4. Sesja Rady Gminy 31 stycznia 2019 [FILM]

4. Sesja Rady Gminy Piekoszów odbędzie się w czwartek 31 stycznia 2019 o godz. 13.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66.

Porządek obrad:
 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności sesji.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Sprawozdanie Wójta na temat pracy między sesjami.
 4. Analiza wniosku o opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru o powierchni 71 ha położonego w miejscowościach Szczukowice i Janów Gmina Piekoszów.
 5. Sprawozdanie z działalności Rady Gminy i stałych Komisji Rady Gminy za 2018 rok.
 6. Sprawozdanie z działalności Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie wraz z informacją o stanie finansowym instytucji za 2018 rok.
 7. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2019 rok., – pobierz (pdf)
  2) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2019 -2030, – pobierz (pdf)
  3) wyznaczenia przedstawiciela Rady Gminy Piekoszów do Rady Programowej Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie na kadancje 2018-2020., – pobierz (pdf)
  4) powołania Rady Społecznej Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie na kadencję 2018-2023., – pobierz (pdf)
  5) wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości położonych w obrębie ewidencyjnym 0013 Piekoszów., – pobierz(pdf)
  6) zmieniającą uchwałę Nr. III/21/2018 Rady Gminy Piekoszów z dnia 20 grudnia 2018r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania i spłaty lub rozkładania na raty należności pieniężnych oraz niedochodzenia należności o charakterze cywilnoprawnym przypadającym gminie Piekoszów jej jednostkom organizacyjnym i instytucjom kultury oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną i wskazania podmiotów uprawnionych do udzielania tych ulg., – pobierz (pdf)
  7) zmieniającą uchwałę Nr. XXXVII/254/2017 Rady Gminy Piekoszów z dnia 23 lutego 2017r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych w Gminie Piekoszów oraz ustalania zasad korzystania z tych obiektów i stawki opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych., – pobierz (pdf)
  8) wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie ewidencyjnym 0015 Rykoszyn, gm. Piekoszów., – pobierz (pdf)
  9) wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości położonych w obrębie ewidencyjnym 004 Jaworznia, gm. Piekoszów., – pobierz (pdf)
  10) wyrażenia zgodny na odpłatne nabycie nieruchomości położonych w obrębie ewidencyjnym 0021 Skałka, gm. Piekoszów., – pobierz (pdf)
        8. Stanowiska Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji w sprawie analizowania skarg i podjęcie uchwał.
        9. Zakończenie obrad.

47
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
ggggggRobRobAnonim Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rob
Gość
Rob

A gdzie w tym porządku czas dla mieszkańców na zadanie pytań i ewentualne wysłuchanie odpowiedzi. Chciał bym usłyszeć co gmina planuje dalej z przetargami na śmieci, jakie jest stanowisko obecnie odbierającej odpady firmy, jak długo będzie robić to bez rozstrzygniętego przetargu i za ile? Zaczynają o 13tej to może na 17tą zdążę zanim skończą.

Marek
Gość
Marek

Rob musisz się spieszyć bo po 15-tej może być pozamiatane.Nie ma kolejny raz wolnych wniosków a jest to łamanie ustawy i prawa miejscowego jakim jest statut gminy $28 pkt.6.Intrygujący powinien być pkt.4 porządku obrad dot. analizy czyli rozkładu problemu na czynniki pierwsze.Jak tu dokonać analizy jak nie ma dyskusji i nie ma dyskutantów? Radnym ośmielam się zasugerować poważne rozważenie tego pkt.Efekt końcowy to zwiększenia dochodów z tej operacji jak i w przyszłości zwiększenia wydatków a jest to teren o powierzchni 71 słownie siedemdziesiąt jeden hektarów.Jest obowiązująca uchwała RG wg. której w takich przypadkach do budżetu gminy powinien wpłynąć %z tytułu… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Niestety już wiem, że na pewno nie będę na radzie nawet pod koniec. Mam nadzieje, że problem przedstawi Wójt w swoim sprawozdaniu z pracy pkt.3 porządku obrad i usłyszę to z nagrania.

Lukasz
Gość
Rob
Gość
Rob

Uważam, że Wójt powinien o zaistniałej sytuacji jak i sposobach jej rozwiązania informować radnych i mieszkańców zanim podejmie decyzję o podwyżkach opłat za śmieci. Powinien to zrobić bez moich czy kogokolwiek zapytań. W końcu to MY mieszkańcy będziemy płacić takie stawki jakie ustali po rozstrzygnięciu przetargu i dobrze by było gdyby informował wcześniej a nie stawiał w sytuacji dokonanej. kto się interesuje to wie jak wygląda sytuacja w całym kraju w wielu gminach. Podobno to „urealnienie” kosztów zagospodarowania odpadów wymaga podniesienia opłat. Rząd (=PiS i „zarząd” naszej Gminy ) nie chce kolejnych podwyżek bo to źle wygląda w roku wyborczym.… Czytaj więcej »

Jarek
Gość
Jarek

To tak zwana oczywista oczywistość.

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

firma odbierajaca smieci od mieszkancow…podaje harmonogram odbioru tylko na 2 miesiace do przodu..jeszcze w ostatniej chwili….mam pytanie do gminy….mam wam w….lic moje smieci przed budynkiem…. ktos tam za cos odpowiada…..na ten moment URZAD GMINY PIEKOSZOW… wiejska dyskoteka….TEN RZADZI KTO PIERWSZY WSTANIE

Rob
Gość
Rob

będzie materiał wideo z sesji ?

Ff
Gość
Ff

Pani przewodnicząca jest spuchnieta z dumy,co ma kobiecina się pozwalać wypowiadać ludowi?pozwoli za jakieś 4 lat,może 4,5 przed wyborami.arogancja pis jest niewyobrażalna.

Rob
Gość
Rob

Spraw niewygodnych dla władzy nie porusza się na radzie gminy. Minuta 39 nagrania na zakończenie wystąpienia Wójta pan radny pyta o wycieczkę dla sołtysów do Zakopanego i sprawy finansowania tego przedsięwzięcia. pani przewodnicząca próbuje pytanie oddalić a gdy już zostaje skierowane do Wójta ten odpowiada pytaniem „czy są pytania dotyczące sprawozdania” i w ten sposób ucina łeb hydrze. A tak zupełnie przy okazji to Wójt w swoim wystąpieniu prezentuje się bardzo negatywnie. czyta z kartki myląc się wielokrotnie jak by mówił o sprawach o których dowiaduje się po raz pierwszy z czytanego tekstu, myli nazwy miejscowości, godziny pracy urzędu z… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

w przypadku smieci Nowodrodzka nie podjela jescze decyzji
no bo jak wytlumaczyc ze cena za smieci wzrosla nie tylko tam gdzie rzadzi PO ale tez i tam gdzie wygrali kandydaci PiS
suma sumarum poczekamy jeszcze z 2-3 miesiace po czym wyjdzie pan premier wspolnie z ministrem srodowiska, administracji i obwieszcza ze ratujac gminy od blednych decyzji swoich poprzednikow postnowili przekazac pozyczke bonifikate etc. etc. na wywoz smieci
tylko o tym ze beda podwyzki bylo wiadomo od kilku miesiecy

Zeneon
Gość
Zeneon

Rob, lepiej czyta się twoje relacje z sesji niż je ogląda.:) Dziękuję.

Lukasz
Gość
Lukasz

co to sie porobilo BP zamyka blog stowarzyszenie zawiesilo swoja dzialalnosc rozmawiajacy z wiewiorkami ogluchl

Rob
Gość
Rob

Z wypowiedzi Wójta dowiadujemy się o wyborach sołtyśów i Rad Sołeckich planowanych na niedzielę 24ego marca na godz. 16tą z małymi wyjątkami. Oficjalnie informacja ta powinna trafić do mieszkańców nie później niż 14 dni przed wyborami czyli do 10 marca. Jaką formę informowania Wójt wybierze zobaczymy. Ciekaw jestem frekwencji. Aby wybory były ważne potrzeba min 10% oddanych głosów ze wszystkich uprawnionych.

Pli
Gość
Pli

Oj Pani przewodnicząca musi sobie zdawać sprawę, że jest też nauczycielem i świecić przykładem. Ochronka się skończy, a ludzie pamiętać będą i władza przyszła. Na stanowisku się bywa a człowiekiem…ale co tu się spodziewać 🤑

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

Pani Przewodniczaca przetrzyma jeszcze nie jednego Piatka…..PANIE KOLARZ CZAS PEDALOWAC do Jozefinki….no chyba,ze poprze ks.proboszcz z Piekoszowa.tylko kto poprze proboszcza….PLEBANIA WIEKSZA OD NIEKTORYCH HOTELI OPOWISCI JAK TO BYLO BIEDNIE W KAZACHSANIE…JAK TO MA SIE DO OBECNEJ SYTUACJI….WOZI SIE SZLACHTA W SUKIENKACH DOBRYMI AUTAMI……MNIE NA COS TAKIEGO NIE STAC.

Gosc
Gość
Gosc

Ona tak „ideologicznie” działa :dd to żart bo to osoba bez krzty honoru za to ego jak z piekoszowa do warszawy.

Rob
Gość
Rob

Najblizsze wybory pod hasłami „autobusy wszędzie”. Ciekawe co z tego bedzie i jak zyska na tym komunikacja w naszej gminie. Do Julianowa nie ma czym dojechac nie mowiąc o poruszaniu sie komunikacją zbiorową pomiędzy Piekoszowem a innymi miejscowościami w gminie. Wójt problem zna ale „nie ma pieniędzy” żeby dołożyć np. jeden kurs wieczorny do Brynicy. Koszt takiego kursu to tyle ile teoretycznie RG obniżyła w zeszłym roku wójtową pensję. Zamykanie blogu to nic dobrego bo problemy w gminie nie znikają tylko przestaje się o nich mówić. Ciekawe jaki stosunek ma do tej sprawy podnoszonej wcześniej na zebraniach wiejskich nowa brynicka… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz
Rob
Gość
Rob

To napisz jeszcze kto i w jakim trybie zgłasza kandydatów na sołtysa i do rady. Co oznacza te 15 minut pomiędzi 1 i 2 turą. Jak długo można głosować. Mam jeszcze qiele pytań ale na początek te wystarczą. Niech wszyscy poznają zasady.

Kt
Gość
Kt

Jak byś chodził na wybory to zasady byś znał i wszystko w temacie a chyba robisz tylko szum

Rob
Gość
Rob

Będą to moje pierwsze wybory sołtysa w tej gminie. A skoro ty Kt jesteś stałym bywalcem to napisz coś więcej a nie tylko że „robię szum” i wszystko w temacie

Lukasz
Gość
Lukasz

” to moje pierwsze wybory sołtysa w tej gminie” nazjezdzalo sie takich przybyszow nie wiadimo skad i robia afere o byle g… myslac ze im sie wszystko nalezy

Rob
Gość
Rob

Ciekawe podejście do „przybyszów nie wiadomo skąd”. Skieruj swoją zółć do tych rządzących i zarządzających gminą a nie mieszkających w gminie. Mnie przynajmniej interesują sprawy miejscowości w której mieszkam a oni biorą za pracę kasą a na problemy maja wywalone. Pewnie, że mógłbym niczym się nie przejmować bo mam swój ogródek i reszta co się dzieje za ogrodzeniem mogła by mnie obchodzić tyle co zeszłoroczny śnieg ale widzę, że przynajmniej Łukaszowi to przeszkadza, że chcę mieć jakikolwiek wpływ na to co dzieje się w Brynicy i gminie. I na koniec powiem, że bez „przybyszów z nie wiadomo skąd” gmina była… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Tak samo „należy” się mnie jak i Tobie. Dlaczego uważasz, że „nowemu” należy się mniej? (nie wszystko to co „starem”)

ggg
Gość
ggg

nie tłumacz się ograniczonym ludziom Rob.

ggg
Gość
ggg

O lukaszek popisał się intelektem.Chciałeś błysnąć było sie posypać brokatem. Pewnie jakiś zwolennik obecnej władzy co soę boi nie tylko imigrantów ale nawet napływowych mieszkańców.

Lukasz
Gość
Lukasz

Kto i w jakim trybie zglasza kandydatow na slotysa i do rady okresla status danego sołectwa badz tez odrelna ordynacja wyborcza
co oznacza te 15 min przewy oczekiwanie na quorum (?) jesli tak to wg ustawy o samorzadzie giminnym jest to bezprawne
jak dlugo mozna glosowac? ustawa tez mowi ze glosowania bez waznych przyczyn nie mozna przerywac …

Rob
Gość
Rob

Gdzie znajdę statut sołectwa Brynica?

Kt
Gość
Kt

Statut dla wszystkich sołectw jest taki sam ma go każdy sołtys, a swoją drogą powinien być dostępny w gminie u sekretarza.

Lukasz
Gość
Lukasz

O to musisz pytac mieszkancow Brynicy

Gh
Gość
Gh

Grzegorz Wnuk sekretarzem powiatu kieleckiego. Ten sam ktòry był sekretarzem wòjta Dąbrowy. Dobra zmiana – jeszcze była nadzieja,ktòra właśnie spłonęła na panewce. Patrzeć tylko jak Dąbrowa ze śmietniska wskoczy do starostwa.

Isz
Gość
Isz

Pitu pitu. Teraz to jest dobra zmiana z Zakleszczowa.

Pli
Gość
Pli

Jaka zakleszczowa, o co chodzi? Możesz rozwinąć temat?Ten zwrot się już kilka razy w związku z Naszą gminą przewinął a nie wiem o co chodzi.

Nie
Gość
Nie

Moja sołtysowa się wypaplała, że Sołtysy mają imprezę na koniec kadencji w remizie w Piekoszowie.Nic dziwnego ale mnie zastanawia kto za to zapłaci?Sala, muzykanty, jedzenie .Mam nadzieję że robią za swoje, osobiście sprawdzę w skarbówce i Zaiksie bo w Naszym Urzędzie będzie pewnie długo tajne.

Mag Da
Gość
Mag Da

Ale co sprawdzisz?

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Sprawdź jeszcze kto płacił za kulig w Zakopanem.nic tylko na sołtysa trza startowac.

Zenek
Gość
Zenek

Co tak późno te wybory sołtysów? Prawie wszędzie już były.

Anonim
Gość
Anonim

W głosowaniu na sołtysa powinno być 10 procent uprawnionych do glosowania,głosowanie jest tajne i zapada zwykła większością głosów.jezeli w pierwszym terminie nie ma wymaganego kworum przewodniczący wyznacza drugi termin gdzie już nie jest wymagane 10 procent uprawnionych a wybór następuje zwykłą większością głosów.soltysem może być mieszkaniec danego sołectwa, kandydatów zgłaszają mieszkańcy będący na zebraniu.podobnie jest z radą sołecka.