Znowu skażenie wody – tym razem w zachodniej części gminy

Jak informuje ZUK Piekoszów, w związku ze stwierdzeniem obecności bakterii grupy coli w próbie wody pobranej w Szkole w Zajączkowie, oraz otrzymaniem decyzji nr SE Ia- 4261/360/18 Państwowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach, wprowadzony zostaje zakaz używania wody z sieci wodociągowej do celów
spożywczych, przygotowywania potraw mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw, mycia zębów, mycia noworodków .

Informacja dotyczy mieszkańców miejscowości: Zajączków, Wierna Rzeka, Bławatków, Młynki, Gałęzice, Lesica, Wesoła, Skałka

ZUK prosi o przygotowanie pojemników i naczyń – woda do celów gospodarczych będzie dowożona w miarę potrzeb przez wozy OSP.

AKTUALIZACJA 22.09.2018:

„Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach stwierdza od dnia 22.09.2018r. – Warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z urządzeń wodociągowych wodociągu  Nordkalk Sp. z o.o. Zakładu w Miedziance w zakresie baterii grupy coli przez 30 dni.  Dopuszczalna wartość bakterii grupy coli na jaką przyznano warunkową przydatność wody do spożycia, powinna wynosić <10jtk/100ml, przy jednoczesnym braku bakterii Escherichia coli i enterokoków.”

Więcej – w decyzji PPIS

98
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
75 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
61 Comment authors
kronikaszKxZZLukaszgosc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AdiN
Gość
AdiN

To już zaczyna być śmieszne 😀

nn
Gość
nn

Zdrowie dzieci, osób starszych i słabszych nie jest śmieszne. W normalnym kraju odpowiedzialni za wodociągi, tłumaczyliby się w tej chwili na prokuraturze a być może już byliby na dołku.

czerepah
Gość
czerepah

Śmiesznie ??? Można by powiedzieć … jak tu walczyć z alkoholizmem jak w kranie tylko cola.

Marek
Gość
Marek

Woda do celów gospodarczych będzie dowożona.A gdzie woda przeznaczona do spożycia?

Jarek
Gość
Jarek

Woda z beczki samochodu strażackiego to może służyć do spłukiwania toalety. Co zresztą nie jest winą OSP. Nie można tą wodą napoić zwierząt, zmyć naczyń, umyć się itd. Do mydlenia oczu służy, jak to się ratuje sytuację. Zamiast festynów i innych głupot było zrobić coś dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. Czasu szczególnie tego zmarnowanego się nie wróci. Warto o tym codziennie pamiętać.

Okoń
Gość
Okoń

Tak będzie cały czas dopuki cała gmina nie będzie skanalizowana i rząd ę nowe wodociągi tego nie zmienią!

dobrodziej
Gość
dobrodziej

to tylko patrzeć jak zaraz będzie ujęcie ZUK

Pli
Gość
Pli

Ale będziemy mieć gaz, ha ha.Ten gaz to już mamy od 2003 roku. Za poprzedniego prawdomównego miłościwego wójta było już gadane. Teraz to się powtarza bo nie ma co.Odychajcie pełną piersią i pijcie cole a ja was gazem „potraktuję”.

Rob
Gość
Rob

gaz?? skąd takie wiadomości??

Jan
Gość
Jan

Też chciałbym wiedzieć skąd gaz w naszej gminie

czerepah
Gość
czerepah

Kiedyś pewnie będzie ale przy dopłatach z EU można się do tego przygotować. Własna butla na propan 6000 zl, gaz w maju kosztuje 1,55 zł/litr , w zależności od wielkości domu średnio rocznie potrzeba 3000 litrów.

Kx
Gość
Kx

Gaz z unijne pieniądze miał być doprowadzony przez Jędrzejów do Włoszczowy ,Małogoszcza,Bukowej i do zakładu w Mieszkańców. Wszędzie doprowadzili tylko nie wybudowali odcinka Małogoszcz zakład w Miedziance, skąd gaz miał iść na Piekoszów przez Rykoszyn?

Lukasz
Gość
Lukasz

o tym gazie to juz mowia od kilkunastu lat i nic nie robia w tym kierunku

Rob
Gość
Rob

Może z bioGAZowni 😉 ale to tylko W Piekoszowie

Rob
Gość
Rob

„STOP ODOROWI” kielbasa wyborcza – Wójt walczy z odorem z biogazowni. Pokazówka. Dlaczego nie zrobił nic przez swoje dwie kadencje ? teraz się zerwał do roboty

czerepah
Gość
czerepah

Czyli zaplanowana pokazówka. Wysprzątane proces technologiczny pod rygorem, wszystko szczelne, produkcja na pół gwizdka.

Lukasz
Gość
Lukasz
Rob
Gość
Rob

Ogłoszenie wójta na stronie urzędu gminy

Rob
Gość
Rob

Wójt organizuje 27ego ProCivitas 28ego

Kx
Gość
Kx

Na stronie naszej gminy wójt wzywa do manifestacji drogi Łukaszu tylko dzień wcześniej!

Bbb
Gość
Bbb

To po prostu przechodzi ludzkie pojecie. Czy pis mysli ze w Piekoszowie mieszka ciemnota ktora to lyknie. Hipokryzja level master.

nie pis
Gość
nie pis

Najfajniejsze jest jak pisowscy kandydaci na radnych „przekonujom” nas ze wójt podjął działania w celu naprawy tej sytuacji. Pan kandydat do Rady Powiatu uśmiechnięty od ucha do ucha urzędnik!!! pisze z bykami ortograficznymi. „Patryjota pełnom gebom”

Bbb
Gość
Bbb

Pan patryjota chyba skasowal komentarze bo nic w tym temacie nie widzę.

ZSL
Gość
ZSL

A gdzie ten komentarz był?

gosc
Gość
gosc

na jego fb stronie

Marek
Gość
Marek

Podobno skażenie tą bakterią powstało na sieci.Zneutralizowanie tego „tyfusa” to chlorowanie wody/obligatoryjne/ i właśnie w tym czasie powinny być odkręcone i przepłukane wszystkie ujścia wody np. hydranty.Początek to najbliższy od ujęcia wody i dalej sukcesywnie aż do najdalszego.Jest to czasochłonne i kosztowne ale innego rozwiązania nie widzę.W innym prowizorycznym rozwiązaniu po pewnym czasie skażenie wody gwarantowane.I tak dookoła Macieju jakby innych spraw w naszej gminie nie było.

Iga
Gość
Iga

Podobno został odwołany prezes ZUK bo wyszło skażenie

Bbb
Gość
Bbb

Ojoj naprawdę? A no e przypadkiem dlatego ze wojt dostal prikaz od komitetu? Dwaj prezesi ostatni wylecieli z pus bo startuja na wójtów wbrew woli komitetu.

Rob
Gość
Rob

ostatnie opublikowane badanie wody jest z dnia 27 lipca tj ponad 50 dni temu. Od kiedy jest skażenie?! Przecież nie od 19 września czyli dnia stwierdzenia skażenia! Ile osób i jak długo spożywało skazona wodę??

czerepah
Gość
czerepah

Na częstotliwość badań jest pewnie norma w zależności od ilości skazen. Akwarium o którym pisałem kiedyś jak najbardziej aktualne.

Lukasz
Gość
Lukasz

norma owszem i jest ale nie ma nic wspolnego z iloscia skazen

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Rzucono bogu ducha winnego człowieka na pożarcie gawiedzi, żeby gawiedź miała igrzyska i nie patrzyła przed wyborami tam gdzie patrzeć należy. Dla myślących rzucam pytanie: Czy od dymisji woda pitna stanie się czysta i zdrowa? No i nasuwa się pytanie, za co człowieka zdymisjonowali? Czy aby nie za to, że wypłynęło na światło dzienne to skażenie? Tego rodzaju praktyki też należało by ukrócić

Bc
Gość
Bc

Najpierw usunęli go że struktur PIS i to jest dalszy ciąg i skutek nie posłuszeństwa i kandydowania na przekór prominentom

Bbb
Gość
Bbb

Otóż to. To ciag dalszy mamienia ludu w wykonaniu pis.

Lukasz
Gość
Lukasz

jesli uwazasz ze ta dymisja jest sposodowana skazeniem wody to wylacz myslenie a zacznij ogladac telewizje

józek
Gość
józek

Przed wyborami obiecują gruszki na wierzbie, obudzili się ze snu i myślą, że ciemny lud to kupi?

Rob
Gość
Rob

Kupi 🙁

Kx
Gość
Kx

Pani Waserman z PiS ,kandydatka na prezydenta Krakowa powiedziała ,że Kraków nie stać na festyny najpierw trzeba rozwiązać problemy miasta!!! A u nas festyny ,problemy same się rozwiążą?

Lukasz
Gość
Lukasz

i dlatego chce zbudowac metro…

józek
Gość
józek

Do Pana wójta na miesiąc przed wyborami dotarł smród z biogazowni a przez pięć lat miał katar i nic nie czuł- żenada. Co by tu jeszcze wymyślić żeby wygrać wybory, jakie to jest prymitywne.

Bbb
Gość
Bbb

Ja sie pytam jak mozna sie ludzic ze ciemny lud to kupi? Pamietacie jak wojt przed kamera deklarowal ze zglosi sprae do prokuratury, zglosil czy nie zdążył przez 4lata?

Anonim1
Gość
Anonim1

Pamiętamy

ela
Gość
ela

TY JAKO RADNY PRZEZ CZTERY LATA TEŻ MIAŁEŚ KATAR,CO TY ZROBIŁEŚ Z TYM SMRODEM JAK POMOGŁEŚ MIESZKAŃCOM.JAKIE TO PRYMITYWNE

Bc
Gość
Bc

Prezes zuk zaplacił za skażenie stołkiem. Dobrze mieć akiego jelenia.

Lukasz
Gość
Lukasz

prezes zaplacil stolkiem nie za skazenie ale za decyzje wbrew woli partii

Hulk
Gość
Hulk

„PiS wyrzuca swoich ludzi. Za to, że startują z innego komitetu” – to tytuł z Echo dnia. Nie jest zatem oczywiste czy padł prezes ofiarą Coli. Gdzie w tym wszystkim spożywacze wody?! Nie śmiem pisać.

Ryszard
Gość
Ryszard

Dokąd będą wywożone nieczystości traktorami na pola” cola” będzie w naszych kranach.Odnośnie przepompowni z ujęcia w Lesicy.Prace się „ślimaczą” coś mi się wydaje że tam weszła przedwyborcza polityka…
Panowie PSL z Solca Zdroju i firma wykonująca inwestycję próbują realizować zalecenia tej partii takie jak w probie szacowania strat rolników po suszy na polach. Nie dostarczenie protokołu odnośnie strat wstrzymuje wypłaty dla rolników.Rolnik wkurzony i o to chodzi.
Tu zachodzi podobieństwo z realizacją tej inwestycji. Chyba że się mylę…?. Oświećcie mnie..

Kx
Gość
Kx

Chyba nie wiesz, że od trzech agencja przyjmująca wnioski jest w rękach PiS!

Lukasz
Gość
Lukasz

a Ty nie wiesz o czym piszesz
wojtowie powoluja komisje do szacowania strat tam gdzie rzadzi wojt z pis komisje sa powolywane natychmiastowo, protokoly i wszelkie sprawozdania i wyliczenia z pracy takiej komisji sa rowniez pisane nabiega (smiem twierdzic ze komisje przyjezdzaja z gotowymi protokolami brakuje tylko podpisow) natomiast tam gdzie rzadzi opozycja jest juz troche mniej pospiechu w tym temacie a skladanie bezposrednie wnioskow o odszkodowania przez rolnikow mozliwe jest od „miesiaca” mniej wiecej daty kiedy poznalismy termin wyborow

Kx
Gość
Kx

Przepraszm masz rację , ale osoba która pisała o opóźnieniach sugerowała, że to wina PSL dlatego napisałem ,że wszystko zależy od PiS.
A tak poza tym to prôbki wody pobiera sanepid czy ZUK pamiętasz co pisałeś!

Lukasz
Gość
Lukasz

jesli to prawda to tak
A probki jesli dobrze pamietam sa pobierane przez zuk i przez sanepid

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowni Państwo – Blogowicze, fajnie, ze teraz nagle się uaktywniliście, ale powiem tak: Na wszystko jest już za późno. Spóźniliście się ze swoja aktywnością co najmniej 5-6 lat. Z racji tego, że zgłosiłem swoją kandydaturę na radnego Naszej Gminy podjąłem oraz podjęto wobec mnie różne działania, w wyniku których posiadłem wiedzę, na podstawie której powiem wprost: Jest Potwornie Źle w Naszej Gminie. Wy, Uczciwe Społeczeństwo Naszej Gminy zostaliście perfidnie podzieleni i napuszczeni na siebie, doprowadzono Was do izolacji społecznej. Zagmatwano Wasze poglądy, zniszczono wartości które wyznawaliście. Przyjaciel stał się wrogiem, sąsiad nie jest już sąsiadem tylko zagrożeniem, podzielono rodziny, wprowadzono… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ta reke wyciagasz takze Ty …

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Lukasz, ja mam czyste sumienie. Ja nikomu nic nie jestem winien. Ja za przewały w UG na ławie oskarżonych nie zasiadam. Nie ja gminę zadłużałem, nie ja cofałem ją w rozwoju przez ostatnie lata. Ja każdemu w oczy jestem w stanie patrzeć prosto. Do ludzi wychodzę z propozycją ponieważ mam taką wolę, mam takie konstytucyjne prawo i mam na to ochotę. Mam też determinację aby coś dla Naszej Gminy zrobić dobrego. Tak się składa, że dalszą moją wieloletnią społeczną działalność łatwiej by mi było kontynuować jako radny Naszej Gminy bo ze społecznikiem nikt się w UG nie liczy. Myślę,… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

To samo może powiedzieć były wójt, tylko czy takie „samouwielbienie” ma wogóle jakąś wartość?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To nie mój problem. To problem tych co się samouwielbiają i tych co to samouwielbienia u innych łykają.

Lukasz
Gość
Lukasz

to nie samouwielbienie to PR wyborczy

ZZ
Gość
ZZ

… zresztą nie tylko teraz!

czerepah
Gość
czerepah

Patrząc z perspektywy przedwyborczej wpis fatalny…… kandydat realny nie znaczy zrażający do siebie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepah, nie mam najmniejszego zamiaru komukolwiek kadzić, obiecywać, kłamać, ubarwiać czy wchodzić w dupe. Jestem jaki jestem i jak komuś odpowiadam to ok, a jak nie odpowiadam to też ok. Wszystko w temacie. Macie do wyboru do koloru kandydatów. W okręgu nr 3 aż siedmiu.

czerepah
Gość
czerepah

Nie o kadzenie chodzi. Chcesz być reprezentantem społeczeństwa wiec naucz się słuchać suaerena. Człowiek się uczy całe życie. Nie jest prawdą że sam wie co dla
innych jest najlepsze.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję za rady Czerepah, ale akurat Ty nie będziesz moim suwerenem. A słuchać umiem i słucham tych z którymi rozmawiam w cztery oczy. Potrafię słuchać i przede wszystkim potrafię słyszeć w odróżnieniu od tych co udają z fałszywą miną, że słuchają rozmówcy. Takich fałszywych słuchających jest aż nadto w tej gminie. Ale niech to wyborcy oceniają. A Ty co się mnie Czerepah czepiasz, ja Ciebie akurat doskonale słyszę, tj rozumiem i popieram Twoje tezy które tu na PB przedstawiasz. Podobają mi się. Gdyby to było w mojej mocy to na pewno wiele z nich bym wdrożył.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne jest to, że teraz po upałach i przed opadami deszczu, tj w czasie gdy jest największe zagrożenie występowania skażeń, ZUK pozbawiany jest kierownictwa. A może to i dobrze, bo jak się okaże, że ZUK poradzi sobie bez Prezesa Menadżera to będzie to dobry znak, że w przyszłości taki ktoś w ogóle nie jest potrzebny. To co piszę dotyczy również Rady Nadzorczej która nie wiadomo po co jest utrzymywana.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A może jaki festyn niech zorganizują? Na uzdrowienie…..sytuacji? A co tam jeden w ta czy w tą.

kronikasz
Gość
kronikasz

Ty zorganizuj festyn.Ćwoku.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No no, pozazdrościć OSP takich dzielnych druhów jak kronikasz. Musisz opętany człowieczku pt. kronikasz być nieźle zamocowany we władzach OSP, że Ciebie tam tolerują i każą społeczeństwu gminy jeszcze utrzymywać.

kronikasz
Gość
kronikasz

Dziękuję, że mnie utrzymujesz.Korpielu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W tej gminie nie ma miejsca na Akty Zemsty!!!! Z takimi zachowaniami proszę przenieść się poza granice Naszej Gminy!!! My potrzebujemy rozwoju a nie destrukcji!!

Klara
Gość
Klara

Mam gorącą prośbę do wszystkich wyborców którzy chcą żeby się coś w tej gminie zmieniło . nie głosujmy na osoby którzy byli juz radnymi lub wójtami w tej gminie , . Zagłosujmy na nowe osoby, młodzież bo w nich jeszcze nadzieja, młodych i pracowitych ,nie udających że pracują

Lukasz
Gość
Lukasz

poki co to Ty jako jedyny piszesz o „aktach zemsty” wiec to chyba dla Ciebie nie ma miejsca w tej gminie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja załatwiłem perfidnie Panów Krakowiaka i Wijasa Jerzego?

kronikasz
Gość
kronikasz

Punkt pierwszy arabasz zawsze ma rację.Punkt drugi, jeśli nie ma racji patrz punkt pierwszy.

LENA
Gość
LENA

Wójt Gminy Piekoszów zaprasza mieszkańców Piekoszowa pod budynek biogazowi, żeby udowodnili Panu Staroście „uciążliwość odorową”. Problem ten jest stary jak świat i co mają po raz setny a może i tysięczny udowadniać mieszkańcy skoro smród był jest i będzie. Będzie do puki będzie stała biogazownia. Moja prośba do Wójta może zaproszonemu Staroście zaserwuje kawę ze skażonej wody z dodatkiem „coli” bo dlaczego my mieszkańcy jesteśmy skazani na te nieustające problemy z wodą. Obietnice przedwyborcze już nie działają na matki z małymi dziećmi, którym problem wody zatruwa życie!!!

aaa
Gość
aaa

Wójt po 5 latach rządzenia stwierdził,że nadszedł czas na rozwiązanie problemu z biogazownią,o dziwo przed wyborami,a termin protestu też o dziwo,dzień przed protestem pod gminą,przypadek???,A gdzie był wójt przez pięć lat smrodu???Może ktoś odpowie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W związku z tym „dzikim przyjazdem na przystanek nieuczciwego busisty na dwie minuty przed przyjazdem planowym aby podebrać czekających pasażerów i nieuczciwie zarobić” ja zapytam tutaj publicznie wszystkich czytających oraz tych co wzmiankowali ten fakt powyżej na PB, czy przyjdziecie na to zdarzenie i powiecie głośno i prosto w oczy co o tym myślicie????? Czy tylko poprzestaniecie na uwagach czynionych z wygodnego fotela z kawką w ręku no i oczywiście anonimowo? Liczycie, że znajdą się podpuszczeni przez was frajerzy którzy pójdą walczyć za was o wasz komfort życia?

ZZ
Gość
ZZ

Na frajerów nie liczę!

oswiadczenia majatkowe
Gość
oswiadczenia majatkowe

Czy na stronie UG sa dostepne oswiadczenia majatkowe radnych za 2017 rok?>?>

Echo
Gość
Echo

Uuuups chyba nie ma.

okok
Gość
okok

Sprawdź. Tak będzie najszybciej. Przepraszam. Najprościej, bez angażowania innych w proste czynności.

Oswiadczenia
Gość
Oswiadczenia

Oczywiście ze sprawdzam.mozna znalezc oświadczenia radnych i pracowników z 2016 roku, oświadczenia pracowników z 2017 a radni chyba ponad prawem.

Lukasz
Gość
Lukasz

Czemu ponad???

oswiadczenia
Gość
oswiadczenia

Nie widze ich oswiadczen majatkowych za rok 2017

Lukasz
Gość
Lukasz

Ustawy nie określają terminu, w jakim oświadczenia, po ich złożeniu, powinny zostać umieszczone na stronie BIP. Przyjąć więc należy, iż nastąpić to powinno niezwłocznie.Zwrócić należy uwagę na to, że ustawy nie wiążą jawności oświadczeń majątkowych z ich umieszczeniem na stronie BIP. Oznacza to, że stają się one jawne już w momencie ich złożenia. Z tej też przyczyny w sytuacji, gdy oświadczenie nie pojawi się na stronie urzędowego publikatora teleinformatycznego, osoba zainteresowana ma prawo złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Jest więc ona udostępniana na wniosek tak jak każda inna informacja publiczna, która nie została zamieszczona na stronie BIP. Tyle w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Lukasz, uczciwość nakazywała by podać link strony skąd to skopiowałeś. Bo pomyśli jeszcze kto, że sam to wymyśliłeś. Jak byś miał problemy z odnalezieniem strony z której to skopiowałeś żeby się tu wymądrzać, to ja tu podam link do tej strony https://samorzad.infor.pl/sektor/organizacja/ustroj_i_jednostki/388068,Na-jakich-zasadach-sa-publikowane-oswiadczenia-majatkowe.html

ZZ
Gość
ZZ

Blogowiczu Paweł Arabasz, widzę że nie wie Pan co to jest kopiowanie. Lukasz przeczytał i podał wiadomości dalej pisząc własny tekst (kopia wygląda inaczej) Wcale też pewne nie jest, że przeczytał to na tej stronie. Powiedz mi proszę – po co był ten bezsensowny wpis?

Lukasz
Gość
Lukasz

ZZ Ty ” klakierze”/”szmalcowniku”/”konfidencie”/”ukryta opcjo niemiecka”* jak mozesz tak perfidnie atakowac blogowicza Paweł Arabasz czybys nie/chcial aby wygral wybory*???

*niewłasciwe skreslic

ZZ
Gość
ZZ

Ty też byś się nadawał na radnego! 😉
Jak mam „skreślić” ?

Lukasz
Gość
Lukasz

nie smiem stawac w konkury jeszcze by mi wszy pouciekaly za las

kronikasz
Gość
kronikasz

Ręce opadają…

zenek
Gość
zenek

Woda z colą. Teraz woda z kolą do 10 jedn. i jeszcze z chlorem co szczypie w oczy. Cholerstwo draństwo sku……wo. oczywiście cały Zajaczkow wcześniej Piekoszów zapłaci za to gówno w kranie normalną stawkę. I tak wkoło Macieju. Dokąd tak będzie?!. Gmina powinna płacić jak wodę złą dostarcza. Płacić tez za roztroje żołądkowe. Wizyty po nocach u lekarzy. Wodę kupowaną w sklepie żeby starczyło na naczynia.itd. I dla mnie najważniejsze co z ludźmi o słabych a nie końskich żołądkach, kto im zwróci zdrowie.

Bc
Gość
Bc

Stop odorowi akcja śmiechu warte, ale naród to kupi?

Rob
Gość
Rob

Odbyło się wczoraj. Czy ktoś był i może krótko to zrelacjonować?