raczej za karę!

czerepah
Gość
czerepah

Przejrzałem dane statystyczne i o dziwo stwierdziłem że jesteśmy gminą ludzi młodych. Największy procent ludności w przedziale 20-45 lat. Szkopuł w tym że tego nie widać. Mam prośbę do tej nacji abyście weszli na stronę…
https://www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/gmina/piekoszow,853.html

…i obstawili swoje „konie”. Myślę że wielu ludzi starszych ma z tym kłopoty i nie wierzy w sieć. Nie zostawiajcie swojego losu innym. Jeśli nie wy to kto?. Będzie to sygnał do pobudzenia aktywności i pokaże prawdziwy barometr waszych oczekiwań. Stare już było, postaw na.. ???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

I właśnie o przyszłość tych młodych Naszych mieszkańców musimy walczyć.

czerepah
Gość
czerepah

Krótka informacja jak głosować na barometrze. Aby dać pełny obraz swoich preferencji wyborczych należy nie tylko zaznaczyć poparcie dla swoich kandydatów ale również i to jest ważne „wejść” na każdego kandydata i zaznaczyć ..popieram lub nie. Trochę czasu zajmie ale szybko powstanie realny obraz barometru w gminie. Zachęcam i dobrej „zabawy”.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i jeszcze należy potwierdzić, że nie jest się robotem i krótka zabawa w kwadraciki 🙂 Dopiero wtedy głos jest ważny. Ci co mnie minusują dobrze wiedzą jak w tym rankingu dać mi minusa 🙂

czerepah
Gość
czerepah

Mam pytanie do usera który podpisuje się ….radny ….
W rankingu kandydatów na wójta często na pierwszej pozycji jest twój „oczekiwany”. Możesz krótko przedstawić tą osobę? Ja i pewnie wielu nie zna tej postaci, w sieci też szczątkowe informacje a oceniając po zdjęciu można się mylić. W gminie potrzebny jest zdolny menażer(nie mylić z tym uśmiechniętym) a nie ciepła i miła osoba.

Lukasz
Gość
Lukasz

Szanowni Państwo, Mam zaszczyt i przyjemność poinformować Państwa, że podjęłam decyzję o kandydowaniu na Urząd Wójta Gminy #Piekoszów. Moja decyzja jest suwerenna i ma na celu dobro Naszej Gminy. O Mnie Jestem bezpartyjnym kandydatem, ale jednocześnie dziękuję za wszelkie udzielane mi wsparcie i słowa życzliwości płynące z różnych środowisk, organizacji społecznych, partii politycznych oraz licznej grupy mieszkańców Naszej Gminy. Z Gminą #Piekoszów związana jestem od zawsze,52 lata temu tutaj się urodziłam i zamieszkałam w Rykoszynie. Dla tego regionu poświęciłam najpiękniejsze lata życia. Mam męża Stanisława, obecnie emeryta oraz syna Marcina, absolwenta Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, który jako oficer Wojska… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz
czerepah
Gość
czerepah

Nie używam fb. Możesz wkleić?

Lukasz
Gość
Lukasz

bylo ale cenzura i admin nie przepuscil

czerepah
Gość
czerepah

Wykształcenie, osiągnięcia menadżersko biznesowe.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No fajnie napisane w myśl zasady , że papier przyjmie wszystko. Skopiować i wkleić to też nie problem. Ale oczywiście nie ma ani słowa o przynależności partyjnej ani o tym co się dotychczas społecznie dla gminy zrobiło. Oprócz kilku achów i ochów ( 4 przychylne komentarze kogoś z najbliższych) jest jeden bardzo ciekawy Pana Henryka Przepióry, który tu w całości przytaczam: Henryk Przepióra Pani Tereso z szacunkiem ale każdy z kandydatów na wójta czy radnego przedstawiają swój życiorys i co by chciałby po wygranych wyborach zrobić coś dla gminy i ich mieszkańców . Ja pragnę usłyszeć od kandydatów czy coś… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

W pewnych kwestiach bym się nie zgodził, najpierw rozwój a potem pomoc bo na socjal potrzebne są fundusze ale oświeciłeś mnie co do kandydata. Powiem szczerze że masz dobrze rozstawione wiewiórki.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie wymagam czerepahu aby ktoś wyjmował pieniądze z własnej prywatnej kieszeni i obdarowywał potrzebujących, ale są też inne formy społecznej działalności, i ja chciał bym choćby cień takiej działalności u tych kandydatów znaleźć. A tu prócz Marcela Szmita u nikogo takiego cienia społecznego działania nie widzę ani nie słyszałem. Bo to jest tak, że albo wyskoczyli jak Filip z konopi, albo realizują swoją chorą żądze na władzę z czego byli i tak i tak od dawna znani. Swoją drogą chcę zwrócić uwagę na świetny wpis tego Pana Henryka Przepióry. Osobiście z chęcią bym go poznał

Wyborca
Gość
Wyborca

Dzięki zaangażowaniu Pani Teresy na droge, przy ktòrej, mieszkam zostało przywiezione kilka samochodów kamienia została ona również oświetlona.
Pani Teresa osobiście była zaangażowana w opiekę nad jednym ze starszych sąsiadów, wielokrotnie wydzwaniała na pogotowie żądając, aby przyjechał lekarz i dał lek przeciwbólowy.
Dzięki swojemu uporowi udało Jej się umieścić kilkoro mieszkańców gminy w domach opieki, kilku innym wywalczyła z powodzeniem różnego rodzaju świadczenia opiekuńcze.
A to że Pan nie słyszał o Jej działalności wynika z tego, że jest skromną osoba i ma na względzie szacunek do prywatności.

czerepah
Gość
czerepah

O takie wpisy chodzi. Tylko czy te czynności nie obejmują zakresu obowiązków w pracy? Na profilu pisze że pracuje jako konsultant do spraw współpracy z rodzina i dzieckiem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Super. Cieszę się bardzo. Tylko proszę o podanie swojego imienia i nazwiska szanowny wyborco, proszę o podanie inicjałów tych osób którym ta Pani pomogła i proszę Nas zapewnić , że to co robiła Pani Tereska to nie miało nic wspólnego z jej pracą zawodową za którą brała pieniądze. Chyba o niewiele proszę.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu wyborco, nie traktuj tego co ja piszę jako czepianie się, tylko po prostu chciał bym stworzyć sobie pełny obraz osoby która chce kierować 16 tysięczną gminą przez najbliższe 5 lat. Proszę jedynie o konkretne dane, bo zasłanianie się jakąś skromnością do mnie nie przemawia. Dobrze wiemy, że opisywane przez Ciebie zdarzenia odbiły by się szerokim echem wśród miejscowego społeczeństwa. A tego echa brak. Nikt nic na ten temat nie wie oprócz jak się okazuje ciebie wyborco.

czerepah
Gość
czerepah

Wyborca ….jeśli to jedyne zalety twojego kandydata to cieniutko to widzę. Napisz coś o rozwoju, jaką ma wizję. Wydawać kasę z budżetu każdy potrafi. Ważniejsze jest umieć ją zarobić.

gosc
Gość
gosc

No i nie tworzy 57 wpsiów w jednym temacie

ZZ
Gość
ZZ

Skoro go nie znasz, to dlaczego pozwoliłeś sobie na kopiowanie jego prywatnego wpisu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bo taki miałem kaprys.

ZZ
Gość
ZZ

Zrozumiałem!

gosc
Gość
gosc

a skąd ty wsykoczyłęs i co zrobiles dla mieszkanwców?KONKRETY.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja blogowiczu gościu znikąd nie wyskoczyłem. Ja tutaj zawsze byłem. A moja robota społeczna jest w zasadzie w pełni udokumentowana tu na Piekoszów Blogu na przestrzeni ostatnich 5 lat. Sam sobie przeczytaj.

Lukasz
Gość
Lukasz

wiesz jakos zadnen z tematow na blogu nie czaczyna sie od slow ” dzieki spolecznej pracy Pawła Arabasza…” wiec moze pochwalisz sie jakie to materialne dobro zaistnialo dzieki Twojej spolecznej pracy coby inni nie przypisali sobie tego a ciemny lud nie kupil

gosc
Gość
gosc

Widzę ze lubujesz się w bojkach. No tak nadmiar czasu. Mam nadzieje, że kandydatka utnie te twoje rozważania w jeden sensowny sposób. A ty co zrobiłeś dla mieszkańców?Wole uśmiechniętą kobietę niż czepiającego się wszystkiego, wszytko znającego się kompulsywnego pisarza.

czerepah
Gość
czerepah

Rolą tego bloga jest aby kandydaci jeśli mają odwagę przekonywali wyborców do głosowania na siebie. Jeśli tobie wystarczy uśmiech to gratuluje instynktu przy urnie.

Lukasz
Gość
Lukasz

chyba mnie cos ominelo ale nie przypominam sobie aby administrator BP oznajmil iz od jakiegos czasu czy na czas kampanii BP jest blogiem wyborczym

https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/photos/a.760499060693456/1920893034654047/?type=3&theater

czerepah
Gość
czerepah

Na tym polega szeroko pojęta rola środków przekazu. Jeśli to komuś nie pasuje to może się oflagować i w ramach protestu przejść w godzinach szczytu przez centralny punkt gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale w co oni czerepahu mają się oflagować, jak oni udają przed wyborcami że z partiami nie mają nic wspólnego.

czerepah
Gość
czerepah

To tak jakby pracować w PUP i nie należeć do zielonej koniczynki.

Lukasz
Gość
Lukasz

a przypadkiem jeden z kandydatow nie pracuje PUP i nie jest przynajmniej bezposrednio zwiazany z koniczynka?
a zauwazyles taka sytuacje byla o tym mowa w Brynicy kilka lat temu srodki na budowe/remont drog pochodzily z powiatu a teraz z wojewodztwa…

Lukasz
Gość
Lukasz

wyborczy finansowany ze srodkow danego komitetu wyborczego jesli wlasciciel danego medium pobiera srodki na promowanie danego komitetu zachwalajac go badz negujac inne ok ale jesli ten wlasciciel deklaruje ze dane medium prowadzi non profit i publikuje tresci wyborcze jednego kandydata a innych blokuje to czy jest to to „udawanie” ze z danym komitetem nie ma sie nic wspolnego? a czy moze w zamian przy ew wygranej danego kandydata oczekuje sie jakis apanazy? a moze to jat ta nowa jakosc przed ktora jeden z kandydatow usilnie chce bronic???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowny blogowiczu gościu, otóż muszę Ciebie rozczarować, bo ja właśnie totalnie nie lubuję się w bojkach. Czasem wydaje mi się, że to źle, bo naokoło spotykam ludzi którzy jak się okazuje wszyscy wszystko o wszystkich wiedzą, a ja nie.Żyję sobie na uboczu gminy i ludzi, nikomu w podwórka nosa nie wtykam, nie plotkuję, nie obgaduję, wódki z nikim nie piję, bo w ogóle nie piję. W tym miejscu zezwalam każdemu aby wytknął mi w tym względzie, że piszę w tym wątku nieprawdę, niech poda jakiś przykład mojego jak to gościu nazwałeś bojczenia. Ale to właśnie Ci wszystko wiedzący ludzie zwracają… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Jerzy się pytał czy się pyta jerzy..

Lukasz
Gość
Lukasz

a mowilem „kanalie” to nie absolutnie
a dopytywanie o imiona nazwiska adresy zamieszkania?
a powiedzial bym ze grozenie ze jak kogos spotkasz na sali rozpraw to upublicznisz jego dane wraz z danymi osob ktore polubiy jego wpis?
a to ze klamiesz w swoich wpisach tez Ci mozna wytknac czy to nie miejsce i pora?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak Łukaszu, potwierdzam, że kanalia zawsze będzie kanalią, tchórzy będę pytał o imiona i nazwiska po to aby wykazać, że są anonimowymi tchórzami, o adresy nigdy nie pytałem bo jak będę chciał to sam sobie ustalę, przed sądem nagram tą kanalię ( już są ustalone jej dane) która zbeszcześciła publicznie dobre imię uczciwego człowieka oraz popleczników tej kanalii jak będą, ale zapewne stchórzą i nie będa jej w sadzie wspierać, to prawda. Rzekome kłamstwa moje jeśli takich się dopuszczam możesz mi tu na PB bez ograniczać wytykać. Masz na to moją pełną zgodę Z chęcią się o nich dowiem, bo… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Na tą chwile przetasowań na pierwszych pozycjach nie ma ale widać skomasowany atak komputerów obecnie nam panującego.

Lukasz
Gość
Lukasz

jeszcze wyborow nie bylo a On juz nowe etaty w gminie tworzy https://www.facebook.com/GaweldlaPiekoszowa/

ZZ
Gość
ZZ

Cześć Rob!
Opisz nam proszę w skrócie wczorajsze spotkanie z panem Gawłem. Filmik na ProCivitas jest trochę kiepskiej jakości, ale słyszałem że tam byłeś. Gościu robi całkiem profesjonalne wrażenie, moim zdaniem aż za bardzo profesjonalne. A ta Pani jest z Brynicy ale znam ją mniej niż Ciebie.

Rob
Gość
Rob

A od kogo słyszałeś i co?

ZZ
Gość
ZZ
Lukasz
Gość
Lukasz

jak dla mnie to jest to troche takie wiem ze dzwonia ale nie wiem w ktorym kosciele

przez sluchawki da rade cos zrozumiec

Rob
Gość
Rob

Ciekawe, że mój głos jest rozpoznawalny. Miło mi to słyszeć. Pytałem o finanse bo obiecywać to można wszystko tylko trzeba mieć na to kasę. A w szczególności jak słyszałeś interesuje mnie to co kuleje w gminie czyli fundusze zewnętrzne jako bazę do budowy nowoczesnej gminy i prawidłowe zarządzanie nimi czyli przetargi. Jak słyszałeś interesuje mnie tez kwestia funduszu sołeckiego i/lub budżetu obywatelskiego aby dać nam mieszkańcom pewne możliwości niezależnie od „chciejstwa” władzy. Piątek i jego „drużyna” fundusze sołeckie systematycznie odrzucali a teraz lansują budżet obywatelski – niestety to tez nie gwarantuje inwestycji w Brynicy w sytuacji gdy nie zaangażują się… Czytaj więcej »

Aleksander
Gość
Aleksander

Rob zgadzam się z Tobą. Jeśli chodzi o finanse to kiepsko to widzę. Wójt wygrzebał uchwałę Rady Gminy z 2013 roku, dot. sprzedaży działki, po byłym targowisku przy ulicy Brzozowej. Więc może brakuje kasy? Aby, sięgać po fundusze unijne to trzeba mieć do tego ludzi z doświadczeniem. A tych u nas brak. Więc bazy brak. Piątek, czy też inni mogą teraz wszystko obiecać. Nawet gruszki na wierzbie. Aby cokolwiek obiecywać to nalezy znać się na finansach. Dokonać gruntownej analizy finansów gminy. Nie sądzę aby którykolwiek z kandydatów dokonał takiej analizy. Więc, czy Gaweł lub inny kandydat może nam cokolwiek obiecywać… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ale BO w tej formie jaka jest obecnie lansowana to kpina i chwyt pod publiczke zadna z miejscowosci nie ma szans w glosowaniu z Piekoszowem powinno to byc polaczenie budzetu i funduszu mieszkancy gmina powinna przeznaczyc pieniadze mieszkancy zglosic potrzeby ktore sie w tych pieniadzach mieszcza i dopiero wtedy na zebraniu glosowac i wybrac
A nie jak to bywalo w przeszlosci
Ciekawi mnie jedno co Gmina zrobi jesli padnie pomysl nie wygodny z punktu widzenia Gminy i wygra to co wtedy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zz, a co to Rob to Twój wyrobnik, że się nim chcesz wyręczać?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

czerepah To tak jakby pracować w PUP i nie należeć do zielonej koniczynki…… Tu czerepah pozwolę sobie na pewne sprostowanie, a mianowicie takie, że akurat PUP jest zdominowany przez PO i PSL, a nasz kandydat na wójta należy do PO. Pójdę jednak dalej w tych rozważaniach i powiem, że oni wszyscy, tj wierchuszka PO PSl SLD i PiS jak trzeba, to zbierają się przy jednym stole i knują jak by tu nadal ten naród dzielić i ogłupiać. Ale to i tak nie dotrze do tych ślepców niżej. Oni by matkę , ojca, brata i sąsiada utopili jak by kacyk partyjny… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

W pełni popieram. T K M .

ZZ
Gość
ZZ

I też uważasz, że PO, PSL, SLD i PIS zbierają się przy jednym stole i razem knują?

kronikasz
Gość
kronikasz

Zdominowany to jest ale ten blog przez ciebie.Bolą uszy od tego ślinotoku.

gosc
Gość
gosc

Odechciewa się czytać. Człowiek bez honoru, który opluwa wszystkich (p. Jakubowska, p. Gaweł, p.Borowski, p. Jabłonska). A tymczasem p. Jabłonska w przeciwienstwie do Ciebie umie sie wypowiedziec, prwoadzi z sukcesem swoją dizałanosc a nie siedzi i zyje z przedczesnej emerytury.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nikt cię gościu nie zmusza żebyś mnie czytał. O opluwaniu kogokolwiek nic nie wiem ponad to, że to ty gościu mnie tutaj opluwasz. Ja jedynie komentuję to co widzę. A że widzę cwaniactwo, płyciznę i tani populizm to jako wyborca czuję się w obowiązku poinformować o tym tych którzy traktują innych jak idiotów.

Lukasz
Gość
Lukasz

Czy jako kandydat na wojta/radnego jestes za czy przeciw profilaktyce szczepien ochronnych?
Czy jako kandydat na randnego/a jestes za czy przeciw programowi in vitro na terenie naszej gminy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Obejrzałem początkową relację ze spotkania pana Michała Gawła z wyborcami w Brynicy https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2124786750919517&id=501055747047288 i powiem tak: zdrowia wam życzę jeśli wierzycie, że chwycicie mieszkańców na te tanie teksty. Nie podaliście ani jednego przykładu swojej działalności. Budowę spalarni nie wy zablokowaliście tylko miejscowi mieszkańcy z Micigozdu. Ponadto zerżnęliście moje punkty wizji rozwoju gminy które tu na PB zamieściłem i upubliczniliście jako swoje. Zarzucam wam kradzież moich praw autorskich do tych punktów. Szczytem bezczelności była informacja, że Michał Gaweł ….zawiesił swoją działalność w PO. Co to znaczy zawiesił? Czyli dalej tam tkwi. A dlaczego nie poszedł do szefa PO , nie rzucił… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Porównajcie sobie to spotkanie w Brynicy z tym https://www.youtube.com/watch?v=5ZU9apPWgn8 . Nieiwle się różni. Proszę też zwrócić uwagę na trenowane chwyty socjotechniczne stosowane przez pana Borowskiego i kabareciarza bliżej końca nagrania w postaci specjalnego składania rąk mającego podłoże w geście modlitewnym . Ludzie, proszę Was, nie dajcie się na to łapać.

ZZ
Gość
ZZ

To się muszę niestety z tobą Pawle zgodzić. Jak dla mnie te wystąpienia też są za bardzo dopracowane pod Każdym Względem. A to że gościu opuścił PO to jest dla mnie raczej minus, Bo to jedyna partia ludzi którzy mają jako takie normalne spojrzenie na świat!

czerepah
Gość
czerepah

Licencjat z politologi daje wykształcenie wyzsze, tylko co to za szkoła. 12-e lat doświadczenia w samorządzie – i co ?. Pytanie jakie projekty sam wymyślił?, wprowadził i z jakim efektem końcowym.

gosc
Gość
gosc

z ciekawosci jakie doswiadczenie i osiagniecia ma Piątek. Nie w kolarstwie a w samorządzie? Dożynki?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przez 4 lata cwaniaku wchodziłeś Piatkowi w dupę a teraz nagle przestał ci odpowiadać.

czerepah
Gość
czerepah

Mi…ł, tez fatalne jak twoje. Na liście kandydatów nie ma nazwiska które „pociągnie” tą gminę. To tylko partyjna walka o strefę wpływów. W myśl nowej interpretacji słowa demokracja…tj. pieniądze z budżetu pójdą tam gdzie my rządzimy.

Lukasz
Gość
Lukasz

przeciez juz dawno tym PiS mowil a PSL nie zaprrzecza

gosc
Gość
gosc

Ja?? Cos ci się człowieku merda. Nkomu nie wchodze w dupę w przeciwieństwie do ciebie elyto:/

gosc
Gość
gosc

I wykształcenie rzecz jasna.

Lukasz
Gość
Lukasz

to w zwiazku z tym Twoje wymagania spelnia tylko jedna osoba

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co Ty ZZ pieprzysz? Co tam było dopracowanego? Żadnej partii PO gość nie opuścił tylko pod publiczkę zawiesił członkostwo, a to nie jest równoznaczne z opuszczeniem. On tam dalej tkwi i zapewne biega nadal na różne partyjne spotkania. 115 udokumentowanych afer które przyniosły nam miliardowe straty, związanych z tą partią to ma niby być to normalne spojrzenie na świat? Co Ty ZZ w ogóle wygadujesz?

ZZ
Gość
ZZ

Afery zawsze były, i zawsze będą – obojętnie jaka partia będzie rządziła! A jak ty uważasz że pis ma lepszy pogląd na świat to twoja sprawa

ZZ
Gość
ZZ

Dopracowany było wszystko każdy gest każdy uśmiech. Co najwyżej po Borowskim było widać małe niedociągnięcia.

ZZ
Gość
ZZ

I jeszcze jedna moja uwaga do tego ostatniego filmiku z Rykoszyna – pieprzę o wystroju centrum wsi sporcie zagospodarowaniu terenu a nikt nie podjął tematu smogu i sytuacji zimą. Moim zdaniem jest to większy problem naszej gminy, niż woda Ścieki i śmieci razem wzięte. Przez bakterie coli Człowiek się zesra i wie o co chodzi, a Smog zabija dużo więcej ludzi, i to niepostrzeżenie a później taki Paweł zwali wszystko na koncerny i korporacje i dalej można kopcić!

Lukasz
Gość
Lukasz

ZZ jak podjac temat smogu na wsi gdzie 99% ludzi pali drewnem i kiepskiej jakosci weglem??? temat azbestu na dachach tez nie zostal podjety a to dotyczy kolejnych 80% mieszkancow

Rob
Gość
Rob

Łukasz pytanie tylko czy mieszkańcy są zainteresowani zmianą tego stanu rzeczy?

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście, że są zainteresowani tym aby płacić więcej za ogrzewanie!
😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ jak widzisz ze mną tutaj nie wolno się zgadzać, każdy kto się ze mną zgodzi od razu jest minusowany na potęgę 🙂

ZZ
Gość
ZZ

To przez PO, w końcu Piekoszów to Kresy Wschodnie 😉

ZZ
Gość
ZZ

… a Brynica prawie w połowie to Ukraina 😉

Kx
Gość
Kx

Piszesz bzdury!!! Piątek zły, Gaweł zły , Jakubowska zła itp.To kto dobry ?

gosc
Gość
gosc

Jak to kto, jako wójt Piątek (wg Arabasza) a jako radny Pan Arabasz. Kurtyna.:/

Lukasz
Gość
Lukasz

A wiesz moze ile zostalo zlozonych w sprawie tych „afer” zawiadomien do prokuratury?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja nie wiem. A ile Ty złożyłeś tych zawiadomień?

Lukasz
Gość
Lukasz

a jesli zostaniesz radnym i jesli wyjdzie na jaw jakas „afera’ za rzadow Twoich poprzednikow to czy na sesji rady bedziesz glosowa za tym aby zglosic to do prokuratury czy bedziesz przeciw???
i czy jesli w tej sytuacji rada gminy bedzie przeciw to czy zglosisz to sam do prokuratury czy przemilczysz ten fakt???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zrobię tak jak nakazuje prawo.

Lukasz
Gość
Lukasz

a jesli uznasz ze ktos ” ukradl” Twoje obietnice wyborcze to tez pojdziesz ten fakt zglosic na policje???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nigdy nikomu nie składałem żadnych obietnic wyborczych. Tym różnię się od innych kandydatów, że nie składam obietnic. Obietnicę mogę składać jak będę miał w reku określoną pulę milionów zł na wydatki gminne.

Lukasz
Gość
Lukasz

a mowilem pochwal sie swoja spoleczna dzialalnoscia to nie a tu popatrz jak elegancko wojt przypisuje sobie Twoje zaslugi http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=72&artykul=2335&akcja=artykul

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To świetny pomysł z tym Domem Seniora. Bardzo pochwalam jego powstanie. Spróbuję zawieźć tam moich rodziców. Faktycznie kiedyś tam kiedyś pisałem o potrzebie powstania czegoś takiego, i …powstał Dom Seniora. Nie łącze tego z moim wpisem dawniejszym, ale bardzo się cieszę, że coś takiego powstało 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

jak Piatek zrobil to nie laczysz ale jak Gawel mowi zeby zrobic to laczysz ciekawe

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mam prawo do własnych poglądów.

Sadowski
Gość
Sadowski

Ty masz prawo bucu??? Chyba do miski ryżu

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Paweł Arabasz o jakim Ty Domu Seniora piszesz? W domu się mieszka, a do klubu przychodzi. To Klub Seniora i może w zajęciach uczestniczyć najprawdopodobniej 20 osób. Do tego klubu trzeba się zapisać jak będą wolne miejsca.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeśli w oficjalnym organie gminnym piszą, że to Dom Seniora to i ja nazywam to Domem Seniora.

Lukasz
Gość
Lukasz

„Oficjalny organ” tzn?

Lukasz
Gość
Lukasz

a no tak „punkty wizji rozwoju gminy”

Lukasz
Gość
Lukasz

czyli po raz kolejny zmienisz zdanie…?

gosc
Gość
gosc

Łukasz nie fantazjuj, bo Twoje przypuszczenia jakoby Arabasz miał zostac radnym godą w dobre imię wyborców Piekoszowa.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To, że ja, Paweł Arabasz miał bym zostać radnym gminy nie godzą w dobre imię wyborców Piekoszowa, tylko w komfort funkcjonowania zwieraczy twojego odbytu gościu. Bo u wielu z was sama taka myśl, że mogło by coś znormalnieć w Naszej Gminie powoduje ścisk dupy. Klika ograbiająca Naszą Gminę funkcjonuje najlepiej tylko wtedy, gdy społeczeństwo jest podzielone, tak jak teraz, i nie do przyjęcia jest dla was myśl, że ktoś mógł by to społeczeństwo pogodzić.

Lukasz
Gość
Lukasz

i rozumiem ze wyzywajac wszystkich na okolo, strasza ich jestes w stanie pogodzic spoleczenstwo no ciekawa teza

Lukasz
Gość
Lukasz

„nie godza” tylko ” nie godzi”

Lukasz
Gość
Lukasz

No wiesz 25 osob Go poparlo pewnie z 3/4 o nazwisku „Arabasz” no ale jednak

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na mojej liście poparcia miałem 48 pozycji i ani jednego o nazwisku Arabasz.

Lukasz
Gość
Lukasz

a dlaczego ja mialbym niby skladac??? wszak to Twoja partia te „afery” wykryla

gosc
Gość
gosc

Arabasz to teraz tuba PIS. Próbuje osmieszyc innych kandydatów podczas gdy Piątek mu pluł w twarz, pozywając go do sądu.Arabasz tu kompulsywnie wypłakiwał swoje żale, napisał w tym, temacie pewnie lekko e 300 komentarzy.Niektórzy lubią udawać, że to deszcz.Mama nadzieje, że mieszkańcy też nie lubią takiej hipokryzji.http://blog.piekoszow.eu/2015/04/relacja-z-pierwszej-rozprawy-w-procesie-wytoczonym-przez-wojta-panu-pawlowi.html

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

O tak gosciu, dziś jestem dumny z tego, że już w 2014 roku rozpocząłem swoją społeczna walkę o lepszą przyszłość Naszej Gminy. I walkę tą kontynuuję do chwili obecnej. Podczas gdy ty gosciu i tobie podobni łącznie ze wszystkimi obecnie kandydatami na wójtów i radnych siedzieliście wtedy pochowani jak szczury w norach ja starałem się wpłynać na rozwój Naszej Gminy – Mojej Ojczyzny. Dziś wieloma z was gardzę, bo po prostu gardzę tchórzami. Powyłaziliście z tych nor i rozpoczeliscie wyścig szczurów do koryta. Ale ja wam ten wyścig utrudnię, bo wielu z was nie ma najmniejszego moralnego prawa w tym… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

mozesz rozwianac ten temat „…Jako przykład wskażę wójta Strawczyna. Tam ogólnie wiadomo, że żadna obca firma nie ma czego szukać…”

Lukasz
Gość
Lukasz

” Dziś wieloma z was gardzę, bo po prostu gardzę tchórzami.” i to mowi kandydat na radnego elyta …

i jakie sa efekty tej „walki’ poza kawalkiem drogi pod las???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, niezmiernie mocno zasmucił mnie Pański wpis powyżej. Bardzo ubolewam, że właśnie nie podjął Pan decyzji o kandydowaniu do Rady Gminy. Wielu Naszych Mieszkańców liczyło na to, że uda się tym razem mieć Radę Gminy składającą się z normalnych mieszkańców którzy wprowadzą tą normalność w funkcjonowanie Naszej Gminy. A Pan Panie Blogu był jednym z tych gwarantów normalności i zdroworozsądkowego podejścia do tego co w Naszej Gminie się dzieje i będzie działo. Wielka Szkoda!!!! Szkoda też, ze nie docenia Pan roli Pańskiej działalności w postaci prowadzenia Bloga Piekoszów, przyjdzie czas a kiedyś zwłaszcza urzędnicy zaczną być odważniejsi i wtedy… Czytaj więcej »

Michał Stanisław Gaweł
Gość
Michał Stanisław Gaweł

Zaproszenie dla społeczności Blog Piekoszów na moje spotkania wyborcze. Wszystkie są transmitowane na żywo zdążają się chochliki z dźwiękiem i słabym obrazem ale pracujemy nad tym. Chciałbym debaty na żywo wszystkich kandydatów na Wójta, trudnych pytań i ciekawych pomysłów. Wybory to święto demokracji jest to czas kiedy warto rozmawiać. Przygotowywałem swój program wyborczy 14 lat to zbiór wszystkich moich doświadczeń, przemyśleń, rozmów oraz formalno-prawnych analiz. To konkrety – coś czego w naszej Gminie nigdy nie było. Z racji prowadzonej kampanii nie miałem czasu zaglądać na bloga ale dostałem dzisiaj wiadomość, która mnie poruszyła. Od jednej z wiernych czytelniczek bloga piekoszów.… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Dobranoc Michałku dobranoc…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Michale, nie wyrzej tylko wyżej.

gosc
Gość
gosc

Mam nadzieje, że Pan Arabasz zada nurtujące go pytania. To taki obronca ucisnionych ze aż mi lzej na duszy ze jest taki ktos kto nas żuczków obroni.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Masz złą nadzieję gościu. Nie mam najmniejszego zamiaru przekrzykiwać się z kimkolwiek na pogadankach przedwyborczych. Widziałem na nagraniu jak Pan Gaweł odpowiada pytającym, więc nie wydaje mi się, abym i ja uzyskał odpowiedź satysfakcjonująca mnie. Na pytania które mnie nurtują może odpowiedzieć tylko wójt gminy.

gosc
Gość
gosc

aa czyli żadne zaskoczenie. Najprościej ujadac z wygodnego fotela, oczerniać i udawać zatroskanego o los ojczyzny. Za to do konfrontacji już strach stanąc.Zero zaskoczenia. Zawsze można liczyć na wpis za wpisem najbardziej aktywnego społecznika czyli pana Arabasza.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gościu, nie mam najmniejszego interesu podążać za kandydatami na wójta i wdawać się z nimi w polemiki. Dla mnie kandydat ma być sam z siebie konkretny. Nie chcę potem żyć w poczuciu, że ten czy tamten co innego mi w oczy powiedział, a co innego potem jako wójt zrobi. Wy dajcie im się rolować na tych spotkaniach, ja z tego się wypisuję. Zresztą jeszcze nie otrzymałem żadnego zaproszenia na takie spotkania, widać kandydaci nie chcą, abym na nich był. Poza tym ja już mam swojego kandydata którego widzę na tym stanowisku. Nie pozwolę też nikomu wciągać mnie w pyskówki, bo… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

Aaaa to trzeba Cię osobiście zapraszać? To nie ślub, pociąg ci odjechał chyba całkiem.

Nie pozwolę też nikomu wciągać mnie w pyskówki, bo to nie mój styl.

Buhaha, really???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Lukasz i rozumiem ze wyzywajac wszystkich na okolo, strasza ich jestes w stanie pogodzic spoleczenstwo no ciekawa teza………….Blogowiczu Lukasz, ja nikogo nie wyzywam naokoło, przestać już z tą fantastyką wyjeżdżać. Nie wiem dlaczego drwisz z tego, że mam dążność do tworzenia zgody w Naszej Gminie. Ja nie mam uprzedzeń do nikogo, potrafię uszanować nawet wroga. Ciebie też Lukaszu. Dziwi mnie dlaczego trwonisz czas i energię na zwalczanie mnie tutaj zamiast pracować nad przyszłością Naszej Gminy. Ale wracając do sedna, to jest tak, że ja jestem niezależnym człowiekiem, potrafię rozmawiać z każdym bez względu czy jest PiSowcem, SLDowcem, PSLowcem, POwcem, bezpartyjnym,… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

aha czyli to nie spod Twojej reki wyszly wpisy o „szmalownikach” ” klakierach” „kanaliach” ???

Lukasz
Gość
Lukasz

O tym ze gardzisz ludzmi

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ spod mojej reki to wyszło. Jeśli ktoś zachowuje się jak szmalcownik to trzeba mu to w oczy powiedzieć, jeśli jest klakierem, tak jak np. Ty Łukasz to też trzeba mu to powiedzieć, jeśli zachowuje się jak kanalia to też trzeba mu to powiedzieć. Błazna błaznem trzeba nazwać, złodzieja złodziejem, oszusta oszustem, złego złym, fałszywca fałszywcem itd. Oczywiście, że gardzę ludźmi tchórzliwymi. Zawsze tak twierdziłem i twierdził będę. Nie rozumiem co Ciebie Łukasz w tym wszystkim dziwi?

Lukasz
Gość
Lukasz

W Twoich wypowiedziach juz nic utwierdzam sie tylko w przekonaniu

ZZ
Gość
ZZ

… ja wasz Bóg i Stwórca
Paweł

Lukasz
Gość
Lukasz

a jak nazwiesz osobe ktora klamie i nie chce/ nie umie sie przyznac do klamstwa???

ZZ
Gość
ZZ

No niestety Pawle – bardzo często Cię ponosi i niewidać wtedy wcale tego co wyżej napisałeś! A co do dogadania się z muzułmaninem – to poszperaj w swoich postach sprzed paru lat kiedy to nas ostrzegałeś przed falą uchodźców – lepiej wejdź może do tego „wysokiego” budynku i zastanów się w ciszy jak się traktuje bliźniego!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZcie, fala uchodźców popularnie zwanych nachodźcami a rozmowa z muzułmaninem to dwie całkowicie różne sytuacje.

Rob
Gość
Rob

Czy ktoś wie kiedy Pani Jakubowska zamierza spotkać się z mieszkańcami Brynicy?

Rob
Gość
Rob

Ciekawe kto daje minusy za zwykłe pytanie? A może to nie pytanie tylko ja je dostaje cokolwiek napiszę?

Lukasz
Gość
Lukasz

Wirwiorki nic nie doniosly kandydatowi??? Czy teraz stwarza pozory ze nie wtyka nosa???

Rob
Gość
Rob

Łukasz ty do mnie to mówisz? Ja kandydatem?? a niby do czego? A mnie wiewiórki nie donoszą najwyraźniej

Xyz
Gość
Xyz

Polecam obejrzyjcie relację sesji z dn 09.10 emitowaną przez BCK na Youtube. Godne pożałowania. A tak nawoasem dlaczego kancelaria praenicza przygotowuje przetarg zapewne nie robi tego darmo skoro mamy prawnika gminnego. Wytłumaczcie jeśli ktoś wie bo ja mie m pojęcia za co my mu płacimy.

Kx
Gość
Kx

Panie Józek wiewiórki doniosły, że po wyborach powstanie wytwórnia mas nie wiem czy bitumicznych czy betonowych obok biogazowi wszystko kupione i przygotowane i wysprzątane, mam nadzieje,że to plotka?

Aleksander
Gość
Aleksander

Kx Niewiele osób wie, iż pod koniec 2017 roku spółka z o.o. Elektrociepłownia Bartos starała się o zmianę wydanego zezwolenia na przetwarzanie odpadów w zakresie magazynowania pofermentu stałego. Mimo braku zainteresowania i wsparcia np. organizacji społecznej napisałem w imieniu mieszkańców SPRZECIW na zmianę zezwolenia na przetwarzanie odpadów w zakresie magazynowania pofermentu stałego, gdyż firma ta prowadząc działalność przemysłową znacznie pogorszyła warunki życia mieszkańców Piekoszowa i okolic. Pod sprzeciwem tym podpisało się cześć mieszkańców osiedla 40-lecia i Ogrodnik. Dzięki tej inicjatywie wydanie tego zezwolenia zostało zawieszone. Nic mi nie wiadomo, aby coś innego miało być tam budowane. Jeśli ktoś wie proszę… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz
Amelinum
Gość
Amelinum

Albo kopiuj wklej ..i podpis bez zastanowienia albo sadzi się jak krolowa angielska

józek
Gość
józek

Mam apel nie związany z wyborami, a zachowaniem mieszkańców osiedli FIRMA ODPOWIEDZIALNA ZA ODBIÓR ŚMIECI ZABIERA WSZYSTKIE ODPADY, A MIESZKAŃCY OSIEDLI PALĄ LIŚCIE I PEWNIE INNE ŚMIECI A MAMY WALCZYĆ ZE SMOGIEM, CZY TO JEST LOGICZNE. APELUJĘ NIE TRUJCIE SIEBIE I SĄSIADÓW.

Amelinum
Gość
Amelinum

Palenie smieci to rodzinna tradycja przekazywana z dziada na ojca i dzieci i tego nie zmieni nic i dziwie sie ze tego nie wiesz

Anonim
Gość
Anonim

Tłumy ludzi na spotkaniu w Szczukowicach z kandydatem z procivitasu.byla jedna osobą ta co otwierała lokal.

ZZ
Gość
ZZ

A to dlatego na nagraniu monolog!
A mieli słuchać propozycji co z boiskiem 😉
Myślę że Zagłoba ma jakieś pomysły!

Rob
Gość
Rob

Taka sama sytuacja w Brynicy z kandydatem Szmitem..sam kandydat i dwoch jego kandydatow-radnych do towarzystwa i jeden przedstawiciel spolecznosci Brynicy. Ja byl bym drugim ale bylem sluzbowo nieobecny

bc
Gość
bc

Podejrzewamy, że doszło do patologii ponieważ Tadeusz D., właściciel tej firmy, to dobry kolega Wojciecha Lubawskiego. Wszedł więc do urzędu miasta jak do siebie do domu i poprosił Lubawskiego o wydanie tej decyzji, żeby mógł zwozić cały ten syf – mówił we wtorek Maciej Bursztein, kandydat na kieleckiego radnego z list Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

ZZ
Gość
ZZ

Czy ktoś przygląda się jeszcze filmikom naszego „top” kandydata?
https://m.facebook.com/procivitaspiekoszow/?tsid=0.7968309887278842&source=result

Powiem szczerze że mnie coraz bardziej wku…

ktos
Gość
ktos

tzn?

czerepah
Gość
czerepah

Zbliża się koniec kampanii a więc czas na podsumowania.Ze swojej strony chciałbym przybliżyć pewną postać tu z bloga. Zawartość teczki…………………… same superlatywy. Tak się składa że prowadził sprawę moich znajomych i podeprę się ich opinią. Nieskazitelny, wzorowe i szybkie dochodzenie. Uczciwa i bezkompromisowa ocena materiałów jak również co jest obecnie rzadkością, trafność decyzji w podejmowanych czynnościach. Takiego przewodniczącego Rady Gminy wam i sobie życzę. …………………………………………………………. GŁOSUJ NA KANDYDATA REALNEGO Paweł Robert Arabasz Okręg numer 3, miejsce na liście 27

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerapahu, dlaczego to robisz? Przez ostatnie lata tu na Piekoszów Blogu nie byliśmy sobie przecież nawzajem przychylni.

ZZ
Gość
ZZ

Też się zastanawiam czym nas Pan czerepach zaskoczy po wyborach 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

slaby psycholog z Ciebie

czerepah
Gość
czerepah

Prawdziwych powodów nie zdradzę. Może kiedyś. Gminę mamy jedną i wszyscy powinni dbać o jej rozwój a tylko prawa i bezkompromisowa osoba może gwarantować odrzucenie partyjnych podziałów. Jeszcze raz powtórzę apel do mieszkańców.. chcecie żyć we wspólnej rozwijającej się gminie? …… GŁOSUJ NA KANDYDATA REALNEGO……………….. ….Paweł Robert Arabasz….. Okręg numer 3, miejsce na liście 27

LENA
Gość
LENA

Zakończyła się budowa ujęcia wody w Lesicy. Dlaczego do tego ujęcia nie podłączona GAŁĘZIC? Rozumiem, że w Gałęzicach będziemy dalej pić wodę z bakterią „koli”.

Bc
Gość
Bc

Do tego ujęcia to nawet Lesica nie jest podpieta ona jest oddana techniczne A kiedy woda popłynie to nawet wójt chyba nie wie brakuje odbiorców

Bc
Gość
Bc

Przepraszam chodzi o odbiory techniczne i nie tylko