7. Sesja Rady Gminy Piekoszów 8 marca 2019 [NAGRANIE]

W piątek 8 marca 2019 roku o godz. 14.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie ul. Częstochowska 66 odbyła się VII sesja Rady Gminy Piekoszów

Porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1. ) wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek takiej opłaty, – pobierz (pdf)
  2. ) określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami    komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Piekoszów – pobierz (pdf)
  3. ) zmiany budżetu  Gminy Piekoszów na 2019r. – pobierz (pdf)
  4. ) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2019 -2030 – pobierz (pdf)
 3. Zakończenie obrad Sesji.

49
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
PoNieJaLukaszWb Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Skoro padło stwierdzenie,że to Rada ustala stawki to dlaczego nikt z radnych nie zaproponował kwoty np 7,50zł.Wyliczenia kalkulacyjne miałby takie same jak urzędnicy.Mnie zdumiewa wypowiedz wypowiedz wójta z 48 minuty nagrania,a mianowicie:różnica pomiędzy 5 zł za 1 kwartał a 11.50jest wliczona w kwotę bazową do kalkulacji.W paragrafie 6 tejże uchwały jest zapisane”uchwała obowiązuje od dnia 1 kwietnia 2019 r”.Prawo nie może działać wstecz,wiec na jakiej podstawie dokonano wyliczeń.Nie wiem czy to nie jest oszustwo lub próba wyłudzenia od mieszkańców nienależnych opłat.

Lukasz
Gość
Lukasz

dla informacji panii kierownik

gm Strawczyn 22.50 OD GOSPODARSTWA

gm Miedziana Góra gospodarstwo 2-4 osobowe 17 zł

gm Stkówka-Nowiny gospodarstwo 2 -osobowe 9 zl 3-4 osobowe 16 zl

gm Lopuszno 8 zl od osoby uchwala z 28 grudnia 2018 roku

gm Malogoszcz 5,5 zl od osoby uchwala z 21 czerwca 2018 roku

m. st. Warszawa gospodarstwo 2 osobowe 19 zl 3-osobowe 28 zl

ZZ
Gość
ZZ

Moim zdaniem stawka powinna rosnąć nieliniowo w stosunku do liczby osób w gospodarstwie. Obojętnie czy kupuję 2 bułki czy 8 to mam jedną torebkę. Podobnie jest z robocizną, przy zbieraniu śmieci – 2 kubły, czy połowa, to trzeba podjechać, zatrzymać się…
Może jakoś tak:
1os. – 12
2 – 22
3 – 30
4 – 36
5 – 40
6 – 44
???

anonim
Gość
anonim

Tylko w Piekoszowie tak można bez zastanowienia ,bez przeliczenia po co przeliczać najlepiej od osoby 11,50 i sru.Ameryka,radni proszę wziąć przykład z innych gmin,Chęcin, Masłowa Łopuszna Strawczyna ile płaci rodzina 5 osobowa

Lukasz
Gość
Lukasz

22.50 zl

Zen
Gość
Zen

19 zł Warszawa za dwie osoby. Odbiór w zabudowie jednorodzinnej pewnie 1 x tydzień. Zarobki w Piekoszowie – najniższa krajowa.Wysypisko w Piekoszowie – pod nosem itd… Masz rację Blogu tu jest nadzwyczajnie. W zarządzaniu i myśleniu na przyszłość.

Amelinum
Gość
Amelinum

Dostaniemy jakieś oficjalne informacje / pismo z gminy kto ile ma płacić? Bo jak dla mnie to nadal obowiązuje 5 zł? Sorry ale informacje na blogu to nie są zobowiązując do czegokolwiek.

Watchdog
Gość
Watchdog

Posiłkując się nową uchwałą, po wyliczeniu wszystkich kosztów, które wynikają z bieżącego roku, wychodzi na to, iż jeden mieszkaniec gminy powinien uiszczać miesięczną opłatę w wysokości około 8,05 zł miesięcznie. Dododatko, gmina dorzuca kwotę – podkreślam – zaległości za faktury pochodzące z poprzedniego roku, które na dzień 8 marca 2019 r. nie zostały zapłacone w obowiązującym terminie 60. dni kalendarzowych. Dlaczego one są przerzucone na nas, skoro opłaty od mieszkańców de facto wyszły? Poza tym, dlaczego nowi mieszkańcy, którzy nie zamieszkiwali gminy w 2018 roku będą musieli płacić większe pieniądze za złe zarządzanie jednostką samorządową? Dawno chyba takich rzeczy u… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

48 minuta głosowanie za pozostawieniem bez zmian częstotliwości odbioru śmieci. Pytam się co było by gdyby został przegłosowany inny harmonogram niż przedstawiony został w zapisach do przetargu? I odpowiadam. Był by PROBLEM bo nie można zmieniać warunków z przetargu gdyż przetarg już rozstrzygnięty więc i głosowanie zupełnie BEZ SENSU.
Takie głosowanie miało by rację bytu przed ogłoszeniem przetargu a teraz to już tylko STRATA CZASU I ENERGII.

Marek
Gość
Marek

Rob.
Ponad to Pani przewodnicząca RG złamała prawo miejscowe czyli statut gminy poddając pod głosowanie nie wniosek a zapytanie radnego z Wincentowa,a że była to sesja nadzwyczajna zwołana na wniosek wójta to tylko powinny być głosowane ewentualne autopoprawki do uchwał zgłoszone przez wójta.

P.s. Niedługo powitanie będzie trwało w dłuższym okresie czasowym niż całe obrady.

Lukasz
Gość
Lukasz

Mnie tez to irytuje zamiast plynnie przejsc do kolejnego punktu to najpierw jest polgodziny zapowiedzi

Watchdog
Gość
Watchdog

Jeszcze przesłuchałem nagranie z obrad, jedno z wyjaśnień Pana Wójta (przepisuję tak jak protokolant w sądzie, od 48:35): „Otóż właśnie ta różnica między 5 złotych a 11,50 , mówimy tutaj o stawce segregowanej, została właśnie ta strata z 3 miesięcy, strata została również wliczona w koszty, aby gmina nie poniosła strat, zostały również doliczone do tej kwoty całości. Dlatego gdyby ta kwota, którą.. to rozstrzygniecie przetargu zapadło, zakładamy, obowiązywało cały rok i by mieszkańcy mogli płacić w związku z tym jak gdyby nie było wyrównania tej kwoty, to by płacili, trudno jest mi powiedzieć ile, ale o złotówkę zakładamy mniej.… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

To nie farsa to jet to co napisałem wyżej w moim pierwszym w wpisie. Byłem wczoraj ww UG w celu uzyskania informacji.Otóż na m-c styczeń została podpisana umowa pierwsza i druga na luty i marzec bez przetargu.Pomijam łamanie ustawy o zamówieniach publicznych ale skąd było wiadomo w styczniu czy lutym kto wygra przetarg a jak by wygrała inna firma to komu naliczono by wyrównanie? .I tym samym wychodzi na to,że wójt broni interesu firmy ,a nie nas mieszkańców.W mojej ocenie wójt sam sobie strzelił w kolano i albo nie miał rozeznania w temacie albo miał złych doradców.Może pewne dziwne rzeczy… Czytaj więcej »

Taavetti
Gość
Taavetti

Ciekawe czy są inne Gminy , które miały umowy do końca 2018 roku i I kwartał 2019 wywozu śmieci realizowały bezprzetargowo?

anonim
Gość
anonim

Masłów ,łopuszno

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Poprzednia umowa obowiązywała do 31.12.2018r.

Grzegorz 1
Gość
Grzegorz 1

Wszyscy piszemy wyliczamy i co z tego? Upłynie trochę czasu temat ucichnie a my zapłacimy za odbiór śmieci po 11,5 od osoby.Kiedy my jako mieszkańcy tej gminy się obudzimy?Ja osobiście nie chcę płacić więcej skoro w ościennych gminach płacą dużo mniej.

Taavetti
Gość
Taavetti

Mnie tak ciekawi ilu było oferentów w przetargu i jaki był skład Komisji Przetargowej?

Taavetti
Gość
Taavetti

Mnie tak ciekawi ilu było oferentów w przetargu i kto zasiadał w komisji przetargowej?

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

W dzisiejszym Echu Dnia jest coś na temat odbioru śmieci w naszej gminie:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/podwyzka-cen-za-odpady-w-gminie-piekoszow/ar/13964980#wiadomosci
Pan wójt opowiada tam jakieś dyrdymały myląc fakty, obowiązujące przepisy etc.
Ja miałbym tylko jedno pytanie – do kogo i kiedy były kierowane zapytania ofertowe na odbiór i zagospodarowanie odpadów oraz ile tych zapytań było?

Pli
Gość
Pli

Ja się dziwię dlaczego sołtysi nie angażują się w akcję ceny odbioru śmieci. Czyżby zaniemogli po imprezie .Samo pytanie się nasówa kogo reprezentują bo radni to już się określili. Wybory na sołtysów już za pasem, obserwujcie kandydatów i nie dajcie się wyprowadzić w las.

Wb
Gość
Wb

A co mają zrobić, osoby decyzyjne czyli radnych i wójta wybrali mieszkańcy czyli mamy to co zdecydowała większość.

Lukasz
Gość
Lukasz

pani przewodniczaca jesli „sprawy rozne ” sa tozsame z ” wolne wnioski i zapytania’ to w powiecie kieleckim tylko porzadek obrad Rady Gminy Piekoszów nie ma takiego punktu w pozostalych 13 gminach jest 2 gminy nie udzielily odpowiedzi w ustawowym czasie

Ja
Gość
Ja

Jeśli możesz napisz które gminy nie odpowiedziały w terminie. To ciekawa informacja z kim jesteśmy w ogonie cywilizacyjnego rozwoju.

Nie
Gość
Nie

Pani przewodnicząca, rada niech pomyślą kto im podsówa takie pomysły jak usunięcie pkt Sprawy różne. Ja bym takiego podpowiadacz, klakiera i karła politycznego szybko pogonił. Puki jeszcze nie wpakuje Was i Wójta na gorszą minę.

Po
Gość
Po

Kto to wymyśla i wdraża, bo to nie radni?! Oni tylko potulnie wykonują durne nieswoje pomysły. Nauczą się rozumu jak im sąsiedzi przestaną podawać rękę. I tyle w temacie.