2. Sesja Rady Gminy 28 listopada 2018 [FILM]

Na drugiej sesji Rada Gminy Piekoszów podjęła między innymi decyzję o podwyżce podatków od nieruchomości. Wielu z Was czekało na nagranie z sesji. Oto ono:

81
Dodaj komentarz

avatar
26 Comment threads
55 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
77 Comment authors
ZZLilkaRobOpZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

Jawny system głosowania raczej nietrafiony lub celowy. Pierwszy z obcji pokazuje jak pozostali mają głosować.

Marek
Gość
Marek

Raczej imienny sposób głosowania.Przedłuży się czas obrad,a radni skupią swą uwagę na procedurze głosowania a nie nad merytoryczną dyskusją nad treścią uchwały.Argument,że projekt uchwały był omawiany na komisjach jest jedynie wymówką.Komisje w naszej gminie obradują w konspiracji/przez ostatnie 4 lata żadnej informacji na BIP o obradach komisji wraz terminem i tematyką obrad- a to również jawność organów władzy publicznej/Co do pierwszego z opcji to mu należy współczuć.Przez 5 lat ile on będzie miał siniaków od szturchnięć i kopnięć

ZZ
Gość
ZZ

Te oklaski na początku, to też jakaś parodia! Moim zdaniem to „przedszkole” jest za sprawą nowej „prowadzącej”. Oczywiście poprzednik pozostaje nie do pobicia!

czerepah
Gość
czerepah

„ZZ
Oczywiście poprzednik pozostaje nie do pobicia!”
Ale za to pokazał charyzmę w walce o poziom podatku dla przedsiębiorców. Strona przeciwna w dyskusji bardzo cieniutko, bez argumentów i pełna obawy co powiedzieć dla obrony. Widać bezradność w chwili zapytań z sali. Jakoś nie napawa to optymizmem co do rozwoju na następną kadencję. Oby nie skończył się to wielkim „bulem” głowy.comment image

Bol
Gość
Bol

Tak było źle wcześniej, wybraliście sobie to cichutko- 5 lat

czerepah
Gość
czerepah

https://slask.onet.pl/najmlodszy-burmistrz-w-regionie-rezygnuje-z-samochodu-sluzbowego/3p4ry

Polecam lekturę włodarzom gminy. Też mieli potężne zadłużenie. Da się?

mieszkanka
Gość
mieszkanka

czy coś wiadomo w sprawie Tadeusza D. który też potęznie zadłużył gminę Piekoszów

Bc
Gość
Bc

Wiadomo dziad ma się dobrze gra na nosie nam wymiarowi sprawiedliwości i kręci następne wałki. Wezmą się może za niego dopiero gdy skaży całe wojewódstwo. Powonni jego i całą jego rodzinę przeprowadzić tam w te chemikalia niech sobie tam pomieszkają.

Pli
Gość
Pli

Nie interesuje mnie co z byłym wójtem, to już przeszłość nieodwracalna. Musi być Pani bardzo na jego punkcie zakopleksiona .Liczy się przyszłość, a jemu nic nie będzie

Bc
Gość
Bc

To nie kompleksy na jego punkcie tylko jakbyś zayważył to my spłacamy długi za niego. Owszem liczy się przuszłość,tylko dzięki jego poczynaniom to my na tym tracimy i to nam żyje się trudniej i to nam zatruwa środowisko. I niedługo to źródełko z którego mieszkańcy Piekoszowa czerpią wodę będzie zatrute bo i tam sięgnęły kombinatorskie macki td.

Aleksander
Gość
Aleksander

Pli od przeszłości zależny przyszłość. Gmina pomimo, że nie taka biedna to jednak cofnięta w rozwoju, co najmniej o jedno pokolenie. To co ten człowiek zrobił złego dla mieszkańców będzie pokutować latami.

Anonim
Gość
Anonim

Pan Józef pisze że tłumy mieszkańców Piekoszowska jeżdżą po wodę do jakiegoś źródełka.a czy ta wodę ktoś badał można się domyślać że to też wodopój lokalnej zwierzyny lisów,ptactwa.moze należało by zainteresować tym sanepid zanim stanie się tragedią.bo przecież nie wiadomo czy tam niema azotanów coli czy innych”witamin”

A j
Gość
A j

O co chodzi z lampami na czarnowskiej i w górkach. Wymieniają lampy które dobrze świeciły na takie co rażą po oczach. Kto za to płaci?

Aleksander
Gość
Aleksander

We wtorek 11 grudnia odbyła się sesja Rady Gminy Strawczyn. Radni zdecydowali się też obniżyć stawki podatku od środków transportowych dla posiadaczy autobusów. Dla pojazdów posiadających mniej niż 22 miejsca z kwoty 1200 złotych do 400 złotych, natomiast w przypadku autobusów mających równo lub więcej niż 22 miejsca z 1640 złotych do 700 złotych. Obniżona została także średnia cena skupu żyta dla celów wymiaru podatku rolnego z kwoty 54,36 złotych do 45,00 złotych.
Więc można obniżyć podatki jak się chce.

kronikasz
Gość
kronikasz

Tam się urodził Stefan Żeromski….Dlatego można…

Aleksander
Gość
Aleksander

Co dotyczy oświetlenia dróg w naszej gminie to w ostatnich latach wójtowie naszej gminy wydali wiele milionów na wymianę lamp oświetlenia ulicznego. Te pieniądze można by przeznaczyć na inne cele, których nie mamy np.: remonty dróg, które są w opłakanym stanie. Ja jestem za wymianą lamp na nowoczesne. Tylko sukcesywnie w miarę potrzeb. Nie wiem, czy to już taka tradycja?

Aleksander
Gość
Aleksander

Na stronie bip UG w Piekoszowie ukazała się informacja: Przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów informuje, że w dniu 20 grudnia 2018 roku (czwartek) o godz. 9.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się III sesja Rady Gminy Piekoszów. Pani Przewodnicząca informuję, że nie aktywne są pliki pdf – do pobrania.Proszę o podjęcie działań naprawczych. Czy władza znów coś chce ukryć przed mieszkańcami?

anonim
Gość
anonim

W dalszym ciągu nie można pobrać projektów uchwał z III sesji DLACZEGO?

Mietek
Gość
Mietek

Dzień dobry ! Czy dobrze ptaszki ćwierkaja że radni zrobili sobie podwyżkę pensji o 200zł.

Jakoś
Gość
Jakoś

radni podnieśli kasę sobie ,później podnieśli podatki mieszkańcom – to taki prezent na Święta. Zgadnijcie komu podniosą wypłatę na kolejnej sesji

Aleksander
Gość
Aleksander

W dniu dzisiejszym tj. 20 grudnia 2018 roku odbyła się III sesja Rady Gminy Piekoszów. Uchwalono budżet Gminy Piekoszów na 2019 rok. Z projektu budżetu wynika, że dochody budżetu gminy planowane są w wysokości 75.837 235, 73 zł. Natomiast wydatki budżetu gminy planowane są w wysokości 74. 162 330,69 zł.
Na podstawie pobieżnej analizy budżetu można powiedzieć, że budżet jest dość nieefektowny.

Yt
Gość
Yt

Budżet ma być efektywny nie efektowny. Tyle w temacie.

Aleksander
Gość
Aleksander

Yt Słownik języka polskiego PWN – nieefektowny «niewywołujący efektu, niepozorny». Tak wiec budżet przy tak dużych dochodach ok. 75.837.235 powinien być satysfakcjonujący mieszkańców. Czy jest? Ocenią go mieszkańcy?
W mojej ocenie budżet gminy na 2019 rok nie jest satysfakcjonujący.

Anonim
Gość
Anonim

To czy budżet będzie sadysfakcjonujacy to będzie można ocenić na koniec roku jak ocenimy na co poszły środki.teraz dwie wartości przychodów i wydatków o niczym nie świadczą jedynie o tym że nie będzie deficytu

Aleksander
Gość
Aleksander

Anonim
Mylisz pojęcia ja pisałem o planowanych dochodach (75.837.235 zł), a Ty piszesz o przychodach (plan na 2019 rok -2.325.094 zł). To są różne pojęcia i nie należy ich mylić. planowane wydatki 74.162 330 zł.
Ja stwierdzam tylko fakty. Przy tak bardzo dużych dochodach tylko 245 000 złotych jest zaplanowane (w rozdziale drogi publiczne gminne) w wydatkach na inwestycje. Ile dróg za te pieniądze można zrealizować?

Kx
Gość
Kx

Czy w tej Gminie nie można zrobić jednej wigili? Sala gimnastyczna w szkole , zaprosić nauczycieli, dzieci, strażaków, urzędników, seniorów ? Kuchnia na miejscu? Wigilia to jednoczenie się a nie dzielenie! A tak to 20 wigili, dziś w Brynicy podobno będą kozy,kaczki ,kury, i będzie można zobaczyć ,,sł..ia,,!

Aleksander
Gość
Aleksander

W dniu 20 grudnia 2018 roku odbyła się III sesja Rady Gminy Piekoszów. Była to dla mieszkańców jedna z ważniejszych lub najważniejsza sesja w roku. Podjęta na tej sesji uchwała budżetowa na 2019 rok jest bardzo ważna. W związku z tym wskazane by było, aby był to oddzielny temat. Pozdrawiam.

anonim
Gość
anonim

Aleksander o czym ty mówisz o jakim oddzielnym temacie nawet nie było dyskusji nad budżetem,Obawiam się ze nawet nie wiedzieli że to jest bardzo wazna uchwała,Przegłosowali i już

Rob
Gość
Rob

Jakieś komentarze do 3 sesji??

Program opieki nad zabytkami na BiP-ie – co 2 strona opublikowany. Ciekawe czy z takim też zapoznawali się radni przed głosowaniem.

Mag Da
Gość
Mag Da

Ciekawe czy pewien ksiezulko z Piekoszowa uradowal sie dzisiejsza informacja dnia????

gosc
Gość
gosc

jaka to informacja?

Yt
Gość
Yt

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,24312159,kielecki-radny-zglosil-dymiacy-komin-interwencja-za-5-godzin.html Tak więc pan TD Kielce też wsadził na minę. Wszyscy płacą cenę jego poczynań ale nie on😞

Pli
Gość
Pli

Słyszałem, że była sesja rady powiatu i był uchwalany budżet.Ciekawe ile pieniedzy zostało przeznaczone na Piekoszowskie drogi? Mamy silna drużynę .

Yt
Gość
Yt

Tyle ile trzeba zapłacić za długi TD bo tyle bęfzie trzeba.

Pli
Gość
Pli

Jaśniej , jakie długi za drogi powiatowe ma gmina płacić? Już TD się nie zasłaniajcie no już 5 lat minęło a wy nie macie koncepcji na nic. TD powinien dostać srogą karę ale pewnie mu się upiecze bo przez kogo był popierany w 2003 i 2006 roku?Sami sięgnijcie do lektury

Aleksander
Gość
Aleksander

Przy tak bardzo dużych dochodach gminy Piekoszów, tylko 245 000 złotych jest zaplanowane (w rozdziale drogi publiczne gminne) w wydatkach na inwestycje. Ile dróg za te pieniądze można zrealizować?

Gienek
Gość
Gienek

W materiałach z ostatniej sesji, gdzie był przedstawiany budżet Gminy nie znalazłem informacji na temat obiecanych inwestycji drogowych na osiedlach Ogrodnik i 40-lecia(w ubiegłym roku przejawiały się kwoty 4 milionów i 3 milionów). Czy ktoś jest na tyle zorientowany żeby wyjaśnić tą sprawę.
Druga sprawa – mieszkańcy przy ulicy Jarzębinowej i Sienkiewicza mają piękne chodniki, ale nie poczuwają się do obowiązku ich odśnieżania. Czy ktoś to kontroluje?, a może nie mają takiego obowiązku.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Gienek

Na pewno wyjaśnić to może wójt Zbigniew Piątek lub Rada Gminy.

Rob
Gość
Rob

Wczoraj wieczorem zauważyłem wymianę sodówek na ledy w Szczukowskich Górkach wzdłuż drogi wojewódzkiej. Czy to kończy wymianę w całej gminie? Czy może wiecie gdzie jeszcze świecą sodówki? Tak czy inaczej znowu wójt rzucał słowa na wiatr zapewniając, że „do końca roku oświetlenie będzie wymienione”. Nie precyzował o który rok chodzi…

AA
Gość
AA

Stare lampy świecą nadal na ul. Klonowej i Kasztanowej i raczej tak zostanie. Mieszkańcy juz wiedzą że im sie nie należy. Przyzwyczaili się do bycia tymi gorszymi.

Aleksander
Gość
Aleksander

Na mojej ulicy są lampy od niepamiętnych czasów, kiedy jeszcze nie było ulic Kasztanowej, czy Klonowej. Ale nie to jest najważniejsze, od kiedy są te ulice. Są dostatecznie długo, aby był na nich chodnik i nie było w nich dziur i błota. Co wybrali by mieszkańcy modernizację oświetlenia, czy budowę ulic z chodnikami? W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, iż chyba każdy z wójtów robił modernizację oświetlenia ulic. Ale czy to jest najważniejsze?
Budżet gminy to nie „studnia bez dna”. W tej gminie brak jest jasno określonych celów strategicznych.

Rob
Gość
Rob

Kto odpowiada za odśnieżanie dróg gminnych w naszej gminie? Widziałem raz pług koło swojego domu ale po ostatnich opadach i przymrozkach ślizgawka że na łyżwach można jeździć. Pytam bo może warto by komuś przypomnieć aby zadbał aby chociaż piaskiem posypać. Do gminy raczej dzwonił nie będę bo tam sami urzędnicy – wiadomo nie „odpowiadający za nic” a już na pewno nie za złośliwość natury i zimę na drogach.

gosc
Gość
gosc

Przecież mamy Członka Zarządu w Powiecie odpowiadającego za drogi.

gosc
Gość
gosc

Cezary Majchrzak jesli ktoś nie wie.

Aleksander
Gość
Aleksander

Rob
Na ulicy Jarzębinowej w Piekoszowie wymieniono lampy, które były montowane podczas budowy ulicy (nie pamiętam, kiedy może 6 lub 8 lat temu). Cześć lamp była ładna i stylowa. Natomiast zamontowane nowe lampy oświetlają posesje zamiast ulicy i chodników. W mojej ocenie wymiana tych lamp to zbytek, na jaki naszej gminy nie stać. Jaki był sens wymieniać te lampy, co były dobre może nawet lepsze od obecnych?. Czy ktoś się na tym zastanowił?

Rob
Gość
Rob

Pewnie nikt nie zastanawiał się nad tym. Padło hasło wymieniamy i poszło wszystko. Uważam, że wzdłuż głównych dróg ta wymiana była jak najbardziej Ok ale w szczególnych sytuacjach jak opisujesz pewnie można by „stare” oświetlenie zostawić. A w kwestii oświetlania posesji zamiast ulicy należy to zgłosić – oprawy led maja możliwość regulacji snopu światła (to zależy też jakie oprawy zostały użyte).

Anonim
Gość
Anonim

Jeśli było dofinansowanie to zrobiono projekt na całość .jeśli pominięto by ul.jarzebinowa i ta na której mieszka były radny to było by wielkie larum,że dyskryminacja.po wture to za kadencji p.bylego radnego zapadła decyzja o wymianie oświetlenia i bardZo dobrze że wymieniają.jak pan był przy władzy to inaczej pan gadał teraz bawi się pan w strażnika teksasu.i tu potwierdZa się powiedzenie że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Rob
Gość
Rob

Strażnik Teksasu .. dzięki jeszcze nikt mnie tak nie nazwał wcześniej.
A tak przy okazji to chyba pominięto ulicę w Piekoszowie prowadzącą na cmentarz. Tam dalej świecą stare lampy.

ZZ
Gość
ZZ

Czy ten Strażnik T. to nie było o kimś innym?

Rob
Gość
Rob

Może o mnie a może o Aleksandrze. Jednak, tak czy inaczej Strażnik Teksasu to POZYTYWNA postać z serialu a Anonim chyba nie miał zamiar podkreślać pozytywnych aspektów naszej działalności / wypowiedzi 🙂

Aleksander
Gość
Aleksander

Ile jest lamp oświetlenia ulicznego na terenie gminy? Czy już wie wójt lub pracownicy urzędu? Czy ktoś wie? Ile jeszcze jest lamp, które mają ponad 30 lat i zabraknie środków finansowych aby je wymienić?

Aleksander
Gość
Aleksander

Anonim Ja w przeciwieństwie do ciebie nie myślę tylko o sobie. Proszę sobie przeczytać protokół z komisji i sesji, kto, za czym głosował i dopiero wówczas zabierać głos w tej sprawie. Czy wydawanie bez gruntownej analizy publicznych pieniędzy jest zabawą? Czy ktoś się na tym zastanowił, kiedy zwróci się ta ogromna inwestycja? Czy ktoś pomyślał o mieszkańcach osiedla „Czarne Stoki”, którzy kupili działki od gminy i nie mają oświetlenia ulic? Takich miejsc nieoświetlonych na terenie gminy jest z całą pewnością wiele. W gminie jest bardzo wiele zaniedbań (np. wiele kilometrów żwirowych, dziurawych dróg gminnych) i środki finansowe winny być wydawane… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Dziś (7 sty) rozstrzygnięcie przetargu na odbiór śmieci. Na razie brak informacji na BiPie gminnym. Zna ktoś szczegóły?

Amelinum
Gość
Amelinum

Kolejna porażka wójta i jego urzędników. Dalej przetarg na „śmieci” pozostaje nierozstrzygnięty. Stający do przetargu liczą sobie dużo dużo więcej niż gmina z naszych pieniędzy zamierza za tę usługę zapłacić. Czeka nas kolejny przetarg? A co gdy jak poprzednie nie znajdzie się nikt chcący odbierać śmieci za takie pieniądze jakie płacimy obecnie? Czyżby PODWYŻKA opłat? W styczniu odbierze śmieci firma ktòra robiła to przez ostatnie dwa lata jako podwykonawca dla tej z Tarnobrzegu. A co będzie w lutym marcu itd gdy nie zostaną rozstrzygnięte kolejne przetargi? Kto będzie odbierał śmieci i ile będzie nas to kosztowało? Teraz problem ma wójt… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Szczegóły kolejnego przetargu na BiP-ie gminnym. Ogólnie nadal nie wyłoniono odbiorcy naszych śmieci. Firma ORDER która odbierała smieci przez ostatnie dwa lata jako podwykonawca dla FCC Tarnobrzeg (a obecnie będzie kontynuowała odbiór śmieci realizując zapisy umowy z FCC Tarnobrzeg aż do momentu wyłonienia „zwycięzcy konkursu na piekoszowskie śmieci” ) teraz występuje samodzielnie ale chce zarobić i proponuje kwotę prawie 2x większą niż gmina ma z naszych opłat. Oferta drugiej firmy – ENERIS z powodów formalnych nie została uwzględniona i nie wiemy jaka była by to kwota za usługę. I co dalej? Kolejny przetarg w którym znowu oferty będą „nie do… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Właśnie firma ORDER odebrała śmieci i przy okazji zostawiła harmonogram na kolejne miesiące. Tym razem to luty i marzec. Dość przewidująco w świetle kolejnego ogłoszonego przetargu. Pewnie znowu złożą ofertę „nie do zaakceptowania”. Pytam jak długo ta zabawa potrwa i ile pieniędzy dostaje firma ORDER za wywożenie śmieci w tej chwili i jak się okazuje jeszcze w lutym i marcu a prawdopodobnie i dłużej.

Kx
Gość
Kx

Nasz poprzedni Wójt zgłosił się do UM Kielce i zadeklarował, że na własny koszt w ciągu kilku tygodni usunie składowisko odpadów niebezpiecznych z ul. Krakowskej! Mam nadzieje, że nie przywiezie tego do naszej gminy do swoich zaprzyjaźnionych biznesmenów? Źródło Onet.

Rob
Gość
Rob

Odśnieżanie PORAŻKA !!! Kto za to odpowiada? Czy to nie zadanie gminy (czytaj wójta)?

Lilka
Gość
Lilka

Ile kosztuje to odśnieżanie ?

Rob
Gość
Rob

Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. nr 19, poz. 115 z późn. zm.) wskazuje, iż generalnymi zadaniami, których niedochowanie uzasadnia odpowiedzialność zarządcy drogi jest w szczególności utrzymywanie jej nawierzchni itd… Zarządcą drogi – jest, w zależności od jej kategorii: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad dla dróg krajowych i autostrad, zarząd województwa dla dróg wojewódzkich, zarząd powiatu dla dróg powiatowych, wójt (burmistrz lub prezydent miasta) dla dróg gminnych. (…) Prócz wyżej wymienionych obowiązków do właściwego zarządu dróg, na co wskazuje art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Przypominam, że odśnieżanie to nie tylko obowiązki ale i odpowiedzialność w wypadku powstania szkody w wyniku zaniechania swoich obowiązków przez gminę.

Anonim
Gość
Anonim

Rób nie rób paniki bez potrzeby spadło raptem 15 cm śniegu nie ma zasp.tragedia to jest w Kielcach tam nie da się normalnie chodzić.

ZZ
Gość
ZZ

Trochę się zgadzam – śniegu jest tyle, że nawet polną drogą da się jechać (patrz – skrót ze Zwierzyńca na Szczuk.), a dobrze odśnieżonych dróg, to nawet nie będziemy mieli jak budżet gminy wzrośnie 10-cio krotnie.
A jak już o śniegu, to mnie jak zwykle wk……. właściciele posesji wyrzucających śnieg na drogę przed bramę wjazdową – to dopiero jest nieodpowiedzialne!

Lukasz
Gość
Lukasz

kto umarl ze strona gminy jest czarno-biala??

ZZ
Gość
ZZ

Prezydent Gdańska?

Lukasz
Gość
Lukasz

rozumiem ze jet/byl On niezwykle zasluzony dla spolecznosci naszej gminy

ZZ
Gość
ZZ

Nie wiem czy niezwykle, ale dla mnie wystarczy że nie był z PISu 😉

Op
Gość
Op

Tak więc właśnie dzięki takim nierozumnym taki jest ten świat.

ZZ
Gość
ZZ

Każdy ma prawo mieć swoje poglądy!
(Co nie znaczy, że nie widzę też dobrych stron PISiorów)