Stałe chlorowanie wody z ujęcia Piekoszów II

Na stronie Urzędu Gminy pojawił się komunikat o wprowadzeniu „stałego chlorowania wody” z ujęcia Piekoszów II od 1 padziernika 2018.

Co oznacza „stałe chlorowanie wody”? Tego mieszkańcy gminy Piekoszów się nie dowiedzą z komunikatu wydanego przez Zakład Usług Komunalnych. Nie wiadomo też, czym jest spowodowane chlorowanie wody i do kiedy potrwa. A jest to kwestia dość istotna, ponieważ chlor po prostu szkodliwy.

44
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
GaleriaAlbertkenRobStowarzyszenie „Pro Civitas” w Piekoszowie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pli
Gość
Pli

Płakać się chce, bezradność .Co robić? Nic się nie zmieni jak tak będzie dalej. Tragedia, nie godzę się z tym.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wnoszę do władz Naszej Gminy o natychmiastowe darmowe zainstalowanie co najmniej filtra wody z promiennikiem uv który zabija bakterię e-coli w każdym gospodarstwie domowym. Zamiast trwonić bezpodstawnie Nasze Gminne pieniądze to chociaż to zróbcie!!!! Zaprzestańcie dranie chlorować wodę, bo wykończycie zdrowie mieszkańców. Chlor jest o wiele szkodliwszy od tej całej e -coli. Wykańczacie mieszkańców.

Albert
Gość
Albert

Panie Pawle.
Promiennik uv w miarę dobrej jakości to koszt ok 1000zł za sztukę dla 1 gospodarstwa domowego. Chlorowanie jest niewątpliwie tańsze. Władze gminy będące DOBRYM?!? gospodarzem umieją liczyć. Jaka to oszczędność?! Kalkulator nie kłamie 😉
Po co dbać o zdrowie mieszkańców, jak można coś zrobić taniej czyli lepiej. Instytucje państwowe działają jak korporacje, mają być wyniki i liczby.

No ale dosyć tego żalenia się. Mamy nowych radnych. Jak się wezmą to gminy się nie pozna za pół roku. 😉
Dowodzenia, dobranoc.

czerepah
Gość
czerepah

No cóż jeśli w przeszłości nie podejmowano żadnych działań w celu wyeliminowania wiadomej bakterii to teraz pozostało tylko chlorowanie prewencyjne. Działanie to jest za oczyszczalnia ścieków, pytanie czy są podejmowane jakieś czynności przed oczyszczalnią? Jakiego pochodzenia jest bakteria chyba wszyscy już wiedzą. Zrobiono ewidencje zbiorników bezodpływowych wraz ze sprawdzeniem faktur? …. Temat „szkodliwy” przed wyborami? Zajął się ktoś poważnie odpadami z biogazowni? Z innej beczki… dlaczego właściciele „szamb” maja się czuć w tej gminie jak mieszkańcy drugiej kategorii. Skanalizowani płacą za 1m3 licząc na okrągło około 11,5 zł, „szambiarze” …. 19 zł Każdy z nich zadzwoni do ZUK po wóz… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepah, a zajął się kto osadem z oczyszczalni ścieków? Wywożenie go kosztuje ZUK prawie 200 tys zł. Bo mi się ostatnio śniło, że osad z oczyszczalni idzie do biogazowni skąd może być rozwożony na Nasze Gminne pola. Koło się zamyka, wszystko zostaje w rodzinie. Mam tylko nadzieję, że sen płata mi figle myślowe.

czerepah
Gość
czerepah

„…..Obecnie obowiązujące przepisy dopuszczają trzy podstawowe metody zagospodarowania odpadów powstających w oczyszczalniach ścieków: odzysk z wykorzystaniem na powierzchni ziemi (po uprzednim ustabilizowaniu), termiczne przekształcenie w spalarniach lub współspalarniach, a także poddanie odzyskowi w kompostowniach i biogazowniach…..”
https://sozosfera.pl/odpady/gospodarka-odpadami-w-oczyszczalni-sciekow-cz-i-zagadnienia-ogolne/

Lukasz
Gość
Lukasz

Swego czasu oczyszczalnia w Nowinach rozdawala badz sprzedawala osad

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tu Czerepah chodzi mi o coś innego, a mianowicie o to, że ZUK mając swoje środki transportu mógł zlecać firmie zewnętrznej przewożenie na tych kilkudziesięciu metrach tego osadu, za którą to usługę zapłacicie Wy, klienci ZUKu. Proszę sobie znaleźć w zakładkach strony ZUKu tą czynność, i jeśli nie usunęli to nawet się dowiecie kto „wygrał”.

czerepah
Gość
czerepah

Pogrzebałem w danych statystycznych. Gmina jest skanalizowana w 50%… tragedia…tzn. że jest około 1800 zbiorników bezodpływowych. Przyjmując normalne użytkowanie tj. 2x w miesiącu szambiarka w gospodarstwie daje średnio dziennie 160 !!! zrzutów na oczyszczalni. ZUK ma jeden samochód, nie wiem ilu prywatnych ma legalizację od gminy ale sądząc po fakturach jakie posiadam podmiot robi 60 zbiorników miesięcznie. Gdzie jest reszta zawartości szamb ???
https://kielce.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_swietokrzyskie/portrety_gmin/powiat_kielecki/piekoszow.pdf

czerepah
Gość
czerepah

Zadałem pytanie to i odpowiem. Przeciętna zabudowa wioski to ….droga główna a po obu stronach w linii pierwszej zabudowania gospodarcze. Za każdą „chałupą” mały klinik własnej ziemi a co drugi gospodarz posiada rozrzutnik do gnojowicy lub pompa własnej produkcji. Resztę proszę sobie dopowiedzieć.

czerepah
Gość
czerepah

Pytania same cisną się na usta. 1800 zbiorników bezodpływowych w gminie a ZUK posiada jeden samochód asenizacyjny. W czyim to interesie ???, nie szkoda tych miejsc pracy?

Rob
Gość
Rob

To tylko kwestia kontroli. Gdyby taki nadzór że strony gminy pośrednio przez ZUK istnial i każdy musiał wykazać się fakturami za wywóz szamba to szybko okazało by się że taniej jest WYMUSIC na gminie budowę kanalizacji i płacić za ścieki niż za wywóz szamb lub kar za nielegalne opróżnianie szamba. Ale GMINA ma wywalone na to jak i na sprawę opłat za śmieci psy czy nawet podatkow za grunt i dom. Obecny WÓJT KANDYDAT i jego drużyna uważa że „nie ma sprawy” i jak ktoś kombinuje z placeniem to nie można nic zrobic poza ewentualnym ponagleniem i nawet nie wiedzą… Czytaj więcej »

Darek
Gość
Darek

Zapraszam na strone pro civitas w piekoszowie dóżo ciekawych informacji.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No no, wygląda na to ( już trzy plusy za reklamę ProCivitasu na PB), że ProCivitas kontroluje PB i jest tutaj dobrze zadomowiony jako anonimowy podglądacz i hejter. A ja was „pseudonaprawiacze gminy” z Pro Civitas pytam, a gdzie wy byliście wcześniej? Dlaczego nikt o was nie słyszał , że coś dobrego dla gminy robicie? No chyba, że rozdawaliście nie swoje marchewki i jabłka, bo tylko z tym was kojarzę. Teraz wam się marzy władza, żeby rozebrać co jeszcze zostało z tej ograbionej gminy. Chcecie żerować ta skażeniach wody do których sami wcześniej się przyczyniliście swoją biernością? !!! Biada wam… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale co by uczciwie do sprawy podejść to z tego stowarzyszenia jest bardzo pozytywna jednostka, mianowicie Pan Piotr Bąk z Jaworzni okręg nr 4 który bezwzględnie powinien zasiąść w Radzie Gminy. Wyborcom z jego okręgu polecam przeanalizować jego kandydaturę. To człowiek bardzo aktywny i czujący puls gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ooooo 12 minusów. A w rankingu https://www.portalsamorzadowy.pl/barometr-wyborczy/ który zamieścił tu na PB blogowicz Czerepah, kandydat na radnego Pan Piotr Bąk prowadzi 🙂 i życzę mu aby przełożyło się to na kartach do głosowania w dniu 21 października. I już pojawiło się co najmniej 12 zawistników 🙂 co dali minusy. To ja im powiem, za robotę społeczna się weźcie tak jak ten Pan, minusowanie go nic wam tu nie da.

Lukasz
Gość
Lukasz

a tego juz nie pamietasz https://bit.ly/2xZvdeG

Rob
Gość
Rob

Ciekawostką jest że rozwiązanie sprawy niedoszlej spalarni Wójt kandydat Piątek przedstawił na spotkaniu w Brynicy jako swój sukces.

gosc
Gość
gosc

widzę ze Pan Arabasz popiera Piątka. To mi wsytarczy by nie głosowac za nim.Czemu wytykasz innym bernosc, co zrobiłeś Ty poza słowotokiem na fb? Aha, na Gawła głosowac nie bede- w tej chwili waham się miedzy Jakubowską a młodym kandydatem ale zapewne na Arabasza nie oddam głosu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie gość, Twoje myślenieo tym, że popieram Pana Piątka jest za daleko idące, ja tylko trzeźwo oceniam sytuację. Twoja ślepota i niemożność zrozumienia sytuacji w Naszej Gminie daje mi tylko do rozumienia, że bardzo dobrze, że na mnie nie zagłosujesz, ponieważ ja nie widzę możliwości współpracy w kierunku rozwoju mojego okręgu wyborczego z kimś takim jak Ty. Trzymaj się ode mnie z daleka. Ty i Tobie podobni. Wobec ani Ciebie, ani kogokolwiek innego nie mam zamiaru żebrać o głosy. Żeby była jasność. I nie myl mnie z jakimś FC, ponieważ mnie tam w ogóle nie ma. W ogóle się tam… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

Nie zachecaj do glosowania na kogokolwiek poniewaz moze to byc dla tych ludzi pocałunkiem smierci

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nikogo do niczego nie zachęcam. Przedstawiam jedynie mój pogląd na obecne wydarzenia w Naszej Gminie. Nikogo nie mam zamiaru za rękę z długopisem trzymać jak będzie stał nad kartka wyborczą w dniu wyborów. Niech każdy ocenia sytuację wg siebie, tak jak i Ty oceniłeś ją wg siebie powyżej. Czy ja Ciebie za to krytykuję, że nie oddasz na mnie głosu? Tak Ty gość, jak i ja mamy do tego prawo i możliwość dzięki istnieniu Piekoszów Bloga.

gosc
Gość
gosc

z kim mam Cię nie mylic?????

czerepah
Gość
czerepah

Przedstawiłeś „moc” argumentów. Pogratulować „dojrzałej” oceny wyborczej.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie wazne kto glosuje wazne kto liczy glosy

Rob
Gość
Rob

Ciekawy jest terminarz spotkań kandydata na wójta. Niestety poza FB chyba nigdzie nie dostępny. W Brynicy właśnie wczoraj odbyło się spotkanie kandydata Piatka (byłem ale chyba więcej mnie nie „zaproszą” 😉 ). O tym dowiedziałem się z ulotko-książeczki wciśniętej do skrzynki pocztowej. Wrony kraczą, że ponoć ma być jakieś spotkanie w piątek lub sobotę (w Brynicy) ale z kim nie wiadomo. Brak jakichkolwiek ogłoszeń. O niedzielnym (7.10) spotkaniu dowiedziałem się właśnie z FB ProCivitas. Załóżmy, że to dotyczy trzech kandydatów a co z pozostałą trójką ??? W sumie jeżeli ma to wyglądać jak spotkanie Piątka-kandydata czyli kółko wzajemnej adoracji, litania… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Proponuję aby Wójt swoje spotkanie z wyborcami ze wskazanych ulic zrobił przy ujeciu Piekoszów II i tam ogłosił że jego „moce” się wyczerpały podobnie jak zrobił że narodem z bioGAZowni. W końcu starym zwyczajem może mieszkańcy „wywiozą go na taczce” w czasie wyborów i proroctwa Pawła o ponownym wyborze się nie ziszczą.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Rob, to nie są moje proroctwa, to moja trzeźwa kalkulacja. Zrozum, że nie ma innej opcji na włodarza. Co prawda było by bardzo dobrze, żeby Marcel Szmidt objął to stanowisko, to człowiek nie skażony póki co niczym, ale to jeszcze dziecko, bez doświadczenia życiowego, jego zeżrą w tej gminie. A nie daj boże, żeby miał ktoś nim sterować. Niech też przede wszystkim popracuje kilka lat społecznie dla Naszej Gminy i dopiero poprosi Nas o Nasze głosy. Ale wracając do sedna, to Robie, nie wyobrażam sobie sytuacji, że pojawia się ktoś nowy i przez kilka lat będzie instalował w gminie siebie… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, a zwracam się głównie do osób które nie posiadają kanalizacji gminnej, proszę, abyście sami, w ramach uzgodnień międzysąsiedzkich przemyśleli sprawę wybudowania na własną rękę kanalizacji przy Waszych posesjach, lub przez Wasze posesje. Takie przedsięwzięcie zmusi władze Naszej Gminy do pomocy Wam przy odbiorze i podłączeniu tych nitek do kanalizacji gminnej, a w następstwie do zrefundowania Wam tego przedsięwzięcia. Bo z tego co widzę, to póki co na nic innego nie możecie liczyć. Tak wiec jak już mnie skurwujecie i nazłorzeczycie mi pod nosem za ten pomysł to jednak przemyślcie tą opcję. Bo innej póki co nie ma. W… Czytaj więcej »

Zigi
Gość
Zigi

Ile kilometrów kanalizacji wybudowano w tej gminie w ostatnich 5 latach a ile dróg 3 metrowej szerokości ? No Paweł, ile? Nie buduj kanalizacji moimi rękami w czynie społecznym.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu Zigi, a nic nie zbudowano i nie zbuduje się dopóki będziecie ten temat trzymać wyłącznie z opłotkami swoich domów. Ja chodziłem na sesje Rady Gminy, ale jakoś ani razu nie spotkałem Was, mieszkańców pozbawionych kanalizacji abyście próbowali ruszyć ten temat. Zresztą w ogóle nie słyszałem abyście w jakikolwiek inny sposób ruszali ten temat. Ja wiem, że niewygodnie czytać to co ja piszę, bo najlepiej było by pomruczeć pod nosem z kawką w ręku i w wygodnym fotelu a te inne Uny powinni zrobić wszystko za Was. A Wy ich co najwyżej oplujecie na koniec. Bo takim niestety jesteście społeczeństwem.… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

To czemu nie wybudowales sobue sam wodociagu???

alojzy
Gość
alojzy

trza wypiełdalać z ty wsi

Yt
Gość
Yt

Pani Aneta raz już zrobiła w Piekoszowie niezły porządek niestety nie nazbyt długo bo zło zagościło ponownie. Zrobi to jeszcze raz bo ta kobieta ma jaja. Szacun

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty blogowiczu Yt będziesz ją wspierał zza komputera. Ona pod gminą lub pod starostwem jak zapowiedziała będzie zdzierać głos, a Ty za komputerkiem w zaciszu domowym będziesz ją obsypywał ….szacunami. Wspierajcie tak dalej. Życzę efektów. Widziałem jak ją ostatnio wspieraliście pod urzędem gminy. Wam się ten smród z biogazowni po prostu od losu należy. Za waszą postawę. Szkoda tylko, że muszą go wdychać również Ci uczciwi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zastanawiam się, czy nie dobrze by było dla przebudzenia się społeczeństwa aby każdy obowiązkowo obejrzał sobie film „Kler”. Może wtedy ludzie zaczęli by coś działać dla siebie, dla swoich najbliższych. Może szerzej spojrzeli by na to co ich otacza. Podobno tłumy w kinach. Może nastąpiło by jakieś przebudzenie społeczne( nie mylić z przebudzeniem religijnym, bo tego tematu nie tykam).

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja Wam powiem gdzie jest Wasze bezpieczeństwo zdrowotne pogrzebane. Wasza kanalizacja jest na tym placyku przed kościołem na tej zarosłej chwastami działce która została kupiona rączkami Waszych wybrańców- radnych za niebotyczne pieniądze. Dobra firma budowlana za te pieniądze wybudowała by kilka kilometrów kanalizacji. Wasza kanalizacja jest też na ścianach tego najwyższego budynku w Piekoszowie. Tam jest Wasze bezpieczeństwo sprzedane przez ślepych społecznie radnych. Pasowało by, żebyście sobie to wreszcie uzmysłowili. Niestety przez takie antyspołeczne zachowania Wasze ścieki wsiąkają w ziemię a następnie pojawiają się w Waszych kranach.

ZZ
Gość
ZZ

Tylko proszę Cię szanowny Pawle – nie czepiaj się tej malutkiej części z moich podatków która poszła na te ściany!

ken
Gość
ken

Ja też nie życzę sobie,żeby nawet przysłowiowy grosz z moich podatków zasilał fundusze kościelne

Xy
Gość
Xy

Przy dobrym gospodarowaniu to i jak piszesz najwyższy budynek by miał bo to nasza historia i woda by była dobra a tak to nie mamy naprawdę nic. Wszystko przez nasze słabe wybory a szczególnie jeden z przed lat który się rozpasał namieszał i dalej bezkarnie miesza. Mam oczywiście na myśli td.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

XY, wiem, ale to już było. Czasu nie przywrócimy. Ale mamy szanse chociaż „podziękować” części tych co do tego doprowadzili, poprzez ich eliminację , bo oni znów są na listach wyborczych.

czerepah
Gość
czerepah

” Pozostałością po fermentacji w biogazowni rolniczej jest masa pofermentacyjna. Jej właściwości nawozowe zostały przebadane i powszechnie uznane za korzystne, ale wykorzystanie pofermentu przez rolnika na polach jako nawóz nie jest już tak oczywiste.”
http://www.farmer.pl/energia/oze/poferment-nawoz-czy-odpad-8211-zmiana-przepisow,56433.html

Stowarzyszenie „Pro Civitas” w Piekoszowie
Gość
Stowarzyszenie „Pro Civitas” w Piekoszowie

Całe nagranie z protestu mieszkańców pod Urzędem Gminy w Piekoszowie z dni 28.09.2018 r. opublikowaliśmy na naszej stronie fb.
Dostępny jest również na kanale YouTube stowarzyszenia.

https://www.facebook.com/383829315066588/posts/1856760227773482/

Galeria
Gość
Galeria

Produktem ubocznym powstającym podczas procesu chlorowania wody jest toksyczny dla ludzi chloroform, powstający w reakcji chloru ze związkami organicznymi występującymi w źle oczyszczonej wodzie.