Pierwsza sesja nowej Rady Gminy 20 listopada 2018

20 listopada po raz pierwszy zebrała się Rada Gminy w nowym składzie. Nie wiem, czy coś przeoczyłem ale nie widziałem nigdzie ogłoszenia o tej sesji… Co prawda nie miałem okazji sprawdzać tablic ogłoszeń ale na gminnym BIP-ie chyba nie było?

A może komuś z Was udało się zobaczyć gdzieś ogłoszenie o sesji? Jeśli tak to napiszcie w komentarzu, gdzie to było.

Na szczęście BCK nadal publikuje nagrania z sesji, jest także z tej. Oto ono:

60
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
49 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
WieslawZZLukaszLukaszZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Gość
Aleksander

SKANDAL Szanowni mieszkańcy nowa władza nie poinformowała mieszkańców o sesji, ponieważ nowi radni zrobili „skok” na kasę urzędu gminy. Rada Gminy jeszcze nic nie zrobiła poza tym, że podniosła swoje diety o ok. 30 %. W związku z tymi podwyżkami nie będzie pieniędzy na realizację niektórych wydatków urzędu gminy. Wydatki te nie były zaplanowane w budżecie gminy na 2018 rok. Poza tym gmina realizuje program naprawczy. Pozwolę sobie przypomnieć Radzie Gminy, iż zgodnie ze sprawozdaniem Rb-Z wg stanu na koniec II kwartału 2018 roku ogółem zobowiązania naszej gminy wynoszą 20.577.892 zł. Ponieważ to radni z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Jeśli jest prawdą co napisałeś ” Rada Gminy jeszcze nic nie zrobiła poza tym, że podniosła swoje diety o ok. 30 %..” to gminni przedstawiciele Dobrej Zmiany pokazali że modny slogan Dojna Zmiana to nie puste słowa. Brawo !! … Jak to odnieść do słów Guru tej partii ..” do polityki (samorządu) nie idzie się dla pieniędzy…” w przypadku zadłużonej gminy. Myślę że w centrali tej organizacji bardzo się ucieszą na taka wiadomość.

Lukasz
Gość
Lukasz

a czemu wielce szanowny pan nie palal takim oburzeniem jak wysoka rada obnizyla wojtowi uposazenie o 500 zl co na owczesne czasy stanowilo zaledwie 5 % jego uposazenia a nie 20% jak to bylo szumnie w mediach zapowiadane?

czerepah
Gość
czerepah

Głównym obowiązkiem radnego jest praca społeczna. Ktoś podał na skutek czego diety w górę?

Lukasz
Gość
Lukasz

Moze na skutek ogolnych podwyzek
A moze na skutek tego ze jak sa pieniadze to trzeba je wydac
A moze na skutek tego ze „czyjes” pieniadze wydaje sie najlatwiej

ZZ
Gość
ZZ

Wszysko mogę znieść, ale Ci co głosowali na tego paj… Kotwicę, to niech się lepiej nie przyznają, bo jestem w stanie pobić!

Aleksander
Gość
Aleksander

ZZ tylko Ci się wydaje, że wszystko możesz znieść. W takim razie nie znasz pozostałych. Większość to „ orły”, jeśli chodzi o analizy i finanse publiczne. Zobaczysz ich aktywność na sesjach. W trakcie realizacji jest wiele projektów. Będzie uchwalany budżet na 2019 rok. Znając wybujałą fantazję naszej władzy przybędą jeszcze nowe zadania inwestycje. Wobec tego na wiele inwestycji już rozpoczętych nie wystarczy środków finansowych. Więc kredyt?

ZZ
Gość
ZZ

Domyślam się, że to Twój kolega.

snikers
Gość
snikers

uruchomil sie przegrany w wyborach jak on byl radnym to byl orzel a obecnie wszyscy to złe osoby. Macie szczęście że pozbyliście się tego właśnie orła bez skrzydeł

Aleksander
Gość
Aleksander

snikers
„z drużyny lidera” mylisz pojęcia, to nie ja jest przegrany, to społeczeństwo. Wśród obecnych radnych jest kilka osób, które potrafią myśleć. Ale większość radnych to maszynki do głosowania i to jest przykra prawda. Czy się mylę i będzie inaczej? Ponadto ja nie jestem przegrany, gdyż mam dużo wolnego czasu, korzystam z życia i działam społecznie w dwóch dużych organizacjach. Więc może pochwalisz się, co Ty snikers zrobiłeś dla swojego środowiska, w którym mieszkasz, żyjesz? Jakie masz osiągnięcia w tym zakresie?

Lukasz
Gość
Lukasz

„nasza ojczyzna” tez dzialal w organizacjach spolecznych a na koniec Mu dupe obrobiono
„nasza ojczyzna” tez sie chwalil swoimi dzialaniami pro spoelcznymi tez wymagal aby to inni udowadniali co dobrego zrobili tez po sadach chodzil i tez przegral wybory

czerepah
Gość
czerepah

Mylisz się, nie przegrał,oj nie, raczej nie wygrał a zarazem utwierdził się w świadomości na ile mieszkańcy tej gminy chcą zmian. Ale bez obawy w ciągu miesiąca wróci na bloga. Może wcześniej.

Lukasz
Gość
Lukasz

uchron Nas Boze

gosc
Gość
gosc

a juz miałam nadzieję, Blog stał się znacznie bardziej strawny. Nie trzeba brnąc przez 26 wpisów zazwyczaj nie na temat:) Oczywiście wszystkie jednego autora.

ZZ
Gość
ZZ

Trochę się podleczy, odpocznie i wróci!
Oczywiście to też wszystko z naszych podatków! Nie twierdzę, że się nie należy, ale źródło to samo co i diety radnych.

Lukasz
Gość
Lukasz

ZZ On sie nie leczy On znowu dal nam czas zebysmy pokazali co umiemy a my coz „podnieslismy” podatki

ZZ
Gość
ZZ

Kto my?

Lukasz
Gość
Lukasz

My ktorzy nie wybralismy Go na radnego wszak kladby sie Rejtanem w tej sytuacji

ZZ
Gość
ZZ

W moim przypadku zagłosowanie na Rejatana było technicznie niemożliwe.

Lukasz
Gość
Lukasz

gdybys Pan bardziej dzialal a mniej „korzystal z zycia” to by ludzie Pana wybrali …

nonim
Gość
nonim

… następny Arabasz

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Ujawniają się kolejni z „drużyny”. Aleksander nie ma sensu prowadzić z nimi polemiki.

spazm
Gość
spazm

jakież to te wielkie organizacje, kółko różańcowe i rada kościelna no na chwile obecna to potęga a w radzie gminy nie bedzie miał kto jątrzyć, trochę spokoju będziemy mieli, bo mądrość nieoceniona poza radą

Ryszard
Gość
Ryszard

Pan Kotwica w Wincentowie jest w stanie wygrać nawet wybory na prezydenta kraju Tu nawet Wałęsa by z Nim przegrał, a dlaczego mieszka na osiedlu ” kotwicówka”. Dużo dobrego chce zrobić dla wsi, ale Przewodniczący Gminy to przerost formy nad treścią.

czerepah
Gość
czerepah

” Ryszard
Pan Kotwica…………………………………………., ale Przewodniczący Gminy to przerost formy nad treścią.”

Trafnie to ująłeś.

Bc
Gość
Bc

21. 11 odbyła się rozprawa TD i reszty wspaniałych czy ktoś coś wie? Kiedy to się skończy czy nadal będzie chodził i robił przekręty jak ze śmieciami bo jak narazie to gra wszystkim na nosie.

czerepah
Gość
czerepah

Dla przypomnienia nowej RG. http://www.wspolnota.org.pl/portal-dla-radnych/prawa-i-obowiazki-radnego/ PRAWA I OBOWIĄZKI RADNEGO Mandat radnego to zbiór praw i obowiązków reprezentanta wspólnoty samorządowej, który obejmując swą funkcję zobowiązuje się przestrzegać prawa i rzetelnie wykonywać obowiązki. Według Słownika języka polskiego, „prawo” oznacza między innymi uprawnienie przysługujące komuś zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pojęcie to należy zaliczyć do kategorii normatywnej, gdyż sformułowaniem tym posługuje się przede wszystkim ustawodawca. Następstwem jest stosowanie tego pojęcia w języku prawniczym, czyli w różnego rodzaju omówieniach, interpretacjach, komentarzach i opiniach. Składając ślubowanie radny jednoznacznie stwierdza, że wszystkie obowiązki są mu dobrze znane i świadomie godzi się je wykonywać. Są to obowiązki nałożone… Czytaj więcej »

Amelinum
Gość
Amelinum

Radna z Brynicy rozumie swoje zadania jako radna jako popieranie wojta Piątka. Tak przedstawila swój „program” na spotkaniu wyborczym. Tego co przytacza czerepah to chyba nigdy nie zrozumie jak i swojej prawdziwej roli jako radnej.

gosc
Gość
gosc

To, ze ma taki program to jedno ale że wygrała to drugie. Jak to świadczy o wyborcach?

czerepah
Gość
czerepah

Prośba do nadzoru strony internetowej Urząd Gminy Piekoszów. Nowa Rada zaprzysiężona a w zakładce RG stare nieaktualne dane.

Jarek
Gość
Jarek

Wie ktoś może co ze zbiórką odpadów? Odbiór koszy i worków raz w miesiącu to porażka. Zmieni się to? Wiem że wcześniej próbował to zmienić na częstszy odbiór p. Gaweł i Budziwojski.

nonim
Gość
nonim

Proponuję bardziej przyłożyć się do segregowania śmieci – pomaga!

Ela
Gość
Ela

Drodzy Mieszkańcy no i zaczęło się na pierwszej sesji radni z wspaniałej nowej ….. podwyższyli sobie diety, natomiast w środę tj.28 listopada podwyższą nam podatki o ok 1 zł za m, więc obietnice przedwyborcze się skończyły czas wrócić do rzeczywistości

Aleksander
Gość
Aleksander

Elu Jest informacja o terminie II sesji Rady Gminy Piekoszów, lecz niewiele z niej wynika tj.: Przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów informuje, że w dniu 28 listopada 2018 roku (środa) o godz. 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbędzie się II sesja Rady Gminy Piekoszów. Czy Pani Przewodnicząca zapomniała dołączyć do informacji o sesji porządku obrad i projektów uchwał? Więc pozwolę sobie przypomnieć Pani Przewodniczącej Rady Gminy treść art. 11b. 1. Działalność organów gminy jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw. 2. Jawność działania organów gminy obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, ….… Czytaj więcej »

Iga
Gość
Iga

A gdzie jest informacja że będzie sesja na siedem dni bo nowa zmiana zapomniała, czy nie liczy się z nikim, czy robi juz co chcę

czerepah
Gość
czerepah

Wszystko jest zgodnie z zapowiedzią przewodniczącej RG. Forma powiadomień elektroniczna …. i jest…
http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&prywatnosc=tak&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=2388
….materiały dla Radnych też elektronicznie. Pytanie czy wszyscy dobrze śmigają na kompie, tablecie itp. Czekam na oficjalne zapowiedziane adresy mailowe. Wersja papierowa do wglądu w UG.

Lukasz
Gość
Lukasz

Mnie bardzo irytuje model prowadzenia obrad ciekawe czy nowa pani przewodniczaca to zmieni czy bedzie powielac poprzednikow

Aleksander
Gość
Aleksander

Dziękuję Pani Przewodniczącej Rady Gminy, za tak szybką reakcję (po moim wpisie na blogu o godz. 0.25) podjęła działania naprawcze i uzupełniono zawiadomienie o sesji o porządek obrad i projekty uchwał. Pozdrawiam.

czerepah
Gość
czerepah

Kiedy na stronie Urzędu Gminy Piekoszów pojawi się zakładka..
1. Zadaj pytanie Wójtowi.
2. Zadaj pytanie członkowi RG.

Lukasz
Gość
Lukasz
Wieslaw
Gość
Wieslaw

Radny otwierający pierwszą sesję powinien powiedzieć coś o sobie Moim zdaniem radny powinien być krystalicznie czysty bo przeszłości się nie wygumkuje