Drastyczna podwyżka opłat za śmieci. Zapłacimy ponad 2 razy więcej!

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z ostatniej sesji rady gminy – za śmieci zapłacimy ponad 2 razy więcej. Opłata za śmieci segregowane ma wzrosnąć z 5 na 11,50 zł, za niesegregowane z 8 na 19,50 zł!!! 

Tyle zapłacimy za każdą osobę, za miesiąc. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina zapłaci za rok więcej o kilkaset złotych za same śmieci!!!

To już kolejna podwyżka opłat w naszej gminie w tym roku. Od 1 stycznia płacimy większe stawki podatku od nieruchomości.

Oto nagranie z sesji Rady Gminy, na której była dyskusja i głosowanie nowych stawek za śmieci:

81
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
61 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
67 Comment authors
JaworzniaBorówkaJESTEM STADJaworzniaRob Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
Gość
gość

W skali 2019 roku średnia cena to 9,875zł/osobę na miesiąc
I kwartał 5zł/os za miesiąc
II,III,IV kw. 11,50zł/os za miesiąc. Oczywiście cały czas piszę o śmieciach segregowanych.

ANIA B.
Gość
ANIA B.

Pan Paweł Arabasz – Gmina Jego Ojczyzna Nigdy By Na To Nie Pozwolił

SIP
Gość
SIP

Paweł dał sobie z wami spokój. Niezauważyliscie? Poczekajcie jeszcze trochę a za wszystko zapłacicie. Za imprezy sołtysów. Za gazetki propagandę sukcesu, dzień kobiet i wiele innych urojonych pomysłów i zaniedbań. Zapłacicie za to waszymi pieniędzmi.

Zibi
Gość
Zibi

Ale sie uczepiliście tych sołtysów,zrobili im jedną imprezę w roku i tyle szumu.Z tego co mi wiadomo sołtysi mieli swoją składkę więc tak nie całkiem darmo sie bawili.Zejdźcie już z tych sołtysów bo oni najmniej z tego towarzystwa korzystają.Duszno sie zrobiło…

Zibi
Gość
Zibi

Jeszcze im odebrano prawo głosu na sesjach więc po co ich zapraszać?

Zibi
Gość
Zibi

Uczepiliście się sołtysów,a czemu nie zainteresuje Was sprawa wyjazdu Pani Przewodniczącej i Pana Wójta na Sycylię.Wylecieli sobie…

ZZ
Gość
ZZ

To w celach edukacyjnych – będą podglądać jak na Sycylii radzą sobie ze śmieciami.
Za parę lat w Piekoszowie będzie jeszcze gorzej niż na tej wyspie!

ZW
Gość
ZW

Zeby tylk jeszcze wulkanu Etnyedo Piekoszowa nie sciagneli

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

mysle,ze to bedzie krotszy termin

Lukasz
Gość
Lukasz

moze sie maja ku sobie???
a moze beda wybory przedterminowe szybciej niz nam sie wydaje

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Również tak uważam.

Lukasz
Gość
Lukasz

1 podziekujmy wszytskim tym ktorzy namawiali do glosowania na wojta i jego ekipe
2 podziekujmy wszystkim tym prawdziwym patriotom ktorzy w trosce o dobro Gminy Naszej Wspolnej Ojczyzny hejtowali innych kandydatow…

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Ty Lukasz byłeś jednym z najbardziej zajadłych wrogów Pana Pawała Arabasza tu na blogu. Jak śmiesz dzisiaj coś takiego wypisywać?!

Lukasz
Gość
Lukasz

a kto namawial do glosowania na obecnego wojta i jego kandydatow???

Barbara
Gość
Barbara

Gdyby Pan Paweł Arabasz został wybrany, nie dopuściłby do takiej sytuacji. Macie co chcieliście.

Karol
Gość
Karol

Na 100% zrobiłby porządek z pomysłem odebrania mieszkancom głosu na sesjach. Czyj to wogóle pomysł?

Marek
Gość
Marek

Trudno by mu było ale zgadzam się.

Aleksander
Gość
Aleksander

Z Bip wynika,że za odbiór śmieci gmina ma zapłacić: zadanie 1.- 1.158.081,23 zł; zadanie 2.- 90.000 zł. Co daje razem 1.248.081,23 złotych.Gdy kwotę tą podzielimy przez: liczbę mieszkańców 16.449 (dane z 2017 roku) oraz przez 9 miesięcy (umowa ma być podpisana 21.03.2019 i ma obowiązywać do 31.12.2019). Na podstawie tych moich pobieżnych wyliczeń wychodzi, że winniśmy zapłacić za śmieci max. 8,43 zł od osoby.
Natomiast jeśli licząc po najniższej stawce 11,50 zł x 16449 (osoby)x 9 (miesięcy)= 1.702.471,5 złotych. Różnica wynosi 454.390,27 zł.
Więc czegoś tu nie rozumiem? Skąd wyliczenia tak wysokich stawek? Za kogo uczuciowi mieszkańcy mają płacić?

Rob
Gość
Rob

za tych co nie płacą

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Witam. W ramach sprostowania 4-osobowa rodzina nie zapłaci 312zł więcej w skali roku. Średnia cena to 9,875zł.
I kw- 5zł/os za miesiąc
II,III,IV-11,50zł/os za miesiąc.cały czas piszę o śmieciach segregowanych. Stawka wysoka ale trzeba było wybrać mniejsze zło. Śmieci muszą być odebrane i kolejny przetarg nie dawał gwarancji niższej ceny stąd moja decyzja i głosowałem ,,za,,

Pli
Gość
Pli

Zło to zło. Nie ma mniejszego zła. Wstyd i przykro się robi za takie decyzję. Myślenie grupowe, nie ma indywidualistów. Tylko płynięcie z prądem ale w tym całym bałaganie brak intelektualistów tylko kilku cwaniaków

anonim
Gość
anonim

nie ucz nikogo liczyć ,tylko odpowiedz czy przeanalizowałeś uchwałę odnośnie podwyżek za śmieci,chcesz płacić za kogoś płać ja nie muszę trochę zastanowienia nad tą rączką przy głosowaniu

Marek
Gość
Marek

Na sesji inauguracyjnej w listopadzie ub.r wszyscy radni złożyli ślubowanie
„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej,ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie,rzetelnie i uczciwie,mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Oprócz 1 radnego pozostali dodali zdanie”Tak mi dopomóż Bóg”/wiem bo byłem na tej sesji/.
Tak się radni przejęli mieszkańcami,że przed tą ostatnią sesją nie było komisji celem omówienia projektów uchwał.Czy oni wiedzieli za czym głosują?Oprócz uchwały śmieciowej były też inne uchwały.
Mam pomysł jak to towarzystwo sprowadzić na ziemię,ale musimy poczekać jak wszyscy mieszkańcy dostana rachunki do zapłaty.

Aleksander
Gość
Aleksander

Marku należy sądzić, iż nie widzieli za czym głosują. Na stronie Bip UG w uchwale budżetowej w uzasadnieniu nie zapisano, że zmniejszono wydatki o 105.000 zł, dlaczego? W pkt 4 uzasadniania do uchwały budżetowej z dn. 8.03.2019 r. mamy zapisane cyt.” 4.Zwiększa się wydatki dla Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie o kwotę 90.000 zł, która zostanie przeznaczona na:” lecz również nie napisano na co przeznaczono tą dotację. Co to za dotacja? Po co społeczeństwo ma wiedzieć na co przeznacza się publiczne pieniądze? Czy to na wyjazd? Czy na inną imprezę? Nie wiem czy to prawda, ale z tego co mi… Czytaj więcej »

Gosc
Gość
Gosc

Mam nadzieje ze ta podróż naszych elit to żart. Scyzoryk się otwiera nienazarte towarzystwo.

Gość
Gość
Gość

Szczera prawda

Grześ
Gość
Grześ

Witam wszystkich. Trzeba się cieszyć, że jest średnia 9,87 zl za osobę/mc.(5 zł I kwartał i 11,50 zł reszta roku).Gdyby gmina przyjęła oferty z pierwszego przetargu to byłoby 13,00 zł osoba/mc (jedyna oferta była na 5 mln na 2 lata można sprawdzić na BIP). Gmina nie zarabia na smieciach a odzyskuje od obywateli to co musi zapłacić firmie, która dokonuje usługi. Dodatkowo ktoś z gminy to musi zaksięgowac, wysłać zawiadomienia czy bawić się w windykację na tych, którzy nie płacą. Proponuję wszystkim zbulwersowanym nową stawką założyć firmę wywozu nieczystości przystąpić do przetargu i dać stawkę 600 000 zł/rok i wtedy… Czytaj więcej »

Gosc
Gość
Gosc

Aaa,ludzkie Pany doprawdy.Jak w Polsce przez 5 lat się zrzuca winę na Tuska tak tu na Dąbrowe.A wart pac palaca.Skad ta biedna gminę stać na lans urzędników we Włoszech?No tak to pokora i umiar w wydaniu naszej gminy. Zresztą im się po prostu należało.

Gosc
Gość
Gosc

A za sciagalnosc długów to kto odpowiada, ja jako mieszkaniec czy wójt i jego urzędnicy?Najlepiej dowalic tym co płacą, zupełnie jak w platach. CI co płacą podatki to im dołożyć a tym co w szarej strefie i „nie mogą pracować ” rozdać social.

Grzegorz 1
Gość
Grzegorz 1

Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki w Baćkowicach od 1 stycznia 2019 podnosi opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi : od gospodarstwa jednoosobowego – 11 zł odpad segregowany i 16,5 zł za odpad niesegregowany -odpowiedni Gmina Piekoszów 11,5 zł segregowane i 19,5 zł niesegregowane.Najwięcej tracą gospodarstwa wieloosobowe.Związek Gmin w Baćkowicach ustala dla gospodarstwa domowego wieloosobowego 23 zł odpad segregowany i 34,5 zł odpad nie segregowany miesięcznie- odpowiednio Gmina Piekoszów dla rodziny czteroosobowej 46 zł odpad segregowany i 78 zł za odpad niesegregowany miesięcznie.Wybrałem przykład Gminy Baćkowice bo to jest mniejwięcej odpowiednik naszej Gminy.Inni się łączą aby było taniej i mogą wynegocjować lepsze warunki… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

to juz wiesz ze za sciagalnosc dlugow 2 osoby dostaja po 22 tys miesiecznie

Ck
Gość
Ck

Co z komisariatem policji gdzie jest Wójcice ??? Tyle Prasa pisała że będzie w 2018 a tu rok minął co jest ??. Patologii coraz więcej.

Bogdan
Gość
Bogdan

Proponuję aby radnym i sołtysom zabrać wynagrodzenie!!
Uzasadnienie: Ponieważ jest to czyn społeczny

Bk
Gość
Bk

Nie masz tu racji sołtys nie ma nic do powiedzenia a zazwyczaj jest tak że jest konkurencją dla radnego tak jest odbierany. To sołtys jest bliżej mieszkańca i go rozumie natomiast sołtysa nikt nie słucha i jest traktowany w gminie jak piąte koło u wozu. My też płacimy takie same stawki jak wszyscy i soltysom jest pomniejszony ryczałt w przeciwieństwie do radnych bo oni mieli dość znaczną podwyżkę nie pomijając wójta.

Marek
Gość
Marek

Bk Jeśli chodzi o diety dla sołtysów to chyba ktoś chciał się przypodobać sołtysom a wyszła kicha… ponieważ radni wyprodukowali knota , bubla prawnego w formie uchwały nr VI/51/2019 z dnia 28.02.2019a konkretnie to $1 ust. „2 Za udział w sesjach RG przyznaje się sołtysom dietę w wysokości 100 zł/słownie sto złotych/”. Istotny wyraz to „sesjach ” powinien być w liczbie pojedynczej -„sesji” a nie mnogiej.Wg tej uchwały sołtysom w przypadku jednej sesji w m-cu nie należy się dieta za ten m-c.Bywało tak na sesjach,że zauważone takie prozaiczne błędy były sygnalizowane przez mieszkańców czy sołtysów.Skoro mieszkańcy i sołtysi nie mają… Czytaj więcej »

rtyfe
Gość
rtyfe

Mędrcy panie,coraz ciekawiej.No ale pycha pierwszy stopień do piekła.Chyba ze są przekonani ze przychylność plebanow/proboszcza i Hasnika/ ich chroni przed pieklem.

Kamil
Gość
Kamil

Podzielam ten pogląd. Wprost mowa o stu złotych za udział sesjach. Wypłata wynagrodzenia za udział w jednej sesji jest niezgodna z tą uchwałą. Kto to pisze te uchwały i w jakim czasie? Radni przed sesją na kolanie?! Nie mają czasu na napisać tego porządnie a nie tak niechlujnie? Wstyd dla wszystkich.

Bk
Gość
Bk

Problem ten był podnoszony przez sołtysa z Łazisk, ale radni nie widzieli problemu na czele z sekretarzem tej gminy. A co do błędów to ma Pan rację z resztą jak zawsze bo jak się ma trochę pojęcia to idzie wychwycić.

Mieszkaniec gminy
Gość
Mieszkaniec gminy

Ale wy piszecie głupoty najwyższy czas napisać nie plaćmy zs tych co nie płacą co nie potrficie rozwiązać tego problemu to albo przestańcie zabierać im śmieci albo przestańmy wszyscy płacić!!! Dlaczego my uczciwi ciągle spłacamy czyjeś zadłużenia.
Przesada cenowa…Nie myślicie o mieszkancach tylko o oszustach.

Bb
Gość
Bb

Myślę że pracownicy z tzw. komórki śmieciowej powinny ruszyć swoje 4 litery i pójść z kontrolą, chyba że zapomniały iż są opłacane z naszych pieniędzy i pracyją dla nas a nie za kare.

Rob
Gość
Rob

Powinni sprawdzić również czy ci co zadeklarowali segregację śmieci by płacić niższą stawkę rzeczywiście segrefują.

ZZ
Gość
ZZ

Zgodzę się, ale z drugiej strony ktoś kto segreguje, nie powinien narzekać, że kubeł na miesiąc mu nie wystarczy.

ZZ
Gość
ZZ

Dostałem w tym tygodniu pismo z gminy w sprawie stawek za śmieci. Tekstu jest na całą stronę, ale najważniejszej informacji brak – ile mam zapłacić. Jest tylko coś takiego: 1.) Od 2019-04-01 stawka wynosi XX = mieszkańcy x 11,50 jeżeli odpady zbierane są selektywnie (jak nie – to informacji brak) 2.) Nie muszę składać nowej deklaracji 3.) Terminy wpłat – 31.01., 30.04., 31.07., 31.10. To, że w trzech ostatnich terminach płacę po 3xXX to mogę się jeszcze domyślić, ale co z terminem 31.01.? Dodam, że nic jeszcze nie płaciłem, bo czekałem na wysokość stawki. Oczywiście w piśmie jest informacja, że… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Za pierwszy kwartalal tego roku po staremu tyle że termin wpłaty był do końca stycznia. Jeżeli nie zapłaciłeś to masz zaległość 😉 Kolejna wpłata do końca kwietnia. W piśmie które ja dostałem jest kwota za miesiąc policzona jako 11.50 x liczba zgłoszonych osób i informacja że płacąc za kwartał trzeba tę miesięczną kwotę mnożyć przez liczbę miesięcy. Jak dla mnie jest to niestety jasne ile mam płacić. Nie oznacza to że się z tym zgadzam aczkolwiek pewnie zapłacę. 🙁

Lukasz
Gość
Lukasz

a jesli ktos zaplacil za caly rok z gory???

Amelinum
Gość
Amelinum

Nowe stawki od 1 kwietnia wiec pierwszy kwartal po staremu.

ZZ
Gość
ZZ

Dzięki za informację!
Wydaje mi się jednak, że nie wszyscy o tym wiedzą. Pewna osoba sugerowała, że w pierwszym kwartale też obowiązuje stawka 11,5

Łaziska
Gość
Łaziska

No cóż, gmina Piekoszów staje się „elitarna”, najdroższe śmieci, najdroższa woda+kanał w woj. świętokrzyskim. Spójżcie choćby na gminę Samborzec, w niej też są nowe stawki za śmieci. 25 zł od posesji niezależnie od liczby osób. Można ? – można ! Podziękujmy naszym radnym za tak szybkie i ochocze przegłosowanie podwyżek.

Aleksander
Gość
Aleksander

Łaziska – Wysoka Rada Gminy działa u nas szybko i zdecydowanie. Nie mają żadnych wątpliwości, co dotyczy wysokich stawek za odbiór śmieci i nie tylko. Życie w naszej kochanej gminie zarządzanej przez „lidera” i jego „drużynę” staje się coraz droższe. Nie dość, że droższe, to jeszcze nie zdrowsze. Przykre, ale prawdziwe.

J.k
Gość
J.k

A pytanie jest co z osobami ktore nie płacą za śmieci nie maja kosza i odpady wyrzucają gdzie bądź, tudzież na działkę sasiada. Normalny czlowiek Musi placic, ale sa uprzywilejowani którzy wyrzucają śmieci tu gdzie im pasuje. Gmina o tym doskonale wie i nie robi nic.

Aleksander
Gość
Aleksander

J.k Twoje pytanie nurtuje nie jednego mieszkańca tej gminy. To pytanie powinni zadać radni na sesji, ale nie są tym zainteresowani. Tym pytaniem mogliby jeszcze wprowadzić w zakłopotanie wójta i urzędników.Między innymi stawki za odbiór śmieci są tak wysokie, gdyż wielu mieszkańców nie płaci za odbiór śmieci, a ściągalność jest mizerna. Do tego dochodzą mieszkańcy, którzy nie maja podpisanej umowy i wyrzucają śmieci, gdzie tylko mogą, a za których sprzątanie my płacimy. Brak należytego egzekwowania przepisów i należności świadczy nie najlepiej o władzy.

JOLA
Gość
JOLA

GMINA I JEJ WŁODARZE NIE POTRAFIĄ/A W BIURACH SIEDZĄ JEDNA NA DRUGIEJ/SKUTECZNIE ŚCIĄGAĆ ZALEGŁOŚCI ZA WYWÓZ ŚMIECI WIĘC PODNIEŚLI CENY/ NAWET W KIELCACH PŁACĄ MNIEJ/.NIE WYPOWIEDZIANO NAM POPRZEDNIEJ UMOWY I NIKT NIE DOSTAŁ NOWEJ MOWIĄCEJ O PODWYŻCE.PROPONUJE ABY ZROBIĆ LISTY MIESZKAŃCOW I ZAJĄĆ SIĘ ŚCIĄGANIEM ZALEGŁOŚCI.SPRAWĄ POWINNI ZAJĄĆ SIĘ URZEDNICY .WOJT MA SWOICH WAZELINIARZY NIECH SIĘ WYKAŻĄ A NIE TYLKO RĄCZKA W GÓRE I PRZYKLASKIWANIE WÓJTOWI.PODWYŻKA PODATKÓW,ŚMIECI A MOŻE JESZCZE BRAK KOTA NA POSESJI BEDZIE OPODATKOWANA?CHCECIE LUDZI RZUCIĆ NA KOLANA? TO NIE ŚREDNIOWIECZE NIE DAMY SIĘ…..

Jaworznia
Gość
Jaworznia

Zobaczcie na tabelę opłat za wywóz śmieci w sąsiedniej gminie https://www.nowiny.com.pl/szczegolowe_informacje/wiecej/1833.html Czy w Piekoszowie się tak nie da? To jest według mnie uczciwe a nie tak jak teraz…Jeżeli radni czy Wójt nie wiedzą jak to zrobić to może niech spytają władzy w Nowinach. W kolejnych latach mogą być kolejne podwyżki i może być to samo tłumaczenie…tak drogo bo tyle firma sobie zażyczyła za wywóz.

Amelinum
Gość
Amelinum

Mają takie ceny jak my przed podwyżką mniej wiecej

Rob
Gość
Rob

Data przy artykule może mieć znaczenie 🙁 2016 rok

Jaworznia
Gość
Jaworznia

A mogę wiedzieć czemu pan nie publikuje moich komentarzy z linkiem do cennika w gminie Nowiny?

Jaworznia
Gość
Jaworznia

Teraz sprawdzałem w Chęcinach i tam mają bardzo podobny cennik do tego w Nowinach. Tylko że w Chęcinach im więcej osób zamieszkuje gospodarstwo tym taniej. Tak jak pisałem wcześniej…jeżeli Ci co nam ustalili tak kolosalne stawki nie wiedzą co zrobić żeby było taniej niech może zapytają w innych gminach. Przecież wybraliśmy ich żeby żyło się lepiej…przynajmniej tak mi się wydawało…

Borówka
Gość
Borówka

Tym bardziej dziwne, że mamy najbliżej do składowiska w Promniku: z Chęcin jest 19 km, z Nowin 17 km, a z Piekoszowa – 5 km. Teoretycznie im bliżej, tym koszty wywozu mniejsze, ale… widocznie w Piekoszowie ekonomia rządzi się swoimi prawami.

Jaworznia
Gość
Jaworznia

Tak naprawdę to we wszystkich sąsiednich gminach są jakieś rozsądne stawki.W ogóle to naliczanie opłat jest bardziej sprawiedliwe…im więcej osób w gospodarstwie tym niższa opłata za kolejne osoby. Przecież każdy sobie może wejść na stronę dowolnej gminy i sprawdzić ceny i sposoby naliczania opłat. Tak w ogóle to zastanawiałem się nad tym ile mają naliczane firmy czy sklepy też od ilosci osób? Przecież ta cena to nic innego jak koszt całkowity wywozu śmieci z całej gminy podzielony przez liczbę mieszkańców…A swoją drogą czy to nie ciekawe że tylko jedna firma przystąpiła do przetargu? Albo to że innym firmom w innych… Czytaj więcej »

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

JA …PIERD…LE O PSACH TEN KOLARZ MOWI…..PIATEK,,,,,ZAJMIJ SIE PEDALAMI A NIE POLITYKA…PQJEZDZILES NA ROWERZE….NIE WSTYD CI ZE BYLES SPLORTOWCEM,Z KTOREGO BYLI DUMNI POLACY…,..A TERAZ KIM JESTES…..CIECIEM u pani drogosz.

JESTEM STAD
Gość
JESTEM STAD

drogosz niedouk tak samo jak piatek….