Kto został wójtem gminy Piekoszów? Wyniki drugiej tury wyborów

Zbigniew Piątek zostaje na stanowisku wójta gminy Piekoszów.  W drugiej turze wyborów dostał 60,97% głosów. Na Teresę Jakubowską zagłosowało 39,03%.

 

135
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
113 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
123 Comment authors
UPWrLukaszRobRobtubylec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dudu
Gość
Dudu

Pierwszy 😁

ZZ
Gość
ZZ

Drugi 😉

ZZ
Gość
ZZ

Pomyłka!
🙂

Wujek
Gość
Wujek

Drugi, 🙂 Wenta wygrał w Ck więc czekamy co u nas….

kronikasz
Gość
kronikasz

Wiewiórki ten teges, że Piątek.

Miss
Gość
Miss

3340 i 2200

Onywatelka
Gość
Onywatelka

Pytanie skąd te dane?

Pawel
Gość
Pawel
Lukasz
Gość
Lukasz

Z gminnej komisji wyborczej???

Lukasz
Gość
Lukasz

w Krakowie panna od wieszakow tez nie ma czego szukac

Marek
Gość
Marek

Zbigniew Piątek 3440 głosów,zaś Teresa Jakubowska 2202 głosy .

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Czyli nic się nie zmieni nadal będziemy gminą słynącą ze smrodu, dobrej wody oraz bez dróg

Jas
Gość
Jas

Pamiętajmy, że w maju wybory do europarlamentu. Wydaje mi się, że nasz wójt będzie kandydatem z ramienia pis. Jedynym pozytywem na dzień dzisiejszy jest to, że w sejmiku rządzi partia dość przyjazna wójtowi.

Anonim
Gość
Anonim

Pani Jakubowska przegrała – szkoda nie będzie melioracji…

Rob
Gość
Rob

Kto jest tak naprawdę zaskoczony takim wynikiem?

Rob
Gość
Rob

Przy takim obstawieniu PiSem Rady Gminy czego można innego było się spodziewać we wczorajszym głosowaniu. Zaskoczeniem jak dla mnie jest i tak duża liczba głosów na Panią Jakubowską. Wyborcy Piątka z I tury dopisali również wczoraj i to jest ZDYSCYPLINOWANY elektorat. Około tysiąca przeciwników Piątka nie ruszyło d.. i mamy ciąg dalszy bajki pt. Kolarz na czele piekoszowskiego peletonu ………….. tylko mety jakoś nie widać.

Bywalec
Gość
Bywalec

Panie blogu, myślę że warto napisać o uruchomieniu nowego ujęcia wody w Lesicy. I o tym że nie wszystkie miejscowości zachodniej części gminy mogą z niego korzystać. Pozdrawiam

ZZ
Gość
ZZ

To wracamy do „piekoszowskiej” codzienności! Czy będzie spokojniej? 😉 Oczywiście, że chcę napisać coś więcej 😉 Myślę, że do tematu wyborów już nie będziemy wracać, a od jakiegoś czasu zastanawiam się jak to jest być wójtem do krórego ludzie przeważnie przychodzą z „prośbą”, a jak wiadomo nawet najbogatsza gmina nie jest w stanie spełnić zachcianek wszystkich mieszkańców. Już wyobrażałem sobie Panią Jakubowską jak spełnia „program” wszystkich mieszkańców. Wiem, że za chwilę ktoś się oburzy i powie, że mieszkańcy Piekoszowa nie mają zachcianek, ale walczą o podstawowe rzeczy jak powietrze i wodę – zgadzam się! Ja chciałem się jednak zastanowić tak… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Gminę trzeba traktować jak przedsiębiorstwo a nie jak „matkę” do pomocy biednym. Im gmina bardziej zasobna tym mniej ludzi ubogich. Tak się składa że miałem okazję poznać nr.1 z Morawicy. Sprawa rozwoju w tamtych stronach okazała się banalnie prosta. Nakręcanie budżetu rozpoczęło się od napływu nowej jakości mieszkańców. Szczegóły zostawiam dla siebie. Proszę zwrócić uwagę że początek tego boomu to wiś Bilcza …. dlaczego? ….. bo to miejscowość najbliżej położona od Kielc. Dlatego właśnie wskazałem podobny teren w gminie Piekoszów tj. Szczukowice, Brynica, Podzamcze. Na ten teren jest plan zagospodarowania tylko od czegoś trzeba zacząć. Gmina nie musi posiadać tych… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

zmiana przeznaczenia/podzial gruntu niesie za soba zmiane (zwykle zwiekszenie) stawki podatku

czerepah
Gość
czerepah

Wolisz żeby stały ugory?

Lukasz
Gość
Lukasz

wole placic mniejsze podatki

czerepah
Gość
czerepah

Podatki będą mniejsze jak gmina będzie bogata.

Aleksander
Gość
Aleksander

czerepach podzielam twój w pogląd z małymi wyjątkami tj. gmina powinna pomagać ludziom takie są jej zadania. Szczególnie ludziom chorych, starszych, biednym, niezaradnych życiowo. Mamy w gminie do tych zadań Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piekoszowie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Piekoszowie. Myślę, że mamy dobrych, a wręcz bardzo dobrych pracowników w GOPS i ŚDS, może mało docenianych przez wójta w tak trudnej pracy. Ponadto chciałbym zaznaczyć, że w naszej gminie jest marazm od wielu lat. Gmina się bardzo słabo rozwija w porównaniu do innych gmin z powiatu kieleckiego. Z tego, co jest mi wiadome niektórzy zacni mieszkańcy naszej gminy… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Pomagać trzeba sprawa oczywista, w realu wygląda to tak. Czytałem o pożarze domu gdzie młodzi ludzie stracili wszystko w sytuacji gdzie jest małe dziecko a głowa rodziny bez pracy. Uruchomiłem znajomego który może dać pracę ale pogorzelec odmówił bo on szuka wsparcia do odbudowy domu. Dostał propozycje bez kwalifikacji do przyuczenia za 10 000 zł brutto… nie pomyliłem zer ….Nie twierdze że jest tak zawsze ale z pomocą trzeba rozważnie.

Rob
Gość
Rob

Budżet obywatelski – trochę to inaczej wygląda. Mieszkańcy zgłaszają potrzeby. Z tych potrzeb tworzone są wstępne projekty na które mieszkańcy głosują a później gmina lub miasto realizuje ze środków ogólnie na ten cel przeznaczonych. ZZ to o czym piszesz powyżej dzieląc kasę to FUNDUSZ SOŁECKI (Ustawa z dnia 21 lutego 2014 r. o funduszu sołeckim (Dz.U. z 2014 r. poz. 301, z późn. zm.)). To są realne pieniądze przekazane (nie dosłownie) dla każdego sołectwa na cel jaki sobie dane sołectwo wymyśli. Może to być np. wkład własny sołectwa na projekt do pozyskania środków unijnych lub z innych źródeł. Powstanie fundusz… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

No i pewnie wysokość takiego funduszu jest bardzo skromna?
To w takim razie w następnych wyborach głosuję tylko za kandydatem, który obieca nam utworzenie funduszu soleckiego, na który przeznaczone zostanie 25% budżetu gminy!
A teraz biorę się, za rabotu!

Lukasz
Gość
Lukasz

mowisz o kandydacie na wojta czy radnego?

ZZ
Gość
ZZ

Wójta!

Lukasz
Gość
Lukasz

Wojt jest organem wykonawczym wiec tak sam z siebie nic nie moze a w zasadzie moze obieca wszystko kazdemu a potem powiedziec ” Ja chcialem ale Rada nie podjela uchwaly w tej sprawie…”

Jj
Gość
Jj

Podpiąć to da się nawet do drogi wojewódzkiej 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Dzięki Rob za informację!
Czasami coś człowiek wymyśli i nawet nie wie, że już dawno to wymyślono 😉
Poczytałem:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Fundusz_sołecki
Wzór jest całkiem sensowny!
To jest to czego potrzebuje Brynica!
Dostaniemy kasę, ludzie pomogą a może nawet znajdziemy kogoś kto napisze wniosek o dofinansowanie z UE.
Marzenia zciętej głowy 😉

Lew
Gość
Lew

Jeśli chodzi o fundusz sołecki to wystarczy zerknąć do innej gminy…i wszystko jasne.
https://www.morawica.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=319&strona=1&sub=212
Wtedy człowiek uświadamia sobie w jakim zaścianku mieszka.

ZZ
Gość
ZZ

Wszystko fajnie, tylko trochę śmieszne pieniądze dają na te fundusze sołeckie!

Lukasz
Gość
Lukasz

to nie jest awersja tylko zdroworozsadkowe podejscie bo raz ze nie ma badz nie bylo zbyt duzo kasy a dwa ze ja wole miec chodnik czy droge a nie koleja wyremontowana kapliczke
na przelomie grudnia i stycznia beda wybory soltysow i rad soleckich ….

czerepah
Gość
czerepah

Budżet obywatelski to taka śmieszna nazwa wymyślona przez kogoś bez własnej inwencji. Nie wiem jak powstał plac zabaw w Podzamczu ale być może w ten sposób. Ile razy widzieliście tam bawiące się dzieci?. I jeszcze te elementy siłowni …. śmiech. W jaki sposób dostać się do niego z końca wsi? Samochodem, tak ale gdzie zaparkować? Któregoś dnia odwiedziłem to miejsce i co zastałem ? Pusty ogrodzony plac w połowie zagospodarowany a na nim obok ławki resztki ogniska i cały kosz zaladowany butelkami po alkoholu, gdzieniegdzie walały się zużyte prezerwatywy. Pieniądze wyrzucone w błoto. Czyj to był pomysł? …. ten plac,… Czytaj więcej »

Kt
Gość
Kt

Pomysł byłej już radnej i podobno potrzeba mieszkańców

czerepah
Gość
czerepah

Dobrze napisałem … zaistnieć na RG … jeden wymyślił drogę rowerową inny plac zabaw z siłownią jako pustostan. Patrząc perspektywicznie w tym miejscu powinno powstać rondo bo ten zakręt nadal jest niebezpieczny. Ruch okrężny to jedyny skuteczny sposób na pohamowanie zapędów „rajdowców”na wiejskich drogach.

Albert
Gość
Albert

Zgadzam się w 100%. Nie wiem jakie były kryteria wyboru akurat tego miejsca. O ile pomysł takiej inwestycji był bardzo dobry to już lokalizacja bez sensu. Dobór elementów słaby. Brak chociażby toitoja, jak dziecko chce siku musi iść w krzaki. Elementy siłowni maja pourywane plastiki. Swoją drogą menele i młodzież przesiadująca tam wieczorami (w większości też menele ) dewastujący takie miejsca powinni być dotkliwie karani finansowo. Ale policja jak nie na L4 to łapie babki przechodzące nie na pasach.

Marek
Gość
Marek

Słuszna koncepcja,a ja dodam tak ogólnikowo i wyjaśniająco,że dochodem gminy są między innymi wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych zamieszkałych na terenie gminy tzw.udział w podatkach które to gmina otrzymuje z budżetu państwa .Na 2019 rok wskaznik ten wynosi 38.08 %. Czyli im więcej nas mieszka tym więcej wraca do budżetu gminy.Analogiczna jest sytuacja z podatkiem od osób prawnych tylko udział jest dużo mniejszy

Wb
Gość
Wb

Sołtys i mieszkańcy wiedzą na co zagospodarować fundusz sołecki tylko radni muszą go dac A przez ostatnie dwa lata pieniądze były przeznaczone na modernizację oświetlenia gminy.Dokladmie te pieniadze bo mie chciala rada ich dzielic na poszczegolne solectwa i nie mozna zrzucać winy na soltysow ze nie umieją ich wykorzystac.Najpierw niech rada podejmę stosowną uchwałę.

czerepah
Gość
czerepah

” Wb
Sołtys i mieszkańcy wiedzą na co zagospodarować fundusz sołecki tylko radni muszą go dac ”
Pieniądze każdy umie wydawać a może kilka pomysłów podać do gminy jak je zarobić?. Ciągle powtarzający się temat modernizacja oświetlenia. Może znajdzie się w gminie ktoś kto siądzie i policzy czy nie taniej będzie założyć lampy solarno/ledowe.
https://www.amazon.de/solar-strassenbeleuchtung/s?ie=UTF8&page=1&rh=i%3Aaps%2Ck%3Asolar%20strassenbeleuchtung

ZZ
Gość
ZZ

Chyba Cie pogrzało!!!
Następne utopione pieniądze i wyprodukowane śmieci!!!
Solary to sobie załóż na swoim wypicowanym trawniku 😉

czerepah
Gość
czerepah

U mnie są. Jak masz coś do powiedzenia to merytorycznie. Jak nie kumasz bazy to się nie wcinaj. Weź zimny prysznic i ochłoń. Podałem tylko propozycje do przemyślenia. Oświetlenie solarno/ledowe nie wymaga instalacji i energii elektrycznej i obecnie jest najtańszym sposobem zapewnienia oświetlenia bez skomplikowanej procedury i pozwoleń.

ZZ
Gość
ZZ

OK Mistrzu:
1.) Czy Twoim zdaniem produkty z Amazon nadają się do profesjonalnych zastosowań?
2.) Czy Twoim zdaniem 10-cio Watowy LED wystarczy na oświetlenie ulicy?
3.) Czy Twoim zdaniem taki mały Panel zawsze wystarczy na te nawet tylko 10W przez całą noc?
4.) Po jakim czasie ma się ten śmieć zwrócić (tu też policz cenę energii 10W x czas)?

ZZ
Gość
ZZ

A Ty pewnie kumasz bazę?
To powiedz proszę coś merytorycznie!
Podaj jeden zestaw – a wtedy mogę go ocenić.
To co podałeś w linku jest poprostu kiepskie – moc oświetlenia w granicach 10W (ciemność)
– moc paneli jeszcze mniejsza
– moc paneli podawana jest oczywiście dla pełnego nasłonecznienia!

czerepah
Gość
czerepah
ZZ
Gość
ZZ

Popatrz na mapkę – Polska leży poza obszarem opisanym w tabelce.
Ale załóżmy, że mieszkamy na Sycylii.
Potrzebne będą dwa panele. Cena 4tyś to domyslam się za najsłabszy zestaw.
I najlepsze to co piszą – przez 5 godzin lama będzie się tliła, a przez 8 świeciła z pełną mocą 30W – 2700lm! – to tyle co 2 standardowe „setki” – jak je powiesisz na słupie – to na drodze będzie jasno jak w d….

ZZ
Gość
ZZ

A może handlujesz tym odpadem?
Widziałeś może jakąś szanującą sie firmę która oświetla tym swój teren?
Może jest to dobre, aby pomigotać jakimś znakiem przy drodze, ale nie do skutecznego oświetlenia terenu!

czerepah
Gość
czerepah

Widzisz nie kumasz bazy. Pisałem że podałem przykład , kierunek a od szczegółowego rozłożenia tematu na czynniki jest odpowiedzialna osobą w gminie. Ktoś przeciera powinien to przekalkulować. Melissa się klania. Ja bym zrobił na wyznaczonej bocznej drodze eksperyment. Kto powiedział że oświetlenie wszędzie ma funkcjonować od zmierzchu do świtu.

ZZ
Gość
ZZ

lampa uliczna to conajmniej 100W led – wisi wysoko i oświetla dużą powierzchnię. Panel 100W to około 1m kw. – zawieś coś takiego na słupie! 100W to on da jak bedzie świeciło słońce, a Ty będziesz tam siedział i kręcił nim tak żeby był prostopadle ustawiony. Jak Ci się znudzi to w jesienny dzień naładuje akumulator na godzinę świecenia i będziesz w nocy chodził po ciemku. Cena całego zestawu zwróci się najwcześniej za 10 lat, a w tym czasie będziesz musiał dwa razy wymienić akumulator, czyli zapłacić firmie która zrobi to za cenę która Ci starczy na zapłacenie za prąd… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Kto powiedział że oświetlenie ma funkcjonować od zmierzchu do świtu?
No znam tylko takiego z gminy, co stwierdził, że nie musi i wyłączył 😉
Zaraz zaczęły się lamenty!

ela
Gość
ela

DODAJ JESZCZE PONAD 20000000 DO GOPS

jaruś
Gość
jaruś

brawa dla tych co poszli na wybory, tym co narzekają życzę zdrowia, frekwencja nie powalila wiec Ci ktorym nie pasuje niech maja pretensje do siebie, pozdro

czerepah
Gość
czerepah

Frekwencja powinna być obliczana i odnoszona do ludności która zamieszkuje faktycznie a nie do osób zameldowanych. Duża część tej gminy tyra za granicą.

Amelinum
Gość
Amelinum

20% mieszkańców wystarczylo aby Piątek został ponownie wójtem

ZZ
Gość
ZZ

No i dobrze!
Czy należysz do tych 80-ciu i masz pretensje?

czerepah
Gość
czerepah

I właśnie dlatego wybory powinny być obowiązkowe. Przeciętny mieszkaniec stracił wiarę w instytucje powszechnego głosowania.

Aleksander
Gość
Aleksander

WYGRAŁ LIDER. GRATULUJĘ I ŻYCZĘ SUKCESÓW.

Aleksander
Gość
Aleksander

USTAWA z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych1) Art. 1. W ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1875 i 2232) wprowadza się następujące zmiany: 1) w art. 5a: a) ust. 2 otrzymuje brzmienie: „2. Zasady i tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami gminy określa uchwała rady gminy,z zastrzeżeniem ust. 7.”, b) dodaje się ust. 3–7 w brzmieniu: „3. Szczególną formą konsultacji społecznych jest budżet obywatelski 4. W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy w bezpośrednim głosowaniu… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

Budżet obywatelski OK tylko nie w naszej gminie gdzie na spotkania wiejskie przychodzi 20 osób na 1000 mieszkancow a ile zechce glosowac na jakies fanaberie wójta? Dwie?!?

ZZ
Gość
ZZ

Dodatkowo 18-cie z 20-tu jest z Piekoszowa, więc „ławka” w Brynicy nie przejdzie 😉
Czy ktoś wie jak wyglądały wyniki w poszczególnych lokalach?

Lukasz
Gość
Lukasz

pkw.gov.pl/pl/geografia/260414#results_vote_elect_mayor_round_2

Marek
Gość
Marek

Wiem

Lukasz
Gość
Lukasz

ale budzet obywatelski to nie sa fanaberie wojta to mieszkancy sami decyduja o tym na co przeznacza pieniadze

Aleksander
Gość
Aleksander

Napisałem informację wynikająca z ustawy z dnia 11.01.2018 roku dot. budżetu obywatelskiego. Czytam błoga, a pod tą informacją minusy. Więc ciekaw jestem, za co niektórzy stawiają te minusy. Myślę, że nie rozumieją tekstu ustawy. Dla mnie ustawa jest zrozumiała i przystępnie napisana. Nie wymaga komentarza. Czy „drużyna” nie rozumie? Jeśli nie rozumie to proszę o pytanie, czego nie rozumie?

dyrektor sportowy
Gość
dyrektor sportowy

Może i lider tylko kto mu na słuchawki daje wytyczne.

Gienek
Gość
Gienek

Ja powracam do pomysłu zgłoszonego przez stowarzyszenie PROCIVITAS, o zabezpieczeniu ruin zamku w Podzamczu Piekoszowskim, jego rewitalizacji, szukaniu mecenatu aby uchronić od zagłady ten zabytek o pięknej historii. Może znajdzie się ktoś kto będzie chciał go odbudować, przecież takie przypadki w Polsce się zdarzają. Może rada sołecka Podzamcza i „Nowa Rada Gminy” podejmą ten temat.

czerepah
Gość
czerepah

Jak dla mnie sprawa rewitalizacji zamku upadła z chwilą powstania w pobliżu zabudowy mieszkalnej. Nawet jak się znajdą pieniądze to jak to będzie wyglądać. Odnowiony wiekowy zamek i chałupy niepasujące do krajobrazu. Masakra.

Ja
Gość
Ja

Oszalały z tym zamczychem. Nikt z naszych tam nie mieszkał. Czworaki były dalej i z drewna Nic nie zostało.

Albert
Gość
Albert

Może któryś z lokalnych byznesmenów zgodzi się tam zrobić hotel albo salę weselną.
Elewację zrobić barankiem na żółto i czerwony dach… Baner reklamowy przy drodze.
Będzie ekstra.
Yepa.!

Jas
Gość
Jas

You made my Day 🙂

Lew
Gość
Lew

Opactwo Cystersów w Rudach w 1995 wyglądało dokładnie tak, jak obecnie wyglądają ruiny w Podzamczu.Dziś Opactwo wygląda tak: http://www.rudy-opactwo.pl

Rejent
Gość
Rejent

A ile taki zamek kosztuje,mam trochę odlozone na czarną godz

konstanty
Gość
konstanty

trzeba było myśleć o tym kilkanascie lat temu a nie teraz
bo to co zostało to nawet nie sa ruiny!!!

Kx
Gość
Kx

W Chęcinach można było zabezpieczyć zamek można! Krzyżtopór stan kiedyś taki jak u nas można można! Bo jak on się rozleci to zostanie nam pokazywać tylko wysypiska, biogazowinie, spalarnie i kopalnie!!!

Albert
Gość
Albert

Zgadzam się co do stanu zamku w porównaniu do wymienionych. Problem może być (poza władzami lokalnymi oczywiście) z otoczeniem – wszędzie zabudowania mieszkalne bardzo blisko zamku i fakt, że tamte zamki poza malowniczą okolicą były znane i rozpoznawalne nie tylko lokalnie (m.in. Za sprawą kręcenia tam scen filmowych).
Bardzo chciałbym widzieć odnowiony zamek ale nie liczę na to za bardzo.

Lukasz
Gość
Lukasz

u nas tez kilka scen filmowych bylo nakreconych

Kx
Gość
Kx

W Zajączkowie , Piekoszowie, nakręcono w 1956 film ,,Tajemnica starego szybu,, scenariusz pan Niziurski! Obsada jako dzieci bracia Damięcy i wspaniali polscy aktorzy! Można tam zobaczyć jak wyglądała nasza Gmina!

ZZ
Gość
ZZ

Ja też niedawno oglądałem. Jakość obrazu bardzo kiepska, ale okolice „swoje”. No i te sztolnie na miedziance – Zofię znam jak własną kieszeń!

ZZ
Gość
ZZ
Brazzers
Gość
Brazzers

Widziałem na redtubie

Anonim
Gość
Anonim

Jest przecież samozwańczy społeczny opiekun zabytkow miech działa.chyba że to była taka zagrywka przedwyborcza

Yt
Gość
Yt

Jak na 100 rocznicę niepodległości to obchody dą ubogie. Cyżby brak funduszy czy lenistwo.

Aleksander
Gość
Aleksander

W programie III telewizji na pasku Komunikat o poważnym skażeniu wody na ujęciu Nr 2 w Piekoszowie.

Aleksander
Gość
Aleksander

Brak informacji na stronie ZUK-u i Urzędzie Gminy. Być może to pomyłka telewizji?

ela
Gość
ela

Po prostu nie ma informacji na stronach , bo nie ma skażenia i tyle w temacie

Marek
Gość
Marek

ela
W lipcu było stwierdzone skażenie wody na tym ujęciu, a nie było komunikatów/wymóg ustawowy/ dla mieszkańców.Wieczorem otrzymałem kilka telefonów w tej sprawie.Organem oceniającym jakość i przydatność wody do spożycia jest PPIS tzw. Sanepid .Sprawdziłem i instytucja ta nie wydała żadnej aktualnej decyzji w sprawie skażenia wody w Piekoszowie. Publiczna telewizja regionalna wykazała się niezwykłym profesjonalizmem i wiarygodnością zapychając czas antenowy powtórkami programów z nieaktualnymi komunikatami na czerwonym pasku.

Lukasz
Gość
Lukasz

Tvpis klamie

UPWr
Gość
UPWr

Profesjonalne badania wody i badania środowiskowe we Wrocławiu na Uniwersytecie Przyrodniczym.
https://www.upwr.edu.pl/badania-srodowiskowe

Aleksander
Gość
Aleksander

„gość” trudno zrozumieć ludzi? Może mi ktoś wytłumaczy logicznie jak to się dzieje, że po regularnym zatruciu wody, wszechobecnym smrodzie dotychczasowy wójt zdobył 3,5 tysiąca głosów. Teraz ten suweren winien zastanowić się jakie działania podejmie nowa władza związane z kolejnymi inwestycjami (są na stronie UG), które mogą lub będą negatywnie oddziaływać na nasze środowisko?

Mesi
Gość
Mesi

Kolarz dostał kolejne pięć lat dobrze płatnych wakacji a ludzie sami będą załatwiać swoje problemy.Wojt wydmuszka.

Gienek
Gość
Gienek

Do końca roku miały być wymienione lampy oświetlenia ulicznego, czy coś się dzieje w tym temacie?

Rob
Gość
Rob

W Brynicy nie zauważyłem postępów

Ania
Gość
Ania

W Podzamczu cześć lamp została wymieniona.

Rob
Gość
Rob

Są! Na Ukrainie od dziś

Aleksander
Gość
Aleksander

W dniu 20.11.2018 roku odbyła się SESJA INAUGURACYJNA RADY GMINY Piekoszów. Nie powiadomiono o takiej uroczystości mieszkańców gminy? Dlaczego? Przykre, ale prawdziwe zlekceważono suwerena. Nowe zwyczaje? Może nie wszyscy wiedzą, ale w akcie prawnym tj. ustawie zapisano w art. 11b. 1. Działalność organów gminy jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw. 2. Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy… oraz art. 20. 1b. Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

po wyborach, po co im mieszkańcy? W sumie chyba mieszkańcom takie traktowanie odpowiada, jak inaczej wytłumaczyć skład rady gminy BIERNI MIERNI ALE WIERNI PIS.

Kx
Gość
Kx

Mam pytanie pytanie? Zgodnie nowelizacją ustawy o samorządzie, każda sesja powinna być nagrywana i transmitowana na żywo! Gdzie można obejrzeć sesje w Piekoszowie? Bo większość gmin nie chce tego ujawnić!

Lukasz
Gość
Lukasz

Aleksandrze czemu za poprzedniej kadencji nie podejmowales tego tematu?
Czemu nie zglaszales propozycji aby sesje Rady odbywaly sie w godzinach popoludniowych?
Dlaczego nie zglaszales propozycji zmiejszajacej diety radnych???
Dlaczego bedac radnym nie dazyles do tego aby Rada dowiedzaiala sie o ile zwiekszyla sie zachorowalnosc na raka ” odkad dziala fabryka smrodu”???

Aleksander
Gość
Aleksander

Lukasz Po pierwsze będąc radnym podejmowałem wiele różnych działań. Więc proszę o konkrety. Jeśli masz na myśli Ustawę o dostępie do informacji publicznej to będąc Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Piekoszów dostrzegłem problem i w związku z tym komisja zawnioskowała: o podjęcie zdecydowanych działań przez Kierowników jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy w Piekoszowie do prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej w myśl art. 4 ust. 1pkt 5 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6.09.2001 roku. Niezwłoczne zamieszczenie przez Kierowników jednostek organizacyjnych na stronie podmiotowej BIP informacji jawnych wymaganych prawem. Zwiększenie nadzoru przez Wójta Gminy Piekoszów nad podległymi mu pracownikami w zakresie… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

Po co im teraz ludzie. Przypomną sobie za 5 lat wtedy gmina się otworzy dla mieszkańców. Ale skoro mieszkańcom sie podoba taka władza, coz zrobić.

czerepah
Gość
czerepah

„…… Zrobię wszystko, aby stała się jedną z najlepszych gminy nie tylko w powiecie kieleckim – zapewniał podczas inauguracyjnej sesji wójt gminy Piekoszów, ……”
Czekam na realizacje tej wypowiedzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1. Czysta woda, rozwiązanie problemu biogazowni.
2. Nowi mieszkańcy.
3. Gazyfikacja.
4. Kanalizacja
5. ROZWÓJ……
Trzy lata ….

Aleksander
Gość
Aleksander

SKANDAL Szanowni mieszkańcy nowa władza nie poinformowała mieszkańców o sesji, ponieważ nowi radni zrobili „skok” na kasę urzędu gminy. Rada Gminy jeszcze nic nie zrobiła poza tym, że podniosła swoje diety o ok. 30 %. W związku z tymi podwyżkami nie będzie pieniędzy na realizację niektórych wydatków urzędu gminy. Wydatki te nie były zaplanowane w budżecie gminy na 2018 rok. Poza tym gmina realizuje program naprawczy. Pozwolę sobie przypomnieć Radzie Gminy, iż zgodnie ze sprawozdaniem Rb-Z wg stanu na koniec II kwartału 2018 roku ogółem zobowiązania naszej gminy wynoszą 20.577.892 zł. Ponieważ to radni z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Kto będzie odbierał śmieci w przyszłym roku i za ILE ??? Pierwsza część pytania może mało kogo obchodzi ale drugą powinni być już zainteresowani wszyscy. Ogłoszony przetarg został unieważniony. Zgłosił się jeden chętny na nasze śmieci i zaproponował kwotę prawie trzykrotnie większą niż gotowa jest zapłacić Gmina z naszych pieniędzy. Unieważnienie przetargu jest z 8 listopada a o nowym brak informacji na BIPie. Termin jak zwykle goni wójta bo ma obowiązek zabezpieczyć gospodarkę odpadami. Brak oferentów nie wróży za dobrze bo gdy brak konkurencji to jedyna chętna firma może dyktować warunki. Przystanie na jej warunki to 3 krotna podwyżka ceny… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Jest ponowienie przetargu z terminem składania ofert do UWAGA 31.12.2018. Co to oznacza? Otwarcie ofert w ostatnim dniu roku to konieczność przyjęcia JAKIEJKOLWIEK oferty nawet jeżeli będzie to jedyna i ta sama jak za poprzednim razem za ponad 4 miliony gdy gmina planuje przeznaczyć 1.8 mln a to by oznaczało, że to my mieszkańcy zapłacimy za opieszałość urzędników z Wójtem na czele. Jak by nie można było procedury przeprowadzić z odpowiednim wyprzedzeniem. Ale gdy wydaje się nie swoje pieniądze to tak to później wychodzi Panie Wójcie. Kolejny raz udowadnia Pan, że marny z Pana gospodarz. Ślepi Ci mieszkańcy co na… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Niby tak ale w tym wypadku wojt bedzie sie tlumaczyl ze nie mial pewnosci ze wygra i ta decyzje zostawil ew swojemu nastepcy
A co sie stanie jesli oferentow bedzie dwoch jeden wygra a drugi zlozy odwolanie