Zamknięty przejazd kolejowy. Zmiana trasy autobusów linii 28

Zamknięty został przejazd kolejowy między Piekoszowem i Jaworznią. Według komunikatu opublikowanego na stronie Urzędu Gminy jego remont ma potrwać prawie 3 tygodnie!

Przejazd został zamknięty 8 października a prace mają potrwać aż do 26 października 2018. Dlaczego tak długo? Poza tym, przecież był on naprawiany chyba w zeszłym roku przy okazji remontu drogi wojewódzkiej nr 761.

Aktualizacja 2018.10.11:

Okazuje się, że tym razem remont nie dotyczy samego przejazdu – wymieniane jest całe torowisko w rejonie przejazdu, stąd taki długi czas prac. Jest jeden z elementów remontu linii kolejowej między Kielcami i Włoszczową.

Druga sprawa, którą mi zgłaszacie jako problem – to zmiana trasy autobusów linii 28. Na czas remontu przejazdu autobusy jeżdżą drogą wzdłuż obwodnicy od Jaworzni do Szczukowic. Przy tej ulicy mało kto mieszka a autobus się nie zatrzymuje. Pomija za to aż 7 przystanków w Jaworzni!

Dlaczego objazd nie został poprowadzony przez Łaziska? Nasza gmina płaci ZTM za to, że autobusy tu jeżdżą. Czy władze gminy mają jakiś wpływ na ustalanie zastępczej trasy autobusu?

79
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
65 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
50 Comment authors
LukaszPaweł Arabasz - Gmina Moja OjczyznaZZZZAnonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to dlatego od strony Rykoszyna tyle samochodów jedzie przez Łaziska. Miedzy Łaziskani a szosą jest około kilometra bardzo fatalnej drogi. Nie chcę nawet sobie wyobrażać, co myślą o naszej władzy przejeżdżający tamtędy ludzie, w jakiejś części zapewne i spoza Naszej Gminy. Niedobre świadectwo daje Nasza Gmina o sobie, oj niedobre. Mnie już ręce opadły przy ciągłym dopraszaniu się o dbałość o tą drogę. Obecnego radnego Łazisk tez nigdy ta droga nie interesowała. To ta droga https://www.youtube.com/watch?v=y9kE0-uf1FA

Lukasz
Gość
Lukasz

Jak tak mozesz przeciez dzieki spolecznemu zaangazowaniu kandydata na radnego przejazd bedzie bezpieczniejszy

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

CIKAWI MNIE JAKA JEST ARGUMENTACJA TAK DLUGIEGO ZAMKNIECIA TEGO PRZEJAZDU,BYC MOZE BEDZIE TERAZ ZE ZLOTA…KPINA,DZIADOSTWO,TAK SAMO JAK POD CHECINAMI…BYC MOZE ZNALEZIONO TAM POCZIAG,KTOREGO SZUKANO W WALBRZYCHU.A TERAZ TRZEBA GO WYKOPAC….JADAC OD STRONY LAZISK DO PIEKOSZOSZOWA WIDZIALEM MNOSTWO TIROW JADACYCH TYM OBIAZDEM,PO WATPLIWEJ JAKOSCI DRODZE…ZA TRZY TYGODNIE TO NIE BEDZIE JUZ DROGA TYLKO POLE…KTO K…DO DOPUSCIL DO TAKIEJ SYTUACJI….JEZELI JAKIES NAPRTAWY BYLY KONMIECZNE,MOBILIZUJE SIE FIRME WYKONAWCZA I PRACA 24H ABY SZYBKO TO UDROZNIC,TAK SIE ROBI W CYWILIZACJI….PYT.DO URZEDNIKOW GMINY PIEKOSZOW ODPOWIEDZIALNYCH ZA TEN STAN RZECZY…CO ZROBILISCIE W TYM TEMACIE…PAN OD DROG GMINNYCH DLA MNIE JEST NIEUCHWYTNY OD JAKIEGOS CZASU PONIEWAZ MIALEM… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

pan badz pani od drog powie Ci ze to nie jest droga gminna tylko powiatowa i to powiat wspolnie z pkp ustala termin i czas remontu a oni czyli gmina tylko informuja o tym

Mariusz
Gość
Mariusz

Najlepsze jest to że ten przejazd leży na drodze wojewódzkiej przez którą skierowany jest objazd samochodów ciężarowych na czas remontu obwodnicy chęciny-małogoszcz. Zbieg okoliczności? Brak ułożenia właściwego planu robót żeby ze sobą nie kolidowały? Wszystkie drogi do kielc od strony piekoszowa rozkopane.

Kx
Gość
Kx

Dzisiaj stałem prawie 20 minut na przejeździe do Łazisk!!! Mam pytanie czy Gmina która wiedziała co najmniej od kilku miesięcy o remoncie nie mogła mogła ułożyć asfaltu między Rykoszyn przejazd do Łaziska? Tak jak na ścieżce rowerowej do Jeżynowa albo koło pana radnego z Rykoszyna?

zart
Gość
zart

Tamto to asfalt wyborczy. Ty zaś piszesz o planowym, rozsądnym działaniu. Czego Ty oczekujesz od …???

Kx
Gość
Kx

Ręce mi opadły!

Aga
Gość
Aga

My mieszkańcy Łazisk codziennie korzystamy z tego przejazdu i tak stoimy po 15-20 min na co dzień nie tylko w czasie remontu przejazdu w Jaworzni.A jeśli chodzi o asfalt na tej drodze o której Pan/i pisze to proszę wybaczyć ale ma nie mamy chodnika i drogę w fatalnym stanie więc asfalt bardzo zwiększył by ruch przez Łaziska czego my niestety nie chcemy.A jeśli już to niech Pan Wójt robi objazdy wzdłuż torów jak to już dawno w planach tylko nie może dojść do skutku.A dopóki gmina nie zrobi nam chodnika i drogi porządnej nie chcemy tu żadnych objazdów.Chcemy spokojnie żyć.

Aga
Gość
Aga

Jak mają poprowadzić objazd autobusu 28 przez Łaziska jak my nie możemy się doprosić poprowadzenia komunikacji miejskiej przez naszą miejscowość bo niby za wąsko na autobus więc puszczając teraz objazd byłoby to kpiną.

Aga
Gość
Aga

Jak mają poprowadzić objazd autobusu 28 przez Łaziska jak my nie możemy się doprosić poprowadzenia komunikacji miejskiej przez naszą miejscowość bo niby za wąsko na autobus więc puszczając teraz tędy objazd byłoby kpiną.

Aga
Gość
Aga

A czy ktoś się orientuje którędy mają objazd samochody ciężarowe?Pytam bo od czasu zamknięcia przejazdu na Jaworzni przez Łaziska w godzinach nocnych przetaczają się dziesiątki ciężarówek.Przypominam, że nasza wieś pod względem drogi i braku chodników nie jest przystosowana do takiego ruchu.A wszystkim przejeżdżającym autami osobowymi przypominam że u nas przy wjeździe na wieś stoi taki tajemniczy znak ograniczenia prędkości do 30km/h miejcie wyobraźnię my mamy dzieci.Zadbajcie o ich bezpieczeństwo i swoją wolność.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Droga od strony Rykoszyna do Łazisk powinna zostać wyremontowana i bezwzględnie opatrzona znakiem zakazu wjazdu z wyłączeniem mieszkańców. Faktycznie Łaziska nie są przystosowane do przejazdu ciężkich pojazdów w takim natężeniu jak obecnie. Ta droga rozsypie się niebawem w pył.

LP
Gość
LP

Według ciebie jeśli będę jechał moim samochodem albo motocyklem to nie powinienem jechać przez Łaziska? To może pomyślcie jeszcze o jakimś murze albo ogrodzeniu waszej wsi 😉

Kx
Gość
Kx

Znowu gadasz głupoty, droga powinna być dostępna dla samochodów do 3,5 tony. Jak chcesz mieć prywatną drogę to ją wyremontują! Koło mnie jeżdżą Tiry choč kiedyś droga miała znak zakazu do 3,5 tony i co też powinna być tylko dla mieszkańców? Wtedy byś nie dojechał do Łośnia, Wincentowa i Łubnej!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Po co to się LP i Kx odzywasz jeden z drugim jak nie masz pojęcia o czym piszesz ?

Kx
Gość
Kx

Ty masz za to pojęcie,na wszystkim się znasz wszystkich pouczsz może trochę pokory ! A odzywać się będę bo trochę lepiej znam się od Ciebie na niektórych sprawach i nikogo nie obrażam!

cc
Gość
cc

Rozkaz wydano. Tak jest. A na poważnie ?! Po co remontować i zamykać? I jak wyegzekwować tylko dla mieszkańców. Karabin maszynowy w takim przydrożnych jednoosobowy schronie?

czerepah
Gość
czerepah

To jest kolejny przykład złego planowania zabudowy. Miejscowości powinny się rozbudowywać wgłąb(2/3/4 linia)a nie wzdłuż drogi głównej. Potem wszyscy narzekają że głośno i szybko jeżdżące samochody.

czerepah
Gość
czerepah

Dawaj nawet 20-a minusów a ja ci powiem jak to wygląda. Dom w dziewiątej linii zabudowy od drogi głównej,czy to zima czy lato cisza i spokój, latem tylko słowiki a nad ranem podchodzą sarny. Wnuki przyjeżdżają i bez problemu mogą się bawić nawet przed ogrodzeniem a ja leże na leżaku i sączę odpowiednio schłodzony trunek. Czego chcieć więcej?

Lukasz
Gość
Lukasz

a zima biore lopate w raczki i odsniezam zeby moc dojechac z tej 9-tej linii do drogi glownej

czerepah
Gość
czerepah

Quad z pługiem.

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

mam nadzieje ze sponsorujesz te klady….plug sam sobie kupie

tubylec
Gość
tubylec
ZZ
Gość
ZZ

Problem właśnie w tym że takiego planu nie było

Lukasz
Gość
Lukasz

byly plany i nadal sa tylko ze glownym punktem od ktorego gmina rozpoczyna proces wydawania pozwolenia na budowe jest droga dojazdowa do dzialki

Zainteresowana
Gość
Zainteresowana

A kto dopuscil aby tiry jeździły w zwiazku z objazdem przez Janów górny. Tu nawet nie ma poboczy. Nikogo to nie interesuje nawet w gminie.

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

DOKLADNIE….JEST REMONT PRZEJAZDU W JAWORZNI,OK….CHOCIAZ NIKT NIE JEST W STANIE WYTLUMACZYC CO TAM SIE STALO TAKIEGO STRASZNEGO,ZE AZ TRZY TYGODNIE POTRZEBA NA TO CZASU…PYT.DO IGNORANTOW Z GMINY…..KIEDY ZAMIERZACIE RUSZYC DUPY W TEREN….POPATRZEC NA TO CZEGO NIE ZROBILISCIE I NA TO DO CZEGO DOPUSZCZACIE……MOZE PAN,ODPOWIEDZIALNY ZA DROGI W GMINIE LASKAWIE KIEDYS ODPOWIE…..JAK BEDZIE MIAL CZAS………..ZA CO K…..PLACIMY PODAT6KI…….

cuba
Gość
cuba

Czerepahu i inni. Prawdziwe problemy przed nami. Jeśli prawdą jest, że wójt juz nie zatrudnia urbanisty na etacie a decyzje o warunkach zabudowy pisane są przez kogoś spoza województwa.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kx Ty masz za to pojęcie,na wszystkim się znasz wszystkich pouczsz może trochę pokory ! A odzywać się będę bo trochę lepiej znam się od Ciebie na niektórych sprawach i nikogo nie obrażam!……………..Słuchaj no Kx, ja na wszystkim się nie znam, cieszę za to, że Ty znasz się na wszystkim, szkoda tylko, że przez ostatnie lata z nikim swoją wiedzą się nie podzieliłeś dla dobra Naszej Gminy. Ty i cała reszta nagle teraz przed wyborami stała się taka mądra i wszystkowiedząca. A gdzie byliście wcześniej, a zwłaszcza wcześniej jak gmina upadała?. Myślę, że to Tobie Kx i kilku innym brakuje… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Nikogo nie obraża.Kpina.

LP
Gość
LP

Ale to przeżywasz:D Naprawią przejazd i będziesz miał to swoje dawne „zadupie”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zadupie powiadasz? Hm. Coś w tym jest. Faktycznie nasza osada jest zepchnięta na ubocze gminy. Nie mamy drogi jak należy, nie mamy wodociągu, nie mamy oświetlenia, nie mamy komunikacji. Można faktycznie naszą osadę tak nazwać.

Jawor
Gość
Jawor

Witam. Dla tych co nie mają pojęcia dlaczego tak długo trwa ten remont…Najpierw rozbierany jest tor wybierany nasyp na około 1m głębokości potem żwir, kamień a płyty są dokładnie takiecomment image Myślę że wreszcie to będzie zrobione porządnie.

Marcin
Gość
Marcin

Zapraszam wszystkich na Janów gdzie ten cały ruch jest przekierowany.
Trzeba być kompletnym idiotom zeb6 się zgodzić na ruch tirów i innych samochodów o dużych gabarytach. Rozumie że gdzieś musi być objazd Ale nie tutaj na tej wąskiej drodze.
Nic tylko czekać na nieszczęście.
Brawo dla tych wszystkich geniuszy JANUSZE!!!!

Anonim
Gość
Anonim

Przejazd już otwarty miedzy Piekoszowem a Jaworznią.👏😯

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to udręczone Łaziska też odsapną 🙂