Mieszkańcy Micigozdu nie zgadzają się na rozbudowę Zakładów Mięsnych Hochel. Na zebraniu 18 marca 2019 ostro się sprzeciwili [NAGRANIE WIDEO]

Mieszkańcy Micigozdu tłumnie pojawili się na zabraniu wiejskim, na którym mieli się dowiedzieć, co to jest „produkcja drobnych frakcji wapiennych”. Niestety, inwestor nie pofatygował się na spotkanie z mieszkańcami.

Według Radia Kielce i Echa Dnia, których reporterzy byli na zebraniu, w szkole w Micigoździe zgromadziło się około 200 osób. Był też wójt, kierowniczka wydziału środowiska Urzędu Gminy i kilkoro radnych. Niestety, mimo że na ogłoszeniu było wyraźnie napisane, że w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele firmy PHU MET-MAX – nikt z tej firmy nie przyszedł do mieszkańców.

Zebranie było poświęcone planowanej inwestycji pod nazwą „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa zakładu przemysłowego ZPM Hochel Sp. z o.o. […] na potrzeby produkcji drobnych frakcji wapiennych wraz z urządzeniami towarzyszącymi”.

Tak na prawdę nikt na sali, z przedstawicielami gminy włącznie, nie wiedział co to dokładnie oznacza. Nic dziwnego, że wszyscy zebrani głośno się sprzeciwiali lokalizacji takiej fabryki w tym miejscu. Z sali często padały przykłady innych uciążliwych zakładów zlokalizowanych w naszej gminie, takich jak na przykład stacja demontażu elektrośmieci, biogazownia czy betoniarnia. Po burzliwej dyskusji zostało przeprowadzone głosowanie, podczas którego wszyscy zagłosowali przeciwko planowanej inwestycji.

W drugiej części zebrania dyskutowana była między innymi ostatnia podwyżka cen opłat za wywóz śmieci.

Więcej na materiale filmowym, który zarejestrowałem. Przepraszam za jakość ale w skończyło mi się miejsce na karcie i druga połowa zebrania jest zapisem transmisji, która odbywała się na żywo na Facebooku (oglądało ją średnio 60-70 osób).

18
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
zbiszczony przez pisŁukaszMmkkzniszczony przez pisZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

Nikt nie wie co nikt nie wie jak ale wszyscy są przeciw – parodia.taki sam zakład funkcjonuje w Jaworzni od paru lat i jest ok.szybko micigozd zapomniał jak zakład mięsny dawał im utrzymanie całych rodzin.ot taka ludzka mentalnosc,nie bo nie.

ZZ
Gość
ZZ

Są tereny przemysłowe i są mieszkalne, więc po co mieszać jedno z drugim?
Chcesz żeby Cie kiedyś Twoje dzieci przeklinały?
A może Ci się dalej mażą te chore czasy z lat 90-tych?
Jeżeli głównym utrzymaniem wsi jest zakład mięsny to ja to widzę tylko tak – „wielka bieda”

Bb
Gość
Bb

To były inne czasy i inny rynek pracy. Wielu nie miało innego wykścia jak pracować za marne grosze a za premię wysłuchać obelg.

Łukasz
Gość
Łukasz

Pan Anonim to może sam inwestor? Ludzie są przeciw lokalizacji zakładu pod oknami ich domów i szkoły a nie przeciw czyimś interesom. Jak ktoś mówi, że setki ciężkich samochodów jadących z kopalni nie kurzą, to wystarczy przejechać się przez Górki Szczukowskie. Z tym, że tu będą jeździć w gęstym zabudowaniu w okolicy dwóch szkół. Już betoniarnia miała nie być uciążliwa. Wiecznie zapylona okolica i droga, która będzie szybko wymagała remontu z kieszeni podatników. Są obszary przemysłowe z odpowiednią infrastrukturą z dala od zabudowań gdzie można spokojnie przeprowadzić taką inwestycje. Ale tu zapewne chodzi o jakieś dofinansowania. Czyjś dochodowy interes przeciw… Czytaj więcej »

ola
Gość
ola

100% racji!!! Jak można w środku wsi budować takie fabryki i kto daje na to pozwolenia???

Sluchacz
Gość
Sluchacz

Ale wójt namydlił wam oczy Hochlem żebyście o podwyżkach za śmieci zapomnieli ponad 130%. Zrobiona afera , jak zwykle wszyscy przeciw Hochlowi a rachunki po cichu rosną . Głowami ruszcie !

Anonim
Gość
Anonim

Żałosne przedstawienie krzykaczy,chamstwo i prostactwo.

zbiszczony przez pis
Gość
zbiszczony przez pis

chamstwem i prostactwem, jest oszukiwać prostych uczciwych ludzi….

ZZ
Gość
ZZ

A może to na odwrót było?
W to bym bardziej uwierzył – prywatni to czasami mają genialne pomysły?

zniszczony przez pis
Gość
zniszczony przez pis

współczuję Ci gmino Piekoszów…..

Mmkk
Gość
Mmkk

Tak naprawdę to mieszkańcy tej gminy muszą zrozumieć że nasza władza zgodziła się na pewne rzeczy przed wyborami co świadczyły o tym wszystkie wiszące banery u prominentow biznesmenów naszej gminy ciekawe jakie koszty poniósł PIS z tego tytułu a jakie poniosą mieszkańcy naszej gminy.

Łukasz
Gość
Łukasz

Niech gdzie indziej buduje