Wybory sołtysów 24 marca 2019

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział 😉 24 marca 2019 we wszystkich sołectwach naszej gminy odbędą się zebrania wiejskie, a na nich wybory sołtysów i rad sołeckich.

Oto wykaz miejsc, w których odbędą się zebrania wraz z godzinami głosowań. Wybieracie się?

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MarekRobZZGoscZz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

Pan Józef już trzeci dzień się nie odzywa czyżby zaczadziła?

Bk
Gość
Bk

Tu zaszła pomyłka bo to nie zebrania wiejskie bo włodarza nie będzie, a tylko same wybory na sołtysów przeprowadzone przez pracownika urzędu.

Aleksander
Gość
Aleksander

Myślę, że na razie mieszkańcom brak odwagi, co do tego tematu. Może jeszcze wrócą bliżej wyborów sołtysa. Organizacja sołectwa Organem uchwałodawczym w sołectwie jest zebranie wiejskie, a wykonawczym – sołtys. Działalność sołtysa wspomaga rada sołecka. Sołtys pełni funkcje reprezentacyjną oraz wykonawczą. Zarówno sołtys, jak i członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania. Określenie szczegółowych zasad przeprowadzenia wyborów sołtysa i rady sołeckiej powinno nastąpić w statucie sołectwa. Głównym zadaniem sołectwa jest dbanie o zbiorowe potrzeby wspólnoty jego mieszkańców. Z kolei sołtys objęty jest ochroną prawną przysługującą funkcjonariuszom publicznym.… Czytaj więcej »

GaWa
Gość
GaWa

Czy ktoś zna wyniki wyborów na sołtysa w Wincentowie?

Anonim
Gość
Anonim

Ha ha ha dobre to GaWa bardzo dobre.pewno już lata z aktówka wypchaną kiełbasą.

Zz
Gość
Zz

Wybory za tydzień a ogłoszeń nie ma.

Gosc
Gość
Gosc

Nie prseszkadzaj w wycieczce, władza ma teraz wycieczkę

Zz
Gość
Zz

A mieszkańcy mają prawo być poinformowani w końcu nie wszyscy mają internet. W końcu tez chyba ktoś jeszcze w tej gminie pracuje np. Pani sekretarz.

ZZ
Gość
ZZ

Poszę Zz – ta o zmianę nicka – zbyt wielkie podobieństwo z moim!

Rob
Gość
Rob

Wybory i po wyborach. W Brynicy bez zmian. Same wybory organizacyjnie …hmm… może ktoś inny się wypowie bo mnie brak słów.

Marek
Gość
Marek

Rob
Wybory i po wyborach …… i pozostanie po staremu.Wybory przeprowadzano wg. statutu sołectwa zatwierdzonego przez RG w 2005 r .To nie pomyłka to fakt.Przez tyle lat zmieniała się ordynacja wyborcza i obecnie obowiązujący kodeks wyborczy a statuty nie.Przykładowo należy połączyć głosowanie na sołtysa z głosowaniem do rady sołeckiej