Pożar składowiska elektrośmieci w Micigoździe [ZDJĘCIA, FILM]

Wielu z Was pyta, dlaczego całą noc (z 18 na 19 lutego) jeździły po naszej gminie samochody strażackie. Otóż powodem był pożar składowiska elektrośmieci na ulicy Wrzosowej w Micigoździe.

Poniższy film nagrałem około godziny 10.00 po około 8 godzinach akcji gaśniczej. Ulica Wrzosowa była zamknięta całkowicie na odcinku ponad kilometra. Smród był niemiłosierny…

33
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
XXLukaszXX ;)AleksanderLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gosc
Gość
Gosc

A lokalni celebryci śpią? ?? Nadal spiął? A podobno po zmianie władzy w powiecie miało być juz tak dobrze.Mamy przypominam nie tylko radnych ale też członka zarządu w powiecie. MAM PYTANIE CO KONKRETNIE ZROBILI W SPRAWIE SMRODU Z BIOGAZOWNI I SKŁADOWISKA ŚMIECI KTÓRE SPŁONĘŁO? ?Czy ich działania to focie na fejsbusiku i slodkopierdzace komentarze,klepanie się nawzajem po plecach? A pani przewodnicząca?

Rob
Gość
Rob

W sąsiedztwie miała powstać spalarnia śmieci… a te spaliły się „same”

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Mb recykling… Przez wincentów po 2 cała noc jezdzily wiec odrazu bylo wiadomoco co sie pali…

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ja wiem, że pożar to tragedia nie tylko dla właściciela, ale też dla okolicznych mieszkańców. Rzekomo ten zakład miał być przyjazny środowisku? Ile nawdychaliśmy się rożnych trucizn podczas tego pożaru?

ZZ
Gość
ZZ

Śmieci palą się coraz częściej, tak że z tą tragedią właściciela to nie do końca jest wiadomo. Na szczęście dla mieszkańców Piekoszowa wiatr wiał w przeciwnym kierunku. Mniej szczęścia miały okolice Strawczyna (wnioskuję ze zdjęć i map- chyba się nie mylę?)

Ania
Gość
Ania

Za to karygodne zaniedbanie wójt, rada,przewodnicząca powinnoi mieć zapewnieniony transport z gminy na taczkach. W jedna stronę.a oni podobnie jak prezes schowali głowy w piasek i żadne się nie wychyla. Tchorzostwo i obłuda

Anonim
Gość
Anonim

A co niby mieli zrobić? Idąc tym tokiem rozumowania trzeba by pozamykać w gminie większość firm i wygonić tych co palą w piecach smieciami.latwo się pisze a to nie są proste sprawy.

ZZ
Gość
ZZ

Akurat wójt, to jest od innych zadań. Tutaj bardziej zawinił ten kto wydał pozwolenie na działanie, a potem je kontrolował (lub nie). Proszę popatrzeć na zdjęcia satelitarne z google – wszędzie sterty śmieci – czy to tak powinno wyglądać? Czy nasza straż pożarna nie ma takich kompetencji, aby sprawdzać porządek na naszych wysypiskach?

Ania
Gość
Ania

A czyli nic nie mogą? Zaraz zaraz było to uczciwie powiedziec przed wyborami ze nic nie mogą. Sorry, są zdolni podnieść sobie diety /na 1 czy 2 sesji/nam podatki i polansowac się na fb? Dzięki za wyjaśnienie

ZZ
Gość
ZZ

Nie mogą kontrolować działających przedsiębiorstw, zapobiegać pożarom, ani wykonywać innych działań nie leżących w ich kompetencjach pani Aniu.

Ania
Gość
Ania

Czyli wniosek taki ze truli nas,trują,śmierdzi i będzie śmierdziiec w Piekoszowie bo wójt nic nie może. ŚWIETNIE, robię zrzut i przypomnę za 5 lat o ile będę tu mieszkać

ZZ
Gość
ZZ

Rób zrzuty, narzekaj na władzę, pisz głupoty w internecie…
To niczego nie zmieni!
Jak dożyjesz 80-tki to powiesz – a nie mówiłam?

Aleksander
Gość
Aleksander

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej w art. 86 mówi: „Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowanie przez siebie jego pogorszenia”. Ten sam dokument w art.74 ust. 2 pisze: „Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych”. Z powyższych przepisów można wywnioskować, iż ciężar dbałości o stan środowiska spoczywa na każdym z obywateli z osobna, ale jednocześnie zobowiązanymi do działań na rzecz ochrony środowiska jest władza publiczna, a w tym jej liczne jednostki organizacyjne. W przypadku samorządu terytorialnego jego podstawową jednostką jest gmina, jak mówi art. 164 Konstytucji. Gmina wykonuje wszystkie zadania samorządu terytorialnego niezastrzeżone dla innych jednostek samorządu-… Czytaj więcej »

az
Gość
az

Droga za Górkami Szczukowskimi od jakiegoś czasu bardzo „zasyfiona”błotem i gliną.Przejechałem wymytym samochodem te kilkaset metrów i auto nadawało się na myjnie.Tyle tam brudu.A był to ładny słoneczny dzień Coś tam kursuje w celu czyszczenia tej drogi ale efekt jest odwrotny.Najpierw polewaczka robi ciapę i błoto,a za nią toczy się powoli jakiś sprzęt „czyszvczący który tylko blokuje drogę z czego tworzy się korek,bo efektu żadnego to nie przynosi.Wszelkie brudy i smrody jak widać ciągną się i lgną do PIS-u czyli do gminy Piekoszów

kronikasz
Gość
kronikasz

Zauważyłem efekt , jadąc konno tym duktem.

LP
Gość
LP

To jest jeden wielki syf i gnój na tej drodze. Czy policja nie może czegoś z tym zrobić? Polecam jeździć do Kielc przez Jaworznię.

XX ;)
Gość
XX ;)

Droga jest zasyfiona!
Auto mi się ubrudziło!
I jest ślisko i niebezpiecznie!
A więcej mnie nie obchodzi!

Czy ktoś próbował się przyjrzeć co się tam dzieje od strony lasu?
Pewnie nikt się nie pofatygował?
Z resztą nawet gdyby, to i tak pewnie by się nie oburzył – widoki znane z prywatnych działek!

Lukasz
Gość
Lukasz

Przeciez to teren prywatny …

XX
Gość
XX

Ale inna skala!